Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα!!! Όσες είστε από Αθήνα πως αντέχετε κορίτσια σας;;;; :confused:Θέλω να πάω σπίτι μου πολύ κούραση και ζέστη!!!!

21 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις.δύσκολη εποχή κ σίγουρα είναι πολλά ζευγάρια έτσι.Εγώ σκέφτομαι αν θα δουλεύω μετά τη γέννα, πόσο θα μπορέσω να μείνω σπίτι στην αρχή για το μωρό κ αν μείνω στην αρχή σπίτι πως θα τα βγάζουμε πέρα οικονομικά που τότε θα έχουμε κ έξτρα τα έξοδα του μωρού. Μακάρι να μπορούσα να μην δουλέψω ένα χρόνο ολόκληρο πχ μέχρι να μεγαλώσει λίγο το μωρό, αλλά δεν θα τα βγάζουμε πέρα εύκολα κ με το μωρό.τυχερές εκείνες που μπορούν να μείνουν σπίτι μετά τη γέννα μέχρι να ξεπεταχτούν τουλάχιστον τα παιδιά!

Μπράβο!τέλειος ο μπέμπης.Όλα τέλεια δηλαδή? Και το αμνιακό υγρό που λέγαμε κομπλέ? Είδατε σε ποιον μοιάζει? Πήρατε DVD? 

Φυσιολογικό μου είπε είναι το υγρό στον αμνιακό αλλά το απόγευμα έχω ραντεβού με το γιατρό μου και θα ρωτήσω για σιγουριά γτ πάλι χθες ήμουν μούσκεμα... Δεν μας έδωσαν dvd δυστυχώς... Όσο για το από πού μοιάζει από το άγχος δεν είδα τίποτα!!! 

21 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μπράβο! Πήρες φωτό; Χαχαχαχαχαχ όντως με το αμνιακό όλα καλά;

Μακάρι να γινόταν! Τα 3 πρώτα σημαντικά χρόνια τουλάχιστον! Τι να κάνουμε; Υπομονή μήπως έρθουν τα καλύτερα

Ναι όλα καλά με το αμνιακό φυσιολογικό! Ναι μόνο φωτό μας έδωσε αλλά μην φανταστείς πολλές!!! Στην αυχενική ήταν τριπλάσιες!

20 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

@Μάντη μπραβο κοπελα μου! Ειδες; Ολα τελεια! Αντε τωρα: ψωνια! Τι σου ειπε για τον πλακουντα;

Οι αοριστου χρονου που ειναι ασφαλισμενοι στο ΕΦΚΑ ικα-εταμ. 

@ada32 εμεις (εγω κι εσυ δλδ) παραμενουμε ΕΦΚΑ . Η ιατρικη καλυψη αλλαζει με τον Εδοεαπ. Σημερα τα εμαθα. Απλα εμεις ειμαστε ΕΦΚΑ απο ΕΤΑΠ-ΜΜΕ μαλλον. Λογικα το ΕΤΆπ-μμε ειναι αυτο που κανει τη ζημια. Δεν εχω και κανενα ρεπο τωρα κοντα να παω να ρωτησω

Όλα μια χαρά δόξα το Θεό! Για το πλακούντα είπε θα το δούμε στο ντομπλερ να μην ανησυχώ... Βέβαια θα δούμε τι θα πει και ο δικός μου γιατρός!!! Αγόρασα τα πρώτα του καλτσακια και κορμάκια!!!!!!!

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

δεν ειναι για τους ανασφαλιστους , ειναι για ολους . 200 ενσημα πριν την Πητ χωρις να μετρας το τελευταιο διμηνο. 

@ναντια δε θα μετρησεις τα ενσημα σου πριν βγεις σε ανναρωτικη γτ τωρα δεν εχεις ενσημα. θα πρεπει να εχεις ενσημα στο χρονικο διαστημα απο την μερα που θα βγεις σε αδεια τοκετου κ 2 χρονια πισω.  δεν θυμαμαι οταν λενε οτι δεν μετραμε τα ενσημα του τελευταιου 2 μηνου που αναφερονται .(στην Πητ η στην μερα της αδειας τοκετου).εσυ λογικα θα πρεπει να δεις ενσημα απο το καλοκαιρι του 2016 εως κ πτριν την ανναρωτικη σου.

