Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κοριτσια μ μολις με πηρε ο γιατρός μου.. πραγματικα ειναι ο μονος που με ηρεμεί... μου είπε ξάπλα να μην παρω ουτροτζεσταν με τιποτα γτ ειναι ορμονες και δεν θελει... επισης μου ειπε οτι του χρονου τετοια μερα θα εχω αγκαλια το μωρακι μου θεου θέλοντος... ειμαι πολυ ποιο ηρεμη τωρα... το ανησυχητικό ειπε ειναι ο πονος και οτι μαλλον το αιμα οφείλετε στο σχηματισμο του πλακουντα και οτι ακομα δεν εχει πιαστεί καλα... υπομονη λοιπόν και ξεκουραση μεχρι την Πέμπτη που εχω αυχενική!

  • Μου αρέσει 3

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια μ μολις με πηρε ο γιατρός μου.. πραγματικα ειναι ο μονος που με ηρεμεί... μου είπε ξάπλα να μην παρω ουτροτζεσταν με τιποτα γτ ειναι ορμονες και δεν θελει... επισης μου ειπε οτι του χρονου τετοια μερα θα εχω αγκαλια το μωρακι μου θεου θέλοντος... ειμαι πολυ ποιο ηρεμη τωρα... το ανησυχητικό ειπε ειναι ο πονος και οτι μαλλον το αιμα οφείλετε στο σχηματισμο του πλακουντα και οτι ακομα δεν εχει πιαστεί καλα... υπομονη λοιπόν και ξεκουραση μεχρι την Πέμπτη που εχω αυχενική!

Σημασία έχει να σε ηρεμεί ο γιατρός σου και να τον εμπιστευεσαι, άσχετα με το τι πιστεύει και λέει οποιαδήποτε απο εμας.

Ξεκούραση λοιπόν και την Πέμπτη εύχομαι και οι δυο να έχουμε τελειες αυχενικες!!!

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Σημασία έχει να σε ηρεμεί ο γιατρός σου και να τον εμπιστευεσαι, άσχετα με το τι πιστεύει και λέει οποιαδήποτε απο εμας.

Ξεκούραση λοιπόν και την Πέμπτη εύχομαι και οι δυο να έχουμε τελειες αυχενικες!!!

 

Μαρακι δεν ειμαι χαζουλα ξερω οτι οσο και να με καθησυχάζει ο γιατρος παντα υπαρχουν πιθανότητες να παει κατι στραβα δεν ειναι και αυτοι θεοί... αλλα η φωνη του με ηρεμεί και με καθησυχάζει... με βοηθατε τοσο πολυ ολες με τις αποψεις με τις γνωμες σας και με τις εμπειρίες σας... σας ευχαριστω κοριτσια μου... τι ωρα εχεις αυχενική εσυ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια μ μολις με πηρε ο γιατρός μου.. πραγματικα ειναι ο μονος που με ηρεμεί... μου είπε ξάπλα να μην παρω ουτροτζεσταν με τιποτα γτ ειναι ορμονες και δεν θελει... επισης μου ειπε οτι του χρονου τετοια μερα θα εχω αγκαλια το μωρακι μου θεου θέλοντος... ειμαι πολυ ποιο ηρεμη τωρα... το ανησυχητικό ειπε ειναι ο πονος και οτι μαλλον το αιμα οφείλετε στο σχηματισμο του πλακουντα και οτι ακομα δεν εχει πιαστεί καλα... υπομονη λοιπόν και ξεκουραση μεχρι την Πέμπτη που εχω αυχενική!

Μπράβο κοριτσι μου! Ειναι σημαντικό να σε ηρεμει ο γιατρος σ! Είσαι πολύ τυχερη! Αισιοδοξία λοιπον και την Πέμπτη θα δεις τ  μωράκι σου να κανει τουμπες! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες κορίτσια και έχουμε Αυχενική και οι 3 μας.την Πέμπτη θα έχουμε πολλές όμορφες ανακοινώσεις!!ξέρετε αν μας δίνουν dvd με το μωρό η αυτό το έχουν στην Β επιπέδου?

Και οι τρεις περιμένουμε την Πέμπτη να μας φύγει ένα βάρος αλλά εσύ μάντη να ξέρεις πως θα πάρεις μεγάλη ανάσα μετά την Αυχενική που θα το δεις να κάνει τούμπες που λέει και ανεμώνη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Μάντη είπε:

Μαρακι δεν ειμαι χαζουλα ξερω οτι οσο και να με καθησυχάζει ο γιατρος παντα υπαρχουν πιθανότητες να παει κατι στραβα δεν ειναι και αυτοι θεοί... αλλα η φωνη του με ηρεμεί και με καθησυχάζει... με βοηθατε τοσο πολυ ολες με τις αποψεις με τις γνωμες σας και με τις εμπειρίες σας... σας ευχαριστω κοριτσια μου... τι ωρα εχεις αυχενική εσυ;;;

Ασε τις αρνητικές σκέψεις. Εγω αναφερθηκα στις απόψεις καποιων απο εμας που μπορεί να σε αγχωνουν ή να σε προβληματιζουν. 

