Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα κορίτσια μου.. τι κάνετε??? πως ήταν το ΣΚ σας??? από όσα διάβασα όλα καλα.. δεν είχαμε τπτ ίδιαίτερο.. πρωι πρωι ξύπνησα σμρ κ σκέφτομαι βρε παιδια το κόστος της κλινικης.. δε ρώτησα ακόμα τιμες κτλ.. πρέπει λέτε?? εσεις ρωτήσατε? επειδή έχω κάνει κ την προηγούμενη μου λαπαροσκόπηση - καισαρικη εκει λόγω του εξωμητρίου φανταζομουν ότι κάπου εκει θα ήταν η τιμη.. αλλα σμρ σκέφτηκα ότι τότε έμεινα μόνο 2 μέρες κ φυσικα δεν είχα μωρό.. άρα άλλη τιμη.. ξέρετε τι τιμες παίζουν γενικα??? έτσι για να κάνουμε ένα προυπολογισμο σιγα σιγα!

Κορίτσι μου σε καλησπερίζω. Διαβάζω ότι πέρασες και εσύ την πικρή εμπειρία του εξωμητρίου? Και εγω το ίδιο, τον Ιούνιο πέρσι και νόμιζα πώς δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ αλλά δεν πρέπει να χάνουμε την πίστη μας πλέον είμαι 20 εβδομάδων και κάτι :-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Σήμερα έκανα τη β επιπέδου! Ο μπέμπης είναι καλά κ όλα κυλούν ομαλά!! Εύχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα!! :-D

Μπράβο πολύ ωραία :-) έχω και εγω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Σήμερα έκανα τη β επιπέδου! Ο μπέμπης είναι καλά κ όλα κυλούν ομαλά!! Εύχομαι σε όλες σας καλά αποτελέσματα!! :-D

Μπραβοοοοο για τα καλά αποτελέσματα σου!!!!!

πρίν από 22 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Μπράβο πολύ ωραία :-) έχω και εγω αύριο.

Και εγώ!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσι μου σε καλησπερίζω. Διαβάζω ότι πέρασες και εσύ την πικρή εμπειρία του εξωμητρίου? Και εγω το ίδιο, τον Ιούνιο πέρσι και νόμιζα πώς δεν θα τα καταφέρουμε ποτέ αλλά δεν πρέπει να χάνουμε την πίστη μας πλέον είμαι 20 εβδομάδων και κάτι :-)

Καλημερα κοριτσι μ. Κατ` αρχας με το καλο σμρ η εξεταση σου. Να εχεις τελεια αποτελεσματα!

Δυστυχως ναι περασα μια εξωμητρια κυηση μετα απο χρονια προσπαθειας το οποιο δυστυχως η ευτυχως δεν καταλαβα.. ειχα κανονικα περιοδο κ εφτασα στον 3ο μηνα χωρις να εχω κανενα προβλημα. Ευτυχως δεν ειχαμε χειροτερα. Εκανα τυχαια χοριακη για να ξεκινησω μια αγωγη κ να το.. παρολα αυτα κ δοξα το θεο μετα απο αυτο συνελαβα σχετικα ευκολα. Κ συ κοριτσι μ να υποθεσω το ιδιο;; τι να κανουμε.. αυτες οι δυσκολιες ομως θα μας κανουν να κρατησουμε στα χερια μας τα θαυματα μας.. 

Περιμενουμε νεα σας απο β επιπεδου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Anastasia05 μπράβο,όλα πήγαν τέλεια στην εξέταση, έτσι να προχωράμε όλες με τέλεια νέα!

@Μάντη και @Elenaki5186 έφτασε η μέρα και για σας. Καλά αποτελέσματα κι εσείς,να καμαρώσετε τα μωράκια σας σήμερα. περιμένουμε τα νέα σας μέχρι το βράδυ!