λινα παιζει μεγαλη σημασια . μπορει καποια κοπελα να δουλευει  κ να βγει σε ανναρωτικη αλλα αν δεν εχει τα ενσημα δεν παιρνει τιποτα.

Καλημερα! εγω χθες ρωτησα το ιδιο πραγμα κ δεν μου απαντησε καμια!!!! εφαγα ενα τοστ το απογευμα κ ετσουζε ο λαιμος μου :(  . ayto eiναι καουρα? πως περναει ?  κ το βραδυ το ειχα παλι 

Καλημερα . στο εξαμηνο του οαεδ παιρνουμε 586 ευρω. οσο για τα 1500  πως τα υπολογισες? βρηκες την κλαση που ανηκεις στο ικα ? εγω με βασικο 586 μικτα υπολογιζω στα 1300 απο το ικα. 

η μπεμπουλα σου μεγαλωσε πολυ , τι καλα! σε 2 εβδομαδες πηρε 300 γρ!!! στον 9 θα παρει κ αλλο  !! κ εγω καμπυλη σαγχαρου θα κανω σε 3 εβδομαδες , στην 26 εβδ.

Ada αυτό με το κάψιμο στο λαιμό το έχω πάθει και εγώ.. ειδικά όταν έχω να φάω πολλές ώρες με πιάνει... Τώρα τρώω σίγουρα κάτι ανά 2 ώρες... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!! Όσες είστε από Αθήνα πως αντέχετε κορίτσια σας;;;; :confused:Θέλω να πάω σπίτι μου πολύ κούραση και ζέστη!!!!

Φυσιολογικό μου είπε είναι το υγρό στον αμνιακό αλλά το απόγευμα έχω ραντεβού με το γιατρό μου και θα ρωτήσω για σιγουριά γτ πάλι χθες ήμουν μούσκεμα... Δεν μας έδωσαν dvd δυστυχώς... Όσο για το από πού μοιάζει από το άγχος δεν είδα τίποτα!!! 

Ναι όλα καλά με το αμνιακό φυσιολογικό! Ναι μόνο φωτό μας έδωσε αλλά μην φανταστείς πολλές!!! Στην αυχενική ήταν τριπλάσιες!

Όλα μια χαρά δόξα το Θεό! Για το πλακούντα είπε θα το δούμε στο ντομπλερ να μην ανησυχώ... Βέβαια θα δούμε τι θα πει και ο δικός μου γιατρός!!! Αγόρασα τα πρώτα του καλτσακια και κορμάκια!!!!!!!

Ada αυτό με το κάψιμο στο λαιμό το έχω πάθει και εγώ.. ειδικά όταν έχω να φάω πολλές ώρες με πιάνει... Τώρα τρώω σίγουρα κάτι ανά 2 ώρες... 

Με γεια τα ρουχαλακια! κ εγω πρεπει να τρωω κατι ανα 2ωρο αλλα βαριεμαι ..κ δεν πειναω . αλλα νωρις δεν ειναι για καουρες? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ada32 είπε:

Με γεια τα ρουχαλακια! κ εγω πρεπει να τρωω κατι ανα 2ωρο αλλα βαριεμαι ..κ δεν πειναω . αλλα νωρις δεν ειναι για καουρες? 

Ευχαριστούμε!!!! Και εγώ δεν πεινάω αλλά τρώω γτ δεν μπορώ να υποφέρω.. τρώω κάτι λίγο ξηρούς καρπούς λίγα κεράσια ελαφριά! Γτ είναι νωρίς για καούρες;;; Ο κάθε οργανισμός αντιδρά αλλιώς!!! Εδώ εγώ 3 εβδομάδων όταν ήμουν έκανα εμετούς κανενας δεν με πιστεύε!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

τελεια... τις περιμενα απο τον 7ο μηνα κ ξεκινησαν απο τωρα !!!.. τι αλλο θα εχω ? κ εμετους κ καουρες..καποιες μερες οσο κ να προσπαθω να ειμαι ηρεμη κ αισιοδοξη δεν μπορω, με παιρνει κ εμενα πολυ απο κατω

Για να νιωσεις καλύτερα εγω τις εχω απο τον 3ο και ακομα κανω και εμετους καθημερινά! Οταν σε παιρνει απο κατω σκεψου εμενα να παίρνεις τα πανω σου!! :p

