Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κορίτσια τα νεύρα μου! Αν δεν τα πω κάπου θα σκάσω!!!!

Δεν φτάνει που με έχει φάει η κλεισούρα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως!!! Με εντολή μαίας και γιατρού παρακαλώ!!!! Η αδερφή μου σήμερα έβγαλε τη διάγνωση πως είμαι μια χαρα και δεν μπορεί να καταλάβει το λόγο για τον οποίο είμαι τοσο υπερβολική!!!! Μάλιστα, μου είπε πως και να γεννηθεί τωρα το μωρό δεν πειράζει (35η εβδομάδα), αφού βάση βδομάδων θα εχω μπει σ μηνα μ και θα χαλαρωσω και θα ηρεμησω!!!! Και πως  είναι βλακειες τα περί προωρότητας!!! Καλύτερα να γεννηθεί μικρό λέει! Θα βγει πιο εύκολα!!!

Ειλικρινά, έχω βγει εκτός εαυτού!!!! Ηθελα να τη βρίσω!!! Δεν ξερω πως κρατήθηκα!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια τα νεύρα μου! Αν δεν τα πω κάπου θα σκάσω!!!!

Δεν φτάνει που με έχει φάει η κλεισούρα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως!!! Με εντολή μαίας και γιατρού παρακαλώ!!!! Η αδερφή μου σήμερα έβγαλε τη διάγνωση πως είμαι μια χαρα και δεν μπορεί να καταλάβει το λόγο για τον οποίο είμαι τοσο υπερβολική!!!! Μάλιστα, μου είπε πως και να γεννηθεί τωρα το μωρό δεν πειράζει (35η εβδομάδα), αφού βάση βδομάδων θα εχω μπει σ μηνα μ και θα χαλαρωσω και θα ηρεμησω!!!! Και πως  είναι βλακειες τα περί προωρότητας!!! Καλύτερα να γεννηθεί μικρό λέει! Θα βγει πιο εύκολα!!!

Ειλικρινά, έχω βγει εκτός εαυτού!!!! Ηθελα να τη βρίσω!!! Δεν ξερω πως κρατήθηκα!!!

Κακως κρατηθηκες, αδερφη σου, να την βρισεις! Μη δινεις σημασια ειναι και ο τροπος τους αποτομος και δεν τον καταλαβαινουν. Ξερω καλα απο γαιδουρια αδερφες... 

Εσυ το μωρακι σου θα σκεφτεσαι και πως θα φτασεις οσο πιο κοντα στις 40 εβδομαδες μπορεις. Και θα κανεις ο,τι περναει απο το χερι σου γι’αυτο! Τωρα οι αλλοι ας λενε ο,τι θελουν, εσυ, φεεεεταααα (που ελεγε και μια παλια διαφημιση).

Ακου εκει: καλυτερα να γεννηθει μικρο... ό,τι να’ναι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Κακως κρατηθηκες, αδερφη σου, να την βρισεις! Μη δινεις σημασια ειναι και ο τροπος τους αποτομος και δεν τον καταλαβαινουν. Ξερω καλα απο γαιδουρια αδερφες... 

Εσυ το μωρακι σου θα σκεφτεσαι και πως θα φτασεις οσο πιο κοντα στις 40 εβδομαδες μπορεις. Και θα κανεις ο,τι περναει απο το χερι σου γι’αυτο! Τωρα οι αλλοι ας λενε ο,τι θελουν, εσυ, φεεεεταααα (που ελεγε και μια παλια διαφημιση).

Ακου εκει: καλυτερα να γεννηθει μικρο... ό,τι να’ναι!

Ρε συ δεν μπορω καν να το διανοηθώ!!! Είμαι υπερβολική λέει γτ φαίνομαι μια χαρα!! Γιατί δεν έχω βαρύνει λέει και μπορώ και σηκώνομαι απο τον καναπέ χωρίς βοήθεια, ενώ μια φίλη της ήθελε 2 άτομα να την τραβήξουν! Ασχετο βεβαια που εκεινη είχε βάλει 30 κιλά και εγω ειμαι μειον 6 απο οσα ξεκινησα!!! Οχι, δεν μετρανε οι συσπάσεις μου, ο κινδυνος για προωρο τοκετο, τίποτα! Αφού περπαταω ειμαι καλα αρα κακως προσεχω!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια τα νεύρα μου! Αν δεν τα πω κάπου θα σκάσω!!!!

