Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

το ριζότο, την απλά μακαρονάδα κ το φιλέτο κοτόπουλο πολύ πολύ ψημένο τα τιμάω ιδιαίτερα,.. αλλά είναι κάθε βδομάδα αυτο το βιολί.. κ έχω πελαγώσει.. σκέψου 3 φορές την εβδομάδα να λέιπεις σε άλλη πόλη.. απο το πρωί ώς το βραδάκι.. σκέψου πρόγραμμα φαγητού... ασε σου λέω είναι το πιο δύσκολο.. πολλές φορές πάω σε μαγειρείο κ τρώω μπαμιες κ γεμιστά.. χαχα

καλα κανεις αυτα ειναι καλητερη λυση απτο κρεας 

εννεα μηνες ειναι κοριτσια υπομονη!!! εχουν περασει ηδη οι τρεισιμιση για εσας υπομονη ειναι μονο 5 μηνες ακομα!!! τι ειναι 5 μηνες τιποτα !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

καλα κανεις αυτα ειναι καλητερη λυση απτο κρεας 

πάντως για να προστατευτούμε πλήρως πρέπει να προσέχουμε απίστευτα κ να μην βγαίνουμε ποτέ έξω.. προχθές που έτρωγα έξω σκεφτόμουν πόσα πιάνουν με τα χέρια τους κ τι έχουν πιάσει νωρίτερα.. όπως λες ο αλλος μπορεί να έπιασε το κρέας ωμό κ μετά με το ίδιο χέρι ή την ίδια τσιμπίδα να το έβαλε στο πιάτο.. άσε άσε.. το πάσχα ήθελα να φάω ένα σουβλακι.. έβαλα τον άντρα μου να μου το κάψει σχεδόν κ φυσικά σε κάθε γύρισμα να παίρνει άλλο πιρούνι.. χαχαχ.. δεν ξέρω αν θα μου ξαναψήσει..

πάντως μιας που έχεις ιδέες.. πές μου καμιά άλλη πρόταση για φαγητό απο έξω.. ααα κ για κάποιο λόγο νιώθω φοβο κ για τον κιμά.. τον αποφευγω.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

πάντως για να προστατευτούμε πλήρως πρέπει να προσέχουμε απίστευτα κ να μην βγαίνουμε ποτέ έξω.. προχθές που έτρωγα έξω σκεφτόμουν πόσα πιάνουν με τα χέρια τους κ τι έχουν πιάσει νωρίτερα.. όπως λες ο αλλος μπορεί να έπιασε το κρέας ωμό κ μετά με το ίδιο χέρι ή την ίδια τσιμπίδα να το έβαλε στο πιάτο.. άσε άσε.. το πάσχα ήθελα να φάω ένα σουβλακι.. έβαλα τον άντρα μου να μου το κάψει σχεδόν κ φυσικά σε κάθε γύρισμα να παίρνει άλλο πιρούνι.. χαχαχ.. δεν ξέρω αν θα μου ξαναψήσει..

πάντως μιας που έχεις ιδέες.. πές μου καμιά άλλη πρόταση για φαγητό απο έξω.. ααα κ για κάποιο λόγο νιώθω φοβο κ για τον κιμά.. τον αποφευγω.. χαχα

εγω κιμα απεφευγα ετσι κι αλλιως απ' εξω... 9 στις 10 φορες επαιρνα κοτοπουλο φιλετο για κρεας οποτε σε καλο δρομο ειμαι :P 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

εγω κιμα απεφευγα ετσι κι αλλιως απ' εξω... 9 στις 10 φορες επαιρνα κοτοπουλο φιλετο για κρεας οποτε σε καλο δρομο ειμαι :P 

κ γω έτσι φαντάζομαι.. ότι το κοτόπουλο δεν είναι τόσο επικίνδυνο.. μπορεί να κάνω κ λάθος όμως.. :P 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε κοριτσια, εγω τοσο παντως δε φοβαμαι... Καλα κανετε και προσεχετε φυσικα αφού έτσι νιωθετε ασφαλεις, αλλα οπως προειπα ο καθενας εχει δικο του μετρο! Και το τοξοπλασμα εννοείται προσεχουμε και δεν τρωμε σαλατες απεξω

