Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

 

Υπάρχει άλλη κοπέλα που κάνει σεξ ρε κορίτσια?? εγώ αύριο μπαίνω στην 38η κ σκέφτομαι να το επιχειρήσω μπας κ μαλακώσει ο τράχηλος σιγά σιγά

Εγω! Το επιχειρησαμε σημερα! Δεν ειναι οτι πιο εύκολο βεβαια, 38η εβδομάδα, και δεν τα καταφεραμε μέχρι τελους (λογω τεραααααστιου αγχους τ μπαμπα μας)  αλλα ευελπιστώ και έτσι κάτι να γίνει και να γεννησω!! (η απελπισμενη) 

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι δεν είσαι η μόνη κ εγώ έτσι νιώθω με δυσκολεύουν όλα πλέον... Και ειδικά το βράδυ πραγματικά είναι απίστευτα δύσκολο για μένα.. Εντωμεταξύ η μικρή μου άρχισε πάλι τα κόλπα της γτ όλη μέρα είναι υπερβολικά ήρεμη.. Την έχω νιώσει ελάχιστα.. 

Και εμενα σήμερα παρακοιμαται! Μονο τα πουρακια και τ παγωτό τη συγκινησαν λίγο αλλά και παλι περα βρεχει! Εγω τωρα το μεσημέρι βογκαγα και σ ύπνο μου ειπε ο αντρας μου... :(

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 14 λεπτά , Ασία είπε:

μου είχε πει ωρίμανση 2 πριν μια εβδομάδα. κ πριν δύο μέρες μου είπε πως έχουμε καλή αιμάτωση να μην ανησυχώ.τρώει καλά λέει.

Υπάρχει άλλη κοπέλα που κάνει σεξ ρε κορίτσια?? εγώ αύριο μπαίνω στην 38η κ σκέφτομαι να το επιχειρήσω μπας κ μαλακώσει ο τράχηλος σιγά σιγά

έφοσον έχεις καλή αιμάτωση να μην αγχώνεσαι..κ με τις μετρήσεις πραγματικά..μεγάλο μπέρδεμα..εμένα με μέτρησαν 3 και κάνεις δεν μόυ είπε ίδιο αριθμό! κράτησα ότι είναι φυσιολογική ανάπτυξη και καλή αιμάτωση!

Τώρα για σεξ ,εμένα μου το είχε απαγορεύσει από την πρώτη μερα..κ τώρα με τη κοιλια τουρλα ούτε το σκέφτομαι!! νιώθω αντι-σέξι χαχαχα! αλλά αν στο πρότεινε ο γιατρός ;; μπορεί να βοηθήσει τόσο αποτελεσματικά όπως στον Ross και Rachel στα φιλαράκια ( αν έβλεπες τη σειρά) χιχιχιχι

  • Μου αρέσει 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Δεν ξέρω αν θα σε καθησυχάσω αλλά και εμένα πάντα έβγαινε 1 βδομάδα μεγαλύτερος, στις 34 βδομάδες μου είπε ότι βγαίνει ακριβώς όσο είναι και ότι είχε πάρει ελάχιστα, στις 36 βδομάδες ότι είναι 5 μέρες μικρότερος σε μετρήσεις και μια μέρα πριν γεννήσω μου τον έβγαζε 2700. Γέννησα την επόμενη και ο μπέμπης ήταν 3460!!! Πολύ μεγάλη αποκλιση!

όντως τεράστια απόκλιση στην περίπτωση σου. εμένα δεν με πειράζει να είναι μικρό, εξάλλου κι εμείς μικροκαμωμένοι είμαστε. απλά φοβάμαι μήπως δεν είναι ανάλογη η ανάπτυξη του, πχ κοντά πόδια,χέρια νορμάλ για την εβδομάδα του, κεφάλι μικρό για την εβδομάδα του. Αυτό με ανησυχεί. θα μου πεις ότι είμαι υπερβολική, απλά το σκέφτομαι επειδή είδα στον υπέρηχο πως κάθε μία μέτρηση δίπλα της έγραφε κ ημερομηνία ως ΠΗΤ κ δεν συμβάδιζαν όλες οι ημερομηνίες με την ΠΗΤ που έχω. η ημερομηνία κάποιας μέτρησης  απείχε αρκετά από την ΠΗΤ μου κ σκέφτηκα μήπως έχει πχ πόδια πόλη μικρά ενώ τα υπόλοιπα είναι ανάλογα μεταξύ τους.τι να πω, μπορεί να είναι κ βλακεία αυτό που σκέφτηκα. το είπα στον γιατρό κ μου είπε πως όντως μερικές μετρήσεις δείχνουν πιο μικρό μωρό δέκα μέρες αλλά δεν πρέπει να μας ανησυχούν.Εγώ όμως ανησύχησα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ασία είπε:

όντως τεράστια απόκλιση στην περίπτωση σου. εμένα δεν με πειράζει να είναι μικρό, εξάλλου κι εμείς μικροκαμωμένοι είμαστε. απλά φοβάμαι μήπως δεν είναι ανάλογη η ανάπτυξη του, πχ κοντά πόδια,χέρια νορμάλ για την εβδομάδα του, κεφάλι μικρό για την εβδομάδα του. Αυτό με ανησυχεί. θα μου πεις ότι είμαι υπερβολική, απλά το σκέφτομαι επειδή είδα στον υπέρηχο πως κάθε μία μέτρηση δίπλα της έγραφε κ ημερομηνία ως ΠΗΤ κ δεν συμβάδιζαν όλες οι ημερομηνίες με την ΠΗΤ που έχω. η ημερομηνία κάποιας μέτρησης  απείχε αρκετά από την ΠΗΤ μου κ σκέφτηκα μήπως έχει πχ πόδια πόλη μικρά ενώ τα υπόλοιπα είναι ανάλογα μεταξύ τους.τι να πω, μπορεί να είναι κ βλακεία αυτό που σκέφτηκα. το είπα στον γιατρό κ μου είπε πως όντως μερικές μετρήσεις δείχνουν πιο μικρό μωρό δέκα μέρες αλλά δεν πρέπει να μας ανησυχούν.Εγώ όμως ανησύχησα.

Καλε τζαμπα ανησυχείς! Εμενα ποτε καμια μετρηση δεν ταίριαζε με την αλλη! Σκεψου το και λογικά... Αλλος εχει μακρια ποδια, αλλος μεγαλο κεφαλι, αλλος πιο μικρό κεφάλι κλπ

Εμενα παντα βγαίνουν πιο μεγαλες οι μετρησεις σ ποδια και πιο μικρες στα υπολοιπα! Θα έχουμε λοιπον ποδαρες και θα φοραμε μινι! :)

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ασία είπε:

όντως τεράστια απόκλιση στην περίπτωση σου. εμένα δεν με πειράζει να είναι μικρό, εξάλλου κι εμείς μικροκαμωμένοι είμαστε. απλά φοβάμαι μήπως δεν είναι ανάλογη η ανάπτυξη του, πχ κοντά πόδια,χέρια νορμάλ για την εβδομάδα του, κεφάλι μικρό για την εβδομάδα του. Αυτό με ανησυχεί. θα μου πεις ότι είμαι υπερβολική, απλά το σκέφτομαι επειδή είδα στον υπέρηχο πως κάθε μία μέτρηση δίπλα της έγραφε κ ημερομηνία ως ΠΗΤ κ δεν συμβάδιζαν όλες οι ημερομηνίες με την ΠΗΤ που έχω. η ημερομηνία κάποιας μέτρησης  απείχε αρκετά από την ΠΗΤ μου κ σκέφτηκα μήπως έχει πχ πόδια πόλη μικρά ενώ τα υπόλοιπα είναι ανάλογα μεταξύ τους.τι να πω, μπορεί να είναι κ βλακεία αυτό που σκέφτηκα. το είπα στον γιατρό κ μου είπε πως όντως μερικές μετρήσεις δείχνουν πιο μικρό μωρό δέκα μέρες αλλά δεν πρέπει να μας ανησυχούν.Εγώ όμως ανησύχησα.

Καταλαβαίνω το άγχος σου, είσαι μανούλα και ως γνήσια Ελληνίδα μάνα πάντα σκεφτόμαστε το χειρότερο αλλά αφού ο γιατρός σου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα δεν νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεσαι! Αν είχε ενδείξεις για το οτιδήποτε θα στο έλεγε σίγουρα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Καταλαβαίνω το άγχος σου, είσαι μανούλα και ως γνήσια Ελληνίδα μάνα πάντα σκεφτόμαστε το χειρότερο αλλά αφού ο γιατρός σου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα δεν νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεσαι! Αν είχε ενδείξεις για το οτιδήποτε θα στο έλεγε σίγουρα!

Άσχετο, ειδα το τικερακι σ και τρομαξα!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ειχα ξεχασει οτι γεννησες!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Άσχετο, ειδα το τικερακι σ και τρομαξα!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ειχα ξεχασει οτι γεννησες!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

χαχαχα αχαχαχαχα το έχω αλλάξει αλλά ενώ μέσα στις ρυθμίσεις μου τι δείχνει αλλαγμένο στα ποστ που γράφω μου βγάζει τα παλιά! Δεν ξέρω γιατί! Είμαστε 3 βδομάδων αντρακια βρε!!!! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , bella32 είπε:

έφοσον έχεις καλή αιμάτωση να μην αγχώνεσαι..κ με τις μετρήσεις πραγματικά..μεγάλο μπέρδεμα..εμένα με μέτρησαν 3 και κάνεις δεν μόυ είπε ίδιο αριθμό! κράτησα ότι είναι φυσιολογική ανάπτυξη και καλή αιμάτωση!

