Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Αυτό πρώτη φορά το ακούω!!! Να ρωτήσεις πως γίνεται νερουλό, πως μπορεί να γίνει πιο πηχτό (!) και πως το ξέρουν ότι έχει γίνει νερουλό!! Θα μας τρελάνουν τελείως! Υπομονή και χιούμορ! :-D

Ναι ναι το άκουσα κ αυτό αφού πριν πάμε στην παιδίατρο μου έλεγαν ότι είναι νερουλό δεν έχει βιταμίνες κ δεν έχει όσα χρειάζονται για να χορτάσει το παιδί αφού άκουσα από τον άντρα μου και το κορυφαίο.. Δεν χορταίνει το παιδί εσύ δεν θα πεινούσες συνέχεια αν έπινες μόνο νερό... Οκ λέω κάψετε μου κι άλλα εγκεφαλικά κύτταρα.. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Ολες εχετε υποστηρικτικό περιβαλλον για τον θηλασμό!Ειναι για γελια οσα λενε..Απλα!Εμενα παλι καλα με στηριζει ο αντρας μου..βεβαια δεν μου χει πει και κανεις τιποτα..πριν γεννησω ειχαμε μαθει απο φιλους ποσο κοστιζει το γαλα κι ειχε σοκαριστει!!κι εγω τους ιδιους στοχους εχω βαλει..σε λιγο καιρο  κλεινω 4μηνες αποκλειστικού θηλασμου..θα ηθελα 9μηνες να τον θηλασω..Θα δειξει ποσο γαλα θα εχω!!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Ναι ναι το άκουσα κ αυτό αφού πριν πάμε στην παιδίατρο μου έλεγαν ότι είναι νερουλό δεν έχει βιταμίνες κ δεν έχει όσα χρειάζονται για να χορτάσει το παιδί αφού άκουσα από τον άντρα μου και το κορυφαίο.. Δεν χορταίνει το παιδί εσύ δεν θα πεινούσες συνέχεια αν έπινες μόνο νερό... Οκ λέω κάψετε μου κι άλλα εγκεφαλικά κύτταρα.. 

Καλά λέει ο άνθρωπος, ριξε 2 λουκάνικα και καμιά μπριζόλα στα κάρβουνα για τη μπέμπα! Πώς θα χορτάσει το παιδί με σκέτο γάλα;;;; 

  • Χαχα 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Καλά λέει ο άνθρωπος, ριξε 2 λουκάνικα και καμιά μπριζόλα στα κάρβουνα για τη μπέμπα! Πώς θα χορτάσει το παιδί με σκέτο γάλα;;;; 

Χάχαχα ε μα ναι πως θα δέσει το άντερακι του παιδιού αλλιώς.. 

Κορίτσια ανέβασα πυρετό 38 ανησυχώ για τον θηλασμό κανει?? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!αν είναι δυνατόν με αυτα που ακούω.. Είναι δυνατον να σας ρωτάνε ποτέ θα σταματήσετε τον θηλασμό τόσο νωρίς κ έφοσον έχετε γάλα; εμένα ο άντρας,η πεθερα ,οι γονείς μου επιμένουν να δώσω μόνο από το δικό μου γάλα. Απλά εγώ του δίνω μονο το βράδυ ξένο κ όχι πάντα γτ ηρεμεί κ κανει Κακα πιο εύκολα.

Εγώ ειμαι υπερ του θηλασμού αρκεί να μην πειναει το μωρό κ να παιρνει βάρος. Θεωρώ πως αν η μάμα έχει γάλα πρεπει να το θήλασει 6μηνο εφόσον μπορεί.με τον Αντρα μου μαλωνουμε γτ του δινω ξενοκ δεν θέλει.Και εμένα Την μερα δεν μου κοιμάται πολύ ,άντε 2-3 ώρες μαζεμένες Αλλά κοιμάται την νύχτα σερί.

Μην ακούτε κανέναν να κόψετε τον θηλασμό τόσο νωρίς. 

