Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Comet είπε:

Μεχρι 3 μηνων κανουν εισαγωγη .Ορο με ενδοφλεβια αντιβιωση μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα απο αιμοκαλλιεργειες και ουρα.Μεχρι και οσφυονωτιαια παρακεντηση του κανανε για μηνιγγιτιδα!!! Ετσι ειναι το πακετο.Καθεσαι μια βδομαδα αν ολα ειναι αρνητικα.Εννοειται το μωρο σε κουνακι κι εσυ καρεκλα.Ολο το βραδυ κλαιει ποτε το ενα ποτε το αλλο και δεν βγαινεις ουτε στο διαδρομο που τρεχουν τα μεγαλυτερα παιδακια που μπορει να εχουν και ιλαρα.Τα χα δει ολα.Αρρωστη,αυπνη,μονη να θηλαζω ολη μερα και να χουμε και κολικους.Δραμα.Μετα φυσικα μας επιασε υστερια μεχρι να γινει 3 μηνων

Αχ πόσο δύσκολο αυτό που πέρασες και να βλέπεις το παιδάκι σου με τους όρους τόσο μικρό.. Ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 15 λεπτά , Marimarv είπε:

Αχ πόσο δύσκολο αυτό που πέρασες και να βλέπεις το παιδάκι σου με τους όρους τόσο μικρό.. Ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ.. 

Ηταν πολυ μικρουλι και δυσκολευτηκαν να του βαλουν ορο.Ειμαι νοσηλευτρια και καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι σε τοσο μωρακια.Αυτος εκλαιγε μεσα κι εγω απο εξω απο το θαλαμο.Ευτυχως το περασε ελαφρα.Ηταν πολυ δυσκολο παντως.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά! Υγεία σε όλους!

Δεν έχω γράψει καιρό αλλά σας διαβάζω. Έχω να σας πω ότι εγώ δεν κατάφερα να θηλάσω και δίνω φόρμουλα. Και σε εμένα έχουν να πουν κάτι σχετικό με το τάισμα του μωρού. Όταν κλαίει το μωρό, η μητέρα μου λέει το μωρό πεινάει και ο πατέρας μου μην ταΐζεις άλλο το μωρό έχει κάνει μάγουλα. Το μωρό κλαίει γιατί έχει κολικούς να σας πω! Οπότε απλά μη δίνεται σημασία στο τι λέει ο καθένας, ακόμα και όταν είναι καλοπροαίρετα. Κάντε ότι νιώθετε εσείς.

Επίσης δεν σας έχω πει ότι η μικρή μας γεννήθηκε με φύσημα από στένωση πνευμονικής βαλβίδας και την άλλη εβδομάδα θα κάνουμε μπαλονάκι στο Ωνάσειο. 

Παρ' όλα αυτά εγώ προσπαθώ να ασχολούμαι με όμορφα πράγματα και ξεκίνησα την έρευνα για την βάφτιση της μπέμπας μας που θα γίνει στην Τήνο. Μήπως καμιά κοπέλα έχει σχετική εμπειρία να πει εντυπώσεις?

περαστικά στις αρρωστούλες, υπομονή και κουράγιο σε όλες!

 

Καλημέρα κορίτσι μου, χρόνια πολλά,  καλή χρονιά! το μόνο που ξέρω από βάφτιση στη Τήνο είναι πως είναι πολύ πολύ όμορφη τελετή μιας κ βαφτίστηκε εκεί μια καλ η μου φίλη, βέβαια μιλάμε για 30 χρόνια πριν!! Η φίλη μου πηγαίνει κάθε καλοκαίρι κ ανάβει κεράκι στην παναγιά!

όλα καλά θα πάνε με το μικρακι σου! θα κάνετε την επέμβαση κ θα είναι η Παναγία μαζί σας. σε έχω στο μυαλό μου,  αν θες ενημέρωσε πως πήγε η διαδικασία κορίτσι μου!

όσο για τα σχόλια,  όπως το είπες! μην ακούς! βέβαια όσο καλοπροαίρετα κ αν είναι τα σχόλια, από ένα σημείο κ μετά σε κουράζουν..αλλά εντάξει.. το βλέπω πως όλοι έχουν απολωλαθει με το μωρό κ καμία φορά λένε παραπάνω απ όσα δικαιούνται!!

