Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Σήμερα ξεκίνησε η άδεια κυοφορίας και το απόγευμα έχω ραντεβού για doppler! Ελπίζω ο μπέμπης να μας αφήσει να τον δούμε λίγο γιατί τις τελευταίες φορές βάζει τα χέρια στο πρόσωπο και κρύβεται!!!

Εσείς ποτέ έχετε doppler? :)

 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγώ έχω σε μια βδομάδα περίπου.. θα είμαι 31+ αυτό σκεφτόμουν κ εγώ να μας αφήσει να την δούμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 42 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ωωωω ντοπλερ!!! Τελεια!!!! Λες να παρετε και φωτογραφίες??? Μακαρι!!! 

Εγω εχω την αλλη Δευτέρα που θα ειμαι 33εβδομαδων!!! Ποσο εισαι εσυ??? 

Μακάρι να πάρουμε, γιατί σαν να μη του πολυ αρέσει !! 

Εκλεισα την 32 η δεύτερη εβδομάδα σήμερα!

πρίν από 32 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

 

Γενικα πως ειστε? Σημερα σερνομαι πραγματικα. Δεν εχω κοιμηθει απο απο 1,5 ωρα σερι

Και εγώ κάνω άστατο ύπνο... Ή δε θα κοιμάμαι ή δε θα ξυπνάω!!

πρίν από 32 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγώ έχω σε μια βδομάδα περίπου.. θα είμαι 31+ αυτό σκεφτόμουν κ εγώ να μας αφήσει να την δούμε.. 

Κι εσένα ντροπαλή η δική σου!??? Τι έχουμε πάθει με τα μωρά μας που μας κρύβονται!!:x


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και ο δικός μας ντροπαλός ειναι ειχαμε να δουμε προσωπάκι απο τη β επιπέδου και φανταστείτε οτι εκανα υπέρηχο καθε 2 εβδομάδες! Στο ντομπλερ ομως μας εκανε τη χάρη!!! Οσο για την ωρα μας ξεπεταξε πραγματικα σαν απλος υπερηχος μονο που μετρησε τα αμνιακα υγρά και ειδε τον πλακουντα ποιο αναλυτικά αλλιως δεν ασχολήθηκε και πολυ πρωτη φορα πηγα σε αυτο το γιατρο και τελικα νομιζω δεν μου άρεσε!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια και ο δικός μας ντροπαλός ειναι ειχαμε να δουμε προσωπάκι απο τη β επιπέδου και φανταστείτε οτι εκανα υπέρηχο καθε 2 εβδομάδες! Στο ντομπλερ ομως μας εκανε τη χάρη!!! Οσο για την ωρα μας ξεπεταξε πραγματικα σαν απλος υπερηχος μονο που μετρησε τα αμνιακα υγρά και ειδε τον πλακουντα ποιο αναλυτικά αλλιως δεν ασχολήθηκε και πολυ πρωτη φορα πηγα σε αυτο το γιατρο και τελικα νομιζω δεν μου άρεσε!! 

Εγώ σε αυτόν που πάω σήμερα είχα κάνει αυχενική κ β επιπέδου. Και οι δύο μου οι γιατροί παίρνουν το χρόνο τους , όπως κι εγω! Δε μπορώ να νιώθω ότι βιάζεται, γιατι θέλουμε  να τους κανουμε και αρκετες ερωτήσεις! Αν δε σου αρέσει, μη ξαναπάς εκεί!!

Στη β επιπέδου με εξέτασε και από κάτω. Φαντάζομαι θα με δει κ σήμερα?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εγώ σε αυτόν που πάω σήμερα είχα κάνει αυχενική κ β επιπέδου. Και οι δύο μου οι γιατροί παίρνουν το χρόνο τους , όπως κι εγω! Δε μπορώ να νιώθω ότι βιάζεται, γιατι θέλουμε  να τους κανουμε και αρκετες ερωτήσεις! Αν δε σου αρέσει, μη ξαναπάς εκεί!!

Στη β επιπέδου με εξέτασε και από κάτω. Φαντάζομαι θα με δει κ σήμερα?

Εδω στο νησι δεν εχει και πολλους γιατρους για τις συγκεκριμένες εξετάσεις! Τώρα ποια θα με βλεπει ο γιατρός μου στην Αθήνα! Δεν ξερω δεν με εχουν εξετασει ποτε απο κατω λογο του πλακούντα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Εγώ σε αυτόν που πάω σήμερα είχα κάνει αυχενική κ β επιπέδου. Και οι δύο μου οι γιατροί παίρνουν το χρόνο τους , όπως κι εγω! Δε μπορώ να νιώθω ότι βιάζεται, γιατι θέλουμε  να τους κανουμε και αρκετες ερωτήσεις! Αν δε σου αρέσει, μη ξαναπάς εκεί!!

