Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

29/10 έχω ακόμα μέρες μπροστά μου 

 Κοριτσάκι μην έχεις ανχος έγω που είχα βγει οριακή στην καμπύλη πήγα σε ενδοκρινολογο και μετράω 7 φορές την μέρα το ζάχαρο μου... Λοιπόν πρωί που ξυπνάμε και δεν έχουμε φάει πρέπει να είναι έως 95 από όταν έχουμε φάει μετά από μια ώρα έως 130 και μετά από 2 ώρες έως 120.. Οποτε δεν είναι άσχημο το ζάχαρο σου αφού δεν έχεις πάνω από 95.. Αντε με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 21 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

 Κοριτσάκι μην έχεις ανχος έγω που είχα βγει οριακή στην καμπύλη πήγα σε ενδοκρινολογο και μετράω 7 φορές την μέρα το ζάχαρο μου... Λοιπόν πρωί που ξυπνάμε και δεν έχουμε φάει πρέπει να είναι έως 95 από όταν έχουμε φάει μετά από μια ώρα έως 130 και μετά από 2 ώρες έως 120.. Οποτε δεν είναι άσχημο το ζάχαρο σου αφού δεν έχεις πάνω από 95.. Αντε με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρθα μου.. Πιο πολύ έχω αγχωθεί που δεν έχω δει ακόμα ενδοκρινολόγο τη Δευτέρα όμως που έχω ραντεβού πιστεύω ότι θα χαλαρώσω... Κ σε εσένα Μαρθα μου εύχομαι να είναι γερό και δυνατό το μωράκι σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα... Ηρθα κλασσικα στο μαγαζι κι εκει που ελεγα πως θα περασει και η σημερινη μερα, τσουπ σκαει μυτη η μεταφορικη και μου φερνει τα πραγματα του μπεμπη

Αχχχχχχχχχχχχ ποτε θα παω σπιτι να ανοιξω εστω και ενα κουτι

 

  • Μου αρέσει 6

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα σε ολες!!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα... Ηρθα κλασσικα στο μαγαζι κι εκει που ελεγα πως θα περασει και η σημερινη μερα, τσουπ σκαει μυτη η μεταφορικη και μου φερνει τα πραγματα του μπεμπη

Αχχχχχχχχχχχχ ποτε θα παω σπιτι να ανοιξω εστω και ενα κουτι

 

Όλα να τα ανοίξεις και να τα απλωσεις παντου!!!! :grin: Όλα σου ήρθανε? Έχει μείνει τίποτα που έχεις ακόμη να πάρεις? 

Εγώ όσα πράγματα του μπέμπη εχω είναι μαζεμένα σε σακούλες και κουτια κ περιμένω πως κ πως τη μετακόμιση για να τα απλώσω, να τα βλέπω!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!!! Πως ειστε σημερα;;;; 

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα σε ολες!!!

Ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα... Ηρθα κλασσικα στο μαγαζι κι εκει που ελεγα πως θα περασει και η σημερινη μερα, τσουπ σκαει μυτη η μεταφορικη και μου φερνει τα πραγματα του μπεμπη

Αχχχχχχχχχχχχ ποτε θα παω σπιτι να ανοιξω εστω και ενα κουτι

 

Αντεεε περιμενουμε εντυπώσεις μολις τα στρώσεις!!! Καλοριζικα Μαράκι μου!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Όλα να τα ανοίξεις και να τα απλωσεις παντου!!!! :grin: Όλα σου ήρθανε? Έχει μείνει τίποτα που έχεις ακόμη να πάρεις? 

Εγώ όσα πράγματα του μπέμπη εχω είναι μαζεμένα σε σακούλες και κουτια κ περιμένω πως κ πως τη μετακόμιση για να τα απλώσω, να τα βλέπω!!

Οτι εχω παραγγειλει πρεπει να ηρθε!!! Να τα ανοιξω ολα θελω αλλα αρχικα πρεπει καποιος να μου τα παει στο σπιτι κι επειδη το απογευμα εχω μαθημα λογικα κανα δυο κουτια θα μπορεσω να ανοιξω. Αυριο το απογευμα τα υπολοιπα!!!

ποτε μετακομιζεις εσυ?

