Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Μαρία μου αυτό με την δυσπνοια το έχω κ εγώ μέχρι να με πάρει ο ύπνος πετάγομαι 4 5 φορές λες κ μου έχουν βάλει μαξιλάρι στ πρόσωπο νιώθω... Όσο για την τουαλέτα άλλη πονεμένη ιστορία από εκεί.. 

Τουλάχιστον συμπονουμε η μια την αλλη...

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Kαλησπερα κοριτσια , ο υπνος ειναι ζορι μεγαλο.. εγς ζεσταινομαι κ πολυ πλεον ,χωρις κλιματιστικο δεν μπορω ν ακοιμηθω .. ξυπναω 6 η ωρα κ πηγαινω στο σαλονι , αναβω ξανα το κλιματιστικο κ κοιμαμαι εκει , ενω ο αντρας γκρινιαζει οτι τον εχς παγωσει!!! :P poy αυτος εχει θεμα με την ζεστη . εγω εχω πολυ τρεξιμο με την μετακομιση , σκ θα τα παμε ολα . ευτυχως εχω αρκετα ατομα που εμ βοηθανε γτ δεν θα μπορυσα μονη μου με τιποτα.. σημερα εχω τα πραγματα της κουζινας να παω κ αυριο το σαλονι κ το κρεβατι , συρταριερες κτλ..βεβαια πλεον κουραζομαι κ με το παραμικρο .. k den εχω κανει ακομα τιποτα για το μωρο ..λεω μεσα Σεπτεμβριου να τα κανω.

Ο δικός μου που επισης έχει θεμα με τη ζέστη κουκουλωνεται μέχρι τα αυτια :p 

έχεις κι εσυ τρέξιμο με τη μετακόμιση... Τουλάχιστον σε βοηθούν και θα ξεμπερδέψεις αμεσως. 

το αλλο το κορυφαίο σας το ειπα; τρωω λιγότερο φαγητό απο οτι συνηθως και πινω πολυ νερό και μεσα σε μια εβδομάδα πηρα σχεδόν 2 κιλά! Τραγικο που θα φτασω; ο καλος μου λέει οτι είναι τουμπανο η κοιλιά μου και χαζογελαει

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλησπερα σας κοπελες.Δεν προλαβαινω να γραψω γμτ...Εχετε γραψει αρκετα για να διαβασω.

Ειχα τρεχαματα,μια κηδεια.Μαθηματα ανωδυνου τοκετου.Ενδιαφεροντα πραγματα εμαθα,ασκησεις και πως να μου κανει μασαζ ο συζυγος ο οποιος το κανει και τελεια το πουλακι μου κι ανακουφιζομαι.Εχω ετοιμα τα ρουχαλακια(εγω εκανα επιλογη απ τ ανηψια μου ρουχα) αγορασα καποια καινουργια μεν αλλα θα φορεσω πολλα απο εκεινα.Ειμαστε στη φαση πλυσιματος.

03/09/2018 το πρωτο Non stress δεν ξερω αν θυμαστε οτι ειναι 1900 ο μπεμπης μου και 32cm.Τα κιλα μου συνολο +3 απ την αφετηρια.Η θεση του μπεμπη με το κεφαλακι κατω προς το παρον τουλαχιστον

Πρηξιμο καθολου,πινω νερο,περπαταω και κανω και τις ασκησουλες μου.Η μαια στα μαθηματα για οποιες ενδιαφερονται ειπε σκαλοπατια πολλαααααααα για ευκολη γεννα.

ΦΙλακια σε ολες...σας στελνω τη θετικη μου ενεργεια.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλησπερα σας κοπελες.Δεν προλαβαινω να γραψω γμτ...Εχετε γραψει αρκετα για να διαβασω.

Ειχα τρεχαματα,μια κηδεια.Μαθηματα ανωδυνου τοκετου.Ενδιαφεροντα πραγματα εμαθα,ασκησεις και πως να μου κανει μασαζ ο συζυγος ο οποιος το κανει και τελεια το πουλακι μου κι ανακουφιζομαι.Εχω ετοιμα τα ρουχαλακια(εγω εκανα επιλογη απ τ ανηψια μου ρουχα) αγορασα καποια καινουργια μεν αλλα θα φορεσω πολλα απο εκεινα.Ειμαστε στη φαση πλυσιματος.

03/09/2018 το πρωτο Non stress δεν ξερω αν θυμαστε οτι ειναι 1900 ο μπεμπης μου και 32cm.Τα κιλα μου συνολο +3 απ την αφετηρια.Η θεση του μπεμπη με το κεφαλακι κατω προς το παρον τουλαχιστον

Πρηξιμο καθολου,πινω νερο,περπαταω και κανω και τις ασκησουλες μου.Η μαια στα μαθηματα για οποιες ενδιαφερονται ειπε σκαλοπατια πολλαααααααα για ευκολη γεννα.

