Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

5 minutes ago, Μαρία1430 said:

Αχ τι ωραια να το δεις και εσυ το μικρο σου και θα περιμενουμε με αγωνια νεα σου! Τι ωρα εχεις εσυ ραντεβου?

Εγω ζηλεψα απο τη μαμα μου που ξεκινησε να αγοραζει ρουχαλακια για το μικρο (ειδικα με μια σαλοπετα τρελαθηκα) και λεω να αρχισω να χαζευω και να παω να τα δω απο κοντα οταν κατεβω ΑΘηνα

έχω ραντεβού στις 18:30 αλλά δεν ξέρω τι ώρα θα με πάρει...

εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι αν είναι τελικά κοριτσάκι θα πάω να πάρω όλα τα gorjuss που έχω τρέλα και δεν τα παίρνω τώρα για να μη με κράζουν!!! :P

 


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 20 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αχ τι ωραια να το δεις και εσυ το μικρο σου και θα περιμενουμε με αγωνια νεα σου! Τι ωρα εχεις εσυ ραντεβου?

Εγω ζηλεψα απο τη μαμα μου που ξεκινησε να αγοραζει ρουχαλακια για το μικρο (ειδικα με μια σαλοπετα τρελαθηκα) και λεω να αρχισω να χαζευω και να παω να τα δω απο κοντα οταν κατεβω ΑΘηνα

Συγχαρητήρια για τα πρώτα ψώνια σας! Με καλό να τα δεις στο μικρακι σου!!! Και εγώ την Παρασκευή θα πάω να δω τα κρεβατάκιααα!!! Μετά τον υπέρηχο!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nightwish είπε:

έχω ραντεβού στις 18:30 αλλά δεν ξέρω τι ώρα θα με πάρει...

εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι αν είναι τελικά κοριτσάκι θα πάω να πάρω όλα τα gorjuss που έχω τρέλα και δεν τα παίρνω τώρα για να μη με κράζουν!!! :P

 

άντε κοριτσάκια το βράδυ θα περιμένουμε τα τέλεια νέα σας!!! κοιτάξτε να μας γεμίσετε με πολλά πολλά μπεμπέ νέα... ααα κ θέλω πληροφορίες για το βάρος των μωρών σας.. να δω τελικά πόσο χοντρουλα είναι η δική μου.. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, irinikavala said:

άντε κοριτσάκια το βράδυ θα περιμένουμε τα τέλεια νέα σας!!! κοιτάξτε να μας γεμίσετε με πολλά πολλά μπεμπέ νέα... ααα κ θέλω πληροφορίες για το βάρος των μωρών σας.. να δω τελικά πόσο χοντρουλα είναι η δική μου.. 

 

αχαχαχα εντάξει! και να μη μου πει θα τον ρωτήσω ύψος και βάρος για να ξέρουμε!!! :D


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

 Και εγώ την Παρασκευή θα πάω να δω τα κρεβατάκιααα!!! Μετά τον υπέρηχο!!!

αχ θα τρελαθείς με τα κρεβατάκια.. είναι τόσο υπέροχα όλα!! κ σίγουρα θα δείς κ τα υπόλοιπα με την ευκαιρία.. εμείς επειδή πρέπει να φτιάξουμε όλο το δωμάτιο απο την αρχή (οταν χτίσαμε το σπίτι το δωμάτιο το αφήσαμε γιαπί.. χαχαχ... λεφτα τέλος κ επειδή δεν ερχόταν κ το μπεμπάκι το αφήναμε, δεν έχει ούτε θέρμανση, ούτε στοκαρισμένους τοίχους κτλ ) οπότε λογικά μετα την Β επιπέδου θα πρέπει να ξεκινήσουμε!!

Just now, Nightwish είπε:

αχαχαχα εντάξει! και να μη μου πει θα τον ρωτήσω ύψος και βάρος για να ξέρουμε!!! :D

ε ναι.. αν είναι να την αρχίσω δίαιτα την μπέμπα μου.. για να έχεις ποσοστά η δική μου ήταν 11εκ κ 150γρ.. (ακριβως 15βδομάδων κ 5 ημερών βάση τελευταίας περιόδου)

αν κ λογικά κορίτσια αν τον είχε ανησυχήσει τον γιατρό δε θα μου έλεγε κάτι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!  με το καλο οι υπερηχοι σας !! 