Στη β επιπέδου με εξέτασε και από κάτω. Φαντάζομαι θα με δει κ σήμερα?

Στο ντοπλερ δεν είναι ανάγκη να σε εξετάσει από κάτω γιατί κοντεύεις σε παρακολουθεί και ο γυναικολόγοΣ άλλωστε.. Αυχενική και β επιπέδου όμως με είχε εξετάσει ο εμβρυολογος..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Στο ντοπλερ δεν είναι ανάγκη να σε εξετάσει από κάτω γιατί κοντεύεις σε παρακολουθεί και ο γυναικολόγοΣ άλλωστε.. Αυχενική και β επιπέδου όμως με είχε εξετάσει ο εμβρυολογος..

Και εγω το ιδιο αυχενικη κ β επιπεδου με εξετασε  για στο ντοπλερ οχι τωρα την τεταρτη θα με εξετασει ο ιατρος μου ειπε να δουμε ποσο εχει κατεβει το μωρο...


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εγω το ιδιο αυχενικη κ β επιπεδου με εξετασε  για στο ντοπλερ οχι τωρα την τεταρτη θα με εξετασει ο ιατρος μου ειπε να δουμε ποσο εχει κατεβει το μωρο...

Φαντάζομαι και με εμενα κάπως έτσι θα γίνει οπότε. Σε περίπου δύο εβδομάδες θα πάω κ στον δικό μου.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Αχχχ τι ωραια!!! Θα τον απολαυσετε και επιπλεον θα αρχισεις να ξεκουραζεσαι....

Και νομιζα οτι θα ημουν η τελευταια με το doppler. Εγω εχω την Πεμπτη

Ποση ωρα διαρκει αυτη η εξεταση?

Γενικα πως ειστε? Σημερα σερνομαι πραγματικα. Δεν εχω κοιμηθει απο απο 1,5 ωρα σερι

αχαχαχαχαχα στην έφερα!!! Μάλλον η τελευταία του μήνα θα είμαι εγώ!!!

Εμένα δεν με πολύ καίει να δω μουρη στο ντόπλερ γιατί μας είπε ο γιατρός την Παρασκευή πως έχει ήδη πάρει θέση... Οπότε προτιμώ να έχει σωστή θέση και να μην τη δω, παρά να γυρνάει σαν τον κάβουρα και να ρισκάρουμε καισαρική!!!!

Εγώ κοιμάμαι σαν το βόδι τη νύχτα και δεν καταλαβαίνω τίποτα... Ξυπνάω (όχι πάντα) μόνο για τουαλέτα και μετά πάλι νάνι... Αλλά μέχρι να κοιμηθώ και μέσα στη μέρα, υποφέρω! Πονάω στη μέση και χαμηλά στην κοιλιά, έχω δυσφορία, δύσπνοια, κουνιέται η μπέμπα συνέχεια, πονάνε τα πόδια μου, πάω κάθε 5 λεπτά τουαλέτα και εννοείται έχω καούρες και ναυτία και τον καθημερινό μου εμετο (για να μην ξεχνιεμαι)!

Νομίζω κανά μισάωρο κρατάει, ίσως και λιγότερο...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

αχαχαχαχαχα στην έφερα!!! Μάλλον η τελευταία του μήνα θα είμαι εγώ!!!

Εμένα δεν με πολύ καίει να δω μουρη στο ντόπλερ γιατί μας είπε ο γιατρός την Παρασκευή πως έχει ήδη πάρει θέση... Οπότε προτιμώ να έχει σωστή θέση και να μην τη δω, παρά να γυρνάει σαν τον κάβουρα και να ρισκάρουμε καισαρική!!!!

Εγώ κοιμάμαι σαν το βόδι τη νύχτα και δεν καταλαβαίνω τίποτα... Ξυπνάω (όχι πάντα) μόνο για τουαλέτα και μετά πάλι νάνι... Αλλά μέχρι να κοιμηθώ και μέσα στη μέρα, υποφέρω! Πονάω στη μέση και χαμηλά στην κοιλιά, έχω δυσφορία, δύσπνοια, κουνιέται η μπέμπα συνέχεια, πονάνε τα πόδια μου, πάω κάθε 5 λεπτά τουαλέτα και εννοείται έχω καούρες και ναυτία και τον καθημερινό μου εμετο (για να μην ξεχνιεμαι)!

Νομίζω κανά μισάωρο κρατάει, ίσως και λιγότερο...

Εμένα τελευταία φορα δεν ειχε πάρει, αλλά μου είπε ο γυναικολόγος πως και να πάρει τώρα , πάλι μπορεί να αλλάξει, μπορεί και όχι!! Δε το σκέφτομαι τόσο ακόμη για τη θεση, γιατί το νιώθω να στριφογυρίζει όλη μέρα. Αυτή την ανησυχία την αφήνω για τον επόμενο μήνα! :razz:

Εσύ κοιμάσαι όλη νύχτα μόνο κ μόνο από τη ταλαιπωρία όλη μέρα!!!!:) κουράγιο!!! ετοιμάζονται τα μωράκια για την έξοδο!!!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγώ έχω σε μια βδομάδα περίπου.. θα είμαι 31+ αυτό σκεφτόμουν κ εγώ να μας αφήσει να την δούμε.. 

