Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , bella32 είπε:

@anemoni1989 αχ κορίτσι μου, μη συχγυζεσαι... Ίσως να ήθελε να σου πει κατι άλλο και να της βγήκε εντελώς λάθος.. μίλησε της όταν θα είσαι ήρεμη.. δεν μπορούν να καταλάβουν το άγχος μας γτ δε το βίωσαν ποτέ...σε επόμενη κουβέντα απλά κόψε τη συζήτηση.πες ότι δε θες ν ακούσεις τπτ απολύτως.  μιλήστε για μόδα για κάτι εντελώς άσχετο!

@Μάντη μήπως να κάνεις γκάλοπ ποτε βολεύει στον καθένα ποτε να γεννήσεις;;! εγώ έβρισα φίλες γτ μου είπαν καλύτερα να γεννηθεί πιο νωρίς για να βγει ζυγός!!!!!! Γελαστε ελεύθερα!

Ρε συ ειλικρινά, ο κοσμος ειναι ανεγκεφαλος!!! Λενε οτι βλακεια τους κατεβει, χωρίς να σκέφτονται τη σημασια αυτου! Καλα εκανες και τις εβρισες! 

Και εγω της εκοψα τη συζήτηση, αλλα δε χαμπαριασε! Δεν την εβρισα διότι ηταν η 1η φορά που βρεθηκαμε μετα απο μια παρεξηγηση πριν 3 εβδομάδες σχεδόν και δεν ήθελα να με πουν περιεργη και πως δημιουργω καυγαδες


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια τα νεύρα μου! Αν δεν τα πω κάπου θα σκάσω!!!!

Δεν φτάνει που με έχει φάει η κλεισούρα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως!!! Με εντολή μαίας και γιατρού παρακαλώ!!!! Η αδερφή μου σήμερα έβγαλε τη διάγνωση πως είμαι μια χαρα και δεν μπορεί να καταλάβει το λόγο για τον οποίο είμαι τοσο υπερβολική!!!! Μάλιστα, μου είπε πως και να γεννηθεί τωρα το μωρό δεν πειράζει (35η εβδομάδα), αφού βάση βδομάδων θα εχω μπει σ μηνα μ και θα χαλαρωσω και θα ηρεμησω!!!! Και πως  είναι βλακειες τα περί προωρότητας!!! Καλύτερα να γεννηθεί μικρό λέει! Θα βγει πιο εύκολα!!!

Ειλικρινά, έχω βγει εκτός εαυτού!!!! Ηθελα να τη βρίσω!!! Δεν ξερω πως κρατήθηκα!!!

Έχει παιδιά η αδερφή σου? μήπως θα ήθελε να είναι στην θέση σου?Δεν ξέρω τι σχέση έχετε αλλά μήπως ζηλεύει για την εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ρε συ ειλικρινά, ο κοσμος ειναι ανεγκεφαλος!!! Λενε οτι βλακεια τους κατεβει, χωρίς να σκέφτονται τη σημασια αυτου! Καλα εκανες και τις εβρισες! 

Και εγω της εκοψα τη συζήτηση, αλλα δε χαμπαριασε! Δεν την εβρισα διότι ηταν η 1η φορά που βρεθηκαμε μετα απο μια παρεξηγηση πριν 3 εβδομάδες σχεδόν και 

τι να πω.. είναι από τα άτομα που το μάθανε αναγκαστικά γτ μένουμε στην ίδια πόλη..ευτυχώς οι περισσότεροι είναι μακρυά, δεν ξέρουν και δεν ακούω σχόλια!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου.. αχ Anemoni μου πόσο σε καταλαβαίνω.. κ γω μέχρι που μπήκα στο μήνα μου λόγω συσπάσεων κ λόγω του ότι είδα αίμα δεν έκανα τπτ κ πολλοί καλοπροαίρετοι με είπαν απλώς τεμπέλα.. άκου άκου.. που απο την πρώτη μέρα δεν έχω βάλει κώλο κάτω.. αλλά έτσι είναι.. έξω απο τον χορό εύκολα τα λένε.. εσύ να βλέπεις το δικό σου καλό και του μωρόυ σου κ μην ακούς κανέναν.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχεις δίκιο... απ τη στιγμη που το λεει ο γιατρος σου!!! Αλλα μην νομίσεις εγώ αντιμετωπίζω παρόμοια κατασταση με τη θεια μ εχει έρθει μαζι μου για αρχη και ολο μου λεει ε ενταξει ξαπλα κάθεσαι κ τι εγινε δεν σκαβεις κιολας...μετα μου λεει να πεις στο γιατρο να γεννησεις στις 5 του μηνα για να μπορεσω να ερθω... εδω με το ζορι προσπαθουμε να το κρατήσουμε μεχρι τελος Σεπτεμβρίου... μου λεει πριν εντάξει δεν εχεις κ κατι τραγικο αμαν ενω ηταν μπροστά οταν ειπε ο γιατρος οτι ειναι δυσκολα τα πράγματα... ασε το ξανα ειπαμε εξω απο το χορο πολλα τραγούδια!!!

