Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια

Να μάστε και εμείς!!!!!

Ο Μπεμπης μας βγάζει δόντια....!!!!!!!έχει πολλα μα παρα πολλα σάλια......Και πολυ μα παρα πολυ γκρίνια!!!πήγα χθες στην παιδιάτρο γιατί έχει και έναν βήχα που δεν λέει να φύγει και μου είπε δόντια.......εχω να κοιμηθώ πολλα μα παρα πολλα βραδιά!!!!!!

Δεν μπορει να μείνει καθόλου μόνος θέλει όλα αγκαλια δεν παίζει πλέον πρέπει αν παίζεις μαζι του....μόνο έτσι ...

Άντε να βγουν!!!!

Κανά άλλο δοντακι????????ξεπροβαλε κανένα απο τα ΜΠΕ ΜΠΕ σας ?????


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μετα φρούτα πως τα πανε τα μωρακια????εμένα δεν ενθουσιάστηκε.....θα το φάει στο τέλος αλλα χωρίς πολυ όρεξη.ξεκινάμε χορτοσουπα!!!!!

Με τις αλεργιεες μας όλα καλα έφυγε το εκζεμα ξαφνικά και η ξηροδερμια εντελώς όμως πλεον δεν εχει βλενεσ στα κακα του αφου του εφυγε εκεινο το κρυωματακι ....παρολο που αγχωθηκα για τα φρουτα τελικα μολισ τα ξεκινησαμε αφυγαν ολα το μόνο μας θέμα είναι τα κιλακια του τώρα ......8900 παρακαλώ και τα πόδια είναι μέσα στα βραχιολακιια χαίρομαι που μεγαλώνει αλλα που να τον έδινα όσο ήθελε....του κάνω και δίαιτα...και πάλι μπουλλης είναι.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα φρούτα πως τα πανε τα μωρακια????εμένα δεν ενθουσιάστηκε.....θα το φάει στο τέλος αλλα χωρίς πολυ όρεξη.ξεκινάμε χορτοσουπα!!!!!

Με τις αλεργιεες μας όλα καλα έφυγε το εκζεμα ξαφνικά και η ξηροδερμια εντελώς όμως πλεον δεν εχει βλενεσ στα κακα του αφου του εφυγε εκεινο το κρυωματακι ....παρολο που αγχωθηκα για τα φρουτα τελικα μολισ τα ξεκινησαμε αφυγαν ολα το μόνο μας θέμα είναι τα κιλακια του τώρα ......8900 παρακαλώ και τα πόδια είναι μέσα στα βραχιολακιια χαίρομαι που μεγαλώνει αλλα που να τον έδινα όσο ήθελε....του κάνω και δίαιτα...και πάλι μπουλλης είναι.

Kαταρχήν πως είσαι εσυ πες μας.εισαι καλύτερα;

εμεις αρχισαμε πατατα.σημερα θα φάμε και καρότο!δεν λεει και οχι.κορίτσια εσεις που θηλάζετε θα δίνετε γάλα και συμπληρωματικά τις στερεες ως το χρόνο ή θα το πάτε όπως τα λένε οι γιατροι;

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν πως είσαι εσυ πες μας.εισαι καλύτερα;

εμεις αρχισαμε πατατα.σημερα θα φάμε και καρότο!δεν λεει και οχι.κορίτσια εσεις που θηλάζετε θα δίνετε γάλα και συμπληρωματικά τις στερεες ως το χρόνο ή θα το πάτε όπως τα λένε οι γιατροι;

