Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Alekk είπε:

Νομίζω πως στο πρωτο τους πρωτους 4-5 μηνες μονο κοιμομουν... τωρα δεν εχω αυτην την ...πολυτελεια, ισως γι αυτο κουραζομαι τοσο.

Λοιπον παιδες η κοιλια ειναι γεγονος. Εχω χασει δυο κιλα αλλα η κοιλια ειναι αρκετα μεγαλη. Όσες εχουν γεννησει ήδη μια φορα, εσεις πως ειστε;;;;

@anemoni1989 δυσφορια και κουραση... πανε πακετο... ελπιζω να φτιαξω και να ξεκινησει αυτη η ενεργεια του δευτερου τριμηνου που λενε!

Κοριτσια, το ανακοινωσατε στην εργασια σας;

Πραγματικά αισθάνομαι αθλια... Και νιώθω και άσχημα για αυτο... 

Εμενα το εμαθαν αναγκαστικά με την αποκολληση γιατί πηρα αναρρωτικη... 

Εγω εχω φουσκωμα την τελευταία εβδομάδα φουλ... Μειον 12 κιλα αλλα η κοιλια τουρλα... Και οχι δεν ειναι τ εντερο.. Δεν ξερω τι είναι :shock: και ειναι και πρώτο παιδακι 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 18 λεπτά , eamo είπε:

Ερωτική μετανάστης , αλλά μετά από τοσα χρόνια νομιζω πήρα εντοπιότητα !

@Μαρία1430 όχι δεν το θυμόμουν , αν δε σου κάνει κόπο κάνε μια ερώτηση , ευχαριστώ !!!

Εγω ειμαι γιαννιωτισσα ως το κοκκαλο.κι εχουμε κι αλλη κοπλεα εδω που μενει γιαννενα. @ntemiiiiii

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πραγματικά αισθάνομαι αθλια... Και νιώθω και άσχημα για αυτο... 

Εμενα το εμαθαν αναγκαστικά με την αποκολληση γιατί πηρα αναρρωτικη... 

Εγω εχω φουσκωμα την τελευταία εβδομάδα φουλ... Μειον 12 κιλα αλλα η κοιλια τουρλα... Και οχι δεν ειναι τ εντερο.. Δεν ξερω τι είναι :shock: και ειναι και πρώτο παιδακι 

Τα ιδια κι εγω... Νομιζα οτι εφαγα πολυ στις διακοπες αλλα δεν πηρα γραμμαριο... ενταξει δεν ειμαι αδυνατη αλλα και παλι μου φαινεται αφυσικο τοσο νωρις... ειμαι και κοντη... στο γιο μου που φουσκωσα πιο αργα στο τελος ημουν τεραστιαααααα! Χωρις υπερβολες. Δεν ειχε που να παει ο μικρος και επεκτεινοταν προς τα εξω... Δλδ σε αυτο που θα φτασω;;;;

Γιατι αισθανεσαι ασχημα γι’αυτο; Να κοιμασαι να το ευχαριστηθεις! Και να μαζεψεις και λιγη ενεργεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Alekk είπε:

Νομίζω πως στο πρωτο τους πρωτους 4-5 μηνες μονο κοιμομουν... τωρα δεν εχω αυτην την ...πολυτελεια, ισως γι αυτο κουραζομαι τοσο.

Λοιπον παιδες η κοιλια ειναι γεγονος. Εχω χασει δυο κιλα αλλα η κοιλια ειναι αρκετα μεγαλη. Όσες εχουν γεννησει ήδη μια φορα, εσεις πως ειστε;;;;

@anemoni1989 δυσφορια και κουραση... πανε πακετο... ελπιζω να φτιαξω και να ξεκινησει αυτη η ενεργεια του δευτερου τριμηνου που λενε!

Κοριτσια, το ανακοινωσατε στην εργασια σας;

καλησπερα κοριτσια.λοιπον εγω ακου σε αυτην την εγκυμοσυνη νομιζω οτι εχω ανοιξει πολυ στα ιδια κιλα στον γιο μου δεν ημουν ετσι.οσο για κοιλιτσα εχω αρκετη και σε αυτο.για να δουμε...παντως στο δευτερο εισαι αλλιως.εγω αισθανομαι πολυ κουρασμενη.γιατι μας παιρνει αρκετη ενεργεια και το αλλο παιδακι.βρε κοριτσια η εμβρυολογος μου ειπε οτι μπορω με φυτικη να βαψω μαλλι που εχει γινει χαλια κατασπρο.ο γιατρος μου ομως θελει μετα την β επιπεδου.δεν ξερω τι να κανω.στο πρωτο τα ειχα βαψει μολισ εκλεισα 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Alekk είπε:

