Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      οχι μωρέ πιστευω καλα θα πας! απλώς το παίζει δύσκολο στην αρχή , κάνει κόνξες ! όλα καλα!

      ΥΓ τα ψυχολογικά μ τώρα είναι σε καλή φαση , λες και δεν συμβαίνει τπτ 😅

      Καλέ έφτασες τις 30εβδομαδες,είναι τέλειο ❤️Και θα δεις που θα έχεις και σούπερ νέα στο ντοπλερ,θα γεννηθεί ένας μπεμπαρος άλλο πράγμα🥰

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τι να κανω?

Λες να αλλαξω?

Αλλα τωρα αξιζει?

Για τοκετο δεν εχουμε πει τιποτα...δεν ξερω τι να κανω. Το σκεφτομαι να το διαολοστειλω. Μου χει κυριολεκτικα σκισει τη ψυχολογια. Ολο αγχος...και αγχος!

Ολα τα κανει υπερβολικα!

Με υπερφορτωνει και με φαρμακα. 

Εγώ άλλαξα γιατι πήγαινα χαλαρή και πάντα με άγχωνε! Μου έλεγε συνέχεια πως δεν ήξερε αν το μωρό θα συνέχιζε να αναπτύσσεται, ότι με το ιστορικό της παλίνδρομης ήταν πιθανό να αποβάλλω, με είχε φορτώσει ΄ςνα σωρό φάρμακα και όταν ειχα την αποκόλληση και αιμορραγία η κουβέντα του ήταν "κοίτα ότι είναι να γίνει, θα γίνει, δεν μπορεις να κάνεις και πολλά"... Ε πόσα να αντέξω η γυναίκα? Του ειπα καλό Πάσχα και δεν θα ξανακλείσω μαζί του ραντεβού!

Εν τω μεταξύ, όταν απέβαλλα μου έλεγε μην αγχώνεσαι και τυχαίο γεγονός κλπ κλπ κλπ και όταν ξαναεμεινα εγκυος ήταν όλο μην ενθουσιάζεσαι, είναι ρευστά τα πράγματα και μαλακιες..


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , Alekk είπε:

Βρε συ αισθανεσαι ετσι και το σκεφτεσαι ακομα; Δες και καποιον αλλον και αποφασιζεις. Πες περιοχη που σε ενδιαφερει να σου στειλουν οσες ξερουν καποιον καλο.

Εχεις γολγοθα μπροστα σου (ολες εχουμε) πρεπει να νιωθουμε καλα με τον γιατρο μας

Ναι...ετσι νιωθω...δεν ξερω. Φοβαμαι οτι ολοι ετσι ειναι και το προβλημα το χω εγω :oops:

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

ναι πρεπει γτ δενμου αρεσε που κατευθειαν μου ειπε για καισαρικη χωρις να συζητησουμε τιποτα αλλο

Καισαρική γιατί σου ειπε???? Αλλαξε τον όσο είναι καιρος καλέ!!!! Γιατί να φας μαχαίρι τζάμπα και βερεσέ?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τι να κανω?

Λες να αλλαξω?

Αλλα τωρα αξιζει?

Για τοκετο δεν εχουμε πει τιποτα...δεν ξερω τι να κανω. Το σκεφτομαι να το διαολοστειλω. Μου χει κυριολεκτικα σκισει τη ψυχολογια. Ολο αγχος...και αγχος!

Ολα τα κανει υπερβολικα!

Με υπερφορτωνει και με φαρμακα. 

με αυτον θα γεννησεις?  να αλλαξεις ,προλαβαινεις ανετα.. αν σε αγχωνει ,μην τοκρατας.. εσυ τον πληρωνεις..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

αχ κ εγω θελω να τον αλλαξω αλλα πως? θα παω κ αλλου σιγουρα..γτ αυτος με παει για καισαρικη .. 

γιατι σε παει για καισαρικη τι λογους σου εχει πει δηλαδη απο τοσο νωρις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Ναι...ετσι νιωθω...δεν ξερω. Φοβαμαι οτι ολοι ετσι ειναι και το προβλημα το χω εγω :oops:

 

Δεν εχεις εσυ το προβλημα, θα βρεις γιατρο που να σου ταιριαζει  διαφορετικα η γεννα που ειναι υπεροχη μπορει να γινει τραυματικη εμπειρια.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ναι...ετσι νιωθω...δεν ξερω. Φοβαμαι οτι ολοι ετσι ειναι και το προβλημα το χω εγω :oops:

 

γιατι σε ανχωνει τωρα κοντευεις να φτασεις στο τελος δεν εμεινε πολυ. σκεψου ομως οτι αν βρεις εναν πιο χαλαρο ισως ανχωθεις οτι δεν σε κοιταει τοσο λεπτομερεστατα κ θα ανχωθεις περισσοτερο. τωρα εχεις φτασει πια στην τελικη ευθεια δεν ξερω αν αξιζει να ανχωθεις κ για τον γιατρο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Καισαρική γιατί σου ειπε???? Αλλαξε τον όσο είναι καιρος καλέ!!!! Γιατί να φας μαχαίρι τζάμπα και βερεσέ?

