Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλη χρονια!! Τι κανετε??? 

Να σας ρωτήσω, οσες θηλαζετε, σας πρηζουν και εσας πως πρέπει να δινετε φόρμουλα!?? Ή μόνο εγώ εχω μπλέξει με περίεργους??? 

Καλημέρα κορίτσι μου... Όχι όχι δεν είσαι η μόνη εμένα σχεδόν κάθε μέρα μου το λένε κυριολεκτικά ΟΛΟΙ  γτ δεν χορταίνει το παιδί.. Και το κορυφαίο μου το λέει ακόμα και η μάνα μου που με θηλάζες χωρίς καθόλου ξένο για 2 χρόνια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... Όχι όχι δεν είσαι η μόνη εμένα σχεδόν κάθε μέρα μου το λένε κυριολεκτικά ΟΛΟΙ  γτ δεν χορταίνει το παιδί.. Και το κορυφαίο μου το λέει ακόμα και η μάνα μου που με θηλάζες χωρίς καθόλου ξένο για 2 χρόνια.. 

Πω πωωωω και πως αντέχεις??? Εμενα ευτυχως οι δικοι μου με στηρίζουν πολυ σε αυτο... Αλλα έχουμε ερθει για ακομη μια φορά (και απο οτι φαίνεται τελευταία) στα πεθερικα μου και με την πεθερα μ κοντευουμε να πιαστουμε στα χέρια!!! 

Το κορυφαίο ηταν χθες που μου ειπε να πεταξω αντλημενο γαλα δικο μ απο το ψυγείο!!!! :shock:

Ανυπομονώ να περασουν οι μερες να γυρίσουμε σπίτι μας! Δεν πρόκειται να ξεκουνισω με το παιδακι μου ποτε ξανα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πω πωωωω και πως αντέχεις??? Εμενα ευτυχως οι δικοι μου με στηρίζουν πολυ σε αυτο... Αλλα έχουμε ερθει για ακομη μια φορά (και απο οτι φαίνεται τελευταία) στα πεθερικα μου και με την πεθερα μ κοντευουμε να πιαστουμε στα χέρια!!! 

Το κορυφαίο ηταν χθες που μου ειπε να πεταξω αντλημενο γαλα δικο μ απο το ψυγείο!!!! :shock:

Ανυπομονώ να περασουν οι μερες να γυρίσουμε σπίτι μας! Δεν πρόκειται να ξεκουνισω με το παιδακι μου ποτε ξανα! 

Την μάνα μου έβαλα στην θέση της την τελευταία φορά που μου το είπε.. Βέβαια δεν μου το λέει με άσχημο τρόπο απλά αν κάποια μέρα η μικρή είναι ανήσυχη κτλ μου λέει μήπως πεινάει κ δεν φτάνει το δικό μου όπως κ να χει πάντως είναι ενοχλητικό.. Της πεθεράς μου ο τρόπους βέβαια ήταν χειρότερο απ όλους.. Ήταν να πάμε στην παιδίατρο και αλλάξαμε μερα κ μας λέει αντε μην το καθυστερείτε να πάρει κ το γάλατακι του το παιδί.. Που το ξέρεις της ο άντρας μου το ξέρω λέει 2 παιδιά μεγάλωσα το παιδί πεινάει γιαυτό είναι ανήσυχο και δεν κοιμάται την μέρα είναι κ αδύνατο.. ΕΛΕΟΣ ότι του κατέβει του καθένα στ κεφάλι το λέει.. Μα καλά γτ να πετάξεις δικό σου γάλα πάει καλά..? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πω πωωωω και πως αντέχεις??? Εμενα ευτυχως οι δικοι μου με στηρίζουν πολυ σε αυτο... Αλλα έχουμε ερθει για ακομη μια φορά (και απο οτι φαίνεται τελευταία) στα πεθερικα μου και με την πεθερα μ κοντευουμε να πιαστουμε στα χέρια!!! 

Το κορυφαίο ηταν χθες που μου ειπε να πεταξω αντλημενο γαλα δικο μ απο το ψυγείο!!!! :shock:

Ανυπομονώ να περασουν οι μερες να γυρίσουμε σπίτι μας! Δεν πρόκειται να ξεκουνισω με το παιδακι μου ποτε ξανα! 

