Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κοριτσια αυτο το 6μηνο του οαεδ πικρα πολυ .. κ εγω νομιζα οτι το δικαιουμαι αλλα τωρα με καποιες αλλαγες που μου εγιναν στην ασφαλεια , δεν ξερω τι στο καλο δικαιουμαι ..

@Μάντη τελεια εμας πανε μαζι τα μωρακια μας κ εμενα 490γρ ηταν ! 

κοριτσια ερωτηση : τρωω κ με καιει ο λαιμος , καουρα ειναι αυτο ? μετα απο λιγο μου περναει. ρωταω γτ δεν ξερω πως ειναι η αισθηση.. αν το παθω κ αυτο δεν θα αντεξω αλλο.. 

@anemoni1989 υπομονη με την εγκυμοσυνη , οσο για τον αντρα μου κ εμενα λειπει πολλες ωρες κ μπορει να φυγει 9 κ να γυρισει 11 το βραδυ. τι να κανουμε ..

πρίν από 4 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

@Μάντη μπραβο κοπελα μου! Ειδες; Ολα τελεια! Αντε τωρα: ψωνια! Τι σου ειπε για τον πλακουντα;

Οι αοριστου χρονου που ειναι ασφαλισμενοι στο ΕΦΚΑ ικα-εταμ. 

@ada32 εμεις (εγω κι εσυ δλδ) παραμενουμε ΕΦΚΑ . Η ιατρικη καλυψη αλλαζει με τον Εδοεαπ. Σημερα τα εμαθα. Απλα εμεις ειμαστε ΕΦΚΑ απο ΕΤΑΠ-ΜΜΕ μαλλον. Λογικα το ΕΤΆπ-μμε ειναι αυτο που κανει τη ζημια. Δεν εχω και κανενα ρεπο τωρα κοντα να παω να ρωτησω

ελα βρε κοριτσι ! τι κανεις? εμενα μου ειπε η  λογιστρια οτι τα ενσημα για συνταξη θα ειναι ικα κ η περιθαλψη εδοεαπ (εταπ-μμε). πολυ μπερδεμα.... να παω εγω να ρωτησω αλλα που?  εξαλλου εμεις ομως αν δεν αλλαξουμε ταμειο παραμενουμε σαν πρωην ικα στην ασφαλεια  εως το 02/2019 (γτ πρεπει να κανουμε διαγραφη απο ικα για να παμε εδοεαπ) . οποτε εχουμε ελπιδες πιστευω αφου εχουμε ενσημα εως τον Απριλιο 2018. αχ δεν ξερω .. δεν θελω να το σκεφτομαι να μην στενοχωριεμαι ακομα.

πες μου που να παω να ρωτησω εγω. γτ στον εδοεαπ δεν εχουν ιδεα . λες στον οαεδ? 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 21 λεπτά , ada32 είπε:

Κοριτσια αυτο το 6μηνο του οαεδ πικρα πολυ .. κ εγω νομιζα οτι το δικαιουμαι αλλα τωρα με καποιες αλλαγες που μου εγιναν στην ασφαλεια , δεν ξερω τι στο καλο δικαιουμαι ..

@Μάντη τελεια εμας πανε μαζι τα μωρακια μας κ εμενα 490γρ ηταν ! 

κοριτσια ερωτηση : τρωω κ με καιει ο λαιμος , καουρα ειναι αυτο ? μετα απο λιγο μου περναει. ρωταω γτ δεν ξερω πως ειναι η αισθηση.. αν το παθω κ αυτο δεν θα αντεξω αλλο.. 

@anemoni1989 υπομονη με την εγκυμοσυνη , οσο για τον αντρα μου κ εμενα λειπει πολλες ωρες κ μπορει να φυγει 9 κ να γυρισει 11 το βραδυ. τι να κανουμε ..

ελα βρε κοριτσι ! τι κανεις? εμενα μου ειπε η  λογιστρια οτι τα ενσημα για συνταξη θα ειναι ικα κ η περιθαλψη εδοεαπ (εταπ-μμε). πολυ μπερδεμα.... να παω εγω να ρωτησω αλλα που?  εξαλλου εμεις ομως αν δεν αλλαξουμε ταμειο παραμενουμε σαν πρωην ικα στην ασφαλεια  εως το 02/2019 (γτ πρεπει να κανουμε διαγραφη απο ικα για να παμε εδοεαπ) . οποτε εχουμε ελπιδες πιστευω αφου εχουμε ενσημα εως τον Απριλιο 2018. αχ δεν ξερω .. δεν θελω να το σκεφτομαι να μην στενοχωριεμαι ακομα.

