Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

τι ακριβώς συσπάσεις έχεις κ τι σου είπε ο γιατρός? εννοώ πως νιώθεις κ κάθε πότε.γιατί κι εγώ έχω κ μου είπε ξεκούραση κ αν τις ξανανιώσω όπως τις περιέγραψα να πάω στο νοσοκομείο κ θα μου κάνουν εισαγωγή.

νιώθω μια ενόχληση κ δυσφορία όταν τις έχω. το απόγευμα είχα πέντε συσπάσεις ανά πέντε λεπτά, μετά κόπηκαν. έχω τρεις μέρες που έχω έντονες, υπάρχει περίπτωση να γεννήσω πιο νωρίς? είμαι 34+1, πολύ νωρίς!!!!

εγώ στη θέση σου θα πήγαινα να με δουν, θα ζητούσα NST, πιο πολύ να είμαι καλυμμενη. συζήτησε το και με το γιατρό σου και ακολούθησε το ένστικτο σου.  νιώθεις ότι πετρωνει όλη η κοιλιά ή μόνο σε κάποιο σημείο; πχ δεξιά;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

τι ακριβώς συσπάσεις έχεις κ τι σου είπε ο γιατρός? εννοώ πως νιώθεις κ κάθε πότε.γιατί κι εγώ έχω κ μου είπε ξεκούραση κ αν τις ξανανιώσω όπως τις περιέγραψα να πάω στο νοσοκομείο κ θα μου κάνουν εισαγωγή.

νιώθω μια ενόχληση κ δυσφορία όταν τις έχω. το απόγευμα είχα πέντε συσπάσεις ανά πέντε λεπτά, μετά κόπηκαν. έχω τρεις μέρες που έχω έντονες, υπάρχει περίπτωση να γεννήσω πιο νωρίς? είμαι 34+1, πολύ νωρίς!!!!

Ενιωθα να σφίγγει μπουνιτσες η κοιλια μ χαμηλα... Αυτες τον ανησυχησαν κ μ πε να προσεχω, οπως επίσης καποια τσιμπηματακια π ενιωθα... Φυσιολογικα μ ειπε ειναι τα πονακια περιόδου που νιωθου.. Αυτα ειναι προπαρασκευαστικες συσπασεις... Εσυ τ νιωθεις? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ενιωθα να σφίγγει μπουνιτσες η κοιλια μ χαμηλα... Αυτες τον ανησυχησαν κ μ πε να προσεχω, οπως επίσης καποια τσιμπηματακια π ενιωθα... Φυσιολογικα μ ειπε ειναι τα πονακια περιόδου που νιωθου.. Αυτα ειναι προπαρασκευαστικες συσπασεις... Εσυ τ νιωθεις? 

Αυτά κι εγώ. έχω καιρό που τα νιώθω απλά τις 3 τελευταίες μέρες είναι περισσότερες οι συσπάσεις αυτές κ προχθές πήγα στο νοσοκομείο να τις  δουν κ όσο ήμουν για ζώνες δεν είχα καμία σύσπαση, οπότε με έδιωξαν κ μου είπαν αν ξανανιώσω όπως τους περιέγραψα να πάω να μου κάνουν εισαγωγή γιατί πρέπει να περάσουν δύο εβδομάδες ακόμη να ξεφύγουμε από το επικίνδυνο διάστημα.

πρίν από 13 λεπτά , bella32 είπε:

εγώ στη θέση σου θα πήγαινα να με δουν, θα ζητούσα NST, πιο πολύ να είμαι καλυμμενη. συζήτησε το και με το γιατρό σου και ακολούθησε το ένστικτο σου.  νιώθεις ότι πετρωνει όλη η κοιλιά ή μόνο σε κάποιο σημείο; πχ δεξιά;

nst είναι οι ζώνες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Αυτά κι εγώ. έχω καιρό που τα νιώθω απλά τις 3 τελευταίες μέρες είναι περισσότερες οι συσπάσεις αυτές κ προχθές πήγα στο νοσοκομείο να τις  δουν κ όσο ήμουν για ζώνες δεν είχα καμία σύσπαση, οπότε με έδιωξαν κ μου είπαν αν ξανανιώσω όπως τους περιέγραψα να πάω να μου κάνουν εισαγωγή γιατί πρέπει να περάσουν δύο εβδομάδες ακόμη να ξεφύγουμε από το επικίνδυνο διάστημα.

nst είναι οι ζώνες? 

