Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Καλημέρα κοπέλες! @zina7777 τι καλά! Το μικρούλη ήταν! τωρα θα αρχίσεις να το καταλαβαίνεις συνέχεια.

Εμείς κορίτσια πήγαμε στον γιατρό χθες βράδυ, δεν πεταμε από χαρά αλλά οκ.. Μας ειπε ότι ο πλακούντας είναι επιπωματικός προς το παρόν, ελπίζουμε να ανέβει. Όχι κούραση, όχι πια σεξ, μόνο φίλοι.. Και πως καλό θα ήταν να κάνω τον μη επεμβατικό έλγχο γιατί η τρισωμία 13 είναι 1 στις 900... Απογοητευτηκα λίγο αλλά ξερω πως ο μικρός θα είναι καλα! Κατα τ'αλλα ο μικρός τελειος! Κλωτσουσε κιολας...

Βρε μια χαρά είναι το ποσοστό δεν είναι χαμηλό απλά για σιγουριά το λέει ο άνθρωπος. Τίποτα δεν είναι έχω ακούσει για πολύ χαμηλα ποσοστά και δεν ήταν τίποτα τελικά. Όσο για τον πλακούντα νομίζω με την ξεκούραση και τα λοιπά που σου είπε θα είσαι μια χαρά.. Και απ' ό,τι έχω διαβάσει όχι σκύψιμο. Και έκει θέλει προσοχή. Να σκέφτεσαι το μπεμπακι σου είναι μια χαρά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα σας.Παρασκευουλα σημερα.Για να δουμε τι μας επιφυλασει η μερα.

@Ασία αν δεν ηξερα οτι δεν εχω εκτεθει στον ηλιο θα ελεγα οτι καηκα και ξεφλουδιζομαι στο προσωπο.

Νομιζω οτι χτες ενιωσα κατι απο μωρο κοπελες.Ξαπλα στο κρεβατι.Ενιωσα ενα φτερουγισμα.κι ενα βαρος σ ενα κομματι δεξια το αφαλου μου.οταν λεω βαρος.εννοω σαν να μου ακουμπησε καποιος πανω στην κοιλια ενα ποτηρι με νερο χωρις εγω ομως να το βλεπω.Λετε να χω δικιο ηταν το μωρο ή μπανταλιασα??

Καλημερααααααα

τι ομορφα νεα διαβαζω και ποσο πολυ ζηλευωωωωωωωωωωωωω

ανυπομονω να το νιωσω κι εγω

και στα δικα μας οι υπολοιπες κοριτσια

πρίν από 38 λεπτά , Alekk είπε:

Καλημέρα κοπέλες! @zina7777 τι καλά! Το μικρούλη ήταν! τωρα θα αρχίσεις να το καταλαβαίνεις συνέχεια.

Εμείς κορίτσια πήγαμε στον γιατρό χθες βράδυ, δεν πεταμε από χαρά αλλά οκ.. Μας ειπε ότι ο πλακούντας είναι επιπωματικός προς το παρόν, ελπίζουμε να ανέβει. Όχι κούραση, όχι πια σεξ, μόνο φίλοι.. Και πως καλό θα ήταν να κάνω τον μη επεμβατικό έλγχο γιατί η τρισωμία 13 είναι 1 στις 900... Απογοητευτηκα λίγο αλλά ξερω πως ο μικρός θα είναι καλα! Κατα τ'αλλα ο μικρός τελειος! Κλωτσουσε κιολας...

Νομιζω οτι ολα θα ειναι μια χαρα! Απλα θελει ο ανθρωπος να το σιγουρεψει εντελως...

ειναι τελεια τα μικρουλια που κλωτσανε!!!

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ειστε σιγουρες οτι ειναι ο μπεμπης?Δεν ξερω ειμαι λιγο περιεργη αν ηταν συμπτωμα.Παντως ν αναφερω οτι εσφιξα 2 πιτόγυρα πιο πριν,για την ιστορια..

χαχχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Ειστε σιγουρες οτι ειναι ο μπεμπης?Δεν ξερω ειμαι λιγο περιεργη αν ηταν συμπτωμα.Παντως ν αναφερω οτι εσφιξα 2 πιτόγυρα πιο πριν,για την ιστορια..

