Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Δεν είναι για ερυθρά. Αλλη αρρώστια είναι...

Νόμιζα ότι είναι για ερυθρά γτ γράφεις ερυθρά... Μακάρι να είναι όλα καλα

Καλημέρα και χρόνια μας πολλά!!! 

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

6 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Είναι ρίσκο η αλήθεια είναι όταν συναναστρεφεσαι παιδιά... Εμενα ο γυναικολογος κοντεψε ν παθει εγκεφαλικό όταν ακουσε ότι δουλευω σε σχολειο!!! Υπομονη!! Όλα καλά θα είναι!!! Απλά αποφεύγουμε αγκαλιες και φιλιά με μικρά παιδιά.. Οσο μπορούμε τουλάχιστον!! 

Θα μου γίνει μάθημα σίγουρα γιατί το είχα πάρει αψήφιστα και δεν πρόσεχα.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ZiliHer είπε:

Θα μου γίνει μάθημα σίγουρα γιατί το είχα πάρει αψήφιστα και δεν πρόσεχα.

Μη νιωθεις άσχημα.. Ολες ετσι την πατάμε κάποια στιγμή.. Το παθημα λεει γίνεται μαθημα!! Ας ειναι μικρόπράγματα ομως και δεν πειράζει!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ZiliHer είπε:

Θα μου γίνει μάθημα σίγουρα γιατί το είχα πάρει αψήφιστα και δεν πρόσεχα.

μην στεναχωριεσαι κοριτσακι αυτες οι παιδικες ασθενειες δυσκολα κολλανε σε ενηλικες αν δεν υπαρχουν στενες επαφες φιλια αγκαλιες ταισματα κτλ σε καθημερινη βαση. 

ο ανοιχτος χορος κ μακρια απο φιλια κ αγκαλιες σε καθιστα ασφαλη. αν κολλαγανε ετσι ευκολα θα επρεπε να μπουμε σε γυαλα τι να πουν κ οι μαμαδες που εχουν τα μικρα στο σχολειο θα ηταν ολες αρρωστες! μην ανχωνεσε απλα γενικα απεφευγε φιλια κ αγκαλιες κ με ενηλικες κ με παιδακια απο εδω κ οερα 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ παλεύω με το σάκχαρο :sad: μετριέμαι κάθε πρωί και έχει αρχίσει να ανεβαίνει επικίνδυνα... Έχει άλλη το ίδιο πρόβλημα;;;;

Ωχ κοριτσι μου!!! Ποσο εχεις δηλ τα πρωινα??? 

Μηπως τρως πολλα ζυμαρικα και ψωμια??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ παλεύω με το σάκχαρο :sad: μετριέμαι κάθε πρωί και έχει αρχίσει να ανεβαίνει επικίνδυνα... Έχει άλλη το ίδιο πρόβλημα;;;;

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα σε ολες! Μάντη εγω εμφανισα σακχαρο απο την αρχη (ειχα κανει και στον μεγαλο αλλα πιο αργα). Με το ζορι το κρατω το πρωι κατω απο 100... την υπολοιπη μερα δεν εχω θεμα γιατι απλα εκοψα ψωμια κ ζυμαρικα... Για το πρωι ομως θα πρεπει να δω την ενδοκρινολογο μ παλι. Σκεφτομαι να παρω και μια αλλη γνωμη γατι δεν ειμαι ευχαριστημενη. Γενικα εχω προδιαθεση για σακχαρο (αντισταση στην ινσουλινη).

Σε παρακολουθει ενδοκρινολογος; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ παλεύω με το σάκχαρο :sad: μετριέμαι κάθε πρωί και έχει αρχίσει να ανεβαίνει επικίνδυνα... Έχει άλλη το ίδιο πρόβλημα;;;;

Πόσο είναι δηλαδή? Απ ότι ξέρω ο διαβήτης παρουσιάζεται πιο μετά, αν είναι να παρουσιαστεί.έχεις στην οικογένεια κάποιον διαβητικο?(φαντάζομαι παίζει ρόλο αυτό)

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ωχ κοριτσι μου!!! Ποσο εχεις δηλ τα πρωινα??? 

Μηπως τρως πολλα ζυμαρικα και ψωμια??? 

Κ τα ζυμαρικά κ τα ψωμιά θέλει με μέτρο? Εγώ νόμιζα τα γλυκά προσέχουμε για σάκχαρο.

πρίν από 8 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα σε ολες! Μάντη εγω εμφανισα σακχαρο απο την αρχη (ειχα κανει και στον μεγαλο αλλα πιο αργα). Με το ζορι το κρατω το πρωι κατω απο 100... την υπολοιπη μερα δεν εχω θεμα γιατι απλα εκοψα ψωμια κ ζυμαρικα... Για το πρωι ομως θα πρεπει να δω την ενδοκρινολογο μ παλι. Σκεφτομαι να παρω και μια αλλη γνωμη γατι δεν ειμαι ευχαριστημενη. Γενικα εχω προδιαθεση για σακχαρο (αντισταση στην ινσουλινη).

