Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Kαλημερα κοριτσια! ερχεται σκ επιτελους για οσες δουλευουν.. !! @anemoni1989 πως τα πας με τους εμετους ? εγω τα συνεχιζω τους πρωινους κανονικοτατα κ ας εγινα 16 εβδ. πλεον το πηρα αποφαση οτι ετσι θα παω μεχρι να γεννησω..

κ εγω νομιζω οτι κατι σαν φτερουγισμα ενιωσα χθες αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα ! ειμαι χαρουμενη γτ μια φιλη μου θα μου δωσει πολυ καροτσι ,κρεβατακι ,καλαθουνα . οποτε τα βασικα βρεθηκαμ ηδη . και απο την συνυφαδα μου θα παρω τα ρουχαλακια γτ εχει 7 μηνων αγορακι !!!γτ με την ψυχολογια που εχω ,δεν ειμαι για ψωνια.. εγω που λατρευα τα ψωνια !!! :( 

Κορίτσι μου ειμαι χαλια.... Αν θεωρηθει βελτιωση οτι κανω πλεον 7-8 εμετους καθημερινα αντί για 10,τοτε ναι εχω βελτιωθεί, αλλα εγω νιωθω εξουθενωμενη... Ελπιζω απλα μετα τη 16η να περιοριστουν εστω σ 3 περιπου... Γιατι να σταματησουν δεν το βλέπω! 

Και εμενα κοριτσια πάντα έρχεται μαζι! Και μάλιστα προσέχει τ λεει ο γιατρός σε αντίθεση με εμένα που χαζευω το μπεμπακι!!! :mad:

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Κορίτσι μου ειμαι χαλια.... Αν θεωρηθει βελτιωση οτι κανω πλεον 7-8 εμετους καθημερινα αντί για 10,τοτε ναι εχω βελτιωθεί, αλλα εγω νιωθω εξουθενωμενη... Ελπιζω απλα μετα τη 16η να περιοριστουν εστω σ 3 περιπου... Γιατι να σταματησουν δεν το βλέπω! 

Και εμενα κοριτσια πάντα έρχεται μαζι! Και μάλιστα προσέχει τ λεει ο γιατρός σε αντίθεση με εμένα που χαζευω το μπεμπακι!!! :mad:

 

μαλιστα .. εμεις μαζι θα παμε.. υπομονη χρειαζομαστε . οι εμετοι σιγουρα θ ασ ελλατωθουν  σε λιγο κ εσενα. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

μαλιστα .. εμεις μαζι θα παμε.. υπομονη χρειαζομαστε . οι εμετοι σιγουρα θ ασ ελλατωθουν  σε λιγο κ εσενα. 

Μακαρι γτ δεν νομίζω να αντέχω για πολύ ακομα... Ηδη οι αιματολογικες πιασαν πατο, ενω εχω σχεδον 3 μηνες που δεν μπορώ να κρατησω τίποτα στο στομάχι μου... 

Εχασα και τη λιγη αισιοδοξία που ειχα πλεον... Αλλα τι να κανουμε? Υπομονη... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ σήμερα έχω ραντεβού με το σπορακι μου!!! Και περιμένω να μου στείλουν τα αποτελέσματα από το papp-a... Με πεθαίνει η μέση μ κορίτσια χαμηλά ελπίζω ότι είναι φυσιολογικό...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μακαρι γτ δεν νομίζω να αντέχω για πολύ ακομα... Ηδη οι αιματολογικες πιασαν πατο, ενω εχω σχεδον 3 μηνες που δεν μπορώ να κρατησω τίποτα στο στομάχι μου... 

Εχασα και τη λιγη αισιοδοξία που ειχα πλεον... Αλλα τι να κανουμε? Υπομονη... 

συμπληρωματα βιταμινες παιρνεις? σιδηρο σε σιροπι? κατι να βοηθησει τον οργανισμο σου. εγω παντως αν δεν επαιρνα ενα χαπι την μερα θα ημουν σαν κ εσενα.. αλλα επειδη ξερω ο οργανισμος μου ειναι αδυναμος πολυ , το ξεκινησα απο την αρχη κ ετσι κρατουσα το λιγο φαγητο που ετρωγα. μηπως να σε βαλουν ορο να ενυδατωθεις λιγο ,θ ανιωσεις κ καλυτερα για καποες μερες.

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ σήμερα έχω ραντεβού με το σπορακι μου!!! Και περιμένω να μου στείλουν τα αποτελέσματα από το papp-a... Με πεθαίνει η μέση μ κορίτσια χαμηλά ελπίζω ότι είναι φυσιολογικό...

τι καλα που εχεις υπερηχο ! κ εμενα με ποναει πλεον η μεση δεξια .. οταν περπαταω το νιωθω εγω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μακαρι γτ δεν νομίζω να αντέχω για πολύ ακομα... Ηδη οι αιματολογικες πιασαν πατο, ενω εχω σχεδον 3 μηνες που δεν μπορώ να κρατησω τίποτα στο στομάχι μου... 