πες μου που να παω να ρωτησω εγω. γτ στον εδοεαπ δεν εχουν ιδεα . λες στον οαεδ? 

Καλα ειμαι Αντα μου, μπαινω και σας διαβαζω στα κλεφτα. Εχω τρεξιματα με πεθερικα κ.α.

Λοιπον στον Οαεδ νομιζω πρεπει να ρωτησουμε αν ολοι οσοι ειναι ΕΦΚΑ δικαιουνται το 6μηνο. Γιατι ΕΦΚΑ (ικα τελοσπαντων) παραμενουμε. Ο Εδοεαπ θεωρητικα δεν εχει αμεση σχεση με το 6 μηνο. Ο ΟΑΕΔ κοιτα τα συνταξιμα ενσημα, σωστα;;;

Ενας λογιστης βρε παιδια! Μπερδευτηκαμε!

Παντως αν τα ενσημα μας παραμενουν ΕΦΚΑ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ δεν υπαρχει κανενας λογος να ανησυχουμε. Το λεει ξεκαθαρα στο site οτι το δικαιουμαστε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Το δικαιουνται οι μονιμοι δημοσιοι υπαλληλοι και οι εργαζομενοι ιδιωτικου τομεα με συμβαση ορισμενου χρονου... Επισης συμβασιουχοι, αλλα με μεγαλες συμβασεις οχι δηλ 8μηνες και 9μηνες!!

Πωωωω εσυ θα πρέπει να κανεις μαθηματα με την κοιλια σ στομα! Θα εχεις βοήθεια ή γυναικα θα βαλεις και εσυ? 

 

Θα έχω βοήθεια από γονείς κ τα απογεύματα που έχω μαθήματα ευτυχώς ο άντρας μου δεν θα δουλεύει κ θα μπορεί να κρατάει το μωρό.Εσύ μετά την πρωτοχρονιά θα ξεκινήσεις δουλειά?κ πότε θα την σταματήσεις για τη γέννα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alekk είπε:

Καλα ειμαι Αντα μου, μπαινω και σας διαβαζω στα κλεφτα. Εχω τρεξιματα με πεθερικα κ.α.

Λοιπον στον Οαεδ νομιζω πρεπει να ρωτησουμε αν ολοι οσοι ειναι ΕΦΚΑ δικαιουνται το 6μηνο. Γιατι ΕΦΚΑ (ικα τελοσπαντων) παραμενουμε. Ο Εδοεαπ θεωρητικα δεν εχει αμεση σχεση με το 6 μηνο. Ο ΟΑΕΔ κοιτα τα συνταξιμα ενσημα, σωστα;;;

Ενας λογιστης βρε παιδια! Μπερδευτηκαμε!

Ναι ο οαεδ κοιταει τα συνταξιμα κ για να βγουμε στο 6μηνο του οαεδ παιρνουμε βεβαιωση για το τι μας εδωσε το ικα απο επιδοματα. με αυτο παμε στον οαεδ κ τα καταθετουμε.οποτε πρεπει να παραμεινουμε εμεις λογικα ικα κ στην περιθαλψη ακομα  μεχρι να παρουμε τα επιδοματα λοχειας κ τοκετου απο κει .γτ χωρις αυτη την βεβαιωση μου ειπαν οτι δεν μπορεις να παρεις το 6μηνο. 

γτ για να γραφτουμε στον εδοεαπ πρεπει να κανουμε διαγραφη απο το ικα μου ειπαν . 

μπερδεμα αλλα λογικα σοτν οαεδ θα πρεπει να ρωτησουμε. εγω τωρα που μπηκα εφκα να δω τα ενσημα μου λεει οτι 01-03/18 ειναι ικα !! αντε βγαλε ακρη ..αν κ πιστευω οτι μεχρι να ενημερωθει κ το συστημα με την αλλαγη με μας πιστευω οτι θα το παρουμε κανονικα το 6μηνο γτ βγαινουμε ευτυχως  12/2018.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

Θα έχω βοήθεια από γονείς κ τα απογεύματα που έχω μαθήματα ευτυχώς ο άντρας μου δεν θα δουλεύει κ θα μπορεί να κρατάει το μωρό.Εσύ μετά την πρωτοχρονιά θα ξεκινήσεις δουλειά?κ πότε θα την σταματήσεις για τη γέννα?

