Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , irinikavala είπε:

τι καλα.. έτσι να ξεχειλίζει η αισιοδοξία.. βασικά έχεις δίκιο είμαστε καλή ομάδα..τυχερή.. χαχαχ.. όλα τέλεια θα πάνε.. άσε άσε έχω καιρό να το δω το μπουμπούκι μου. απο την Β επιπέδου.. αλλά την Πέμπτη έχουμε ραντεβού το βράδυ.. εγώ κάνω στον ίδιο κ αυχενική κ Β επιπέδου, είναι πιστοποιημένος γιατρός άρα κανονικά ραντεβού κάθε 3 βδομάδες έχουμε.. ήθελε μήνα αλλά σιγά.. δεν κρατιέμαι τόσο κ το κάναμε κάθε 3.. χαχαχ.. 

εσύ πως τα πας με το μωράκι? όλα καλα.? το νιωθεις?? 

Τι καλά, είσαι τυχερή που πηγαίνεις κάθε 3 εβδομάδες.Εγώ έχω την Πέμπτη Β επιπέδου κ έχω να πάω στον γιατρό 5 εβδομάδες ακριβώς!είναι μεγάλο διάστημα.Β επιπέδου δεν θα κάνω στον γιατρό μου οπότε μια εβδομάδα μετά την Β επιπέδου θα πάω πάλι στον γιατρό μου να του δείξω τα αποτελέσματα της εξέτασης, βέβαια δεν ξέρω αν θα μου κάνει υπέρηχο γιατί θα είναι πολύ πρόσφατη η Β επιπέδου.ευτυχώς συνεχίζω μια χαρά, χωρίς συμπτώματα.δόξα τω θεώ.το νιώθω το μωράκι συχνά κ αρκετά.Σαν ζωηρό μου φαίνεται, αν κ δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα  χαχαχα λένε πως η συμπεριφορά του μέσα στην κοιλιά δείχνει αν θα είναι ήσυχο μετά ή όχι.Εσύ την νιώθεις συχνά?Όλα ήρεμα συνεχίζουν?

πρίν από 42 λεπτά , eamo είπε:

Καλά κορίτσια δεν το συζητώ και εμένα υπερβολικό μου φάνηκε το ποσό . Άσε που δεν έκανε και τίποτα γιατί είχε πολύ εύκολη γεννά (2η). Δεν πρόλαβε καν να είναι μέσα. Μπήκε μετά μόνο και την εξέτασε .

Και εγώ σε νοσοκομείο θα γεννήσω και τιμές εχω ακούσει για γιατρό είναι από 0 έως 700. 

Στο δημόσιο νοσοκομείο δεν πληρώνεις τον γιατρό. Τώρα αν εσύ  θέλεις να του δώσεις κάτι, άλλο αυτό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Συμφωνώ απόλυτα! Εγώ προσωπικά θα γεννήσω σε νοσοκομείο κυρίως για την ασφάλεια που νιώθω(αν συμβεί κάποια σοβαρή επιπλοκή κατά τη διάρκεια του τοκετού σε πάνε στο νοσοκομείο) αλλά κ για το οικονομικό που λες κι εσύ. Έχω ακούσει τρελά πράγματα για κλινικές από άτομα που δουλεύουν μέσα, ακόμη κ ότι πλένουν τις γάζες κ τις ξαναχρησιμοποιούν. Αλλά τα χρήματα ρε κορίτσια είναι πάρα πολλά!!!τους γιατρούς αυτούς που θα τους πληρώσετε 1500€ τους πληρώνετε κ σε κάθε επίσκεψη κανονικά? Να φανταστώ όχι ε?Γιατί αλλιώς, έλεος!εδώ στη Λάρισα πάντως είναι μερικοί(λίγοι) που δεν παίρνουν τίποτα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ τα παίρνουν μαζεμένα στο τέλος κ άλλοι που παίρνουν κανονικά κατά τη διάρκεια κ στο τέλος παίρνουν ίσα ίσα λίγα.