Just now, irinikavala είπε:

κ γω έτσι φαντάζομαι.. ότι το κοτόπουλο δεν είναι τόσο επικίνδυνο.. μπορεί να κάνω κ λάθος όμως.. :P 

Το κοτόπουλο αγάπη είναι το πιο επικίνδυνο.. Απο εκει κολλας Σαλμονελλα αν δεν ειναι καλα ψημενο ή ακουμπησει σε μη καλα καθαρισμενη επιφάνεια 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, irinikavala είπε:

πάντως για να προστατευτούμε πλήρως πρέπει να προσέχουμε απίστευτα κ να μην βγαίνουμε ποτέ έξω.. προχθές που έτρωγα έξω σκεφτόμουν πόσα πιάνουν με τα χέρια τους κ τι έχουν πιάσει νωρίτερα.. όπως λες ο αλλος μπορεί να έπιασε το κρέας ωμό κ μετά με το ίδιο χέρι ή την ίδια τσιμπίδα να το έβαλε στο πιάτο.. άσε άσε.. το πάσχα ήθελα να φάω ένα σουβλακι.. έβαλα τον άντρα μου να μου το κάψει σχεδόν κ φυσικά σε κάθε γύρισμα να παίρνει άλλο πιρούνι.. χαχαχ.. δεν ξέρω αν θα μου ξαναψήσει..

πάντως μιας που έχεις ιδέες.. πές μου καμιά άλλη πρόταση για φαγητό απο έξω.. ααα κ για κάποιο λόγο νιώθω φοβο κ για τον κιμά.. τον αποφευγω.. χαχα

ε ναι απεξω μην παιρνεις κιμα. στο σπιτι ο κιμας δεν εχει προβλημα τον αφηνεις κ βραζει ωρα κ ισα ισα ειναι καλητερος απο τα κομματια κρεας τα μεγαλα. 

να σου πω κ εγω απεξω δεν εχω πολλες επιλογες γιατι οπως ξερεις τωρα κ στην μοδα ειναι να βαζουν κ μαιντανο παντου χα χα χα αλλο κ αυτο. 

κανενα ψαρακι να τρως αν ξερεις καποιο καλο μαγαζι κανενα ψαρακι κ κανενα καλαμαρακι τηγανητο δεν ειναι επιφοβα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Δεν ξέρω ρε κοριτσια, εγω τοσο παντως δε φοβαμαι... Καλα κανετε και προσεχετε φυσικα αφού έτσι νιωθετε ασφαλεις, αλλα οπως προειπα ο καθενας εχει δικο του μετρο! Και το τοξοπλασμα εννοείται προσεχουμε και δεν τρωμε σαλατες απεξω

Το κοτόπουλο αγάπη είναι το πιο επικίνδυνο.. Απο εκει κολλας Σαλμονελλα αν δεν ειναι καλα ψημενο ή ακουμπησει σε μη καλα καθαρισμενη επιφάνεια 

καλα κανεις κ δεν φοβασαι γιατι οντως ειναι κ αρκετα σπανια  η πιθανοτητα να παθεις κατι κ το λογικο ειναι να μην φοβασαι αλλα οταν κανεις τις εξετασεις καθε μηνα μπαινεις κ εσυ σε ενα τρυπακι οτι οκ πρεπει να προσεχω παρα πολυ! κ εγω στην αρχη ημουν πιο ανετη αλλα οσο περνουσε ο καιρος τα σκεφτομουν περισσοτερο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Το κοτόπουλο αγάπη είναι το πιο επικίνδυνο.. Απο εκει κολλας Σαλμονελλα αν δεν ειναι καλα ψημενο ή ακουμπησει σε μη καλα καθαρισμενη επιφάνεια 

για την σαλμονέλα το ξέρω.. αλλά πάντω ζητάω να είναι υπερβολικά ψημένο.. βλέπεις.. αποφεύγουμε το τοξόπλασμα.. πάμε στη σαλμονέλα.. χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

καλα κανεις κ δεν φοβασαι γιατι οντως ειναι κ αρκετα σπανια  η πιθανοτητα να παθεις κατι κ το λογικο ειναι να μην φοβασαι αλλα οταν κανεις τις εξετασεις καθε μηνα μπαινεις κ εσυ σε ενα τρυπακι οτι οκ πρεπει να προσεχω παρα πολυ! κ εγω στην αρχη ημουν πιο ανετη αλλα οσο περνουσε ο καιρος τα σκεφτομουν περισσοτερο. 