ναι , οι ζώνες ( ή αλλιώς καρδιοτοκογραφημα)

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , bella32 είπε:

εγώ στη θέση σου θα πήγαινα να με δουν, θα ζητούσα NST, πιο πολύ να είμαι καλυμμενη. συζήτησε το και με το γιατρό σου και ακολούθησε το ένστικτο σου.  νιώθεις ότι πετρωνει όλη η κοιλιά ή μόνο σε κάποιο σημείο; πχ δεξιά;

το ένστικτό μου λέει πως κ τώρα να γεννηθεί το μωρό θα είναι μια χαρά. Αλλά δεν νομίζω πως θα γεννήσω τόσο νωρίς.Υπάρχει περίπτωση οι συσπάσεις αυτές να φέρουν τοκετό? ποιο είναι το χειρότερο σενάριο που μπορεί να συμβεί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Αυτά κι εγώ. έχω καιρό που τα νιώθω απλά τις 3 τελευταίες μέρες είναι περισσότερες οι συσπάσεις αυτές κ προχθές πήγα στο νοσοκομείο να τις  δουν κ όσο ήμουν για ζώνες δεν είχα καμία σύσπαση, οπότε με έδιωξαν κ μου είπαν αν ξανανιώσω όπως τους περιέγραψα να πάω να μου κάνουν εισαγωγή γιατί πρέπει να περάσουν δύο εβδομάδες ακόμη να ξεφύγουμε από το επικίνδυνο διάστημα.

nst είναι οι ζώνες? 

Αφού τις ενιωθες τοσο συχνα μην το αμελεις!!! Να παρεις το γιατρο σου τηλέφωνο αύριο!!! Ειναι πολυ νωρις ακομα για γεννα!!! Και εμενα μ ειχε πει αν γινουν συχνα να το πω για να κανω εισαγωγή και να  πάρω τοκολυτικα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

το ένστικτό μου λέει πως κ τώρα να γεννηθεί το μωρό θα είναι μια χαρά. Αλλά δεν νομίζω πως θα γεννήσω τόσο νωρίς.Υπάρχει περίπτωση οι συσπάσεις αυτές να φέρουν τοκετό? ποιο είναι το χειρότερο σενάριο που μπορεί να συμβεί?

τα μωράκια μετά τις 32, 33 με λίγη βοήθεια στη μενν όλα γυρνάνε σπίτι τους! Αυτό που λέει ο γιατρός μου. σκέψου το δικό μου μαξιλάρι ήταν οι 32! τώρα είναι σε φάση, ας πάει όσο γίνεται, αφού περάσαμε το όριο!οπότε σκεφτόμαστε θετικά! αν δεις ότι έχουν ρυθμό και νιώθεις δυσφορία μεγάλη πήγαινε νοσοκομείο για ορό να σου τις σταματήσουν! μήπως κουράστηκες; εγώ πχ σήμερα που έκανα μπάνιο και μαλλί με πιασανε μερικές γτ ζοριστηκα...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως κορίτσια από συσπάσεις ακόμα μέσα με έχουν ήταν να φύγω αύριο αλλά αυτό που με ανησυχεί είναι ότι σήμερα ένιωσα πάλι κάτι πονακια στ μηχάνημα δεν φάνηκε κάτι και μου είπαν θα το δούμε κ αύριο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αφού τις ενιωθες τοσο συχνα μην το αμελεις!!! Να παρεις το γιατρο σου τηλέφωνο αύριο!!! Ειναι πολυ νωρις ακομα για γεννα!!! Και εμενα μ ειχε πει αν γινουν συχνα να το πω για να κανω εισαγωγή και να  πάρω τοκολυτικα

 

πρίν από 6 λεπτά , bella32 είπε:

τα μωράκια μετά τις 32, 33 με λίγη βοήθεια στη μενν όλα γυρνάνε σπίτι τους! Αυτό που λέει ο γιατρός μου. σκέψου το δικό μου μαξιλάρι ήταν οι 32! τώρα είναι σε φάση, ας πάει όσο γίνεται, αφού περάσαμε το όριο!οπότε σκεφτόμαστε θετικά! αν δεις ότι έχουν ρυθμό και νιώθεις δυσφορία μεγάλη πήγαινε νοσοκομείο για ορό να σου τις σταματήσουν! μήπως κουράστηκες; εγώ πχ σήμερα που έκανα μπάνιο και μαλλί με πιασανε μερικές γτ ζοριστηκα...