11 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια δεν το πιστεύω.. Πήγαμε. Παιδίατρο με την μικρή να την δει και της είπα ότι είμαι άρρωστη κοίταξε τον λαιμό μου και μου είπε ότι έχω γρίπη.. Έχω αγχωθεί και τρέμω μην κολλήσει η μικρή.. 

περαστικά κορίτσι μου! Επειδή είμαι άσχετη.. μπορεί οντως να ξεχωρίσει από κοιταγμα λαιμού τη γρίπη από την ίωση; πηγές κ σε κάποιον παθολογο; 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, χρόνια πολλά,  καλή χρονιά! το μόνο που ξέρω από βάφτιση στη Τήνο είναι πως είναι πολύ πολύ όμορφη τελετή μιας κ βαφτίστηκε εκεί μια καλ η μου φίλη, βέβαια μιλάμε για 30 χρόνια πριν!! Η φίλη μου πηγαίνει κάθε καλοκαίρι κ ανάβει κεράκι στην παναγιά!

όλα καλά θα πάνε με το μικρακι σου! θα κάνετε την επέμβαση κ θα είναι η Παναγία μαζί σας. σε έχω στο μυαλό μου,  αν θες ενημέρωσε πως πήγε η διαδικασία κορίτσι μου!

όσο για τα σχόλια,  όπως το είπες! μην ακούς! βέβαια όσο καλοπροαίρετα κ αν είναι τα σχόλια, από ένα σημείο κ μετά σε κουράζουν..αλλά εντάξει.. το βλέπω πως όλοι έχουν απολωλαθει με το μωρό κ καμία φορά λένε παραπάνω απ όσα δικαιούνται!!

περαστικά κορίτσι μου! Επειδή είμαι άσχετη.. μπορεί οντως να ξεχωρίσει από κοιταγμα λαιμού τη γρίπη από την ίωση; πηγές κ σε κάποιον παθολογο; 

Σ ευχαριστώ πολύ για την καλή σου σκέψη. Αν έχουμε άγχος για την γρίπη φαντάσου όταν σκέφτομαι επέμβαση στη καρδιά. Εμείς είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι από όταν γέννησα και δεν δεχόμαστε κόσμο για να μην αρρωστήσει η μπέμπα. Έχανε και βάρος στην αρχή και δεν ξέραμε τι έφταιγε. Άσε που κάθε φορά στον υπέρηχο καρδιάς έβρισκαν και κάτι άλλο μέχρι να περάσουν οι 8 εβδομάδες που θεωρητικά έχουν γίνει οι περισσότερες αλλαγές. 

Θα σας πω αυτό που μου είπε η παιδοκαρδιολόγος "ξέρω πως στεναχωριέσαι και δικαίως αλλά όταν θα είστε στην μονάδα, κοίτα γύρω σου και θα καταλάβεις πόσο μικρό είναι το πρόβλημα σου"

Μαίρη προπάντων μην πανικοβάλεσαι. Κάνε ότι σου είπε η γιατρός και όλα θα πάνε καλά. Η κολλητή μου είχε το πρωτο της στο νήπιο και κόλλησε το μωρό πριν γίνει 40ημερών. Δεν τον πήγαν καν για νοσηλεία για να μην κολλήσει και τίποτα άλλο και το πέρασαν στο σπίτι. Το εμβόλιο το πρώτο που κάναμε λέει και "συζευγμένο αιμόφιλου γρίπης τύπου β". Αυτό υποθέτω βοηθάει για αντισώματα + ο θηλασμός...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria_ath είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την καλή σου σκέψη. Αν έχουμε άγχος για την γρίπη φαντάσου όταν σκέφτομαι επέμβαση στη καρδιά. Εμείς είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι από όταν γέννησα και δεν δεχόμαστε κόσμο για να μην αρρωστήσει η μπέμπα. Έχανε και βάρος στην αρχή και δεν ξέραμε τι έφταιγε. Άσε που κάθε φορά στον υπέρηχο καρδιάς έβρισκαν και κάτι άλλο μέχρι να περάσουν οι 8 εβδομάδες που θεωρητικά έχουν γίνει οι περισσότερες αλλαγές. 