Δεν είμαστε καλά... Ε να το κανονίσετε τότε 5 του μηνός να μπορεί κι εκείνη!!:D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τι να πω ρε παιδακι μου! Εσενα είναι και θεια! Πλεον βεβαια ξενη τη νιωθω και εγω... Κριμα γτ πιστευα τα αδέρφια είναι στηριγμα... Τι να πω?? 

Αμα σ πω τι αλλα μ χει πει σε αυτή την εγκυμοσύνη, θα σου πεσουν τα μαλλιά! Αλλά αυτό ήταν το αποκορύφωμα! 

Τεσπα, ας είναι αυτή καλα και εντάξει με τις επιλογές της και τι να πω εγω? Οπως επιλέξει ο καθένας μας 

Καταλαβααα!!!!αστο μην ασχολείσαι!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως είστε γενικά κορίτσια??? ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά???? κάνατε όλες το τεστ για στρεπτόκοκο??? εγώ αύριο.. άργησα πολύ νομίζω αλλά ο γιατρός μου λέει δεν γεννάω ακόμα όπότε θέλει να το κάνουμε προς το τέλος.. πως νιώθετε γενικα?? είστε έτοιμες?????

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πολλή σημασία δεν δίνετε? Κατά αρχάς κάνουμε την πιο δύσκολη δουλειά που υπάρχει. Μεγαλώνουμε μέσα μας ένα ανθρωπάκι! Και θα μας προσέξουν αν χρειάζεται, και υπερβολικές θα γίνουμε αν έτσι νιώθουμε και γούστο μας και καπέλο μας, σιγά που θα τους εξηγήσουμε τι μας συμβαίνει! Εγώ αν μου πολυκολάνε λέω δικό μου είναι το παιδί και το σώμα, θα κάνω και θα νιώθω όπως γουστάρω, δεν θα σας ρωτήσω!

Όσο για τις δυσκολίες που περνάει η καθεμιά μας, κάντε υπομονη, ο λόγος αξίζει τον κόπο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

Έχει παιδιά η αδερφή σου? μήπως θα ήθελε να είναι στην θέση σου?Δεν ξέρω τι σχέση έχετε αλλά μήπως ζηλεύει για την εγκυμοσύνη?

Οχι δεν έχει παιδιά... Είναι ένα χρόνο μικρότερη και ξέρω πως θέλει εδω και χρόνια  παιδιά, αλλά ο φίλος της όχι... Μάλιστα ένα μηνα πριν ανακαλύψω τη νέα μου εγκυμοσύνη, είχε μια βιοχημική κύηση, η οποία προέκυψε "τυχαία" και για την οποία όταν το έμαθε ο φίλος της αντί να χαρεί και να τη στηρίξει φρίκαρε και έκανε αισθητή την μη επιθυμία του ακόμα για παιδί.... Πριν λίγο καιρό, μάλιστα, σε συζήτηση που είχαμε και της πέταξα αν θελει να κάνει πολλά παιδιά μπορεί και να τα κάνει, μου απαντησε πως δεν θα προλάβει να κάνει όσα θέλει και πως ακομα και ένα αν κάνουν θα είναι ευτυχισμένη... Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορω να βάλω στο μυαλό μου πως ζηλεύει.... Απλά για κάποιο λόγο, απο τις πρώτες κακοτοπιές που είχα, έδειχνε να δυσανασχετεί που είχα αναγκη για βοήθεια... Δεν μου προσέφερε τίποτα απολύτως σε πρακτικό επίπεδο και πάντα έλεγε πως είμαι υπερβολική... Σε εμένα, που και με 40 πυρετό πήγαινα για δουλειά και δεν καταδεχόμουν να με βοηθήσει άνθρωπος ακόμα και όταν έλειπα 20ωρα απο το σπίτι μου....