ΦΙλακια σε ολες...σας στελνω τη θετικη μου ενεργεια.

Τέλεια κοριτσάκι μου και εγώ από εβδομάδα ξεκινάω μαθήματα τοκετού.. Και εγώ το ίδιο πρέπει να αρχίσω να πλένω τα ρούχα από την ανηψια μου γιατί είναι τόνοι.. Μόνο τα πρώτα του θα πάρω καινούργια μετά νομίζω δεν θα ξανά χρειαστεί αλλά ρούχα..!!! 

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου από πρηξιμο στα πόδια πως πάτε...?? 

Κοριτσάκι να τα χαρεί το μωράκι σου τα πράγματα που ήρθαν είναι τόσο ωραίο να τα βλέπουμε εγώ κάθε λίγο και λιγάκι πάω στο δωμάτιο της μπέμπας και τα χαζεύω!!!! Φαντάσου όταν έχω την μπέμπα μέσα στην κούνια θα κάθομαι με τις ώρες να την κοιτάω..!!!! Τα πόδια μου ήταν αρκετά πρησμένα πρώτα που φορούσα κάτι σαμπο το στυλ που φοράνε οι γιατροί με το που έβαλα πέδιλο ανοιχτό είναι μια χαρά τώρα.. 

Κοριτσια εχετε βαρύνει??? Εγώ πάρα πολύ νιώθω πολύ πίεση και βάρος όταν περπατάω.. Σήμερα πήγα jambo να πάρω ένα δωράκι και με το ζόρι το έβγαλα όλο στο περπάτημα γιατί δυστυχώς πρέπει να το περάσεις όλο για να πας ταμείο φρίκαρα λίγο που δεν μπορούσα να περπατήσω τόσο... Κάτι μου λέει πως θα γεννήσω βάση περιόδου όχι βάση υπερηχου.. γιατί βάση περιόδου σε 5 μέρες μπαίνω στον μήνα μου... Όταν πάω τουαλέτα και κάθομαι στην λεκάνη πόνο αν είναι χαμηλή πολύ η λεκάνη.. Αχ βρε κορίτσια λίγο έμεινε αντε να περάσει να πάρουμε τα αγγελούδια μας αγκαλίτσα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι με γεια τα πράγματα#!! Πόσο χαρούμενη θα νιώθεις.. 

Εγώ Είμαι +15 κιλά Αλλά δεν έχω πρήξιμο καθόλου στα πόδια 

6 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Τουλάχιστον συμπονουμε η μια την αλλη...

Ο δικός μου που επισης έχει θεμα με τη ζέστη κουκουλωνεται μέχρι τα αυτια :p 

έχεις κι εσυ τρέξιμο με τη μετακόμιση... Τουλάχιστον σε βοηθούν και θα ξεμπερδέψεις αμεσως. 

το αλλο το κορυφαίο σας το ειπα; τρωω λιγότερο φαγητό απο οτι συνηθως και πινω πολυ νερό και μεσα σε μια εβδομάδα πηρα σχεδόν 2 κιλά! Τραγικο που θα φτασω; ο καλος μου λέει οτι είναι τουμπανο η κοιλιά μου και χαζογελαει

Χαχαχα μια από τα ίδια!!!είμαι +15  κιλα ενβ τρωω λιγοτερο κ ξερναω.. Δεν πειραζει ομως ,δεν ειναι επιλογη μας...

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ είμαι +10 κιλά αλλά με πάρα πάρα πολύ πρηξιμο εάν κιόλας περπατήσω η κάνω δουλειές στ σπίτι κ είμαι αρκετή ώρα όρθια η κατάσταση τους είναι απελπιστική δεν μου κάνει κανένα μα κανένα παπούτσι μου κυκλοφορώ μόνο με σαγιονάρα όπου κ αν πάω... Ενώ γενικά φορούσα 37 νούμερο πιστεύω τώρα μόνο σε νούμερο 40 θα έμπαινα.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ είμαι +13 κιλά αλλά από χθες με έχουν πιάσει πονακια περιόδου σήμερα το πρωί μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε ότι το πολύ πολύ να γεννήσω στις 37 εβδομάδες και αν πάω βάση περιόδου δηλαδή ούτε δύο εβδομάδες ακόμα..!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ είμαι +10 κιλά αλλά με πάρα πάρα πολύ πρηξιμο εάν κιόλας περπατήσω η κάνω δουλειές στ σπίτι κ είμαι αρκετή ώρα όρθια η κατάσταση τους είναι απελπιστική δεν μου κάνει κανένα μα κανένα παπούτσι μου κυκλοφορώ μόνο με σαγιονάρα όπου κ αν πάω... Ενώ γενικά φορούσα 37 νούμερο πιστεύω τώρα μόνο σε νούμερο 40 θα έμπαινα.. 

