Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Maria_ath είπε:

Κορίτσια Καλημέρα σας, με λένε Μαρία και είμαι 36 χρονών. Είμαι και εγώ από εξωσωματική όπως άν θυμάμαι καλά άλλες 2 κοπέλες. Διαβάζω το φόρουμ σχεδόν 2 χρόνια όσο έχει ξεκινήσει για μένα αυτό το ταξίδι και έχω πάρει πληροφορίες, κουράγιο και συντροφιά.

Όταν πήρα θετικό τεστ, υπολόγισα ότι θα έχω ΠΗΤ κάπου τέλος Οκτωβρίου και έτσι σας παρακολουθώ από την αρχή. Σκεφτόμουν να σας γράψω αλλά φοβόμουν μήπως δεν πάει κάτι καλά με την πορεία της εγκυμοσύνης μου και δεν ήθελα να σας πω κάτι δυσάρεστο. Ίσως να μην είχα συνειδητοποιήσει καν ότι είμαι και εγώ έγκυος! Ακόμα δηλαδή, επειδή έχω και εγώ ναυτίες, εμετούς, αδυναμία και αϋπνίες πολλές φορές νιώθω άρρωστη και όχι έγκυος. Όταν βλέπω όμως το μπουμπουκάκι μας να μεγαλώνει παίρνω θάρρς.

Είμαι 11+ 1και ο γιατρός έχει δώσει ΠΗΤ 8/11 αλλά σας έχω μάθει και δεν θέλω να αλλάξω ομάδα. Εξάλλου πιστεύω ότι δεν θα φτάσουμε ως εκεί.

Συγχαρητήρια σε όλες για τα καλά σας νέα. Εύχομαι απο καρδιά να κυλήσουν όλα τέλεια! 

Καλως ήρθες στην παρέα μας.. με το καλό το μωράκι σου.. Εδω μέσα πολλές είμαστέ με δύσκολο παρελθόν και με πολύ φόβο για το θαυματάκι μας.. Παρόλα αυτά όλες πρέπει να είμαστε πολύ αισιόδοξες και θα πάνε όλα τέλεια μέχρι τέλος.. Κ φυσικά να μείνεις στην παρέα μας.. Έτσι κ αλλιως το πιο πιθανόν ειναι η γέννα πριν ολοκληρωθεί η ημερομηνία μας.. λογικά κ γω αν πάει λίγο νωρίτερα πρέπει να πάω στου Σεπτέμβρη αλλά δε το αλλάζω το γκρούπ μας.. χαχαχ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερα,θελουμε οτιδηποτε πολυ λιπαρο.για καλη ενυδατωση.φφφ..τι αγχος κι αυτο.Με ταραζει ακομα περισσοτερο που λενε ολες οτι μετα τη γεννα τις κανουν..εκει τι κανουμε...

αχ δεν ξερω.. κ εγω πιστευω οτι θα βγαλω πολλες , ηδη εχω στα μπουτια αο την εφηβια.. εμενα μου αρεσει το baby oil πολυ που το βαζω μετα το μπανιο κ μενει το δερμα απαλο . αλλα αυτο το να πασαλιβομαι καθε βραδυ μου φαινεται ακατορθωτο ..! :P  να δω αν θα το κανω.. ευτυχως ερχεται καλοκαιρι κ θα κανω συνεχεια ντους , οποτε θα βαζω κατι 

πρίν από 8 λεπτά , Maria_ath είπε:

Κορίτσια Καλημέρα σας, με λένε Μαρία και είμαι 36 χρονών. Είμαι και εγώ από εξωσωματική όπως άν θυμάμαι καλά άλλες 2 κοπέλες. Διαβάζω το φόρουμ σχεδόν 2 χρόνια όσο έχει ξεκινήσει για μένα αυτό το ταξίδι και έχω πάρει πληροφορίες, κουράγιο και συντροφιά.