Δεν φτάνει που με έχει φάει η κλεισούρα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως!!! Με εντολή μαίας και γιατρού παρακαλώ!!!! Η αδερφή μου σήμερα έβγαλε τη διάγνωση πως είμαι μια χαρα και δεν μπορεί να καταλάβει το λόγο για τον οποίο είμαι τοσο υπερβολική!!!! Μάλιστα, μου είπε πως και να γεννηθεί τωρα το μωρό δεν πειράζει (35η εβδομάδα), αφού βάση βδομάδων θα εχω μπει σ μηνα μ και θα χαλαρωσω και θα ηρεμησω!!!! Και πως  είναι βλακειες τα περί προωρότητας!!! Καλύτερα να γεννηθεί μικρό λέει! Θα βγει πιο εύκολα!!!

Ειλικρινά, έχω βγει εκτός εαυτού!!!! Ηθελα να τη βρίσω!!! Δεν ξερω πως κρατήθηκα!!!

Μήπως προσπαθεί να σε ηρεμήσει για να μην εχεις αγχος;;;; ισως το κανειε λαθος τροπο... αν δεν εχει και δικα της παιδακια ενα παραπάνω!!! Παντως και η δικη μ αδελφή λεει δεν πειράζει που θα ειναι μικρούλι θα μεγαλώσει με το γαλατακι μου!!! Ισως γτ εκείνη γέννησε ενα παιδι 5100 με φυσιολογικό τοκετού χωρις επισκληριδιο! Κ οπως καταλαβαίνετε τα ειδε ολααα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου εχετε ζωάκια σπίτι σας? Εμεις εχουμε μια σκυλιτσα μαλαμα και ανυπομονω να δω πως θα ειναι με τη μπεμπα!!! Λατρεύει τα παιδιά και πιστεύω θα την "υιοθετήσει"!!! Ηδη ειναι υπερπροστατευτικη απέναντι μου απο οταν εμεινα εγκυος! 

Κι εγώ έχω έναν γερακο ο οποίος δεν τα πάει και πολύ καλά με τα παιδιά γιατί είναι γεροπαραξενος και νευριάζει όταν πάνε με φορά προς τα πάνω του να τον χαιδεψουν... Αλλά θεωρώ ότι με το δικό μου παιδί επειδή θα το μάθει και θα το συνηθίσει δεν θα έχει πρόβλημα.

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Εγω παρακολουθησα μαθηματα στο ΑΛΕΞΆΝΔΡΑΣ!!! Ήταν πολυ ώραια και πιστεύω θα φανουν πολυ χρησιμα απο οτι εχω διαβασει απο κοπελες σ φόρουμ!!! 

Καλα εκανες και εψαξες για μαια!! Ποσο θα σ κοστίσει? 

Στο Αλεξάνδρας πόσα μαθήματα παρακολούθησες; Έπρεπε να δηλώσεις συμμετοχή αρκετά νωρίτερα; Εγώ είμαι ακόμα στην 25η εβδομάδα και λέω να ψάξω για μαθήματα από οκτωμβρη που θα έχω τελειώσει και με την εξεταστική μου και θα έχω χρόνο. Επίσης άσχετο αλλά σκοπεύεις να γεννήσεις στο Αλεξάνδρα; 

Όσο για αυτό που σου είπε η αδερφή σου μην ασχολησε... Εγώ πλέον προτιμώ να είμαι ολη μερα μόνη μου και να μην μιλάω σε άνθρωπο παρά να ρισκάρω να συγχυστω!!! Ας είναι καλά η τηλεόραση και τα βιβλία!!!!

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια τα νεύρα μου! Αν δεν τα πω κάπου θα σκάσω!!!!

Δεν φτάνει που με έχει φάει η κλεισούρα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως!!! Με εντολή μαίας και γιατρού παρακαλώ!!!! Η αδερφή μου σήμερα έβγαλε τη διάγνωση πως είμαι μια χαρα και δεν μπορεί να καταλάβει το λόγο για τον οποίο είμαι τοσο υπερβολική!!!! Μάλιστα, μου είπε πως και να γεννηθεί τωρα το μωρό δεν πειράζει (35η εβδομάδα), αφού βάση βδομάδων θα εχω μπει σ μηνα μ και θα χαλαρωσω και θα ηρεμησω!!!! Και πως  είναι βλακειες τα περί προωρότητας!!! Καλύτερα να γεννηθεί μικρό λέει! Θα βγει πιο εύκολα!!!

Ειλικρινά, έχω βγει εκτός εαυτού!!!! Ηθελα να τη βρίσω!!! Δεν ξερω πως κρατήθηκα!!!