χαχχαχαχαχαχα

Καλε, αφου όλοι έτσι το περιγραφουν!!!! Και νομίζω εισαι στις εβδομάδες που αναμενεται να το "ακουσεις"  που λεγαν και οι παλιοτεροι!!! 

Σε ποια εβδομάδα εισαι? Εχω μπερδευτει με ολες μας! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Ειστε σιγουρες οτι ειναι ο μπεμπης?Δεν ξερω ειμαι λιγο περιεργη αν ηταν συμπτωμα.Παντως ν αναφερω οτι εσφιξα 2 πιτόγυρα πιο πριν,για την ιστορια..

χαχχαχαχαχαχα

Εγώ είμαι απόλυτα σίγουρη ότι ήταν ο μπέμπης! Τα πιτόγυρα θα σε ενοχλούσαν πιο χαμηλά. Χαχαχαχα

Τώρα στην αρχή είναι πολύ χαριτωμένες οι κλωτσίτσες. Μετά που θα τρώμε το ξύλο της αρκούδας να δεις... χαχαχα

  • Χαχα 2

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/4/2018 at 7:50 ΠΜ, zina7777 είπε:

Καλημερα σας.με υγεια και σημερα.

@Maria_ath μπραβο για την καλη αυχενικη σου να μας προσεχεις τη νυφη.

Ευχαριστώ πολύ! Κάνω και άλλη δουλειά! 

 

On 26/4/2018 at 9:34 ΠΜ, ναντια δε είπε:

με το καλο κοριτσι μου σε ποια εβδομαδα εισαι εμας μας κανει κολπα και δεν μπορουμε να δουμε....

ξηροδερμια οχι εγω πεταω σπυρακια στο πρωσοπο . μπορεις ομως να παρεις καποιο λαδακι για την ξηροδερμια για να σε βοηθησει.

Είμαι 12+5. Το φύλο το έχουμε από το μη επεμβατικό προγεννητικό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , zina7777 είπε:

Ειστε σιγουρες οτι ειναι ο μπεμπης?Δεν ξερω ειμαι λιγο περιεργη αν ηταν συμπτωμα.Παντως ν αναφερω οτι εσφιξα 2 πιτόγυρα πιο πριν,για την ιστορια..

χαχχαχαχαχαχα

κοριτσι ενιωσες το μωρακι?? να ξερεις φτερουγισμα ειναι στην αρχη αλλα αρκετα κατω απο τον αφαλο αν ηταν ετσι σιγουρα ηταν το μωρο!! να καθεσε ανασκελα ετσι ακουγετε στις αρχες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Άντε κοριτσάκι μου τελείωσες και εσύ.. πολλά μπράβο.. γερή να είναι η μπουμπού σου. . Οχι και ένα μήνα πως θα αντέξουμε αλίμονο 15 μέρες μια χαρα! Εγω καθε 3 βδομαδες.. συμβιβαστικη λυση.. χαχα.. 

Οσο για ζαχαρο νομιζω ουτε εγω εχω ιδεα . Αν παω σε φαρμακειο το μετρανε; η ειναι εξ. Αιματος; 

Σ ευχαριστώ πολύ! Ο άντρας μου με κοροϊδεύει με τις 15 μέρες αλλά πρώτος στρογγυλοκάθεται να δει τον υπέρηχο!

On 26/4/2018 at 9:42 ΠΜ, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα και συγχαρητηρια!!! Να προσεχεις τη μπουμπου σου και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου χωρις αλλους εμετους ευχομαι!

Κι εγω γενικη αιματος, ουρων αλλα και σακχαρο και γλυκοζυλιωμενη καθε μηνα. Ασβεστιο και σιδηρο μου εδωσε προληπτικα γτ ο αιματοκριτης μου που ηταν σταθερα 39-40 τον τελευταιο χρονο που ελεγχομαι συνεχεια επεσε στο 37 και γαλατακι δεν επινα ιδιατερα λογω στομαχιου. βιταμινη d ειχα ελεγξει πριν την εκωσωματικη και ημουν παρα πολυ ψηλα (ρουφαω πολυ ηλιο μου ειπε :P ). Σακχαρο και γλυκοζυλιωμενη ελπιζω να ειναι καλυτερα αυτο το μηνα που αρχισα να τρωω καπως πιο φυσιολογικα!