Σε παρακολουθει ενδοκρινολογος; 

Το μωράκι σου από μέγεθος πως είναι? Πόσο έχεις δηλαδή κ θεωρείται πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Πόσο είναι δηλαδή? Απ ότι ξέρω ο διαβήτης παρουσιάζεται πιο μετά, αν είναι να παρουσιαστεί.έχεις στην οικογένεια κάποιον διαβητικο?(φαντάζομαι παίζει ρόλο αυτό)

Ειναι αλλο ο διαβητης κυησης και αλλο ο διαβητης τ γενικου πληθυσμου... Ο διαβητης κυησης προκαλείται λογω εγκυμοσυνης και εξαφανιζεται μετά τη γεννα!!! Ολα τα κουφα, οι γυναίκες τα περναμε!!!! 

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Πόσο είναι δηλαδή? Απ ότι ξέρω ο διαβήτης παρουσιάζεται πιο μετά, αν είναι να παρουσιαστεί.έχεις στην οικογένεια κάποιον διαβητικο?(φαντάζομαι παίζει ρόλο αυτό)

Κ τα ζυμαρικά κ τα ψωμιά θέλει με μέτρο? Εγώ νόμιζα τα γλυκά προσέχουμε για σάκχαρο.

Το μωράκι σου από μέγεθος πως είναι? Πόσο έχεις δηλαδή κ θεωρείται πρόβλημα?

Τα ζυμαρικα και τα ψωμοειδη ανεβαζουν το σακχαρο αν έχεις θεμα, καθως και καποια φρουτα πχ μπανανα, καρπουζι, πορτοκαλι


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

Πόσο είναι δηλαδή? Απ ότι ξέρω ο διαβήτης παρουσιάζεται πιο μετά, αν είναι να παρουσιαστεί.έχεις στην οικογένεια κάποιον διαβητικο?(φαντάζομαι παίζει ρόλο αυτό)

Κ τα ζυμαρικά κ τα ψωμιά θέλει με μέτρο? Εγώ νόμιζα τα γλυκά προσέχουμε για σάκχαρο.

Το μωράκι σου από μέγεθος πως είναι? Πόσο έχεις δηλαδή κ θεωρείται πρόβλημα?

Μια χαρα ειναι ο μικρουλης γιατι προσεχω. Πρεπει να εχω κατω απο 90 (σακχαρο νηστειας) και εγω παντα εχω απο 90-100. 

Εμφανιζεται μετα την 24 εβδομαδα, συνηθως... Για ολα υπαρχουν εξαιρεσεις! Χαχα! 

Παντως σε εμενα κανεις στην οικογενεια μ δεν εχει θεμα με διαβητη...

Ασια αν εχεις σακχαρο προσεχεις ζυμαρικα, ψωμια κ γλυκα. Και στις πολυ βαριες περιπτωσεις φρουτα κ καποια λαχανικα (τυπου τοματα δλδ). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειναι αλλο ο διαβητης κυησης και αλλο ο διαβητης τ γενικου πληθυσμου... Ο διαβητης κυησης προκαλείται λογω εγκυμοσυνης και εξαφανιζεται μετά τη γεννα!!! Ολα τα κουφα, οι γυναίκες τα περναμε!!!! 

Τα ζυμαρικα και τα ψωμοειδη ανεβαζουν το σακχαρο αν έχεις θεμα, καθως και καποια φρουτα πχ μπανανα, καρπουζι, πορτοκαλι

Δηλαδή από τι εξαρτάται το αν εμφανίσουμε διαβήτη κύησης?Δεν παίζει ρόλο η προδιάθεση? Έχουμε όλες τις ίδιες πιθανότητες να εμφανίσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Δηλαδή από τι εξαρτάται το αν εμφανίσουμε διαβήτη κύησης?Δεν παίζει ρόλο η προδιάθεση? Έχουμε όλες τις ίδιες πιθανότητες να εμφανίσουμε?

Ναι και για αυτο κάνουμε καθε μηνα εξετασεις για σάκχαρο και πρέπει να προσέχουμε τα γλυκα που τρωμε. Οσο για τις τιμες που ρωτησες θελουμε ιδανικα το σακχαρο νηστειας κατω απο 90. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekk @anemoni1989 Εγώ σάκχαρο είχα 82. Είναι πολύ? Αυτό είναι το νηστείας που λέτε?στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα 71. Είναι ανησυχητικό που ανέβηκε τόσο? Το 82 ακόμη δεν το είδε ο γιατρός μου, την Πέμπτη έχουμε ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

@Alekk @anemoni1989 Εγώ σάκχαρο είχα 82. Είναι πολύ? Αυτό είναι το νηστείας που λέτε?στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα 71. Είναι ανησυχητικό που ανέβηκε τόσο? Το 82 ακόμη δεν το είδε ο γιατρός μου, την Πέμπτη έχουμε ραντεβού.

Εισαι μια χαρα! Με την καμπυλη σακχαρου θα ξερεις και σιγουρα (οταν στη γραψει ο γιατρος, νομιζω γυρω στην 24η εβδομαδα)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγώ το πρωί νηστική είχα 103 και χθες τα ίδια... Δεν τρώω ζυμαρικά ψωμιά ρύζια... Προσέχω όσο γίνεται... Πίνω όμως κάθε πρωί χυμό φυσικό πορτοκαλί και είναι αρκετά γλυκά τα πορτοκάλια..  αλλά δεν γίνεται πρέπει να ανεβάσω τον αιματοκρίτη μου... Ο ενδοκρινολόγος μου δεν μου είπε κάτι θα τον πάρω τηλ μέσα στην εβδομάδα να δούμε... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...