Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Κορίτσια,θα σας πω κι εδώ τα καλά νέα! Έκανα την αμνιοπαρακέντηση και δόξα το θεό όλα καλά!Και είναι αγόρι!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη!Με το καλό όλες μας!

Υπέροχα νεααα μπραβοοοοο!!!! Απόλαυσε το!!!! Αγορομανα και εσύ!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Υπέροχα μεσααα μπραβοοοοο!!!! Απόλαυσε το!!!! Αγορομανα και εσύ!!!

Σευχαριστω!Ναι,ναι άντε να με δω γιατί έχω πει πολλά καλά για τις αγορομανες! Χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου μπράβο για τα υπέροχα νέα σας... να είναι καλά τα μωράκια σας.. Nightwish, είναι σίγουρες λοιπόν οι κοράκλες μας.. Τι καλα.. Τέλεια νέα.. έτσι να γυρνάμε πάντα μετά τις εξετάσεις μας.. 

Τώρα σας είπε τπτ για Β' επιπέδου? στις πόσες βδομάδες είναι να την κάνετε? γιατί εμένα έτσι όπως μου τα είπε πάει για 22η βδομάδα.. δεν είναι πολυ??

επίσης.. πώς θα κάνουμε κουράγιο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο??? αχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

κοριτσάκια μου μπράβο για τα υπέροχα νέα σας... να είναι καλά τα μωράκια σας.. Nightwish, είναι σίγουρες λοιπόν οι κοράκλες μας.. Τι καλα.. Τέλεια νέα.. έτσι να γυρνάμε πάντα μετά τις εξετάσεις μας.. 

Τώρα σας είπε τπτ για Β' επιπέδου? στις πόσες βδομάδες είναι να την κάνετε? γιατί εμένα έτσι όπως μου τα είπε πάει για 22η βδομάδα.. δεν είναι πολυ??

επίσης.. πώς θα κάνουμε κουράγιο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο??? αχχχχχχ

ολες 22 εβδομαδα την κανουν ειναι η πιο καταλληλη για να δουν τα παντα!!! ειναι καμποσο αλλα τι να κανουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ολες 22 εβδομαδα την κανουν ειναι η πιο καταλληλη για να δουν τα παντα!!! ειναι καμποσο αλλα τι να κανουμε!!!!

ααα οκ.. δεν το ήξερα... μαθαίνω σιγά σιγά.. χαχαχ.. άντε κουράγιο μας τότε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γενικα κορίτσια μια που είμαστε όλες πάνω κάτω ίδιες βδομάδες, απο συμπτώματα τι έχετε?? νιώθετε κάτι?? νιώθετε έγκυος? χαχα.. τι ρωτάει θα λέτε πάλι η τρελή.. εγώ απο ενέργεια είμαι φουλ, απο όρεξη φουλ κ γενικά πέρα απο την μικρή κοιλίτσα τίποτα δε θυμίζει έγκυμονούσα.. χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

γενικα κορίτσια μια που είμαστε όλες πάνω κάτω ίδιες βδομάδες, απο συμπτώματα τι έχετε?? νιώθετε κάτι?? νιώθετε έγκυος? χαχα.. τι ρωτάει θα λέτε πάλι η τρελή.. εγώ απο ενέργεια είμαι φουλ, απο όρεξη φουλ κ γενικά πέρα απο την μικρή κοιλίτσα τίποτα δε θυμίζει έγκυμονούσα.. χαχα

αυτο ειναι κ το φυσιολογικο !!!!! κ εγω ειμαι μια χαρα δοξα το θεο απο την αυχενικη κ μετα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

ωραία.. χαίρομαι.. Δόξα το Θεό κορίτσια.. μέχρι τέλος να είμαστε καλά..

ναι μακαρι να πανε ολα τοσο ηρεμα οπως τωρα μεχρι κ το τελευταιο λεπτο περναει κ πιο γρηγορα ο καιρος ετσι που ειμαστε ηρεμες κ καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

τέλεια @zina7777!!!

εμάς στην αρχή δεν μπορούσε να μας πει, γιατί ο ομφάλιος λώρος ήταν στη μέση αλλά στο τέλος μας είπε κοριτσάκι!!! Άρα επιβεβαιώνεται η αυχενική!.
Ύψος συνολικό δεν είπε αλλά είναι 130gr, 152 παλμοί.

