Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, zina7777 είπε:

Ναι κι εκεινος μου ειπε αργοτερα.Επιπλεον νιωθω..παραξενα..ταραζομαι..Ε δεν το χω ξανανιωσει με αναστατωνει,δεν ξερω πως να το θεσω.Ισως επειδη ειναι η πρωτες φορες δεν εχω συνηθισει να κινειται κατι μεσα μου.Με χαροποιει το γεγονος φυσικα.Για το αισθημα μιλαω της ταραχης,της εκπληξης.

 

χ χα χα ναι ειναι ενας εξωγηινος που ζει μεσα σου!!! ε σε λιγο θα γινουν κ πιο εντονα τα χτυπηματα το ανχος ειναι πιο μετα που θα τα ψαχνεις κ θα ανχωνεσε αν ειναι ησυχο. γενικα μια αναστατωση αυτα τα μωρα δεν βρισκεις ησυχια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

 

καλημερα κοριτσια ευχομαι να ειστε ολες καλα εγω χθες εκανα και βολτα και γυρισαμε 11 η ωρα  κουραστηκα λιγο αλλα ξεφυγα ειχαμε παει στον βαφτιστηρα μας και να θελει να τον παρω αγκαλια και εγω να μην μπορω χαλια ενιωσα....σημερα παλι περναω επιτροπη στο ικα ο αντρας μου θα παει βεβαια να δω τι θα μου πουν και ποσα χρηματα θα μου δωσουν υπαρχει περιπτωση να πεσω σε κανεναν στριμμενο και να μην μου  την δωσουν?


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

καλημερα κοριτσια ευχομαι να ειστε ολες καλα εγω χθες εκανα και βολτα και γυρισαμε 11 η ωρα  κουραστηκα λιγο αλλα ξεφυγα ειχαμε παει στον βαφτιστηρα μας και να θελει να τον παρω αγκαλια και εγω να μην μπορω χαλια ενιωσα....σημερα παλι περναω επιτροπη στο ικα ο αντρας μου θα παει βεβαια να δω τι θα μου πουν και ποσα χρηματα θα μου δωσουν υπαρχει περιπτωση να πεσω σε κανεναν στριμμενο και να μην μου  την δωσουν?

Οχι βρε,μην ανησυχεις.Αυτα τα περνανε καθε μερα εκεινοι.Ολα καλα θα πανε.Το βαφτηστηρι αν το παρεις καθηστη ..δεν εχεις προβλημα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Για τοξόπλασμα είχα αντισώματα, οπότε δεν χρειάζεται ξανά. Ασβέστιο ναι θα κάνω, ξέχασα να το γράψω κ tsh θυρεοειδής δεν είναι?είχα κάνει στην αρχή κ δεν είχα κάποιο θέμα? Πρέπει να επαναλαμβάνονται αυτά?ο γιατρός μου είπε μόνο γενική ούρων κ γενική αίματος να έχω κάνει μέχρι το επόμενο ραντεβού(το οποίο είναι την άλλη Πέμπτη) αλλά τα υπόλοιπα θα τα κάνω από μόνη μου.

Καλημέρα!!! Δεν θυμόμουν ότι είχες αντισώματα στο τοξόπλασμα!!! Για tsh ξέρω ότι μπορεί να έχεις τέλεια στην αρχή και μετά να αλλάξουν τα πράγματα!! Αλλά σίγουρα καλύτερα ξέρει ο γιατρός σου!!! Μια χαρά είσαι κομπλέ με τις εξετάσεις σου!!! Περιμένουμε αποτελέσματα!!!! 

Καλημέρες βροχερές σήμερα!!!! Τι φαγακια φτιάχνεται;;;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Οχι βρε,μην ανησυχεις.Αυτα τα περνανε καθε μερα εκεινοι.Ολα καλα θα πανε.Το βαφτηστηρι αν το παρεις καθηστη ..δεν εχεις προβλημα νομιζω.

δεν ξερω γτ στην αρχη ειχαμε πεσει σε εναν μην πω τι και του εκανε λιγο τον ζορικο για να του γραψει την αδεια στο ικα και μαλλον αυτος ειναι και στην επιτροπη


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

δεν ξερω γτ στην αρχη ειχαμε πεσει σε εναν μην πω τι και του εκανε λιγο τον ζορικο για να του γραψει την αδεια στο ικα και μαλλον αυτος ειναι και στην επιτροπη

Μην ανησυχεις.Ολα θα πανε καλα. Δεν τους πειραζει καπου...το αν ειναι αυστηροι ειναι ισως γιατι συναντουν διαφορα.