Θα σας πω αυτό που μου είπε η παιδοκαρδιολόγος "ξέρω πως στεναχωριέσαι και δικαίως αλλά όταν θα είστε στην μονάδα, κοίτα γύρω σου και θα καταλάβεις πόσο μικρό είναι το πρόβλημα σου"

Μαίρη προπάντων μην πανικοβάλεσαι. Κάνε ότι σου είπε η γιατρός και όλα θα πάνε καλά. Η κολλητή μου είχε το πρωτο της στο νήπιο και κόλλησε το μωρό πριν γίνει 40ημερών. Δεν τον πήγαν καν για νοσηλεία για να μην κολλήσει και τίποτα άλλο και το πέρασαν στο σπίτι. Το εμβόλιο το πρώτο που κάναμε λέει και "συζευγμένο αιμόφιλου γρίπης τύπου β". Αυτό υποθέτω βοηθάει για αντισώματα + ο θηλασμός...

έχεις δίκιο κοπέλα μου..λογικό να έχεις άγχος.  όλα καλά θα πάνε ! γρήγορα να τελειώσει η περιπέτεια σας.   καλά έκανες κ δε δεχοσουν κόσμο.  ούτε κγω δέχομαι.. Η ιδία η παιδίατρος μου είπε για τους 3 μήνες κάνεις σπίτι,  κ αν έρθουν γονείς να έχουν κάνει εμβόλιο. κ για 6 μήνες λίγη προσοχή στην επαφή με μικρά παιδάκια. 

  • Ευχαριστώ 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.Marimary πως εισαι;Με πυρετο που επιμενει πανω απο 38 2 μερες συνηθως θελει αντιβιωση αλλα αν θες δες κι εναν παθολογο.Το μπεμπακι σου;

3 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την καλή σου σκέψη. Αν έχουμε άγχος για την γρίπη φαντάσου όταν σκέφτομαι επέμβαση στη καρδιά. Εμείς είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι από όταν γέννησα και δεν δεχόμαστε κόσμο για να μην αρρωστήσει η μπέμπα. Έχανε και βάρος στην αρχή και δεν ξέραμε τι έφταιγε. Άσε που κάθε φορά στον υπέρηχο καρδιάς έβρισκαν και κάτι άλλο μέχρι να περάσουν οι 8 εβδομάδες που θεωρητικά έχουν γίνει οι περισσότερες αλλαγές. 

Θα σας πω αυτό που μου είπε η παιδοκαρδιολόγος "ξέρω πως στεναχωριέσαι και δικαίως αλλά όταν θα είστε στην μονάδα, κοίτα γύρω σου και θα καταλάβεις πόσο μικρό είναι το πρόβλημα σου"

Μαίρη προπάντων μην πανικοβάλεσαι. Κάνε ότι σου είπε η γιατρός και όλα θα πάνε καλά. Η κολλητή μου είχε το πρωτο της στο νήπιο και κόλλησε το μωρό πριν γίνει 40ημερών. Δεν τον πήγαν καν για νοσηλεία για να μην κολλήσει και τίποτα άλλο και το πέρασαν στο σπίτι. Το εμβόλιο το πρώτο που κάναμε λέει και "συζευγμένο αιμόφιλου γρίπης τύπου β". Αυτό υποθέτω βοηθάει για αντισώματα + ο θηλασμός...

Καλημερα. Εχεις δικιο και για το εμβολιο σιγουρα τα προστατευει.Εμας δεν ειχε προλαβει να κανει.Καλα κανετε και προσεχετε ειναι και δυσκολη εποχη ολοι ειναι αρρωστοι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, χρόνια πολλά,  καλή χρονιά! το μόνο που ξέρω από βάφτιση στη Τήνο είναι πως είναι πολύ πολύ όμορφη τελετή μιας κ βαφτίστηκε εκεί μια καλ η μου φίλη, βέβαια μιλάμε για 30 χρόνια πριν!! Η φίλη μου πηγαίνει κάθε καλοκαίρι κ ανάβει κεράκι στην παναγιά!

όλα καλά θα πάνε με το μικρακι σου! θα κάνετε την επέμβαση κ θα είναι η Παναγία μαζί σας. σε έχω στο μυαλό μου,  αν θες ενημέρωσε πως πήγε η διαδικασία κορίτσι μου!

