Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

@zina7777 να σας ζήσει ο μπέμπης!!! γερός και καλότυχος να είναι μια ζωή!!μας έκανες ποδαρικό, με το καλό να ακολουθήσουμε όλες μας!!Πως κ νωρίς έσπασαν τα νερά? νόμιζα πως με το που μπούμε στον μήνα μας τα περιμένουμε τα νερά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια αυτες τις μέρες νομίζω πως εχω αυξημένα υγρα υπολευκα. Εσείς έχετε ή μονο εγω;;;; 

Κατα τα άλλα πηζω στο πλύσιμο και σιδέρωμα. Τελικά είναι αρκετά αυτά του μωρου που πρέπει να πλυθούν και αν δεν απλωσω ρούχα μέχρι τις 15:00 δεν στεγνώνουν μέχρι το βράδυ. Πφφφφ 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

 

Κατα τα άλλα πηζω στο πλύσιμο και σιδέρωμα. Τελικά είναι αρκετά αυτά του μωρου που πρέπει να πλυθούν και αν δεν απλωσω ρούχα μέχρι τις 15:00 δεν στεγνώνουν μέχρι το βράδυ. Πφφφφ 

Τι ωραία! Είναι η μοναδική δουλειά στο καινούργιο σπίτι που ανυπομονώ να κάνω!!! :)

 

 

Να σας κάνω και μια ερώτηση...  Τι γνώμη έχετε για το μάρσιπο? Έχετε πάρει? Σκέφτεστε να πάρετε?? Αν ναι ,ποιο τύπο? 

Κάνω έρευνα αγοράς, επειδή με ενδιαφέρει.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Τι ωραία! Είναι η μοναδική δουλειά στο καινούργιο σπίτι που ανυπομονώ να κάνω!!! :)

 

 

Να σας κάνω και μια ερώτηση...  Τι γνώμη έχετε για το μάρσιπο? Έχετε πάρει? Σκέφτεστε να πάρετε?? Αν ναι ,ποιο τύπο? 

Κάνω έρευνα αγοράς, επειδή με ενδιαφέρει.

Κι εμένα με έχει πιάσει μια μανία να τα τελειωσω άμεσα!!!

Μάρσιπο σκέφτομαι κι εγω να παρω αλλά δεν το εχω ψάξει το θεμα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Πως είστε;;;; τελευταία μερα σπιτι μου!!! Αύριο φεύγω και Τρίτη εχω ραντεβού στο γιατρό μου λογικα θα μου πει πως θα προχωρήσουμε!!! 

Μπράβο κορίτσι μου! Να έχεις καλό ταξίδι!! Πως εισαι? Έτοιμα όλα??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Κορίτσια αυτες τις μέρες νομίζω πως εχω αυξημένα υγρα υπολευκα. Εσείς έχετε ή μονο εγω;;;; 

Κατα τα άλλα πηζω στο πλύσιμο και σιδέρωμα. Τελικά είναι αρκετά αυτά του μωρου που πρέπει να πλυθούν και αν δεν απλωσω ρούχα μέχρι τις 15:00 δεν στεγνώνουν μέχρι το βράδυ. Πφφφφ 

γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη είχα πάντα υγρα.  κάνω όμως συχνά καλλιέργειες και τα ελέγχω ( καλά έχω και ζητήματα εγώ με τράχηλο και θέλει να είναι καλυμμένος γι'αυτό κ οι συχνές καλλιέργειες) γενικά μου έχουν πει αν δεν μου προκαλούν  κνισμο, η τσούξιμο, η να μυρίζουν έντονα είναι φυσιολογικό. ρωτα αν θες και τον γιατρό σου!

τι ωραία διαδικασία όμως να ετοιμάζεις τα ρουχαλάκια.. εγώ σήμερα μπήκα στην 33 και κάπως νιώθω πιο αισιόδοξη να κάνω κάποιες αγορές αλλά θα μου τα ετοιμάσουν όλα η μανα μου και ο άντρας μου.. στεναχωριέμαι λίγο που δε μπορώ να ασχοληθώ αλλά δεν πειράζει.. 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Να έχεις καλό ταξίδι!! Πως εισαι? Έτοιμα όλα??

Ευχαριστώ!!! Σε γενικες γραμμες ειμαι καλα!!! Εχω πονακια καποιες μερες αρκετα και πολλα υγρά!!! Ποναει η μεση μου κ νιωθω ετοιμη να εκραγω!!! Χαχαχαααα κατα τ αλλα ειμαι μια χαρα!!!! Η βαλιτσα ακομα δεν έκλεισε δεν το εχω παρει αποφαση ακομη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! 

@Μαρία1430 υγρα εχω και εγω περισσότερα μετα την 32η εβδομάδα, αλλά ο γιατρος μου είπε είναι φυσιολογικό... Ενημέρωσε όμως και τον γιατρό σου οταν τον δεις ή μιλησετε, γιατί αυτός ξερει καλύτερα!!! 