Κάτι άσχετο κορίτσια. Έχω 3 μέρες περίπου που ξυπνάω κ το σώμα μου πονάει κ το νιώθω βαρύ.Έτσι ένιωθα περιόδους που δεν έκανα γυμναστική.λέτε να είναι επειδή άφησα την γυμναστική 3 μήνες τώρα κ να συνεχίσω να είμαι έτσι όσο δεν κάνω ή μήπως από την υγρασία μιας κ ο καιρός τρελάθηκε πάλι.

Kαλημερα ! και απο  τα 2 πιστευω  ειναι. κ εγω νιωθω περιεργα καποιες φορες. οσο για το οικονομικο , αμοιβη γιατρου κ κλινικων συμφωνω οτι ειναι παρα πολλα χωρις λογο. εμενα ηθελε 900 ευρω ο γιατρος μονο για τον τοκετο που φυσικα εχω αποφασισει να γεννησω σε νοσοκομειο αν ολα πανε καλα κ δεν θα τον παρω. εξαλλου περισσοτερο ειναι οι μαιες κοντα σου παρα αυτος εκεινη την ωρα. απλα θα παω σε δωματιο επι πληρωμη στο νοσοκομειο για να ειναι πιο καθαρο κ να ειμαι μονη μου. 

πρίν από 48 λεπτά , Ασία είπε:

Τι καλά, είσαι τυχερή που πηγαίνεις κάθε 3 εβδομάδες.Εγώ έχω την Πέμπτη Β επιπέδου κ έχω να πάω στον γιατρό 5 εβδομάδες ακριβώς!είναι μεγάλο διάστημα.Β επιπέδου δεν θα κάνω στον γιατρό μου οπότε μια εβδομάδα μετά την Β επιπέδου θα πάω πάλι στον γιατρό μου να του δείξω τα αποτελέσματα της εξέτασης, βέβαια δεν ξέρω αν θα μου κάνει υπέρηχο γιατί θα είναι πολύ πρόσφατη η Β επιπέδου.ευτυχώς συνεχίζω μια χαρά, χωρίς συμπτώματα.δόξα τω θεώ.το νιώθω το μωράκι συχνά κ αρκετά.Σαν ζωηρό μου φαίνεται, αν κ δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλα  χαχαχα λένε πως η συμπεριφορά του μέσα στην κοιλιά δείχνει αν θα είναι ήσυχο μετά ή όχι.Εσύ την νιώθεις συχνά?Όλα ήρεμα συνεχίζουν?

Στο δημόσιο νοσοκομείο δεν πληρώνεις τον γιατρό. Τώρα αν εσύ  θέλεις να του δώσεις κάτι, άλλο αυτό...

κ εγω 5 εβδομαδες ειχα για να κανω υπερηχο ξανα. δεν θελω να κανω συχνα γτ πρεπει να ενοχλουνται κ λγακι τα μωρακια. πχ εκανα την β επιπεδου στις 11/6 κ στον ιδιωτη θα παω γυρω στις 15/7  να με δει . μετα εχω dobbler στο νοσοκομειο στις 20/8 οποτε στον ιδιωτη θα παω γυρω στις 12/9 που θα μπω στον μηνα μου.και μετα παρακολυθηση στο νοσοκομειο.ετσι τα εχω σχεδιασει προς το παρον βεβαια.. γτ καμια φορα οταν κανεις σχεδια , γελαει ο Θεος λενε! θεωρω οτι 50 ευρω που παιρνει ειναι πολλα για την περιπτωση μου. 