Εγω απολυομαι μεθαύριο ως αναπληρωτρια και το Σεπτέμβρη που θα ξαναπροσληφθω θα βγω απευθείας σε αδεια τοκετου, γτ θα ειμαι 8 εβδομάδες πριν τον τοκετο. Η μόνη βλακεια ειναι οτι 9 εβδομάδες μετα θα πρέπει να γυρίσω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω σημερα εμαθα οτι ως ελευθερος επαγγελματιας για ενα χρονο δικαιουμαι μειωμενη εισφορα 50%.πηρα μια χαρα η αληθεια ειναι κι ενα εφαπαξ ποσο των 600ευρω εφοσον καταθεσω αμκα και ληξιαρχικη πραξη γεννησης του μωρου.Ειναι μια ανασα ελπιζω να μην αλλαξει κατι στους επομενους μηνες γιατι με δερνει και μια γκαντεμμια σε κατι τετοια με τα επιδοματα.

κοριτσια υπαρχει email για τον εφκα να ρωτησετε οτι θελετε και να λαβετε απαντηση στις ερωτησεις σας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω απολυομαι μεθαύριο ως αναπληρωτρια και το Σεπτέμβρη που θα ξαναπροσληφθω θα βγω απευθείας σε αδεια τοκετου, γτ θα ειμαι 8 εβδομάδες πριν τον τοκετο. Η μόνη βλακεια ειναι οτι 9 εβδομάδες μετα θα πρέπει να γυρίσω... 

Κατάλαβα. Δηλ δύο μηνών θα είναι η μπέμπα μόνο. Δεν πειράζει, τουλάχιστον σκέψου πως όσο δεν θα δουλεύεις θα πληρώνεσαι,είναι σημαντικό αυτό.Τώρα το καλοκαίρι πληρώνεσαι αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Κατάλαβα. Δηλ δύο μηνών θα είναι η μπέμπα μόνο. Δεν πειράζει, τουλάχιστον σκέψου πως όσο δεν θα δουλεύεις θα πληρώνεσαι,είναι σημαντικό αυτό.Τώρα το καλοκαίρι πληρώνεσαι αν επιτρέπεται?

Ουτε 600 ευρω δε θα παιρνω... Παίρνουμε μειωμενο μισθο δυστυχώς... Κανενα δικαιωμα δεν έχουμε οι αναπληρωτες... Πεφτω ταμείο ανεργίας το καλοκαίρι... 360 ευρωπουλα δηλαδη... 

  • Λυπημένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι ο οαεδ κοιταει τα συνταξιμα κ για να βγουμε στο 6μηνο του οαεδ παιρνουμε βεβαιωση για το τι μας εδωσε το ικα απο επιδοματα. με αυτο παμε στον οαεδ κ τα καταθετουμε.οποτε πρεπει να παραμεινουμε εμεις λογικα ικα κ στην περιθαλψη ακομα  μεχρι να παρουμε τα επιδοματα λοχειας κ τοκετου απο κει .γτ χωρις αυτη την βεβαιωση μου ειπαν οτι δεν μπορεις να παρεις το 6μηνο. 

γτ για να γραφτουμε στον εδοεαπ πρεπει να κανουμε διαγραφη απο το ικα μου ειπαν . 

μπερδεμα αλλα λογικα σοτν οαεδ θα πρεπει να ρωτησουμε. εγω τωρα που μπηκα εφκα να δω τα ενσημα μου λεει οτι 01-03/18 ειναι ικα !! αντε βγαλε ακρη ..αν κ πιστευω οτι μεχρι να ενημερωθει κ το συστημα με την αλλαγη με μας πιστευω οτι θα το παρουμε κανονικα το 6μηνο γτ βγαινουμε ευτυχως  12/2018.

Καλα το ειδες, τα ενσημα μας θα ειναι ΙΚΑ λογικα, γιατι το ταμειο των δημοσιογραφων εχει καταργηθει. Άρα ολα ΙΚΑ θα ειναι. Απλα πρεπει να ισχυει αυτο που λες, πρεπει να εχουμε και ιατρικη καλυψη απο ΙΚΑ για να το παρουμε. Φανταζομαι πως τεχνικο ειναι το ζητημα και με την παροδο του χρονου θα το λυσουν, αλλα ας μηνκανουμε διαγραφη καλου κακου. Πρεπει να ρωτησουμε ΟΑΕΔ. Την αλλη εβδομαδα θα στειλω τον αντρουλη, ειναι ενας καλος υπαλληλος στο τοπικο οαεδ. Αν μαθεις νεοτερα πες μου κι εμενα,

Καλα εμεις θα βγαλουμε ακρη οι δυο μας! Χιχιχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, anemoni1989 said:

Αστο, αυτό ειναι δραμα... Εγω ως αναπληρωτρια ουτε τ 6μηνο δε δικαιουμαι... 9εβδομαδων θα το αφηνω με γυναικα για να επιστρεψω στη δουλειά... Μεγάλο δραμα αυτο... 