Όταν πήρα θετικό τεστ, υπολόγισα ότι θα έχω ΠΗΤ κάπου τέλος Οκτωβρίου και έτσι σας παρακολουθώ από την αρχή. Σκεφτόμουν να σας γράψω αλλά φοβόμουν μήπως δεν πάει κάτι καλά με την πορεία της εγκυμοσύνης μου και δεν ήθελα να σας πω κάτι δυσάρεστο. Ίσως να μην είχα συνειδητοποιήσει καν ότι είμαι και εγώ έγκυος! Ακόμα δηλαδή, επειδή έχω και εγώ ναυτίες, εμετούς, αδυναμία και αϋπνίες πολλές φορές νιώθω άρρωστη και όχι έγκυος. Όταν βλέπω όμως το μπουμπουκάκι μας να μεγαλώνει παίρνω θάρρς.

Είμαι 11+ 1και ο γιατρός έχει δώσει ΠΗΤ 8/11 αλλά σας έχω μάθει και δεν θέλω να αλλάξω ομάδα. Εξάλλου πιστεύω ότι δεν θα φτάσουμε ως εκεί.

Συγχαρητήρια σε όλες για τα καλά σας νέα. Εύχομαι απο καρδιά να κυλήσουν όλα τέλεια! 

καλημερα κ καλως ηρθες! με το καλο !  κ εγω σαν κ εσενα νιωθω ,α ρρωστη  απλα παιρνω κουραγιο οτι μεγαλωνει.. εμεις θα βγαλουμε μαλλιαρα μωρακια με τοσους εμετους!!!1


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

αχ δεν ξερω.. κ εγω πιστευω οτι θα βγαλω πολλες , ηδη εχω στα μπουτια αο την εφηβια.. εμενα μου αρεσει το baby oil πολυ που το βαζω μετα το μπανιο κ μενει το δερμα απαλο . αλλα αυτο το να πασαλιβομαι καθε βραδυ μου φαινεται ακατορθωτο ..! :P  να δω αν θα το κανω.. ευτυχως ερχεται καλοκαιρι κ θα κανω συνεχεια ντους , οποτε θα βαζω κατι 

καλημερα κ καλως ηρθες! με το καλο !  κ εγω σαν κ εσενα νιωθω ,α ρρωστη  απλα παιρνω κουραγιο οτι μεγαλωνει.. εμεις θα βγαλουμε μαλλιαρα μωρακια με τοσους εμετους!!!1

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Μακάρι αλλά μη το λες με σιγουριά! Η μαμά μου σε εμένα ήταν χάλια με εμετούς αλλά βγήκα καραφλή! Πάντως εκεί που γκρινιάζω πόσο χάλια νιώθω, όταν μια μέρα είμαι κάπως καλύτερα αμέσως σκέφτομαι γιατί? Σαν να μη μου αρέσει. Δεν με πιάνω πουθενά!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα αντηλικα κοπελες.Αοσμα εντελως και bepanthol και luxurious, το πρωτο πιο πυκτο και λιπαρο,το δευτερο πιο υγρο με καλυτερη καλυψη και τελεια απορροφηση.Αυτα τα νεα προς το παρων.Για οσες θελουν να παραγγειλουν οσο ειναι σε προσφορα απο drug store.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria_ath είπε:

Πάντως εκεί που γκρινιάζω πόσο χάλια νιώθω, όταν μια μέρα είμαι κάπως καλύτερα αμέσως σκέφτομαι γιατί? Σαν να μη μου αρέσει. Δεν με πιάνω πουθενά!

Εμμμμ τα λέω εγώ που δεν εχω κάνει ούτε έναν εμετούλη.. δεν είναι κ εύκολο.. χαχαχ.. θα σας λείψει κ σας μόλις απαλλαγείτε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Maria_ath είπε:

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Μακάρι αλλά μη το λες με σιγουριά! Η μαμά μου σε εμένα ήταν χάλια με εμετούς αλλά βγήκα καραφλή! Πάντως εκεί που γκρινιάζω πόσο χάλια νιώθω, όταν μια μέρα είμαι κάπως καλύτερα αμέσως σκέφτομαι γιατί? Σαν να μη μου αρέσει. Δεν με πιάνω πουθενά!

αχ εγω δεν εχω ακομα πολυ κοιλια κ επειδη εχουμε κ επαφες με τον αντρα μου  οταν ειμαικαλα , πολλες φορες αναρωτιεμαι αν ειναι καλα το μωρο γτ δεν νιωθω κατι .. αλλα επειδη ξερναω καθε πρωι λεω εκει ειναι το σκατουλακι !!