Απλα θεωρώ πως μπαινοντας σ τρυπακι αυτο θα τρελαθω.. Πχ τα ψαρια εχουν μεταλλα,  σ κιμα βαζουν τα σαπια,  εχουν πλυνει τα χέρια τς, ποιος ακουμπησε το πηρουνι? 

Γενικα ποτε δεν τρώγαμε πολυ εξω.. Οποτε αυτες τς λιγες φορες που θα βγω θα το φαω με την ψυχη μου.. Απλα δε θα φαω σος και σαλατες ή οστρακα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! να ρωτησω κατι γτ εχω μπερδευτει . .. αυτα που λετε να μην τρωμε τιποτα απεξω γτ θ α κολλησουμε διαφορα .υπαρχει περιπτωση να τα κολλησουμε κ οταν δεν ειμαστε εγκυες η μονο τωρα?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

για την σαλμονέλα το ξέρω.. αλλά πάντω ζητάω να είναι υπερβολικά ψημένο.. βλέπεις.. αποφεύγουμε το τοξόπλασμα.. πάμε στη σαλμονέλα.. χαχαχ

κ τοξοπλασμα εχει το κοτοπουλο. απλα ισως επειδη ειναι τωρα ολα απο εκτροφεια κ τρωνε μονο ξηρα τροφη κ δε βγαινουν εξω εισαι λιγο πιο καλλημενος. 

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! να ρωτησω κατι γτ εχω μπερδευτει . .. αυτα που λετε να μην τρωμε τιποτα απεξω γτ θ α κολλησουμε διαφορα .υπαρχει περιπτωση να τα κολλησουμε κ οταν δεν ειμαστε εγκυες η μονο τωρα?

εννοειτε κ οταν δεν ειμαστε εγκυες απλα οταν δεν εισαι εγκυος περα απο μια γρυπουλα δεν εχεις επιπτωσεις. ολα αυτα ειναι ακινδυνα για εναν ανθρωπο εκτος εγκυμοσυνης. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

κ τοξοπλασμα εχει το κοτοπουλο. απλα ισως επειδη ειναι τωρα ολα απο εκτροφεια κ τρωνε μονο ξηρα τροφη κ δε βγαινουν εξω εισαι λιγο πιο καλλημενος. 

Τοξοπλασμα κολλας αμα φας κακα γατας ή οχι καλα πλυμμενα λαχανικά.. Τα εχεις μπερδεψει Λινα μου... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

γενικά παρότι έχω διαβάσει αρκετά για το τοξόπλασμα δεν έχω καταλάβει πως κ που υπάρχει.. δηλαδή ξέρουμε ότι έχουν οι γάτες.. κ γενικά τα ζώα.. άρα τα λαχανικά πως κολλάνε? κ άντε το καταλαβαίνω αυτα που είναι στην γη (πχ το μαρουλάκι το εφοδιάζει η γατούλα) αλλά το μήλο που είναι στο δεντράκι πως θα κολλήσει??? έχει καμια παραπάνω γνώσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! να ρωτησω κατι γτ εχω μπερδευτει . .. αυτα που λετε να μην τρωμε τιποτα απεξω γτ θ α κολλησουμε διαφορα .υπαρχει περιπτωση να τα κολλησουμε κ οταν δεν ειμαστε εγκυες η μονο τωρα?

Προφανως παντα υπάρχει ο κίνδυνος... Εγω ειμαι γενικα κατα της τρομολαγνιας... Η καθεμία οπως προειπα πραττει οπως νομιζει, αλλα θεωρώ λαθος τη δημιουργία κλιματος τρομοκρατίας επειδη καποιες κοπελες θελουν να προσέξουν παραπανω... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...