γτ εχω τον hpv ιο κ εδω κ χρονια που βγαινει lgsil( χαμηλη βλαβη αλλοιωση στον τραχηλο ) κ αυτος με παρακολουθουσε κ μου εκανε κολποσκοπησεις στο νοσοκομειο . τελευταια φορα καναμε παπ κ βγηκε το ιδιο αλλα ηεξρε οτι προσπαθω για εγκυμοσυνη κ ειχα μια βιοχημικη τον σεπτεμβιο. κ μολις πηγα πρωτη μερα στον ιατριο στην τωρινη κυηση , μου ειπε παμε για καισαρικη.. τον ρωτησα γτ ?αλλα δν μου ειπε κατι σαφες , απλα οτι εχω αλλοιωσειςστον τραχηλο.. αυτο το ηξερα  .κ ξαφνικα μου ειπε μπορει κ να εχεις κονδυλωματα .. του ζητησα να κανουμε κολποσκοληση κ μου λεει δεν κανουμε στην εγκυμοσυνη ενω ρωτησα αλλον γιατρο κ μου ειπε οτι κανουμε κ βλεπουμε τελευαται στιγμη πως θα γεννησει η γυναικα..  ε αυτος απο την αρχη μου ειπε καισαρικη κ ποσο θελει .. ε δεν μου αρεσε αυτο.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

γτ εχω τον hpv ιο κ εδω κ χρονια που βγαινει lgsil( χαμηλη βλαβη αλλοιωση στον τραχηλο ) κ αυτος με παρακολουθουσε κ μου εκανε κολποσκοπησεις στο νοσοκομειο . τελευταια φορα καναμε παπ κ βγηκε το ιδιο αλλα ηεξρε οτι προσπαθω για εγκυμοσυνη κ ειχα μια βιοχημικη τον σεπτεμβιο. κ μολις πηγα πρωτη μερα στον ιατριο στην τωρινη κυηση , μου ειπε παμε για καισαρικη.. τον ρωτησα γτ ?αλλα δν μου ειπε κατι σαφες , απλα οτι εχω αλλοιωσειςστον τραχηλο.. αυτο το ηξερα  .κ ξαφνικα μου ειπε μπορει κ να εχεις κονδυλωματα .. του ζητησα να κανουμε κολποσκοληση κ μου λεει δεν κανουμε στην εγκυμοσυνη ενω ρωτησα αλλον γιατρο κ μου ειπε οτι κανουμε κ βλεπουμε τελευαται στιγμη πως θα γεννησει η γυναικα..  ε αυτος απο την αρχη μου ειπε καισαρικη κ ποσο θελει .. ε δεν μου αρεσε αυτο.

Αυτό δεν το γνωρίζω.. Εχω διαβασει πως αν υπάρχουν αλλοιωσεις σε τραχηλο προτιμαται η καισαρική αλλα μπορεί να εχουν αλλαξει τα δεδομένα... Κοιτα και αλλου... Παντως και εγω που ηταν να κανω κολποσκοπηση,  την ανεβαλλα λογω εγκυμοσύνης... Αλλα εγω ειχα απλα κυτταρα ascus ατο ΠΑΠ οχι ενδειξεις για hpv... Και ειχα και το γιατρο τον αγχωτικο που ελεγα πριν

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

γτ εχω τον hpv ιο κ εδω κ χρονια που βγαινει lgsil( χαμηλη βλαβη αλλοιωση στον τραχηλο ) κ αυτος με παρακολουθουσε κ μου εκανε κολποσκοπησεις στο νοσοκομειο . τελευταια φορα καναμε παπ κ βγηκε το ιδιο αλλα ηεξρε οτι προσπαθω για εγκυμοσυνη κ ειχα μια βιοχημικη τον σεπτεμβιο. κ μολις πηγα πρωτη μερα στον ιατριο στην τωρινη κυηση , μου ειπε παμε για καισαρικη.. τον ρωτησα γτ ?αλλα δν μου ειπε κατι σαφες , απλα οτι εχω αλλοιωσειςστον τραχηλο.. αυτο το ηξερα  .κ ξαφνικα μου ειπε μπορει κ να εχεις κονδυλωματα .. του ζητησα να κανουμε κολποσκοληση κ μου λεει δεν κανουμε στην εγκυμοσυνη ενω ρωτησα αλλον γιατρο κ μου ειπε οτι κανουμε κ βλεπουμε τελευαται στιγμη πως θα γεννησει η γυναικα..  ε αυτος απο την αρχη μου ειπε καισαρικη κ ποσο θελει .. ε δεν μου αρεσε αυτο.