αχ κ εγω το νιωθω πολυ ζωηρο ειδικα τα βραδια με κλωτσαει συνεχεια κ το πρωι με χτυπαει στον κολπο χαμηλα..λες κ μολις ξαπλωσω τοκαταλαβαινει κ αρχιζει τις κλωτσιες αριστερα. αν ειναι απο τωρα ετσι , πως θα ειναι μετα που θα μεγαλωσει κ αλλο...θα τιναζονται οι κοιλιες μας.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , ada32 είπε:

Kαλημερα ! και απο  τα 2 πιστευω  ειναι. κ εγω νιωθω περιεργα καποιες φορες. οσο για το οικονομικο , αμοιβη γιατρου κ κλινικων συμφωνω οτι ειναι παρα πολλα χωρις λογο. εμενα ηθελε 900 ευρω ο γιατρος μονο για τον τοκετο που φυσικα εχω αποφασισει να γεννησω σε νοσοκομειο αν ολα πανε καλα κ δεν θα τον παρω. εξαλλου περισσοτερο ειναι οι μαιες κοντα σου παρα αυτος εκεινη την ωρα. απλα θα παω σε δωματιο επι πληρωμη στο νοσοκομειο για να ειναι πιο καθαρο κ να ειμαι μονη μου. 

κ εγω 5 εβδομαδες ειχα για να κανω υπερηχο ξανα. δεν θελω να κανω συχνα γτ πρεπει να ενοχλουνται κ λγακι τα μωρακια. πχ εκανα την β επιπεδου στις 11/6 κ στον ιδιωτη θα παω γυρω στις 15/7  να με δει . μετα εχω dobbler στο νοσοκομειο στις 20/8 οποτε στον ιδιωτη θα παω γυρω στις 12/9 που θα μπω στον μηνα μου.και μετα παρακολυθηση στο νοσοκομειο.ετσι τα εχω σχεδιασει προς το παρον βεβαια.. γτ καμια φορα οταν κανεις σχεδια , γελαει ο Θεος λενε! θεωρω οτι 50 ευρω που παιρνει ειναι πολλα για την περιπτωση μου. 

αχ κ εγω το νιωθω πολυ ζωηρο ειδικα τα βραδια με κλωτσαει συνεχεια κ το πρωι με χτυπαει στον κολπο χαμηλα..λες κ μολις ξαπλωσω τοκαταλαβαινει κ αρχιζει τις κλωτσιες αριστερα. αν ειναι απο τωρα ετσι , πως θα ειναι μετα που θα μεγαλωσει κ αλλο...θα τιναζονται οι κοιλιες μας.

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν κ τέτοια δωμάτια στα νοσοκομεία. Θα ρωτήσω κι εγώ επειδή είναι καλή ιδέα.Εγώ νομίζω όταν έρθει εκείνη η στιγμή προτιμώ να είμαι μόνη μου αλλά και με μια άλλη κοπέλα να είμαι δεν θα με πειράξει πολύ. Περισσότερο με νοιάζει να μην έρχονται να με δουν ο ένας κ ο άλλος όποτε θέλουν. Θα είμαι πολύ παράξενη κ θα δέχομαι λίγα επιλεγμένα άτομα. Ειδικά αν είμαι χάλια κ πονάω δεν θέλω κοσμοσυρροή. Τον τελευταίο μήνα νομίζω είναι που πηγαίνουμε κάθε βδομάδα? Στον 8ο πηγαίνουμε δύο φορές κ μέχρι τον 7ο μια φορά το μήνα? Εμείς που δεν έχουμε πολύ λίπος στην κοιλιά διάβασα ότι νιώθουμε πιο έντονες τις κλωτσιές από νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν κ τέτοια δωμάτια στα νοσοκομεία. Θα ρωτήσω κι εγώ επειδή είναι καλή ιδέα.Εγώ νομίζω όταν έρθει εκείνη η στιγμή προτιμώ να είμαι μόνη μου αλλά και με μια άλλη κοπέλα να είμαι δεν θα με πειράξει πολύ. Περισσότερο με νοιάζει να μην έρχονται να με δουν ο ένας κ ο άλλος όποτε θέλουν. Θα είμαι πολύ παράξενη κ θα δέχομαι λίγα επιλεγμένα άτομα. Ειδικά αν είμαι χάλια κ πονάω δεν θέλω κοσμοσυρροή. Τον τελευταίο μήνα νομίζω είναι που πηγαίνουμε κάθε βδομάδα? Στον 8ο πηγαίνουμε δύο φορές κ μέχρι τον 7ο μια φορά το μήνα? Εμείς που δεν έχουμε πολύ λίπος στην κοιλιά διάβασα ότι νιώθουμε πιο έντονες τις κλωτσιές από νωρίς.