@Anastasia05 εγω εχω παρει ηδη Μαρσιπο! Ήταν η πρώτη αγορά που εκανα για τη μπεμπα μου!!! Νομίζω θα μας βολέψει πολύ στις βόλτες μας!! Πηραμε μει ται!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υγρά έχω κ εγώ πολλά σχεδόν από την αρχή της εγκυμοσύνης μου αλλά αφού δεν είχα ενοχλήσεις ο γιατρός μου είπε ότι δεν κάτι.. Εμας κορίτσια 2 φίλες μου μου έδωσαν ρουχαλάκια και είναι άπειρα πολλά ειδικά η μία μου έδωσε και 2 υπνοσακους και μάρσιπος της chicco ελπίζω να μας βολέψει.. Βέβαια αύριο θα ξεκινήσω κ εγώ τς αγορές μου γτ εννοείται τα πρώτα της ρουχαλάκια θέλω να της τα πάρω εγώ.. Είναι τοοοοσα πολλά αυτά που έχω να πλύνω αλλά το σίδερο θα το αναλάβει η μαμά μου.. 

Ήθελα να ρωτήσω κτ τα κορίτσια που έχουμε ζάχαρο.. Ο γιατρός σας για τον καφέ τι σας έχει πει σας επιτρέπει να πίνετε??? 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Marimarv είπε:

Υγρά έχω κ εγώ πολλά σχεδόν από την αρχή της εγκυμοσύνης μου αλλά αφού δεν είχα ενοχλήσεις ο γιατρός μου είπε ότι δεν κάτι.. Εμας κορίτσια 2 φίλες μου μου έδωσαν ρουχαλάκια και είναι άπειρα πολλά ειδικά η μία μου έδωσε και 2 υπνοσακους και μάρσιπος της chicco ελπίζω να μας βολέψει.. Βέβαια αύριο θα ξεκινήσω κ εγώ τς αγορές μου γτ εννοείται τα πρώτα της ρουχαλάκια θέλω να της τα πάρω εγώ.. Είναι τοοοοσα πολλά αυτά που έχω να πλύνω αλλά το σίδερο θα το αναλάβει η μαμά μου.. 

Ήθελα να ρωτήσω κτ τα κορίτσια που έχουμε ζάχαρο.. Ο γιατρός σας για τον καφέ τι σας έχει πει σας επιτρέπει να πίνετε??? 

 

τυχερή! εγώ δεν έχω κανέναν να μου δώσει! ειμαι και κρεβατωμενη..οπότε τα βλέπω από ίντερνετ και μετά που τα αγοράζει ο σύζυγος! μέχρι και για νυχτικες θηλασμού τον έστειλα τον καημένο!!

με αφήνει καφέ αλλά αραιά και που! ελληνικό, χωρίς ζάχαρη φυσικά και όχι πολύ βαρύ!  αλήθεια είναι ότι δεν τον αναζητούσα τον καφέ στην εγκυμοσύνη αλλά εχει τώρα 3 βδομάδες που άλλαξαν τα γούστα!! και πίνω που κ που ένα νεροζουμι να ξεγελιεμαι και να ξεχνιέμαι! εσυ πίνεις καφεδάκι;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , bella32 είπε:

τυχερή! εγώ δεν έχω κανέναν να μου δώσει! ειμαι και κρεβατωμενη..οπότε τα βλέπω από ίντερνετ και μετά που τα αγοράζει ο σύζυγος! μέχρι και για νυχτικες θηλασμού τον έστειλα τον καημένο!!

με αφήνει καφέ αλλά αραιά και που! ελληνικό, χωρίς ζάχαρη φυσικά και όχι πολύ βαρύ!  αλήθεια είναι ότι δεν τον αναζητούσα τον καφέ στην εγκυμοσύνη αλλά εχει τώρα 3 βδομάδες που άλλαξαν τα γούστα!! και πίνω που κ που ένα νεροζουμι να ξεγελιεμαι και να ξεχνιέμαι! εσυ πίνεις καφεδάκι;

Κ εγώ σε όλη μου την εγκυμοσύνη να είχα πιει 15 καφέδες αντε 20 το πολύ τον είχα κόψει επίτηδες στην αρχη δεν έπινα καθόλου μετά άρχισα να πριν που κ που αλλά φαντάσου 1 στς 2 βδομάδες άμα πήγαινα για κανένα μπάνιο ή καμια εκδρομή αλλά όπως κ εσύ αραιωμένο πιο πολύ νερό με γεύση καφέ μπορείς να το πεις αλλά εγώ δεν μπορώ τον ελληνικό με πειράζει στ στομάχι οπότε πίνω φρένο εσπρέσο... Αλλά η αλήθεια είναι πως ειδικά στην αρχή μου έλειπε πολύ ο καφές γτ δούλευα πολλές ώρες 12ωρα και ο καφές ήταν απαραιτήτως μπορεί να έπινα κ 4 την μέρα οπότε μετά με δυσκόλεψε τώρα το έχω συνηθίσει αλλά κ πάλι υπάρχουν φορές που το θέλω πολύ.. Αλλά είναι ένα πράγμα που είχα ξεχάσει να ρωτήσω τον γιατρό μου εάν μπορώ να πίνω που κ που ένα καφέ τώρα με το ζάχαρο 