Εχασα και τη λιγη αισιοδοξία που ειχα πλεον... Αλλα τι να κανουμε? Υπομονη... 

υπομονη κοριτσι!!! καλητερα να μιλησεις με το γιατρο οπως ειπε κ η @ada32 μηπως μπεις λιγο νοσοκομειο να ενισχυσεις λιγο τον οργανισμο σου. μην περιμενεις να φτασεις στο απροχωρητο δηλαδη να λιποθυμισεις για να πας στο νοσοκομειο. καλητερα λιγο λιγο να βοηθας τον οργανισμο σου γιατι εχεις πολυ δρομο ακομα μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

συμπληρωματα βιταμινες παιρνεις? σιδηρο σε σιροπι? κατι να βοηθησει τον οργανισμο σου. εγω παντως αν δεν επαιρνα ενα χαπι την μερα θα ημουν σαν κ εσενα.. αλλα επειδη ξερω ο οργανισμος μου ειναι αδυναμος πολυ , το ξεκινησα απο την αρχη κ ετσι κρατουσα το λιγο φαγητο που ετρωγα. μηπως να σε βαλουν ορο να ενυδατωθεις λιγο ,θ ανιωσεις κ καλυτερα για καποες μερες.

τι καλα που εχεις υπερηχο ! κ εμενα με ποναει πλεον η μεση δεξια .. οταν περπαταω το νιωθω εγω

Ανυπομονώ να το δω! Εμένα με πονάει αριστερά!!! Και εμένα όταν περπατάω πονάει ποιο πολύ...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

υπομονη κοριτσι!!! καλητερα να μιλησεις με το γιατρο οπως ειπε κ η @ada32 μηπως μπεις λιγο νοσοκομειο να ενισχυσεις λιγο τον οργανισμο σου. μην περιμενεις να φτασεις στο απροχωρητο δηλαδη να λιποθυμισεις για να πας στο νοσοκομειο. καλητερα λιγο λιγο να βοηθας τον οργανισμο σου γιατι εχεις πολυ δρομο ακομα μπροστα.

ναι συμφωνω μαζι μου λινα ,εχουμε ακομα πολυ δρομο μπροστα μας... λενε πολλες να μην παιρνεις φαρμακα στην εγκυμοσυνη κτλ.. εγω πχ. αν δεν επαιρνα το αντιεμετικο χαπι τους 2 πρωτους μηνες δεν θα την εβγαζα εως τωρα..γτ εκτος απο την σωματικη κουραση κ αδυναμια που νιωθεις , πεφτει κατακορυφα κ η ψυχολογια σου  δυστυχως. 

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ανυπομονώ να το δω! Εμένα με πονάει αριστερά!!! Και εμένα όταν περπατάω πονάει ποιο πολύ...

τι να ειναι παλι αυτο ? ειναι  κ νωρις να μας πιασει η μεση γτ δεν βαρυναμε ακομα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

ναι συμφωνω μαζι μου λινα ,εχουμε ακομα πολυ δρομο μπροστα μας... λενε πολλες να μην παιρνεις φαρμακα στην εγκυμοσυνη κτλ.. εγω πχ. αν δεν επαιρνα το αντιεμετικο χαπι τους 2 πρωτους μηνες δεν θα την εβγαζα εως τωρα..γτ εκτος απο την σωματικη κουραση κ αδυναμια που νιωθεις , πεφτει κατακορυφα κ η ψυχολογια σου  δυστυχως. 

τι να ειναι παλι αυτο ? ειναι  κ νωρις να μας πιασει η μεση γτ δεν βαρυναμε ακομα..

ενταξει μην περνεις φαρμακα με το παραμικρο οχι κ να υποφερεις κ να μην παρεις τιποτα. κ εγω εχω παρει κ ντεπον γιατι ειχα ενα ολοκληρο 24ωρο πονοκεφαλο τι να κανω να σπασει το κεφαλι μου? κ για την δυσκιλιοτητα εχω παρει καποιες φορες γαλα μαγνησιας ε τι να κανω θα εσκαγα χ: χα χα. ειπαμε μην μπουμε για αλλα θεματα στο νοσοκομειο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

ναι συμφωνω μαζι μου λινα ,εχουμε ακομα πολυ δρομο μπροστα μας... λενε πολλες να μην παιρνεις φαρμακα στην εγκυμοσυνη κτλ.. εγω πχ. αν δεν επαιρνα το αντιεμετικο χαπι τους 2 πρωτους μηνες δεν θα την εβγαζα εως τωρα..γτ εκτος απο την σωματικη κουραση κ αδυναμια που νιωθεις , πεφτει κατακορυφα κ η ψυχολογια σου  δυστυχως. 

τι να ειναι παλι αυτο ? ειναι  κ νωρις να μας πιασει η μεση γτ δεν βαρυναμε ακομα..