Κορίτσια εγω από χθες αρρώστησα ,ανέβασα δεκάτα ,ζεσταίνομαι πολύ κ σαν να μειώθηκε το γάλα μου. Πήρα ντεπον αλλά δεν έχω βελτιωση ακόμα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Χάχαχα ε μα ναι πως θα δέσει το άντερακι του παιδιού αλλιώς.. 

Κορίτσια ανέβασα πυρετό 38 ανησυχώ για τον θηλασμό κανει?? 

περαστικά κορίτσι μου! φυσικά κ κάνει να θηλάσεις! ίσα ίσα,  δίνεις και αντισώματα με το γάλα. τηρείς κανόνες υγιεινής. μάσκα και συχνό πλύσιμο των χεριών. κγω μια απο τα ίδια.. δεκατα κ πονόλαιμος..ειμαι κγω με μάσκες!!

@ada32  περαστικά κ σε σένα λοιπόν! κγω μόλις ήπια Ντεπόν.. ελπίζω να περάσει ξοφαλτσα.. δεν παρατήρησα μειωμένη ροή όμως εγώ. πως κατάλαβες ότι μειώθηκε η ροή σου;

και μιας κ μιλάμε για θηλασμό.. ρε κορίτσια, πως πάτε από όρεξη; εμένα μου έχει ανοίξει ξ θέλω να τρώω όλο γλυκά!!! Αφού χτες αηδιασα από τα γλυκά κ λέω τέρμα, θα κάνω αποτοξινωση κ σήμερα άνοιξα γλυκο του κουταλιού πορτοκαλί γτ δεν είχα τπτ άλλο στο σπίτι.. τι έχω πάθει;;;

  • Χαχα 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , bella32 είπε:

περαστικά κορίτσι μου! φυσικά κ κάνει να θηλάσεις! ίσα ίσα,  δίνεις και αντισώματα με το γάλα. τηρείς κανόνες υγιεινής. μάσκα και συχνό πλύσιμο των χεριών. κγω μια απο τα ίδια.. δεκατα κ πονόλαιμος..ειμαι κγω με μάσκες!!

@ada32  περαστικά κ σε σένα λοιπόν! κγω μόλις ήπια Ντεπόν.. ελπίζω να περάσει ξοφαλτσα.. δεν παρατήρησα μειωμένη ροή όμως εγώ. πως κατάλαβες ότι μειώθηκε η ροή σου;

και μιας κ μιλάμε για θηλασμό.. ρε κορίτσια, πως πάτε από όρεξη; εμένα μου έχει ανοίξει ξ θέλω να τρώω όλο γλυκά!!! Αφού χτες αηδιασα από τα γλυκά κ λέω τέρμα, θα κάνω αποτοξινωση κ σήμερα άνοιξα γλυκο του κουταλιού πορτοκαλί γτ δεν είχα τπτ άλλο στο σπίτι.. τι έχω πάθει;;;

Κι εγώ πεινάω πολύ..έτσι όμως ήμουν πάντα! Απ ότι ξέρω ο θηλασμός ανοίγει την όρεξη.. 

Κορίτσια από κιλά πως πάτε?? Φτάσατε στο επιθυμητό βάρος? Εγώ είμαι στα +2 από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά θα ήθελα να χάσω 4..

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Κι εγώ πεινάω πολύ..έτσι όμως ήμουν πάντα! Απ ότι ξέρω ο θηλασμός ανοίγει την όρεξη.. 

Κορίτσια από κιλά πως πάτε?? Φτάσατε στο επιθυμητό βάρος? Εγώ είμαι στα +2 από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά θα ήθελα να χάσω 4..

 

σίγουρα ανοίγει την όρεξη  ο θηλασμός,  απλώς απορώ με τον εαυτό μου.. που από τη μια δεν αντέχω άλλο γλυκό, ειδικά μέσα στις γιορτές.. όχι μελομακάρονα, κουραμπιέδες, τσουρέκια..απαπα .. κ σήμερα γλυκό του κουταλιού!! τραγική!! θα χτύπησε κοκκινο το σάκχαρο..!!