Λίγες μείναμε για Β επιπέδου. Θα περάσει κ αυτό κ μετά θα έχουμε νέες αγωνίες.... με το καλό όλες μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Μάντη &  @Elenaki5186 καλή επιτυχία για σήμερα !

@Anastasia05 μπράβο στο μωράκι σας , όλα καλά !

Η ξαδέρφη μου που γέννησε πολύ πρόσφατα η χρέωση ήταν 1400 το 3κλινο φυσιολογικός τοκετός , 1500 ο γιατρός και 500 η μαία. Όλα αυτά Αθήνα σε ιδιωτικό .

 

Καλημερα !

  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , eamo είπε:

@Μάντη &  @Elenaki5186 καλή επιτυχία για σήμερα !

@Anastasia05 μπράβο στο μωράκι σας , όλα καλά !

Η ξαδέρφη μου που γέννησε πολύ πρόσφατα η χρέωση ήταν 1400 το 3κλινο φυσιολογικός τοκετός , 1500 ο γιατρός και 500 η μαία. Όλα αυτά Αθήνα σε ιδιωτικό .

 

Καλημερα !

Αυτο που θα πω τώρα μην το εκλάβετε ότι υποτιμώ την δουλειά των γιατρών αλλά δεν είναι πολλά τα 1500 για τον γιατρο μόνο??? ειδικά όταν πας σε αυτον κάθε 2-3 βδομάδες, κάνεις τα πάντα εκεί?? κ κυρίως αν σε βάλει προγραμματισμένα.. 1500 για ποιο λόγο??? μου φαίνεται υπερβολικό.. εχώ ακούσει κ για κάποιες κλινικες άλλα πόσα για τον αναισθησιολόγο.. δλδ αν όλα είναι καλα κ το μωράκι υγιές πληρώνουμε 1500€ μόνο για να μείνουμε 3 μέρες μέσα???πω πω σε σουιτα στο Hilton θα μείνουμε.. χαχαχ.. μην με παρεξηγείται κορίτσια έτσι κ αλλιως κ γω θα τα δώσω απλώς μου φαίνεται ακριβό το πακετάκι όταν ο βασικός είναι 500€.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

Αυτο που θα πω τώρα μην το εκλάβετε ότι υποτιμώ την δουλειά των γιατρών αλλά δεν είναι πολλά τα 1500 για τον γιατρο μόνο??? ειδικά όταν πας σε αυτον κάθε 2-3 βδομάδες, κάνεις τα πάντα εκεί?? κ κυρίως αν σε βάλει προγραμματισμένα.. 1500 για ποιο λόγο??? μου φαίνεται υπερβολικό.. εχώ ακούσει κ για κάποιες κλινικες άλλα πόσα για τον αναισθησιολόγο.. δλδ αν όλα είναι καλα κ το μωράκι υγιές πληρώνουμε 1500€ μόνο για να μείνουμε 3 μέρες μέσα???πω πω σε σουιτα στο Hilton θα μείνουμε.. χαχαχ.. μην με παρεξηγείται κορίτσια έτσι κ αλλιως κ γω θα τα δώσω απλώς μου φαίνεται ακριβό το πακετάκι όταν ο βασικός είναι 500€.. 

Συμφωνώ απόλυτα! Εγώ προσωπικά θα γεννήσω σε νοσοκομείο κυρίως για την ασφάλεια που νιώθω(αν συμβεί κάποια σοβαρή επιπλοκή κατά τη διάρκεια του τοκετού σε πάνε στο νοσοκομείο) αλλά κ για το οικονομικό που λες κι εσύ. Έχω ακούσει τρελά πράγματα για κλινικές από άτομα που δουλεύουν μέσα, ακόμη κ ότι πλένουν τις γάζες κ τις ξαναχρησιμοποιούν. Αλλά τα χρήματα ρε κορίτσια είναι πάρα πολλά!!!τους γιατρούς αυτούς που θα τους πληρώσετε 1500€ τους πληρώνετε κ σε κάθε επίσκεψη κανονικά? Να φανταστώ όχι ε?Γιατί αλλιώς, έλεος!εδώ στη Λάρισα πάντως είναι μερικοί(λίγοι) που δεν παίρνουν τίποτα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ τα παίρνουν μαζεμένα στο τέλος κ άλλοι που παίρνουν κανονικά κατά τη διάρκεια κ στο τέλος παίρνουν ίσα ίσα λίγα.