Κ εγω για αυτο το θελω.ναι στο Ιπποκρατειο στην Θεσ/νικη κ στην Αθηνα υπαρχουν κ πληρωνεις για οσα βραδια μεινεις αλλα οχι τοσα πολλα οσο στις κλινικες. κανε μια ερωτηση. ξερω πως τον τελευταιο μηνα πας καθε εβδομαδα αλλα πιο πριν δεν ξερω.  

αυτο που λες για το λιπος μπορει να ισχυει γτ εγω δεν θυμαμαι την συνυφαδα μου  να λεει οτι την κλωτσουσε τοσο πολυ κ να φαινεται απο τοσο νωρις.εμενα φαινεται η κοιλια μου που τιναζεται πλεον. και καποιες φορες εχω το χερι μου πανω κ ειναι τοσο περιεργο.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ada32 είπε:

Κ εγω για αυτο το θελω.ναι στο Ιπποκρατειο στην Θεσ/νικη κ στην Αθηνα υπαρχουν κ πληρωνεις για οσα βραδια μεινεις αλλα οχι τοσα πολλα οσο στις κλινικες. κανε μια ερωτηση. ξερω πως τον τελευταιο μηνα πας καθε εβδομαδα αλλα πιο πριν δεν ξερω.  

αυτο που λες για το λιπος μπορει να ισχυει γτ εγω δεν θυμαμαι την συνυφαδα μου  να λεει οτι την κλωτσουσε τοσο πολυ κ να φαινεται απο τοσο νωρις.εμενα φαινεται η κοιλια μου που τιναζεται πλεον. και καποιες φορες εχω το χερι μου πανω κ ειναι τοσο περιεργο.

Ναι θα ρωτήσω μήπως και δω τα έχουν αυτά.

Με έχει πιάσει μια τεράστια κραμπα στο αριστερό μου πόδι ψηλά στο μπούτι. Έχω παρατηρήσει πως όποτε μπαίνω στο αυτοκίνητο η όποτε βγαίνω από αυτό, όταν κάνω δηλ την κίνηση να καθίσω ή να σηκωθώ στη θέση με πιάνει αυτός ο πόνος.Δεν έχω δώσει σημασία ως τώρα αλλά σήμερα με έχει πιάσει πολύ έντονα κ δυσκολεύομαι να περπατήσω.Είμαι ξαπλωμένη εδώ κ ώρα κ νιώθω ότι ο πόνος αυτός εξαπλώνεται προς τη λεκάνη. Το έχει πάθει άλλη κοπέλα αυτό η κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

Ναι θα ρωτήσω μήπως και δω τα έχουν αυτά.

Με έχει πιάσει μια τεράστια κραμπα στο αριστερό μου πόδι ψηλά στο μπούτι. Έχω παρατηρήσει πως όποτε μπαίνω στο αυτοκίνητο η όποτε βγαίνω από αυτό, όταν κάνω δηλ την κίνηση να καθίσω ή να σηκωθώ στη θέση με πιάνει αυτός ο πόνος.Δεν έχω δώσει σημασία ως τώρα αλλά σήμερα με έχει πιάσει πολύ έντονα κ δυσκολεύομαι να περπατήσω.Είμαι ξαπλωμένη εδώ κ ώρα κ νιώθω ότι ο πόνος αυτός εξαπλώνεται προς τη λεκάνη. Το έχει πάθει άλλη κοπέλα αυτό η κάτι παρόμοιο?

εγω προσωπικα μια φορα πονουσα ολη νυχτα αναμεσα εκει που ενωνεται η λεκανη με το ποδι μπροστα. κ μου περασε την αλλη μερα...