Μη δίνεις καμία σημασία!!! Κάποια στιγμή θα το καταλάβουν!!

Εμένα έχουν πειστεί ολοι οι κοντινοί συγγενείς ότι τρώει καλά το παιδί επειδή βλέπουν το πόσο έχει μεγαλώσει!! Όχι πως είχα ιδιαίτερο θέμα ..όλοι ήταν θετικοί κ αν είχαν αμφιβολία δε μου το έδειξαν! 

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Την μάνα μου έβαλα στην θέση της την τελευταία φορά που μου το είπε.. Βέβαια δεν μου το λέει με άσχημο τρόπο απλά αν κάποια μέρα η μικρή είναι ανήσυχη κτλ μου λέει μήπως πεινάει κ δεν φτάνει το δικό μου όπως κ να χει πάντως είναι ενοχλητικό.. Της πεθεράς μου ο τρόπους βέβαια ήταν χειρότερο απ όλους.. Ήταν να πάμε στην παιδίατρο και αλλάξαμε μερα κ μας λέει αντε μην το καθυστερείτε να πάρει κ το γάλατακι του το παιδί.. Που το ξέρεις της ο άντρας μου το ξέρω λέει 2 παιδιά μεγάλωσα το παιδί πεινάει γιαυτό είναι ανήσυχο και δεν κοιμάται την μέρα είναι κ αδύνατο.. ΕΛΕΟΣ ότι του κατέβει του καθένα στ κεφάλι το λέει.. Μα καλά γτ να πετάξεις δικό σου γάλα πάει καλά..? 

Εγώ τη μαμά μου την έκανα εκπαίδευση από την εγκυμοσύνη ακόμη, της έλεγα διάφορα γύρω από το θηλασμό κ πόσο το ήθελα. Πλέον ξέρει αρκετα κ αν ακούσει κάποιον να έχει καμία περίεργη απορία(οικογενειακά τραπέζια !!) τη λύνει ευχαρίστως!!

Της πεθεράς να της πεις πως κι εσύ παιδί μεγαλωνεις κ ο παιδίατρος είναι ο πιο κατάλληλος να σου πει για τη διατροφή του παιδιού!! 

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Την μάνα μου έβαλα στην θέση της την τελευταία φορά που μου το είπε.. Βέβαια δεν μου το λέει με άσχημο τρόπο απλά αν κάποια μέρα η μικρή είναι ανήσυχη κτλ μου λέει μήπως πεινάει κ δεν φτάνει το δικό μου όπως κ να χει πάντως είναι ενοχλητικό.. Της πεθεράς μου ο τρόπους βέβαια ήταν χειρότερο απ όλους.. Ήταν να πάμε στην παιδίατρο και αλλάξαμε μερα κ μας λέει αντε μην το καθυστερείτε να πάρει κ το γάλατακι του το παιδί.. Που το ξέρεις της ο άντρας μου το ξέρω λέει 2 παιδιά μεγάλωσα το παιδί πεινάει γιαυτό είναι ανήσυχο και δεν κοιμάται την μέρα είναι κ αδύνατο.. ΕΛΕΟΣ ότι του κατέβει του καθένα στ κεφάλι το λέει.. Μα καλά γτ να πετάξεις δικό σου γάλα πάει καλά..? 

Εγώ το μοναδικό θέμα που έχω είναι με το 'ασε το παιδί να κλάψει κ λιγο'. Είναι λες και μου γυρνάς διακόπτη!!:twisted: 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Μη δίνεις καμία σημασία!!! Κάποια στιγμή θα το καταλάβουν!!

Εμένα έχουν πειστεί ολοι οι κοντινοί συγγενείς ότι τρώει καλά το παιδί επειδή βλέπουν το πόσο έχει μεγαλώσει!! Όχι πως είχα ιδιαίτερο θέμα ..όλοι ήταν θετικοί κ αν είχαν αμφιβολία δε μου το έδειξαν! 