Σε βοηθάει καθόλου να βάζεις ψηλά τα πόδια όταν κάθεσαι? Δε βοηθάει καθόλου βέβαια κ ο καιρός! Η ζέστη το επιβαρύνει! 

πρίν από 29 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ είμαι +13 κιλά αλλά από χθες με έχουν πιάσει πονακια περιόδου σήμερα το πρωί μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε ότι το πολύ πολύ να γεννήσω στις 37 εβδομάδες και αν πάω βάση περιόδου δηλαδή ούτε δύο εβδομάδες ακόμα..!! 

Και πως αισθάνεσαι?? Θα το δεις σε δύο εβδομάδες το νινακι δηλαδή?? Απίστευτο! :x Με το καλό κορίτσι!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ είμαι +13 κιλά αλλά από χθες με έχουν πιάσει πονακια περιόδου σήμερα το πρωί μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε ότι το πολύ πολύ να γεννήσω στις 37 εβδομάδες και αν πάω βάση περιόδου δηλαδή ούτε δύο εβδομάδες ακόμα..!! 

Καλημέρα!! αχ τόσο σύντομα, τι ωραία! θα δεις το μωράκι σου πρώτη από όλες μας.σε ποια εβδομάδα θα είσαι σε δύο εβδομάδες?

14 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Τέλεια κοριτσάκι μου και εγώ από εβδομάδα ξεκινάω μαθήματα τοκετού.. Και εγώ το ίδιο πρέπει να αρχίσω να πλένω τα ρούχα από την ανηψια μου γιατί είναι τόνοι.. Μόνο τα πρώτα του θα πάρω καινούργια μετά νομίζω δεν θα ξανά χρειαστεί αλλά ρούχα..!!! 

Κοριτσάκι να τα χαρεί το μωράκι σου τα πράγματα που ήρθαν είναι τόσο ωραίο να τα βλέπουμε εγώ κάθε λίγο και λιγάκι πάω στο δωμάτιο της μπέμπας και τα χαζεύω!!!! Φαντάσου όταν έχω την μπέμπα μέσα στην κούνια θα κάθομαι με τις ώρες να την κοιτάω..!!!! Τα πόδια μου ήταν αρκετά πρησμένα πρώτα που φορούσα κάτι σαμπο το στυλ που φοράνε οι γιατροί με το που έβαλα πέδιλο ανοιχτό είναι μια χαρά τώρα.. 

Κοριτσια εχετε βαρύνει??? Εγώ πάρα πολύ νιώθω πολύ πίεση και βάρος όταν περπατάω.. Σήμερα πήγα jambo να πάρω ένα δωράκι και με το ζόρι το έβγαλα όλο στο περπάτημα γιατί δυστυχώς πρέπει να το περάσεις όλο για να πας ταμείο φρίκαρα λίγο που δεν μπορούσα να περπατήσω τόσο... Κάτι μου λέει πως θα γεννήσω βάση περιόδου όχι βάση υπερηχου.. γιατί βάση περιόδου σε 5 μέρες μπαίνω στον μήνα μου... Όταν πάω τουαλέτα και κάθομαι στην λεκάνη πόνο αν είναι χαμηλή πολύ η λεκάνη.. Αχ βρε κορίτσια λίγο έμεινε αντε να περάσει να πάρουμε τα αγγελούδια μας αγκαλίτσα!!!! 

αα τώρα διάβασα πως σε πέντε μέρες μπαίνεις στον μήνα σου. με το καλό να την κρατήσει στην αγκαλιά σου, με έναν πόνο!!! πάντως στην τουαλέτα που λες κι εγώ νιώθω πόνο όμως όχι στην λεκάνη, νιώθω χαμηλά, από κάτω, λες κ θα ανοίξει αν ζόριστω λίγο κ έχω κ δυσκοιλιότητα.... άσε...

κι εγώ έχω παραβαρύνει κορίτσια. με το που μπήκα στον 8ο όλα τα συμπτώματα ήρθαν μαζεμένα από κει που ήμουν μια χαρά.υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τί κάνετε? Συμπτώματα διαβάζω, βαρύνατε διαβάζω, ανυπομονησία και άγχος διαβάζω και συμπάσχω με όλα!!!!!

Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα, όμως, βρε κοπέλες!!!! Από νεύρα πώς τα πάτε? Γενικά έχετε ψυχολογικές μεταπτώσεις ή είμαι εγώ η μοναδική ψυχασθενής εγκυμονούσα και πρέπει να το ψάξω?:shock:


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια, τί κάνετε? Συμπτώματα διαβάζω, βαρύνατε διαβάζω, ανυπομονησία και άγχος διαβάζω και συμπάσχω με όλα!!!!!