Εσυ τ δουλειά κανεις και δε δικαιουσαι τ μηνο τ ΟΑΕΔ? 

Στην ίδια μοίρα του αναπληρωτή κ γω... Δεν έχω καν σκεφτεί τι και πως όταν τελειώσει το 2μηνο μετά τη γέννα... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Μαρουλακι είπε:

Στην ίδια μοίρα του αναπληρωτή κ γω... Δεν έχω καν σκεφτεί τι και πως όταν τελειώσει το 2μηνο μετά τη γέννα... 

Περαστικά σ... Εγω επειδη ειμαι ειδικοτητα, θα χρησιμοποιησω το μειωμενο, θα διεκδικησω συνεχομενο ωραριο και θα βαλω γυναικα.. Δε θελω να χασω την προϋπηρεσία γτ ειμαι ψηλα και δε θελω να πεσω


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anemoni1989 said:

Περαστικά σ... Εγω επειδη ειμαι ειδικοτητα, θα χρησιμοποιησω το μειωμενο, θα διεκδικησω συνεχομενο ωραριο και θα βαλω γυναικα.. Δε θελω να χασω την προϋπηρεσία γτ ειμαι ψηλα και δε θελω να πεσω

Εγώ σκέφτομαι να πάρω κάνα 2μηνο έξτρα άνευ προϋπηρεσίας κ αποδοχών παρότι ξέρω ότι θα πέσω θέσεις. Ευτυχώς είχα 2 χρόνια δυσπροσιτα κ θα "εξαργυρωσω" κάπως τις θέσεις που ανεβηκα. Καλό μας κουράγιο κ κυρίως καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρουλακι είπε:

Εγώ σκέφτομαι να πάρω κάνα 2μηνο έξτρα άνευ προϋπηρεσίας κ αποδοχών παρότι ξέρω ότι θα πέσω θέσεις. Ευτυχώς είχα 2 χρόνια δυσπροσιτα κ θα "εξαργυρωσω" κάπως τις θέσεις που ανεβηκα. Καλό μας κουράγιο κ κυρίως καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης! 

και εγω θα χρησιμοποιήσω και αναρρωτικές (και αν χρειαστώ και ανευ εννοείται!!!)!!! Ας είναι καλα τα παιδάκια μας και εμείς και όλα θα γίνουν!!!! Οπως οι άλλοι, έτσι και εμείς!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας χαιρετώ. Τελικά δεν είχα β επιπέδου σήμερα αλλά σε 2 βδομάδες. Επειδή δεν πάω σε άλλον γιατρό αλλά στον γιατρό που με παρακολουθει είναι πιστοποιημένος, υπολόγισα οτι σήμερα θα κάναμε την β επιπέδου. Αλλα ήταν απλό ραντεβού. Φυσικά πάντα  μου κανει ενα σωρό μετρήσεις, αλλά μου είπε στο επόμενο θα είναι πιο εξονυχιστικός ο έλεγχος. Ο πλακούντας μου ειναι επιχείλιος. Ελπίζουμε να ανέβει. Εσεις σε ποια βδομάδα κανατε τη β επιπέδου;; Εγω τωρα είμαι 20+5.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ. Τελικά δεν είχα β επιπέδου σήμερα αλλά σε 2 βδομάδες. Επειδή δεν πάω σε άλλον γιατρό αλλά στον γιατρό που με παρακολουθει είναι πιστοποιημένος, υπολόγισα οτι σήμερα θα κάναμε την β επιπέδου. Αλλα ήταν απλό ραντεβού. Φυσικά πάντα  μου κανει ενα σωρό μετρήσεις, αλλά μου είπε στο επόμενο θα είναι πιο εξονυχιστικός ο έλεγχος. Ο πλακούντας μου ειναι επιχείλιος. Ελπίζουμε να ανέβει. Εσεις σε ποια βδομάδα κανατε τη β επιπέδου;; Εγω τωρα είμαι 20+5.

στις 22 εβδομαδες ειναι το ιδανικοτερο να γινει. αφου το ειδατε κ σημερα μια χαρα θα περασουν γρηγορα οι μερες.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...