Θα ρωτήσω σήμερα τη γυναικολόγο που θα πάω να μου πει!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

ενταξει μην περνεις φαρμακα με το παραμικρο οχι κ να υποφερεις κ να μην παρεις τιποτα. κ εγω εχω παρει κ ντεπον γιατι ειχα ενα ολοκληρο 24ωρο πονοκεφαλο τι να κανω να σπασει το κεφαλι μου? κ για την δυσκιλιοτητα εχω παρει καποιες φορες γαλα μαγνησιας ε τι να κανω θα εσκαγα χ: χα χα. ειπαμε μην μπουμε για αλλα θεματα στο νοσοκομειο!!!

ναι , εγω ρε συ αν δεν επαιρνα το αντιεμετικο , δεν θα την εβγαζα εως τωρα, θα ημουν νοσοοκομειο αφου δεν μπορουσα να φαω τιποτα , εκανα συνεχεια εμετο κ κοιμομουν συνεχεια. αφου ειχαν τρομαξει ο αντρας μου κ οι γονεις . αλλα λιγο το χαπι , λιγο οτι ξανα γυρισα στην δουλεια ,κ συνηλθα . απλα θελω να πω οτι ειμαι εγκυος  αλλα θα παρω κ καποιο φαρμακο αν χρειαστει γιατι δεν ειναι 1 μηνας , ειναι 9 !! πως να περaσουν ? 

Just now, Μάντη είπε:

Θα ρωτήσω σήμερα τη γυναικολόγο που θα πάω να μου πει!!! 

ωραια , ρωτα κ πες μου γτ μου φαινεται περιεργο .. αν κ πλεονκ εγω δεν περπαταω πολυ ουτε ειμαι ορθια . συνηθως καθομαι κ στο γραφειο κ στο σπιτι .μηπως φταει οτι δεν κινουμαστε πολυ?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντιεμετικο φαρμακευτικο δεν θελω ούτε εγω να παρω (οχι μονο ο γιατρος) γιατί δεν θελω... Παιρνω το φυτικο... Γενικα προτιμω να μπω για ορο παρα να παρω κατι και να εχω αμφιβολία μετα.. Δεν πεθαίνω, ουτε πεθανε κανεις από μερικούς εμετους.. Περισσότερο ψυχολογικα επιβαρυνεσαι πιστεύω 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

ναι , εγω ρε συ αν δεν επαιρνα το αντιεμετικο , δεν θα την εβγαζα εως τωρα, θα ημουν νοσοοκομειο αφου δεν μπορουσα να φαω τιποτα , εκανα συνεχεια εμετο κ κοιμομουν συνεχεια. αφου ειχαν τρομαξει ο αντρας μου κ οι γονεις . αλλα λιγο το χαπι , λιγο οτι ξανα γυρισα στην δουλεια ,κ συνηλθα . απλα θελω να πω οτι ειμαι εγκυος  αλλα θα παρω κ καποιο φαρμακο αν χρειαστει γιατι δεν ειναι 1 μηνας , ειναι 9 !! πως να περaσουν ? 

ωραια , ρωτα κ πες μου γτ μου φαινεται περιεργο .. αν κ πλεονκ εγω δεν περπαταω πολυ ουτε ειμαι ορθια . συνηθως καθομαι κ στο γραφειο κ στο σπιτι .μηπως φταει οτι δεν κινουμαστε πολυ?

Δεν ξέρω και εγώ ξαπλωμένη είμαι την ποιο πολύ μέρα...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσι μου ειμαι χαλια.... Αν θεωρηθει βελτιωση οτι κανω πλεον 7-8 εμετους καθημερινα αντί για 10,τοτε ναι εχω βελτιωθεί, αλλα εγω νιωθω εξουθενωμενη... Ελπιζω απλα μετα τη 16η να περιοριστουν εστω σ 3 περιπου... Γιατι να σταματησουν δεν το βλέπω! 

Και εμενα κοριτσια πάντα έρχεται μαζι! Και μάλιστα προσέχει τ λεει ο γιατρός σε αντίθεση με εμένα που χαζευω το μπεμπακι!!! :mad:

 

πρεπει να ειναι πολυ εξουθενωτικο να κανεις τοσους εμετου καθημερινα τι να πω λιγο ακομα υπομονη εγω τωρα ειμαι 18 και 6 και παλι καλα μεχρι στιγμης απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω κανει ελαχιστους.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αντιεμετικο φαρμακευτικο δεν θελω ούτε εγω να παρω (οχι μονο ο γιατρος) γιατί δεν θελω... Παιρνω το φυτικο... Γενικα προτιμω να μπω για ορο παρα να παρω κατι και να εχω αμφιβολία μετα.. Δεν πεθαίνω, ουτε πεθανε κανεις από μερικούς εμετους.. Περισσότερο ψυχολογικα επιβαρυνεσαι πιστεύω 

δεν θα παρεις κατι που δεν επιτρεπετε στην εγκυμοσυνη εννοειτε θα παρεις κατι που θα σε βοηθησει να νιωσεις καλητερα. ξερεις οτι η εξασθενηση του οργανισμου ειναι αιτια προωρου τοκετου οποτε μην το φτανεις στα ακρα μεχρι να εξαντληθεις προσαθησε να βρεις λυσεις για να νιωσεις καλητερα εστω κ να πας για ορο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...