πρίν από 36 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερααα!!! Πως ειστε σημερα;;;; 

Αντεεε περιμενουμε εντυπώσεις μολις τα στρώσεις!!! Καλοριζικα Μαράκι μου!!!

Σε ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Οσο χαλια κοιμηθηκα τοσο καλα αισθανομαι που βλεπω τα κουτια εδω εξω. Εσυ πως εισαι σημερα?

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Οτι εχω παραγγειλει πρεπει να ηρθε!!! Να τα ανοιξω ολα θελω αλλα αρχικα πρεπει καποιος να μου τα παει στο σπιτι κι επειδη το απογευμα εχω μαθημα λογικα κανα δυο κουτια θα μπορεσω να ανοιξω. Αυριο το απογευμα τα υπολοιπα!!!

ποτε μετακομιζεις εσυ?

Σε ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Οσο χαλια κοιμηθηκα τοσο καλα αισθανομαι που βλεπω τα κουτια εδω εξω. Εσυ πως εισαι σημερα?

 

Απο υπνο ποναει το θεμα... και εγω πολυ λιγες ωρες κοιμήθηκα... κατα τα αλλα συνεχίζω με καφε υγρα.. ξαπλα ολη μερα για το καλο του ζουζουνιου μου!!! Δεν παραπονιέμαι ας πανε ολα καλα και ας καθομαι μεχρι τελους τεζα!!! :-D πονακια εχω πολλα απο δεξιά αλλα μονο όταν κουνιεμαι ή παω να σηκωθώ... πολλες φορες το δεξι ποδι δεν κουνιέται απο το πονο... εσυ πως εισαι;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Απο υπνο ποναει το θεμα... και εγω πολυ λιγες ωρες κοιμήθηκα... κατα τα αλλα συνεχίζω με καφε υγρα.. ξαπλα ολη μερα για το καλο του ζουζουνιου μου!!! Δεν παραπονιέμαι ας πανε ολα καλα και ας καθομαι μεχρι τελους τεζα!!! :-D πονακια εχω πολλα απο δεξιά αλλα μονο όταν κουνιεμαι ή παω να σηκωθώ... πολλες φορες το δεξι ποδι δεν κουνιέται απο το πονο... εσυ πως εισαι;;;

Εμενα μετα τις 00:30 ξεκιναει και δινει ρεσιταλ. Μετακινειται ολη η κοιλια και για αρκετη ωρα δεν μπορω ουτε πλευρο να γυρισω. Πρεπει να το παρω αποφαση μπερμπαντης, νυκτοβιος θα μου βγει

Μετα αρχιζει η δυσπνοια και καθε τρεις και λιγο πεταγομαι γτ νιωθω οτι καποιος μου κοβει τον αερα. Κι οταν αρχιζω να ηρεμω αρχιζω τις επισκεψεις στην τουαλετα. Οποτε ξεκουραση γιοκ

7:30 περιπου σηκωνομαι, 8 και κατι ερχομαι στο μαγαζι και ξεκιναει η ρουτινα μου...

Εγω πονακια εχω χαμηλα στο κεντρο κυριως οταν κουραζομαι, ή περπαταω πολυ.

Σου βγαζω το καπελο που την παλευεις με αυτα τα καφετια και ολα τα υπολοιπα που εχουμε ολες...!!!


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εμενα μετα τις 00:30 ξεκιναει και δινει ρεσιταλ. Μετακινειται ολη η κοιλια και για αρκετη ωρα δεν μπορω ουτε πλευρο να γυρισω. Πρεπει να το παρω αποφαση μπερμπαντης, νυκτοβιος θα μου βγει

Μετα αρχιζει η δυσπνοια και καθε τρεις και λιγο πεταγομαι γτ νιωθω οτι καποιος μου κοβει τον αερα. Κι οταν αρχιζω να ηρεμω αρχιζω τις επισκεψεις στην τουαλετα. Οποτε ξεκουραση γιοκ

7:30 περιπου σηκωνομαι, 8 και κατι ερχομαι στο μαγαζι και ξεκιναει η ρουτινα μου...

Εγω πονακια εχω χαμηλα στο κεντρο κυριως οταν κουραζομαι, ή περπαταω πολυ.

Σου βγαζω το καπελο που την παλευεις με αυτα τα καφετια και ολα τα υπολοιπα που εχουμε ολες...!!!

