Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

εμενα τελικα 3 μερες μου κρατησε! ετυτχως. ξερεις τι παρατηρησα , οτι την 2η μερα που πηρα ντεπον πιο πολλα απο την πρωτη , δεν το ηθελε καθολου το στηθος, με το ζορι τον εβαζα κ επινε ( στα ορθια κ βολτα) κ μετα του εδωσα 2 φορες απο 150 μλ ξενο(γτ αλλιως νηστικο θα εμενε) . χθες κ σημερα , επανηλθαμε στο να πινουμε καθε 1 ωρα κ να αλλαζουμε συνεχεια πανες!!! 

εντωμεταξυ ο μπεμπης εχει γινει πολυ νευρικος, αν δεν τον παρω στο 1 λεπτο που θα κλαψει , κλαει ασταματητα , δυνατα κ μετα  κραταει κ την αναπνοη του ..επιτηδες το κανει αλλα δεν ξερω πως να το χειριστω . 

κ επισης βαζει συνεχεια τα χερια στο στομα  και ενα βιβλιο υφασματινο της fisher price  το "τρωει " με μανια!!

τελικα μαλλον ειχε αλλαξει η γευση του μητρικου γαλατος , γτ τωρα πινει κανονικα. γενικα τους κολικους τους εχουμε ξεπερασει σχετικα καλα.

τι σου κανανε βρε? ολες μας ειμαστε δυσκολα η αληθεια ειναι. μην δινεις σημασια πολυ σε οτι σου λενε..  καθιστε κ συζητηστε τα με τον αντρα σου κ μη δινεις σημασια στα πεθερικα.  εμενα μου ειχε πει κατι η πεθερα μου για το μωρο κ της ειχα απαντησει οτι δικο μου ειναι το παιδι , οτι θελω το κανω!!! :P ασε που εγω που του δινω ξενο 1 φορα την μερα , μου την λεει συνεχεια αλλα κ εγω της απανταω καταλληλα κ ληγει το θεμα!! ε καλα εννοειται οτι ο αντρας μου την υποστηριζει , αλλα σταματαει η συζητηση σε οτι κ να πω !! α και θυμηθηκα κ κατι αλλο !! ειχα βαλει στο ρηλαξ το μωρο πριν 40σει κ το ειδε η πεθερα μου κ μου ελεγε να μην το βαζω , κ μια μερα μου λεει οτι θα το πει στον αντρα μου για να μου το παρει το ρηλαξ,χαχαχα κ μια μερα που ηρθε κ αυτη , λεω στον αντρα  μου μπροστα της , αυτο κ αυτο κ γελουσα!!! κ φυσικα δεν μιλησε αλλο !!

οσο για το στηθος , μπορει να εδραιωθηκε ο θηλασμος , γτ εμενα  αυτο εγινε . βεβαια εγω παιρνω ακομα χαπια μαγια μπυρας οποτε το θυμηθω. κανε οτι  σε κανει να νιωθεις καλυτερα για σενα κ το μωρο σου.

καλη χρονια Λινα μου ! α καλα κ εγω στην αρχη δεν εκανα τιποτα, κ τωρα αν προλαβω μαγειρευω . εμενα μου την ελεγε ο αντρας μου αλλα δεν με νοιαζει καθολου . του απανταω οπως πρεπει .. απλα με νευριαζει γτ παει βολτες κ για καφε , κ δεν καθεται εδω να κραταει το μωρο να κανω καμια δουλεια στο σπιτι , οποτε κ εγω δεν κανω !! να φανταστεις οτι εχω βγαλει την σκουπα απο χθες κ ακομα δεν εχω σκουπισει γτ δεν προλαβαινω.. πρεπει να κανω ησυχια οταν το μωρο κοιμαται !! κ μου ειπε κ το φαεινο , γτ δεν σπουπισα ακομη ... αλλα πλεον το βραδυ του αφηνω το μωρο να το κοιμιζει αυτος κ βλεπει πλεον οτι δεν ειναι τοσο ευκολα ολα..

καλη χρονια ada μου!κ εμενα βγαινει κ για καφε κ εγω ψαχνω χρονο να κανω ενα μπανιο. βοηθαει βεβαια στις δουλειες αλλα οποτε το κανει μετα γκρινιαζει οποτε προτιμω οχι!!καλα στα πεθερικα κ.εγω απανταω με.διαφορα σχολια αλλα δεν καταλαβαινουν. κ αμα τους αφησω το μωρο περνουν κ.θαρρος ρε γαμωτο!εχθες ελειπα ολο το απογευμα για δουλειες κ ειχε ερθει η πεθερα σπιτι κ εμεινε κ.το βραδυ. ακου σκηνικο να μου πεις γυρναω σπιτι το βραδυ περνω το μικρο να το βαλω για υπνο το μωρο ψικογρινιαζε βγαζει κ.δοντακι μη φανταστεις κανενα δεκαλεπτο μεχρι να.κοιμηθει κ ερχετε η πεθερα κ λεει γιατι κλαιει δωστο μου να το κοιμησω λες κ τοσους μηνες εγω δεν το κοιμιζα. μα περνει λογικος ανθρωπος το μωρο απτα χερια της μανας του οταν παει να.το κοιμησει? ελα τωρα κ πες μου. δεν ειπα τιποτα γιατι δεν.θελω να τσακωθω  απλα δεν το εδωσα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