Παντως περα απο την πλακα ειναι δυσκολα αλλα υπάρχουν και χειρότερα! Προσφατα εμαθα για κοπελα εγκυο που εμαθε πως εχει καρκίνο σ στηθος και εκανε μαστεκτομη οντας εγκυμονουσα! Μια χαρα ειμαστε κοριτσια!!! Υπάρχουν πολυ χειρότερα εκει εξω! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Για να νιωσεις καλύτερα εγω τις εχω απο τον 3ο και ακομα κανω και εμετους καθημερινά! Οταν σε παιρνει απο κατω σκεψου εμενα να παίρνεις τα πανω σου!! :p

Παντως περα απο την πλακα ειναι δυσκολα αλλα υπάρχουν και χειρότερα! Προσφατα εμαθα για κοπελα εγκυο που εμαθε πως εχει καρκίνο σ στηθος και εκανε μαστεκτομη οντας εγκυμονουσα! Μια χαρα ειμαστε κοριτσια!!! Υπάρχουν πολυ χειρότερα εκει εξω! 

εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα κ αυτα που περναμε εμεις δεν ειναι λιγα... βλεπβ αλλες κοπελε να ευχαριστιουνται την εγκυμοσυνη τους κ εγω να μετραω τις μερες σαν τον φανταρο...

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα κ αυτα που περναμε εμεις δεν ειναι λιγα... βλεπβ αλλες κοπελε να ευχαριστιουνται την εγκυμοσυνη τους κ εγω να μετραω τις μερες σαν τον φανταρο...

ασε κοριτσι κ εγω το ιδιο δεν εμεινε πολυ κ μου φαινετε αιωνας!!! εγω ξαναξεκινησα δυσκοιλιοτητα κ δεν ξερω καμια φορα νομιζω οτι θα παθω τιποτα... ουτε κ ξερω αν θα αντεξω ετσι για εναμιση μηνα χοντρικα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

ασε κοριτσι κ εγω το ιδιο δεν εμεινε πολυ κ μου φαινετε αιωνας!!! εγω ξαναξεκινησα δυσκοιλιοτητα κ δεν ξερω καμια φορα νομιζω οτι θα παθω τιποτα... ουτε κ ξερω αν θα αντεξω ετσι για εναμιση μηνα χοντρικα! 

Εμένα μου έχει δώσει κάτι σκονακια φυτικά τα οποία με έχουν σώσει, προβιοτικα και φυτικές ίνες ... γιατί δεν του λές να σου δώσει κάτι; Είναι πολύ ζορικο με τη δυσκοιλιότητα. Και γω δεν τα παίρνω κάθε μερα. Τρίτη μέρα αν δεν πάω θα πάρω , αλλά τώρα λέω να το αρχίσω στη δεύτερη μέρα για να μην φουσκώνω πολύ .


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω καούρες κυρίως το απόγευμα ή το βράδυ , όχι όμως κάθε μέρα. κορίτσια εμένα με βοηθάει  να τρώω ξηρούς καρπούς ή φρυγανιά, δεν ξέρω αν ισχύει γενικά σε εμένα πάντως πιάνει.

Χτες πήγα ξανά στον παιδοκαρδιολογο . Έκατσα αρκετή ώρα , αλλά δεν έκανε καθόλου αρρυθμίες . Μου είπε λοιπόν να πηγαίνω κανονικά στο γιατρό μου και να βλέπουμε και την καρδιά . Όταν με το καλό γεννήσω να αφήσω να περάσουν και 40 μέρες και αν τυχόν κάνει πάλι αρρυθμίες να πάω τότε να τον ξαναδεί . Θεωρεί ότι ήταν κάτι παροδικό και οφείλεται στην ανάπτυξη. Τι να πω, ελπίζω όντως να είναι έτσι και να ήταν απλά για να με τρομάξει ο μικρούλης . Πάντως και αυτός ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ ζωηρός , με τα ανάλογα πειράγματα για το μετά .

  • Μου αρέσει 6

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

δεν ειναι για τους ανασφαλιστους , ειναι για ολους . 200 ενσημα πριν την Πητ χωρις να μετρας το τελευταιο διμηνο. 

