Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 25 λεπτά , ναντια δε είπε:

τα αποτελεσματα αυτα τα εχω παρει απο την αυχενικη και τα ειδε και απο την pap a kai και γραφει προεκλαμψια πριν απο τις 34 εβδομαδες 1/282 και περιορισμος της εμβρυικης αναπτυξης πριν τις 37 εβδομαδες {τα εγραψα ακριβως οπως τα λεει στα χαρτια που μου εδωσαν} ο γιατρος μου ειπε σε λιγες εβδομαδες που εχουμε την β επιπεδου θελει να δει πως παω με τις μητριαιες αρτηριες ετσι μου ειπε.

συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειναι το πρωτο μου και εχω ανχωθει αρκετα.

Καλημερα λιγοπου googlara βρηκα αυτο.

Σε κάθε εξέταση περιλαμβάνεται η αξιολόγηση της ροής στις μητριαίες αρτηρίες και σε συνδυασμό με βιοχημικούς δείκτες, όπως ειναι το PAPP-A και το PLGF, συνεκτιμάται ο κίνδυνος εμφάνισης εμβρύων με καθυστερημένη ανάπτυξη. Αυτό παρατηρείται κυριως στο τρίτο τρίμηνο, οπότε προγραμματίζονται περισσότερα υπερηχογραφήματα ανάπτυξης /Doppler αρχίζοντας από τις 28 εβδομάδες κύησης (έναρξη τρίτου τριμήνου).

Αν καταλαβα καλα παρακολουθηση περισσοτερη χρειαζεται Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη φιλη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

σε ευχαριστω παρα πολυ αυτο ελπιζω και εγω! εσυ ποσο εβδομαδων εισαι?

 

Εγω ειμαι πολυ πισω απο εσενα... Μολις στη 14η...!!!!να μας γραψεις την ΠΗΤ σου,  την ηλικια σου, σε ποιο νοσοκομείο θα γεννησεις καθως και το φυλο του μωρού για να σε προσθέσει η @Ασία


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!

α οκ

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω ειμαι πολυ πισω απο εσενα... Μολις στη 14η...!!!!να μας γραψεις την ΠΗΤ σου,  την ηλικια σου, σε ποιο νοσοκομείο θα γεννησεις καθως και το φυλο του μωρού για να σε προσθέσει η @Ασία

α οκ φυλο του μωρου ακομα δεν εχουμε μαθει μας κανει παιχνιδια. πητ 24/9/2018 και πρωτα ο θεος θα γεννησω στο ιασω. εσυ?


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

κοριτσια καλημερα ειμαι καινουρια στο forum μπαινω στην 18 εβδομαδα και απο την αυχενικη διαφανεια οταν την ειχα κανει ενω ηταν καλη οσον αφορα ανωμαλιες εμβρυου βγηκα με ποσοστα για πιθανοτητα προεκλαμψιας 1΄/270 και για υπολοιπομενοι αναπτυξη 1/130 ο γιατρος μου χωριγησε ασπιρινη και μετα απο δυο μηνες ξεχασα να σας πω επιτελους σηκωνομαι δειλα δειλα απο μια μεγαλη αποκολληση που ειχα παθει στην 9 εβδομαδα οπως καταλαβαινετε μετα απο ολα αυτα φοβαμαι παρα πολυ  τι πιθανοτητες εχω εχει καποια παρομοιο περιστατικο?

 

κοριτσι γεια σου κ με το καλο!! μην ανυσηχεις για προεκλαμψια απλα να παρακολουθεις συχνα την πιεση σου να κοψεις τα αλατια στα φαγητα κ να κανεις συχνα εξετασεις ουρων που δειχνουν το λευκωμα. ο γιατρος σου πολυ πιθανον να σου δωσει κ ενεσουλες ηπαρινης μετα την β επιπεδου. η ξεκουραση επισης βοηθαει παρα πολυ στην αναπτυξη του εμβρυου. μην ανχωνεσε για τα ποσοστα στην αυχενικη ειναι απλως ποσοστα κ οχι διαγνωση.

ολα καλα θα πανε καποια στιγμη θα αναπολεις αυτην την ξεκουραση. δες πολλες σειρες βρες κανενα χομπι πλεξιμο κτλ να περναει η ωρα να καθεσε στο μπαλκονακι σου τωρα που ανοιγουν οι μερες να σε βλεπει κ λιγο ο ηλιος φτιαχνει την διαθεση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , ναντια δε είπε:

σε ευχαριστω πολυ!

α οκ

α οκ φυλο του μωρου ακομα δεν εχουμε μαθει μας κανει παιχνιδια. πητ 24/9/2018 και πρωτα ο θεος θα γεννησω στο ιασω. εσυ?

Εγω εχω 26/10 πητ, μαλλον κοριτσακι και θα γεννησω σ Αλεξάνδρας! 

Ασπιρινη παίρνω και εγω προληπτικά λογω παλινδρομης που ειχα το Νοέμβριο... Ολα καλα θα πανε! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Εγω εχω 26/10 πητ, μαλλον κοριτσακι και θα γεννησω σ Αλεξάνδρας! 

Ασπιρινη παίρνω και εγω προληπτικά λογω παλινδρομης που ειχα το Νοέμβριο... Ολα καλα θα πανε! 

στο αλεξανδρας γεννησε η κουμπαρα μου. ειχες καθολου πονακια αυτην την περιοδο?