8 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κ εμένα τελικά 3 μέρες μου κράτησε.. Εγώ πάντως που μου είπε η παιδιατρος να πάρω κ αντιβίωση δεν είδα διαφορά να μην θέλει τ στήθος μην σου πω έγινε κάπως καλύτερα από πριν γτ πριν τα χάπια μιλάμε είχα τρελό πρόβλημα δεν ήθελε με τίποτα στήθος με το ζόρι με περπάτημα μουσική κτλ.. Εντωμεταξύ το λέω στην παιδίατρο τότε και μου λέει δώσε ξένο της δίνω και δεν το έπινε με τίποτα όμως ΚΑΘΌΛΟΥ έκανε λες και της έδινα (συγνώμη) σκατα.. Ούτε με εμένα ούτε με την μαμά μου το έπινε.. 

Πάλι καλά! Κατι Καλό βγήκε από τα χάπια!! Όσο για το ξένο,τα μωράκια που θηλάζουν ,δύσκολα το πίνουν στη αρχή,συνήθως αλλάζουν αρκετά γαλατα μέχρι να θελουν καποιο. Εμεις ευτυχώς είμασταν τυχεροι γτ του έδωσαν Στο νοσοκομείο φόρμουλα κ αυτό συνέχισα κ στο σπιτι Σαν συμπλήρωμα.

πρίν από 47 λεπτά , linaa είπε:

καλη χρονια ada μου!κ εμενα βγαινει κ για καφε κ εγω ψαχνω χρονο να κανω ενα μπανιο. βοηθαει βεβαια στις δουλειες αλλα οποτε το κανει μετα γκρινιαζει οποτε προτιμω οχι!!καλα στα πεθερικα κ.εγω απανταω με.διαφορα σχολια αλλα δεν καταλαβαινουν. κ αμα τους αφησω το μωρο περνουν κ.θαρρος ρε γαμωτο!εχθες ελειπα ολο το απογευμα για δουλειες κ ειχε ερθει η πεθερα σπιτι κ εμεινε κ.το βραδυ. ακου σκηνικο να μου πεις γυρναω σπιτι το βραδυ περνω το μικρο να το βαλω για υπνο το μωρο ψικογρινιαζε βγαζει κ.δοντακι μη φανταστεις κανενα δεκαλεπτο μεχρι να.κοιμηθει κ ερχετε η πεθερα κ λεει γιατι κλαιει δωστο μου να το κοιμησω λες κ τοσους μηνες εγω δεν το κοιμιζα. μα περνει λογικος ανθρωπος το μωρο απτα χερια της μανας του οταν παει να.το κοιμησει? ελα τωρα κ πες μου. δεν ειπα τιποτα γιατι δεν.θελω να τσακωθω  απλα δεν το εδωσα... 

Τι να πω Για την πεθερά σου κ για την μαμά μου!!! Που το ίδιο σκηνικό μου το έκανε η μάμα μου Όταν πήγα Στο πατρικό μου!!!  Βέβαια εμένα η μάνα Μου το έκανε για να ξεκουράζομαι λίγο Εγώ αλλά η πεθερά σου απίστευτη...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Πάλι καλά! Κατι Καλό βγήκε από τα χάπια!! Όσο για το ξένο,τα μωράκια που θηλάζουν ,δύσκολα το πίνουν στη αρχή,συνήθως αλλάζουν αρκετά γαλατα μέχρι να θελουν καποιο. Εμεις ευτυχώς είμασταν τυχεροι γτ του έδωσαν Στο νοσοκομείο φόρμουλα κ αυτό συνέχισα κ στο σπιτι Σαν συμπλήρωμα.

Τι να πω Για την πεθερά σου κ για την μαμά μου!!! Που το ίδιο σκηνικό μου το έκανε η μάμα μου Όταν πήγα Στο πατρικό μου!!!  Βέβαια εμένα η μάνα Μου το έκανε για να ξεκουράζομαι λίγο Εγώ αλλά η πεθερά σου απίστευτη...

