Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , linaa είπε:

γιατι σε ανχωνει τωρα κοντευεις να φτασεις στο τελος δεν εμεινε πολυ. σκεψου ομως οτι αν βρεις εναν πιο χαλαρο ισως ανχωθεις οτι δεν σε κοιταει τοσο λεπτομερεστατα κ θα ανχωθεις περισσοτερο. τωρα εχεις φτασει πια στην τελικη ευθεια δεν ξερω αν αξιζει να ανχωθεις κ για τον γιατρο. 

Γιατι συνεχιζει τα ιδια!

Πχ ξερει οτι εχω αγχος με το τοξοπλασμα και συνεχιζει να μου λεει ποσο επικινδυνο ειναι και οτι πλεον και οι θεραπειες δεν ισχυουν και κατι τετοια τρελα!!!

Εχει μεγαλο θεμα!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, iwanna24 είπε:

Γιατι συνεχιζει τα ιδια!

Πχ ξερει οτι εχω αγχος με το τοξοπλασμα και συνεχιζει να μου λεει ποσο επικινδυνο ειναι και οτι πλεον και οι θεραπειες δεν ισχυουν και κατι τετοια τρελα!!!

Εχει μεγαλο θεμα!

μα καλα πως του εχει ερθει αφου προσεχεις πως θα κολλησεις??? αυτο πες του οτι προσεχω δεν θα ερθει κ απτον ουρανο το τοξοπλασμα!!! ισως εχει δει καμια που δεν προσεχει κ τα λεει σε εσενα για να ξεσπαει! τι να πω!!!! 

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κοριτσια μεγαλη η κουβεντα για το θεμα γιατρου... για εμενα πρεπει να νιωθεις καλα με το γιατρο σου και να σου εμπνεει εμπιστοσυνη

Ασχετο... μπορει να μου πει καποια τι ειναι φυσιολογικο να βγει στα αιματολογικα της αυχενικης; Τι τιμες πρεπει να βγει η χοριακη και το papp-a?

πρεπει μου φαινετε να βγουν κ αυτα χαμηλα γενικα. δε ξερω αν υπαρχουν συγκεκριμενες τιμες νομιζω κατω απο 1 αλλα θα στα γραφει τα αποτελεσματα οταν τα παρεις συνολικα κ συνδοισμενα με τον υπερηχο δεν θα τα συνδοιασεις δηλαδη εσυ η ο γιατρος σου θα ειναι ετοιμα τα ποσοστα. ποτε βγαινουν ? 

εμενα ηταν 0,493 Μομ η β HGG κ 1,51 η pap-a κ ηταν καλα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

μα καλα πως του εχει ερθει αφου προσεχεις πως θα κολλησεις??? αυτο πες του οτι προσεχω δεν θα ερθει κ απτον ουρανο το τοξοπλασμα!!! ισως εχει δει καμια που δεν προσεχει κ τα λεει σε εσενα για να ξεσπαει! τι να πω!!!! 

πρεπει μου φαινετε να βγουν κ αυτα χαμηλα γενικα. δε ξερω αν υπαρχουν συγκεκριμενες τιμες νομιζω κατω απο 1 αλλα θα στα γραφει τα αποτελεσματα οταν τα παρεις συνολικα κ συνδοισμενα με τον υπερηχο δεν θα τα συνδοιασεις δηλαδη εσυ η ο γιατρος σου θα ειναι ετοιμα τα ποσοστα. ποτε βγαινουν ? 

εμενα ηταν 0,493 Μομ η β HGG κ 1,51 η pap-a κ ηταν καλα. 

Βγηκαν μου τα εστειλαν το μεσημερι. Η β-hCG βγηκε 0,811ΜοΜ και η papp-a 1,292MoM.  Πηρα τη μαια δεν αντεξα και μου ειπε οτι ειναι μια χαρα οι τιμες. Τη ρωτησα αν πρεπει να σκεφτω κατι αλλο απο εξεταση κτλ και μου ειπε οτι η ηλικια μου και οι μετρησεις μου δεν δειχνουν οτι πρεπει να κανω κατι αλλο...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Βγηκαν μου τα εστειλαν το μεσημερι. Η β-hCG βγηκε 0,811ΜοΜ και η papp-a 1,292MoM.  Πηρα τη μαια δεν αντεξα και μου ειπε οτι ειναι μια χαρα οι τιμες. Τη ρωτησα αν πρεπει να σκεφτω κατι αλλο απο εξεταση κτλ και μου ειπε οτι η ηλικια μου και οι μετρησεις μου δεν δειχνουν οτι πρεπει να κανω κατι αλλο...

δεν σου στειλαν τα ποσοστα???? λογικα θα στα δωσουν στο επομενο ραντεβου! κανονικα στο μαιευτηριο σου βγαζουν τα ποσοστα διπλα. αλλα αφου σου ειπε οκ η μαια θα τα ειδε κ ο γιατρος ναι εισαι μικρη δεν χρειαζετε να κανεις κατι αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

δεν σου στειλαν τα ποσοστα???? λογικα θα στα δωσουν στο επομενο ραντεβου! κανονικα στο μαιευτηριο σου βγαζουν τα ποσοστα διπλα. αλλα αφου σου ειπε οκ η μαια θα τα ειδε κ ο γιατρος ναι εισαι μικρη δεν χρειαζετε να κανεις κατι αλλο!!!