εγώ πήρα 7 κιλά στην εγκυμοσύνη και έχασα τα 5 αμέσως.  τα υπόλοιπα 2 μου κάνουν παρέα, αλλά δεν έχω πρόβλημα! δεν κάνω κ κάτι να τα χάσω όπως κατάλαβες! χαχα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , bella32 είπε:

σίγουρα ανοίγει την όρεξη  ο θηλασμός,  απλώς απορώ με τον εαυτό μου.. που από τη μια δεν αντέχω άλλο γλυκό, ειδικά μέσα στις γιορτές.. όχι μελομακάρονα, κουραμπιέδες, τσουρέκια..απαπα .. κ σήμερα γλυκό του κουταλιού!! τραγική!! θα χτύπησε κοκκινο το σάκχαρο..!!

εγώ πήρα 7 κιλά στην εγκυμοσύνη και έχασα τα 5 αμέσως.  τα υπόλοιπα 2 μου κάνουν παρέα, αλλά δεν έχω πρόβλημα! δεν κάνω κ κάτι να τα χάσω όπως κατάλαβες! χαχα!

Ούτε εγώ!!! :-D Δε πειράζει, συνεχίζω να λέω ότι τρώω για δύο! Όσο για τα γλυκά των Χριστουγέννων..πάντα ήταν τα αγαπημένα μου! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 @bella32 περαστικά μας λοιπόν κορίτσια.. Εμένα από τς 12 δεν λέει να πέσει ο πυρετός από το 38... 3 έχει πάει και ακόμα να πέσει.. έχω πάρει 2 ντεπον κοιμάμαι και με την μάσκα και δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά ευτυχώς η μικρή μου είναι ήσυχη και δεν έχει ξυπνήσει ακόμα γτ νιώθω χάλια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, bella32 είπε:

περαστικά κορίτσι μου! φυσικά κ κάνει να θηλάσεις! ίσα ίσα,  δίνεις και αντισώματα με το γάλα. τηρείς κανόνες υγιεινής. μάσκα και συχνό πλύσιμο των χεριών. κγω μια απο τα ίδια.. δεκατα κ πονόλαιμος..ειμαι κγω με μάσκες!!

@ada32  περαστικά κ σε σένα λοιπόν! κγω μόλις ήπια Ντεπόν.. ελπίζω να περάσει ξοφαλτσα.. δεν παρατήρησα μειωμένη ροή όμως εγώ. πως κατάλαβες ότι μειώθηκε η ροή σου;

και μιας κ μιλάμε για θηλασμό.. ρε κορίτσια, πως πάτε από όρεξη; εμένα μου έχει ανοίξει ξ θέλω να τρώω όλο γλυκά!!! Αφού χτες αηδιασα από τα γλυκά κ λέω τέρμα, θα κάνω αποτοξινωση κ σήμερα άνοιξα γλυκο του κουταλιού πορτοκαλί γτ δεν είχα τπτ άλλο στο σπίτι.. τι έχω πάθει;;;

Ευχαριστώ !περαστικά κ σε σένα. Από χθες δεν τρέχει το στήθος μου αν δεν δώσω γάλα στο 3ωρο στο μωρό. Ένω πριν έσταζε πολύ. Δεν ξέρω αν φτάιει το κρύωμα η έπειδη ήπια τσαι από χαμομήλι,μάραθο κ γλυκάνισο.

Όσο για τα γλυκά,σε πληροφορω ότι έχω γ φάει 4-5 κιλα μελομακάρονα κ 2 κιλα κεράσματα σε ένα μήνα +3 τούρτες.. !!!Αλλά Δεν έχω όρεξη για φαγητό,έτρωγα μόνο γλυκά.. Κ από χθες τα έκοψα γτ ενώ ημουν 68 πήγα πάλι 70 ! Οπότε κάιρος για λίγη δίαιτα .

πρίν από 15 λεπτά , Marimarv είπε:

@ada32 @bella32 περαστικά μας λοιπόν κορίτσια.. Εμένα από τς 12 δεν λέει να πέσει ο πυρετός από το 38... 3 έχει πάει και ακόμα να πέσει.. έχω πάρει 2 ντεπον κοιμάμαι και με την μάσκα και δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά ευτυχώς η μικρή μου είναι ήσυχη και δεν έχει ξυπνήσει ακόμα γτ νιώθω χάλια.. 

