Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια λίγο βγήκαμε έξω και πήγαμε να τρακαρουμε την ώρα εκείνη η γυναίκα μου φώναξε γιατί τρόμαξε δεν χτυπήσαμε απλά από τον φόβο της πόνεσε η κοιλιά της. Τώρα κάθετ και σκάει ότι θα έκανε κακό στο έμβρυο. Μπορεί να γίνει τόσο εύκολα κακό;;

      Οχι δε παθαίνει κάτι. Μη στεναχωριεστε! Αλλιώς καμια γυναικα που έχει αλλά παιδιά ή που δουλεύει ενώ είναι έγκυος δε θα κρατούσε παιδι. Και θα σκύψουμε και θα περπατήσουμε και δουλειές θα κάνουμε και θα στεναχωρεθουμε και θα τρομάξουμε. Όλα στο στη σωστή αναλογία αλλά όλα θα συμβούν.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κι εγω κοριτσια πονοκεφαλους αρκετους, η μεση ηταν που ηταν με πονου τωρα οσο παει γινεται χειροτερα. Απο αϋπνιες ουτε καν, πεφτω σαν κοτοπουλο...

Το σ/κ μαζεψα αρκετα πλεκτα αφησα κατι λιγα ψιλα μπλουζακια και εκανα αλλαγη και στα παπουτσια...

Και το σημαντικοτερο.... Εγω δεν εχω δευτερο δωματιο για παιδικο. Περιμενω μηχανικο να δει τι μπορουμε να κανουμε να επεκτεινουμε το σπιτι, αλλα απο του χρονου λογικα γτ φετος με τα εξοδα της εξωσωματικης και τωρα μωρο και γεννα δεν βγαινουμε. Οποτε οπως καταλαβαινετε θα στριμωχτουμε κι αλλο και θα εχουμε ατσαλια και τρεξιμο. Σε δουλειες να βρισκομαστε... Δεν πειραζει τι να κανουμε. Χαλαλι του

μην ανχωνεσε ετσι κ αλλιως μεχρι 8-9 μηνων θα το εχεις διπλα σου τι να το κανεις το δωματιο?? εχετε ακομα μελλον μη το σκεφτεσε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

μην ανχωνεσε ετσι κ αλλιως μεχρι 8-9 μηνων θα το εχεις διπλα σου τι να το κανεις το δωματιο?? εχετε ακομα μελλον μη το σκεφτεσε!!

Θελοντας και μη δεν εχω επιλογη, του χρονου το καλοκαιρακι θα το φτιαξουμε γτ χειμωνα με μικρο μωρο δεν μπορεις να κανεις μαστοριες και φεβρουαριο με μαιο δεν βρισκεις ευκολα μαστορους γτ κοιτανε να ανοιξουν οι επιχειρησεις για σεζον...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

ναντια δε         24/9                       1o   Ιασώ-Αθήνα

32irinikavala    2/10    κοριτσάκι 1o  κλιν.Καβάλα

41ZiliHer          3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

38eamo            8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10   αγοράκι      2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath       8/11                          1o

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

@Ασία που χάθηκες εσύ;;;; Όλα καλά;;;

Καλησπέρα!!!Μόλις διάβασα στα γρήγορα τα τελευταία νέα σας. Έλειπα κορίτσια το σκ, είχαμε έναν γάμο στην Καλαμάτα και γυρίσαμε σήμερα. Ταλαιπωρία το ταξίδι,κουράστηκα τόσες ώρες καθιστή χαχαχα κατά τ άλλα όλα καλά.σε λίγες μέρες θέλω να πάω στον γιατρό να μου δώσει αντιβίωση για το ουρεόπλασμα. Εσύ μάντη έχεις ουρεόπλασμα ή ο άντρας σου μόνο είχε λίγο πριν μάθετε την εγκυμοσύνη? Πήρες εσύ κάποια αντιβίωση? Έκανες καλλιέργεια κολπικου τώρα?

Να καλωσορίσω το νέο μέλος της παρέας μας! @ναντια δε εύχομαι τα καλύτερα αυτή την όμορφη περίοδο με την φουσκωμένη κοιλίτσα, με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου. Είναι το πρώτο σου ε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

ναντια δε         24/9                       1o   Ιασώ-Αθήνα

32irinikavala    2/10    κοριτσάκι 1o  κλιν.Καβάλα

41ZiliHer          3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι   1o   Αρεταίειο

38eamo            8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι      2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10   αγοράκι      2o

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath       8/11                          1o

Καλησπέρα!!!Μόλις διάβασα στα γρήγορα τα τελευταία νέα σας. Έλειπα κορίτσια το σκ, είχαμε έναν γάμο στην Καλαμάτα και γυρίσαμε σήμερα. Ταλαιπωρία το ταξίδι,κουράστηκα τόσες ώρες καθιστή χαχαχα κατά τ άλλα όλα καλά.σε λίγες μέρες θέλω να πάω στον γιατρό να μου δώσει αντιβίωση για το ουρεόπλασμα. Εσύ μάντη έχεις ουρεόπλασμα ή ο άντρας σου μόνο είχε λίγο πριν μάθετε την εγκυμοσύνη? Πήρες εσύ κάποια αντιβίωση? Έκανες καλλιέργεια κολπικου τώρα?