@irinikavala ευτυχως που ανεφερες το καταστημα ,θα παω μετα την δουλεια εκει να παρω γτ κ εγω δεν εχω παντελονια αλλα μονο κολαν μαυρα.. αυτο απο οτι εχω δει εχει κ πολυ οικονομικα ρουχαλακια βρεφικα. εγω σκεφτομαι αν ψωνισω απο κει να βγαλω καρτα μελους . 

και εγω εχω πονοκεφαλο αλλο παιρνω ντεπον γτ δεν περναει διαφορετικα και ειδικα στα ματια ποναω πολυ. 

σκ εκανα δουλιτσες στο σπιτι κ με εχει πιασει ενας πονος στο δεξι ποδι κ μεση , αστα να πανε.. 

εχει κ πολυ ζεστη πλεον κ πρεπει να βγαλουμε τα κοντομανικα ,αλλες δουλειες κ εκει ..

εχει καμια σας αυπνιες? χθες κοινηθηκα 11.3 κ ξυπνησα 4!! μπουκωμενη κ ετρεχε η μυτη μου λιγο αιμα.. για εμενα η εγκυμοσυνη ειναι σκετη ταλαιπωρια..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, irinikavala said:

ε ναι.. αν είναι να την αρχίσω δίαιτα την μπέμπα μου.. για να έχεις ποσοστά η δική μου ήταν 11εκ κ 150γρ.. (ακριβως 15βδομάδων κ 5 ημερών βάση τελευταίας περιόδου)

αν κ λογικά κορίτσια αν τον είχε ανησυχήσει τον γιατρό δε θα μου έλεγε κάτι??

μην ανησυχείς καλέ! εννοείται και δεν θα στο έκρυβε αν έτρεχε τίποτα ή αν ήταν εκτώς ορίων... μην τα σκέφτεσαι αυτά...

1 minute ago, ada32 said:

Καλημερα κοριτσια!  με το καλο οι υπερηχοι σας !! 

@irinikavala ευτυχως που ανεφερες το καταστημα ,θα παω μετα την δουλεια εκει να παρω γτ κ εγω δεν εχω παντελονια αλλα μονο κολαν μαυρα.. αυτο απο οτι εχω δει εχει κ πολυ οικονομικα ρουχαλακια βρεφικα. εγω σκεφτομαι αν ψωνισω απο κει να βγαλω καρτα μελους . 

και εγω εχω πονοκεφαλο αλλο παιρνω ντεπον γτ δεν περναει διαφορετικα και ειδικα στα ματια ποναω πολυ. 

σκ εκανα δουλιτσες στο σπιτι κ με εχει πιασει ενας πονος στο δεξι ποδι κ μεση , αστα να πανε.. 

εχει κ πολυ ζεστη πλεον κ πρεπει να βγαλουμε τα κοντομανικα ,αλλες δουλειες κ εκει ..

εχει καμια σας αυπνιες? χθες κοινηθηκα 11.3 κ ξυπνησα 4!! μπουκωμενη κ ετρεχε η μυτη μου λιγο αιμα.. για εμενα η εγκυμοσυνη ειναι σκετη ταλαιπωρια..

κάνε υπομονή καλό μου και που θα πάει... θα περάσουν τα ζόρια... αν και η μέση να έχεις υπόψιν σου ότι όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα μας τόσο θα μας ενοχλεί, δυστυχώς... αλλά τι να κάνουμε... υπομονή...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

μην ανησυχείς καλέ! εννοείται και δεν θα στο έκρυβε αν έτρεχε τίποτα ή αν ήταν εκτώς ορίων... μην τα σκέφτεσαι αυτά...

κάνε υπομονή καλό μου και που θα πάει... θα περάσουν τα ζόρια... αν και η μέση να έχεις υπόψιν σου ότι όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα μας τόσο θα μας ενοχλεί, δυστυχώς... αλλά τι να κάνουμε... υπομονή...

 η μεση θα μας ποναει ε?? με το περπατημα παντως κατι γινεται .. σαν να χαλαρωνει λιγο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα με πιανει το κεφαλι μου που κ που πισω απτα ματια κ ημικρανια εντονη με ειχε πιασει ευτυχως μονο μια φορα!!! ντεπον κ παλι ντεπον αλλιως δεν περναει σχεδον ποτε μονο του!!!!