Εμενα 2 μερες τωρα ισως και απο τη κορτιζόνη ειναι πολυ ησυχος σε σημείο ανησυχίας αλλα προσπαθω να μην δινω σημασια αφου χθες εκανα υπερηχο και ειχε γυρίσει και εγω δεν καταλαβα τιποτα... τουαλετα παω μονο μια φορα πριν ξαπλωσω κατα τις 12 και αλλη μια κατα τις 5 δεν πινω πολυ νερο πριν τον υπνο... αλλα δυσκολεύομαι να βολευτω και με τη δύσπνοια ακομα χειρότερα! Οσο για τα καφε τα συνήθισα τοσους μηνες... αυτο που με τρομαζει ειναι το κόκκινο και αυτο το μηνα ηταν πολυ... ελπιζω να μην το ξανα δω...! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Μάντη είπε:

Εμενα 2 μερες τωρα ισως και απο τη κορτιζόνη ειναι πολυ ησυχος σε σημείο ανησυχίας αλλα προσπαθω να μην δινω σημασια αφου χθες εκανα υπερηχο και ειχε γυρίσει και εγω δεν καταλαβα τιποτα... τουαλετα παω μονο μια φορα πριν ξαπλωσω κατα τις 12 και αλλη μια κατα τις 5 δεν πινω πολυ νερο πριν τον υπνο... αλλα δυσκολεύομαι να βολευτω και με τη δύσπνοια ακομα χειρότερα! Οσο για τα καφε τα συνήθισα τοσους μηνες... αυτο που με τρομαζει ειναι το κόκκινο και αυτο το μηνα ηταν πολυ... ελπιζω να μην το ξανα δω...! 

Κι εμενα ηταν κατι μερες κοντα στο 15αυγουστο που ηταν τρομερα ησυχος κι εγω φοβερα ανησυχη. Ισως γυριζουν με τετοιο τροπο που να βαρανε προς τα μεσα ή καπως που δεν τα καταλαβαινουμε... εγω που πινω και νερακι αρκετο 2-3 φορες ξυπναω για τουαλετα

Εγω ουτε τα καφε θα αντεχα (καταλοιπο της προηγουμενης παλινδρομης) ποσο μαλλον κοκκινο... Φαντασου οτι ακομα παω τουαλετα και παρατηρω το χρωμα. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Κι εμενα ηταν κατι μερες κοντα στο 15αυγουστο που ηταν τρομερα ησυχος κι εγω φοβερα ανησυχη. Ισως γυριζουν με τετοιο τροπο που να βαρανε προς τα μεσα ή καπως που δεν τα καταλαβαινουμε... εγω που πινω και νερακι αρκετο 2-3 φορες ξυπναω για τουαλετα

Εγω ουτε τα καφε θα αντεχα (καταλοιπο της προηγουμενης παλινδρομης) ποσο μαλλον κοκκινο... Φαντασου οτι ακομα παω τουαλετα και παρατηρω το χρωμα. 

Καταλαβαίνω! Αλλα επειδή δεν ειχα αλλη εγκυμοσύνη και απο την 7η εβδομάδα εχω καφε οποτε το βλεπω φυσιολογικό! Προσπαθώ τουλάχιστον!!!! Δεν εχω αλλη επιλογη απο το να λεω  στον ευατο μ οτι ειναι φυσιολογικό και να κανω οτι μ λεει ο γιατρός μ... 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Οτι εχω παραγγειλει πρεπει να ηρθε!!! Να τα ανοιξω ολα θελω αλλα αρχικα πρεπει καποιος να μου τα παει στο σπιτι κι επειδη το απογευμα εχω μαθημα λογικα κανα δυο κουτια θα μπορεσω να ανοιξω. Αυριο το απογευμα τα υπολοιπα!!!

ποτε μετακομιζεις εσυ?

Σε ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Οσο χαλια κοιμηθηκα τοσο καλα αισθανομαι που βλεπω τα κουτια εδω εξω. Εσυ πως εισαι σημερα?

 

Μετακομίζω μεσα Σεπτεμβρη... 

Όσο για τον ύπνο κορίτσια υπομονή!!! Εγώ με τέσσερα μαξιλαρακια βολευομαι ευτυχώς, παράπονο δεν έχω. Και δύσπνοια κατά τη διάρκεια της ημέρας , στον ύπνο ευτυχώς δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα.