Περαστικά σου.μακάρι να μας περασει γρηγορα. Εμένα Έχει κλείσει η μύτη μου έντελως κ δεν άντεχω καθόλου.ασε που διψάω πολύ.

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ πεινάω πολύ..έτσι όμως ήμουν πάντα! Απ ότι ξέρω ο θηλασμός ανοίγει την όρεξη.. 

Κορίτσια από κιλά πως πάτε?? Φτάσατε στο επιθυμητό βάρος? Εγώ είμαι στα +2 από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά θα ήθελα να χάσω 4..

 

Πήρα 28!!! Έχασα 17 κιλα κ τώρα στις γιορτες πήρα 2 ξανά! Έιμα λοιπόν  70 κ από Σήμερα δίαιτα για να φτάσω τα 57-8 ,Όσο ήμουν . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

Ευχαριστώ !περαστικά κ σε σένα. Από χθες δεν τρέχει το στήθος μου αν δεν δώσω γάλα στο 3ωρο στο μωρό. Ένω πριν έσταζε πολύ. Δεν ξέρω αν φτάιει το κρύωμα η έπειδη ήπια τσαι από χαμομήλι,μάραθο κ γλυκάνισο.

Όσο για τα γλυκά,σε πληροφορω ότι έχω γ φάει 4-5 κιλα μελομακάρονα κ 2 κιλα κεράσματα σε ένα μήνα +3 τούρτες.. !!!Αλλά Δεν έχω όρεξη για φαγητό,έτρωγα μόνο γλυκά.. Κ από χθες τα έκοψα γτ ενώ ημουν 68 πήγα πάλι 70 ! Οπότε κάιρος για λίγη δίαιτα .

Περαστικά σου.μακάρι να μας περασει γρηγορα. Εμένα Έχει κλείσει η μύτη μου έντελως κ δεν άντεχω καθόλου.ασε που διψάω πολύ.

Ναι κ εμένα η μύτη μου τελείως έχει ξλρισει και με την μάσκα η κατάσταση γίνεται χάλια.. Ο πυρετό με έχει τσακίσει στ 38 3 ώρες τώρα... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

Ευχαριστώ !περαστικά κ σε σένα. Από χθες δεν τρέχει το στήθος μου αν δεν δώσω γάλα στο 3ωρο στο μωρό. Ένω πριν έσταζε πολύ. Δεν ξέρω αν φτάιει το κρύωμα η έπειδη ήπια τσαι από χαμομήλι,μάραθο κ γλυκάνισο.

Όσο για τα γλυκά,σε πληροφορω ότι έχω γ φάει 4-5 κιλα μελομακάρονα κ 2 κιλα κεράσματα σε ένα μήνα +3 τούρτες.. !!!Αλλά Δεν έχω όρεξη για φαγητό,έτρωγα μόνο γλυκά.. Κ από χθες τα έκοψα γτ ενώ ημουν 68 πήγα πάλι 70 ! Οπότε κάιρος για λίγη δίαιτα .

Περαστικά σου.μακάρι να μας περασει γρηγορα. Εμένα Έχει κλείσει η μύτη μου έντελως κ δεν άντεχω καθόλου.ασε που διψάω πολύ.

Πήρα 28!!! Έχασα 17 κιλα κ τώρα στις γιορτες πήρα 2 ξανά! Έιμα λοιπόν  70 κ από Σήμερα δίαιτα για να φτάσω τα 57-8 ,Όσο ήμουν . 

μήπως απλά εδραιώθηκε ο θηλασμός; γτ τότε λενε ότι μαλακώνει το στήθος, κ δεν τρέχει πχ γάλα , ωστόσο οταν βάζεις το μωρο πάνω ξεκινά να δουλεύει το εργοστάσιο!! το χαμομήλι δεν προκαλεί μείωση,  πολλοί λένε ότι πρέπει να αποφεύγεται το πρώτο διάστημα για τυχόν αλλεργίες στο μωρό.  εγώ έχω πιει αρκετές φορές πριν το ακούσω αυτό,  το μωρο δεν έπαθε τπτ! Ο γλυκάνισος ισα ίσα που βοηθάει στην παραγωγή.  το εχουν κ σαν θεραπεία να σκεφτείς,  σκέτο τσάι γλυκάνισο για 3 μέρες μόνο. για μάραθο δεν έχω διαβάσει κάτι!!