 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Κι εγώ έχω έναν γερακο ο οποίος δεν τα πάει και πολύ καλά με τα παιδιά γιατί είναι γεροπαραξενος και νευριάζει όταν πάνε με φορά προς τα πάνω του να τον χαιδεψουν... Αλλά θεωρώ ότι με το δικό μου παιδί επειδή θα το μάθει και θα το συνηθίσει δεν θα έχει πρόβλημα.

Στο Αλεξάνδρας πόσα μαθήματα παρακολούθησες; Έπρεπε να δηλώσεις συμμετοχή αρκετά νωρίτερα; Εγώ είμαι ακόμα στην 25η εβδομάδα και λέω να ψάξω για μαθήματα από οκτωμβρη που θα έχω τελειώσει και με την εξεταστική μου και θα έχω χρόνο. Επίσης άσχετο αλλά σκοπεύεις να γεννήσεις στο Αλεξάνδρα; 

Όσο για αυτό που σου είπε η αδερφή σου μην ασχολησε... Εγώ πλέον προτιμώ να είμαι ολη μερα μόνη μου και να μην μιλάω σε άνθρωπο παρά να ρισκάρω να συγχυστω!!! Ας είναι καλά η τηλεόραση και τα βιβλία!!!!

Ηταν 7 μαθηματα και παρακολουθησα τα 5... Ναι πρεπει να δηλωσεις συμμετοχη απο πριν, αλλα αξιζει τον κοπο!!! Η Δεσποινα είναι τρομερη!!! Και ναι, στο Αλεξανδρας θα γεννησω!!! Ηταν επιλογη μου εξαρχης το δημόσιο, αισθανομαι πιο ασφαλης!!

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Μήπως προσπαθεί να σε ηρεμήσει για να μην εχεις αγχος;;;; ισως το κανειε λαθος τροπο... αν δεν εχει και δικα της παιδακια ενα παραπάνω!!! Παντως και η δικη μ αδελφή λεει δεν πειράζει που θα ειναι μικρούλι θα μεγαλώσει με το γαλατακι μου!!! Ισως γτ εκείνη γέννησε ενα παιδι 5100 με φυσιολογικό τοκετού χωρις επισκληριδιο! Κ οπως καταλαβαίνετε τα ειδε ολααα!!!

Τί να σ πω ρε συ Μαντη μου? Πάντως με το να μ λεει "Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο καθεσαι κλεισμενη μεσα και δεν βγαινεις εξω?", ενω ειναι ξεκαθαρες οδηγιες γιατρου, δε νομιζω ότι βοηθας και πολύ καποιον που ειναι σε "κατ'οίκον περιορισμο"!!! Και ενω εξηγω για συσπασεις κλπ να μου λεει "εγω παντως μια χαρα σε βλέπω, δε φαινεσαι να δυσκολευεσαι σε κατι"!!!! Δηλαδη οι γυναικες που εχουν συσπασεις, πώς φαίνονται???? Φωσφορίζει το μέτωπό τους???

Δεν ξερω... εγω πάντως εχασα πάσα ιδεα και πληγωθηκα.... Δεν το περιμενα ποτε!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Alekk είπε:

Κακως κρατηθηκες, αδερφη σου, να την βρισεις! Μη δινεις σημασια ειναι και ο τροπος τους αποτομος και δεν τον καταλαβαινουν. Ξερω καλα απο γαιδουρια αδερφες... 

Εσυ το μωρακι σου θα σκεφτεσαι και πως θα φτασεις οσο πιο κοντα στις 40 εβδομαδες μπορεις. Και θα κανεις ο,τι περναει απο το χερι σου γι’αυτο! Τωρα οι αλλοι ας λενε ο,τι θελουν, εσυ, φεεεεταααα (που ελεγε και μια παλια διαφημιση).

Ακου εκει: καλυτερα να γεννηθει μικρο... ό,τι να’ναι!

Θα συμφωνήσω!! @anemoni1989 κακώς κρατήθηκες!!! Πες τα να ηρεμήσεις!!! Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κ δε μπορεί να συγκριθεί. Εμένα οπότε κάνουν άσχετες συγκρίσεις απαντάω καταλληλα κ έχει γίνει ελάχιστες φορές, γι αυτό το λόγο!:razz:

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ρε συ δεν μπορω καν να το διανοηθώ!!! Είμαι υπερβολική λέει γτ φαίνομαι μια χαρα!! Γιατί δεν έχω βαρύνει λέει και μπορώ και σηκώνομαι απο τον καναπέ χωρίς βοήθεια, ενώ μια φίλη της ήθελε 2 άτομα να την τραβήξουν! Ασχετο βεβαια που εκεινη είχε βάλει 30 κιλά και εγω ειμαι μειον 6 απο οσα ξεκινησα!!! Οχι, δεν μετρανε οι συσπάσεις μου, ο κινδυνος για προωρο τοκετο, τίποτα! Αφού περπαταω ειμαι καλα αρα κακως προσεχω!!!