Εγώ τη μαμά μου την έκανα εκπαίδευση από την εγκυμοσύνη ακόμη, της έλεγα διάφορα γύρω από το θηλασμό κ πόσο το ήθελα. Πλέον ξέρει αρκετα κ αν ακούσει κάποιον να έχει καμία περίεργη απορία(οικογενειακά τραπέζια !!) τη λύνει ευχαρίστως!!

Της πεθεράς να της πεις πως κι εσύ παιδί μεγαλωνεις κ ο παιδίατρος είναι ο πιο κατάλληλος να σου πει για τη διατροφή του παιδιού!! 

Εγώ το μοναδικό θέμα που έχω είναι με το 'ας το παιδί να κλάψει κ λιγο'. Είναι λες και μου γυρνάς διακόπτη!!:twisted: 

Εμενα ειναι λιγοφαγη... Αναπτυσσεται κανονικα βεβαια, αλλα δεν παιτνει ενα κιλο το μηνα... Οποτε εκει αρχιζουν τα οργανα... Κοντευουμε να σφαχτουμε ειλικρινά... Η μια πεταει μπηχτες στην αλλη και φυσικά εχω τσακωθει και με τον αντρα μου! 

Το κορυφαίο ειναι πως επειδη δεν μπορώ να βγαζω γαλα οσο ειμαι εδω γιαψυχολογικους λογους (εχω την εντύπωση πως περιμενει με τη μεζουρα να δει ποσο αντλησα), εχω ενα κουτι με σκονη το οποιο ειχα παρει οταν εκανα επεμβασβ φρονιμητη και οταν χρειαστεί να λειψουμε, το εχει για περιπτωση αναγκης... Ε, αυτη επειδή βαριεται να ασχοληθει με το παιδι, το μπουκωνει με γαλα! Και η μπεμπα κοιμαται μετα 10ωρα!!!! Τγς εχω εξηγήσει πως αυτό δεν ειναι φυσιολογικο και πως πρέπει τα παιδάκια ανα 3 ωρες να τρωνε, αντε 4ωρο... Αλλα αυτη εκεκ, πιστεύει στο δικο της Θεο!! Μαλιστα κοκορευεται κιολας!!! Έχουμε ερθει υποτίθεται να χαλαρωσουμε και εγω ειμαι σ τσιτα μονιμως! Δεν θέλω να βγαινω γτ φοβαμαι θα παθει τίποτα το παιδι απο το πολυ φαγητό... 

πρίν από 16 λεπτά , Marimarv είπε:

Την μάνα μου έβαλα στην θέση της την τελευταία φορά που μου το είπε.. Βέβαια δεν μου το λέει με άσχημο τρόπο απλά αν κάποια μέρα η μικρή είναι ανήσυχη κτλ μου λέει μήπως πεινάει κ δεν φτάνει το δικό μου όπως κ να χει πάντως είναι ενοχλητικό.. Της πεθεράς μου ο τρόπους βέβαια ήταν χειρότερο απ όλους.. Ήταν να πάμε στην παιδίατρο και αλλάξαμε μερα κ μας λέει αντε μην το καθυστερείτε να πάρει κ το γάλατακι του το παιδί.. Που το ξέρεις της ο άντρας μου το ξέρω λέει 2 παιδιά μεγάλωσα το παιδί πεινάει γιαυτό είναι ανήσυχο και δεν κοιμάται την μέρα είναι κ αδύνατο.. ΕΛΕΟΣ ότι του κατέβει του καθένα στ κεφάλι το λέει.. Μα καλά γτ να πετάξεις δικό σου γάλα πάει καλά..? 

Εμςνα με ρωτανε μονιμα ποτε θα ξεκινησω φορμουλα και τς λεω ποτε! Θα παμε κατευθείαν στο φρεσκο και παθαινουν σοκ! Μιλαει στα τηλεφωνα με τς φιλες και την αδερφή της και τους λεει οτι αφηνω το παιδι νηστικο και πειναει... Γτ αυτη λεει οταν μεγαλωνε παιδιά, 2 κιλα το μηνα επαιρναν... Ε της απαντησα και γω πως μεγαλωνω παιδι και όχι αρκουδα... Και πως προτιμω να ειναι αδυνατουλα παρα χοντρη και γεμάτη διπλες!!! Αι στα κομμάτια επιτέλους!!! Ειναι η πιο ατελείωτη εβδομάδα της ζωης μου... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλη χρονια!! Τι κανετε??? 

