Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κοριτσια μου, σαν πιο έμπειρη μαμά αφού πριν 3 βδομάδες έκανα τον δεύτερο γιο μου θα σας πω και εγώ τη γνώμη μου! Κρέμα για τις θηλές η λανολινη είναι ασύγκριτη! Φτιάχνει τις πληγές και γενικά τις θηλές σε μια μέρα! Κοχύλια οπωσδήποτε και όχι επιθέματα!!! Πάνες μην πάρετε πολλές γιατί μπορεί να είναι ευαίσθητο το δερματακι του στη εταιρία που θ διαλέξτε και να πάνε χαμένες! Όσο για τα μωρομαντηλα είναι δίκοπο μαχαίρι! Γιατί το μικωνιο που κάνουν τις πρώτες 2 μέρες περίπου δεν καθαρίζει με τίποτα αλλά μπορεί είναι ευαίσθητο ακόμη και στα μωρομαντηλα το μωρό! Εγώ την πάτησα στο δεύτερο νινι μου και του έκανα πληγή με τα μωρομαντηλα χωρίς να το θέλω και μάτωνε! Το καλύτερο λοιπόν είναι πλύσιμο με νεράκι κάτω από τη βρύση ακόμα και στην κλινική!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια καλημέρα.. Πως είστε σήμερα.. Εγώ ετοιμάζω κάτι τελευταία πράγματα κ έχω μια απορία.. Έχω πάρει κάτι πιπιλες κ μπιμπερό και κοχύλια και θα τα αποστείρωσω αλλά επειδή δεν έχω ακόμα τον αποστειρωτή θα το κάνω με τον παλιό παραδοσιακό τρόπο το βράσιμο.. Απλά σκέφτομαι τα κοχύλια εάν τα βάλω να βράσουν πιστεύω θα χαλάσουν δεν θα κολλάνε μετά αλλά από την άλλη δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω κ έτσι.. Εσείς τι κάνατε με αυτά??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια καλημέρα.. Πως είστε σήμερα.. Εγώ ετοιμάζω κάτι τελευταία πράγματα κ έχω μια απορία.. Έχω πάρει κάτι πιπιλες κ μπιμπερό και κοχύλια και θα τα αποστείρωσω αλλά επειδή δεν έχω ακόμα τον αποστειρωτή θα το κάνω με τον παλιό παραδοσιακό τρόπο το βράσιμο.. Απλά σκέφτομαι τα κοχύλια εάν τα βάλω να βράσουν πιστεύω θα χαλάσουν δεν θα κολλάνε μετά αλλά από την άλλη δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω κ έτσι.. Εσείς τι κάνατε με αυτά??? 

Γιατι να αποστειρωσεις τα κοχυλια?? Εγω θα τα πλυνω με απλο σαπουνι αφου γεννησω! Απο τη στιγμή που ακουμπανε σ στηθος και σουτιέν η αποστειρωση παει περιπατο... 

Της nuk δεν παθαινουν τιποτα με βράσιμο πάντως 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατι να αποστειρωσεις τα κοχυλια?? Εγω θα τα πλυνω με απλο σαπουνι αφου γεννησω! Απο τη στιγμή που ακουμπανε σ στηθος και σουτιέν η αποστειρωση παει περιπατο... 

Της nuk δεν παθαινουν τιποτα με βράσιμο πάντως 

Ναι δεν χρειαζονται. Καλο πλυσιμο με σαπουνακι. Μπαινουν πλυντηριο πιατων και αποστειρωνονται κανονικα χωρις να παθαινουν κατι. Εγω θα τα κανω την πρωτη φορα γιατι τα εχω απο τον μεγαλο μ αλλα μετα απλο σαπουνακι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιατι να αποστειρωσεις τα κοχυλια?? Εγω θα τα πλυνω με απλο σαπουνι αφου γεννησω! Απο τη στιγμή που ακουμπανε σ στηθος και σουτιέν η αποστειρωση παει περιπατο... 