Και στην δικιά μου έδωσαν στ νοσοκομείο κ πολύ πυ αρχές είχα δώσει και εδώ 2 3 φορές από τότε καθόλου κ πλέον δεν το θέλει με τίποτα.. 3 γάλατα δοκίμασα ΝΑΝ, sanilak, κ άλλο ένα που δεν μ το θυμάμαι κ δεν ήθελε καθόλου κανένα.. Δεν θέλω. Σ υηρ δίνω συμπλήρωμα κσθε μερα απλά αν χρειαστεί σε δύσκολες μέρες 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία!!! Κορίτσια μου όσες έχετε πρόβλημα με τα πεθερικά μην δίνετε σημασία κοιτάτε να τα έχετε καλά με τον σύζυγό σας που μόνο αυτό μετράει για να μεγαλώσει το παιδί σε ένα ζεστό και ήσυχο περιβάλλον... Εμείς την Τρίτη κάναμε το δεύτερο έμβολιο η μικρή πολύ κλάμα και αναστεναγμό αλλά εγώ πονεσα περισσότερο όταν την τρύπησε... Ομαλά το πήρε λίγο ύπνο πάρα πάνω και όλα καλά!! Από κιλά είμαστε σχεδόν 6 κιλά. Σήμερα είμαστε 95 ημερών. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, bella32 είπε:

@Maria_ath καλησπέρα κορίτσι μου,  τι κάνεις; σε έχω στο μυαλό μου. όλα καλά με το μπεμπακι σου; μπήκατε για το χειρουργείο ή όχι ακόμη;

Καλησπέρα! Σ ευχαριστώ που μας σκέφτεσαι! Δευτέρα εισαγωγή για εξετάσεις και Τρίτη η επέμβαση.

Χρησιμοποιεί κάποια αποστειρωτή να ρωτήσω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Maria_ath είπε:

Καλησπέρα! Σ ευχαριστώ που μας σκέφτεσαι! Δευτέρα εισαγωγή για εξετάσεις και Τρίτη η επέμβαση.

Χρησιμοποιεί κάποια αποστειρωτή να ρωτήσω κάτι?

γεια σου κ περασρικα σας . εγω χρησιμοποιω ρωτα αν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, να ρωτησω κατι οσες δινεται φόρμουλα... Βραζετε καθε φορα και οεριμενετε μετα να κρυωσει τ γαλα για να τ δωσετε στα παιδακια σας??? Η βραζετε νερό και τ αφηνετε να κρυωσει και μετα τ διατηρειτε σ θερμος??? Η δικια μ καθε φορα που πειναει ουρλιαζει και μεχρι να κρυωσει τ γαλα για ν της τ δωσω, μαρτυραμε και εχω απελπιστει... Πφφφφ

Επισης, οταν βγαινετε εξω τι κανετε? Παιρνετε βρασμενο νερο σε θερμος και τ κουτι με το γαλα μαζι??? Επισης, το θερμος διατηρεί τη θερμοκρασία σταθερή ή είναι μουφα??? 

Ηταν τοσο πιο εύκολο με τ θηλασμο... Τωρα δεν μπορώ ούτε να καταλάβω ποτε εχει χορτασει... Πφφφφ


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια, να ρωτησω κατι οσες δινεται φόρμουλα... Βραζετε καθε φορα και οεριμενετε μετα να κρυωσει τ γαλα για να τ δωσετε στα παιδακια σας??? Η βραζετε νερό και τ αφηνετε να κρυωσει και μετα τ διατηρειτε σ θερμος??? Η δικια μ καθε φορα που πειναει ουρλιαζει και μεχρι να κρυωσει τ γαλα για ν της τ δωσω, μαρτυραμε και εχω απελπιστει... Πφφφφ

Επισης, οταν βγαινετε εξω τι κανετε? Παιρνετε βρασμενο νερο σε θερμος και τ κουτι με το γαλα μαζι??? Επισης, το θερμος διατηρεί τη θερμοκρασία σταθερή ή είναι μουφα??? 

Ηταν τοσο πιο εύκολο με τ θηλασμο... Τωρα δεν μπορώ ούτε να καταλάβω ποτε εχει χορτασει... Πφφφφ

γεια σου κοριτσι! εγω βαζω τα μπουκαλια ετοιμα με νερο στο ψυγειο κ εχω θερμαντηρα κ το ζεσταινει μετα το κανεις κ με ενα μπρικη αν δεν.εχεις. περιμενει κ εκει το μωρο βεβαια αλλα υπολογιζω περιπου το χρονο που το παει στην.καταλληλη θερμοκρασια. εχω χρησιμοποιησει θερμος σε ταξιδια ναι το.κραταει το νερο καφτο. τωρα εγω προτιμησα να βαζω το νερο.σε.μπουκαλια για να ειναι πιο ασφαλη γιατι ανοιξε κλεισε το θερμος φανταζομαι περνει περισσοτερα μικροβια ετσι το.ειχα σκεφτει εγω τελος.παντων...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

