Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , bella32 είπε:

έλεγα  μήπως είχες ανεβάσει πυρετό από στήθος, γτ την είχα πάθει μια φορά.  βέβαια εμένα πονούσε κιόλας εκτός από πρήξιμο.. αα καταπληκτικος ο σύζυγός... δε φτάνει που πονάς έχει κ απαιτήσεις!!!αμάν αυτοί οι άντρες ώρες ώρες...

Ναι ναι και εγώ τ είχα πάθει στς αρχές του θηλασμού αλλά νομίζω αυτή την φορά την άρπαξα γτ έχω και την μύτη μου και φτάρνισμα πολύ ενώ την προηγούμενη φορά είναι μόνο δέκατα που υποχωρούσαν κιόλας με το ντεπον.. Καλά το το νεύρα μου έχει κα ει η αναισθησία τού.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

7 ώρες πρίν, bella32 είπε:

μήπως απλά εδραιώθηκε ο θηλασμός; γτ τότε λενε ότι μαλακώνει το στήθος, κ δεν τρέχει πχ γάλα , ωστόσο οταν βάζεις το μωρο πάνω ξεκινά να δουλεύει το εργοστάσιο!! το χαμομήλι δεν προκαλεί μείωση,  πολλοί λένε ότι πρέπει να αποφεύγεται το πρώτο διάστημα για τυχόν αλλεργίες στο μωρό.  εγώ έχω πιει αρκετές φορές πριν το ακούσω αυτό,  το μωρο δεν έπαθε τπτ! Ο γλυκάνισος ισα ίσα που βοηθάει στην παραγωγή.  το εχουν κ σαν θεραπεία να σκεφτείς,  σκέτο τσάι γλυκάνισο για 3 μέρες μόνο. για μάραθο δεν έχω διαβάσει κάτι!!

πωπω ρε κορίτσι έχεις πολλές ωρες πυρετό.  το στήθος σου πως είναι; είναι καλά; δεν έχει πρηστει καπου ή να πονάς σε σημεία;αχ κγω με μάσκα κοιμάμαι κ νιώθω χάλια..

Καλημέρα !Αυτό ακριβώς μαλακώσε κ δεν Τρεχει Αλλά το μωρό πίνει .Μπορει να εδραιωθηκε γτ το μωρό βρεχει πάνες. Οπότε χορταίνει. μάραθο κ γλυκανισο το έδωσαν στον άντρα μου για να μην έχει κολικούς το μωρό. Απλά να τα πίνω Εγώ. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ναι ναι και εγώ τ είχα πάθει στς αρχές του θηλασμού αλλά νομίζω αυτή την φορά την άρπαξα γτ έχω και την μύτη μου και φτάρνισμα πολύ ενώ την προηγούμενη φορά είναι μόνο δέκατα που υποχωρούσαν κιόλας με το ντεπον.. Καλά το το νεύρα μου έχει κα ει η αναισθησία τού.. 

Τα νεύρα μου κ με τον δικό μου που έφυγε να πάει μια βόλτα να πάρει κάθαρο αέρα γτ βαρέθηκε στο σπίτι.. Ενω ήθελα να κρατήσει το μωρό για να κάνω δουλειές έγω. Τώρα φταιω Εγώ που δεν θα μαγειρέψω γτ δεν προλαβαινω;;  αν κ με Βοηθαει Όταν είναι σπίτι γτ το κρατάει αλλά η βόλτα ,βόλτα.. Όλη μέρα μες στο σπίτι να κατσει; ενω εγω βγαίνω να πάρω λίγο "καθαρό αερα" εε;;; 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Τα νεύρα μου κ με τον δικό μου που έφυγε να πάει μια βόλτα να πάρει κάθαρο αέρα γτ βαρέθηκε στο σπίτι.. Ενω ήθελα να κρατήσει το μωρό για να κάνω δουλειές έγω. Τώρα φταιω Εγώ που δεν θα μαγειρέψω γτ δεν προλαβαινω;;  αν κ με Βοηθαει Όταν είναι σπίτι γτ το κρατάει αλλά η βόλτα ,βόλτα.. Όλη μέρα μες στο σπίτι να κατσει; ενω εγω βγαίνω να πάρω λίγο "καθαρό αερα" εε;;; 

Αααααχ και εμένα το ίδιο έκανε έφυγε το πρωί πήγε την βόλτα του στ χωριό του έκανε την γυμναστική του και όχι τίποτα άλλο ήθελα να κάνω και ένα μπάνιο από χθες το προσπαθώ αλλάαααα όχι μην μείνει μέσα μια ολόκληρη μέρα.. Εμείς καθαρό αέρα μόνο αν βγούμε μέχρι το μπαλκόνια.. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήθελα να βγω σήμερα, αλλά κάναμε εμβόλιο προχθές κ ψιλοφοβαμαι...τον βλέπω που θέλει να κοιμηθεί και λίγο παραπάνω κ τον λυπάμαι..έχει κ κρύο..