Κοιτα να ηρεμησεις! Δεν κανει καλο και στο μπεμπακι σου και στις συσπασεις. Σε καταλαβαινω παρα πολυ καλα, αλλα αυτες οι αδερφες μας ελαχαν, τι να κανουμε; Σκεψου αυτο που λεει η @Μάντη, ισως ηθελε να σε ηρεμησει και το εκανε με εντελως λαθος τροπο. 

Μην το ψαχνεις αλλο γιατι μονο εσυ γινεσαι χαλια, πιστεψε με η αδερφη σου ουτε που θα καταλαβε τι ειπε.

Σκεψου το μωρακι σου και ρουχαλακια και θηλασμου κοκ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Εμάς στο ΙΚΑ ήταν πραγματικά Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η !!!!! Με ξεπέταξε μέσα σε 1μιση ώρα, λέγοντας μ τα βασικά και ότι αν είχα κάποια επιπλέον απορία να πάω άλλη μερα να τη βρω!!!

Εννοείται δεν ξαναπατησα!!!

 

Στο συγκεκριμένο ΙΚΑ είχε πάει κ μια γνωστή μου, και μου είχε πει τα καλύτερα! Επίσης από το τηλέφωνο που έκανα για να με βάλουν σε ομάδα, μίλησα με τη μαία κ από τότε μου φάνηκε εκπληκτική! Είναι που θα πέσεις!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δίκιο κορίτσια μου!! Ηδη ο θυμος μ εχει περάσει, αλλά η απογοήτευση παραμένει...

Και να σκεφτείτε πως μεχρι και πριν λίγα χρόνια, θα γινόταν θυσία για ότι κι αν χρειαζόμουν εγώ... Τί να κανουμε ομως? Ο καθενας κάνει τις επιλογές του και πορεύεται αναλόγως... Απλά η απογοήτευση και η πικρία είναι άσχημα συναισθήματα...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ηταν 7 μαθηματα και παρακολουθησα τα 5... Ναι πρεπει να δηλωσεις συμμετοχη απο πριν, αλλα αξιζει τον κοπο!!! Η Δεσποινα είναι τρομερη!!! Και ναι, στο Αλεξανδρας θα γεννησω!!! Ηταν επιλογη μου εξαρχης το δημόσιο, αισθανομαι πιο ασφαλης!!

Τί να σ πω ρε συ Μαντη μου? Πάντως με το να μ λεει "Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο καθεσαι κλεισμενη μεσα και δεν βγαινεις εξω?", ενω ειναι ξεκαθαρες οδηγιες γιατρου, δε νομιζω ότι βοηθας και πολύ καποιον που ειναι σε "κατ'οίκον περιορισμο"!!! Και ενω εξηγω για συσπασεις κλπ να μου λεει "εγω παντως μια χαρα σε βλέπω, δε φαινεσαι να δυσκολευεσαι σε κατι"!!!! Δηλαδη οι γυναικες που εχουν συσπασεις, πώς φαίνονται???? Φωσφορίζει το μέτωπό τους???

Δεν ξερω... εγω πάντως εχασα πάσα ιδεα και πληγωθηκα.... Δεν το περιμενα ποτε!

Εχεις δίκιο... απ τη στιγμη που το λεει ο γιατρος σου!!! Αλλα μην νομίσεις εγώ αντιμετωπίζω παρόμοια κατασταση με τη θεια μ εχει έρθει μαζι μου για αρχη και ολο μου λεει ε ενταξει ξαπλα κάθεσαι κ τι εγινε δεν σκαβεις κιολας...μετα μου λεει να πεις στο γιατρο να γεννησεις στις 5 του μηνα για να μπορεσω να ερθω... εδω με το ζορι προσπαθουμε να το κρατήσουμε μεχρι τελος Σεπτεμβρίου... μου λεει πριν εντάξει δεν εχεις κ κατι τραγικο αμαν ενω ηταν μπροστά οταν ειπε ο γιατρος οτι ειναι δυσκολα τα πράγματα... ασε το ξανα ειπαμε εξω απο το χορο πολλα τραγούδια!!!