Εμενα δεν μου εδωσε τετοιες βιταμινες ο γιατρος μου αλλα επειδη εχω και μια μαμα που ωρες ωρες εκτος απο το πρηξιμο της μαμας εχει και το πρηξιμο της γιατρου, μου εστειλε καμια δεκαρια κουτια pregnacare conception οταν ετοιμαζομουν για εμβρυομεταφορα και αλλα τοσα κουτια με pregnacare φυσιολογικα. δεν γλιτωνω απο πουθενα

Ευχαριστώ Μαράκι! Και με τους εμετούς είμαι καλύτερα, έχουν περιοριστεί μέχρι το μεσημέρι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρία τώρα που το είπες (κ για να κάνω ένα διάλειμμα απο τις δουλειές) πάντα με τους αντρες σας πάτε στον υπέρηχο?? εμένα έρχεται πάντα μαζι.. θέλει να βλέπει την κόρη λεει live.. νιώθω λίγο περίεργα όμως.. μήπως δεν συνηθίζεται να πηγαίνει το ζευγάρι μαζί κ μας κοροιδεύουν?? χαχα.. εμενα μαρεσει βεβαια που θελει να το ζει κ αυτος.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , irinikavala είπε:

Μαρία τώρα που το είπες (κ για να κάνω ένα διάλειμμα απο τις δουλειές) πάντα με τους αντρες σας πάτε στον υπέρηχο?? εμένα έρχεται πάντα μαζι.. θέλει να βλέπει την κόρη λεει live.. νιώθω λίγο περίεργα όμως.. μήπως δεν συνηθίζεται να πηγαίνει το ζευγάρι μαζί κ μας κοροιδεύουν?? χαχα.. εμενα μαρεσει βεβαια που θελει να το ζει κ αυτος.. 

Μαλλον αναφερεσαι στην συνονοματη που ανεφερε το συζυγο αλλα να σου πω κι εμενα ο δικος μου ερχεται συνεχεια μεχρι στιγμης. Φαντασου οτι τη δευτερη φορα που ακουστηκε η καρδουλα (την πρωτη φορα δεν την καταλαβε πολυ), του λεει ο γιατρος: Γτ δεν μιλας εσυ? Εχεις καμια απορια? Και του λεει ο καλος μου: εγω γιατρε ηρθα για να ζησω τη στιγμη και απολαμβανω. τα υπολοιπα με τη Μαρια...

την επομενη φορα δεν θα τα καταφερει λογω δουλειας. Ειναι δυσκολο να λειψει τετοια περιοδο απο το νησι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μαλλον αναφερεσαι στην συνονοματη που ανεφερε το συζυγο αλλα να σου πω κι εμενα ο δικος μου ερχεται συνεχεια μεχρι στιγμης. Φαντασου οτι τη δευτερη φορα που ακουστηκε η καρδουλα (την πρωτη φορα δεν την καταλαβε πολυ), του λεει ο γιατρος: Γτ δεν μιλας εσυ? Εχεις καμια απορια? Και του λεει ο καλος μου: εγω γιατρε ηρθα για να ζησω τη στιγμη και απολαμβανω. τα υπολοιπα με τη Μαρια...

την επομενη φορα δεν θα τα καταφερει λογω δουλειας. Ειναι δυσκολο να λειψει τετοια περιοδο απο το νησι

ωραία.. ρωτάω γιατί τις περισσότερες φορες που πάμε, οι υπόλοιπες κοπέλες δεν έχουν μαζί συντρόφους κ λέω μπας κ φαίνεται κάπως.. χαχαχ..

αχ ποιο νησι??? πόσο πολύ μου λείπει η θάλασσα κ τα μπανάκια!! εσεις στο νησί, ξεκινήσατε καμια βουτίτσα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , irinikavala είπε:

Μαρία τώρα που το είπες (κ για να κάνω ένα διάλειμμα απο τις δουλειές) πάντα με τους αντρες σας πάτε στον υπέρηχο?? εμένα έρχεται πάντα μαζι.. θέλει να βλέπει την κόρη λεει live.. νιώθω λίγο περίεργα όμως.. μήπως δεν συνηθίζεται να πηγαίνει το ζευγάρι μαζί κ μας κοροιδεύουν?? χαχα.. εμενα μαρεσει βεβαια που θελει να το ζει κ αυτος.. 