  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

αχ εγω δεν εχω ακομα πολυ κοιλια κ επειδη εχουμε κ επαφες με τον αντρα μου  οταν ειμαικαλα , πολλες φορες αναρωτιεμαι αν ειναι καλα το μωρο γτ δεν νιωθω κατι .. αλλα επειδη ξερναω καθε πρωι λεω εκει ειναι το σκατουλακι !!

πονας καθολου κατα την επαφη?νομιζω απο αυτη τη βδομαδα επιτρεπεται κι επειτα...εγω λεω να τον αποπλανησω..αλλα δε μου καθεται ρε κοπελες..σκιαζεται τι εχω παθειιιιιιιιι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Maria_ath καλωσόρισες στην παρέα μας και εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Απο κρέμες δεν χρησιμοποιώ κάτι ειδικό ακόμα αλλά βάζω βιολογικό λάδι καρύδας μετά το μπάνιο το οποίο αφήνει το δέρμα απαλό και δεν με ανησυχεί αν κάνει γιατί τρώγεται κιόλας! :P

@ada32 σε ζηλεύω να το ξέρεις χαχαχα!!! Εμάς δεν μας αφήνει να έχουμε επαφή και δεν ξέρω αν θα μας αφήσει και τώρα... θα πάω την άλλη βδομάδα και θα τον ρωτήσω :)

@zina7777 αν στο επιτρέπει ο γιατρός πες του ότι είναι καλό για το παιδί γατί η μανούλα του θα έχει καλή ψυχολογία χαχαχα!!!


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

πονας καθολου κατα την επαφη?νομιζω απο αυτη τη βδομαδα επιτρεπεται κι επειτα...εγω λεω να τον αποπλανησω..αλλα δε μου καθεται ρε κοπελες..σκιαζεται τι εχω παθειιιιιιιιι

χαχαχαχα οχι μου αρεσει ! δεν νιωθω εγκυος αλλα δεν το αφησα κ καθολου . δλδ ειχαμε 1 φορα την εβδ.τουλαχιστον.. χθες απλα ημουν λιγο καλυτερα κ με εκμεταλλευτηκε λιγο ο αντρας μου ....κ για κατι αλλο   :P καταλαβαινεις .. αλλα οντως ειχαμε 2 +  μηνες να κανουμε ετσι ερωτα.. ευτυχως ο δικος μου επειδη ξερει οτι προσεχω εγω κ ρωταω τον γιατρο , μου εχει εμπιστοσυνη κ οταν του λεω οτι κανει , δν λεει οχι 

πρίν από 1 λεπτό , Nightwish είπε:

@Maria_ath καλωσόρισες στην παρέα μας και εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Απο κρέμες δεν χρησιμοποιώ κάτι ειδικό ακόμα αλλά βάζω βιολογικό λάδι καρύδας μετά το μπάνιο το οποίο αφήνει το δέρμα απαλό και δεν με ανησυχεί αν κάνει γιατί τρώγεται κιόλας! :P

@ada32 σε ζηλεύω να το ξέρεις χαχαχα!!! Εμάς δεν μας αφήνει να έχουμε επαφή και δεν ξέρω αν θα μας αφήσει και τώρα... θα πάω την άλλη βδομάδα και θα τον ρωτήσω :)

@zina7777 αν στο επιτρέπει ο γιατρός πες του ότι είναι καλό για το παιδί γατί η μανούλα του θα έχει καλή ψυχολογία χαχαχα!!!

κοιταξε κ εγω φοβομουν ,αλλα μου καθε φορα που τον ρωταω μπροστα στον αντρα μου, μου λεει ο γιατρος οτι να εχετε επαφες οσες θελετε ,τις θελουμε κ τωρα κ μετα ... η αληθεια ειναι οτι με χαλαρωνουν λιγο απο ολοαυτο που περναω.. για αυτο κ θελω κ εγω..

γτ δεν σας αφηνει ? ειχες αιμα?

