Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

 

Κορίτσια σίγουρα οι αλλαγές ζτη ζωη μας θ ειναι τεραστιες! Αλλα εκτος απο δυσκολες θα ειναι και ευχαριστες!! Πιστεύω το στοίχημα ειναι να μην μπει το παιδι αναμεσα σ ζευγάρι σε ολα τα επίπεδα! Και πως το εννοώ :γνωστοι μου, παρόλο που το παιδι είναι 8 μηνων δεν κάνουν σεξ επειδή το έχουν στο δωμάτιο τους. Για εμενα αυτό είναι λάθος αφού ουσιαστικά το παιδι λειτουργεί ως εισβολεας αναμεσα στο ζευγάρι. Προσωπικά θα προσπαθήσω στις 40μερες να την παω σ δωματιο της.. 

Νομιζω σ χερι μας είναι να διατηρηθεί η σχέση μας και οι ισορροπίες.. 

συμφωνω οτι χρειαζονται ισσοροπιες κ οχι υπερβολες προσωπικα πιστευω οτι ειναι ακατορθωτο κ επικυνδινο να παει το μωρο στις 40 μερες στο δωματιο του αλλα ειναι εντελως φυσιολογικο το ζευγαρι να κανει σεξ... αν ντρεπεστε το νεογεννητο κ δεν μπορειτε στο ιδιο δωματιο  μπορεις να κανεις σεξ σε αλλα μερη του σπιτιου κ μετα να κοιμαστε στο δωματιακι σας αγκαλια! ενα μωρο φερνει μονο χαρες σε ενα αγαπημενο ζευγαρι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

συμφωνω οτι χρειαζονται ισσοροπιες κ οχι υπερβολες προσωπικα πιστευω οτι ειναι ακατορθωτο κ επικυνδινο να παει το μωρο στις 40 μερες στο δωματιο του αλλα ειναι εντελως φυσιολογικο το ζευγαρι να κανει σεξ... αν ντρεπεστε το νεογεννητο κ δεν μπορειτε στο ιδιο δωματιο  μπορεις να κανεις σεξ σε αλλα μερη του σπιτιου κ μετα να κοιμαστε στο δωματιακι σας αγκαλια! ενα μωρο φερνει μονο χαρες σε ενα αγαπημενο ζευγαρι..

Επικίνδυνο δεν ειναι σε καμια περίπτωση... Με ενδοεπικοινωνια να το ακους... Και στο δωμάτιο να το εχω σκοπευω να κοιμάμαι και οχι να στηνω καραουλι πανω απο την κουνια.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

συμφωνω οτι χρειαζονται ισσοροπιες κ οχι υπερβολες προσωπικα πιστευω οτι ειναι ακατορθωτο κ επικυνδινο να παει το μωρο στις 40 μερες στο δωματιο του αλλα ειναι εντελως φυσιολογικο το ζευγαρι να κανει σεξ... αν ντρεπεστε το νεογεννητο κ δεν μπορειτε στο ιδιο δωματιο  μπορεις να κανεις σεξ σε αλλα μερη του σπιτιου κ μετα να κοιμαστε στο δωματιακι σας αγκαλια! ενα μωρο φερνει μονο χαρες σε ενα αγαπημενο ζευγαρι..

Δεν διαφωνω καθολου σε αυτα που λετε. Στο χερι μας ειναι να διατηρηθει η σχεση μας. Απλα σκεφτομαι μηπως μετα απο 9 μηνες γινει συνηθεια αυτο το θεμα της αποχης κτλ

Βεβαια το θεμα των επαφων πες οτι λυνεται. το θεμα του χρονου σαν ζευγαρι με απασχολει πολυ. αν τωρα δεν περναμε χρονο μαζι αργοτερα τι θα γινει? τελοσπαντων ισως γινομαι υπεβολικη κι οταν ερθει η ωρα να βρεθουν οι λυσεις


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Δεν διαφωνω καθολου σε αυτα που λετε. Στο χερι μας ειναι να διατηρηθει η σχεση μας. Απλα σκεφτομαι μηπως μετα απο 9 μηνες γινει συνηθεια αυτο το θεμα της αποχης κτλ

Βεβαια το θεμα των επαφων πες οτι λυνεται. το θεμα του χρονου σαν ζευγαρι με απασχολει πολυ. αν τωρα δεν περναμε χρονο μαζι αργοτερα τι θα γινει? τελοσπαντων ισως γινομαι υπεβολικη κι οταν ερθει η ωρα να βρεθουν οι λυσεις