Αυχενική εχω 9:30. Κατα τις 7 προσγειωνομαστε κι επειδή πρέπει να τρεξω να κανω και anti-xa, να δω την αιματολογο αν είναι Αθήνα κτλ έβαλα το πρώτο ραντεβού ;) εσυ τι ωρα έχεις ραντεβού;

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

4 μέρες κορίτσια και έχουμε Αυχενική και οι 3 μας.την Πέμπτη θα έχουμε πολλές όμορφες ανακοινώσεις!!ξέρετε αν μας δίνουν dvd με το μωρό η αυτό το έχουν στην Β επιπέδου?

Και οι τρεις περιμένουμε την Πέμπτη να μας φύγει ένα βάρος αλλά εσύ μάντη να ξέρεις πως θα πάρεις μεγάλη ανάσα μετά την Αυχενική που θα το δεις να κάνει τούμπες που λέει και ανεμώνη χαχαχα

Ωωωω κι εσυ την Πέμπτη; τι ωρα;

Κάποιοι γιατροι νομίζω δίνουν dvd


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Και για να κάνω και τις προβλέψεις μου είμαι σίγουρη ότι η Μαρία έχει κορίτσι, όπως φυσικά και η ανεμώνη,εγώ αγόρι και η μάντη μάλλον για αγόρι την κόβω, χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρη.Για να δούμε... θα πέσω πουθενά μέσα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

4 μέρες κορίτσια και έχουμε Αυχενική και οι 3 μας.την Πέμπτη θα έχουμε πολλές όμορφες ανακοινώσεις!!ξέρετε αν μας δίνουν dvd με το μωρό η αυτό το έχουν στην Β επιπέδου?

Και οι τρεις περιμένουμε την Πέμπτη να μας φύγει ένα βάρος αλλά εσύ μάντη να ξέρεις πως θα πάρεις μεγάλη ανάσα μετά την Αυχενική που θα το δεις να κάνει τούμπες που λέει και ανεμώνη χαχαχα

Μακαρι να παρουμε ολες ανασα εσυ τι ωρα εχεις;;;;;

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Ασε τις αρνητικές σκέψεις. Εγω αναφερθηκα στις απόψεις καποιων απο εμας που μπορεί να σε αγχωνουν ή να σε προβληματιζουν. 

Αυχενική εχω 9:30. Κατα τις 7 προσγειωνομαστε κι επειδή πρέπει να τρεξω να κανω και anti-xa, να δω την αιματολογο αν είναι Αθήνα κτλ έβαλα το πρώτο ραντεβού ;) εσυ τι ωρα έχεις ραντεβού;

Εγω στις 11! Καλα αποτελέσματα να εχουμεεε

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Και για να κάνω και τις προβλέψεις μου είμαι σίγουρη ότι η Μαρία έχει κορίτσι, όπως φυσικά και η ανεμώνη,εγώ αγόρι και η μάντη μάλλον για αγόρι την κόβω, χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρη.Για να δούμε... θα πέσω πουθενά μέσα?

Νομιζω οτι εχω αγορι απο ενστικτο!!! Για να δουμε!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

@Μαρία1430 δεν ξέρω τι ώρα ακριβώς. Πρωί θα πάω. Έχω κλείσει στο νοσοκομείο και δεν μου είπε τι ώρα να πάω, μόνο να είναι νωρίς είπε γιατί θα μας πάρει ώρα η εξέταση.

Εδω δεν κανουν σε νοσοκομείο! Μονο την εξέταση αιματος κανουν!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

Και για να κάνω και τις προβλέψεις μου είμαι σίγουρη ότι η Μαρία έχει κορίτσι, όπως φυσικά και η ανεμώνη,εγώ αγόρι και η μάντη μάλλον για αγόρι την κόβω, χωρίς να είμαι και πολύ σίγουρη.Για να δούμε... θα πέσω πουθενά μέσα?

Για να δούμε τι θα δούμε... εμένα με εχουν πεισει σχεδόν ολοι οτι είναι κοριτσάκι. Βέβαια ενα ονειρο της κουνιαδας μου πριν λιγο καιρό και μιας οικογενειακης φιλης χθες λενε για αγόρι. Είμαι προβληματισμενη όπως καταλαβατε. Δεν ξέρω τι να σκεφτω. Και να σας πω δεν με νοιάζει αρκει να ακουσω οτι είναι γερο. Ισως κι ότι θα μου έχει αδυναμία :P

πρίν από 16 λεπτά , Μάντη είπε:

Μακαρι να παρουμε ολες ανασα εσυ τι ωρα εχεις;;;;;

Εγω στις 11! Καλα αποτελέσματα να εχουμεεε

Νομιζω οτι εχω αγορι απο ενστικτο!!! Για να δουμε!!!!