πρίν από 31 λεπτά , Marimarv είπε:

@ada32 @bella32 περαστικά μας λοιπόν κορίτσια.. Εμένα από τς 12 δεν λέει να πέσει ο πυρετός από το 38... 3 έχει πάει και ακόμα να πέσει.. έχω πάρει 2 ντεπον κοιμάμαι και με την μάσκα και δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά ευτυχώς η μικρή μου είναι ήσυχη και δεν έχει ξυπνήσει ακόμα γτ νιώθω χάλια.. 

πωπω ρε κορίτσι έχεις πολλές ωρες πυρετό.  το στήθος σου πως είναι; είναι καλά; δεν έχει πρηστει καπου ή να πονάς σε σημεία;αχ κγω με μάσκα κοιμάμαι κ νιώθω χάλια..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , bella32 είπε:

μήπως απλά εδραιώθηκε ο θηλασμός; γτ τότε λενε ότι μαλακώνει το στήθος, κ δεν τρέχει πχ γάλα , ωστόσο οταν βάζεις το μωρο πάνω ξεκινά να δουλεύει το εργοστάσιο!! το χαμομήλι δεν προκαλεί μείωση,  πολλοί λένε ότι πρέπει να αποφεύγεται το πρώτο διάστημα για τυχόν αλλεργίες στο μωρό.  εγώ έχω πιει αρκετές φορές πριν το ακούσω αυτό,  το μωρο δεν έπαθε τπτ! Ο γλυκάνισος ισα ίσα που βοηθάει στην παραγωγή.  το εχουν κ σαν θεραπεία να σκεφτείς,  σκέτο τσάι γλυκάνισο για 3 μέρες μόνο. για μάραθο δεν έχω διαβάσει κάτι!!

πωπω ρε κορίτσι έχεις πολλές ωρες πυρετό.  το στήθος σου πως είναι; είναι καλά; δεν έχει πρηστει καπου ή να πονάς σε σημεία;αχ κγω με μάσκα κοιμάμαι κ νιώθω χάλια..

Έχει πρηστεί λίγο επειδή κοιμάται η μικρής από τς 11 αλλά δε νιώθω κάποιο πόνο.. Τώρα που ξύπνησε την έβαλα στ πιο γεμάτο κ μου πνίγηκε 2 φορές ποτέ την έβαλα στ άλλο κσι θα αδειάσω με το χέρια... Ναι με πιάνει δύσκολα εμενα το ντεπον εκανα κ κομπρεσες αλλά τίποτα.. Κ έχω κ τον άντρα μου να λέει να μην περιμένω να πέσει ο πυρετός τώρα το βράδυ κ να κσνω ησυχία γτ τκβ ξύπνησα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marimarv είπε:

Έχει πρηστεί λίγο επειδή κοιμάται η μικρής από τς 11 αλλά δε νιώθω κάποιο πόνο.. Τώρα που ξύπνησε την έβαλα στ πιο γεμάτο κ μου πνίγηκε 2 φορές ποτέ την έβαλα στ άλλο κσι θα αδειάσω με το χέρια... Ναι με πιάνει δύσκολα εμενα το ντεπον εκανα κ κομπρεσες αλλά τίποτα.. Κ έχω κ τον άντρα μου να λέει να μην περιμένω να πέσει ο πυρετός τώρα το βράδυ κ να κσνω ησυχία γτ τκβ ξύπνησα.. 

έλεγα  μήπως είχες ανεβάσει πυρετό από στήθος, γτ την είχα πάθει μια φορά.  βέβαια εμένα πονούσε κιόλας εκτός από πρήξιμο.. αα καταπληκτικος ο σύζυγός... δε φτάνει που πονάς έχει κ απαιτήσεις!!!αμάν αυτοί οι άντρες ώρες ώρες...


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...