@ναντια δε θα μετρησεις τα ενσημα σου πριν βγεις σε ανναρωτικη γτ τωρα δεν εχεις ενσημα. θα πρεπει να εχεις ενσημα στο χρονικο διαστημα απο την μερα που θα βγεις σε αδεια τοκετου κ 2 χρονια πισω.  δεν θυμαμαι οταν λενε οτι δεν μετραμε τα ενσημα του τελευταιου 2 μηνου που αναφερονται .(στην Πητ η στην μερα της αδειας τοκετου).εσυ λογικα θα πρεπει να δεις ενσημα απο το καλοκαιρι του 2016 εως κ πτριν την ανναρωτικη σου.

λινα παιζει μεγαλη σημασια . μπορει καποια κοπελα να δουλευει  κ να βγει σε ανναρωτικη αλλα αν δεν εχει τα ενσημα δεν παιρνει τιποτα.

Καλημερα! εγω χθες ρωτησα το ιδιο πραγμα κ δεν μου απαντησε καμια!!!! εφαγα ενα τοστ το απογευμα κ ετσουζε ο λαιμος μου :(  . ayto eiναι καουρα? πως περναει ?  κ το βραδυ το ειχα παλι 

Καλημερα . στο εξαμηνο του οαεδ παιρνουμε 586 ευρω. οσο για τα 1500  πως τα υπολογισες? βρηκες την κλαση που ανηκεις στο ικα ? εγω με βασικο 586 μικτα υπολογιζω στα 1300 απο το ικα. 

η μπεμπουλα σου μεγαλωσε πολυ , τι καλα! σε 2 εβδομαδες πηρε 300 γρ!!! στον 9 θα παρει κ αλλο  !! κ εγω καμπυλη σαγχαρου θα κανω σε 3 εβδομαδες , στην 26 εβδ.

Ναι το μωράκι μου μεγάλωσε... Λοιπόν κοίτα εγώ τώρα παίρνω 380 περίπου το επίδομα είναι βάση αυτά δύο μισθοί το επίδομα γέννας και άλλοι δύο το επίδομα λοχίας... 

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Για να νιωσεις καλύτερα εγω τις εχω απο τον 3ο και ακομα κανω και εμετους καθημερινά! Οταν σε παιρνει απο κατω σκεψου εμενα να παίρνεις τα πανω σου!! :p

Παντως περα απο την πλακα ειναι δυσκολα αλλα υπάρχουν και χειρότερα! Προσφατα εμαθα για κοπελα εγκυο που εμαθε πως εχει καρκίνο σ στηθος και εκανε μαστεκτομη οντας εγκυμονουσα! Μια χαρα ειμαστε κοριτσια!!! Υπάρχουν πολυ χειρότερα εκει εξω! 

Φρίκη πως το έμαθε στην εγκυμοσύνη??? Έπιανε κάτι?? 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ αστα..... Ναι κάτι επιασε και ήταν και προχωρημένη η εγκυμοσύνη, οποτε δεν είχε καν την επιλογή της διακοπής για να προχωρήσει με χημειοθεραπείες... Μη σου τύχει!!!

Εγώ απο όταν το έμαθα είπα δεν παει να ξερναω για όλους τους μήνες απο δω και πέρα? Χαλάλι του.... Αρκεί να έχω την υγεία μου εγώ, το μωράκι μου και ο άντρας μου!!! Μόνο αυτό με νοιάζει!!!Και σκέψου έχω δει τόσα λόγω δουλειάς και παρόλα αυτά τα είχα ξεχάσει λόγω της κακουχίας...!!!

Την υγειά μας κορίτσια... Τίποτα άλλο!!! Ολα τα άλλα αντιμετωπίζονται!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Μαρθα Κ αστα..... Ναι κάτι επιασε και ήταν και προχωρημένη η εγκυμοσύνη, οποτε δεν είχε καν την επιλογή της διακοπής για να προχωρήσει με χημειοθεραπείες... Μη σου τύχει!!!

Εγώ απο όταν το έμαθα είπα δεν παει να ξερναω για όλους τους μήνες απο δω και πέρα? Χαλάλι του.... Αρκεί να έχω την υγεία μου εγώ, το μωράκι μου και ο άντρας μου!!! Μόνο αυτό με νοιάζει!!!Και σκέψου έχω δει τόσα λόγω δουλειάς και παρόλα αυτά τα είχα ξεχάσει λόγω της κακουχίας...!!!