πωπω ρε κορίτσια!!θα πάω αύριο στο νοσοκομείο μου φαίνεται.έχω 3 μέρες που τις παρακολουθώ ενώ είμαι ξάπλα κ είναι αρκετές. μόνο το απόγευμα όμως ήταν ανά 5 λεπτά. Θέλω να περάσουν 14 μέρες να μπω στην 37η εβδομάδα.Τελικά είναι συχνό φαινόμενο από τόσο νωρίς οι συσπάσεις. τόσο καιρό όμως νόμιζα πως είναι καλές, έτσι μου είχε πει ο γιατρός πριν μια εβδομάδα, πως απλά προετοιμάζουν την μήτρα. Όχι όμως πως μπορεί να έρθει κ η γέννα τόσο νωρίς. Δεν μου το ανέφερε αυτό πριν μια εβδομάδα που έκανα ντοπλερ κ τον ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ασία είπε:

 

πωπω ρε κορίτσια!!θα πάω αύριο στο νοσοκομείο μου φαίνεται.έχω 3 μέρες που τις παρακολουθώ ενώ είμαι ξάπλα κ είναι αρκετές. μόνο το απόγευμα όμως ήταν ανά 5 λεπτά. Θέλω να περάσουν 14 μέρες να μπω στην 37η εβδομάδα.Τελικά είναι συχνό φαινόμενο από τόσο νωρίς οι συσπάσεις. τόσο καιρό όμως νόμιζα πως είναι καλές, έτσι μου είχε πει ο γιατρός πριν μια εβδομάδα, πως απλά προετοιμάζουν την μήτρα. Όχι όμως πως μπορεί να έρθει κ η γέννα τόσο νωρίς. Δεν μου το ανέφερε αυτό πριν μια εβδομάδα που έκανα ντοπλερ κ τον ρώτησα.

Μη φρικάρεις!! Ψυχραιμια, μιλα με το γιατρο σου αύριο και θα σου πει τι να κάνεις!!! Και μην ξεχνάμε, κρεβατακι και ξεκούραση!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Πως είστε γενικά κορίτσια??? ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά???? κάνατε όλες το τεστ για στρεπτόκοκο??? εγώ αύριο.. άργησα πολύ νομίζω αλλά ο γιατρός μου λέει δεν γεννάω ακόμα όπότε θέλει να το κάνουμε προς το τέλος.. πως νιώθετε γενικα?? είστε έτοιμες?????

Καλησπέρα! Εγω δεν το έκανα λογο καισαρικης!!! Ποσο εισαι τωρα;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Δυσκολο βραδυ πέρασα χθες κοριτσια ειχα πολλα πονακια και ενιωθα τρομερη πιεση κατω... φοβήθηκα πολυ... αλλα δοξο το Θεό μετα τις 4 μου πέρασαν... εσεις εχετε τετοια πονακια;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπέρα! Εγω δεν το έκανα λογο καισαρικης!!! Ποσο εισαι τωρα;;;;

Εγω κ/α κολπικου εκανα προσχθες και περιμένω τα αποτελέσματα! Ειναι αλλο τεστ αυτό??? 

 

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Δυσκολο βραδυ πέρασα χθες κοριτσια ειχα πολλα πονακια και ενιωθα τρομερη πιεση κατω... φοβήθηκα πολυ... αλλα δοξο το Θεό μετα τις 4 μου πέρασαν... εσεις εχετε τετοια πονακια;;;

Εγω κλασικα με ενοχλουσε η κοιλια και γυρνουσα γυρω γυρω... Πονακια τωρα π ξεκουραζομαι εχω πολυ σπανια αλλα ανεκτα! Να μιλησεις με το γιατρο σου μήπως πρέπει να σε δει βρε κοπελα μου! 

Καλημέρα κιολας!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ναι αμε!!! Να μ το θυμησεις ομως!!! Ποιο γιατρο εχεις??? 

Εγω Ασια μου παντως μέχρι να κλεισω την 37η θα βγαλω ρίζες στον καναπέ!!! 

Τον Αντσακλη έχω εσύ;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...