Και εμεις τον ειδαμε οταν εκανα ντοπλερ δν τον ειχαμε δει ουτε στην αυχενικη ουτε στην β επιπεδου.και απο τοτε τον κοιταω καθε μερα στην φωτο. Σε λιγες μερες θα στον δω 27 κ σημερα!!!

  • Μου αρέσει 3

...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Εμένα τελευταία φορα δεν ειχε πάρει, αλλά μου είπε ο γυναικολόγος πως και να πάρει τώρα , πάλι μπορεί να αλλάξει, μπορεί και όχι!! Δε το σκέφτομαι τόσο ακόμη για τη θεση, γιατί το νιώθω να στριφογυρίζει όλη μέρα. Αυτή την ανησυχία την αφήνω για τον επόμενο μήνα! :razz:

Εσύ κοιμάσαι όλη νύχτα μόνο κ μόνο από τη ταλαιπωρία όλη μέρα!!!!:) κουράγιο!!! ετοιμάζονται τα μωράκια για την έξοδο!!!

 

Καλά ότι αλλάζουν συνέχεια, αλλάζουν!! Και εμένα όλο σβούρες φέρνει μέσα στην κοιλιά και κλωθογυρνάει!!! Και εμένα μου είπε ότι μέχρι τελευταία στιγμή μπορεί να γυρνάνε, απλά επειδή τώρα είναι μεγαλούτσικα και το κεφάλι είναι αρκετά βαρύ, είναι δύσκολο να γυρίσουν ανάποδα άπαξ και πάρουν θέση!!! Εγώ, πάντως, της λέω συνέχεια να μείνει όπως είναι και ας μην την καμαρώσω στο ντόπλερ!!!! αχαχαχαχα

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Και εμεις τον ειδαμε οταν εκανα ντοπλερ δν τον ειχαμε δει ουτε στην αυχενικη ουτε στην β επιπεδου.και απο τοτε τον κοιταω καθε μερα στην φωτο. Σε λιγες μερες θα στον δω 27 κ σημερα!!!

Εσύ κοντοζυγώνεις!!!! Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα??? Θύμησέ μου ΠΗΤ!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Αυτο σκεφτομαι οτι δεν πρεπει να κανω τιποτα αφου ετσι ειπε ο γιατρος αλλα ειναι καποιες ωρες που με πιανει τρελλα βλεπω και τον αντρα μου που έρχεται πτωμα απο τη δουλεια και του λεω βαλε πλυντήριο κανε το ενα κανε το αλλο και δεν μπορω καθολου.....

Προσπαθωωω! Ευτυχώς σημερα καπως κοιμήθηκα απο τα ξημερώματα και μετα!!!

Καλημέρα! Ναι καθε μερα εχω πονακια ειδικα το βραδυ δεν ξερω πως να γυρισω για να βολευτω... εγω ποναω δεξια με καθε κίνηση που κανω... 

Δεξια που εγω ποναω δεξια πισω στην πλατη στο πλευρο ουτε εγω μπορω να γυρισω ποναω

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλά ότι αλλάζουν συνέχεια, αλλάζουν!! Και εμένα όλο σβούρες φέρνει μέσα στην κοιλιά και κλωθογυρνάει!!! Και εμένα μου είπε ότι μέχρι τελευταία στιγμή μπορεί να γυρνάνε, απλά επειδή τώρα είναι μεγαλούτσικα και το κεφάλι είναι αρκετά βαρύ, είναι δύσκολο να γυρίσουν ανάποδα άπαξ και πάρουν θέση!!! Εγώ, πάντως, της λέω συνέχεια να μείνει όπως είναι και ας μην την καμαρώσω στο ντόπλερ!!!! αχαχαχαχα

Εσύ κοντοζυγώνεις!!!! Σε ποιά εβδομάδα είσαι τώρα??? Θύμησέ μου ΠΗΤ!!!

36η εβδομαδα κοντευω και μου φαινετε καθε μερα σαν μηνας δν περναει ειδικα τωρα στο τελος.

5 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Φαντάζομαι και με εμενα κάπως έτσι θα γίνει οπότε. Σε περίπου δύο εβδομάδες θα πάω κ στον δικό μου.

Αντε να δουμε τι θα μας πουν!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Όλα καλά στο doppler, ο μικρός είναι 1889 γραμμάρια, για την ώρα είναι με το κεφάλι κατω και μας άφησε να τον δούμε λιγάκι! 

Μας το έκανε τα έκανε όλα τα χατηρια! :)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...