Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Οι αποκολλησεις είναι συχνές κυρίως στην αρχή της εγκυμοσυνης αλλα θέλουν προσοχή και ξεκούραση. Αν ο γιατρός της είπε ξάπλα για λίγες μέρες πρέπει να ξεκουραστει. Τι θα πει δε μπορεί να πάρει άδεια? Όλοι δικαιούμαστε αναρρωτική σε τέτοιες περιπτώσεις και αν είναι πολλές μέρες και περάσει επιτροπή στην εγκρίνουν απευθείας. Έναν υπέρηχο θέλει και μια γνωμάτευση γιατρού. Και αναπληρώτρια να είναι μπορεί να πάρει αναρρωτική, δεν ξέρω μόνο αν θα μετράνε τα μόρια της για τις μέρες αναρρωτικής. Αλλά σε κάθε περίπτωση δεν πρέπει να το ρισκάρετε.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , anemoni1989 είπε:

29zina7777     28/8     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2370 γρ.

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/09   ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

32irinikavala     6/10   κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

26stella92          06/10    αγοράκι     1o   Ιασώ -  Αθήνα 

34Μαρία1430    22/10    αγοράκι    1ο    Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

Marimarv            29/10   κοριτσάκι   1ο    Νοσοκομείο Κεφαλληνίας 

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

bella32                 4/11    αγοράκι      1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Με το καλο τα μωρακια μας κοριτσια!!! :)

(για να μην ξεχνιόμαστε!!!!)

Περιμενουμε νεα απο τη @Μαρθα Κ

@bella32 @Marimarv μας λείπουν οι ηλικίες σας κορίτσια!!! Κρύβετε χρόνια??? :P

axaxaxaxaxaxaxxax

χαχαχχα!! 32 πατημένα τα χω!!!!οπότε το σωστό είναι να μου βάλετε 33!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 24 λεπτά , bella32 είπε:

χαχαχχα!! 32 πατημένα τα χω!!!!οπότε το σωστό είναι να μου βάλετε 33!!!

Εγώ το κάνω αλλιώς!! Μέχρι να κλείσω τα 30, λέω 29!!!! Κι ας είναι κ ένας μήνας πριν τα κλεισω!! :-D

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

29zina7777     28/8     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2370 γρ.

ναντια δε        14/9     ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2700γρ. 

38eamo           21/09   ΑΓΟΡΑΚΙ!!        2600γρ.

arous                01/10   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!    2680γρ.

27Μάντη          03/10    ΑΓΟΡΑΚΙ!!       2970γρ.

32irinikavala     6/10   κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

34Μαρθα Κ       10/10   κοριτσάκι  1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

26stella92          06/10    αγοράκι     1o   Ιασώ -  Αθήνα 

34Μαρία1430    22/10    αγοράκι    1ο    Ιασώ-Αθήνα

29Anastasia05   22/10   αγοράκι    1ο   Λητώ

29anemoni1989 23/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

28Marimarv            29/10   κοριτσάκι   1ο    Νοσοκομείο Κεφαλληνίας 

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

33bella32                 4/11    αγοράκι      1ο  Αρεταίειο

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

 

@bella32 Φακελώθηκες κι εσυ!!! :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πολυ δυσκολες για μενα οι πρωτες μερες μετα τη καισαρική σημερα αρχισα να νιωθω καλύτερα.. με το θηλασμο παμε χαλια δεν εχω σταγονα γαλα κ δίνω έτοιμο δυστυχώς.. μου εκανε κ τις θηλες μεσα στο αιμα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου πολυ δυσκολες για μενα οι πρωτες μερες μετα τη καισαρική σημερα αρχισα να νιωθω καλύτερα.. με το θηλασμο παμε χαλια δεν εχω σταγονα γαλα κ δίνω έτοιμο δυστυχώς.. μου εκανε κ τις θηλες μεσα στο αιμα...

Ωχ κοριτσάκι μου..... Μη στεναχωριέσαι απο τωρα για το θηλασμό... Αν το επιθυμείς , μπορείς να ζητησεις απο κάποια συμβουλο θηλασμού να σε βοηθησει μολις πας σπίτι!!! Διαφορετικά, δε χάθηκε και ο κόσμος!!! Δεν γίνεται να τα καταφέρουμε όλες!!! :)

Οσον αφορα την καισαρική, λογικο ειναι να αισθάνεσαι ταλαιπωρημενη για λίγες μερες μετα κοπέλα μου.... Ολόκληρο χ/ο έκανες..... Μέρα τη μέρα, όμως, θα νιώθεις καλύτερα!!! Το μπεμπάκι σου τί λέει??? Ερωτας μεγάλος???


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου πολυ δυσκολες για μενα οι πρωτες μερες μετα τη καισαρική σημερα αρχισα να νιωθω καλύτερα.. με το θηλασμο παμε χαλια δεν εχω σταγονα γαλα κ δίνω έτοιμο δυστυχώς.. μου εκανε κ τις θηλες μεσα στο αιμα...

