Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα.Εχουμε πεθανει στην αφρικανικη σκονη,ολα τα αυτοκινητα ειναι λες και τα χεις περιχυσει με φτυαρια χωματος.ειδα οτι μιλησαμε για κρεμουλες.εγω δοκιμασει απ ολες, bio oil,βαζελινη,simulcium και septona baby oil.Θα σας πως οτι η πιο λιπαρη(την οποια χρειαζομαστε) ειναι η βαζελινη.Αλλα προσοχη,θελουμε την παιδικη.Τη μπλε.Επιπλεον οτι εφαρμοζει πανω στην κοιλια δεν διαπερνα τον πλακουντα κλπ..αρα το μωρο δεν κυνδυνευει.Εγω λεω να τα κανω τραμπα,δηλαδη να βαζω απ ολα.Καλοκαιρακι ερχεται,ελαφρια ρουχα,ολη μερα θα πασαλιβομαι.Αλλα αν πρεπει να τα βαλω με σειρα λιπαροτητας θα τα τοποθετουσα ως εξης βαζελινη,baby oil,bio oil,simulcium..Τα συμπερασματα δικα σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

irinikavala        2/10      κοριτσάκι 1o

41ZiliHer          3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

eamo                 8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 23/10                      1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10                        2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

Rozita1510         4/11

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε! Η φαρμακοποιός μου είπε πως το bio oil απορροφάται γρήγορα και δεν είναι λιπαρό αλλά κάνει δουλειά απλά ξέχασα να ρωτήσω αν μπορώ από τώρα να το χρησιμοποιώ. Για να λες @Μαρία1430 ότι γίνεται από τώρα θα το ξεκινήσω από αυτή τη βδομάδα που είμαι στην 13η.ήδη Έχω πάρει 2,5 κιλάκια και η κοιλιά μου φαίνεται εγκύου αλλά πολύ πολύ μικρή. Πάντα ήταν πλάκα και τώρα φαίνεται ότι αυτό το μικρό φούσκωμα δεν είναι παχακια. Φοβάμαι κορίτσια μήπως ολόκληρο το καλοκαίρι δεν κάνω μπάνια στη θάλασσα γιατί έχω και αυτό το ουρεόπλασμα και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...Όσο για την κούραση που λέτε Εγώ μονίμως νιώθω κουρασμένη και έχω υπνηλία ενώ δεν κάνω και τίποτα, να δω από σήμερα που ξεκινά τη δουλειά πως θα είμαι, καλά καθόμουν τόσες μέρες! @ZiliHer υπομονή, η αλήθεια είναι πως οι περισσότερες εδώ περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι και όλα αυτά που περνάς εσύ δεν τα έχουμε ζήσει. Σίγουρα ακούγονται πολύ δύσκολα και φαντάζομαι και όταν βαρύνεις θα είναι πιο δύσκολα αλλά μια μάνα λένε πάντα βρίσκει τη δύναμη που χρειάζεται!!αν θυμάμαι καλά δεν έχεις βοήθεια από γονείς ή πεθερικά, είσαι τυχερή γιατί πηγαίνουν όλα τέλεια στην εγκυμοσύνη σου και μπορείς να σε τρέχει η μικρή. Φαντάσου να είχες κάποιο θέμα και να έπρεπε να ήσουν σε ακινησία, εκεί τι θα έκανες?Κάνε υπομονή λοιπόν και όσο πάει η μικρή μεγαλώνει και θα σε χρειάζεται όλο και λιγότερο και σε λίγους μήνες θα σου αφήνει χρόνο να ασχολείσαι με τον αδερφούλη της, αυτά να σκέφτεσαι.

Σήμερα περιμένουμε νέα αυχενικής από την @depyfr παρακαλώ!Και αττπην από την @anemoni1989 !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!

Έλειπα το ΣΚ.. μια μίνι εκδρομούλα...!! 

Σας διάβασα όλες όμως.. είχατε ορεξούλα για κους κους το ΣΚ.. χαχαχα..

Λοιπόν για να προστεθώ κ γω στον πίνακα, είμαι 32 και θα γεννήσω πρώτα ο Θεός, σε ιδιωτική κλινική στην Καβάλα.. 

Άντε με το καλο στις κούκλες που περιμένουμε σήμερα τα αποτελέσματα.. πάντως για το φύλλο ρε κορίτσια εγώ δε θέλω τώρα πλέον να μου το αλλάξει.. την αγαπησα την ιδέα της κορούλας μου.. χαχαχ!! αν κ δε δίνω πιθανοτητες να αλλάξει.. εγώ την Πέμπτη έχω υπέρηχο. μετά απο 3 βδομάδες.. άντε να το δω το ψαράκι μου.. 