Να καλωσορίσω το νέο μέλος της παρέας μας! @ναντια δε εύχομαι τα καλύτερα αυτή την όμορφη περίοδο με την φουσκωμένη κοιλίτσα, με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου. Είναι το πρώτο σου ε?

Τι βρήκαμε στη καλλιέργεια σπέρματος.. ξεκινήσαμε θεραπεία και οι δύο κανονικά για 15 μέρες αντιβίωση αλλά εγώ πήρα μόνο 5 μέρες γτ μετά έμαθα ότι είμαι έγκυος και τη σταμάτησα... Τώρα που έκανα καλλιέργεια δεν ειχα...

πρίν από 14 λεπτά , zina7777 είπε:

Αγορι επιβεβαιωμενο,ειδαμε τσουτσουνα!

14.7 cm. 187gr.. Πολυ ησυχο μωρο. 150 παλμους.

Εχω απεραντη χαρα!!!! Αναμενουμε β επιπεδου τωρα...

Καλο βραδυ κοριτσια.

Μπράβο ρε κορίτσι!!!! Άντε να το χαρείς!!!

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Αγορι επιβεβαιωμενο,ειδαμε τσουτσουνα!

14.7 cm. 187gr.. Πολυ ησυχο μωρο. 150 παλμους.

Εχω απεραντη χαρα!!!! Αναμενουμε β επιπεδου τωρα...

Καλο βραδυ κοριτσια.

Καλημεραααααααααα

Τελεια τα νεα σου!!! Το χαρηκες το αντρακι σου για να αντεξεις ως τη β επιπεδου?

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Αγορι επιβεβαιωμενο,ειδαμε τσουτσουνα!

14.7 cm. 187gr.. Πολυ ησυχο μωρο. 150 παλμους.

Εχω απεραντη χαρα!!!! Αναμενουμε β επιπεδου τωρα...

Καλο βραδυ κοριτσια.

Ζηνα μου Καλημέρα. Τι τελεια τα νέα σου μπράβο βρε κορίτσι μου. 

Πόσο ήσουνα χθες.; σε Εβδομάδες εννοω.. Πάντως αγοραρο εχεις οχι αστεια... κ Το δικό σου βλέπω πολύ καλό είναι απο κιλα. Σου εκλεισε τώρα για Β; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Τι βρήκαμε στη καλλιέργεια σπέρματος.. ξεκινήσαμε θεραπεία και οι δύο κανονικά για 15 μέρες αντιβίωση αλλά εγώ πήρα μόνο 5 μέρες γτ μετά έμαθα ότι είμαι έγκυος και τη σταμάτησα... Τώρα που έκανα καλλιέργεια δεν ειχα...

Μπράβο ρε κορίτσι!!!! Άντε να το χαρείς!!!

Τυχερή είσαι σου έφυγε εύκολα!Ο άντρας σου ξαναέκανε να δει αν έφυγε?

12 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Αγορι επιβεβαιωμενο,ειδαμε τσουτσουνα!

14.7 cm. 187gr.. Πολυ ησυχο μωρο. 150 παλμους.

Εχω απεραντη χαρα!!!! Αναμενουμε β επιπεδου τωρα...

Καλο βραδυ κοριτσια.

Συγχαρητήρια!!!τέλεια νέα!!τον καμαρωσες τον γιόκα, υπομονή ως την επόμενη φορά που θα τον ξαναδείς!

Link to comment
Share on other sites

τέλεια @zina7777!!!

εμάς στην αρχή δεν μπορούσε να μας πει, γιατί ο ομφάλιος λώρος ήταν στη μέση αλλά στο τέλος μας είπε κοριτσάκι!!! Άρα επιβεβαιώνεται η αυχενική!.
Ύψος συνολικό δεν είπε αλλά είναι 130gr, 152 παλμοί.

Το φύλο θα το ξέραμε κανονικά από το μη επεμβατικό τεστ που κάναμε αλλά για κακή μας τύχη δεν μπορούσαν να δουν για φυλετικές ανωμαλίες και φυσικά το φύλο, αλλά μόνο τις 3 τρισωμίες... :?
Αλλά μας λέει ότι αναπτύσσεται μια χαρά.