Από την άλλη θέλω να βγαινουμε κι ας έχει κρύο. Θελω και δε θέλω δηλαδή :-P εσεις πώς τα πήγατε με το εμβόλιο? Είχατε παρενέργειες? Είναι λέτε καλύτερα να μείνουμε μέσα σήμερα λόγω εμβολίου και καιρού?

 

 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia05 είπε:

Κι εγώ ήθελα να βγω σήμερα, αλλά κάναμε εμβόλιο προχθές κ ψιλοφοβαμαι...τον βλέπω που θέλει να κοιμηθεί και λίγο παραπάνω κ τον λυπάμαι..έχει κ κρύο..

Από την άλλη θέλω να βγαινουμε κι ας έχει κρύο. Θελω και δε θέλω δηλαδή :-P εσεις πώς τα πήγατε με το εμβόλιο? Είχατε παρενέργειες? Είναι λέτε καλύτερα να μείνουμε μέσα σήμερα λόγω εμβολίου και καιρού?

 

 

 

Καλημέρα κ από μένα!! φρέσκος αέρας στο μπαλκονι.. ο δικός μου κάθεται μεσα, όμως όλη μέρα στον υπολογιστή για δουλειά.. κατά τ αλλά έχει άδεια..  εγώ στο πρώτο μας εμβόλιο δεν τον έβγαλα.. Η αλήθεια είναι ότι ο καιρός ήταν χάλια, βροχές,  αέρα, κρύο.. ο μικρος πολύ γκρινια και κλάμα και όλη μέρα στήθος.. άντε να φτιάξει ο καιρός ν βγούμε  χωρίς φόβο εξω,  έστω να μη βρέχει σαν τρελός!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Marimarv είπε:

Αααααχ και εμένα το ίδιο έκανε έφυγε το πρωί πήγε την βόλτα του στ χωριό του έκανε την γυμναστική του και όχι τίποτα άλλο ήθελα να κάνω και ένα μπάνιο από χθες το προσπαθώ αλλάαααα όχι μην μείνει μέσα μια ολόκληρη μέρα.. Εμείς καθαρό αέρα μόνο αν βγούμε μέχρι το μπαλκόνια.. 

Καλά κ το μπάνιο εννοείται Ότι μέχρι να κάνω θα πρεπει να το λέω όλη μέρα..κ να κάνω την έπομενη

πρίν από 29 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Κι εγώ ήθελα να βγω σήμερα, αλλά κάναμε εμβόλιο προχθές κ ψιλοφοβαμαι...τον βλέπω που θέλει να κοιμηθεί και λίγο παραπάνω κ τον λυπάμαι..έχει κ κρύο..

Από την άλλη θέλω να βγαινουμε κι ας έχει κρύο. Θελω και δε θέλω δηλαδή :-P εσεις πώς τα πήγατε με το εμβόλιο? Είχατε παρενέργειες? Είναι λέτε καλύτερα να μείνουμε μέσα σήμερα λόγω εμβολίου και καιρού?

 

 

 

Ούτε εγώ τον εβγαλα στο πρώτο εμβόλιο γτ ειχε πολύ γκρίνια. Στις 13 εμεις έχουμε το δεύτερο εμβόλιο. Να δούμε πως θα τα παμε


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά! Υγεία σε όλους!

Δεν έχω γράψει καιρό αλλά σας διαβάζω. Έχω να σας πω ότι εγώ δεν κατάφερα να θηλάσω και δίνω φόρμουλα. Και σε εμένα έχουν να πουν κάτι σχετικό με το τάισμα του μωρού. Όταν κλαίει το μωρό, η μητέρα μου λέει το μωρό πεινάει και ο πατέρας μου μην ταΐζεις άλλο το μωρό έχει κάνει μάγουλα. Το μωρό κλαίει γιατί έχει κολικούς να σας πω! Οπότε απλά μη δίνεται σημασία στο τι λέει ο καθένας, ακόμα και όταν είναι καλοπροαίρετα. Κάντε ότι νιώθετε εσείς.

Επίσης δεν σας έχω πει ότι η μικρή μας γεννήθηκε με φύσημα από στένωση πνευμονικής βαλβίδας και την άλλη εβδομάδα θα κάνουμε μπαλονάκι στο Ωνάσειο. 

Παρ' όλα αυτά εγώ προσπαθώ να ασχολούμαι με όμορφα πράγματα και ξεκίνησα την έρευνα για την βάφτιση της μπέμπας μας που θα γίνει στην Τήνο. Μήπως καμιά κοπέλα έχει σχετική εμπειρία να πει εντυπώσεις?

περαστικά στις αρρωστούλες, υπομονή και κουράγιο σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν το πιστεύω.. Πήγαμε. Παιδίατρο με την μικρή να την δει και της είπα ότι είμαι άρρωστη κοίταξε τον λαιμό μου και μου είπε ότι έχω γρίπη.. Έχω αγχωθεί και τρέμω μην κολλήσει η μικρή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια δεν το πιστεύω.. Πήγαμε. Παιδίατρο με την μικρή να την δει και της είπα ότι είμαι άρρωστη κοίταξε τον λαιμό μου και μου είπε ότι έχω γρίπη.. Έχω αγχωθεί και τρέμω μην κολλήσει η μικρή.. 