Πως είστε?? τι νέα?? για πείτε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , irinikavala είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!

Έλειπα το ΣΚ.. μια μίνι εκδρομούλα...!! 

Σας διάβασα όλες όμως.. είχατε ορεξούλα για κους κους το ΣΚ.. χαχαχα..

Λοιπόν για να προστεθώ κ γω στον πίνακα, είμαι 32 και θα γεννήσω πρώτα ο Θεός, σε ιδιωτική κλινική στην Καβάλα.. 

Άντε με το καλο στις κούκλες που περιμένουμε σήμερα τα αποτελέσματα.. πάντως για το φύλλο ρε κορίτσια εγώ δε θέλω τώρα πλέον να μου το αλλάξει.. την αγαπησα την ιδέα της κορούλας μου.. χαχαχ!! αν κ δε δίνω πιθανοτητες να αλλάξει.. εγώ την Πέμπτη έχω υπέρηχο. μετά απο 3 βδομάδες.. άντε να το δω το ψαράκι μου.. 

Πως είστε?? τι νέα?? για πείτε!!!!

Καλημερα Ειρηνη, το χεις νιωσει το μωρο?ποσο εισαι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

16η βδομάδα.. μπα.. :( τίποτα ακόμα.. αν κ δεν ξέρω πως θα είναι όταν το νιώσω.. αν θα το καταλάβω.. γενικά έχω συνεχή κινητικότητα του εντέρου κ νομίζω ότι κ να συμβει θα νομίζω ότι είναι έντερο.. χαχα.. εσυ??? πως είναι?? λογικά μαζι είμαστε.. ίδια βδομάδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ασία είπε:

irinikavala        2/10      κοριτσάκι 1o

41ZiliHer          3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

eamo                 8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 23/10                      1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10                        2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

Rozita1510         4/11

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε! Η φαρμακοποιός μου είπε πως το bio oil απορροφάται γρήγορα και δεν είναι λιπαρό αλλά κάνει δουλειά απλά ξέχασα να ρωτήσω αν μπορώ από τώρα να το χρησιμοποιώ. Για να λες @Μαρία1430 ότι γίνεται από τώρα θα το ξεκινήσω από αυτή τη βδομάδα που είμαι στην 13η.ήδη Έχω πάρει 2,5 κιλάκια και η κοιλιά μου φαίνεται εγκύου αλλά πολύ πολύ μικρή. Πάντα ήταν πλάκα και τώρα φαίνεται ότι αυτό το μικρό φούσκωμα δεν είναι παχακια. Φοβάμαι κορίτσια μήπως ολόκληρο το καλοκαίρι δεν κάνω μπάνια στη θάλασσα γιατί έχω και αυτό το ουρεόπλασμα και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...Όσο για την κούραση που λέτε Εγώ μονίμως νιώθω κουρασμένη και έχω υπνηλία ενώ δεν κάνω και τίποτα, να δω από σήμερα που ξεκινά τη δουλειά πως θα είμαι, καλά καθόμουν τόσες μέρες! @ZiliHer υπομονή, η αλήθεια είναι πως οι περισσότερες εδώ περιμένουμε το πρώτο μας παιδάκι και όλα αυτά που περνάς εσύ δεν τα έχουμε ζήσει. Σίγουρα ακούγονται πολύ δύσκολα και φαντάζομαι και όταν βαρύνεις θα είναι πιο δύσκολα αλλά μια μάνα λένε πάντα βρίσκει τη δύναμη που χρειάζεται!!αν θυμάμαι καλά δεν έχεις βοήθεια από γονείς ή πεθερικά, είσαι τυχερή γιατί πηγαίνουν όλα τέλεια στην εγκυμοσύνη σου και μπορείς να σε τρέχει η μικρή. Φαντάσου να είχες κάποιο θέμα και να έπρεπε να ήσουν σε ακινησία, εκεί τι θα έκανες?Κάνε υπομονή λοιπόν και όσο πάει η μικρή μεγαλώνει και θα σε χρειάζεται όλο και λιγότερο και σε λίγους μήνες θα σου αφήνει χρόνο να ασχολείσαι με τον αδερφούλη της, αυτά να σκέφτεσαι.

Σήμερα περιμένουμε νέα αυχενικής από την @depyfr παρακαλώ!Και αττπην από την @anemoni1989 !!

Καλημέρα!!!! Απο εμενα αύριο περιμενετε νεα!!!! 

Να ευχηθούμε καλη επιτυχια στην Ντεπυ!!!! 