Χαχαχαχα εμένα ο άντρας μου δεν ξέρω εάν θα πήγαινε να μου πάρει τα σουίτεν κ τις πιτζάμες.. Εδώ του λέω από σούπερ μάρκετ να μου πάρει τις μικρές τς σερβιέτες που χρησιμοποιώ και δεν τς παίρνει δεν ξέρω τι κόλλημα είναι αυτό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Κ εγώ σε όλη μου την εγκυμοσύνη να είχα πιει 15 καφέδες αντε 20 το πολύ τον είχα κόψει επίτηδες στην αρχη δεν έπινα καθόλου μετά άρχισα να πριν που κ που αλλά φαντάσου 1 στς 2 βδομάδες άμα πήγαινα για κανένα μπάνιο ή καμια εκδρομή αλλά όπως κ εσύ αραιωμένο πιο πολύ νερό με γεύση καφέ μπορείς να το πεις αλλά εγώ δεν μπορώ τον ελληνικό με πειράζει στ στομάχι οπότε πίνω φρένο εσπρέσο... Αλλά η αλήθεια είναι πως ειδικά στην αρχή μου έλειπε πολύ ο καφές γτ δούλευα πολλές ώρες 12ωρα και ο καφές ήταν απαραιτήτως μπορεί να έπινα κ 4 την μέρα οπότε μετά με δυσκόλεψε τώρα το έχω συνηθίσει αλλά κ πάλι υπάρχουν φορές που το θέλω πολύ.. Αλλά είναι ένα πράγμα που είχα ξεχάσει να ρωτήσω τον γιατρό μου εάν μπορώ να πίνω που κ που ένα καφέ τώρα με το ζάχαρο 

Αν τον πίνεις σκέτο δεν θα υπάρχει πρόβλημα... Αν ρίχνεις ζάχαρη, φαντάζομαι θα ειναι θεμα και θα πρέπει να βρεις εναλλακτικές... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν τον πίνεις σκέτο δεν θα υπάρχει πρόβλημα... Αν ρίχνεις ζάχαρη, φαντάζομαι θα ειναι θεμα και θα πρέπει να βρεις εναλλακτικές... 

Έβαλα μια μαύρη ζάχαρη σήμερα μόνο η σκέφτηκα και την ζαχαρίνη στεβια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!!! 

@Μαρία1430 υγρα εχω και εγω περισσότερα μετα την 32η εβδομάδα, αλλά ο γιατρος μου είπε είναι φυσιολογικό... Ενημέρωσε όμως και τον γιατρό σου οταν τον δεις ή μιλησετε, γιατί αυτός ξερει καλύτερα!!! 

@Anastasia05 εγω εχω παρει ηδη Μαρσιπο! Ήταν η πρώτη αγορά που εκανα για τη μπεμπα μου!!! Νομίζω θα μας βολέψει πολύ στις βόλτες μας!! Πηραμε μει ται!!! 

Κι εγώ σε μει ται έχω καταλήξει!! Από το γνωστο μαγαζι στη Γλυφάδα?? Σκέφτομαι να το παραγγειλω αφού γεννήσω βέβαια! Να αφήσω κάτι κ για μετά τη γέννα!!! :) κι εγώ νομίζω ότι θα βολεψει πολύ το συγκεκριμένο που είναι κ απαλό ύφασμα... Και μπορείς κ να θηλάσεις με αυτό! Μόνο καλά λόγια έχω ακούσει για αυτό το είδος μαρσιπου!

 

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Ευχαριστώ!!! Σε γενικες γραμμες ειμαι καλα!!! Εχω πονακια καποιες μερες αρκετα και πολλα υγρά!!! Ποναει η μεση μου κ νιωθω ετοιμη να εκραγω!!! Χαχαχαααα κατα τ αλλα ειμαι μια χαρα!!!! Η βαλιτσα ακομα δεν έκλεισε δεν το εχω παρει αποφαση ακομη...

Κι εγώ την έχω αυτή την εκρηκτική αίσθηση!!!:-P

Δε μας έμεινε πολύ!! Σκέψου καλά αν τα πήρες όλα κ κλείσε τη!!! Κ να σκέφτεσαι ότι θα ξαναγυρίσεις σπίτι σου με τη καλύτερη παρεούλα !


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...