η μεση ευτυχως οχι ακομα αν με πιασει κ αυτο παει ελεος!!! οντως @ada32 ταλαιπωρεια μυθος οι ωραιες στιγμες τις εγκυμοσυνης μονο για την αναπαραγωγη του ειδους λεγονται αυτα χα χα χα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

κ εμενα με πιανει το κεφαλι μου που κ που πισω απτα ματια κ ημικρανια εντονη με ειχε πιασει ευτυχως μονο μια φορα!!! ντεπον κ παλι ντεπον αλλιως δεν περναει σχεδον ποτε μονο του!!!!

η μεση ευτυχως οχι ακομα αν με πιασει κ αυτο παει ελεος!!! οντως @ada32 ταλαιπωρεια μυθος οι ωραιες στιγμες τις εγκυμοσυνης μονο για την αναπαραγωγη του ειδους λεγονται αυτα χα χα χα!!!

χαχαχα για να μας ξεγελασουν!!!  εμενα με πιανει μετα apο δουλειες οποτε κ αυτες με μετρο τελικa


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

χαχαχα για να μας ξεγελασουν!!!  εμενα με πιανει μετα apο δουλειες οποτε κ αυτες με μετρο τελικa

ναι δεν θελει πολυ περα δοθε ζοριζετε η μεση κ οσο παει θα ζοριζετε κ περισσοτερο. εγω λεω μετα την εγκυμοσυνη θα βγω ενα ρακος χα χα ραμολιμεντο!!¡¡¡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , irinikavala είπε:

αχ θα τρελαθείς με τα κρεβατάκια.. είναι τόσο υπέροχα όλα!! κ σίγουρα θα δείς κ τα υπόλοιπα με την ευκαιρία.. εμείς επειδή πρέπει να φτιάξουμε όλο το δωμάτιο απο την αρχή (οταν χτίσαμε το σπίτι το δωμάτιο το αφήσαμε γιαπί.. χαχαχ... λεφτα τέλος κ επειδή δεν ερχόταν κ το μπεμπάκι το αφήναμε, δεν έχει ούτε θέρμανση, ούτε στοκαρισμένους τοίχους κτλ ) οπότε λογικά μετα την Β επιπέδου θα πρέπει να ξεκινήσουμε!!

ε ναι.. αν είναι να την αρχίσω δίαιτα την μπέμπα μου.. για να έχεις ποσοστά η δική μου ήταν 11εκ κ 150γρ.. (ακριβως 15βδομάδων κ 5 ημερών βάση τελευταίας περιόδου)

αν κ λογικά κορίτσια αν τον είχε ανησυχήσει τον γιατρό δε θα μου έλεγε κάτι??

Ωχ έχεις πολύ δουλειά!!! Εγώ το μόνο που δεν έχω φτιάξει στο παιδικό είναι η ντουλάπα γτ ήταν μεγάλο το κόστος είχαμε και το γάμο φτιάξαμε και όλο το υπόλοιπο σπίτι οπότε λεφτά τέρμα!!! Χαχαχαχαχα!!! Τώρα σκεφτόμαστε μήπως την ξεκινήσουμε σιγά σιγά να τελειώνει! Δεν θα αργήσω να ξεκινήσω τις αγορές νομίζω!!! Μια χαρά είναι η μπουμπού σου το πολύ πολύ να γεννηθεί μεγαλουτσικη!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

ναι δεν θελει πολυ περα δοθε ζοριζετε η μεση κ οσο παει θα ζοριζετε κ περισσοτερο. εγω λεω μετα την εγκυμοσυνη θα βγω ενα ρακος χα χα ραμολιμεντο!!¡¡¡

κ εγω μια απο τα ιδια... 

  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κοριτσια πονοκεφαλους αρκετους, η μεση ηταν που ηταν με πονου τωρα οσο παει γινεται χειροτερα. Απο αϋπνιες ουτε καν, πεφτω σαν κοτοπουλο...

Το σ/κ μαζεψα αρκετα πλεκτα αφησα κατι λιγα ψιλα μπλουζακια και εκανα αλλαγη και στα παπουτσια...

Και το σημαντικοτερο.... Εγω δεν εχω δευτερο δωματιο για παιδικο. Περιμενω μηχανικο να δει τι μπορουμε να κανουμε να επεκτεινουμε το σπιτι, αλλα απο του χρονου λογικα γτ φετος με τα εξοδα της εξωσωματικης και τωρα μωρο και γεννα δεν βγαινουμε. Οποτε οπως καταλαβαινετε θα στριμωχτουμε κι αλλο και θα εχουμε ατσαλια και τρεξιμο. Σε δουλειες να βρισκομαστε... Δεν πειραζει τι να κανουμε. Χαλαλι του


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...