 

πρίν από 15 λεπτά , Ασία είπε:

@Μαρία1430 δεν ξέρω τι ώρα ακριβώς. Πρωί θα πάω. Έχω κλείσει στο νοσοκομείο και δεν μου είπε τι ώρα να πάω, μόνο να είναι νωρίς είπε γιατί θα μας πάρει ώρα η εξέταση.

Οπότε μέχρι το μεσημέρι θα έχουμε ολες νεα... θα είναι μια όμορφη εβδομάδα εεε; το εχω αναγκη να πιστεψω ότι αυτη η εγκυμοσύνη θα φτάσει ως το τελος

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβάζω και πραγματικά σκέφτομαι ότι η έγνοια της μάνας ξεκινά πριν ακόμη από τη σύλληψη και δε σταματάει ποτέ!Κι εγώ έτσι είμαι, μία αισιόδοξη μία χάλια! Εύχομαι καλές αυχενικες σε όλες!Να ηρεμήσετε!Και φυσικά σε όλες μας μια ομαλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Κι εγώ περιμένω να έρθει η Κυριακή να πάρω το γιατρό να μου πει πότε θα με δει και πότε θα κάνουμε την αμνιοπαρακέντηση!

 

  • Μου αρέσει 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Μάντη είπε:

Εδω δεν κανουν σε νοσοκομείο! Μονο την εξέταση αιματος κανουν!

Εδώ δεν κάνουν την εξέταση αίματος στο νοσοκομείο και γι αυτό θα την κάνω έξω και θα πληρώσω γύρω στα 80€ επειδή δεν είμαι ασφαλισμένη.

πρίν από 32 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Για να δούμε τι θα δούμε... εμένα με εχουν πεισει σχεδόν ολοι οτι είναι κοριτσάκι. Βέβαια ενα ονειρο της κουνιαδας μου πριν λιγο καιρό και μιας οικογενειακης φιλης χθες λενε για αγόρι. Είμαι προβληματισμενη όπως καταλαβατε. Δεν ξέρω τι να σκεφτω. Και να σας πω δεν με νοιάζει αρκει να ακουσω οτι είναι γερο. Ισως κι ότι θα μου έχει αδυναμία :P

 

Οπότε μέχρι το μεσημέρι θα έχουμε ολες νεα... θα είναι μια όμορφη εβδομάδα εεε; το εχω αναγκη να πιστεψω ότι αυτη η εγκυμοσύνη θα φτάσει ως το τελος

Προφανώς θα φτάσει ως το τέλος!!!!θα πάνε όλα τέλεια, θα το δεις.Αφού έφτασες ως εδώ μην ανησυχείς. Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,μανούλες!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! 

Έχω μέρες να σας γράψω αλλά έχω διαβάσει τα πάντα.Δεν έμπαινα συχνά γιατί έχουμε έρθει Αθήνα στο πατρικό μου.Κάθε φορά που έμπαινα ήμουν πολύ κουρασμένη και με έπαιρνε ο ύπνος.

@Μάντη Εύχομαι να ηρεμήσεις σύντομα με την αυχενική σου. Όπως κ να χει πρέπει να προσέχεις.

Εγώ πλέον είμαι στη 16η εβδομαδα. Ο μπέμπης διπλασιάστηκε απότην περασμένη εβδομάδα κ έχω αρχίσει να βαραίνω... νωρίτερα αυτή τη φορά από την 1η εγκυμοσύνη. Η μικρή μου είναι στη φάση που θέλει συνέχεια να είναι σε κίνηση κ να σκαλίζει τα πάντα. Λέει μαμά 100 φορές το λεπτό κ αν είμαι στο οπτικό της πεδίο, δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει με οποιονδήποτε άλλον.

Το πρωί πετάμε για Κρήτη. Πεθύμησα την ηρεμία του σπιτιού μας κι ας μας περιμένουν ένα κάρο δουλειές. 

Στον γιατρό θα ξαναπάω μετά τις 20.4. Εκείνη την εβδομάδα έχω και την Β επιπέδου και θα κλείσω και για προγεννητική καρδιολογικη εξέταση του μωρού (λόγω ιστορικού που έχουμε).

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γλυκες μου μελλουσες μανουλες!! Χριστος Ανεστη!! Υγεια κ αγαπη κ του χρονου με τα μωρακια μας..

Χαθηκα κοριτσια. Πηγαμε στο χωριο οποτε καταλαβαινετε.. 

Μαντη μου σε διαβασα με πολυ αγωνια. Ολα θα πανε τελεια.. πλεον το μωρακι σου μεγαλωνει για τα καλα. Μη το φοβασαι.. αααα κ προβλεψη;; μπουμπου θα εχεις.. χαχα. 

Αντε βρε κοριτσια περιμενουμε τελειες αυχενικες απο ολες.. κ μετα προχωραμε στο επομενο επιπεδο.. 

Β επιπεδου ποτε κανουμε;; εγω απο την αυχενικη εχω dvd κ την χαζευω συνεχεια την μικρη μ.. θα τρελαθειτε.. χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...