όσο για τα σχόλια,  όπως το είπες! μην ακούς! βέβαια όσο καλοπροαίρετα κ αν είναι τα σχόλια, από ένα σημείο κ μετά σε κουράζουν..αλλά εντάξει.. το βλέπω πως όλοι έχουν απολωλαθει με το μωρό κ καμία φορά λένε παραπάνω απ όσα δικαιούνται!!

περαστικά κορίτσι μου! Επειδή είμαι άσχετη.. μπορεί οντως να ξεχωρίσει από κοιταγμα λαιμού τη γρίπη από την ίωση; πηγές κ σε κάποιον παθολογο; 

Αυτό λέγαμε και εμείς πως το κατάλαβε μόνο από τον λαιμό μου πάντως μας είπε πως έχει πολλά κρούσματα και από παιδιά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Marimarv είπε:

Αυτό λέγαμε και εμείς ως το κατάλαβε μόνο από τον λαιμό μου πάντως μας είπε πως έχει πολλά κρούσματα και από παιδιά.. 

Η γριππη παντως για να γίνει διαγνωση, χρειάζεται ειδικο τεστ... Επιπλέον δεν αντιμετωπιζεται με αντιβιωση, αλλα με αντιγριππικο... 

Αντι-ιικο, συγγνώμη... Γιατι προκαλείται απο τον ιό της γρίπης 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την καλή σου σκέψη. Αν έχουμε άγχος για την γρίπη φαντάσου όταν σκέφτομαι επέμβαση στη καρδιά. Εμείς είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι από όταν γέννησα και δεν δεχόμαστε κόσμο για να μην αρρωστήσει η μπέμπα. Έχανε και βάρος στην αρχή και δεν ξέραμε τι έφταιγε. Άσε που κάθε φορά στον υπέρηχο καρδιάς έβρισκαν και κάτι άλλο μέχρι να περάσουν οι 8 εβδομάδες που θεωρητικά έχουν γίνει οι περισσότερες αλλαγές. 

Θα σας πω αυτό που μου είπε η παιδοκαρδιολόγος "ξέρω πως στεναχωριέσαι και δικαίως αλλά όταν θα είστε στην μονάδα, κοίτα γύρω σου και θα καταλάβεις πόσο μικρό είναι το πρόβλημα σου"

Μαίρη προπάντων μην πανικοβάλεσαι. Κάνε ότι σου είπε η γιατρός και όλα θα πάνε καλά. Η κολλητή μου είχε το πρωτο της στο νήπιο και κόλλησε το μωρό πριν γίνει 40ημερών. Δεν τον πήγαν καν για νοσηλεία για να μην κολλήσει και τίποτα άλλο και το πέρασαν στο σπίτι. Το εμβόλιο το πρώτο που κάναμε λέει και "συζευγμένο αιμόφιλου γρίπης τύπου β". Αυτό υποθέτω βοηθάει για αντισώματα + ο θηλασμός...

Καλη επιτυχία στην επεμβαση να έχετε. Όλα να πάνε καλά. Να μας ενημερώσεις Πως τα πάτε.

Κοριτσια έκανε καμία το 2ο εμβόλιο ; τι αντίδραση είχε το μωρό σας; εμεις έχουμε την άλλη Δευτέρα κ ανησυχώ πόση γκρίνια θα έχουμε πάλι

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Maria_ath είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την καλή σου σκέψη. Αν έχουμε άγχος για την γρίπη φαντάσου όταν σκέφτομαι επέμβαση στη καρδιά. Εμείς είμαστε κλεισμένοι στο σπίτι από όταν γέννησα και δεν δεχόμαστε κόσμο για να μην αρρωστήσει η μπέμπα. Έχανε και βάρος στην αρχή και δεν ξέραμε τι έφταιγε. Άσε που κάθε φορά στον υπέρηχο καρδιάς έβρισκαν και κάτι άλλο μέχρι να περάσουν οι 8 εβδομάδες που θεωρητικά έχουν γίνει οι περισσότερες αλλαγές. 