 

Τι μαγειρευουμε αυριο κοπελες?

Link to comment
Share on other sites

μακαρι! αχ εμενα μου εχει λειψει η μαγειρικη αν σκεφτειται οτι ειναι και η δουλεια μου μου εχει κατσει βαρη... λοιπον μπορειτε να φτιαξετε γεμιστα....που ειναι και ωραια αυτην την εποχη

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.. είδαμε την  μπουμπού μας χθες, ήταν μια χαρά.. γερή κ δυνατή.. βέβαια μας είχε γυρίσει μόνο κώλο κ δεν έλεγε να αλλάξει στάση με τπτ. άρα όπως καταλαβαίνετε απο μετρήσεις δεν κάναμε τπτ.. αλλά μας έδειξε τα προικιά της πεντακάθαρα κ χωρίς ντροπή. αχ αχ.. δε την κόβω για σεμνή την κόρη μου.. χαχαχ.. κατα τα άλλα σημερα πάλι εξετασούλες αίματος κ μου έκλεισε ραντεβού για Β επιπέδου αρχες του μήνα.. μπόλικο έχω μπορστά μου δλδ.. να δω αν θα αντέξω.. χαχα

μια ερωτησούλα. χωρις φυσικά να έχουν γίνει κανονικές μετρήσεις, αυτή τη φορά μου την έβγαλε ίδια ηλικία με την Πητ βάση τελευταίας περιόδου, ενώ μέχρι τώρα έβγαινε 5 μέρες μεγαλύτερη.. κακο αυτο λέτε?? ο γιατρος μου είπε ότι όλα είναι πολύ καλα.. δε θα μου έλεγε κάτι αν έβλεπε κάτι περίεργο?

επίσης στις εξετάσεις δε μου έγραψε αντισωματα κ ζήτησα να μου τα προσθέσει.. μου είπε οτι δε τα διακαιολογούν πολλές φορές γιαυτο δε τα γραφουν συνέχεια, αλλά θέλω να ξέρω.. είναι κ αυτα σηματικα..

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εμένα κορίτσια για το θεμα σεξ μου είπε ότι γενικά δεν απαγορεύεται απλά φοβάται ότι αν χτυπα ξυλο συμβεί κάτι δεν θα εχω περιθαλψη και είναι κρίμα να παθει τπτ μια εγκυμοσύνη ειδικά με τις δυσκολίες που ήρθε...

Επίσης μου εγραψε μαγνησιο για τα μουδιασματα που εχω

ναι ειδικα εσυ εφοσον εισαι κ αο εξωσωματικη , καλυτερα να κανετε λιγακι υπομονη κ να μην κανετε.. εγω το τονισα για μενα οτι επειδη δεν εχω τιποτα περα απο τους χαζο εμετους , για αυτο ειναι τοσο χαλαρος μαζι μου ο γιατρος..

15 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Νιώσατε όλες τα μωράκια σας;;; Εγώ ακόμα... Με αγχωσε η πεθερα μου... Όλο με ρωτάει ακόμα δεν το ένιωσες εγώ το ένιωθα από το 3ο μήνα...

μην αγχωνεσαι βρε ,θα το νιωσες κ εσυ.. μη φανταστεις οτι το νιωθω καθε μερα!! μονο οταν ειμαι ανασκελα.. φαε κατι γλυκο κ περιμενε ανασκελα μηπως κουνηθει!

πρίν από 15 λεπτά , irinikavala είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. είδαμε την  μπουμπού μας χθες, ήταν μια χαρά.. γερή κ δυνατή.. βέβαια μας είχε γυρίσει μόνο κώλο κ δεν έλεγε να αλλάξει στάση με τπτ. άρα όπως καταλαβαίνετε απο μετρήσεις δεν κάναμε τπτ.. αλλά μας έδειξε τα προικιά της πεντακάθαρα κ χωρίς ντροπή. αχ αχ.. δε την κόβω για σεμνή την κόρη μου.. χαχαχ.. κατα τα άλλα σημερα πάλι εξετασούλες αίματος κ μου έκλεισε ραντεβού για Β επιπέδου αρχες του μήνα.. μπόλικο έχω μπορστά μου δλδ.. να δω αν θα αντέξω.. χαχα

μια ερωτησούλα. χωρις φυσικά να έχουν γίνει κανονικές μετρήσεις, αυτή τη φορά μου την έβγαλε ίδια ηλικία με την Πητ βάση τελευταίας περιόδου, ενώ μέχρι τώρα έβγαινε 5 μέρες μεγαλύτερη.. κακο αυτο λέτε?? ο γιατρος μου είπε ότι όλα είναι πολύ καλα.. δε θα μου έλεγε κάτι αν έβλεπε κάτι περίεργο?