Να σας ρωτήσω, οσες θηλαζετε, σας πρηζουν και εσας πως πρέπει να δινετε φόρμουλα!?? Ή μόνο εγώ εχω μπλέξει με περίεργους??? 

Καλημερα anemoni.Εννοειται με πρηζανε.Τους εκανε εντυπωση που ηθελε τοσο συχνα στηθος ελεγαν οτι πειναει ασχετα που κατουρουσε σαν τρελο και εβαζε 1 κιλο το μηνα.Εγω δεν εδινα σημασια και ευτυχως η παιδιατρος ηταν πολυ υπερ του θηλασμου.Ειχα ακουσει και το καλο οτι εχω γαλα αλλα δεν ειναι καλο γιατι ειμαι αδυνατη αρα δεν τρωω καλα και δεν τον πιανει χαχαχα..Και τοτε και τωρα γελαω...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μη δίνεις καμία σημασία!!! Κάποια στιγμή θα το καταλάβουν!!

Εμένα έχουν πειστεί ολοι οι κοντινοί συγγενείς ότι τρώει καλά το παιδί επειδή βλέπουν το πόσο έχει μεγαλώσει!! Όχι πως είχα ιδιαίτερο θέμα ..όλοι ήταν θετικοί κ αν είχαν αμφιβολία δε μου το έδειξαν! 

Εγώ τη μαμά μου την έκανα εκπαίδευση από την εγκυμοσύνη ακόμη, της έλεγα διάφορα γύρω από το θηλασμό κ πόσο το ήθελα. Πλέον ξέρει αρκετα κ αν ακούσει κάποιον να έχει καμία περίεργη απορία(οικογενειακά τραπέζια !!) τη λύνει ευχαρίστως!!

Της πεθεράς να της πεις πως κι εσύ παιδί μεγαλωνεις κ ο παιδίατρος είναι ο πιο κατάλληλος να σου πει για τη διατροφή του παιδιού!! 

Εγώ το μοναδικό θέμα που έχω είναι με το 'ασε το παιδί να κλάψει κ λιγο'. Είναι λες και μου γυρνάς διακόπτη!!:twisted: 

Ααααα ναι ναι κ αυτό το ακούω εννοείται.. Αφού ήμασταν στ σπίτι της πεθεράς μου και τρώγαμε και η μικρή την είχανε ξαπλώσει στν καναπέ κ άρχισε να ψιλό κλαίει πάει να σηκωθεί ο άντρας μου άστη του λέει να κάψει κάθεται ο άντρας μου και με το που το βλέπω εγώ σηκώνομαι και την παίρνω οδό μου λέει δεν είναι σωστό να την παίρνεις αμέσως πρέπει να κλάψει κ λίγο το παιδί να ανοίξουν τα πνευμονία του.. Ότι να ναι.. Ρε συ τι να πω στην μαμά μου που με θηλάζες μέχρι που έγινα 2 χρόνων αυτή έπρεπε να λέει κ σε μένα όχι εγώ σε αυτή.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εμενα ειναι λιγοφαγη... Αναπτυσσεται κανονικα βεβαια, αλλα δεν παιτνει ενα κιλο το μηνα... Οποτε εκει αρχιζουν τα οργανα... Κοντευουμε να σφαχτουμε ειλικρινά... Η μια πεταει μπηχτες στην αλλη και φυσικά εχω τσακωθει και με τον αντρα μου! 

Το κορυφαίο ειναι πως επειδη δεν μπορώ να βγαζω γαλα οσο ειμαι εδω γιαψυχολογικους λογους (εχω την εντύπωση πως περιμενει με τη μεζουρα να δει ποσο αντλησα), εχω ενα κουτι με σκονη το οποιο ειχα παρει οταν εκανα επεμβασβ φρονιμητη και οταν χρειαστεί να λειψουμε, το εχει για περιπτωση αναγκης... Ε, αυτη επειδή βαριεται να ασχοληθει με το παιδι, το μπουκωνει με γαλα! Και η μπεμπα κοιμαται μετα 10ωρα!!!! Τγς εχω εξηγήσει πως αυτό δεν ειναι φυσιολογικο και πως πρέπει τα παιδάκια ανα 3 ωρες να τρωνε, αντε 4ωρο... Αλλα αυτη εκεκ, πιστεύει στο δικο της Θεο!! Μαλιστα κοκορευεται κιολας!!! Έχουμε ερθει υποτίθεται να χαλαρωσουμε και εγω ειμαι σ τσιτα μονιμως! Δεν θέλω να βγαινω γτ φοβαμαι θα παθει τίποτα το παιδι απο το πολυ φαγητό... 

