Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Σ εσενα ας το λενε...

Στον αντρα σου μη το πουν...χαχαχαχα

χαχαχαχα καλε μαζι ειμαστε καθε φορα!! χαχαχα κ το εχει ακουσει κ με ρωτουσε γτ το λενε αυτο ?? :P αλλα ξερει ευτυχως γτ ειχαμε επαφες κ με βαση το τεστ ωορηξιας! 

λοιπον κοριτσια ,τελικα οι αμπουλες σιδηρου με εκαναν χαλια κ μου εριξαν κ την ψυχολογια .. χθες ξεκινησα κ πηρα τα χαπια που παιρνω παντα (gynotardyferon) και ημουν καλα ... κ σημερα επιτελους εγινα 18εβδ! αντε να περναει ο καιρος σιγα σιγα..  

 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου έκλεισα και εγώ β επιπέδου! Στις 19 Ιουνίου! Ανυπομονώ να για τον επόμενο υπέρηχο στις 18!!! 

με το καλο!!! ενας μηνας εμεινε κ γιαυτο λοιπον! θα μετραμε μαζι να περασει γρηγορα ο καιρος  εγω 19 ιουνιου θα μπαινω στο τελευταιο τριμηνο πια αλλο μαξιλαρακι κ αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

με το καλο!!! ενας μηνας εμεινε κ γιαυτο λοιπον! θα μετραμε μαζι να περασει γρηγορα ο καιρος  εγω 19 ιουνιου θα μπαινω στο τελευταιο τριμηνο πια αλλο μαξιλαρακι κ αυτο!!!

Περνάει ο καιρός τελικά γρήγορα!!! Δεν έχω καταλάβει ποτέ πέρασε ο καιρός σε μια εβδομάδα και λίγο μπαίνω στο 5ο!!!! :tongue:

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια μηπως η δικη μ β επιπεδου σας φαινεται λιγο αργα;; σημερα ειμαι 18 κ 6. Αρα σε 3 μιση βδομαδες θα ειμαι 22 και 3-4 ημερων.. διαβασα οτι γινεται μεχρι 23 βδομαδα.. τεσπα.. κ μου εγραψε κ καμπυλη ζαχαρου πριν την β επιπεδου.. εσας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

Ρε κοριτσια μηπως η δικη μ β επιπεδου σας φαινεται λιγο αργα;; σημερα ειμαι 18 κ 6. Αρα σε 3 μιση βδομαδες θα ειμαι 22 και 3-4 ημερων.. διαβασα οτι γινεται μεχρι 23 βδομαδα.. τεσπα.. κ μου εγραψε κ καμπυλη ζαχαρου πριν την β επιπεδου.. εσας;

οχι μια χαρα ειναι η β επιπεδου τοτε ειναι η ιδανικη εβδομαδα κ εγω 22 κ 3 μερες την εκανα. γινετε μεχρι τις 24 εβδομαδες αλλα η πιο καλη εβδομαδα ειναι ολη η 22. 

την καμπυλη αν δεν εχεις υψηλο ζαχαρο βεβαια  να την κανεις αργοτερα οχι την ιδια εβδομαδα με την β. εμενα η ενδοκρινολογος μου ειπε 24 εβδομαδα γιατι ο διαβητης εμφανιζετε πιο μετα απο τις 22 εβδομαδες κ μπορει στις 22 να φανει φυσιολογικη η καμπυλη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , irinikavala είπε:

Ρε κοριτσια μηπως η δικη μ β επιπεδου σας φαινεται λιγο αργα;; σημερα ειμαι 18 κ 6. Αρα σε 3 μιση βδομαδες θα ειμαι 22 και 3-4 ημερων.. διαβασα οτι γινεται μεχρι 23 βδομαδα.. τεσπα.. κ μου εγραψε κ καμπυλη ζαχαρου πριν την β επιπεδου.. εσας;

οχι γινεται 22 -24 εβδ . εγω θα ειμαι 22+3. μια χαρα ειναι η ημερομηνια σου.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

οχι μια χαρα ειναι η β επιπεδου τοτε ειναι η ιδανικη εβδομαδα κ εγω 22 κ 3 μερες την εκανα. γινετε μεχρι τις 24 εβδομαδες αλλα η πιο καλη εβδομαδα ειναι ολη η 22. 

την καμπυλη αν δεν εχεις υψηλο ζαχαρο βεβαια  να την κανεις αργοτερα οχι την ιδια εβδομαδα με την β. εμενα η ενδοκρινολογος μου ειπε 24 εβδομαδα γιατι ο διαβητης εμφανιζετε πιο μετα απο τις 22 εβδομαδες κ μπορει στις 22 να φανει φυσιολογικη η καμπυλη. 

Άρα λες τζάμπα θα τη κάνω τόσο νωρίς; Επίσης να σε ρωτήσω αν δεν τη γράψω πόσο πληρώνω ξέρεις; Εννοώ αν είναι να την κάνω τώρα να βεβαιωθεί ο γιατρός που θέλει για σίγουρα και μετά την κάνω και αργότερα 

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

οχι γινεται 22 -24 εβδ . εγω θα ειμαι 22+3. μια χαρα ειναι η ημερομηνια σου.

Αρα ολες εκει θα ειμαστε πανω κατω. Ποτε την κανεις εσυ;; Αχ άντε να περάσει καιρός.. 