Μου εχει και καποια ποσοστα οπως μου ειχε και στα χθεσιναχαρτια που μου εδωσε απλα επειδη δεν εχω μπροστα μου τα χθεσινα δεν ξερω αν ειναι ιδια τα νουμερα ή τα εχει τροποποιησει


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μου εχει και καποια ποσοστα οπως μου ειχε και στα χθεσιναχαρτια που μου εδωσε απλα επειδη δεν εχω μπροστα μου τα χθεσινα δεν ξερω αν ειναι ιδια τα νουμερα ή τα εχει τροποποιησει

οχι δεν θα ειναι τα ιδια σιγουρα θα στα εχει τροποποιησει. δε δινουν το ιδιο  με τις νεες εξετασεις στο ιδιο χαρτι. τι ποσοστα σου γραφει? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

οχι δεν θα ειναι τα ιδια σιγουρα θα στα εχει τροποποιησει. δε δινουν το ιδιο  με τις νεες εξετασεις στο ιδιο χαρτι. τι ποσοστα σου γραφει? 

τρισωμια 21 1:6834

τρισωμια 18 1:16381

τρισωμια 13 <1: 20.000

και κατι αλλα ποσοστα για προεκλαμψια

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

τρισωμια 21 1:6834

τρισωμια 18 1:16381

τρισωμια 13 <1: 20.000

και κατι αλλα ποσοστα για προεκλαμψια

 

ειναι τελεια τα ποσοστα σου τωρα πλεον περνεις μια ανασα να κυλησουν τελεια οι επομενες μερες να φτασετε στο επομενο βημα την β επιπεδου γρηγορα κ  με το καλο!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

ειναι τελεια τα ποσοστα σου τωρα πλεον περνεις μια ανασα να κυλησουν τελεια οι επομενες μερες να φτασετε στο επομενο βημα την β επιπεδου γρηγορα κ  με το καλο!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!! Με το καλο κι εσενα το μωρακι σου...

Γενικα δεν ημουν πολυ αγχωμενη γτ ειχα κανει και προεμφυτευτικο ελεγχο, αλλα επειδη στο παρελθον καηκα φοβαμαι και τη σκια μου.... Μια τρελη κατασταση δλδ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!! Με το καλο κι εσενα το μωρακι σου...

Γενικα δεν ημουν πολυ αγχωμενη γτ ειχα κανει και προεμφυτευτικο ελεγχο, αλλα επειδη στο παρελθον καηκα φοβαμαι και τη σκια μου.... Μια τρελη κατασταση δλδ

σε ευχαριστω πολυ!!!! ε οπως ολες μια τρελη κατασταση!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Κορίτσια κάνει καμία αποτρίχωση με λέιζερ?Εγώ έκανα στο πρόσωπο και τώρα ο γιατρός είπε να μην κάνω στο πρώτο τρίμηνο. Έχω γίνει χάλια αλλά δεν με νοιάζει και πολύ,Εγώ ήξερα πως δεν υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη αλλά εφόσον μου είπε να μην κάνω δεν έκανα τόσο καιρό.

Εγω κανω λειζερ προσωπο.προς το παρων ψαλιδιζω για να μη γκαριζουν απο χλμ.Μου ειπε οτι μπορω να κανω...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Εγω κανω λειζερ προσωπο.προς το παρων ψαλιδιζω για να μη γκαριζουν απο χλμ.Μου ειπε οτι μπορω να κανω...

Κι εγώ το ίδιο, ψαλιδίζω.υπομονή...

Κορίτσια έχετε αποφασίσει που θα γεννήσετε όλες?θέλετε να γράφουμε και αυτή την πληροφορία στο πινακακι μας? Την πήρα την ιδέα από τις μανούλες Σεπτεμβρίου!οποία θέλει ας δίνει στοιχεία όπως πχ και ηλικία και αν είναι πρώτο παιδί η δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε σημερα?

εγω νιωθω τοσο πτωμα που δεν ξερω πως θα βγει η μερα στο μαγαζι...

Ηρθε χθες το βραδυ ενας φιλος μας στο σπιτι με μια αγκαλια λουλουδια και 2 γαλαζια μπαλονια και κατασυγκινηθηκα. Μετα να τους κανω κατι να τσιμπησουν περασε η ωρα και να τα αποτελεσματα σημερα

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

irinikavala        2/10      κοριτσάκι  1o

ZiliHer               3/10      αγοράκι     2o

zina7777          4/10       αγοράκι     1o

Nightwish         7/10     κοριτσάκι   2o

eamo                 8/10      αγοράκι      1o

ada32                12/10    αγοράκι      1o

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι      1o

Alekk                 16/10    αγοράκι       2o

Μάντη                21/10   αγοράκι       1o

Βικτώρια1987  22/10                         1o

Μαρία1430        22/10   αγοράκι       1o

anemoni1989    23/10                         1o

depyfr                 26/10                          2o

Ασία                    1/11       αγοράκι      1o

Rozita1510         4/11

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ασία είπε:

Κι εγώ το ίδιο, ψαλιδίζω.υπομονή...

Κορίτσια έχετε αποφασίσει που θα γεννήσετε όλες?θέλετε να γράφουμε και αυτή την πληροφορία στο πινακακι μας? Την πήρα την ιδέα από τις μανούλες Σεπτεμβρίου!οποία θέλει ας δίνει στοιχεία όπως πχ και ηλικία και αν είναι πρώτο παιδί η δεύτερο.

Καλημερα Ασια... Καλη φαση αυτο με τις πληροφοριες... Εγω κλεινω τα 34 σε 1 μηνα ακριβως, ετοιμαζομαι για το πρωτο μου παιδακι και θα γεννησω στο Ιασω στην Αθηνα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...