Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αντιεμετικο φαρμακευτικο δεν θελω ούτε εγω να παρω (οχι μονο ο γιατρος) γιατί δεν θελω... Παιρνω το φυτικο... Γενικα προτιμω να μπω για ορο παρα να παρω κατι και να εχω αμφιβολία μετα.. Δεν πεθαίνω, ουτε πεθανε κανεις από μερικούς εμετους.. Περισσότερο ψυχολογικα επιβαρυνεσαι πιστεύω 

μιλας τοσο απλα τωρα για τους εμετους .. εγω που κανω 2-3 μονοτην μερα με ποναει ολο μου το ειναι απο μεσα, το στομαχι μου αστα..δεν ειναι ευκολη υποθεση ..

δεν ειναι επικυνδυνα τα αντιεμετικα να ξερεις , ολοι οι γιατροι σ λενε να παρεις μεχρι 3 την μερα. απο το να ταλαιπωρειται η γυναικα .απλα καποιες φοβουνται πολυ.

εσυ απλα μη φτασεις στο απροχωρητο ,εφοσον δεν θες τα χαπια , βαλε ορο να ενυδατωθεις .. εφοσον εισαι στο χωρο υγειας, ξερεις οτι οι πολλοι εμετοι καθημερινως εχουν επιπτωσεις στον οργανισμο . δεν χρειαζεται να φτασει στο σημειο να πεθανει καποιος για να παρει φαρμακα η βοηθεια... γνωμη μου κ συμβουλη μου γτ εχω δει 2 κοπελες που εκαναν συνεχεια εμετους καθε μερα  , χαπια επαιρναν κ ορους εβαζαν καθε βδομαδα κ απο ψυχολογια ηταν χαλια ..δεν ηθελαν να δουν κανεναν κ ειχαν ταση για αυτοκτονια..εγω πχ. επειδη εφτασα κοντα σε αυτες ,προτιμησα να παρω τα χαπια κ δν χρειαστηκα ορο κτλ. 

τεσπα , μια συμβουλη ηθελα να σ δωσω γι ανα μην σε παρει απο κατω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@anemoni1989 οπως στα ειπε κ η ada. ΔΕΝ ειναι ομως μονο η ψυχολογια ειναι κ η υγεια σου κ του μωρου ολα αυτα τα συμπληρωματα που μας δινουν δεν ειναι τυχαια οκ οταν τρως καλα δεν χρειαζετε να εισαι πιστος κ να τα περνεις κατα γραμμα αλλα βοηθανε κ στην υγεια του μωρου κ στο να μπορεσει ο οργανισμος να κρατησει μια εγκυμοσυνη κ να μην την αποβαλλει για να σωθει....

μην λες ειναι φυσιολογικο θα κανω υπομονη προσπαθησε να βρεις καποιες λυσεις ωστε να νιωθεις καλητερα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα από το papp-a όλα τέλεια μου είπε ο γιατρός μου... Επάνω γράφει ότι τότε που έκανα το τεστ ήμουν 12+6 η αυχενική γράφει 12+4 έτυχε σε καμία???


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ρε κορίτσια μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα από το papp-a όλα τέλεια μου είπε ο γιατρός μου... Επάνω γράφει ότι τότε που έκανα το τεστ ήμουν 12+6 η αυχενική γράφει 12+4 έτυχε σε καμία???

μηπως γραφει την ημερομηνια συμφωνα με την περιοδο??? δεν εχει παντως σημασια για την εξεταση αυτη η αποκλιση οποτε μην το ψαχνεις εγω δεν εχω δει καν τι ημερομηνια γραφει τo papp-a....

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

μηπως γραφει την ημερομηνια συμφωνα με την περιοδο??? δεν εχει παντως σημασια για την εξεταση αυτη η αποκλιση οποτε μην το ψαχνεις εγω δεν εχω δει καν τι ημερομηνια γραφει τo papp-a....

 

Όχι με βάση την ημερομηνία περίοδου βγαίνει 12 εβδομάδων!!! Καλά και ο γιατρός που ρώτησα μου ειπε να μην δίνω σημασία και να μην με απασχολεί!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μάντη είπε:

Όχι με βάση την ημερομηνία περίοδου βγαίνει 12 εβδομάδων!!! Καλά και ο γιατρός που ρώτησα μου ειπε να μην δίνω σημασία και να μην με απασχολεί!

ναι βρε μπορει να εχουν κανει κ τυπογραφικο εκει που περνουσαν τα στοιχεια σου εγω σου λεω τετοια πραγματα δεν κοιταξα σιγα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Όχι με βάση την ημερομηνία περίοδου βγαίνει 12 εβδομάδων!!! Καλά και ο γιατρός που ρώτησα μου ειπε να μην δίνω σημασία και να μην με απασχολεί!

nai μη δινεις . την αυχενικη να λαβεις υποψη σου. κ οτι σ πει ο γιατρος . εξαλλοy η papp a χωρις την αυχενικη δεν εχει νοημα.

κοριτσια βαλτε τικερακια στην υπογραφη σας να βλεπουμε η μια την αλλη ποσο ειμαστε!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ada32 είπε:

nai μη δινεις . την αυχενικη να λαβεις υποψη σου. κ οτι σ πει ο γιατρος . εξαλλοy η papp a χωρις την αυχενικη δεν εχει νοημα.

κοριτσια βαλτε τικερακια στην υπογραφη σας να βλεπουμε η μια την αλλη ποσο ειμαστε!

χα χα χα τωρα κατι ειπες για τα τικερακια δεν εχω ιδεα πως μπαινουν χα χα χα !!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα τωρα κατι ειπες για τα τικερακια δεν εχω ιδεα πως μπαινουν χα χα χα !!!

χαχαχαχα,πατα πανω στο δικο μου κ θα σε παει να το κανεις μονη σου. μετα πας στο προφιλ σουεδω , αριστερα καπου λεει υπογραφη κ βαζεις τον συνδεσμο 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

χαχαχαχα,πατα πανω στο δικο μου κ θα σε παει να το κανεις μονη σου. μετα πας στο προφιλ σουεδω , αριστερα καπου λεει υπογραφη κ βαζεις τον συνδεσμο 

εγω το δικο σου τικερακι γιατι δεν το βλεπω????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

εγω το δικο σου τικερακι γιατι δεν το βλεπω????

δεν φαινεται?? κατω απο αυτα που γραφω.. κ εγω νομιζα οτι το εβαλα . μονο εγω το βλεπω δλδ??  :confused:


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

δεν φαινεται?? κατω απο αυτα που γραφω.. κ εγω νομιζα οτι το εβαλα . μονο εγω το βλεπω δλδ??  :confused:

χα χα χα ξερω που ειναι τα τικερακια αλλα εγω δεν βλεπω το δικο σου....μπορει να φταιει που γραφω απο κινητο? δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα ξερω που ειναι τα τικερακια αλλα εγω δεν βλεπω το δικο σου....μπορει να φταιει που γραφω απο κινητο? δεν ξερω...

nai apo kinhto den fainetai!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...