Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, irinikavala είπε:

Εμένα πάλι μου ειπε βαδη περιόδου να το υπολογίζω γιατί οι μετρήσεις αλλάζουν συνέχεια. Αμαν ο κάθε γιατρός το δικό του.  

εμενα παντως δεν εχει αλλαξει σε μετρησεις. αμα ειναι πιο μεγαλο το μωρο δεν μπορεις να πας βαση περιοδου γιατι μετα δεν μπορουν να δουν  τιποτα ειναι πιο ασφαλεις οι μετρησεις οταν εχεις διαφορες πχ 5 μερες. τωρα αν πηγαινα εγω οπως λεει η περιοδος θα ημουν 24 εβδομαδων στην β επιπεδου.

πρίν από 4 λεπτά , irinikavala είπε:

Εμένα πάλι μου ειπε βαδη περιόδου να το υπολογίζω γιατί οι μετρήσεις αλλάζουν συνέχεια. Αμαν ο κάθε γιατρός το δικό του.  

Θα την κάνω την ίδια μέρα που θα κάνω για τη Β επιπέδου θα ειμαι 22 κ 3-4 ημερων κ βλεπουμε.. 

Έγω δεν έχω καταλάβει με τις μετρήσεις που κάνουμε με το μηχανάκι δεν φαίνεται αν έχουμε ζάχαρο;; η Είναι κάτι άλλο ο διαβήτης κύησης που δεν φαίνεται ;;

κανεις μετρησεις με μηχανακι? ναι θα φαινοταν αν ειχες προβλημα θα ειχες υψηλο ζαχαρο. 

απλα με την καμπυλη σου δινουν την γλυκοζη κ ειναι πιο σιγουρη η μετρηση γιατι περνεις μεγαλη ποσοτητα ζαχαρης κ βλεπουν αν ανεβαινει το ζαχαρο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια καλησπέρα! Χαίρομαι που όλες πάμε Καλά! Εγώ γύρισα στη δουλειά και νομίζω ότι καταναλώνω όλη μου την ενέργεια με αποτέλεσμα να κάνω ελάχιστα πράγματα μετά το απόγευμα. Ada και εγώ κάνω ακόμα εμετούς, ευτυχώς μόνο πρωί.

Η δική μας μπέμπα σε μέτρηση της Τετάρτης 15+4 ήταν 104γρ. Ήταν τρομερά ζωηρή. Κουνάει χέρια πόδια σαν κουρδισμένο! Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος με ότι μέτρησε. Με βάση τις δικές σας μετρήσεις δεν είναι λίγο? Έγω έχω ένα θεματάκι με την αριστερή μητριαία αρτηρία αλλά λέει αφού κάνω αντιπυκτικές είμαι οκ.

Όταν ξαναδείτε ρούχα εγκυμοσύνης στα Lidl σφυρίξτε.

Καλή συνέχεια σε όλες! 

Υ.Γ Ασία αν θέλεις βάλε στο πινακάκι μας το μαιευτήριο Γαία σε μένα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

ναντια δε         24/9                        1o   Ιασώ-Αθήνα

32irinikavala    2/10    κοριτσάκι  1o  κλιν.Καβάλα

41ZiliHer          3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777      4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

40Nightwish    7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo            8/10      αγοράκι     1o

32ada32           12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119  14/10    αγοράκι     1o

36Alekk             16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη           21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι 1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430   22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989 26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                 26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

28Ασία                1/11    αγοράκι       1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath       8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια Καλημέρα! Έχω χαζέψει από το πολύ μέτρημα. Από χτες κάτι δεν μου πάει καλά με το βάρος και τις ημερομηνίες. Αναρωτιόμουν αφού ήμουν η τελευταία στον πίνακα Πώς είμαι ίδιες εβδομάδες με την Ασία? Και γιατί της Ασίας είναι μεγαλύτερο? Εμ αφού σήμερα είμαι 15 εβδομάδων, δεν γίνεται την Τετάρτη να ήμουν 15+4. Στις 14+4 ήταν η μέτρηση! Μάλλον πρέπει να ενδώσω στο σύζυγο μπας και χαλαρώσω λίγο...

