Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια,εμείς που από τις πέντε βλαστοκυστες,βάλαμε τις 4 και έδωσαν οι 3 θετική χοριακη,όμως μόνο το ένα προχώρησε και γεννήθηκε,θεωρείται ας πούμε πρόβλημα στην ποιότητα των εμβρύων η πιθανόν να εχω κάποιο θέμα στη μήτρα?Το πρώτο δεν εμφυτεύτηκε καν,το δεύτερο παλινδρομησε γύρω στην 8η εβδομάδα και τώρα αυτό εμφυτεύτηκε,αλλά δεν προχώρησε

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Για ποια εβδομάδα κλείσατε β επιπέδου;;; Εγώ μπερδεύτει πάλι λίγο σκέφτομαι να κλείσω για 18 Ιούνιου πρώτα Θεός... Βάση υπερήχου θα είμαι 22+1 ενώ βάση περιόδου 21+4 τι λέτε είναι καλά;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Για ποια εβδομάδα κλείσατε β επιπέδου;;; Εγώ μπερδεύτει πάλι λίγο σκέφτομαι να κλείσω για 18 Ιούνιου πρώτα Θεός... Βάση υπερήχου θα είμαι 22+1 ενώ βάση περιόδου 21+4 τι λέτε είναι καλά;;; 

Εμενα μου την έκλεισαν εκεί που εκανα την αυχενική και μου ειπαν απο μονοι τους ημερομηνία! 22η εβδομάδα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Για ποια εβδομάδα κλείσατε β επιπέδου;;; Εγώ μπερδεύτει πάλι λίγο σκέφτομαι να κλείσω για 18 Ιούνιου πρώτα Θεός... Βάση υπερήχου θα είμαι 22+1 ενώ βάση περιόδου 21+4 τι λέτε είναι καλά;;; 

εχεις πολυ μικρη αποκλιση στον υπερηχο οποτε δεν εχεις θεμα κ μια δυο μερες μετα να κλεισεις το ιδιο ειναι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Δεν ξερω.δεν εχωκανει καμια.να ξερω τη διαφορα

εννοω δεν στις εχει γραψει να ξερεις ποιες ειναι λογικα αυτες θα ειναι η γλυκοζιωμενη  HBAc1 σε συνδιασμο με το ζαχαρο πρεπει να ειναι κ οι δυο χαμηλα κ ειναι μια ενδειξη αν θα εχεις θεμα στην καμπυλη ζαχαρου αργοτερα. πχ αν εχεις υψηλη γλυκωζιωμενη αλλα το ζαχαρο ειναι χαμηλο τοτε θα σε βαλει να προσεχεις γιατι δειχνει οτι ισως υπαρχει θεμα τελικα ζαχαρου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Βάση υπερήχου 22η;

Ναι... Εγω εκανα αναχρονολογηση πητ βασει υπερηχου στην αυχενική οποτε ξεχναω την τελευταία περιοδο... Συγκεκριμένα θα ειμαι 21+6 βασει αυχενικής! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii said:

Κορίτσια,θα σας πω κι εδώ τα καλά νέα! Έκανα την αμνιοπαρακέντηση και δόξα το θεό όλα καλά!Και είναι αγόρι!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη!Με το καλό όλες μας!

Μπράβο @ntemiiiiii υπέροχα τα νέα σου! Τώρα να ξεκουραστείς για κάποιες μερούλες ε?

1 hour ago, irinikavala said:

κοριτσάκια μου μπράβο για τα υπέροχα νέα σας... να είναι καλά τα μωράκια σας.. Nightwish, είναι σίγουρες λοιπόν οι κοράκλες μας.. Τι καλα.. Τέλεια νέα.. έτσι να γυρνάμε πάντα μετά τις εξετάσεις μας.. 

Τώρα σας είπε τπτ για Β' επιπέδου? στις πόσες βδομάδες είναι να την κάνετε? γιατί εμένα έτσι όπως μου τα είπε πάει για 22η βδομάδα.. δεν είναι πολυ??

επίσης.. πώς θα κάνουμε κουράγιο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο??? αχχχχχχ

Ναι λογικά είναι σίγουρες οι κοράκλες μας και πολύ χαίρομαι!!! :D Εμένα μου είπε να κάνω την β' επιπέδου μεταξύ 30/5 και 5/6. Τότε όμως θα είμαι περίπου 21η βδομάδα... Δεν είναι νωρίς?

1 hour ago, irinikavala said:

γενικα κορίτσια μια που είμαστε όλες πάνω κάτω ίδιες βδομάδες, απο συμπτώματα τι έχετε?? νιώθετε κάτι?? νιώθετε έγκυος? χαχα.. τι ρωτάει θα λέτε πάλι η τρελή.. εγώ απο ενέργεια είμαι φουλ, απο όρεξη φουλ κ γενικά πέρα απο την μικρή κοιλίτσα τίποτα δε θυμίζει έγκυμονούσα.. χαχα

Από συμπτώματα έχω κάτι ελαφρές ζαλάδες και ιλλίγγους και μου έχει ανοίξει η όρεξη! Πεινάω κάθε δύο ώρες περίπου αλλά κρατιέμαι όσο μπορώ!


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κορίτσια,θα σας πω κι εδώ τα καλά νέα! Έκανα την αμνιοπαρακέντηση και δόξα το θεό όλα καλά!Και είναι αγόρι!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη!Με το καλό όλες μας!