Το φύλο θα το ξέραμε κανονικά από το μη επεμβατικό τεστ που κάναμε αλλά για κακή μας τύχη δεν μπορούσαν να δουν για φυλετικές ανωμαλίες και φυσικά το φύλο, αλλά μόνο τις 3 τρισωμίες... :?
Αλλά μας λέει ότι αναπτύσσεται μια χαρά.

ουρεόπλασμα μου είχαν βρει στην πρώτη καλλιέργεια που έκανα αλλά τον ξαναρώτησα και μου είπε ότι δεν δίνει σημασία πια σε αυτό γιατί δεν επηρεάζει κάπου και ότι έδινε παλιά αγωγή που την έπαιρναν για μήνες και αυτό δεν έφυγε...

βέβαια μπορεί να είναι και ψευδώς θετικό γιατί και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη φάνηκε θετικό και μετάτην παλίνδρομη επανέλαβα το τεστ και είχε βγει αρνητικό... Τι να πω...

Μια χαρά επιβεβαιώνεται η μια νυφη!!! 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.προβληματα στη δουλεια σημερα.μου κοπηκε η χαρα αποτομα.Μετα τις 20 εχω β επιπεδου και γενικη αιματος και ουρων για τον γιατρο μου.επιπλεον μια εξεταση ζαχαρου νηστικη και φαγωμενη οχι καμπυλη ομως.την ξερει καμια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα σε ολες.προβληματα στη δουλεια σημερα.μου κοπηκε η χαρα αποτομα.Μετα τις 20 εχω β επιπεδου και γενικη αιματος και ουρων για τον γιατρο μου.επιπλεον μια εξεταση ζαχαρου νηστικη και φαγωμενη οχι καμπυλη ομως.την ξερει καμια?

μηπως εννοεις γλυκοζιωμενη κ ζαχαρο? 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Κι εγω κοριτσια πονοκεφαλους αρκετους, η μεση ηταν που ηταν με πονου τωρα οσο παει γινεται χειροτερα. Απο αϋπνιες ουτε καν, πεφτω σαν κοτοπουλο...

Το σ/κ μαζεψα αρκετα πλεκτα αφησα κατι λιγα ψιλα μπλουζακια και εκανα αλλαγη και στα παπουτσια...

Και το σημαντικοτερο.... Εγω δεν εχω δευτερο δωματιο για παιδικο. Περιμενω μηχανικο να δει τι μπορουμε να κανουμε να επεκτεινουμε το σπιτι, αλλα απο του χρονου λογικα γτ φετος με τα εξοδα της εξωσωματικης και τωρα μωρο και γεννα δεν βγαινουμε. Οποτε οπως καταλαβαινετε θα στριμωχτουμε κι αλλο και θα εχουμε ατσαλια και τρεξιμο. Σε δουλειες να βρισκομαστε... Δεν πειραζει τι να κανουμε. Χαλαλι του

ολες κατι εχουμε δηλαδη .. κ εμεισ θα αλλαξουμε σπιτι λογω χωρου.. τι καλα που τα εκανες τα ρουχα.. εγω δεν εχω κανει τιποτα ακομα..

16 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Αγορι επιβεβαιωμενο,ειδαμε τσουτσουνα!

14.7 cm. 187gr.. Πολυ ησυχο μωρο. 150 παλμους.

Εχω απεραντη χαρα!!!! Αναμενουμε β επιπεδου τωρα...

Καλο βραδυ κοριτσια.

τελεια !!!!

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Κορίτσια,θα σας πω κι εδώ τα καλά νέα! Έκανα την αμνιοπαρακέντηση και δόξα το θεό όλα καλά!Και είναι αγόρι!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη!Με το καλό όλες μας!

μπραβο !!! σε ειχα στο μυαλο συνεχεια  να σε ρωτησω .. τελεια τα νεα σου!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Κορίτσια,θα σας πω κι εδώ τα καλά νέα! Έκανα την αμνιοπαρακέντηση και δόξα το θεό όλα καλά!Και είναι αγόρι!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη!Με το καλό όλες μας!

Μπράβο Ντεμυ!!!! Συγχαρητήρια!!! Επιτέλους να ηρεμησετε και εσεις!!! Δοξα σοι!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...