Εμςνα με ρωτανε μονιμα ποτε θα ξεκινησω φορμουλα και τς λεω ποτε! Θα παμε κατευθείαν στο φρεσκο και παθαινουν σοκ! Μιλαει στα τηλεφωνα με τς φιλες και την αδερφή της και τους λεει οτι αφηνω το παιδι νηστικο και πειναει... Γτ αυτη λεει οταν μεγαλωνε παιδιά, 2 κιλα το μηνα επαιρναν... Ε της απαντησα και γω πως μεγαλωνω παιδι και όχι αρκουδα... Και πως προτιμω να ειναι αδυνατουλα παρα χοντρη και γεμάτη διπλες!!! Αι στα κομμάτια επιτέλους!!! Ειναι η πιο ατελείωτη εβδομάδα της ζωης μου... 

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Και εμένα η πεθερά μου κάθε φορά με ρωτάει μέχρι πόσο θα την θήλασω.. Τι ζόρι τραβάνε λες και τς αφορά... Εσύ μέχρι πότε σκέφτεσαι να θηλάσεις?? Ο άντρας σου τι λέει γιαυτό?? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εμενα ειναι λιγοφαγη... Αναπτυσσεται κανονικα βεβαια, αλλα δεν παιτνει ενα κιλο το μηνα... Οποτε εκει αρχιζουν τα οργανα... Κοντευουμε να σφαχτουμε ειλικρινά... Η μια πεταει μπηχτες στην αλλη και φυσικά εχω τσακωθει και με τον αντρα μου! 

Το κορυφαίο ειναι πως επειδη δεν μπορώ να βγαζω γαλα οσο ειμαι εδω γιαψυχολογικους λογους (εχω την εντύπωση πως περιμενει με τη μεζουρα να δει ποσο αντλησα), εχω ενα κουτι με σκονη το οποιο ειχα παρει οταν εκανα επεμβασβ φρονιμητη και οταν χρειαστεί να λειψουμε, το εχει για περιπτωση αναγκης... Ε, αυτη επειδή βαριεται να ασχοληθει με το παιδι, το μπουκωνει με γαλα! Και η μπεμπα κοιμαται μετα 10ωρα!!!! Τγς εχω εξηγήσει πως αυτό δεν ειναι φυσιολογικο και πως πρέπει τα παιδάκια ανα 3 ωρες να τρωνε, αντε 4ωρο... Αλλα αυτη εκεκ, πιστεύει στο δικο της Θεο!! Μαλιστα κοκορευεται κιολας!!! Έχουμε ερθει υποτίθεται να χαλαρωσουμε και εγω ειμαι σ τσιτα μονιμως! Δεν θέλω να βγαινω γτ φοβαμαι θα παθει τίποτα το παιδι απο το πολυ φαγητό... 

Εμςνα με ρωτανε μονιμα ποτε θα ξεκινησω φορμουλα και τς λεω ποτε! Θα παμε κατευθείαν στο φρεσκο και παθαινουν σοκ! Μιλαει στα τηλεφωνα με τς φιλες και την αδερφή της και τους λεει οτι αφηνω το παιδι νηστικο και πειναει... Γτ αυτη λεει οταν μεγαλωνε παιδιά, 2 κιλα το μηνα επαιρναν... Ε της απαντησα και γω πως μεγαλωνω παιδι και όχι αρκουδα... Και πως προτιμω να ειναι αδυνατουλα παρα χοντρη και γεμάτη διπλες!!! Αι στα κομμάτια επιτέλους!!! Ειναι η πιο ατελείωτη εβδομάδα της ζωης μου... 