πως τα λενε οι γιατροι;;; εμεις σε κανα 2βδομαδο θ αρχισουμε κ δεν εχω μιλησει με γιατρο. γενικα η δικια μου εχει κανα μηνα που ξυπναει τη νυχτα 2 φορες, της εβαζα πιπιλα κ την εκοψε τη μια φορα, τη δευτερη ομως δε τη διαπραγματευεται, θελει γαλα. γενικα εχει απιστευτη γκρινια, δεν καθεται καθολου κατω κ θελει συνεχεια αγκαλια. εκει που το χαμε θαψει στη νοτυλαπα το σλινγκ το ξαναβγαλαμε κ την εχω ολη μερα εκει κ να φανταστειτε το ειχαμε σε αχρηστια κανα 2μηνο. περιμεν α κ εγω να ακτσει στον ποπο της να νιωσει μια ανεξαρτησια να ηρεμησει λιγο, ελα που δε βαζει κωλο κατω με τιποτα ομως, με το που της πιανω τα χερακια να σηκωθει κατευθειαν ορθια σηκωνει τα ποδια κ παταει, ουτε δευτερολεπτο δεν καθεται κατω, κ οταν της λεω οχι ορθια κατω θα κατσεις κ τη βαζω με το ζορι μας ακουει ολη η γειτονια, μολις θα περπατησει θα ησυχασω εγω το ξερω, κανω κ φιλοτιμες προσπαθειες να μπουσουλησει αλλα δε το θελει το μπρουμυτα. το σαββατο εφερα γυναικα να με βοηθησει με το καθαρισμα του σπιτιου γτ δεν πηγαινε αλλο απο τοτε που ρθαμε εδω, ημουν στον 5ο μηνα μεχρι τωρΑ καθαριζαμε οτι βλεπει η πεθερα, τη μια η εγκυμοσυνη την αλλη το μωρο. ααπο τις 8 στο ποδι καθαριζα φουλ κ εγω κ η γυναικα μεχρι τις 5 το απογευμα, εγω καθαριζα κ ταιζα κ το μωρο κ οταν δεν ταιζα την κρατουσε ο αντρας μου κοινως 3 ανθρωποι στο ποδι ολη μερα για να καθαρισουμε ενα σπιτι. προσπαθω κ εγω να το κρατω τακτοποιημενο τωρα που ναι καθαρο να το χαιρομαι αλλα που δε μ αφηνει λεπτο η μικρη. σημερα εχω μαθημα κιθαρα κ δεν εχω διαβασει τιποτα ολη την εβδομαδα, προσπαθω τωρα αλλα δε μ αφηνει. (δε θα γινω εντελως ρεζιλι στο δασκαλο γτ ειχα διαβασει φουλ την προηγουμενη αλλα μου ακυρωσε το μαθημα οποτε κατι θυμαμαι) θελω να ντυθω να την παω μια βολτα στη γειτονια με το καροτσι αλλα ουτε αυτο δε μ αφηνει. ενα τζιν εχω προλαβει να βαλω κ να πλυθω, απο πανω πυτζαμα κ παντοφλες. πηγα τουαλετα το πρωι μ επιασε κ μια δυσκοιλιοτητα εκατσα κανα 10λεπτο κ το μωρο απ εξω να χαλαει τον κοσμο. δεν ειναι κατασταση αυτη. χτες πηγα λαικη κ σουπερ μαρκετ με το μωρο στο σλινγκ, αν δεν ειχα κ το σλινγκ δεν ξερω τι θα κανα. πως να πας σ/μ με 2 καροτσια κ λαικη με το καροτσι μες στον κοσμο που δε χωραει πουθενα;;; τουλαχιστον τωρα εχουμε 5 πραματα να φαμε, μην ψαχνω ολη την ωρα τι να μαγειρεψω. επισης μ εχει πιασει μια ανοιξιατικη διαθεση, θελω να διακοσμησω ενα τοιχο κ εχω βρει τρελη ιδεα την οποια προσπαθω να υλοποιησω , αλλα μου λειπει μια ξυλινη κορνιζα 30 επι 40 κ προσπαθω με ενα παιδι στο σλινγκ καθε μερα μες στη βροχη να βρω, εχω παει πρακτικερ, τζαμπο , καρφουρ, τιποτα, θα κανω υπομονη να παει αυριο ο αντρας μου αφισοραμα. προχωραει παντως το προτζεκτ κ οπως ολα δειχνουν θα βγει τελειο. επισης σχεδιασαμε με τον αντρα μου μια βιβλιοθηκη κ περιμενω τον πατερα μου να παμε να παραγγειλουμε τα ξυλα να μου τη φτιαξει ανυπομονω κ γι αυτο γτ κ για εκει εχω τρελες ιδεες, θα βαλω στη πλατη της βιβλιοθηκης ταπετσαρια κ αλλου θα χει βιβλια αλλου θα φαινεται η ταπετσαρια κ πανω διακοσμητικα, δεν ξερω αν γινομαι κατανοητη, κ τελευταιο προτζεκτ θα φτιαξω ενα λαχανοκηπο, περιμενω να ρθει ο πατερας μου να με βοηθησει να φραξουμε ενα κομματι μπροστα στο σπιθτι να μου το οργωσει κ να φυτεψω το πασχα λεει η μαμα φυτευουμε