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

στο αλεξανδρας γεννησε η κουμπαρα μου. ειχες καθολου πονακια αυτην την περιοδο?

 

Στην αρχη ειχα ηπια πονακια τυπου περιοδου... Πλεον εχουν σταματήσει και κατα καιρους εχω τραβηγματα χαμηλα,  στο μηρο,  στο ηβικο οστο,  νιωθω τη μεση μ οτι θα ανοιξει στα 2...

Εμεινε ικανοποιημενη? Εγω εμπιστεύομαι πολυ τα δημόσια και ηταν το μονο που ήθελα αποκλειστικά.. Μένει μόνο να ρωτησω το γιατρο αν θα μπορέσει ο αντρας μ να μπει μεσα στον τοκετό.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ευτυχως δεν με εχουν ξεκινησει ακομα. Μονο στην αρχη ειχα κατι πονακια. Οσον αφορα το νοσοκομεια τα δημοσια παζει ρολο ο γιατρος σου αυτος εχει την μεγαλυτερη σημασια οχι αν ειναι δημοσιο η ιδιωτικο απο το δωματιο εμεινε ικανοποιημενη πολυ. Μονο με τις νοσομομες ηταν καπως αδιαφορες αλλα αυτα τυχαινουν.  Εγω δυστυχως η ευτυχως τον γιατρο μ τον ειχα απο παλια και επιδη εχω και ενα ειδος αυτοανοσο με ρευματοπαθεια γνωριζει ολο το ιστορικο μου και αναγκαστηκα θα παω σε ιδιωτικο αν εχεις εμπιστοσυνη στον ιατρο σου να μην σε νοιαζει τπτ και αν εχεις και καποια βοηθεια ειτε απο μαμα αν υφιστατε κατι τετιοιο η απο μαια θα ηταν οτι καλυτερο γτ το μωρο θα το εχεις διπλα σου ολη την μερα για ναμην ταλαιπωρηθεις μονο αυτο θα σου ελεγα να κοιταξεις. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εμενα ευτυχως δεν με εχουν ξεκινησει ακομα. Μονο στην αρχη ειχα κατι πονακια. Οσον αφορα το νοσοκομεια τα δημοσια παζει ρολο ο γιατρος σου αυτος εχει την μεγαλυτερη σημασια οχι αν ειναι δημοσιο η ιδιωτικο απο το δωματιο εμεινε ικανοποιημενη πολυ. Μονο με τις νοσομομες ηταν καπως αδιαφορες αλλα αυτα τυχαινουν.  Εγω δυστυχως η ευτυχως τον γιατρο μ τον ειχα απο παλια και επιδη εχω και ενα ειδος αυτοανοσο με ρευματοπαθεια γνωριζει ολο το ιστορικο μου και αναγκαστηκα θα παω σε ιδιωτικο αν εχεις εμπιστοσυνη στον ιατρο σου να μην σε νοιαζει τπτ και αν εχεις και καποια βοηθεια ειτε απο μαμα αν υφιστατε κατι τετιοιο η απο μαια θα ηταν οτι καλυτερο γτ το μωρο θα το εχεις διπλα σου ολη την μερα για ναμην ταλαιπωρηθεις μονο αυτο θα σου ελεγα να κοιταξεις. 

Το μωρο το θελω δίπλα μου ουτως ή αλλως... Θα ναι η μαμα μο,  η αδερφη μου, ολοι... Μαια θα ζητήσω για τον τοκετο... Ειμαι νοσ/τρια και δεν με ενδιαφέρει καν για φαγητό, σεντονια κλπ.. Μονο αν τύχει κατι να με αντιμετωπισουν καλύτερα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ναντια δε καλωσήρθες και ελπίζω στη β επιπέδου να φανούν όλα τέλεια!
Είναι καλό να ξέρεις από την αρχή τι να προσέχεις γιατί έτσι δε θα κινδυνεύεις ούτε εσύ ούτε το βλαστάρι σου, οπότε μην ανησυχείς (όσο γίνεται αυτό βέβαια στην κατάσταση που είμαστε!!! :P)


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.. καλως ηρθες ναντια στην παρεα μας!! Μην ανησυχεις κοπελα μ για προεκλαμψια. Απλως να προσεχεις. Εμενα παροτι δεν ειδε κατι ανησυχητικο μου ειπε να μετραω καθε μερα πιεση κ να προσεχω αλλαντικα, γλυκα κ γενικα οτιδηποτε αλμυρο κ λιπαρο.  Ισα ισα αφου ξερεις θα προσεχεις.. 

Οσο για το αλλο θεμα που ειχατε.. για το σεξ.. πονεμενη ιστορια.. εμας μας επετρεψε αλλα φοβαμαι.  Λιγα πραγματα μονο κανουμε.  Πρεπει ομως να το ξεπερασω. Οσο για το καφε που ειδες.. μην σκας.. μπορει να ειναι κ ασχετο. Απο την αλλαγη του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι την αποκολησση που εχω παθει απο την 9η εβδομαδα την επαθα απο σεξ και οπως καταλαβενετε κομμενο και να μου πει μετα να ερθω σε επαφη δν παιζει μετα απο αυτο που περασα. Και ακουγα ζευγαρια που ερχοντουσαν κανονικα και λεω τοση καντεμια πια αλλα ειναι να μην σου τυχει τελικα στην εγκυμοσυνη ολα ειναι πιθανα θελει τεραστια προσοχη σε ολους τους τομεις. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...