Της nuk δεν παθαινουν τιποτα με βράσιμο πάντως 

Σκεφτόμουν μήπως το πρώτο πλύσιμο πρέπει να είναι πιο καλό τύπου αποστείρωση μετά οκ. Εγώ έχω πάρει της chicco 

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Ναι δεν χρειαζονται. Καλο πλυσιμο με σαπουνακι. Μπαινουν πλυντηριο πιατων και αποστειρωνονται κανονικα χωρις να παθαινουν κατι. Εγω θα τα κανω την πρωτη φορα γιατι τα εχω απο τον μεγαλο μ αλλα μετα απλο σαπουνακι

Αυτό σκεφτόμουν το πρώτο να το κάνω πιο καλό γιαυτό έλεγα να τα βράσω γτ δεν έχω πλυντήριο πιάτων.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Marimarv είπε:

Σκεφτόμουν μήπως το πρώτο πλύσιμο πρέπει να είναι πιο καλό τύπου αποστείρωση μετά οκ. Εγώ έχω πάρει της chicco 

Αυτό σκεφτόμουν το πρώτο να το κάνω πιο καλό γιαυτό έλεγα να τα βράσω γτ δεν έχω πλυντήριο πιάτων.. 

Βραστα δεν παθαινουν τιποτα... Αμα παθουν, σημαίνει οτι ηταν ελαττωματικα... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Πραγματικα δεν προλαβαίνω να διαβασω καθολου νεα σας!! Οι θηλες χαλια βαζω λανολινη medela.. ελπιζω να φτιάξει ο μικρος εκανε λιγο ικτερο κ παρακολουθούμε πρωτα ο Θεός θα βγουμε αυριο!!! Φιλακια σε ολεςςςςςςς!!!

Κοριτσάκι μου τώρα το είδα ότι γέννησες!! Να σου ζήσει το μωράκι σου να είναι γερό και τυχερό!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσάκι μου τώρα το είδα ότι γέννησες!! Να σου ζήσει το μωράκι σου να είναι γερό και τυχερό!!! 

Πως πανε οι συσπάσεις κοριτσι??? Δυναμωσαν καθόλου??? Αιμα συνεχίζεις να εχεις? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! μόλις μπήκα και θα σας διαβάσω σε λίγο.  έφυγε ο γιατρός που ήρθε να δει το πόδι μού. ευτυχώς δεν είναι από τη μέση. μου είπε είναι φλεγμονή. θα περιμένουμε άλλο ένα 24ωρο αν θα ηρεμήσει και αν όχι ξεκινάω βελονισμό. Επίσης του είπα πως αν καθήσω λίγο παραπάνω πονάει πολύ η ουρίτσα μου και μου είπε οπωσδήποτε να το αναφέρω στον γυναικολόγο γτ είναι πολύ σημαντικό για το αν θα με βάλει καισαρική... λέτε τελικά να μη μπορώ να πάω φυσιολογικά; 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω ξεσηκωσα τ σπιτι σήμερα!!! Αμα δε γεννησω μέχρι τη Δευτέρα δεν πιστεύω να γεννησω ποτε!!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

πρίν από 3 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! μόλις μπήκα και θα σας διαβάσω σε λίγο.  έφυγε ο γιατρός που ήρθε να δει το πόδι μού. ευτυχώς δεν είναι από τη μέση. μου είπε είναι φλεγμονή. θα περιμένουμε άλλο ένα 24ωρο αν θα ηρεμήσει και αν όχι ξεκινάω βελονισμό. Επίσης του είπα πως αν καθήσω λίγο παραπάνω πονάει πολύ η ουρίτσα μου και μου είπε οπωσδήποτε να το αναφέρω στον γυναικολόγο γτ είναι πολύ σημαντικό για το αν θα με βάλει καισαρική... λέτε τελικά να μη μπορώ να πάω φυσιολογικά; 

Ο πόνος στον κοκκυγα αιτια για καισαρική? Πρώτη φορά το ακούω! Εγω ποναω απο τον 5ο μηνα αν παρακαθομαι σε καρεκλα!!! Αλλα τ θεωρώ φυσιολογικό!! Ούτε ο γιατρος μ τ εχει αναφέρει ως κατι αξιοσημείωτο 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πως πανε οι συσπάσεις κοριτσι??? Δυναμωσαν καθόλου??? Αιμα συνεχίζεις να εχεις? 