Επίσης κόστος ξέρουμε έγω πάλι δε ρωτήσα. Χαχα. Ρώταω όλα τ'άλλα και ξεχνάω κάποια βασικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

Άρα λες τζάμπα θα τη κάνω τόσο νωρίς; Επίσης να σε ρωτήσω αν δεν τη γράψω πόσο πληρώνω ξέρεις; Εννοώ αν είναι να την κάνω τώρα να βεβαιωθεί ο γιατρός που θέλει για σίγουρα και μετά την κάνω και αργότερα 

Αρα ολες εκει θα ειμαστε πανω κατω. Ποτε την κανεις εσυ;; Αχ άντε να περάσει καιρός.. 

Επίσης κόστος ξέρουμε έγω πάλι δε ρωτήσα. Χαχα. Ρώταω όλα τ'άλλα και ξεχνάω κάποια βασικά 

11/6  εχω . κοστος 0 γτ προλαβα κ εκλεισα στο νοσοκομειο αυτη την φορα κ με την εμβρυολογο που θα μου την εκανε εξω!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

Άρα λες τζάμπα θα τη κάνω τόσο νωρίς; Επίσης να σε ρωτήσω αν δεν τη γράψω πόσο πληρώνω ξέρεις; Εννοώ αν είναι να την κάνω τώρα να βεβαιωθεί ο γιατρός που θέλει για σίγουρα και μετά την κάνω και αργότερα 

Αρα ολες εκει θα ειμαστε πανω κατω. Ποτε την κανεις εσυ;; Αχ άντε να περάσει καιρός.. 

Επίσης κόστος ξέρουμε έγω πάλι δε ρωτήσα. Χαχα. Ρώταω όλα τ'άλλα και ξεχνάω κάποια βασικά 

καλα ρωτα τον γιατρο αν ειναι να την κανεις δυο εβδομαδες αργοτερα αν εχει προβλημα. το πιο πιθανο ειναι να στην εβαλε νωρις για να μην τον ξαναενοχλεις δηλαδη να τα δει ολα μαζι να ξεμπερδευει. 

δεν την κανουν δυο φορες δεν ξερω αν ειναι κ καλο να την ξανακανεις ρωτα το γιατρο αν εχει προβλημα να την κανεις 10 μερες μετα κ να του στειλεις τα αποτελεσματα. 

δεν εχει κοστος νομιζω 35 - 40 ευρω κανει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , irinikavala είπε:

Ρε κοριτσια μηπως η δικη μ β επιπεδου σας φαινεται λιγο αργα;; σημερα ειμαι 18 κ 6. Αρα σε 3 μιση βδομαδες θα ειμαι 22 και 3-4 ημερων.. διαβασα οτι γινεται μεχρι 23 βδομαδα.. τεσπα.. κ μου εγραψε κ καμπυλη ζαχαρου πριν την β επιπεδου.. εσας;

Μια χαρά είναι! Και εγώ 22+2 θα είμαι βάση αυχενικής!!!! Εμένα μου είπε ότι αν ανέβει κι άλλο το σάκχαρο θα την κάνω ποιο νωρίς την καμπύλη αλλά δεν μου είπε ποτε... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα!

εμενα χθες μου ειπε β επιπεδου στις 15/6 +/- 2μερες... Με βαση την περιοδο θα ειμαι 21 εβδομαδων αλλα δεν θελει να παω πιο αργα γτ φαινεται πιο μεγαλο το μωρο μη και δεν μπορουμε να μετρησουμε σωστα...

Με βαση την αυχενικη θα ειμαι 4 μερες περισσοτερο. Τωρα τι να πω δεν ξερω... ειναι νωρις? ειναι καλα? θα δειξει...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπερα κι απο εμενα!

εμενα χθες μου ειπε β επιπεδου στις 15/6 +/- 2μερες... Με βαση την περιοδο θα ειμαι 21 εβδομαδων αλλα δεν θελει να παω πιο αργα γτ φαινεται πιο μεγαλο το μωρο μη και δεν μπορουμε να μετρησουμε σωστα...

Με βαση την αυχενικη θα ειμαι 4 μερες περισσοτερο. Τωρα τι να πω δεν ξερω... ειναι νωρις? ειναι καλα? θα δειξει...

καλα ειναι συμφωνα με την αυχενικη θα πηγαινεις την περιοδο ξεχασε την το μωρο ειναι μεγαλητερο αυτο θα καθοριζει τις εξετασεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

καλα ειναι συμφωνα με την αυχενικη θα πηγαινεις την περιοδο ξεχασε την το μωρο ειναι μεγαλητερο αυτο θα καθοριζει τις εξετασεις. 

Εμένα πάλι μου ειπε βαδη περιόδου να το υπολογίζω γιατί οι μετρήσεις αλλάζουν συνέχεια. Αμαν ο κάθε γιατρός το δικό του.  

1 hour ago, linaa είπε:

καλα ρωτα τον γιατρο αν ειναι να την κανεις δυο εβδομαδες αργοτερα αν εχει προβλημα. το πιο πιθανο ειναι να στην εβαλε νωρις για να μην τον ξαναενοχλεις δηλαδη να τα δει ολα μαζι να ξεμπερδευει. 

δεν την κανουν δυο φορες δεν ξερω αν ειναι κ καλο να την ξανακανεις ρωτα το γιατρο αν εχει προβλημα να την κανεις 10 μερες μετα κ να του στειλεις τα αποτελεσματα. 

δεν εχει κοστος νομιζω 35 - 40 ευρω κανει

Θα την κάνω την ίδια μέρα που θα κάνω για τη Β επιπέδου θα ειμαι 22 κ 3-4 ημερων κ βλεπουμε.. 

Έγω δεν έχω καταλάβει με τις μετρήσεις που κάνουμε με το μηχανάκι δεν φαίνεται αν έχουμε ζάχαρο;; η Είναι κάτι άλλο ο διαβήτης κύησης που δεν φαίνεται ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...