Κοριτσακι μου μην φοβασαι.Βαλε μασκουλα και θηλαζε κανονικα.Ετσι θα της δωσεις αντισωματα.Μην τη φιλας και να πλενεις τα χερια πριν την παρεις.Αν εχεις βοηθεια μονο θηλαζε την και τα υπολοιπα οι αλλοι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακι μου μην φοβασαι.Βαλε μασκουλα και θηλαζε κανονικα.Ετσι θα της δωσεις αντισωματα.Μην τη φιλας και να πλενεις τα χερια πριν την παρεις.Αν εχεις βοηθεια μονο θηλαζε την και τα υπολοιπα οι αλλοι

Έχω βοήθεια ή αλήθεια είναι αλλά δυστυχώς η μαμά μου που με βοηθάει δεν ξέρω ίσως εκεί κολλήσει και αυτή γτ είναι και ο μπαμπάς μου με γρίπη.. Πολύ έχω στςναχωρηθει.. Μου είπε να ξεκινήσω και αντιβίωση.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marimarv είπε:

Έχω βοήθεια ή αλήθεια είναι αλλά δυστυχώς η μαμά μου που με βοηθάει δεν ξέρω ίσως εκεί κολλήσει και αυτή γτ είναι και ο μπαμπάς μου με γρίπη 

Τοτε θα κανεις αυτο που μπορεις.Μασκουλα συνεχεια,καλο πλυσιμο χεριων και θηλαζουμε κανονικα.Κολλησα ιωση το μικρο μου 47 ημερων.Εγω χαλια,αυτος λιγο βηχα,λιγο μπουκωμα και δεκατα.Νοσηλευτηκε προληπτικα  γιατι ηταν μικρο και ολοι μου λεγαν να θηλαζω συχνα να παρει τα αντισωματα μου να το περασει ελαφρα κι ετσι εγινε.Ολοι αρρωστοι ειναι αυτες τις μερες δυστυχως.Πιστευω θα ναι ενταξει η μικρουλα σου απλα να την εχεις λιγο παραπανω που δεν ξερω αν γινεται στο νου σου αν κανει πυρετο να την προλαβεις στην αρχη

Παντως απο τοτε κρυωσα αλλες 2 φορες αφου ο συζυγος δουλευει σε κλινικη και φερνει διαφορα που κολλαει στο σπιτι και προσεχα κι ο μικρος δεν κολλησε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Comet είπε:

Τοτε θα κανεις αυτο που μπορεις.Μασκουλα συνεχεια,καλο πλυσιμο χεριων και θηλαζουμε κανονικα.Κολλησα ιωση το μικρο μου 47 ημερων.Εγω χαλια,αυτος λιγο βηχα,λιγο μπουκωμα και δεκατα.Νοσηλευτηκε προληπτικα  γιατι ηταν μικρο και ολοι μου λεγαν να θηλαζω συχνα να παρει τα αντισωματα μου να το περασει ελαφρα κι ετσι εγινε.Ολοι αρρωστοι ειναι αυτες τις μερες δυστυχως.Πιστευω θα ναι ενταξει η μικρουλα σου απλα να την εχεις λιγο παραπανω που δεν ξερω αν γινεται στο νου σου αν κανει πυρετο να την προλαβεις στην αρχη

Παντως απο τοτε κρυωσα αλλες 2 φορες αφου ο συζυγος δουλευει σε κλινικη και φερνει διαφορα που κολλαει στο σπιτι και προσεχα κι ο μικρος δεν κολλησε

Ωχ κατάλαβα.. Έτσι μας είπε και η παιδιατρος να θηλάζω συνέχεια.. Εντωμεταξύ την ρώτησα τι θα γίνει αν κολλήσει και μου είπε δεν θέλεις να ξέρεις.. Πάγωσα.. Τα έχουν με όρο εε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Marimarv είπε:

Ωχ κατάλαβα.. Έτσι μας είπε και η παιδιατρος να θηλάζω συνέχεια.. Εντωμεταξύ την ρώτησα τι θα γίνει αν κολλήσει και μου είπε δεν θέλεις να ξέρεις.. Πάγωσα.. Τα έχουν με όρο εε? 

Μεχρι 3 μηνων κανουν εισαγωγη .Ορο με ενδοφλεβια αντιβιωση μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα απο αιμοκαλλιεργειες και ουρα.Μεχρι και οσφυονωτιαια παρακεντηση του κανανε για μηνιγγιτιδα!!! Ετσι ειναι το πακετο.Καθεσαι μια βδομαδα αν ολα ειναι αρνητικα.Εννοειται το μωρο σε κουνακι κι εσυ καρεκλα.Ολο το βραδυ κλαιει ποτε το ενα ποτε το αλλο και δεν βγαινεις ουτε στο διαδρομο που τρεχουν τα μεγαλυτερα παιδακια που μπορει να εχουν και ιλαρα.Τα χα δει ολα.Αρρωστη,αυπνη,μονη να θηλαζω ολη μερα και να χουμε και κολικους.Δραμα.Μετα φυσικα μας επιασε υστερια μεχρι να γινει 3 μηνων


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...