Δεν σε άφησε να ηρεμήσεις χρονιαρες μέρες δηλαδή!!:razz:

Εγώ τους λέω ' μέχρι να πάει φαντάρος', μετά ένα 'μεχρι να πάει σχολείο' ,για να δω αντιδράσεις, αλλά στη πραγματικότητα θέλω 1 χρόνο το πολύ 1,5! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Και εμένα η πεθερά μου κάθε φορά με ρωτάει μέχρι πόσο θα την θήλασω.. Τι ζόρι τραβάνε λες και τς αφορά... Εσύ μέχρι πότε σκέφτεσαι να θηλάσεις?? Ο άντρας σου τι λέει γιαυτό?? 

Εγω τους απανταω πως οσο εχω γαλα, οσο της αρκει και οσο το δέχεται η παιδιατρος θα τη θηλαζω! 

Στην πραγματικότητα θα θηλασω οσο αντέχω! Για αρχη ειχα βάλει στοχο το δίμηνο, τωρα εχω βάλει στοχο το 4μηνο και αν τον πετύχω και αυτο τ στοχο θα παω στο 6μηνο μετα!!! Μαξιμουμ θα ήθελα χρόνο για να περάσουμε απευθείας στο φρέσκο γαλα, αλλα δεν θέλω να βαζω μακροχρόνιους στοχους!!! 

Ο αντρας μου απο τη μια λεει με στηρίζει, απο την αλλη ομως πεταει να της δινω και ξενο για να κοιμάται τα βράδια... Αφου τ προτεινε η μαμα τ, φυσικά!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω τους απανταω πως οσο εχω γαλα, οσο της αρκει και οσο το δέχεται η παιδιατρος θα τη θηλαζω! 

Στην πραγματικότητα θα θηλασω οσο αντέχω! Για αρχη ειχα βάλει στοχο το δίμηνο, τωρα εχω βάλει στοχο το 4μηνο και αν τον πετύχω και αυτο τ στοχο θα παω στο 6μηνο μετα!!! Μαξιμουμ θα ήθελα χρόνο για να περάσουμε απευθείας στο φρέσκο γαλα, αλλα δεν θέλω να βαζω μακροχρόνιους στοχους!!! 

Ο αντρας μου απο τη μια λεει με στηρίζει, απο την αλλη ομως πεταει να της δινω και ξενο για να κοιμάται τα βράδια... Αφου τ προτεινε η μαμα τ, φυσικά!!! 

Χάχαχα μια από τα ίδια και ο δικός μου.. Όταν πήγαμε στην παιδίατρο όμως και του τα είπε ένα χεράκι άλλαξε γνώμη.. Εγώ έχω το 6μηνο σαν στόχο αυτό έλεγα από την αρχή.. Το ξένο όταν το έδωσες το πήρε.. Εγώ μια φορά προσπάθησα να της δώσω που είχε δύσκολη μέρα και δεν το ήθελε με τίποτα.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά με υγεία και πολλά χαμόγελα!!!

Εμένα ο αντρας μου και η πεθερά μου θελουν να θηλασω οσο το δυνατόν περισσότερο. Ειδικά η πεθερά μου που τον θηλασε για δυο χρόνια συνέχεια το φερνει σαν παράδειγμα κάτι που μου τη σπαει γτ δεν νομίζω ότι μπορω να το κανω αυτό. Ούτε θελω να πω την αλήθεια. Η μαμά μου συνέχεια με ρωτάει μέχρι πότε θα θηλασω λες και εντάξει το έκανα το καθήκον μου με αυτό το θεμα.