Τι κανετε κορες? Εγω τα ιδια... Ναυτιες, εμετοι, νυστα, αυπνιες.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να κάνω μια ερωτησούλα στις ήδη μανούλες ή σε όσες γνωρίζουν? συγνώμη αν είναι αδιάκριτη.. αν κάποια απο σας έχει κάνει καισαρική, τι γίνεται με το σημάδι στην δεύτερη εγκυμοσύνη?? το βλέπετε να έχει γίνει πιο έντονο?? αν και είναι το πρώτο μωράκι μου, πριν ένα χρόνο έκανα αφαίρεση μιας σάλπιγγας λόγω εξωμητρίου κ επειδή ήταν αρκετά προχωρημένη η εγγκυμοσύνη για εξωμήτριο αναγκαστικά χρειάστηκε να μου το αφαιρέσει χειρουργικα κ όχι λαπαροσκοπικά.. το σημάδι δεν είχε φύγει κ προ εγκυμοσύνης.. τώρα το βλέπω κάπως σαν να τραβιέται κ να φαίνεται μεγαλύτερο.. επίσης η γιατρός μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο στο να γεννήσω φυσιολογικά.. έχετε καμιά ιδέα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , irinikavala είπε:

16η βδομάδα.. μπα.. :( τίποτα ακόμα.. αν κ δεν ξέρω πως θα είναι όταν το νιώσω.. αν θα το καταλάβω.. γενικά έχω συνεχή κινητικότητα του εντέρου κ νομίζω ότι κ να συμβει θα νομίζω ότι είναι έντερο.. χαχα.. εσυ??? πως είναι?? λογικά μαζι είμαστε.. ίδια βδομάδα..

εγω ειμαι 15 + ακομα.. κι εγω αγωνια θελω να το νιωσω..μου φαινεται κουλο να πρεπει να πηγαινω στο γιατρο να το βλεπω να κινειται.πφφ..αγωνιω πολυ..αλλα απ οτι ρωταω μετα την 20η θα καταλαβουμε..ακουω κατι γρου γρου,αλλα δεν ξερω αν ακουω οπως λες,μωρο ή εντερο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

εγω ειμαι 15 + ακομα.. κι εγω αγωνια θελω να το νιωσω..μου φαινεται κουλο να πρεπει να πηγαινω στο γιατρο να το βλεπω να κινειται.πφφ..αγωνιω πολυ..αλλα απ οτι ρωταω μετα την 20η θα καταλαβουμε..ακουω κατι γρου γρου,αλλα δεν ξερω αν ακουω οπως λες,μωρο ή εντερο.

Άστα άστα.. κ να πηγαίναμε στο γιατρό κάθε βδομάδα οκ, αλλά τώρα.. κάθε 3-4 βδομάδες.. πολύ είναι.. πρέπει να έχουμε μια πιο άμεση επικοινωνία.. αν κ νομίζω κ αυτό θα έχει αγωνία.. όλο θα σκεφτόμαστε το νιώθω αρκετά, γιατί δε το νιώθω τώρα.. κτλ.. αφού είμαστε τρελές θα είμαστε κ τότε.. χαχα.. αν είναι για 20η βδομάδα.. έχουμε ακόμα δρόμο.. κανένα μήνα ακόμα υπομονή.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Στην αυχενική Αντα μου δε δίνουν μεγαλύτερο ποσοστό, γιατί μερικές κοπέλες το δένουν σκοινί κορδόνι και άμα αλλάξει κάτι στην πορεία μπορεί να τους δημιουργήσει φασαρία!!! Μια χαρά ποσοστό είναι, απλά μην αρχίσεις να αγοράζεις από τώρα μπλε γιατί άμα αλλάξει κάτι στη β επιπέδου (δύσκολο βέβαια), θα σου μείνουν αμανάτι!!!! :P (Τάδε έφη ο εμβρυολόγος σε μία φίλη μου που έκανε πρόσφατα αυχενική και της είπε πως μάλλον έχει αγοράκι)

Καλημερα! ναι νωρις ειναι ακομα για να αγορασω ρουχαλιακια! θα αγορασω στις εκπτωσεις τον αυγουστο. γτ ποτε δεν ξερεις..

