Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Απο εξετάσεις είμαι οκ.  Σε όλη την εγκυμοσύνη ειχα υγρα απλά τώρα είναι περισσότερα κι αναρωτιέμαι αν είναι λογω της εγκυμοσύνης ή γτ πρέπει να χαλαρωσω ρυθμούς.

Μια απλωστρα ρούχα μου εμειναν για σίδερο  και από αύριο πιανω τα δικα μας... τωρα διάλειμμα για βουτιά


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 18 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Κι εγώ σε μει ται έχω καταλήξει!! Από το γνωστο μαγαζι στη Γλυφάδα?? Σκέφτομαι να το παραγγειλω αφού γεννήσω βέβαια! Να αφήσω κάτι κ για μετά τη γέννα!!! :) κι εγώ νομίζω ότι θα βολεψει πολύ το συγκεκριμένο που είναι κ απαλό ύφασμα... Και μπορείς κ να θηλάσεις με αυτό! Μόνο καλά λόγια έχω ακούσει για αυτό το είδος μαρσιπου!

 

Κι εγώ την έχω αυτή την εκρηκτική αίσθηση!!!:-P

Δε μας έμεινε πολύ!! Σκέψου καλά αν τα πήρες όλα κ κλείσε τη!!! Κ να σκέφτεσαι ότι θα ξαναγυρίσεις σπίτι σου με τη καλύτερη παρεούλα !

Εχω να βαλω 2 πραγματακια ακομη... αυτο προσπαθω να σκεφτομαι γτ στην ιδεα οτι θα αφησω τοσο καιρο τον αντρουλη μου με πιανει ψυχοπλακωμα....

πρίν από 10 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Απο εξετάσεις είμαι οκ.  Σε όλη την εγκυμοσύνη ειχα υγρα απλά τώρα είναι περισσότερα κι αναρωτιέμαι αν είναι λογω της εγκυμοσύνης ή γτ πρέπει να χαλαρωσω ρυθμούς.

Μια απλωστρα ρούχα μου εμειναν για σίδερο  και από αύριο πιανω τα δικα μας... τωρα διάλειμμα για βουτιά

Και εγω τωρα εχω περισσότερα αλλα προσπαθω να μην το σκέφτομαι γτ στην αρχή ειχα τρελαθεί νομιζα πως ηταν αμνιακα... ασε... βεβαια θα το πω στο γιατρό τη Τρίτη που θα παω αλλα νομιζω πως ειναι φυσιολογικό προς το τελος να αυξάνονται!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχω να βαλω 2 πραγματακια ακομη... αυτο προσπαθω να σκεφτομαι γτ στην ιδεα οτι θα αφησω τοσο καιρο τον αντρουλη μου με πιανει ψυχοπλακωμα...

Κι εγώ το έπαθα αυτό για πέντε μέρες που πήγα στο πατρικό μου!! Πόσο μάλλον εσυ, που θα είσαστε τόσες μέρες μακριά! Υπομονή! Για καλό λόγο θα γίνει!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Κι εγώ σε μει ται έχω καταλήξει!! Από το γνωστο μαγαζι στη Γλυφάδα?? Σκέφτομαι να το παραγγειλω αφού γεννήσω βέβαια! Να αφήσω κάτι κ για μετά τη γέννα!!! :) κι εγώ νομίζω ότι θα βολεψει πολύ το συγκεκριμένο που είναι κ απαλό ύφασμα... Και μπορείς κ να θηλάσεις με αυτό! Μόνο καλά λόγια έχω ακούσει για αυτό το είδος μαρσιπου!

 

Κι εγώ την έχω αυτή την εκρηκτική αίσθηση!!!:-P

Δε μας έμεινε πολύ!! Σκέψου καλά αν τα πήρες όλα κ κλείσε τη!!! Κ να σκέφτεσαι ότι θα ξαναγυρίσεις σπίτι σου με τη καλύτερη παρεούλα !