ουρεόπλασμα μου είχαν βρει στην πρώτη καλλιέργεια που έκανα αλλά τον ξαναρώτησα και μου είπε ότι δεν δίνει σημασία πια σε αυτό γιατί δεν επηρεάζει κάπου και ότι έδινε παλιά αγωγή που την έπαιρναν για μήνες και αυτό δεν έφυγε...

βέβαια μπορεί να είναι και ψευδώς θετικό γιατί και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη φάνηκε θετικό και μετάτην παλίνδρομη επανέλαβα το τεστ και είχε βγει αρνητικό... Τι να πω...

  • Μου αρέσει 2

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Τυχερή είσαι σου έφυγε εύκολα!Ο άντρας σου ξαναέκανε να δει αν έφυγε?

Συγχαρητήρια!!!τέλεια νέα!!τον καμαρωσες τον γιόκα, υπομονή ως την επόμενη φορά που θα τον ξαναδείς!

Όχι δεν ξανά έκανε γτ δεν εμπιστεύομαι πλέον εδώ τα μικροβιολογικά... Θα κάνει πάλι καλλιέργεια όταν πάμε Αθήνα για το β επιπέδου! Έτσι κ αλλιώς επαφές δεν έχουμε!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nightwish είπε:

τέλεια @zina7777!!!

εμάς στην αρχή δεν μπορούσε να μας πει, γιατί ο ομφάλιος λώρος ήταν στη μέση αλλά στο τέλος μας είπε κοριτσάκι!!! Άρα επιβεβαιώνεται η αυχενική!.
Ύψος συνολικό δεν είπε αλλά είναι 130gr, 152 παλμοί.

Το φύλο θα το ξέραμε κανονικά από το μη επεμβατικό τεστ που κάναμε αλλά για κακή μας τύχη δεν μπορούσαν να δουν για φυλετικές ανωμαλίες και φυσικά το φύλο, αλλά μόνο τις 3 τρισωμίες... :?
Αλλά μας λέει ότι αναπτύσσεται μια χαρά.

ουρεόπλασμα μου είχαν βρει στην πρώτη καλλιέργεια που έκανα αλλά τον ξαναρώτησα και μου είπε ότι δεν δίνει σημασία πια σε αυτό γιατί δεν επηρεάζει κάπου και ότι έδινε παλιά αγωγή που την έπαιρναν για μήνες και αυτό δεν έφυγε...

βέβαια μπορεί να είναι και ψευδώς θετικό γιατί και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη φάνηκε θετικό και μετάτην παλίνδρομη επανέλαβα το τεστ και είχε βγει αρνητικό... Τι να πω...

Σας κάνανε λάθος στην αιμοληψία; Για ποιο λόγο σας είπαν ότι δεν μπορούν; Σας έδωσαν τα λεφτά σας πίσω τουλάχιστον;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ZiliHer είπε:

Σας κάνανε λάθος στην αιμοληψία; Για ποιο λόγο σας είπαν ότι δεν μπορούν; Σας έδωσαν τα λεφτά σας πίσω τουλάχιστον;

καμια φορα συμβαινει εχει ενα ποσοστο που δεν μπορει να βγει αποτελεσμα. στο γραφει μεσα οταν πας να το κανεις κ υπογραφεις οτι το δεχεσε δεν σου επιστρεφουν τα λεφτα. καμια φορα ευθυνονται κ οι αντιπυκτικες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ZiliHer said:

Σας κάνανε λάθος στην αιμοληψία; Για ποιο λόγο σας είπαν ότι δεν μπορούν; Σας έδωσαν τα λεφτά σας πίσω τουλάχιστον;

 

2 minutes ago, linaa said:

καμια φορα συμβαινει εχει ενα ποσοστο που δεν μπορει να βγει αποτελεσμα. στο γραφει μεσα οταν πας να το κανεις κ υπογραφεις οτι το δεχεσε δεν σου επιστρεφουν τα λεφτα. καμια φορα ευθυνονται κ οι αντιπυκτικες. 

ναι δυστυχώς είναι αυτό που λέει η linaa... μας είπαν ότι τυχαίνει και ούτε λόγος για επανάληψη του τεστ ή επιστροφή χρημάτων... τι να κάνεις... τουλάχιστον βγήκαν τα αποτελέσματα για τις τρισωμίες...

  • Μου αρέσει 3

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,θα σας πω κι εδώ τα καλά νέα! Έκανα την αμνιοπαρακέντηση και δόξα το θεό όλα καλά!Και είναι αγόρι!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη!Με το καλό όλες μας!

  • Μου αρέσει 4

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...