Κάτι άσχετο κορίτσια. Έχω 3 μέρες περίπου που ξυπνάω κ το σώμα μου πονάει κ το νιώθω βαρύ.Έτσι ένιωθα περιόδους που δεν έκανα γυμναστική.λέτε να είναι επειδή άφησα την γυμναστική 3 μήνες τώρα κ να συνεχίσω να είμαι έτσι όσο δεν κάνω ή μήπως από την υγρασία μιας κ ο καιρός τρελάθηκε πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Συμφωνώ απόλυτα! Εγώ προσωπικά θα γεννήσω σε νοσοκομείο κυρίως για την ασφάλεια που νιώθω(αν συμβεί κάποια σοβαρή επιπλοκή κατά τη διάρκεια του τοκετού σε πάνε στο νοσοκομείο) αλλά κ για το οικονομικό που λες κι εσύ. Έχω ακούσει τρελά πράγματα για κλινικές από άτομα που δουλεύουν μέσα, ακόμη κ ότι πλένουν τις γάζες κ τις ξαναχρησιμοποιούν. Αλλά τα χρήματα ρε κορίτσια είναι πάρα πολλά!!!τους γιατρούς αυτούς που θα τους πληρώσετε 1500€ τους πληρώνετε κ σε κάθε επίσκεψη κανονικά? Να φανταστώ όχι ε?Γιατί αλλιώς, έλεος!εδώ στη Λάρισα πάντως είναι μερικοί(λίγοι) που δεν παίρνουν τίποτα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ τα παίρνουν μαζεμένα στο τέλος κ άλλοι που παίρνουν κανονικά κατά τη διάρκεια κ στο τέλος παίρνουν ίσα ίσα λίγα.

κ γω έτσι θέλω να πιστεύω για τον δικό μ.. ότι εφόσον τον πληρώνω κανονικά σε κάθε επίσκεψη δε μπορεί στο τέλος να πάρει άλλα τόσα.. άντε οκ.. μέχρι 500 το καταλαβαίνω.. γιατι θα τον απασχολήσω κ κάποιες ώρες (αν κ σχεδόν όλη την δουλεια την κάνει η μαια μέχρι να είσαι έτοιμη) αλλά 1500??? μου φαίνεται πρέπει να το συζητήσω απο τώρα με το γιατρο.. εμεις εδω έχουμε 2 κλινικες κ ο γιατρος μ γενναει κ στις 2. πρεπει να πάρω τιμες για κλινικη κ για γιατρο δλδ..  όταν έκανα την εγχείρηση έμεινα πολύ ευχαριστημένη κ τα λεφτα μου φανηκαν φυσιολογικά.. 1500 όλα μέσα.. γιατροι, αναισθησιολόγοι, διαμονή 2 μέρες.. υπολόγιζα κανενα 500αρικο πιο πάνω αλλά ας είμαι προετοιμασμένη κ για παραπάνω για σιγουριά.. χαχαχ. πάντως καλά κάνεις κ πάς νοσοκομείο.. το καλύτερο.. κ αν έχεις καμια μαία γνωστή κ σε βάλει κ σε καλό δωμάτιο θα είσαι σούπερ.. βασικά εσεις έχετε κ καλό νοσοκομείο.. εμεις δεν είναι να το εμπιστεύεσαι.. πέρυσι να φανταστεις χάσανε μια κοπέλα μετά την γέννα γιατί είχαν κλεισει την ΜΕΘ για απολύμανση.. τόσο ζώα.. κ μέχρι να την μέταφέρουν σε άλλη πόλυ ήταν αργά.. άρα σε μας παντού είναι ρίσκο.. ο Θεός μαζί μας κ όλα θα πάνε καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , irinikavala είπε:

κ γω έτσι θέλω να πιστεύω για τον δικό μ.. ότι εφόσον τον πληρώνω κανονικά σε κάθε επίσκεψη δε μπορεί στο τέλος να πάρει άλλα τόσα.. άντε οκ.. μέχρι 500 το καταλαβαίνω.. γιατι θα τον απασχολήσω κ κάποιες ώρες (αν κ σχεδόν όλη την δουλεια την κάνει η μαια μέχρι να είσαι έτοιμη) αλλά 1500??? μου φαίνεται πρέπει να το συζητήσω απο τώρα με το γιατρο.. εμεις εδω έχουμε 2 κλινικες κ ο γιατρος μ γενναει κ στις 2. πρεπει να πάρω τιμες για κλινικη κ για γιατρο δλδ..  όταν έκανα την εγχείρηση έμεινα πολύ ευχαριστημένη κ τα λεφτα μου φανηκαν φυσιολογικά.. 1500 όλα μέσα.. γιατροι, αναισθησιολόγοι, διαμονή 2 μέρες.. υπολόγιζα κανενα 500αρικο πιο πάνω αλλά ας είμαι προετοιμασμένη κ για παραπάνω για σιγουριά.. χαχαχ. πάντως καλά κάνεις κ πάς νοσοκομείο.. το καλύτερο.. κ αν έχεις καμια μαία γνωστή κ σε βάλει κ σε καλό δωμάτιο θα είσαι σούπερ.. βασικά εσεις έχετε κ καλό νοσοκομείο.. εμεις δεν είναι να το εμπιστεύεσαι.. πέρυσι να φανταστεις χάσανε μια κοπέλα μετά την γέννα γιατί είχαν κλεισει την ΜΕΘ για απολύμανση.. τόσο ζώα.. κ μέχρι να την μέταφέρουν σε άλλη πόλυ ήταν αργά.. άρα σε μας παντού είναι ρίσκο.. ο Θεός μαζί μας κ όλα θα πάνε καλα