Το θέμα χρονος απασχολεί πολλα ζευγάρια.. Δεν γίνεται καπως να μειωσει τις ωρες εργασίας του ο σύζυγος? Καο εμενα λειπει ολη μερα και ηδη μπηκε σ διαδικασία αναζήτησης νεας εργασιας με αφορμή το μωρο... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Επικίνδυνο δεν ειναι σε καμια περίπτωση... Με ενδοεπικοινωνια να το ακους... Και στο δωμάτιο να το εχω σκοπευω να κοιμάμαι και οχι να στηνω καραουλι πανω απο την κουνια.. 

κοιτα επειδη κ η ενδοεποικοινωνια εχει τα θεματα της εγω δεν μπορω να την εμπιστευτω το βραδυ με ενα τοσο νεογεννητο. εννοειτε οτι θα κοιμασε απλα οταν εχεις ενα νεογεννητο θα δεις κ εσυ οτι καποια πραγματα θα πρεπει να τα τσεκαρεις κ να εισαι ξεκουραστη. δηλαδη οταν κοιμασε κ ξυπνησεις το μωρο που ειναι διπλα σου του ριχνεις μια ματια κ ξανακοιμασε. αν ξυπνησεις κ πρεπει να σηκωθεις να πας μεσα στο δωματιο κ να τσεκαρεις ειναι διπλη η κουραση. λογικα θα τα δεις ολα στην πορεια κ θα καταλαβεις οτι μερικα πραγματα ειναι πρακτικα κ οχι γιατι οι αλλες μαμαδες ειναι τρελες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Το θέμα χρονος απασχολεί πολλα ζευγάρια.. Δεν γίνεται καπως να μειωσει τις ωρες εργασίας του ο σύζυγος? Καο εμενα λειπει ολη μερα και ηδη μπηκε σ διαδικασία αναζήτησης νεας εργασιας με αφορμή το μωρο... 

Σαν ελευθερος επαγγελματιας οτι και να πει και να προσπαθησει δεν μπορει να το ακολουθησει ευκολα. Στη δικη σου δουλεια δυστυχως δεν λες ευκολα οχι. Αν και πιστευω οτι θα προσπαθησει με τον ερχομο του μωρου


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Δεν διαφωνω καθολου σε αυτα που λετε. Στο χερι μας ειναι να διατηρηθει η σχεση μας. Απλα σκεφτομαι μηπως μετα απο 9 μηνες γινει συνηθεια αυτο το θεμα της αποχης κτλ

Βεβαια το θεμα των επαφων πες οτι λυνεται. το θεμα του χρονου σαν ζευγαρι με απασχολει πολυ. αν τωρα δεν περναμε χρονο μαζι αργοτερα τι θα γινει? τελοσπαντων ισως γινομαι υπεβολικη κι οταν ερθει η ωρα να βρεθουν οι λυσεις

οχι μην ανχωνεσε ουτε συνηθεια γινετε ουτε τιποτα. τωρα ο χρονος παλι μαζι θα τον περνατε απλα θα εχετε κ το μωρο. κ οταν ξεπεταχτει κ το μωρο σε 4-5 μηνες θα μπορεις να το αφησεις ενα βραδακι σε μια γιαγια να βγαινετε με φιλους η κ τα δυο σας μην ανχωνεσε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

οχι μην ανχωνεσε ουτε συνηθεια γινετε ουτε τιποτα. τωρα ο χρονος παλι μαζι θα τον περνατε απλα θα εχετε κ το μωρο. κ οταν ξεπεταχτει κ το μωρο σε 4-5 μηνες θα μπορεις να το αφησεις ενα βραδακι σε μια γιαγια να βγαινετε με φιλους η κ τα δυο σας μην ανχωνεσε. 