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα.Εχουμε πεθανει στην αφρικανικη σκονη,ολα τα αυτοκινητα ειναι λες και τα χεις περιχυσει με φτυαρια χωματος.ειδα οτι μιλησαμε για κρεμουλες.εγω δοκιμασει απ ολες, bio oil,βαζελινη,simulcium και septona baby oil.Θα σας πως οτι η πιο λιπαρη(την οποια χρειαζομαστε) ειναι η βαζελινη.Αλλα προσοχη,θελουμε την παιδικη.Τη μπλε.Επιπλεον οτι εφαρμοζει πανω στην κοιλια δεν διαπερνα τον πλακουντα κλπ..αρα το μωρο δεν κυνδυνευει.Εγω λεω να τα κανω τραμπα,δηλαδη να βαζω απ ολα.Καλοκαιρακι ερχεται,ελαφρια ρουχα,ολη μερα θα πασαλιβομαι.Αλλα αν πρεπει να τα βαλω με σειρα λιπαροτητας θα τα τοποθετουσα ως εξης βαζελινη,baby oil,bio oil,simulcium..Τα συμπερασματα δικα σας.

καλημερα! βαζελινη ε? κ εγω λεω να την χρησιμοποιησω οπως  κ αμυγδαλελαιο.. αντε να δουμε..

πρίν από 55 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!!!! Απο εμενα αύριο περιμενετε νεα!!!! 

Να ευχηθούμε καλη επιτυχια στην Ντεπυ!!!! 

Τι κανετε κορες? Εγω τα ιδια... Ναυτιες, εμετοι, νυστα, αυπνιες.. 

Καλημερα! μια απο τα ιδια ανεμωνη.. ναυτιες κ εμετοι κ νυστα κ κουραση .. στην δουλεια πηγαινεις?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα! ναι νωρις ειναι ακομα για να αγορασω ρουχαλιακια! θα αγορασω στις εκπτωσεις τον αυγουστο. γτ ποτε δεν ξερεις..

καλημερα! βαζελινη ε? κ εγω λεω να την χρησιμοποιησω οπως  κ αμυγδαλελαιο.. αντε να δουμε..

Καλημερα! μια απο τα ιδια ανεμωνη.. ναυτιες κ εμετοι κ νυστα κ κουραση .. στην δουλεια πηγαινεις?

Ναι έρχομαι κανονικά... Ε κανω τς εμετους μου και στανιαρω... Αλλα δε θελω να κάθομαι και σπίτι... Βαριέμαι... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα σας, με λένε Μαρία και είμαι 36 χρονών. Είμαι και εγώ από εξωσωματική όπως άν θυμάμαι καλά άλλες 2 κοπέλες. Διαβάζω το φόρουμ σχεδόν 2 χρόνια όσο έχει ξεκινήσει για μένα αυτό το ταξίδι και έχω πάρει πληροφορίες, κουράγιο και συντροφιά.

Όταν πήρα θετικό τεστ, υπολόγισα ότι θα έχω ΠΗΤ κάπου τέλος Οκτωβρίου και έτσι σας παρακολουθώ από την αρχή. Σκεφτόμουν να σας γράψω αλλά φοβόμουν μήπως δεν πάει κάτι καλά με την πορεία της εγκυμοσύνης μου και δεν ήθελα να σας πω κάτι δυσάρεστο. Ίσως να μην είχα συνειδητοποιήσει καν ότι είμαι και εγώ έγκυος! Ακόμα δηλαδή, επειδή έχω και εγώ ναυτίες, εμετούς, αδυναμία και αϋπνίες πολλές φορές νιώθω άρρωστη και όχι έγκυος. Όταν βλέπω όμως το μπουμπουκάκι μας να μεγαλώνει παίρνω θάρρς.

Είμαι 11+ 1και ο γιατρός έχει δώσει ΠΗΤ 8/11 αλλά σας έχω μάθει και δεν θέλω να αλλάξω ομάδα. Εξάλλου πιστεύω ότι δεν θα φτάσουμε ως εκεί.

Συγχαρητήρια σε όλες για τα καλά σας νέα. Εύχομαι απο καρδιά να κυλήσουν όλα τέλεια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλημέρα και απο εμένα!!! Πανω που ελεγα μου πέρασαν οι αναγουλες χθες ημουν χαλια και ακομα ειμαι.... μάλλον με ενοχλεί η σοκολάτα... 

Μάντη μου λίγι υπομονή ακόμα μόνο.. θα περάσει πολύ σύντομα κ θυμήσου με.. μετά θα σκέφτεσαι, τι καλά όταν είχα κ καμιά αναγούλα κ ήξερα ότι το μωράκι είναι γερό.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

 

καλημερα! βαζελινη ε? κ εγω λεω να την χρησιμοποιησω οπως  κ αμυγδαλελαιο.. αντε να δουμε..

 

καλημερα,θελουμε οτιδηποτε πολυ λιπαρο.για καλη ενυδατωση.φφφ..τι αγχος κι αυτο.Με ταραζει ακομα περισσοτερο που λενε ολες οτι μετα τη γεννα τις κανουν..εκει τι κανουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...