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλ ένα θα σου πω......και που να είχες δυο....!!!!εμένα μου λείπει μια άσπρη πόδια!!!να σου πω τον πόνο μου να παρηγορηθεις ομπεμπης έχει τρελαθεί στην γκρίνια εγω μόλις τελείωσα τα χάπια και περιμένω περίοδο και ποναω ο οντρας μου τα βραδιά έχει κέφια......σεξ και πάλι σεξ δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου ξυπνάει δυο με τρεις φορές και η Κυριακή κατουρηθηκε στο σχολείο με πήρε η δασκάλα να πάω νωρίτερα να την πάρω και ήμουν με βρεγμενο μαλλί και ο Μπεμπης να τσιριζει πήγα μετα απο μισή ώρα ντύθηκε όπως να ναι το μπεμπη τον είχα στο αυτοκίνητο και εκλαιγε και η Κυριακή με περιμενε όρθια σε μια άκρη της τάξης γιατί οι δασκάλες αν κατουρηθουν δεν τα αφήνουν να κάτσουν όταν είδα το σκηνικό γιατί δεν το ήξερα....ήθελα να τσιριζω δεν πρόλαβα να βρισω την δασκάλα και είχα νεύρα πήρα την Κυριακή στο αμάξι που έβαλε τα κλάματα γιατί νόμιζε πως ήταν τυμωρια και είχα και δεύτερη φωνή τον μπεμπη έκανε τα φωνητικά.....σκέψου ΕΣΥ να οδηγείς και πίσω στα δυο καρεκλακια τα μωρά να δίνουν παράσταση.....

Εμένα η παιδιατρος μου είπε πατάτα καροτο σε μια μέρα λίγο σελινο λάδι και ελάχιστο αλάτι λέω αύριο να ξεκινήσουμε

Άντε Νεφέλ να μας στέλνεις απο την παραγωγή σου...τι θα φυτεψεις καλε???

fine πως τα πάτε εσείς??απο γκρίνια???για να μην μας το λες μάλλον έχετε ησυχία στο σπίτι ....άντε μακαρι!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεφέλ ένα θα σου πω......και που να είχες δυο....!!!!εμένα μου λείπει μια άσπρη πόδια!!!να σου πω τον πόνο μου να παρηγορηθεις ομπεμπης έχει τρελαθεί στην γκρίνια εγω μόλις τελείωσα τα χάπια και περιμένω περίοδο και ποναω ο οντρας μου τα βραδιά έχει κέφια......σεξ και πάλι σεξ δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου ξυπνάει δυο με τρεις φορές και η Κυριακή κατουρηθηκε στο σχολείο με πήρε η δασκάλα να πάω νωρίτερα να την πάρω και ήμουν με βρεγμενο μαλλί και ο Μπεμπης να τσιριζει πήγα μετα απο μισή ώρα ντύθηκε όπως να ναι το μπεμπη τον είχα στο αυτοκίνητο και εκλαιγε και η Κυριακή με περιμενε όρθια σε μια άκρη της τάξης γιατί οι δασκάλες αν κατουρηθουν δεν τα αφήνουν να κάτσουν όταν είδα το σκηνικό γιατί δεν το ήξερα....ήθελα να τσιριζω δεν πρόλαβα να βρισω την δασκάλα και είχα νεύρα πήρα την Κυριακή στο αμάξι που έβαλε τα κλάματα γιατί νόμιζε πως ήταν τυμωρια και είχα και δεύτερη φωνή τον μπεμπη έκανε τα φωνητικά.....σκέψου ΕΣΥ να οδηγείς και πίσω στα δυο καρεκλακια τα μωρά να δίνουν παράσταση.....

Εμένα η παιδιατρος μου είπε πατάτα καροτο σε μια μέρα λίγο σελινο λάδι και ελάχιστο αλάτι λέω αύριο να ξεκινήσουμε

Άντε Νεφέλ να μας στέλνεις απο την παραγωγή σου...τι θα φυτεψεις καλε???

fine πως τα πάτε εσείς??απο γκρίνια???για να μην μας το λες μάλλον έχετε ησυχία στο σπίτι ....άντε μακαρι!!!

ax την καημενη την κυριακη , τι ηλιθια δασκαλα, πες της οσο κ να προσπαθουσε δε θα μπορουσε να κανει ενα παιδι να νιωσει χειροτερα. για αρχη θα φυτεψω ντοματα, κολοκυθι, μελιτζανα, αγγουρι, πιπερια. μη βαλεις καθολου αλατι, μα καθολου. σεξ κ παλι σεξ τι εννοεις;;; την ιδια νυχτα;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα δεν τελείωσαν τα θέματα μου μου ήρθε περίοδος και είχα αιμοραγια πήρα την γιατρο μου και μου είπε πάλι να πάρω πονσαντ και αν δω πως συνεχίζει να πάω μάλλον έσπασε η κυστη που είχα.την δευτερα θα με δει παλι εχω δεν εχω περιοδο είμαι χάλια πρέπει να αρχίσω και σίδηρο και ζαλιζομαι συνέχεια ο Μπεμπης ευτυχώς είναι καλύτερα τον πήγα χθες στην παιδιάτρο και μου έδωσε αντιβιωση είχε λαριγγιτιδα δεν τρωει πολυ αλλα προσπαθώ να του δίνω νεράκι πνίγεται και κλαίει το καημενο.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