μμμμ παντως γενικα ξερω οτι μς κονδυλωματα δεν γινετε φυσιολογικος τοκετος υπαρχει μεγαλος κινδινος να περασει στο μωρο εγω δεν θα το διακυνδινευα ακομα κ εξεταση να μου εκανε θα φοβομουν. βεβαια να ζητησεις λεφτα με το καλημερα ειναι ασχημο ο τροπος του ηταν ασχημος θα μπορουσε να σου εξηγησει το ρισκο απλα κ να σου πει οτι θα δειτε στην πορεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσα να εμπιστευτώ έναν άνθρωπο που δεν θα μου έδινε εξηγήσεις για την καισαρική (ακόμα κι αν έχει δίκιο) και μου έλεγε κατευθείαν από το τώρα για οικονομική συμφωνία... πολύ εμπορικό βρε παιδάκι μου... :?
Γενικά πάντως μας φτάνουν τα άγχη τα δικά μας, δεν μπορούν να μας φορτώνουν κι άλλα... Κανονικά ο γιατρός πρέπει να μας ηρεμεί και να μας χαλαρώνει αλλιώς θα βρεθούμε με ψυχοφάρμακα στο τέλος... απαπα παπα..
Στη θέση σας θα τους άλλαζα βρε κορίτσια...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Αμα το δεις πιο θετικα??? Και εγω τα ιδια περναω... Πολλες φορες το ξερναω και το ξαναπερνω, αλλα λεω δεν θα με πάρει απο κατω!! Περιμένω να σταματησουν οι εμετοι να ξεκινησω επιδρομή στις ταβέρνες! Τρωγε και λιγη σοκολατα! Εγω τρωω, ξερναω,  ξανατρωω... Οπως και να το κανεις λιγη θα απορροφάται... Την ιον την εχω κανει πλούσια!! 

Και εγω σ γιατρο το ιδιο... Αρχίζει λεει και τ λεω κουνιεται? Η καρδιά χτυπαει?? 

Εγω παλι φοραω μονο λευκα εσώρουχα ενω τα σιχαινομαι γτ ειμαι σιγουρη θα δω αιμα και δε θέλω να μην το παρατηρησω λογω χρώματος... 

Τελικα ολες τα ιδια ειμαστε.... Εγω φοραω παντα σερβιετακι και γτ φευγει η κολπικη κρεμα που εβαζα μεχρι χθες (μου την εκοψε επιτελους) αλλα και γτ παρατηρω το χρωμα. 

Επισης στο γιατρο μεχρι να μου πει ολα καλα σφιγγομαι. χθες μεχρι και το μωρο εκατσε ακινητο τοσο πολυ που σφιχτηκα :P Καμια ελπιδα για σωτηρια...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

γενικα το θεμα γιατρου ειναι ενα θεμα!! καλο ειναι να εισαι με εναν γιατρο που σε ηρεμει αλλα καμια φορα ειναι ασχημο να διαλεγουμε γιατρους που απλα μας χαιδευουν τα αυτια κ μας λενε μονο τα καλα για να μην ανχωθουμε.

καλο ειναι ενας γιατρος να σε ενημερωνει πληρως κ οχι οταν ειδη εχει συμβει η στραβη να σου λεει ναι υπηρχε κ αυτη η πιθανοτητα αλλα ηταν κατι πολυ σπανιο. 

ωραιο ειναι να μας λεει τα καλα ο γιατρος αλλα οχι μολις μας πει λιγο να προσεξουμε γιατι κατι βλεπει να τον βγαζουμε υπερβολικο. κ αυτος εχει μια ευθυνη δεν ειναι θεος να ξερει ποτε θα συμβει κατι κακο γιαυτο καλο ειναι μερικες φορες να μας βαζουν λιγο φρενο κ ας ειναι υπερβολικοι σε σχεση με αλλους

Link to comment
Share on other sites

@ada32 μια ξαδερφη μου γεννησε τελευταια στιγμη με καισαρικη γιατι ειχε στρεπτοκοκκο.Καποιες παθησεις ισως φοβουνται οτι παιρνωντας το μωρο για να βγει μπορει να κολλησει και δεν κανει να παρει θεραπεια.Αυτο ξερω οσων αφορα την ξαδερφη.Δεν ξερω κατι για τη δικη σου περιπτωση.

Κι εμενα ο γιατρος μου φημιζεται για καλος,αλλα εχει δικη του μαια για φυσικους τοκετους,ενω αυτος αναλαμβανει τις καισαρικες.Με τρωει το αγχος μη με βαλει σωνει και ντε με καισαρικη χωρις ουσιαστικους λογους.......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μεγαλη η κουβεντα για το θεμα γιατρου... για εμενα πρεπει να νιωθεις καλα με το γιατρο σου και να σου εμπνεει εμπιστοσυνη

Ασχετο... μπορει να μου πει καποια τι ειναι φυσιολογικο να βγει στα αιματολογικα της αυχενικης; Τι τιμες πρεπει να βγει η χοριακη και το papp-a?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...