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, αχ εμενα με κλωτσαει σημερα στον κολπο παιδια..δε σταματαει..εχω να φαω κυνηγι οταν περπατησει..ζωηρος θα μου βγει..τι επαθα.

Πως ειστε?

Συννεφιασμενοι και σημερα στα Γιαννενα...Φασολακια για μεσημεριανο ,εσεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

καλημερα σας, αχ εμενα με κλωτσαει σημερα στον κολπο παιδια..δε σταματαει..εχω να φαω κυνηγι οταν περπατησει..ζωηρος θα μου βγει..τι επαθα.

Πως ειστε?

Συννεφιασμενοι και σημερα στα Γιαννενα...Φασολακια για μεσημεριανο ,εσεις?

Kαλησπερα! εγω σημερα βαριεμαι να δουλεψω!!! κ σημερα λεω να κανω παπουτσακια.  


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ada32 είπε:

Kαλησπερα! εγω σημερα βαριεμαι να δουλεψω!!! κ σημερα λεω να κανω παπουτσακια.  

Ωραιο κι αυτο.αλλα βαρια η μελιτζανα.βεβαια εχουμε δροσιες μπορει κι εγω να το τολμησω.

Εγω δε βαριεμαι να δουλεψω..δουλεια δεν εχει...πολυ ησυχια.δεν εχει ο κοσμος λεφταααααα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τ κανετε? Εγω ειμαι πολυ χαλια σημερα... Δουλευουν και εσας οι αντρες σας πολλες ωρες ή ειμαι η μονη που περναω ολομοναχη τη μερα μ?? Τρεις μέρες τωρα με εχει πάρει πολυ απο κατω αυτή η ιστορία.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τ κανετε? Εγω ειμαι πολυ χαλια σημερα... Δουλευουν και εσας οι αντρες σας πολλες ωρες ή ειμαι η μονη που περναω ολομοναχη τη μερα μ?? Τρεις μέρες τωρα με εχει πάρει πολυ απο κατω αυτή η ιστορία.. 

Και εγω ειμαι ολη μερα μονη μ δν εισαι η μονη φευγει το πρωι και γυρισζει 6 η ωρα και δν εχω τι να κανω ολη μερα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια τ κανετε? Εγω ειμαι πολυ χαλια σημερα... Δουλευουν και εσας οι αντρες σας πολλες ωρες ή ειμαι η μονη που περναω ολομοναχη τη μερα μ?? Τρεις μέρες τωρα με εχει πάρει πολυ απο κατω αυτή η ιστορία.. 

εμενα λειπει οποτε παρε τα πανω σου σε κερδιζω υπαρχουν κ χειροτερα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

Και εγω ειμαι ολη μερα μονη μ δν εισαι η μονη φευγει το πρωι και γυρισζει 6 η ωρα και δν εχω τι να κανω ολη μερα

Και εμενα γυρναει μετα τις 9 το βράδυ... Δεν ξερω, με εχει καταβαλλει πολυ αυτο τ πραγμα... Και ενα ρεπο που έχει καθε εβδομάδα πρέπει να κάνουμε καποιες δουλειές και θα κοιμαται... :(


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Και εμενα γυρναει μετα τις 9 το βράδυ... Δεν ξερω, με εχει καταβαλλει πολυ αυτο τ πραγμα... Και ενα ρεπο που έχει καθε εβδομάδα πρέπει να κάνουμε καποιες δουλειές και θα κοιμαται... :(

Και εμενα ενα ρεπο εχεθ και σε αυτο τρεχει σουπερ μαρκετ κ γυρω γυρω υποχρεωσεις... υπομονη δν εχει μεινει ποκυ ακομα !!!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

εμενα λειπει οποτε παρε τα πανω σου σε κερδιζω υπαρχουν κ χειροτερα!!!! 

Πραγματικά εσας σας θαυμαζω... 5 χρόνια ειχα σχεση απο αποσταση, δεν υπήρχε περίπτωση να το ξανακανα... Ηταν βασικος ορος για να συμφωνήσω για παιδι!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...