ναι εννοειται παμε μαζι ! θελει κ αυτος!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , irinikavala είπε:

Μαρία τώρα που το είπες (κ για να κάνω ένα διάλειμμα απο τις δουλειές) πάντα με τους αντρες σας πάτε στον υπέρηχο?? εμένα έρχεται πάντα μαζι.. θέλει να βλέπει την κόρη λεει live.. νιώθω λίγο περίεργα όμως.. μήπως δεν συνηθίζεται να πηγαίνει το ζευγάρι μαζί κ μας κοροιδεύουν?? χαχα.. εμενα μαρεσει βεβαια που θελει να το ζει κ αυτος.. 

Καλημέρα!!!! Εμένα πάντα έρχεται μαζί από τη πρώτη στιγμή!!! Και μου άρεσει αυτό γτ μπαίνει στο κλίμα κ αυτός σιγά σιγά!!! 

2 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλημέρα κοπέλες! @zina7777 τι καλά! Το μικρούλη ήταν! τωρα θα αρχίσεις να το καταλαβαίνεις συνέχεια.

Εμείς κορίτσια πήγαμε στον γιατρό χθες βράδυ, δεν πεταμε από χαρά αλλά οκ.. Μας ειπε ότι ο πλακούντας είναι επιπωματικός προς το παρόν, ελπίζουμε να ανέβει. Όχι κούραση, όχι πια σεξ, μόνο φίλοι.. Και πως καλό θα ήταν να κάνω τον μη επεμβατικό έλγχο γιατί η τρισωμία 13 είναι 1 στις 900... Απογοητευτηκα λίγο αλλά ξερω πως ο μικρός θα είναι καλα! Κατα τ'αλλα ο μικρός τελειος! Κλωτσουσε κιολας...

Κορίτσι μου καλημέρα! Μην έχεις άγχος!μια χαρά θα είναι το σπορακι σου!!! Εμενα ο γιατρός μου είχε πει ότι αν βγει 1 προς 500 τότε πάμε για έλεγχο...  Μπορεί απλά ο γιατρός σου να είναι παραπάνω προληπτικός οπότε μην σκας όλα μια χαρά!!! Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το πλακούντα θέλει ξεκούραση και ξάπλα! Έχεις καθόλου αιματακι;;; Εγώ βλέπω που και που λίγα καφέ...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , irinikavala είπε:

ωραία.. ρωτάω γιατί τις περισσότερες φορες που πάμε, οι υπόλοιπες κοπέλες δεν έχουν μαζί συντρόφους κ λέω μπας κ φαίνεται κάπως.. χαχαχ..

αχ ποιο νησι??? πόσο πολύ μου λείπει η θάλασσα κ τα μπανάκια!! εσεις στο νησί, ξεκινήσατε καμια βουτίτσα??

Σκιαθο μενουμε. και δυστυχως δεν ξεκινησαμε ακομα μπανακια γτ υπαρχει μεγαλος φορτος εργασιας. Ευελπιστω ομως φετος να κανουμε αρκετα μπανια


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια! ερχεται σκ επιτελους για οσες δουλευουν.. !! @anemoni1989 πως τα πας με τους εμετους ? εγω τα συνεχιζω τους πρωινους κανονικοτατα κ ας εγινα 16 εβδ. πλεον το πηρα αποφαση οτι ετσι θα παω μεχρι να γεννησω..

κ εγω νομιζω οτι κατι σαν φτερουγισμα ενιωσα χθες αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα ! ειμαι χαρουμενη γτ μια φιλη μου θα μου δωσει πολυ καροτσι ,κρεβατακι ,καλαθουνα . οποτε τα βασικα βρεθηκαμ ηδη . και απο την συνυφαδα μου θα παρω τα ρουχαλακια γτ εχει 7 μηνων αγορακι !!!γτ με την ψυχολογια που εχω ,δεν ειμαι για ψωνια.. εγω που λατρευα τα ψωνια !!! :( 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...