Τώρα για σεξ ,εμένα μου το είχε απαγορεύσει από την πρώτη μερα..κ τώρα με τη κοιλια τουρλα ούτε το σκέφτομαι!! νιώθω αντι-σέξι χαχαχα! αλλά αν στο πρότεινε ο γιατρός ;; μπορεί να βοηθήσει τόσο αποτελεσματικά όπως στον Ross και Rachel στα φιλαράκια ( αν έβλεπες τη σειρά) χιχιχιχι

Δεν νομίζω πως είναι εύκολο να γίνει χαχαχα η μαία όμως μου είπε πως θα βοηθήσει πολύ γι αυτό κ θέλω να κάνω, ο άντρας μου δεν θέλει καθόλου, ούτε εγώ θέλω να πω την αλήθεια αλλά κάνει καλό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Δεν νομίζω πως είναι εύκολο να γίνει χαχαχα η μαία όμως μου είπε πως θα βοηθήσει πολύ γι αυτό κ θέλω να κάνω, ο άντρας μου δεν θέλει καθόλου, ούτε εγώ θέλω να πω την αλήθεια αλλά κάνει καλό... 

Αυτοι οι αντρες!!! Και εγω σήμερα τη Rachel μελεταγα! Σε εμας παντως δεν επιασε... Ελπιζω αυριο και μεθαύριο σε επιτυχημενη επαναληψη!!! Εμενα ολοι πάντως σεξ μ ειπαν! Και 2 γνωστες μ ειπαν πως με το σεξ γεννησαν

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλε τζαμπα ανησυχείς! Εμενα ποτε καμια μετρηση δεν ταίριαζε με την αλλη! Σκεψου το και λογικά... Αλλος εχει μακρια ποδια, αλλος μεγαλο κεφαλι, αλλος πιο μικρό κεφάλι κλπ

Εμενα παντα βγαίνουν πιο μεγαλες οι μετρησεις σ ποδια και πιο μικρες στα υπολοιπα! Θα έχουμε λοιπον ποδαρες και θα φοραμε μινι! :)

χαχαχα αλήθεια? εμένα σε πόδια πιο μικρές(καλά,είμαστε κ κοντοί εμείς) κ σε κεφάλι πιο μικρή μέτρηση.τα υπόλοιπα κοντά στην ΠΗΤ. εσένα πόσο μακρυά από την ΠΗΤ σου ήταν οι μετρήσεις που δεν αντιστοιχούσαν στην εβδομάδα που ήσουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως εγώ κορίτσια έτσι βαριά που νιώθω και δυσκολεύομαι τόσο πολύ σε κάθε κίνηση μου δεν θα μπορούσα με τίποτα να κάνω σεξ..ουτε καν θα είχα την διάθεση... Αλήθεια από κιλά πόσα έχετε πάρει.. Εγώ ακριβώς 11 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Μηπως να τον ρωτουσες σ επομενο ραντεβού μήπως φταίει ο πλακουντας για αυτο? Ξερω πως αν καθυστερει η ανάπτυξη είναι λογω κακης θρεψης μεσω πλακουντα, αλλα μπορεί και να μην θυμάμαι καλά... Σ εχει πει grade? 

Υποφερω! Νιωθω η κοιλια μ θα σκιστει στα 2...μονο εγω ειμαι τοσο γκρινιαρα??? 

Και εγώ νιώθω ότι θα σκιστεί η κοιλιά μου (Εγώ 1.50 ύψος, η μπέμπα 35+2 ήταν 2940γρ και με πολύ αμνιακό υγρό), πονάνε τα χέρια μου ούτε το μπουκάλι το νερό δεν μπορώ να ανοίξω, επειδή έχω σπονδυλοδεσία υποφέρω απο τη μέση μου, δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου, έχω εμετούς, καούρες, συχνοουρία, δυσκοιλιότητα... πιο πολλή γκρίνια από όλα αυτά? Αλλά δεν θέλω να τελειώσει!!! Δεν είναι μοναδικό συναίσθημα να κουνιέται μέσα σου? Να είμαστε ένα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Ασία είπε:

χαχαχα αλήθεια? εμένα σε πόδια πιο μικρές(καλά,είμαστε κ κοντοί εμείς) κ σε κεφάλι πιο μικρή μέτρηση.τα υπόλοιπα κοντά στην ΠΗΤ. εσένα πόσο μακρυά από την ΠΗΤ σου ήταν οι μετρήσεις που δεν αντιστοιχούσαν στην εβδομάδα που ήσουν?