ax την καημενη την κυριακη , τι ηλιθια δασκαλα, πες της οσο κ να προσπαθουσε δε θα μπορουσε να κανει ενα παιδι να νιωσει χειροτερα. για αρχη θα φυτεψω ντοματα, κολοκυθι, μελιτζανα, αγγουρι, πιπερια. μη βαλεις καθολου αλατι, μα καθολου. σεξ κ παλι σεξ τι εννοεις;;; την ιδια νυχτα;;;

όχι καλε απλά σε καθημερινή βάση!:wink:


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

εμας ευτυχως τα αλλάζουν αν κατουρηθούν.. έχουμε πάντα μια αλλαξιά μη βραχούν από νερά κτλ. Φαντάζομαι πόσο σαστισμένο θα ήταν το παιδί και μου τη δίνει..

εμείς ξεκινήσαμε φρουτάκια και τα τσακίζει. Είναι φαγανούλης όπως και να 'χει. Σήμερα είχα πάει για μια δουλειά 9-5μμ και του δώσανε και ξένο και κρέμα και μπανάνα. Εγώ είχα γίνει τούμπανο αφού έβγαλα για πλάκα 200μλ με θήλαστρο χειροκίνητο μόλις γύρισα!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το πονσταντ σωθηκα δεν έχω τόσο πολυ αίμα τώρα.

Το χθεσινό βράδυ ήταν μαρτύριο κορίτσια έκλεισε η φωνή του μπεμπη και αναγκάστηκα να του δώσω σταγόνες κορτιζονης.είναι πολυ δύσκολη η λαριγγιτιδα ασε που είχα συνέχεια το μυαλό μου στο μωρο μην Κάνει καμία άλεργια στην αντιβιωση.όλα πήγαν καλα δόξα τον Θεό.συνεχίζω την κορτιζονη δυστυχώς αλλα θα δω πως είναι αύριο και αν είναι καλύτερα δεν θα του δώσω τώρα μειωσα την δόση αν και δεν χρειαζόταν την τρεμω την κορτιζονη αλλα δεν είχα άλλη επιλογή.και μέσα σε όλα αυτα χθες βράδυ έκοψε η ΔΕΗ το κοινόχρηστο ρεύμα της οικοδομής και δεν είχαμε θέρμανση βάλαμε το κλιματιστικο και επειδή δεν Κάνει για τον μπεμπη ο ξηρος αέρας έβαλα μια λεκάνη με βρεγμενα ρούχα εκει που χτυπούσε ο αέρας και πιστεύω πως ήταν καλύτερα.

Μέσα σε όλα αυτα όταν τον εξέτασε η παιδιατρος την ρωτουσα πάλι για την άλεργια και μου είπε για να βγω απο αυτο το άγχος να πάω σε παιδοογαστερντερολογο τι λέξη και αυτη....!!!!

Ζωή ξέρεις κανέναν στην Θεσσαλονίκη ΕΣΥ που το κατέχεις!!!?????


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμας ευτυχως τα αλλάζουν αν κατουρηθούν.. έχουμε πάντα μια αλλαξιά μη βραχούν από νερά κτλ. Φαντάζομαι πόσο σαστισμένο θα ήταν το παιδί και μου τη δίνει..

εμείς ξεκινήσαμε φρουτάκια και τα τσακίζει. Είναι φαγανούλης όπως και να 'χει. Σήμερα είχα πάει για μια δουλειά 9-5μμ και του δώσανε και ξένο και κρέμα και μπανάνα. Εγώ είχα γίνει τούμπανο αφού έβγαλα για πλάκα 200μλ με θήλαστρο χειροκίνητο μόλις γύρισα!

Και εγω ρε συ είχα αλλαξια αλλα την δεύτερη την έβρεξε λίγο στο λάστιχο δεν πρόλαβε η καημενουλα...αλλα δεν ήταν τρόπος αυτός να μην την αφήσουν να φάει για να μην κερνάει το καρεκλακι και να κάθεται όρθιο να βλέπει τα αλλα να τρώνε τεσπα μου έτυχαν πολλα και δεν ήμουν σε φάση να τις τα πω...με την πρώτη ευκαιρία όμως!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

δεν θα περίμενε πολλή ώρα..