Τα ιδια κι εγω... Νομιζα οτι εφαγα πολυ στις διακοπες αλλα δεν πηρα γραμμαριο... ενταξει δεν ειμαι αδυνατη αλλα και παλι μου φαινεται αφυσικο τοσο νωρις... ειμαι και κοντη... στο γιο μου που φουσκωσα πιο αργα στο τελος ημουν τεραστιαααααα! Χωρις υπερβολες. Δεν ειχε που να παει ο μικρος και επεκτεινοταν προς τα εξω... Δλδ σε αυτο που θα φτασω;;;;

Γιατι αισθανεσαι ασχημα γι’αυτο; Να κοιμασαι να το ευχαριστηθεις! Και να μαζεψεις και λιγη ενεργεια!

Γιατι δεν εχω συνηθίσει να αισθάνομαι ανήμπορη για μεγάλο χρονικό διάστημα... Και 2 μηνες τωρα νιωθω αρρωστη και οχι εγγυος... Δεν ειμαι αχαριστη χαίρομαι για το μωράκι μου και χαλαλι του, αλλά ζηλευω κιολας όταν ακουω να τρωνε και να περνανε φινα!!  :shock:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , zina7777 είπε:

Εγω ειμαι γιαννιωτισσα ως το κοκκαλο.κι εχουμε κι αλλη κοπλεα εδω που μενει γιαννενα. @ntemiiiiii

Έχουμε κι άλλη Γιαννιωτισσα στην παρέα;;Εμ δεν κανονίζεις καφεδακι!!!

  • Χαχα 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατι δεν εχω συνηθίσει να αισθάνομαι ανήμπορη για μεγάλο χρονικό διάστημα... Και 2 μηνες τωρα νιωθω αρρωστη και οχι εγγυος... Δεν ειμαι αχαριστη χαίρομαι για το μωράκι μου και χαλαλι του, αλλά ζηλευω κιολας όταν ακουω να τρωνε και να περνανε φινα!!  :shock:

Εμείς θα δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη.. Κ εγώ νιώθω το ίδιο αλλά σκέψου ότι θα περάσει σε λίγο. Κανε υπομονή ,κοιμησου για να περνάει η ώρα γτ μετά δεν θα μπορουμε να κοιμηθούμε... Έλα κ εγώ το πρωί ειμαι χαλια αλλα μετα λέω στον εαυτό μου ότι θα περάσει γτ δεν είμαι αρρωστη αλλα εγκυος.. Έτσι να σκέφτεσαι. Αύριο που θα το δεις θα πάρεις πολύ θαρρος κ θα περάσουν οι μέρες

@Alekk εμένα το έμαθαν αναγκαστικά γτ δεν μπορούσα να το κρύψω άπο τις άδειες που έπαιρνα στην αρχή. Απο την 8η το έμαθαν ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπερα!!! Αντε υπεροχα, αλλο ενα αγορακι ερχεται στο παρεακι μας... Ωρα να χαλαρωσουμε τωρα εεε? Ψυχολογικα νομιζω οτι παιρνουμε τα πανω μας μετα την αυχενικη

Δεν θυμαμαι αν σου εχω ξαναπει... εχω μια παιδικη φιλη στα Γιαννενα που γεννησε στο Χατζηκωστα. Αρκετα ευχαριστημενη. Αν θες ονομα γιατρου πες μου να τη ρωτησω...

 

Καλησπερα συνονοματη και συνταξιδιωτισσα στο κομματι και της εξωσωματικης και της εγκυμοσυνης!!! Ποτε εκανες εμβρυομεταφορα? Ποσων ημερων ηταν το/α εμβρυο/α?

Υποθετω οτι εχεις ενα μωρακι, αν και πιστευω οτι η ΠΗΤ πρεπει να ειναι καμια εβδομαδα πιο νωρις απο τοτε που σου ειπε ο γιατρος σου αφου εισαι 11+1.

Πρεπει να ετοιμαζεσαι κι εσυ για αυχενικη εεε?