Νομιζω σ Γλυφάδα εχει μαγαζι... Απο φμπ τ πηρα εγω... Το γνωστό  Αστερακι! Κοιτα είναι λίγο χοντρό το υφασμα γτ ειναι βαμβακερα, αλλα αμα δω οτι ζεσταινομαι για το καλοκαίρι θα παρω ενα ring sling κι θα ηρεμησω!!! :p


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Korina12 είπε:

@Maria_ath  Γεννησα  40+ 5! Με πλακούντα grade 3 απο την 36 εβδομάδα!

Παρήγορο, σ ευχαριστώ! Εγώ από 30+5 που το έμαθα παρακαλάω να φτάσω 36. Αν κρατήσω όσο εσύ θα τις φτάσω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Από υγρά τον τελευταίο καιρό πάρα πολλά και εγώ μούσκεμα λέμε αλλά ευτυχώς που στο ντομπλερ είδαμε ότι το αμνιακό υγρό είναι μια χαρά και η μέση έχει αρχίσει και πονάει!!! Μάρσιπος θα πάρω και εγώ αλλά μετά την γέννα γιατί θέλω να το δοκιμάσω με την μπέμπα για να έχουν σωστή θέση τα πόδια της μου το είπε και η παιδίατρος αυτό... @Μάντηκαλό ταξίδι και εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια και να γυρίσετε 3 σπίτι σας σύντομα!!!! Μη ξεχάσεις να πάρεις σαμπουάν για σένα αφρόλουτρο και άλλα τέτοια!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Νομιζω σ Γλυφάδα εχει μαγαζι... Απο φμπ τ πηρα εγω... Το γνωστό  Αστερακι! Κοιτα είναι λίγο χοντρό το υφασμα γτ ειναι βαμβακερα, αλλα αμα δω οτι ζεσταινομαι για το καλοκαίρι θα παρω ενα ring sling κι θα ηρεμησω!!! :p

Το ίδιο λέμε!!! Τέλεια! :grin:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2018 at 7:30 ΜΜ, zina7777 είπε:

Καλησπερα σας.

Εξαφανιστηκα γιατί...Γεννησα!

Εσπασαν τα νερα μου 26/8 το βραδυ και στις 28/8 εκανα καισαρικη.

Ο μπεμπης μου γεννηθηκε 2370 και μεχρι σημερα ειναι στη νεογνολογικη κλινικη ΠΓΝΙ. Ο φοβος ηταν επειδη εσπασαν τα νερα στην 34+5 ημερα μπορει η λοιμωξη(αν υπηρχε) να περασει στο αναπνευστικο του παιδιου κι εφοσον δεν ειχαν ολοκληρωθει οι πνευμονες να νοσησει σοβαρα.

Ολα ειναι καλα.μια μερα εμεινε στην ΜΕΝΝ.

Πλεον τρεφεται με γαλατακι τησ μαμας το οποιο στελνω σε μπουκαλακι κι αυριο πρωτα ο Θεος θα τον παρω σπιτι.

Καλη λευτερια σε ολες.

Η καισαρικη μου δεν πονεσε καθολου..δεν πιστευα οτι θα το ελεγα ποτε.τη φοβομουν τρομερα.Μαλλον ο φυσιολογικος ποναει πιο πολυ τελικα κοπελες.

Σας ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!

Ειμαι -4 κιλα απ οταν ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου.

Κοριτσακι μου μολις μπηκα να διαβασω νεα σας γιατι ειχα χαθει λιγο κ διαβασα το καλυτερο..  να σου ζησει! !!!!!! Γερο κ καλοτυχο το μωρακι σου.. η ευτυχια φανταζομαι απεριγραπτη.. ετσι να ειστε παντα.. 