επίσης στις εξετάσεις δε μου έγραψε αντισωματα κ ζήτησα να μου τα προσθέσει.. μου είπε οτι δε τα διακαιολογούν πολλές φορές γιαυτο δε τα γραφουν συνέχεια, αλλά θέλω να ξέρω.. είναι κ αυτα σηματικα..

μια χαρα ειναι το μωρακι σου ..κ εμενα στο περιπου ηταν οι μετρησεις γτ το μωρο ηταν με μαζεμενα ποδαρακια... (δεν μετρησαμε μηκος ..)

 αχ κ εγω δεν εχω καταλαβει πως τα μετρανε κ με εχουν μπερδεψει.. εγω ακομα δεν εχω καταλαβει γτ μου αλλαξαν την ΠΗΤ στην αυχενικη αφου ξερω ποτε το πιασαμε τον μπεμπη κ ο γιατρος να μου λεει οτι τον πιασαμε 1 βδομαδα νωριτεα.. πως ομως??? χωρις επαφες γινεται???? αφου τις εχω σημειωσει τις επαφες μας .. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

ναι ειδικα εσυ εφοσον εισαι κ αο εξωσωματικη , καλυτερα να κανετε λιγακι υπομονη κ να μην κανετε.. εγω το τονισα για μενα οτι επειδη δεν εχω τιποτα περα απο τους χαζο εμετους , για αυτο ειναι τοσο χαλαρος μαζι μου ο γιατρος..

μην αγχωνεσαι βρε ,θα το νιωσες κ εσυ.. μη φανταστεις οτι το νιωθω καθε μερα!! μονο οταν ειμαι ανασκελα.. φαε κατι γλυκο κ περιμενε ανασκελα μηπως κουνηθει!

μια χαρα ειναι το μωρακι σου ..κ εμενα στο περιπου ηταν οι μετρησεις γτ το μωρο ηταν με μαζεμενα ποδαρακια... (δεν μετρησαμε μηκος ..)

 αχ κ εγω δεν εχω καταλαβει πως τα μετρανε κ με εχουν μπερδεψει.. εγω ακομα δεν εχω καταλαβει γτ μου αλλαξαν την ΠΗΤ στην αυχενικη αφου ξερω ποτε το πιασαμε τον μπεμπη κ ο γιατρος να μου λεει οτι τον πιασαμε 1 βδομαδα νωριτεα.. πως ομως??? χωρις επαφες γινεται???? αφου τις εχω σημειωσει τις επαφες μας .. 

το ίδιο κ γω.. κ είχα κάνει κ τεστ οωρηξίας κ είχαμε επαφη την ίδια μέρα που έδειξε θετικο κ την μεθεπόμενη.. κ γω δεν καταλαβαίνω.. πάντως εμ'ενα  μου είπε σαν ημερομηνία έχουμε πάντα την ΠΗΤ απο την τελευταία περίοδο.. αυτη θα είναι κ το χρονικό μας όριο ας πουμε.. 

18 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Με προφυλακτικό κανετε σεξ?? Ξεχασα να ρωτήσω το γιατρο μ τις προαλλες και απο Σάββατο έχουμε το ελεύθερο επιτέλους!!! Αντε γτ αγιασαμε και δεν παει αλλο!!! 

εμας πάντως μας τόνισε οι επαφες να είναι με προφυλακτικό κυρίως για μικρόβια.. είναι λεει ευαίσθητα εκει κάτω κ δεν λεει να το διακινδυνεψουμε με μικροβιάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

το ίδιο κ γω.. κ είχα κάνει κ τεστ οωρηξίας κ είχαμε επαφη την ίδια μέρα που έδειξε θετικο κ την μεθεπόμενη.. κ γω δεν καταλαβαίνω.. πάντως εμ'ενα  μου είπε σαν ημερομηνία έχουμε πάντα την ΠΗΤ απο την τελευταία περίοδο.. αυτη θα είναι κ το χρονικό μας όριο ας πουμε.. 