Μαρία μου μπορεί να ήμασταν και στο ίδιο κέντρο. Παίρναμε ίδια φάρμακα και δοσολογίες. Εμβρυομεταφορά έκανα 15/2 με μια βλαστοκύστη 5ης ημέρας. Αυχενική έχω στις 25/4 και έχω κάνει και μη επεμβατικό προγεννητικό έλεγχο που θα βγει 30/4.

Κορίτσια λίγο πολύ όλες στα ίδια χάλια είμαστε. Εγώ σήμερα σοβαρά σκεφτόμουν μήπως είμαι άρρωστη εκτός από έγκυος. Άσε που μετά τους εμετούς τρέμουν τα ποδαράκια μου, νομίζω έχω πυρετό και φοβάμαι να φάω οτιδήποτε ακόμα και τα αγαπημένα μου φαγητά. Ο γιατρός είπε υπομονή, μετά το τρίμηνο θα περάσουν! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, eamo είπε:

Ερωτική μετανάστης , αλλά μετά από τοσα χρόνια νομιζω πήρα εντοπιότητα !

@Μαρία1430 όχι δεν το θυμόμουν , αν δε σου κάνει κόπο κάνε μια ερώτηση , ευχαριστώ !!!

Θα ρωτησω και θα σου στειλω π.μ

Εγω εχω καταγωγη απο ενα χωριο εξω απο τα Γιαννενα... Τα Γιαννενα τα αγαπω πολυ και εκει περασα την φοιτητικη μου ζωη απο επιλογη!

Καλημερα κιολας!

7 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Μαρία μου μπορεί να ήμασταν και στο ίδιο κέντρο. Παίρναμε ίδια φάρμακα και δοσολογίες. Εμβρυομεταφορά έκανα 15/2 με μια βλαστοκύστη 5ης ημέρας. Αυχενική έχω στις 25/4 και έχω κάνει και μη επεμβατικό προγεννητικό έλεγχο που θα βγει 30/4.

Κορίτσια λίγο πολύ όλες στα ίδια χάλια είμαστε. Εγώ σήμερα σοβαρά σκεφτόμουν μήπως είμαι άρρωστη εκτός από έγκυος. Άσε που μετά τους εμετούς τρέμουν τα ποδαράκια μου, νομίζω έχω πυρετό και φοβάμαι να φάω οτιδήποτε ακόμα και τα αγαπημένα μου φαγητά. Ο γιατρός είπε υπομονή, μετά το τρίμηνο θα περάσουν! 

Καλημερα!!! 

Μη μου πεις οτι ειχαμε και τον ιδιο γιατρο στο κεντρο...

Αρα εχουμε 10 μερες περιπου διαφορα, εγω εκανα μεταφορα 5/2. Ειχες κανει και προεμφυτευτικο? τον μη επεμβατικο προγεννητικο ελεγχο γτ τον εκανες? Σου τον ζητησαν για καποιο συγκεκριμενο λογο?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Θα ρωτησω και θα σου στειλω π.μ

Εγω εχω καταγωγη απο ενα χωριο εξω απο τα Γιαννενα... Τα Γιαννενα τα αγαπω πολυ και εκει περασα την φοιτητικη μου ζωη απο επιλογη!

 

Καλημερα σου,απο ποιο χωριο εισαι φιλη?

 

 

Καλημερα σε ολες.Τοποθετησα αντηλιακη bebanthol σημερα στο προσωπο μου,για να δουμε.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια. Πως μου ειστε?

Κοριτσια οσον αφορα τη δυσφορια, μολις φαω αισθανομαι χαλια. φουσκωμα, καουρα σαν μπαλονι που θα σκασει και για αυτο το λογο φοβαμαι μην αρχισω να παιρνω απο τωρα κιλα...

Σκεφτομαι συνεχεια φαγητα αλλα αν μου τα φερεις μπροστα μου δεν θα τα φαω. Χθες εφαγα φακες και το μετανιωνω μεχρι τωρα. Με χαλασαν παρα πολυ... Τελοσπαντων που θα παει θα περασει

Βεβαια αγχωνομαι παρα πολυ με το θεμα του σακχαρου. Μια φιλη που μολις εκανε β επιπεδου με σακχαρο 92 ο γιατρος της εκοψε ολα τα γλυκα. εμενα τι θα μου κανει δλδ αν παραμεινει εκει στο 97? Οχι τπτ αλλο αλλα ερχεται καλοκαιρακι με παγωτακια και πολλα φρουτακια που τσακιζω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Έχουμε κι άλλη Γιαννιωτισσα στην παρέα;;Εμ δεν κανονίζεις καφεδακι!!!