Και να φανταστεις πριν λίγα χρόνια θα γινόταν θυσία αν είχα αναγκη για βοήθεια... Είναι εκπληκτικό το πώς αλλάζει ο άνθρωπος με τα χρόνια....

Just now, Maria_ath είπε:

Ρε κορίτσια πολλή σημασία δεν δίνετε? Κατά αρχάς κάνουμε την πιο δύσκολη δουλειά που υπάρχει. Μεγαλώνουμε μέσα μας ένα ανθρωπάκι! Και θα μας προσέξουν αν χρειάζεται, και υπερβολικές θα γίνουμε αν έτσι νιώθουμε και γούστο μας και καπέλο μας, σιγά που θα τους εξηγήσουμε τι μας συμβαίνει! Εγώ αν μου πολυκολάνε λέω δικό μου είναι το παιδί και το σώμα, θα κάνω και θα νιώθω όπως γουστάρω, δεν θα σας ρωτήσω!

Όσο για τις δυσκολίες που περνάει η καθεμιά μας, κάντε υπομονη, ο λόγος αξίζει τον κόπο!

Εχεις δίκιο Μαρία μου.... Απλά, δεν ξέρω, με πικραίνει που είχα τετοια συμπεριφορα απο την ίδια μου την αδερφή...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οχι δεν έχει παιδιά... Είναι ένα χρόνο μικρότερη και ξέρω πως θέλει εδω και χρόνια  παιδιά, αλλά ο φίλος της όχι... Μάλιστα ένα μηνα πριν ανακαλύψω τη νέα μου εγκυμοσύνη, είχε μια βιοχημική κύηση, η οποία προέκυψε "τυχαία" και για την οποία όταν το έμαθε ο φίλος της αντί να χαρεί και να τη στηρίξει φρίκαρε και έκανε αισθητή την μη επιθυμία του ακόμα για παιδί.... Πριν λίγο καιρό, μάλιστα, σε συζήτηση που είχαμε και της πέταξα αν θελει να κάνει πολλά παιδιά μπορεί και να τα κάνει, μου απαντησε πως δεν θα προλάβει να κάνει όσα θέλει και πως ακομα και ένα αν κάνουν θα είναι ευτυχισμένη... Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορω να βάλω στο μυαλό μου πως ζηλεύει.... Απλά για κάποιο λόγο, απο τις πρώτες κακοτοπιές που είχα, έδειχνε να δυσανασχετεί που είχα αναγκη για βοήθεια... Δεν μου προσέφερε τίποτα απολύτως σε πρακτικό επίπεδο και πάντα έλεγε πως είμαι υπερβολική... Σε εμένα, που και με 40 πυρετό πήγαινα για δουλειά και δεν καταδεχόμουν να με βοηθήσει άνθρωπος ακόμα και όταν έλειπα 20ωρα απο το σπίτι μου....

Και να φανταστεις πριν λίγα χρόνια θα γινόταν θυσία αν είχα αναγκη για βοήθεια... Είναι εκπληκτικό το πώς αλλάζει ο άνθρωπος με τα χρόνια....

Εχεις δίκιο Μαρία μου.... Απλά, δεν ξέρω, με πικραίνει που είχα τετοια συμπεριφορα απο την ίδια μου την αδερφή...

Νομίζω πως πρέπει να δεις τα πράγματα από απόσταση. Άστο για την ώρα. Η αδερφή σου σίγουρα σε αγαπάει αλλά μάλλον έχει δει το θέμα με άλλη οπτική που κάποια στιγμή στο μέλλον μπορείτε να το συζητήσετε. Μπορεί να νόμιζε πως με αυτά που σου έλεγε σε ξεάγχωνε. Ή με το να μη σε κανακεύει σε βοηθάει να είσαι πιο δραστήρια και να μη πέφτεις. Μπορεί η κρίση της να είναι λάθος αλλά νομίζω οτι η πρόθεση της δεν ήταν να σε στεναχωρήσει. Για καλό δικό σου και του μωρού, μη δίνεις σημασία Τώρα και κάποια κατάλληλη στιγμή θα το λύσετε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Ηταν 7 μαθηματα και παρακολουθησα τα 5... Ναι πρεπει να δηλωσεις συμμετοχη απο πριν, αλλα αξιζει τον κοπο!!! Η Δεσποινα είναι τρομερη!!! Και ναι, στο Αλεξανδρας θα γεννησω!!! Ηταν επιλογη μου εξαρχης το δημόσιο, αισθανομαι πιο ασφαλης!!