Μάντη μου υπομονή είναι δύσκολες οι πρώτες μέρες.. Μην αγχωθεί για το θηλασμό δεν έγινε κ τίποτα που του δίνεις ξένο γάλα.. Τώρα είστε ακόμα μέσα η έχετε βγει? 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 Αντε κοριτσάκι μου πλησιάζει και η σειρά σου ! Να δεις όταν θα τον πάρεις αγκαλιά το μόνο που δε θα σε ενδιαφέρει είναι ο τρόπος με τον οποίο γεννήθηκε . Παρ όλα αυτά εγώ σου εύχομαι να παν όλα όπως επιθυμείς !

@Μαρθα Κ με το καλό όλα θα πάνε τέλεια !περιμένουμε νέα σου!

@Μάντη μου λίγη υπομονή , μετά την 3η μέρα θα δεις τρομερή βελτίωση ! Σήκω και περπατά όσο πιο πολύ μπορείς ! Για το θηλασμό μην απελπίζεσαι , εγώ είδα τον μικρό μου την 4η μέρα και ως τότε έπινε μόνο μπουκάλι. Με υπομονή έχουμε φτάσει σε σημείο να χρειαζόμαστε μόνο 2-3 φορές συμπλήρωμα μέσα στη μέρα. Αλλά και να μη γίνει μην αγχώνεσαι τα παιδάκια μας και εμείς να είμαστε καλά ! Κρέμα στην αρχή έβαλα στο στήθος,που ήταν από επέμβαση και δυσκόλευε τον μικρό, της Medela  purelan και κοχυλι. Και γάλα από το στήθος αν βγάζεις λίγο και το βάζεις επάνω βοηθάει πολύ !

Αντε κορίτσια και οι υπόλοιπες σιγά σιγά να πάρετε σειρά !!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , eamo είπε:

@Μαρία1430 Αντε κοριτσάκι μου πλησιάζει και η σειρά σου ! Να δεις όταν θα τον πάρεις αγκαλιά το μόνο που δε θα σε ενδιαφέρει είναι ο τρόπος με τον οποίο γεννήθηκε . Παρ όλα αυτά εγώ σου εύχομαι να παν όλα όπως επιθυμείς !

@Μαρθα Κ με το καλό όλα θα πάνε τέλεια !περιμένουμε νέα σου!

@Μάντη μου λίγη υπομονή , μετά την 3η μέρα θα δεις τρομερή βελτίωση ! Σήκω και περπατά όσο πιο πολύ μπορείς ! Για το θηλασμό μην απελπίζεσαι , εγώ είδα τον μικρό μου την 4η μέρα και ως τότε έπινε μόνο μπουκάλι. Με υπομονή έχουμε φτάσει σε σημείο να χρειαζόμαστε μόνο 2-3 φορές συμπλήρωμα μέσα στη μέρα. Αλλά και να μη γίνει μην αγχώνεσαι τα παιδάκια μας και εμείς να είμαστε καλά ! Κρέμα στην αρχή έβαλα στο στήθος,που ήταν από επέμβαση και δυσκόλευε τον μικρό, της Medela  purelan και κοχυλι. Και γάλα από το στήθος αν βγάζεις λίγο και το βάζεις επάνω βοηθάει πολύ !

Αντε κορίτσια και οι υπόλοιπες σιγά σιγά να πάρετε σειρά !!!

 

Ευχαριστούμε!!!!! Για πες εσύ, πώς τα πάτε με το μωρακι σας??? Ολα καλά?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μου πολυ δυσκολες για μενα οι πρωτες μερες μετα τη καισαρική σημερα αρχισα να νιωθω καλύτερα.. με το θηλασμο παμε χαλια δεν εχω σταγονα γαλα κ δίνω έτοιμο δυστυχώς.. μου εκανε κ τις θηλες μεσα στο αιμα...

Μάντη μου υπομονή, χρειάζεσαι ξεκούραση για να συνέλθεις κ είναι λογικό! Υπομονή και με το θηλασμό και θα τα καταφέρεις! Κάθε αρχή είναι δύσκολη! Να χαίρεσαι το αστέρι σου κ να γυρίσετε γρήγορα σπιτάκι σας! :x


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τώρα έχουμε βρει μια σχετική σειρά . Είναι και αυτός ήρεμος και συνεργάσιμος . Λέγαμε με τον άντρα μου , αν μιλούσε στην αρχή θα μας έβριζε με τοσα πο του κάναμε από το αγχος μας ! Ευτυχώς είναι μικρός και δε θα τα θυμάται :P!

Αρχισαν και κολικοι, είναι λίγο ταλαιπωρία γιατί δεν μπορείς να κανείς τίποτα να βοηθήσεις εκτός από μασαζάκι ! Ήρθε και η γιατρός να τον δει, μας είπε μια χαρά , πήρε και το βάρος που έπρεπε! Όταν κοιμάται καθόμαστε και ον χαζεύουμε , ακόμα μας φαίνεται απίστευτο !!