εεεεε δεν ηξερα οτι περιμενεις απο μενα,εγω περιμενω απο σενα...

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια. Πως μου ειστε?

Κοριτσια οσον αφορα τη δυσφορια, μολις φαω αισθανομαι χαλια. φουσκωμα, καουρα σαν μπαλονι που θα σκασει και για αυτο το λογο φοβαμαι μην αρχισω να παιρνω απο τωρα κιλα...

Σκεφτομαι συνεχεια φαγητα αλλα αν μου τα φερεις μπροστα μου δεν θα τα φαω. Χθες εφαγα φακες και το μετανιωνω μεχρι τωρα. Με χαλασαν παρα πολυ... Τελοσπαντων που θα παει θα περασει

Βεβαια αγχωνομαι παρα πολυ με το θεμα του σακχαρου. Μια φιλη που μολις εκανε β επιπεδου με σακχαρο 92 ο γιατρος της εκοψε ολα τα γλυκα. εμενα τι θα μου κανει δλδ αν παραμεινει εκει στο 97? Οχι τπτ αλλο αλλα ερχεται καλοκαιρακι με παγωτακια και πολλα φρουτακια που τσακιζω

Εμενα εως 1,10 μου ειπανε να μην αγχωνομαι.Ψαξε τροφες που ανεβαζουν το ζακχαρο.Δε νομιζω πως πρεππει να ανησυχεις,το ζακχαρο μπορει ν ανεβει κι απο αγχος.Βρες εναν διαβητικο στον κυκλο σου(οπως εκανα εγω) και πηγαινε να σου το μετραει με εκεινα τα βελονακια καθε οταν αγχωνεσαι να δεις οτι δεν ανεβηκε.Εμενα 2 μηνες ειναι σταθερο.Το ιδιο αγχος μ εσενα ειχα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

εεεεε δεν ηξερα οτι περιμενεις απο μενα,εγω περιμενω απο σενα...

Εμενα εως 1,10 μου ειπανε να μην αγχωνομαι.Ψαξε τροφες που ανεβαζουν το ζακχαρο.Δε νομιζω πως πρεππει να ανησυχεις,το ζακχαρο μπορει ν ανεβει κι απο αγχος.Βρες εναν διαβητικο στον κυκλο σου(οπως εκανα εγω) και πηγαινε να σου το μετραει με εκεινα τα βελονακια καθε οταν αγχωνεσαι να δεις οτι δεν ανεβηκε.Εμενα 2 μηνες ειναι σταθερο.Το ιδιο αγχος μ εσενα ειχα...

110 νηστείας ειναι ανεβασμένο... Ο γυναικολογος σου στο ειπε αυτό?? Μήπως δεν κατάλαβες καλα? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

110 νηστείας ειναι ανεβασμένο... Ο γυναικολογος σου στο ειπε αυτό?? Μήπως δεν κατάλαβες καλα? 

δεδομενου οτι εξελισεται η εγκυμοσυνη και αν υπαρχει προδιαθεση ζακχαρου.Βεβαια εγω εχω 82 σταθερα.Ναι ετσι μου ειπε οτι μεχρι τοσο να μην αγχωθω.ισως μ εκοψε οτι αγχωνομαι και με το 82 και σου λεει αυτη απ το αγχος θα το παει 200 χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλημέρα.. κ γω κορίτσια μια απο τα ίδια με το φούσκωμα.. ξυπνάω με μικρή κοιλίτσα κ μέχρι να το μεσημέρι είμαι έγκυος τουλάχιστον 6 μηνών... χχαχαχα.. 

Όσο για το ζάχαρο δεν εχω ιδέα.. αλλά εμένα στην αυχενική που είπε ότι μέτρησε κ κάτι δείκτες που δείχνουν προδιάθεση για προεκλαμψία κτλ.. κ μου είπε ότι είμαι οκ, αρκει να μην το ρίξω στα γλυκα κ στα σαλάμια.. Δεν ξέρω αν έχει σχέση.. αλλά βρε παιδιά, κόψαμε τα ωμά σαλατικά, κάποια φρούτα, τα κρέατα απο έξω, τα αλλαντικά (λόγω τοξοπλάσματος), αν κόψουμε κ τελείως τα γλυκά κ τα ζυμαρικά τι θα απογίνουμε?? άρχισαν κ τα λαδερά να μου φέρνουν δυσπεψία.. εεε  κάτι πρέπει να τρώμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...