Μπραβο βρε κοριτσι συγχαρητηρια! Με το καλο κι ο δικος σου μπεμπης και τωρα μπορεις να χαλαρωσεις και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου!


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; Για ποια εβδομάδα κλείσατε β επιπέδου;;; Εγώ μπερδεύτει πάλι λίγο σκέφτομαι να κλείσω για 18 Ιούνιου πρώτα Θεός... Βάση υπερήχου θα είμαι 22+1 ενώ βάση περιόδου 21+4 τι λέτε είναι καλά;;; 

εμενα μου εκλεισαν βαση υπερηχου στις 11/6 γτ φοβουνται μην ειναι μεγαλοτο μωρο κ δεν μπορουν να την κανουν μετα. θα ειμαι 22+3 βαση υπερηχου κ 21 +4 βαση περιοδου.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα σε ολες.προβληματα στη δουλεια σημερα.μου κοπηκε η χαρα αποτομα.Μετα τις 20 εχω β επιπεδου και γενικη αιματος και ουρων για τον γιατρο μου.επιπλεον μια εξεταση ζαχαρου νηστικη και φαγωμενη οχι καμπυλη ομως.την ξερει καμια?

Καλησπερα κοριτσια! Ζίνα δεν εννοει την γλυκοζυλιωμενη ή οπως λεγεται τελοσπαντων,με αυτη φαινεται το σακχαρο του τελευταιου τριμηνου χοντρικα, ενας μεσος όρος αν προτιμας των τελευταιων μηνων.

Τωρα αυτο που σου λεει ο γιατρος σου ειναι σακχαρο νηστειας (12 ωρες νηστικη), οσο για το αλλο πρωτη φορα το ακουω..  και δεν εχω κανει λιγες εξετασεις μεχρι να βρουμε οτι εχω προδιαθεση για σακχαρο.

Μηπως εννοει τη μικρη καμπυλη σακχαρου; Πινεις τη μιση ποσοτητα γλυκοζης και σου παιρνουν αιμα νηστικη και μετα απο μια ωρα. Στη μεγαλη καμπυλη ξεχνας να φυγεις...

Κοριτσια υπεροχα τα νεα σας! Αδημονω να δω κι εγω τον μπομπιρακο μου.

Να σας ρωτησω; Δουλευει καμια γραφειο; Εγω ρε παιδια οχτω ωρες στην καρεκλα κλαιω απο τους πονους. Στο ποπο και μεσα (πως να το εξηγησω βαθια στον κόλπο; Ή κατι τετοιο). Σημερα δεν μπορουσα να περπατησω μετα...

ΥΓ και στη δικη μου δουλεια επικρατει ενα χαος...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα 

Θυμαμαι να μου περιγραφει η γραμματεας του γιατρου.οτι πρεπει να με μετρησουν να φαω ενα τοστ κι ενα χυμο χωρις ζαχαρη και να με ξαναμετρησουν στη μια ωρα.

Πραγματικα δεν ξερω πως λεγεται αυτο μου τονισε χωρις γλυκοζη ομως 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλησπερα 

Θυμαμαι να μου περιγραφει η γραμματεας του γιατρου.οτι πρεπει να με μετρησουν να φαω ενα τοστ κι ενα χυμο χωρις ζαχαρη και να με ξαναμετρησουν στη μια ωρα.

Πραγματικα δεν ξερω πως λεγεται αυτο μου τονισε χωρις γλυκοζη ομως 

αααααα θα σου μετρησει το ζαχαρο με μηχανακι βρε που εχουν οι διαβητικοι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλησπερα 

Θυμαμαι να μου περιγραφει η γραμματεας του γιατρου.οτι πρεπει να με μετρησουν να φαω ενα τοστ κι ενα χυμο χωρις ζαχαρη και να με ξαναμετρησουν στη μια ωρα.

Πραγματικα δεν ξερω πως λεγεται αυτο μου τονισε χωρις γλυκοζη ομως 

Χμμμ πρωτη φορα το ακουω... ενταξει βεβαια αυτο κανουμε κι εμεις στο σπιτι με το μηχανηματακι μας, μια ωρα μετα το φαγητο μετρηση, οποτε εχει μια λογικη. Οι γιατροι παντα ξερουν καλυτερα! Κουραγιο και για τους επομενους μηνες θα μας χιλιοτρυπησουν... 

@linaa δλδ οχι σε μικροβιολογικο; Αλλα σε φαρμακειο ή κατι τετοιο; 

Link to comment
Share on other sites

τρυπας το δακτυλο σου πριν κ μετα το γευμα με το μηχανακι κ σου βγαζει επιτοπου ποσο εχει παει το ζαχαρο

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Χμμμ πρωτη φορα το ακουω... ενταξει βεβαια αυτο κανουμε κι εμεις στο σπιτι με το μηχανηματακι μας, μια ωρα μετα το φαγητο μετρηση, οποτε εχει μια λογικη. Οι γιατροι παντα ξερουν καλυτερα! Κουραγιο και για τους επομενους μηνες θα μας χιλιοτρυπησουν... 

@linaa δλδ οχι σε μικροβιολογικο; Αλλα σε φαρμακειο ή κατι τετοιο; 

μπορει να εχει ο γιατρος μηχανακι τι να πω! κ εγω η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα το ακουω να το ζηταει γιατρος σαν εξεταση αλλα αυτο θα της κανει μαλλον εχει μηχανακι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...