Μάντη υπομονή! Φαντάζομαι πως είναι πολύ δύσκολο.. Να προσέχεις κ όλα θα πάνε καλά! Δεν έμεινε πολυ!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Μάντη είπε:

Καταλαβαίνω! Αλλα επειδή δεν ειχα αλλη εγκυμοσύνη και απο την 7η εβδομάδα εχω καφε οποτε το βλεπω φυσιολογικό! Προσπαθώ τουλάχιστον!!!! Δεν εχω αλλη επιλογη απο το να λεω  στον ευατο μ οτι ειναι φυσιολογικό και να κανω οτι μ λεει ο γιατρός μ... 

Τον γαιδαρο τον φαγαμε.. τωρα στην ουρα θα κολλησουμε? 2 μηνες το πολυ και θα εχουμε τα μωρακια μας αγκαλια ;)

πρίν από 55 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Μετακομίζω μεσα Σεπτεμβρη... 

Όσο για τον ύπνο κορίτσια υπομονή!!! Εγώ με τέσσερα μαξιλαρακια βολευομαι ευτυχώς, παράπονο δεν έχω. Και δύσπνοια κατά τη διάρκεια της ημέρας , στον ύπνο ευτυχώς δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα.

Μάντη υπομονή! Φαντάζομαι πως είναι πολύ δύσκολο.. Να προσέχεις κ όλα θα πάνε καλά! Δεν έμεινε πολυ!!

Πω πω τρεξιμο που θα εχεις.... ελπιζω να εχεις αρκετη βοηθεια...

Οσον αφορα τον υπνο. Σε ζηλευωωωωωωωωωωωωω

Κοιμησου εσυ και για εμας

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εμενα μετα τις 00:30 ξεκιναει και δινει ρεσιταλ. Μετακινειται ολη η κοιλια και για αρκετη ωρα δεν μπορω ουτε πλευρο να γυρισω. Πρεπει να το παρω αποφαση μπερμπαντης, νυκτοβιος θα μου βγει

Μετα αρχιζει η δυσπνοια και καθε τρεις και λιγο πεταγομαι γτ νιωθω οτι καποιος μου κοβει τον αερα. Κι οταν αρχιζω να ηρεμω αρχιζω τις επισκεψεις στην τουαλετα. Οποτε ξεκουραση γιοκ

7:30 περιπου σηκωνομαι, 8 και κατι ερχομαι στο μαγαζι και ξεκιναει η ρουτινα μου...

Εγω πονακια εχω χαμηλα στο κεντρο κυριως οταν κουραζομαι, ή περπαταω πολυ.

Σου βγαζω το καπελο που την παλευεις με αυτα τα καφετια και ολα τα υπολοιπα που εχουμε ολες...!!!

Μαρία μου αυτό με την δυσπνοια το έχω κ εγώ μέχρι να με πάρει ο ύπνος πετάγομαι 4 5 φορές λες κ μου έχουν βάλει μαξιλάρι στ πρόσωπο νιώθω... Όσο για την τουαλέτα άλλη πονεμένη ιστορία από εκεί.. 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια , ο υπνος ειναι ζορι μεγαλο.. εγς ζεσταινομαι κ πολυ πλεον ,χωρις κλιματιστικο δεν μπορω ν ακοιμηθω .. ξυπναω 6 η ωρα κ πηγαινω στο σαλονι , αναβω ξανα το κλιματιστικο κ κοιμαμαι εκει , ενω ο αντρας γκρινιαζει οτι τον εχς παγωσει!!! :P poy αυτος εχει θεμα με την ζεστη . εγω εχω πολυ τρεξιμο με την μετακομιση , σκ θα τα παμε ολα . ευτυχως εχω αρκετα ατομα που εμ βοηθανε γτ δεν θα μπορυσα μονη μου με τιποτα.. σημερα εχω τα πραγματα της κουζινας να παω κ αυριο το σαλονι κ το κρεβατι , συρταριερες κτλ..βεβαια πλεον κουραζομαι κ με το παραμικρο .. k den εχω κανει ακομα τιποτα για το μωρο ..λεω μεσα Σεπτεμβριου να τα κανω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...