Θα σας πω αυτό που μου είπε η παιδοκαρδιολόγος "ξέρω πως στεναχωριέσαι και δικαίως αλλά όταν θα είστε στην μονάδα, κοίτα γύρω σου και θα καταλάβεις πόσο μικρό είναι το πρόβλημα σου"

Μαίρη προπάντων μην πανικοβάλεσαι. Κάνε ότι σου είπε η γιατρός και όλα θα πάνε καλά. Η κολλητή μου είχε το πρωτο της στο νήπιο και κόλλησε το μωρό πριν γίνει 40ημερών. Δεν τον πήγαν καν για νοσηλεία για να μην κολλήσει και τίποτα άλλο και το πέρασαν στο σπίτι. Το εμβόλιο το πρώτο που κάναμε λέει και "συζευγμένο αιμόφιλου γρίπης τύπου β". Αυτό υποθέτω βοηθάει για αντισώματα + ο θηλασμός...

Καλά δεν το συζητώ το άγχος που θα υπάρχει για κάτι τέτοιο.. Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά για το μωράκι σας να μην ταλαιπωρηθεί καθόλου.. 

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Η γριππη παντως για να γίνει διαγνωση, χρειάζεται ειδικο τεστ... Επιπλέον δεν αντιμετωπιζεται με αντιβιωση, αλλα με αντιγριππικο... 

Αντι-ιικο, συγγνώμη... Γιατι προκαλείται απο τον ιό της γρίπης 

Δεν τα ήξερα αυτά και εμάς μας έκανε εντύπωση πως το κατάλαβε μόνο με τον λαιμό μου.. 

@ada32  @bella32  πως πάτε από πυρετό? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλά δεν το συζητώ το άγχος που θα υπάρχει για κάτι τέτοιο.. Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά για το μωράκι σας να μην ταλαιπωρηθεί καθόλου.. 

Δεν τα ήξερα αυτά και εμάς μας έκανε εντύπωση πως το κατάλαβε μόνο με τον λαιμό μου.. 

@ada32  @bella32  πως πάτε από πυρετό? 

έχει δίκιο η @anemoni1989. θέλει ειδικό τεστ για να δεις αν έχεις γρίπη κ δεν δίνουν αντιβίωση. θυμάμαι πέρισυ που είχα 39 κοντά πυρετό μου είχε πει το ίδιο πράγμα ο παθολόγος.  αν δεν υποχωρήσει σε 3 μέρες κ επιμένουν συμπτώματα κάνουμε τεστ για γρίπη.  εσυ πόσες μέρες έχεις πυρετό; είναι υψηλός; εγώ ένιωθα καλά σήμερα κ δεν έβαλα θερμόμετρο οπότε δεν ξέρω που κυμαίνομαι.  απλά έχω τρελό πονοκέφαλο,  σαν να με πάτησε τρένο ένα πράγμα.. βέβαια είμαι τέρμα αυπνη,ίσως παίζει ρόλο κ η κούραση. άκουγα σήμερα ρε συ στην ερτ ότι η γρίπη θα είναι σε έξαρση τέλη Φλεβάρη και ότι είμαστε στα περιθώρια που προλαβαίνουμε για το εμβόλιο όσοι δεν το έκαναν ακόμη γτ θέλει 2 βδομάδες για να γίνουν αντισώματα...κ μου μπήκαν πάλι ιδέες να το κάνω..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , bella32 είπε:

έχει δίκιο η @anemoni1989. θέλει ειδικό τεστ για να δεις αν έχεις γρίπη κ δεν δίνουν αντιβίωση. θυμάμαι πέρισυ που είχα 39 κοντά πυρετό μου είχε πει το ίδιο πράγμα ο παθολόγος.  αν δεν υποχωρήσει σε 3 μέρες κ επιμένουν συμπτώματα κάνουμε τεστ για γρίπη.  εσυ πόσες μέρες έχεις πυρετό; είναι υψηλός; εγώ ένιωθα καλά σήμερα κ δεν έβαλα θερμόμετρο οπότε δεν ξέρω που κυμαίνομαι.  απλά έχω τρελό πονοκέφαλο,  σαν να με πάτησε τρένο ένα πράγμα.. βέβαια είμαι τέρμα αυπνη,ίσως παίζει ρόλο κ η κούραση. άκουγα σήμερα ρε συ στην ερτ ότι η γρίπη θα είναι σε έξαρση τέλη Φλεβάρη και ότι είμαστε στα περιθώρια που προλαβαίνουμε για το εμβόλιο όσοι δεν το έκαναν ακόμη γτ θέλει 2 βδομάδες για να γίνουν αντισώματα...κ μου μπήκαν πάλι ιδέες να το κάνω..