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , eamo είπε:

Η αλήθεια είναι ότι τώρα έχουμε βρει μια σχετική σειρά . Είναι και αυτός ήρεμος και συνεργάσιμος . Λέγαμε με τον άντρα μου , αν μιλούσε στην αρχή θα μας έβριζε με τοσα πο του κάναμε από το αγχος μας ! Ευτυχώς είναι μικρός και δε θα τα θυμάται :P!

Αρχισαν και κολικοι, είναι λίγο ταλαιπωρία γιατί δεν μπορείς να κανείς τίποτα να βοηθήσεις εκτός από μασαζάκι ! Ήρθε και η γιατρός να τον δει, μας είπε μια χαρά , πήρε και το βάρος που έπρεπε! Όταν κοιμάται καθόμαστε και ον χαζεύουμε , ακόμα μας φαίνεται απίστευτο !!

Με κάνεις να ανυπομονω ακόμη περισσότερο να δω κ εγώ το μπέμπη μου! Τι ωραία!!!

Νομίζω πως τα αγοράκια ταλαιπωρούνται πιο πολύ από κολικούς οπότε υπομονη!! Έχω ακούσει ότι βοηθάει να τον έχεις κ στο μάρσιπο στους κολικούς..να είναι δηλαδή αγκαλιά!:x

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

 Έχω ακούσει ότι βοηθάει να τον έχεις κ στο μάρσιπο στους κολικούς..να είναι δηλαδή αγκαλιά!:x

Περισσότερο βοηθάει να το κρατας στον ωμο με τα γονατακια λυγισμενα, ώστε να πιεζονται.... Η πίεση τα ανακουφίζει πολύ!

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κορίτσια μου πολυ δυσκολες για μενα οι πρωτες μερες μετα τη καισαρική σημερα αρχισα να νιωθω καλύτερα.. με το θηλασμο παμε χαλια δεν εχω σταγονα γαλα κ δίνω έτοιμο δυστυχώς.. μου εκανε κ τις θηλες μεσα στο αιμα...

Μάντη μη ξεχνας οτι ειχες μια δυσκολη εγκυμοσυνη και σε συνδυασμο με τις ορμονες, φανταζομαι δεν θα ειναι η καλυτερη περιοδος... Κοιτα, εγω στον μεγαλο καταταλαιπωρηθηκα. Με πειραξε η αντιβιωση στο μαιευτηριο και εκανα διαρροιες για μερες, γαλα ειχα ελαχιστο και οι «καλες» μου μαιες αντι να με βοηθουν μου τον εφερναν ταισμενο... Αποτελεσμα: τα βρηκα παλουκια οταν γυρισα σπιτι... Επαθα και μια μαστιτιδα στις 20 μερες και ηρθα κι εδεσα... 

Για τις θηλες οπως στα ειπαν: κοχυλια και medela purelan, καπως ετσι λεγεται. Δες και για συμβουλο θηλασμου, εμενα με ειχε βοηθησει πολυ η μαια μου γιατι ερχοταν σπιτι και μου εδειχνε διαφορα.

Θελει υπομονη τρελη, δινε ξενο γαλα αλλα πρωτα να κανεις μια προσπαθεια παντα στον θηλασμο. Εγω αυτο εκανα, ωσπου πεταξαμε τελειως το ξενο. Τον θηλαζα κ το βραδυ μετα τον θηλασμο του εδινα ξενο. Σε 20 μερουλες περιπου ο μικρος σταματησε τελειως να πινει το ξενο απο μονος του... 

Η καισαρικη ειναι λιγο μανικι σε ολη αυτη την διαδικασια, περπατα κι ολα καλα θα πανε. Να σκεφτεσαι παντα πως ειναι οι χαζοορμονες τωρα! Υπομονη κοπελα μ.

Αχ σε ζαλισα, αλλα διαβασα το μηνυμα σου και θυμηθηκα τα δικα μου...

Πες μας λεπτομερειες για το μικρο!

Link to comment
Share on other sites

Hellο κορίτσια!

Είμαι νέα στην παρέα. Και εμείς κορίτσια του Οκτώβρη είμαστε.

Αύριο θα βγούμε με καισαρική! Send over good vibes!  <3

Περιμένουμε πως και πως να ειδωθούμε με την μπεμπούλα!

 

Να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , E_Glyfada είπε:

Hellο κορίτσια!

Είμαι νέα στην παρέα. Και εμείς κορίτσια του Οκτώβρη είμαστε.

Αύριο θα βγούμε με καισαρική! Send over good vibes!  <3

Περιμένουμε πως και πως να ειδωθούμε με την μπεμπούλα!

 

Να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας! 

Καλως ορισες στην παρεα μας!!! Περιμενω να μας γραψεις νεα μετα τη γεννα να μπεις στο πινακακι μας!!!! Με το καλο να την συναντησεις!!!!  :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...