Θα διαβασω κ παρακατω. Ειμαι ακομα στην 418.. χαχα.. ισως δω κ αλλες γεννες.. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, irinikavala είπε:

Κοριτσακι μου μολις μπηκα να διαβασω νεα σας γιατι ειχα χαθει λιγο κ διαβασα το καλυτερο..  να σου ζησει! !!!!!! Γερο κ καλοτυχο το μωρακι σου.. η ευτυχια φανταζομαι απεριγραπτη.. ετσι να ειστε παντα.. 

Θα διαβασω κ παρακατω. Ειμαι ακομα στην 418.. χαχα.. ισως δω κ αλλες γεννες.. 

Θα σποιλαρω τωρα!!! Δεν εχει αλλη!!! Μονο η Ζηνα λευτερωθηκε νωρίς νωρίς!!! :cool:

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα!

@Μάντη καλο ταξιδι! Την επομενη φορα που θα πας σπιτακι σου θα εχεις μαζι και το μικρουλι σου!!!!! Τι ωραια! Να πανε ολα τελεια!

Με το καλο να κρατησουμε ολες στα χερια μας τα παιδακια μας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.. Κατέθεσα σήμερα το χαρτί για την άδεια μητρότητας αλλά εμένα δεν μου είπαν απολύτως τίποτα.. Ούτε πόσα θα πάρω ούτε ποτέ απλά τους έδωσα το χαρτί και μου έδωσαν  ένα άλλο να υπογράψω.. Επίσης μου έβαλαν ως τελευταία ημερομηνία την μέρα που μπαίνω στην άδεια μητρότητας και όχι την τελευταία που πραγματικά δούλεψα και άρχισα τν ανανεωτική.. Μήπως δεν έγινε κάτι σωστά? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Κατέθεσα σήμερα το χαρτί για την άδεια μητρότητας αλλά εμένα δεν μου είπαν απολύτως τίποτα.. Ούτε πόσα θα πάρω ούτε ποτέ απλά τους έδωσα το χαρτί και μου έδωσαν  ένα άλλο να υπογράψω.. Επίσης μου έβαλαν ως τελευταία ημερομηνία την μέρα που μπαίνω στην άδεια μητρότητας και όχι την τελευταία που πραγματικά δούλεψα και άρχισα τν ανανεωτική.. Μήπως δεν έγινε κάτι σωστά? 

Το χαρτί που σου έδωσαν δεν γράφει πάνω το ποσό που σου έβγαλαν; Το επίδομα κυοφορίας ξεκινάει 56 μέρες πριν την Πητ και της μητρότητας από τη μέρα που θα γεννήσεις μέχρι και 63 μέρες μετά. Λογικά θα τα πάρεις κατά τις 25 του μήνα... Αν τα καταθέσεις μέχρι τις 10 του μήνα τα παιρνεις κατά τις 25 μετά τις 10 του μήνα μέχρι και 21 τα παιρνεις μέχρι 5 του επόμενου μήνα.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Το χαρτί που σου έδωσαν δεν γράφει πάνω το ποσό που σου έβγαλαν; Το επίδομα κυοφορίας ξεκινάει 56 μέρες πριν την Πητ και της μητρότητας από τη μέρα που θα γεννήσεις μέχρι και 63 μέρες μετά. Λογικά θα τα πάρεις κατά τις 25 του μήνα... Αν τα καταθέσεις μέχρι τις 10 του μήνα τα παιρνεις κατά τις 25 μετά τις 10 του μήνα μέχρι και 21 τα παιρνεις μέχρι 5 του επόμενου μήνα.

Όχι δεν έγραφε καθόλου το ποσό κ από όσο ξέρω σε όλες τις κοπέλες εδώ έλεγε πάνω το χαρτί τους.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι δεν έγραφε καθόλου το ποσό κ από όσο ξέρω σε όλες τις κοπέλες εδώ έλεγε πάνω το χαρτί τους.. 

Και το δικό μου έγραφε... Εσένα τι γράφει;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...