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , zina7777 είπε:

αλλα δε μου καθεται ρε κοπελες..σκιαζεται τι εχω παθειιιιιιιιι

χαχαχα.. κ μένα.. κ μένα.. έχουμε θυμηθεί τα σχολικά μας χρόνια.. λίγα παιχνίδια κ μετά αρχιζει μήπως το ένα κ μήπως το άλλο.. αλλά κ γω λίγο φοβιτσιάρα είμαι.. οπότε ολοκληρωμένη επαφή δεν... ακόμα...χαχαχ.. αλλά λέω αυτές τις μέρες μιας κ έχω γιατρό την πέμπτη να το επιχειρήσω.. εεε δε θα βγει έτσι το 9μηνο.. 

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

χαχαχαχα οχι μου αρεσει ! δεν νιωθω εγκυος αλλα δεν το αφησα κ καθολου . δλδ ειχαμε 1 φορα την εβδ.τουλαχιστον.. χθες απλα ημουν λιγο καλυτερα κ με εκμεταλλευτηκε λιγο ο αντρας μου ....κ για κατι αλλο   :P καταλαβαινεις .. αλλα οντως ειχαμε 2 +  μηνες να κανουμε ετσι ερωτα.. ευτυχως ο δικος μου επειδη ξερει οτι προσεχω εγω κ ρωταω τον γιατρο , μου εχει εμπιστοσυνη κ οταν του λεω οτι κανει , δν λεει οχι 

Σε ζηλέυω!!! μπράβο που δε το άφησες εξ αρχης!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμάς δεν μας αφήνει γιατί μάλλον φοβάται γενικά αν και δεν έχω συναντήσει κανένανα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μέχρι τώρα... ίσως να το λέει για το πρώτο τρίμηνο που είναι το ποιο επικίνδυνο... θα δούμε...

αλλά βρε κορίτσια δεν μπορώ άλλο χωρίς σεχχχ είναι και οι ορμόνες και κοντεύω να τρελαθώ... αφού βλέπω ώρες ώρες κάτι όνειρα που τύφλα να είχε ο γκουσγκούνης χαχαχαχα!!!!

  • Χαχα 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nightwish είπε:

εμάς δεν μας αφήνει γιατί μάλλον φοβάται γενικά αν και δεν έχω συναντήσει κανένανα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μέχρι τώρα... ίσως να το λέει για το πρώτο τρίμηνο που είναι το ποιο επικίνδυνο... θα δούμε...

αλλά βρε κορίτσια δεν μπορώ άλλο χωρίς σεχχχ είναι και οι ορμόνες και κοντεύω να τρελαθώ... αφού βλέπω ώρες ώρες κάτι όνειρα που τύφλα να είχε ο γκουσγκούνης χαχαχαχα!!!!

Συμπασχω και συμπονω.. τα ιδια φιλη... οτι δεν εχω κανει στην πραγματικοτητα,τα κανω στα ονειρα...χαχααχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

εμάς δεν μας αφήνει γιατί μάλλον φοβάται γενικά αν και δεν έχω συναντήσει κανένανα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μέχρι τώρα... ίσως να το λέει για το πρώτο τρίμηνο που είναι το ποιο επικίνδυνο... θα δούμε...

αλλά βρε κορίτσια δεν μπορώ άλλο χωρίς σεχχχ είναι και οι ορμόνες και κοντεύω να τρελαθώ... αφού βλέπω ώρες ώρες κάτι όνειρα που τύφλα να είχε ο γκουσγκούνης χαχαχαχα!!!!

μέχρι πριν λίγες βδομάδες κ γω... χαχα.. οι βδομάδες θα είναι που φουντώνουν οι ορμόνες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nightwish είπε:

εμάς δεν μας αφήνει γιατί μάλλον φοβάται γενικά αν και δεν έχω συναντήσει κανένανα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μέχρι τώρα... ίσως να το λέει για το πρώτο τρίμηνο που είναι το ποιο επικίνδυνο... θα δούμε...

αλλά βρε κορίτσια δεν μπορώ άλλο χωρίς σεχχχ είναι και οι ορμόνες και κοντεύω να τρελαθώ... αφού βλέπω ώρες ώρες κάτι όνειρα που τύφλα να είχε ο γκουσγκούνης χαχαχαχα!!!!

Καλα κ εγω εβλεπα κατι ονειρα ....για αυτο δεν το αφησα... πλακα εχω στον ιατρο !! γτ τον ρωταω ακθε φορα,επαφες μπορουμε να εχουμε?? ελευθερα???χαχαχαχαχ να το ακουει κ ο αντρας μου!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...