Ααα και χτες νομίζω την άκουσα! Ένα μικρό σαν φτερούγισμα αριστερά του αφαλού. Δεν είναι νωρίς?

Καλό Σ/Κ σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου ομορφα τι μου κανετε.;;;; εγω χθες ολα μια χαρα με την επιτροπη επιτελους θα πληρωθω μετα απο τοσο καιρο και μετραω αντιστροφα για την β επιπεδου. 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

2 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Έχω χαζέψει από το πολύ μέτρημα. Από χτες κάτι δεν μου πάει καλά με το βάρος και τις ημερομηνίες. Αναρωτιόμουν αφού ήμουν η τελευταία στον πίνακα Πώς είμαι ίδιες εβδομάδες με την Ασία? Και γιατί της Ασίας είναι μεγαλύτερο? Εμ αφού σήμερα είμαι 15 εβδομάδων, δεν γίνεται την Τετάρτη να ήμουν 15+4. Στις 14+4 ήταν η μέτρηση! Μάλλον πρέπει να ενδώσω στο σύζυγο μπας και χαλαρώσω λίγο...

Ααα και χτες νομίζω την άκουσα! Ένα μικρό σαν φτερούγισμα αριστερά του αφαλού. Δεν είναι νωρίς?

Καλό Σ/Κ σε όλες!

Θα απαντήσω πρώτα στην δεύτερη ερώτηση σου, της Ασίας είναι μεγαλύτερο γιατί είναι τοφαλάκι χαχαχα 

Μην δίνεις σημασία στο ότι έχουμε μια εβδομάδα ακριβώς διαφορά στην ΠΗΤ, είμαι σίγουρη πως στην πραγματικότητα δεν έχουμε μια εβδομάδα ακριβώς διάφορα γιατί εμένα μου πρόσθεσε κάποιες μέρες μετά την 40η εβδομάδα κ μου έδωσε ΠΗΤ 1/11.άρα η διαφορά μας θα είναι λίγο περισσότερο από μια εβδομάδα. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα. Όσο για το βάρος μην δίνεις σημασία...Εγώ σήμερα είμαι 15+6. Αύριο δηλ μπαίνω στην 17η. Τι ωραία που την άκουσες, τώρα θα επικοινωνείτε συνεχώς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Καλημερα κοριτσια μου ομορφα τι μου κανετε.;;;; εγω χθες ολα μια χαρα με την επιτροπη επιτελους θα πληρωθω μετα απο τοσο καιρο και μετραω αντιστροφα για την β επιπεδου. 

Μπράβο αυτό είναι πολύ καλό!σε τρεις μέρες ε? Έφτασε ο καιρός, θα κάνεις την αρχή εσύ με τη Β επιπέδου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Βρε κοριτσια, οσες εχετε κανει αυτοκόλλητο, που κανετε επικολληση το λινκ για να φανεί???? Κολλησα σ τελευταιο βημα... 

αν θυμαμαι καλα στις ρυθμισεις λογαριασμου πας και μετα στην υπογραφη... για δοκιμασε να δουμε

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Φαίνεται κατι???? Η τζαμπα ο κοπος??? 

Τζαμπα ο κοπος... Εγω μονο λινκ βλεπω...  :(

Δεν έχω ιδέα από αυτά αλλά προσπάθησε λίγο ακόμα ωραίο θα είναι το αποτέλεσμα..  ;)

Εμενα κορίτσια σήμερα πονάει πολύ το κεφάλι μου κ εχω Πολύ άσχημη γεύση στο στόμα. Ότιναναι. Κάπου διάβασα ότι συνδέεται κιόλας με το διαβήτη και λίγο τρόμαξα. Γενικά δεν τρώω γλυκα Αλλά δε ξέρω κ τι άλλο πρέπει να προσέχω 

Νάντια μου άντε καλή αρχή να κάνεις με τη Β επιπέδου.. εφτασε ο καιρος ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...