Εγω εχω στόχο το 6μηνο ή όσο αντεξω, γτ δυσκολεύομαι λογω του οτι δουλευω τα πρωινά και θα αρχίσω και τα απογεύματα. και πολλές φορές τα απογεύματα που είμαι ακόμη μαζί του θέλει συνέχεια να τρώει κάτι που με κουραζει. Για τέτοιες περιπτώσεις έχω καβατζα ενα κουτί σκόνη αν χρειαστεί

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου!! απ ότι βλέπω πονεμένη ιστορία ο θηλασμός! εμένα απ εξω απ εξω με ρώτησε η μάνα μου στις 40 μέρες μέχρι ποτέ θα θηλάζω κ ότι φτάνει τόσο! εννοείται της έκοψα τη φορα.  ο δικός μου είναι αδυνατος κ νομίζουν δεν έχω καλό γάλα γτ είμαι 52 κιλά λένε... εντωμεταξύ το μωρο βρέχει συνέχεια πάνες! ευτ5ζως η παιδίατρος μου είναι υπέρ θηλασμού. μου είπε ότι το μωράκι καλύτερα να ειναξ αδύνατο πάρα χοντρουλικο, εφόσον κ οι 2 γονείς του είμαστε πολύ αδύνατοι.  είναι κ πιο ψηλό από το μέσο όρο και φαίνεται ακόμη πιο αδύνατο.  @anemoni1989 θα ξεκινήσω μαγιά μπύρας τελικά μόνο κ μόνο για να μου φύγει το άγχος μήπως δεν είναι αρκετό @Marimarv υπομονή! όλοι έχουν να πουν από κάτι.. εγώ όταν κάναμε το πρώτο εμβόλιο, ο μικρος είχε γκρίνια ( με είχε προειδοποιήσει η γιατρός) κ μου λέγανε να δώσω αναλγητικό στο μωρό γτ πονάει και το αφήνω να πονάει (!). κγω ειχα το 2μηνο στόχο για θηλασμό κ τώρα το 6μηνο..βασικά όσο αντέξω θέλω να θηλάσω και μετά να πάμε κατευθείαν στο φρέσκο..όπως ακριβώς το σκέφτεστε κ εσείς!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!! απ ότι βλέπω πονεμένη ιστορία ο θηλασμός! εμένα απ εξω απ εξω με ρώτησε η μάνα μου στις 40 μέρες μέχρι ποτέ θα θηλάζω κ ότι φτάνει τόσο! εννοείται της έκοψα τη φορα.  ο δικός μου είναι αδυνατος κ νομίζουν δεν έχω καλό γάλα γτ είμαι 52 κιλά λένε... εντωμεταξύ το μωρο βρέχει συνέχεια πάνες! ευτ5ζως η παιδίατρος μου είναι υπέρ θηλασμού. μου είπε ότι το μωράκι καλύτερα να ειναξ αδύνατο πάρα χοντρουλικο, εφόσον κ οι 2 γονείς του είμαστε πολύ αδύνατοι.  είναι κ πιο ψηλό από το μέσο όρο και φαίνεται ακόμη πιο αδύνατο.  @anemoni1989 θα ξεκινήσω μαγιά μπύρας τελικά μόνο κ μόνο για να μου φύγει το άγχος μήπως δεν είναι αρκετό @Marimarv υπομονή! όλοι έχουν να πουν από κάτι.. εγώ όταν κάναμε το πρώτο εμβόλιο, ο μικρος είχε γκρίνια ( με είχε προειδοποιήσει η γιατρός) κ μου λέγανε να δώσω αναλγητικό στο μωρό γτ πονάει και το αφήνω να πονάει (!). κγω ειχα το 2μηνο στόχο για θηλασμό κ τώρα το 6μηνο..βασικά όσο αντέξω θέλω να θηλάσω και μετά να πάμε κατευθείαν στο φρέσκο..όπως ακριβώς το σκέφτεστε κ εσείς!

Και εμένα είναι αδύνατη και επειδή την μέρα δεν μου κοιμάται σχεδόν καθόλου μου λένε ότι το γάλα μου είναι νερουλό και δεν την χορταίνει ότι να ναι ακούμε.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Marimarv είπε:

Και εμένα είναι αδύνατη και επειδή την μέρα δεν μου κοιμάται σχεδόν καθόλου μου λένε ότι το γάλα μου είναι νερουλό και δεν την χορταίνει ότι να ναι ακούμε.. 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω!!! Να ρωτήσεις πως γίνεται νερουλό, πως μπορεί να γίνει πιο πηχτό (!) και πως το ξέρουν ότι έχει γίνει νερουλό!! Θα μας τρελάνουν τελείως! Υπομονή και χιούμορ! :-D


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...