Όλα καλά θα πάνε, δεν το συζητώ για όλες μας!! Τόσα πιστεύω θα πάρει πάνω κάτω για τη γέννα. Αν κάτσεις κ μετρήσεις πόσα θα του δώσεις μέχρι το τέλος για τις επισκέψεις θα βγούνε πολλά, οπότε δεν πιστεύω στη γέννα να πάρει χιλιάρικο κ πάνω. Πάει πολύ.να τον ρωτήσεις την επόμενη φορά.Πότε έχεις τώρα ραντεβού? Εσύ είσαι στην αρχή του μήνα κ έχεις καιρό που έκανες την Β επιπέδου. Μετά την εξέταση αυτή πότε σου έκλεισε ραντεβού?ένα μήνα μετά?το θυμάμαι ακόμη το περιστατικό εκείνο πέρισυ με την κοπέλα που πέθανε από τις ειδήσεις!!τι κρίμα, δυστυχώς συμβαίνουν κ τέτοια. Φαντάζομαι θα έχουν τύχει πολλά τέτοια περιστατικά στο παρελθόν κ σε κλινικές κ σε νοσοκομεία.στην περιοχή μας πάντως σίγουρα.τεσπα. Για μας όλα θα πάνε καλά φυσικά!!!!!είμαστε τυχερή ομάδα οι μανούλες του Οκτώβρη κ όλο καλά νέα θα έχουμε μέχρι να τελειώσουν οι εγκυμοσύνες μας σίγουρα, αλλά κ αργότερα που θα έρθουν όλα όπως τα θέλουμε με τα μωράκια μας!!!σταζω αισιοδοξία σήμερα χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Όλα καλά θα πάνε, δεν το συζητώ για όλες μας!! Τόσα πιστεύω θα πάρει πάνω κάτω για τη γέννα. Αν κάτσεις κ μετρήσεις πόσα θα του δώσεις μέχρι το τέλος για τις επισκέψεις θα βγούνε πολλά, οπότε δεν πιστεύω στη γέννα να πάρει χιλιάρικο κ πάνω. Πάει πολύ.να τον ρωτήσεις την επόμενη φορά.Πότε έχεις τώρα ραντεβού? Εσύ είσαι στην αρχή του μήνα κ έχεις καιρό που έκανες την Β επιπέδου. Μετά την εξέταση αυτή πότε σου έκλεισε ραντεβού?ένα μήνα μετά?το θυμάμαι ακόμη το περιστατικό εκείνο πέρισυ με την κοπέλα που πέθανε από τις ειδήσεις!!τι κρίμα, δυστυχώς συμβαίνουν κ τέτοια. Φαντάζομαι θα έχουν τύχει πολλά τέτοια περιστατικά στο παρελθόν κ σε κλινικές κ σε νοσοκομεία.στην περιοχή μας πάντως σίγουρα.τεσπα. Για μας όλα θα πάνε καλά φυσικά!!!!!είμαστε τυχερή ομάδα οι μανούλες του Οκτώβρη κ όλο καλά νέα θα έχουμε μέχρι να τελειώσουν οι εγκυμοσύνες μας σίγουρα, αλλά κ αργότερα που θα έρθουν όλα όπως τα θέλουμε με τα μωράκια μας!!!σταζω αισιοδοξία σήμερα χαχαχα

τι καλα.. έτσι να ξεχειλίζει η αισιοδοξία.. βασικά έχεις δίκιο είμαστε καλή ομάδα..τυχερή.. χαχαχ.. όλα τέλεια θα πάνε.. άσε άσε έχω καιρό να το δω το μπουμπούκι μου. απο την Β επιπέδου.. αλλά την Πέμπτη έχουμε ραντεβού το βράδυ.. εγώ κάνω στον ίδιο κ αυχενική κ Β επιπέδου, είναι πιστοποιημένος γιατρός άρα κανονικά ραντεβού κάθε 3 βδομάδες έχουμε.. ήθελε μήνα αλλά σιγά.. δεν κρατιέμαι τόσο κ το κάναμε κάθε 3.. χαχαχ.. 

εσύ πως τα πας με το μωράκι? όλα καλα.? το νιωθεις?? 

Link to comment
Share on other sites

Καλά κορίτσια δεν το συζητώ και εμένα υπερβολικό μου φάνηκε το ποσό . Άσε που δεν έκανε και τίποτα γιατί είχε πολύ εύκολη γεννά (2η). Δεν πρόλαβε καν να είναι μέσα. Μπήκε μετά μόνο και την εξέτασε .

Και εγώ σε νοσοκομείο θα γεννήσω και τιμές εχω ακούσει για γιατρό είναι από 0 έως 700. 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , eamo είπε:

Καλά κορίτσια δεν το συζητώ και εμένα υπερβολικό μου φάνηκε το ποσό . Άσε που δεν έκανε και τίποτα γιατί είχε πολύ εύκολη γεννά (2η). Δεν πρόλαβε καν να είναι μέσα. Μπήκε μετά μόνο και την εξέτασε .

Και εγώ σε νοσοκομείο θα γεννήσω και τιμές εχω ακούσει για γιατρό είναι από 0 έως 700. 

ακριβως αυτο σκεφτομαι.. ότι το πιο πιθανο ειναι όλο το ζόρι να το φας με την μαια κ μετα να σκασει μύτη ο γιατρος.. χαχα.. κ πρεπει να πληρώσουμε κ την μαια έξτρα?? χαχαχ.. δε βγαίνω μάνα μου.. χαχαχα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...