Τα ποδια 8 μερες μετα, κοιλια και κεφαλι κανα 8μερο μικρότερο... Και μ ειπε ολα καλα

πρίν από 16 λεπτά , Marimarv είπε:

Πάντως εγώ κορίτσια έτσι βαριά που νιώθω και δυσκολεύομαι τόσο πολύ σε κάθε κίνηση μου δεν θα μπορούσα με τίποτα να κάνω σεξ..ουτε καν θα είχα την διάθεση... Αλήθεια από κιλά πόσα έχετε πάρει.. Εγώ ακριβώς 11 

Εγω ειμαι μειον 3 κιλα απο οσα ξεκινησα και απο τα 15 που εχασα πηρα πισω τα 12!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Maria_ath είπε:

Και εγώ νιώθω ότι θα σκιστεί η κοιλιά μου (Εγώ 1.50 ύψος, η μπέμπα 35+2 ήταν 2940γρ και με πολύ αμνιακό υγρό), πονάνε τα χέρια μου ούτε το μπουκάλι το νερό δεν μπορώ να ανοίξω, επειδή έχω σπονδυλοδεσία υποφέρω απο τη μέση μου, δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου, έχω εμετούς, καούρες, συχνοουρία, δυσκοιλιότητα... πιο πολλή γκρίνια από όλα αυτά? Αλλά δεν θέλω να τελειώσει!!! Δεν είναι μοναδικό συναίσθημα να κουνιέται μέσα σου? Να είμαστε ένα? 

Πω πω αυτό σκεφτόμουν κ εγώ πόσο περίεργο θα μου φαίνεται μετά που δεν θα νιώθω αυτό το κούνημα μέσα στ κοιλιά μου... Είναι υπέροχο συναίσθημα όντως.. Αυτό έλεγα και στον άντρα μου πριν κάτι μέρες είναι τρομερή αυτή η αίσθηση και αν δεν το νιώσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις.. Τελικά είμαστε πολύ τυχερές που το ζούμε αυτό όσο και αν μας δυσκολεύει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ασία είπε:

χαχαχα αλήθεια? εμένα σε πόδια πιο μικρές(καλά,είμαστε κ κοντοί εμείς) κ σε κεφάλι πιο μικρή μέτρηση.τα υπόλοιπα κοντά στην ΠΗΤ. εσένα πόσο μακρυά από την ΠΗΤ σου ήταν οι μετρήσεις που δεν αντιστοιχούσαν στην εβδομάδα που ήσουν?

Κορίτσι Μου μην ανησυχείς. Εφόσον κ οι δύο δεν είστε πολύ ψηλοί ,Δεν θα είναι κ το μωρο πολυ μεγάλο.άφου η φύση προνοει Για τον Κάθε οργανισμό κ από  Όσο μου έχουν πει δεν αφήνει πχ σε γυναικα με μέτριο αναστημα να γεννήσει μεγαλο μωρό.εγω πχ ειμαι 1.60 κ ο αντρας μου 1.90 . κ μου ειπε οτι θα βγει ατα 3.5 κιλα. Όσο για τις μετρήσεις,εμένα βγαίνει κεφαλι κοιλια κ κάτι άλλο 6-7 μέρες μεγαλύτερο κ το ποδι 2 μέρες από την ημερομηνία της αυχενικής. Δηλαδή σύνολο 12 μέρες μεγαλύτερο από την πητ..γτ ειχα 18.10 πητ,έγινε 12.10 απο την Αυχενική κ από τον υπερηχο 6.10!!! Απλά μου είπε πει αυτές οι μετρησεις πλέον Δεν είναι το σο έγκυρες γτ έχουν αποκλίσεις. Οπότε κρατάμε της αυχενικής. Όσο για το σεξ κ εγώ προσπαθώ στο πλάι κατι Μήπως κάνουμε.

@anemoni1989 έχεις πητ 23 κ βιάζεσαι;; εμένα ο γιατρός μου είπε ότι από δω κ πέρα Όσο περισσότερο κάθετα το μωρό μέσα τοσο το Καλύτερο είναι γτ αναπτύσσεται Καλύτερα. Γτ κ εγώ του  είπα ότι δεν αντέχω άλλο κ να πάω με ω πρόκληση..Απλά εσένα σε πιέζει ο Γιατρος να γεννησεις από βδομάδα...

Κάποια κοπέλα ρώτησε για κιλα.έχω πάρει 22!!!! 

Όσο για δουλειές ,κάνω συνέχεια κ περπαταω αλλά τίποτα από συσπάσεις..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...