Κοριτσάκι σήμερα μου δίνει κάτι μεγάλους πόνους που τα έχω δει όλα αλλά δεν είναι κάθε πέντε λεπτά.. Πριν που σηκώθηκα ένιωσα λίγα υγρά να φεύγουν στα πόδια μου και στο πλακάκι που έπεσαν είχαν ροζ χρώμα αλλά δεν ήταν πολλά και στο καπάκι πήγα τουαλέτα. Τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου πότε θα μπορέσει να πάω να με δει σε λίγο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια εγω ξεσηκωσα τ σπιτι σήμερα!!! Αμα δε γεννησω μέχρι τη Δευτέρα δεν πιστεύω να γεννησω ποτε!!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Ο πόνος στον κοκκυγα αιτια για καισαρική? Πρώτη φορά το ακούω! Εγω ποναω απο τον 5ο μηνα αν παρακαθομαι σε καρεκλα!!! Αλλα τ θεωρώ φυσιολογικό!! Ούτε ο γιατρος μ τ εχει αναφέρει ως κατι αξιοσημείωτο 

Ίσως επειδή ξαπλώνω ταβλα 3 μήνες και μπαίνω στον 4ο μήνα στο κρεβάτι..σκέψου το δικό μου παραπάνω στην καρέκλα είναι  5 λεπτά..παραπάνω δεν αντέχω..χωρις να με πιάσει η ουρίτσα εννοώ.. αλλά δεν θα περνούσε ποτέ από το μυαλό μου ότι κάτι τέτοιο είναι επιφοβο για φυσιολογικό... τι να πω.. αγχώθηκα λιγάκι..ευτυχως η Δευτέρα είναι κοντά!

αχ σε ζηλεύω, μακάρι να μπορούσα να κάνω κγω έτσι πολλές δουλειές! ρίξε και ένα περπάτημα και αύριο θα ανανεωθεί το πινακακι!!!!!!!

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσάκι σήμερα μου δίνει κάτι μεγάλους πόνους που τα έχω δει όλα αλλά δεν είναι κάθε πέντε λεπτά.. Πριν που σηκώθηκα ένιωσα λίγα υγρά να φεύγουν στα πόδια μου και στο πλακάκι που έπεσαν είχαν ροζ χρώμα αλλά δεν ήταν πολλά και στο καπάκι πήγα τουαλέτα. Τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου πότε θα μπορέσει να πάω να με δει σε λίγο. 

Έχει ξεκινήσει η διαδικασία κορίτσι μου!!! οι πόνοι λογικά όλο και θα έρχονται πιο κοντά χρονικά!!όλα καλά να πάνε!!!! και να πάρεις αγκαλιά το θαυματακι σου!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , bella32 είπε:

Ίσως επειδή ξαπλώνω ταβλα 3 μήνες και μπαίνω στον 4ο μήνα στο κρεβάτι..σκέψου το δικό μου παραπάνω στην καρέκλα είναι  5 λεπτά..παραπάνω δεν αντέχω..χωρις να με πιάσει η ουρίτσα εννοώ.. αλλά δεν θα περνούσε ποτέ από το μυαλό μου ότι κάτι τέτοιο είναι επιφοβο για φυσιολογικό... τι να πω.. αγχώθηκα λιγάκι..ευτυχως η Δευτέρα είναι κοντά!

αχ σε ζηλεύω, μακάρι να μπορούσα να κάνω κγω έτσι πολλές δουλειές! ρίξε και ένα περπάτημα και αύριο θα ανανεωθεί το πινακακι!!!!!!!

Έχει ξεκινήσει η διαδικασία κορίτσι μου!!! οι πόνοι λογικά όλο και θα έρχονται πιο κοντά χρονικά!!όλα καλά να πάνε!!!! και να πάρεις αγκαλιά το θαυματακι σου!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσάκι σήμερα μου δίνει κάτι μεγάλους πόνους που τα έχω δει όλα αλλά δεν είναι κάθε πέντε λεπτά.. Πριν που σηκώθηκα ένιωσα λίγα υγρά να φεύγουν στα πόδια μου και στο πλακάκι που έπεσαν είχαν ροζ χρώμα αλλά δεν ήταν πολλά και στο καπάκι πήγα τουαλέτα. Τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου πότε θα μπορέσει να πάω να με δει σε λίγο. 

Λες να σπασαν τα νερά? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...