για το έκζεμα ήθελα να σε ρωτήσω πότε το παρουσίασε πρώτη φορά? γιατί εμείς έχουμε από 15-20 ημερών. Τώρα πλέον είναι σε ύφεση αλλά με κρεμούλες. Το χειρότερό του ήταν 3ων μηνών. Αυτό είναι σμηγματορροϊκή δερματίτιδα. Δεν πας σε παιδοδερματολόγο για σιγουριά?


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!!!

Ειμαστε ενα τριημερο μεσα στη βολτα και ειναι τελεια!!!!

Νινη κυριακη με αυτο που κανανε στο κοριτσακι σου θελω να σου πω οτι εχω σοκαριστει καιεχω στεναχωρεθει παρα πολυ....Δεν μπορουν να βαζουν τα παιδακια σε τετοια δοκιμασια....

Για παιδογαστρεντερολογο που ρωτας μου ειχε πει η παιδιατρος μου ποια ειναι η πιο γνωστη αλλα ρε γμτ δεν το συγκρατησα.....γιατι δεν ειχα σκοπο να παω τον μικρο ακομα...ΠΑντως γνωριζω οτι σε αυτη την ηλικια δεν μπορουν αν κανουν τιποτα διοτι ειναι πολυ μικρα...Το μονο που γινεται ειναι αποχη απο το αλλεργιογονο μεχρι να ειναι σε ηλικια καταλληλη για εξετασεις....Αυτο ξερω....Δες και στο φορουμ το parents εχει ενα θεμα που θα σε βοηθησει....

ΚΑτα τα αλλα ολα καλα...Πηγαμε παρασκευη στο γιατρο ...συνεχιζουμε για ακομα ενα μηνα το θηλασμο και μετα μπαινουμε στα φρουτα.....

Fine καποια στιγμη ρωτησες αν θα συνεχισουμε το θηλασμο μετα την εισαγωγη στις στερεες...Εγω εχω σκοπο να σταματησω και να της δινω σκονη....

Α την προηγουμενη εβδομαδα εφαγα κατι φραουλες εντελως ανυποψιαστη εγω και η μικρη μου εβγαλε μια αλλεργια......Εκανε πρασινα κακα και συγκαηκε ελαφρα....κατατρομαξα.....καταστεναχωρεθηκα...ελπιζα να την γλιτωναμε την αλλεργια με αυτην αλλα δυστυχως δεν το βλεπω.....τι να κανεις.....

Nefel χαρα στο κουραγιο σου βρε!!!Εμεις δυο παρτερια εχουμε που φυτευουμε κανενα κρεμμυδακι και παλι δεν προλαβαινουμε να τα προσεξουμε!!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζωή εμένα μου είπε να πάω στο α.Σοφίας στην Καρυδα αλλα φυσικά δεν θα πάω εκει!!!!εψαξα και βρήκα πως αυτη η Καρυδα έχει ιατρείο οπότε μάλλον εκει θα πάω απλά τώρα που του δίνω και κορτιζονη και αντιβιωση δεν νομίζω να μας δεχθεί.έτσι και αλλιώς η παιδιατρος μας μας είπε να πάμε πιο αργά να φύγουν οι ιωσεις μην κολλήσει κάτι οπότε δεν το βιαζομαι.

Το μόνο που με αγχωνει τώρα είναι πως με τις σταγόνες που του δίνω δεν βλέπω μεγάλη βελτίωση αν και κορτιζονη περίμενα με την πρώτη να δω βελτίωση


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

πως τα λενε οι γιατροι;;;

οι περισσότεροι μη πω ολοι λένε 5 γευματα.2 γαλα-θηλασμός και 3 στερεες...αυτο που έχω διαβάσει μέχρι έτους το σωστό, αν θηλάζει το παιδί, είναι να δίνετε η στερεά συμπληρωματικά του θηλασμου και όχι να αντικατασταθούν γεύματα θηλασμού.

παραταυτα σίγουρα κατι τέτοιο είναι πολύ κουραστικό και δεν ξέρω αν θα το άντεχα.

α και στην ερωτηση για το πως τα πάμε εμεις τα παμε καλυτερα απο τα αφάνταστα ξενυχτια.ξυπναμε 100 φορές τον αλλάζω πλευρο και ξανακοιμάται ως τις 6 που τελικά τρωει για να ξανακοιμηθει 1-2 ωρες ακομα αγκαλιά με τη μαμα!!!!

νινι πως ειναι το μωρακι σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...