γεια σου κοριτσι! εγω βαζω τα μπουκαλια ετοιμα με νερο στο ψυγειο κ εχω θερμαντηρα κ το ζεσταινει μετα το κανεις κ με ενα μπρικη αν δεν.εχεις. περιμενει κ εκει το μωρο βεβαια αλλα υπολογιζω περιπου το χρονο που το παει στην.καταλληλη θερμοκρασια. εχω χρησιμοποιησει θερμος σε ταξιδια ναι το.κραταει το νερο καφτο. τωρα εγω προτιμησα να βαζω το νερο.σε.μπουκαλια για να ειναι πιο ασφαλη γιατι ανοιξε κλεισε το θερμος φανταζομαι περνει περισσοτερα μικροβια ετσι το.ειχα σκεφτει εγω τελος.παντων...

Αααα καλη ιδέα αυτο!!!! Δεν το ειχα σκεφτει!!! Εχω κι εγω θερμαντηρα!!! Ετσι θα δοκιμάσω να το κανω!! Τελεια!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αααα καλη ιδέα αυτο!!!! Δεν το ειχα σκεφτει!!! Εχω κι εγω θερμαντηρα!!! Ετσι θα δοκιμάσω να το κανω!! Τελεια!!! :)

Κάθε πότε της δίνεις φόρμουλα σαν συμπλήρωμα η κανονικό γεύμα..?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πλέον πινει μονο ξενο. Μου κοπηκε το γαλα εντελώς 

ελα ρε πλακα κανεις εισαι σιγουρη οτι δεν μπορεις να.το επαναφερεις? κριμα ρε συ απο την στεναχωρια λες? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια, να ρωτησω κατι οσες δινεται φόρμουλα... Βραζετε καθε φορα και οεριμενετε μετα να κρυωσει τ γαλα για να τ δωσετε στα παιδακια σας??? Η βραζετε νερό και τ αφηνετε να κρυωσει και μετα τ διατηρειτε σ θερμος??? Η δικια μ καθε φορα που πειναει ουρλιαζει και μεχρι να κρυωσει τ γαλα για ν της τ δωσω, μαρτυραμε και εχω απελπιστει... Πφφφφ

Επισης, οταν βγαινετε εξω τι κανετε? Παιρνετε βρασμενο νερο σε θερμος και τ κουτι με το γαλα μαζι??? Επισης, το θερμος διατηρεί τη θερμοκρασία σταθερή ή είναι μουφα??? 

Ηταν τοσο πιο εύκολο με τ θηλασμο... Τωρα δεν μπορώ ούτε να καταλάβω ποτε εχει χορτασει... Πφφφφ

Εγω βραζω νερο σε κατσαρολακι για 10 λεπτα απο το σημειο βρασμου. Μετα το βαζω σε θερμο βραζω μια το πρωι κ μια το βραδυ. Ετσι οταν πεινασει φτιαχνω το γαλα κ εχω ενα μικρο μπολακι κ βαζω μεσα το μπιμπερο κ αφηνω το νερο να τρεξει σε 20 δευτερα ειναι ετοιμο.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια, να ρωτησω κατι οσες δινεται φόρμουλα... Βραζετε καθε φορα και οεριμενετε μετα να κρυωσει τ γαλα για να τ δωσετε στα παιδακια σας??? Η βραζετε νερό και τ αφηνετε να κρυωσει και μετα τ διατηρειτε σ θερμος??? Η δικια μ καθε φορα που πειναει ουρλιαζει και μεχρι να κρυωσει τ γαλα για ν της τ δωσω, μαρτυραμε και εχω απελπιστει... Πφφφφ

Επισης, οταν βγαινετε εξω τι κανετε? Παιρνετε βρασμενο νερο σε θερμος και τ κουτι με το γαλα μαζι??? Επισης, το θερμος διατηρεί τη θερμοκρασία σταθερή ή είναι μουφα??? 

Ηταν τοσο πιο εύκολο με τ θηλασμο... Τωρα δεν μπορώ ούτε να καταλάβω ποτε εχει χορτασει... Πφφφφ

Γεια σου κ από εμένα πετάγομαι για να σου πω πως μπορείς να βάζεις αποστειρωμενο νερό γύρο στα 30 με 40 γραμ σε κάθε μπουκάλι κ να το έχεις στο ψυγείο κ όταν ερχετε η ώρα του γεύματος βράζεις σε βραστηρα συμπληρώνεις νερό κ μετά αν χρεθαζετε το κρυώνεις σε τρεχούμενο νερό βρύσης .. κ σε λίγο καιρό που θα τελειώσει η αποστείρωση απλά ζεστενει λίγο το νερό κ προσθέτεις το γάλα ..!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου ..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...