Έφτασα 38 και σήμερα αλλά είναι η 3η μέρα ναι και εγώ που διάβασα έτσι έλεγε για γρίπη ότι θέλει τεστ κτλ.. Το σκέφτομαι και εγώ για το εμβόλιο αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω αλήθεια.. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλά δεν το συζητώ το άγχος που θα υπάρχει για κάτι τέτοιο.. Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά για το μωράκι σας να μην ταλαιπωρηθεί καθόλου.. 

Δεν τα ήξερα αυτά και εμάς μας έκανε εντύπωση πως το κατάλαβε μόνο με τον λαιμό μου.. 

@ada32  @bella32  πως πάτε από πυρετό? 

Εγώ δεκάτα είχα κ σημερα νιώθω ήδη καλύτερα.Εσύ πως νιώθεις;

Αλλά Έχω άλλο θέμα .έκτος ότι Δεν γίνομαι μούσκεμα πλέον στο στήθος ,Σήμερα από το μεσημέρι το μωρό αρνείται να πιει από μένα. Πίνει λίγο κ μετά κλαίει ασταμάτητα . έβγαλα με το χέρι γάλα κ του το έδωσα στο μπιμπερό κ ενώ ήθελε να πιει,έκανε Σαν να μην του άρεσε το γάλα μου κ έβγαζε το μπιμπερό. Δεν μπορώ να καταλαβω τι έχει συμβεί. Λέτε από τα ντεπον που πήρα να αλλάξε η γεύση κ να μην θέλει;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Εγώ δεκάτα είχα κ σημερα νιώθω ήδη καλύτερα.Εσύ πως νιώθεις;

Αλλά Έχω άλλο θέμα .έκτος ότι Δεν γίνομαι μούσκεμα πλέον στο στήθος ,Σήμερα από το μεσημέρι το μωρό αρνείται να πιει από μένα. Πίνει λίγο κ μετά κλαίει ασταμάτητα . έβγαλα με το χέρι γάλα κ του το έδωσα στο μπιμπερό κ ενώ ήθελε να πιει,έκανε Σαν να μην του άρεσε το γάλα μου κ έβγαζε το μπιμπερό. Δεν μπορώ να καταλαβω τι έχει συμβεί. Λέτε από τα ντεπον που πήρα να αλλάξε η γεύση κ να μην θέλει;

Κ εγώ κάπως καλύτερα νιώθω σημερα είχα βέβαια πυρετό αλλά νιώθω πιο καλά.. Ρε συ κ εγώ είχα αυτό το θέμα αλλα πολλές μέρες τώρα να κλαίει στ στήθος αφού πριν 3 μερες δεν το ήθελε καθόλου είχαμε σχεδόν στεγνές πάνες.. Τελικά τι έκανε έφαγε τίποτα η σου κοιμήθηκε νηστικό?? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Εγώ δεκάτα είχα κ σημερα νιώθω ήδη καλύτερα.Εσύ πως νιώθεις;

Αλλά Έχω άλλο θέμα .έκτος ότι Δεν γίνομαι μούσκεμα πλέον στο στήθος ,Σήμερα από το μεσημέρι το μωρό αρνείται να πιει από μένα. Πίνει λίγο κ μετά κλαίει ασταμάτητα . έβγαλα με το χέρι γάλα κ του το έδωσα στο μπιμπερό κ ενώ ήθελε να πιει,έκανε Σαν να μην του άρεσε το γάλα μου κ έβγαζε το μπιμπερό. Δεν μπορώ να καταλαβω τι έχει συμβεί. Λέτε από τα ντεπον που πήρα να αλλάξε η γεύση κ να μην θέλει;

Εμένα που πίνει μόνο μπουκάλι μου το κάνει αυτό λόγο κολικών. Νομίζαμε ότι φταίει το γάλα και αλλάξαμε 2-3 αλλά καταλήξαμε εκεί. Και πιστεύω πως ισχύει γιατί το κάνει συνήθως το βράδυ 9-11 που είμαστε στο απόγειο των κολικών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...