Την υγειά μας κορίτσια... Τίποτα άλλο!!! Ολα τα άλλα αντιμετωπίζονται!

Κριμα το κορίτσι εύχομαι να πάνε όλα καλά και να το νικήσει.... Υγεία τίποτα άλλο και ας τρώμε ψωμί και ελιά (ευτυχώς έχει ο σύζυγό ελιές χα χαχαχαχαχα) θα περάσουν όλα αυτά όταν κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, eamo είπε:

Και εγώ εχω καούρες κυρίως το απόγευμα ή το βράδυ , όχι όμως κάθε μέρα. κορίτσια εμένα με βοηθάει  να τρώω ξηρούς καρπούς ή φρυγανιά, δεν ξέρω αν ισχύει γενικά σε εμένα πάντως πιάνει.

Χτες πήγα ξανά στον παιδοκαρδιολογο . Έκατσα αρκετή ώρα , αλλά δεν έκανε καθόλου αρρυθμίες . Μου είπε λοιπόν να πηγαίνω κανονικά στο γιατρό μου και να βλέπουμε και την καρδιά . Όταν με το καλό γεννήσω να αφήσω να περάσουν και 40 μέρες και αν τυχόν κάνει πάλι αρρυθμίες να πάω τότε να τον ξαναδεί . Θεωρεί ότι ήταν κάτι παροδικό και οφείλεται στην ανάπτυξη. Τι να πω, ελπίζω όντως να είναι έτσι και να ήταν απλά για να με τρομάξει ο μικρούλης . Πάντως και αυτός ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ ζωηρός , με τα ανάλογα πειράγματα για το μετά .

Όλα καλά θα πανε. Θα ήταν κάτι παροδικό και παει πέρασε. Θα το παρακολουθείτε και με τον γιατρό σου και θα έχετε απο κοντα το θέμα.

Κορίτσια έχω πονάκια περιόδου κάτω χαμηλά απο χθες όλη μέρα και σήμερα. Πονάει και η μέση μου. Ο γιατρός χθες μου έίπε ειναι φυσιολογικό δεν είδε κάτι στον υπέρηχο αλλά να τον πάρω αν οι πονοι γινουν έντονοι. Μου πήρε και ούρα για καλλιέργεια μήπως είναι η αρχή μιας ουρολοίμωξης. Εχω και συχνοουρία αλλά και αυτό θεωρείται φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη. Εσείς έχετε καθόλου πονάκια??

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

ασε κοριτσι κ εγω το ιδιο δεν εμεινε πολυ κ μου φαινετε αιωνας!!! εγω ξαναξεκινησα δυσκοιλιοτητα κ δεν ξερω καμια φορα νομιζω οτι θα παθω τιποτα... ουτε κ ξερω αν θα αντεξω ετσι για εναμιση μηνα χοντρικα! 

Έλα εσύ κοντεύεις.. Κ η δυσκοιλιοτητα δυσκολο πραγμα..φάε φρουτα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω παλι εχω παρατηρησει οταν κουραζομαι νιωθω βαρος στην κοιλια  και μαζευετε το μωρπ σε μια πλευρα μολις ξαπλωσω μετ απο 5 λεπτα εχω ηρεμησει.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenaki5186 είπε:

Όλα καλά θα πανε. Θα ήταν κάτι παροδικό και παει πέρασε. Θα το παρακολουθείτε και με τον γιατρό σου και θα έχετε απο κοντα το θέμα.

Κορίτσια έχω πονάκια περιόδου κάτω χαμηλά απο χθες όλη μέρα και σήμερα. Πονάει και η μέση μου. Ο γιατρός χθες μου έίπε ειναι φυσιολογικό δεν είδε κάτι στον υπέρηχο αλλά να τον πάρω αν οι πονοι γινουν έντονοι. Μου πήρε και ούρα για καλλιέργεια μήπως είναι η αρχή μιας ουρολοίμωξης. Εχω και συχνοουρία αλλά και αυτό θεωρείται φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη. Εσείς έχετε καθόλου πονάκια??

Εγώ έχω αρκετά πονακια ελαφριά όχι να μην αντέχω!!! Και εμένα μου είπε ότι είναι φυσιολογικά γτ τραβιέται μήτρα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...