εμας πάντως μας τόνισε οι επαφες να είναι με προφυλακτικό κυρίως για μικρόβια.. είναι λεει ευαίσθητα εκει κάτω κ δεν λεει να το διακινδυνεψουμε με μικροβιάκια

ακριβως  το ιδιο κ εγω ,με τεστ ωορηξιας!! εμενα μου την αλλαξαν στην αυχενικη την ΠΗΤ.. για να δουμε στην Β επιπεδου μηπως μου την αλλαξουν παλι..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

ακριβως  το ιδιο κ εγω ,με τεστ ωορηξιας!! εμενα μου την αλλαξαν στην αυχενικη την ΠΗΤ.. για να δουμε στην Β επιπεδου μηπως μου την αλλαξουν παλι..

άντε να πεις ότι έγινε 2-3 μέρες μετα κ άντεξε το σπέρμα, αλλά κ πάλι το τεστ δείχνει για τις επομενες 48 ωρες λεει.. άσε που σίγουρα πιο πριν αποκλείεται.. 

εγω πάντως κρατάω το 6/10 για να είμαι σίγουρη.. 

β επιπεδου πότε σου έκλεισε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , ada32 είπε:

ναι ειδικα εσυ εφοσον εισαι κ αο εξωσωματικη , καλυτερα να κανετε λιγακι υπομονη κ να μην κανετε.. εγω το τονισα για μενα οτι επειδη δεν εχω τιποτα περα απο τους χαζο εμετους , για αυτο ειναι τοσο χαλαρος μαζι μου ο γιατρος..

μην αγχωνεσαι βρε ,θα το νιωσες κ εσυ.. μη φανταστεις οτι το νιωθω καθε μερα!! μονο οταν ειμαι ανασκελα.. φαε κατι γλυκο κ περιμενε ανασκελα μηπως κουνηθει!

μια χαρα ειναι το μωρακι σου ..κ εμενα στο περιπου ηταν οι μετρησεις γτ το μωρο ηταν με μαζεμενα ποδαρακια... (δεν μετρησαμε μηκος ..)

 αχ κ εγω δεν εχω καταλαβει πως τα μετρανε κ με εχουν μπερδεψει.. εγω ακομα δεν εχω καταλαβει γτ μου αλλαξαν την ΠΗΤ στην αυχενικη αφου ξερω ποτε το πιασαμε τον μπεμπη κ ο γιατρος να μου λεει οτι τον πιασαμε 1 βδομαδα νωριτεα.. πως ομως??? χωρις επαφες γινεται???? αφου τις εχω σημειωσει τις επαφες μας .. 

Χωρις να ειμαι ιδιαιτερα σχετικη.νομιζω η αναπτυξη του αλλαζει απο καποια βδομαδα και μετα.κι εμενα βγαινει μια βδομαδα μεγαλυτερο.συμφωνα με γονιμες δεν εγινε ετσι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , irinikavala είπε:

άντε να πεις ότι έγινε 2-3 μέρες μετα κ άντεξε το σπέρμα, αλλά κ πάλι το τεστ δείχνει για τις επομενες 48 ωρες λεει.. άσε που σίγουρα πιο πριν αποκλείεται.. 

εγω πάντως κρατάω το 6/10 για να είμαι σίγουρη.. 

β επιπεδου πότε σου έκλεισε?

Κ  εγω μαλλον για 18/10 θα ειμαι αλλα παλι ο μπεμπης κ προχθες βγηκε μια βδομαδα μεγαλυτερος κ συναδη με την ΠΗΤ της αυχενικης σε μετρησεις .. τι να πω, θα ρωτησω την εμβρυολογο στην β επιπεδου. στις 11/6 εχω κλεισει και θα ειμαι 22 εβδ+ ε βαση αυχενικης 

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Χωρις να ειμαι ιδιαιτερα σχετικη.νομιζω η αναπτυξη του αλλαζει απο καποια βδομαδα και μετα.κι εμενα βγαινει μια βδομαδα μεγαλυτερο.συμφωνα με γονιμες δεν εγινε ετσι...

ναι αυτο να το δεχτω, αλλα εμενα να μου λενε οι γιατροι κ οι 2 οτι το πιασαμε νωριτερα ... :D ε τωρα βγαλε ακρη !!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

 

ναι αυτο να το δεχτω, αλλα εμενα να μου λενε οι γιατροι κ οι 2 οτι το πιασαμε νωριτερα ... :D ε τωρα βγαλε ακρη !!!

Σ εσενα ας το λενε...

Στον αντρα σου μη το πουν...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...