Να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα, όμως, βρε κοπέλες!!!! Από νεύρα πώς τα πάτε? Γενικά έχετε ψυχολογικές μεταπτώσεις ή είμαι εγώ η μοναδική ψυχασθενής εγκυμονούσα και πρέπει να το ψάξω?:shock:

ου ου ου!!!Εγώ έχω πολλές. νεύρα αλλά κυρίως παράξενες ευαισθησίες,κλάματα κ υπερβολές... τι να κάνουμε, υπομονή. πάντως για μένα το χειρότερο από όλα τα τελευταία συμπτώματα είναι η δύσπνοια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ασία είπε:

ου ου ου!!!Εγώ έχω πολλές. νεύρα αλλά κυρίως παράξενες ευαισθησίες,κλάματα κ υπερβολές... τι να κάνουμε, υπομονή. πάντως για μένα το χειρότερο από όλα τα τελευταία συμπτώματα είναι η δύσπνοια!!

Εντάξει, για να αισθανθώ και λίγο φυσιολογική... Γιατί εγώ ούτε στο 1ο τρίμηνο δεν ήμουν τόσο ευερέθιστη και ευαίσθητη... Ολα μου φαντάζουν βουνό και είμαι έτοιμη να κλάψω με την παραμικρή βλακεία...

Αχ αυτή η δύσπνοια και η δυσφορία.... και εγώ τα θεωρώ απο τα χειρότερα συμπτώματα.... ακόμα πιο χάλια και απο τις αναγούλες!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εντάξει, για να αισθανθώ και λίγο φυσιολογική... Γιατί εγώ ούτε στο 1ο τρίμηνο δεν ήμουν τόσο ευερέθιστη και ευαίσθητη... Ολα μου φαντάζουν βουνό και είμαι έτοιμη να κλάψω με την παραμικρή βλακεία...

Αχ αυτή η δύσπνοια και η δυσφορία.... και εγώ τα θεωρώ απο τα χειρότερα συμπτώματα.... ακόμα πιο χάλια και απο τις αναγούλες!

φαντάσου!για να το λες εσύ που ξέρεις τι εστί αναγουλα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγκυουλες καλημέρα σας. Πώς είσαστε σήμερα; Εγώ έχω ενα πόνο στο ηβικό οστό και τσιμπήματα μέσα στον κόλπο. Τα έχω πολλες εβδομάδες τώρα, απλα όσο περνά ο καιρός έχω την εντύπωση οτι επιδεινωνονται. Ο γιατρός λεει ειναι οι σύνδεσμοι της λεκάνης και ανοίγουν. Ειδικά οταν γυρίζω πλευρό στο κρεβάτι πονάω πολυ εκεί κάτω. Η οταν μπαίνω στη μπανιέρα και όταν βαζω το ένα πόδι να μπω στο αμάξι. Γενικά άμα ανοίγω λιγο τα ποδια μου. Έχετε και εσείς κάτι ανάλογο;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Εγκυουλες καλημέρα σας. Πώς είσαστε σήμερα; Εγώ έχω ενα πόνο στο ηβικό οστό και τσιμπήματα μέσα στον κόλπο. Τα έχω πολλες εβδομάδες τώρα, απλα όσο περνά ο καιρός έχω την εντύπωση οτι επιδεινωνονται. Ο γιατρός λεει ειναι οι σύνδεσμοι της λεκάνης και ανοίγουν. Ειδικά οταν γυρίζω πλευρό στο κρεβάτι πονάω πολυ εκεί κάτω. Η οταν μπαίνω στη μπανιέρα και όταν βαζω το ένα πόδι να μπω στο αμάξι. Γενικά άμα ανοίγω λιγο τα ποδια μου. Έχετε και εσείς κάτι ανάλογο;

καλησπέρα!! το έχω κι εγώ αυτό που περιγράφεις. είχε ξεκινήσει στον πέμπτο-έκτο μήνα και ένα διάστημα ήταν πολύ έντονο, μετά πέρασε κ πότε πότε με πιάνει από τότε.Αυτά μου είχε πει κι εμένα ο γιατρός τότε που τον ρώτησα, οπότε μην το σκέφτεσαι καν, απλά υπομονή. θυμάμαι εμένα όταν με έπιανε μερικές φορές δυσκολεύομουν να περπατήσω. φαντάσου! ειδικά όταν έβαζα το ένα πόδι να μπω στο αμάξι ήταν πολύ έντονο!!!!!Αυτό το διάστημα τώρα δεν με έχει πιάσει, έχω βέβαια άλλα πονάκια, αλλά θα με ξαναπιάσει πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...