Μακαρι... Απο τη μια τα σκεφτομαι ολα θετικοτατα αφου ερχεται ενας ανθρωπακος που περιμεναμε τοσο πολυ να γεμισει τη ζωη μας απο την αλλη με πιανουν τα μελοδραματικα μου. Οι ορμονες θα φταινε τα εχουν παιξει


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Μακαρι... Απο τη μια τα σκεφτομαι ολα θετικοτατα αφου ερχεται ενας ανθρωπακος που περιμεναμε τοσο πολυ να γεμισει τη ζωη μας απο την αλλη με πιανουν τα μελοδραματικα μου. Οι ορμονες θα φταινε τα εχουν παιξει

ναι μην ανχωνεσε τους τρεις αντε τεσσερις μηνες θα φρικαρετε λιγο με την κουραση κ το ανχος μετα θα ειναι ολα καλητερα απο πριν. μην ακους που λενε αφοσιωθηκε στο μωρο κ τετοια αυτα ειναι για ζευγαρια που ειχαν προβληματα απο πριν. εσεις κ νεοι ειστε κ τις βολτες σας θα πηγαινετε κ ολα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Μακαρι... Απο τη μια τα σκεφτομαι ολα θετικοτατα αφου ερχεται ενας ανθρωπακος που περιμεναμε τοσο πολυ να γεμισει τη ζωη μας απο την αλλη με πιανουν τα μελοδραματικα μου. Οι ορμονες θα φταινε τα εχουν παιξει

Σιγουρα φταινε και οι ορμονες, αλλα δεν έχεις και αδικο!! Νομίζω ολες τα έχουμε σκεφτει ολα αυτα!!!! 

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα επειδη κ η ενδοεποικοινωνια εχει τα θεματα της εγω δεν μπορω να την εμπιστευτω το βραδυ με ενα τοσο νεογεννητο. εννοειτε οτι θα κοιμασε απλα οταν εχεις ενα νεογεννητο θα δεις κ εσυ οτι καποια πραγματα θα πρεπει να τα τσεκαρεις κ να εισαι ξεκουραστη. δηλαδη οταν κοιμασε κ ξυπνησεις το μωρο που ειναι διπλα σου του ριχνεις μια ματια κ ξανακοιμασε. αν ξυπνησεις κ πρεπει να σηκωθεις να πας μεσα στο δωματιο κ να τσεκαρεις ειναι διπλη η κουραση. λογικα θα τα δεις ολα στην πορεια κ θα καταλαβεις οτι μερικα πραγματα ειναι πρακτικα κ οχι γιατι οι αλλες μαμαδες ειναι τρελες...

Προς Θεου, δεν ειπα πως καποια που ανησυχεί πολυ ειναι τρελη, απλα σαν άνθρωπος ειμαι πιο κουλ.. Εχω φιλη που με το "ουα"  του μπεμπη πεταγεται, ενω εγω πχ το θεωρω αυτονόητο να κλαίει... Δεν σημαίνει πως θα ειμαι πιο κακη μανα που τα βλέπω πιο χαλαρα, ουτε η αλλη ειναι τρελη! Βέβαια αυτό το λεω τωρα, σε λίγους μήνες μπορεί να λεω αλλα αν και ελπίζω να κρατησω χαρακτήρα :p


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σιγουρα φταινε και οι ορμονες, αλλα δεν έχεις και αδικο!! Νομίζω ολες τα έχουμε σκεφτει ολα αυτα!!!! 

Προς Θεου, δεν ειπα πως καποια που ανησυχεί πολυ ειναι τρελη, απλα σαν άνθρωπος ειμαι πιο κουλ.. Εχω φιλη που με το "ουα"  του μπεμπη πεταγεται, ενω εγω πχ το θεωρω αυτονόητο να κλαίει... Δεν σημαίνει πως θα ειμαι πιο κακη μανα που τα βλέπω πιο χαλαρα, ουτε η αλλη ειναι τρελη! Βέβαια αυτό το λεω τωρα, σε λίγους μήνες μπορεί να λεω αλλα αν και ελπίζω να κρατησω χαρακτήρα :p

εννοειτε οτι καλα κανεις που εισαι κουλ κ ετσι πρεπει να συνεχισεις!!! κ εγω εχω φιλες που ειναι τραγικες μην κλαψει μη χεστει να θυλαζει το μωρο μεχρι να παει φανταρος να κοιματε μαζι στο δωματιο μεχρι να βρει γκομενα κ τετοια!!! απλα χρειαζετε ενα μετρο σε ολα να δεις πρακτικα τα πραγματα.