Τί να σ πω ρε συ Μαντη μου? Πάντως με το να μ λεει "Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο καθεσαι κλεισμενη μεσα και δεν βγαινεις εξω?", ενω ειναι ξεκαθαρες οδηγιες γιατρου, δε νομιζω ότι βοηθας και πολύ καποιον που ειναι σε "κατ'οίκον περιορισμο"!!! Και ενω εξηγω για συσπασεις κλπ να μου λεει "εγω παντως μια χαρα σε βλέπω, δε φαινεσαι να δυσκολευεσαι σε κατι"!!!! Δηλαδη οι γυναικες που εχουν συσπασεις, πώς φαίνονται???? Φωσφορίζει το μέτωπό τους???

Δεν ξερω... εγω πάντως εχασα πάσα ιδεα και πληγωθηκα.... Δεν το περιμενα ποτε!

Κι εγώ στο Αλεξάνδρας θα γεννήσω οπότε και επειδή θα γεννήσεις πριν από μένα περιμένω να μου πεις εντυπώσεις!!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 Εγώ είμαι σίγουρη πως ζηλεύει. Δεν λέω πως είναι κακιά αλλά εφόσον θέλει παιδί κ δεν θέλει ο φίλος της όσο να ναι την έχει επηρεάσει, είναι σημαντικό να θέλεις κ να μην μπορείς για διάφορους λόγους, κάτι τέτοιο σε επηρεάζει. Δεν σε κάνει κακό άνθρωπο αλλά είναι λογικό να ήθελε να είναι στην θέση σου κ εφόσον δεν είναι,δεν μπορεί να δει την εγκυμοσύνη σου όπως οποιαδήποτε άλλη αδερφή εγκύου. αυτή είναι η γνώμη μου, πως ζηλεύει καταβάθος την κατάσταση σου,όταν με το καλό θα κάνει το παιδί της δεν θα είναι έτσι απέναντι σου. νομίζω πως οποιαδήποτε έγκυο σε αυτή την κατάσταση έτσι θα την αντιμετώπιζε, όχι μόνο εσένα δηλαδή. Δεν έχει ζήσει καν εγκυμοσύνη ώστε να ξέρει πως είναι η ψυχολογία, αν κ κάθε έγκυος έχει άλλη ψυχολογία αλλά θέλω να πω όταν είσαι έξω από τον χορό πολλά πράγματα δεν τα φαντάζεσαι καν. κι εμείς πριν μείνουμε έγκυος πολλά πράγματα δεν τα ξέραμε κ τώρα τα μάθαμε. έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις γυναικών που ζηλεύουν μια εγκυμοσύνη κ φέρονται περίεργα άλλα προσωπικά τις καταλαβαίνω.Δεν το κάνουν από κακια αλλά από πίκρα που δεν στην θέση αυτή.σίγουρα την αδερφή σου την ξέρεις πολύ καλύτερα αλλά έτσι όπως μας τα είπες εγώ αυτό το συμπέρασμα έβγαλα.

 ρε κορίτσια τι γίνεται με τις συσπάσεις????? όλες έχουμε? είναι ανησυχητικό? τι μπορεί να πάθουμε? παίζει να γεννήσουμε πιο νωρίς? Πρέπει να κάτσουμε ξάπλα? να μπούμε νοσοκομείο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Κι εγώ στο Αλεξάνδρας θα γεννήσω οπότε και επειδή θα γεννήσεις πριν από μένα περιμένω να μου πεις εντυπώσεις!!!!

Ναι αμε!!! Να μ το θυμησεις ομως!!! Ποιο γιατρο εχεις??? 