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχεις δίκιο... απ τη στιγμη που το λεει ο γιατρος σου!!! Αλλα μην νομίσεις εγώ αντιμετωπίζω παρόμοια κατασταση με τη θεια μ εχει έρθει μαζι μου για αρχη και ολο μου λεει ε ενταξει ξαπλα κάθεσαι κ τι εγινε δεν σκαβεις κιολας...μετα μου λεει να πεις στο γιατρο να γεννησεις στις 5 του μηνα για να μπορεσω να ερθω... εδω με το ζορι προσπαθουμε να το κρατήσουμε μεχρι τελος Σεπτεμβρίου... μου λεει πριν εντάξει δεν εχεις κ κατι τραγικο αμαν ενω ηταν μπροστά οταν ειπε ο γιατρος οτι ειναι δυσκολα τα πράγματα... ασε το ξανα ειπαμε εξω απο το χορο πολλα τραγούδια!!!

Τι να πω ρε παιδακι μου! Εσενα είναι και θεια! Πλεον βεβαια ξενη τη νιωθω και εγω... Κριμα γτ πιστευα τα αδέρφια είναι στηριγμα... Τι να πω?? 

Αμα σ πω τι αλλα μ χει πει σε αυτή την εγκυμοσύνη, θα σου πεσουν τα μαλλιά! Αλλά αυτό ήταν το αποκορύφωμα! 

Τεσπα, ας είναι αυτή καλα και εντάξει με τις επιλογές της και τι να πω εγω? Οπως επιλέξει ο καθένας μας 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχεις δίκιο... απ τη στιγμη που το λεει ο γιατρος σου!!! Αλλα μην νομίσεις εγώ αντιμετωπίζω παρόμοια κατασταση με τη θεια μ εχει έρθει μαζι μου για αρχη και ολο μου λεει ε ενταξει ξαπλα κάθεσαι κ τι εγινε δεν σκαβεις κιολας...μετα μου λεει να πεις στο γιατρο να γεννησεις στις 5 του μηνα για να μπορεσω να ερθω... εδω με το ζορι προσπαθουμε να το κρατήσουμε μεχρι τελος Σεπτεμβρίου... μου λεει πριν εντάξει δεν εχεις κ κατι τραγικο αμαν ενω ηταν μπροστά οταν ειπε ο γιατρος οτι ειναι δυσκολα τα πράγματα... ασε το ξανα ειπαμε εξω απο το χορο πολλα τραγούδια!!!

@anemoni1989 αχ κορίτσι μου, μη συχγυζεσαι... Ίσως να ήθελε να σου πει κατι άλλο και να της βγήκε εντελώς λάθος.. μίλησε της όταν θα είσαι ήρεμη.. δεν μπορούν να καταλάβουν το άγχος μας γτ δε το βίωσαν ποτέ...σε επόμενη κουβέντα απλά κόψε τη συζήτηση.πες ότι δε θες ν ακούσεις τπτ απολύτως.  μιλήστε για μόδα για κάτι εντελώς άσχετο!

@Μάντη μήπως να κάνεις γκάλοπ ποτε βολεύει στον καθένα ποτε να γεννήσεις;;! εγώ έβρισα φίλες γτ μου είπαν καλύτερα να γεννηθεί πιο νωρίς για να βγει ζυγός!!!!!! Γελαστε ελεύθερα!

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια μου εχετε ζωάκια σπίτι σας? Εμεις εχουμε μια σκυλιτσα μαλαμα και ανυπομονω να δω πως θα ειναι με τη μπεμπα!!! Λατρεύει τα παιδιά και πιστεύω θα την "υιοθετήσει"!!! Ηδη ειναι υπερπροστατευτικη απέναντι μου απο οταν εμεινα εγκυος! 

Εμείς έχουμε σκυλάκι μέσα στο σπίτι που ζηλεύει πάρα πολύ, στην αρχή θα ζηλεύει πολύ είμαι σίγουρη αλλά μετά θα προσέχει το μωρό.

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

καλησπέρα εγκυουλες! Καλή εβδομάδα να χουμε! πλησιάζει ο Οκτώβριος!(αμήν Παναγιά μου)! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε πάει σε μαθήματα τοκετού.  Εγώ επικοινώνησα με το πανελλήνιο σύλλογο μαιων και μου βρήκαν μαία κοντά στη περιοχή μου.  θα έρθει την Τρίτη στο σπίτι μου να μου κάνει ένα 2ωρο μάθημα μιας και δε μπορώ να το κουνήσω από δω! ελπίζω να με ξε αγχωσει για την  όλη διαδικασία!

Εγώ έχω παρακολουθήσει κ έμαθα αρκετά πράγματα μπορώ να πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...