εγω στα λεω επειδη η αδερφη μου ειναι νηπιαγωγος ειναι γενικα παρα πολυ χαλαρη με το γιο της δηλαδη ποτε δεν ανχωθηκε με το μωρο κ γενικα το ευχαριστηθηκε παρα πολυ ως νεογεννητο κ με βολτες κ με ολα κ εχω δει οτι μερικα πραγματα ειναι απλως πρακτικα. 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μ' έχει πιάσει άγχος για το μέλλον και της σχέσης και της ζωής μας πια... Θα αλλάξουν όλα με τον ερχομό του παιδιού και δεν σας κρύβω πως κάποιες στιγμές φρικάρω και φοβάμαι λιγάκι αλλά ελπίζω ότι θα τα ξεπεράσουμε και ίσως όταν θα το έχουμε κοντά μας να μην σκεφτόμαστε καν έτσι!

Και μεις ελεύθεροι επαγγελματίες είμαστε και δεν είναι εύκολο να πεις όχι στη δουλειά γιατί πολύ απλά μεθαύριο μπορεί να μην έχεις δουλειά ή να πάψουν να υπολογίζουν σε σένα μετά... οπότε άλλο ένα άγχος κι αυτό αλλά προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι πολύ και να δούμε τότε πως θα αντιμετωπίσουμε τη ζωή μας... Τουλάχιστον ο άντρας μου είναι πολύ αισιόδοξος και πιστεύει ότι όλα θα έιναι όπως πριν!

 

On 6/20/2018 at 4:35 PM, 2angels said:

Εμένα μου έχει δώσει κάτι σκονακια φυτικά τα οποία με έχουν σώσει, προβιοτικα και φυτικές ίνες ... γιατί δεν του λές να σου δώσει κάτι; Είναι πολύ ζορικο με τη δυσκοιλιότητα. Και γω δεν τα παίρνω κάθε μερα. Τρίτη μέρα αν δεν πάω θα πάρω , αλλά τώρα λέω να το αρχίσω στη δεύτερη μέρα για να μην φουσκώνω πολύ .

Τα φυτικά σκονάκια που λες ποιά είναι? Γιατί κοντεύω να εκραγώ πια... Πάω καθε τρεις με τέσσερις μέρες και θα σκάσω στο τέλος!!!


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nightwish είπε:

Και μένα μ' έχει πιάσει άγχος για το μέλλον και της σχέσης και της ζωής μας πια... Θα αλλάξουν όλα με τον ερχομό του παιδιού και δεν σας κρύβω πως κάποιες στιγμές φρικάρω και φοβάμαι λιγάκι αλλά ελπίζω ότι θα τα ξεπεράσουμε και ίσως όταν θα το έχουμε κοντά μας να μην σκεφτόμαστε καν έτσι!

Και μεις ελεύθεροι επαγγελματίες είμαστε και δεν είναι εύκολο να πεις όχι στη δουλειά γιατί πολύ απλά μεθαύριο μπορεί να μην έχεις δουλειά ή να πάψουν να υπολογίζουν σε σένα μετά... οπότε άλλο ένα άγχος κι αυτό αλλά προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι πολύ και να δούμε τότε πως θα αντιμετωπίσουμε τη ζωή μας... Τουλάχιστον ο άντρας μου είναι πολύ αισιόδοξος και πιστεύει ότι όλα θα έιναι όπως πριν!

 

Τα φυτικά σκονάκια που λες ποιά είναι? Γιατί κοντεύω να εκραγώ πια... Πάω καθε τρεις με τέσσερις μέρες και θα σκάσω στο τέλος!!!

πω πω κ εγω δυσκυλιοτητα ασε μεγαλο θεμα πλεον κ εγω μονο με φαρμακα παω τουαλετα καθε δυο μερες. κ υποθετα αν δω τα σκουρα ειναι πολυ καλα κ εγω σκασμενη επισης! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για τη δυσκοιλιοτητα εγω ξεκινησα συστηματικα πλεον duphalac, γτ εκανα και 5 μερες να παω και ενιωθα θα πεθανω :shock:

Υποθετα γλυκερινης επισης ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΆ!!!! Κανουν θαύματα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nightwish είπε:

Τα φυτικά σκονάκια που λες ποιά είναι? Γιατί κοντεύω να εκραγώ πια... Πάω καθε τρεις με τέσσερις μέρες και θα σκάσω στο τέλος!!!

Lactotune fiber τα λένε. Έχουνε μέσα και οδηγίες χρήσεως. Για μένα είναι από τα καλύτερα που έχω πάρει αν και λίγο ακριβά. τι να κάνουμε όμως;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...