πρίν από 15 λεπτά , Ασία είπε:

@anemoni1989 Εγώ είμαι σίγουρη πως ζηλεύει. Δεν λέω πως είναι κακιά αλλά εφόσον θέλει παιδί κ δεν θέλει ο φίλος της όσο να ναι την έχει επηρεάσει, είναι σημαντικό να θέλεις κ να μην μπορείς για διάφορους λόγους, κάτι τέτοιο σε επηρεάζει. Δεν σε κάνει κακό άνθρωπο αλλά είναι λογικό να ήθελε να είναι στην θέση σου κ εφόσον δεν είναι,δεν μπορεί να δει την εγκυμοσύνη σου όπως οποιαδήποτε άλλη αδερφή εγκύου. αυτή είναι η γνώμη μου, πως ζηλεύει καταβάθος την κατάσταση σου,όταν με το καλό θα κάνει το παιδί της δεν θα είναι έτσι απέναντι σου. νομίζω πως οποιαδήποτε έγκυο σε αυτή την κατάσταση έτσι θα την αντιμετώπιζε, όχι μόνο εσένα δηλαδή. Δεν έχει ζήσει καν εγκυμοσύνη ώστε να ξέρει πως είναι η ψυχολογία, αν κ κάθε έγκυος έχει άλλη ψυχολογία αλλά θέλω να πω όταν είσαι έξω από τον χορό πολλά πράγματα δεν τα φαντάζεσαι καν. κι εμείς πριν μείνουμε έγκυος πολλά πράγματα δεν τα ξέραμε κ τώρα τα μάθαμε. έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις γυναικών που ζηλεύουν μια εγκυμοσύνη κ φέρονται περίεργα άλλα προσωπικά τις καταλαβαίνω.Δεν το κάνουν από κακια αλλά από πίκρα που δεν στην θέση αυτή.σίγουρα την αδερφή σου την ξέρεις πολύ καλύτερα αλλά έτσι όπως μας τα είπες εγώ αυτό το συμπέρασμα έβγαλα.

 ρε κορίτσια τι γίνεται με τις συσπάσεις????? όλες έχουμε? είναι ανησυχητικό? τι μπορεί να πάθουμε? παίζει να γεννήσουμε πιο νωρίς? Πρέπει να κάτσουμε ξάπλα? να μπούμε νοσοκομείο?

Εγω Ασια μου παντως μέχρι να κλεισω την 37η θα βγαλω ρίζες στον καναπέ!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι αμε!!! Να μ το θυμησεις ομως!!! Ποιο γιατρο εχεις??? 

Εγω Ασια μου παντως μέχρι να κλεισω την 37η θα βγαλω ρίζες στον καναπέ!!! 

@Ασία είναι οι προπαρασκευαστικες συσπάσεις Braxton αυτές που νιώθουμε! Εάν δεν έχεις πόνο και δεν έχουν ρυθμό ( πχ να αυξάνονται όσο περνάει η ώρα) δεν έχουμε θέμα. ξεκούραση, νερό και ξάπλα! α και μαγνησιο

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι αμε!!! Να μ το θυμησεις ομως!!! Ποιο γιατρο εχεις??? 

Εγω Ασια μου παντως μέχρι να κλεισω την 37η θα βγαλω ρίζες στον καναπέ!!! 

τι ακριβώς συσπάσεις έχεις κ τι σου είπε ο γιατρός? εννοώ πως νιώθεις κ κάθε πότε.γιατί κι εγώ έχω κ μου είπε ξεκούραση κ αν τις ξανανιώσω όπως τις περιέγραψα να πάω στο νοσοκομείο κ θα μου κάνουν εισαγωγή.

πρίν από 6 λεπτά , bella32 είπε:

@Ασία είναι οι προπαρασκευαστικες συσπάσεις Braxton αυτές που νιώθουμε! Εάν δεν έχεις πόνο και δεν έχουν ρυθμό ( πχ να αυξάνονται όσο περνάει η ώρα) δεν έχουμε θέμα. ξεκούραση, νερό και ξάπλα! α και μαγνησιο

νιώθω μια ενόχληση κ δυσφορία όταν τις έχω. το απόγευμα είχα πέντε συσπάσεις ανά πέντε λεπτά, μετά κόπηκαν. έχω τρεις μέρες που έχω έντονες, υπάρχει περίπτωση να γεννήσω πιο νωρίς? είμαι 34+1, πολύ νωρίς!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...