Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Αρνητικο τεστ και καθυστερηση


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια,δεν ξερω αν γραφω στο σωστο σημειο,ελπιζω πως εδω πρεπει να θεσω το ερωτημα μου..λοιπον,19/12 τελευταια περιοδος με κυκλο 38 ημερων,εχθες πηγα στο νοσοκομειο σε εφημερια για να δω τι γινεται,εκει ο γυναικολογος μου εκανε κοιλιακο υπερηχο αλλα η κοιλια μου δεν ειχε υγρα και δεν μπορεσε να δει κι ετσι με εστειλε για τεστ κυησεως το οποιο βγηκε αρνητικο. Επειδη αργησε ομως να βγει το αποτελεσμα ο γιατρος εφυγε απο τα τακτικα κι ετσι δεν ειδε το αποτελεσμα για να μου προτεινει κατι.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: υπαρχει πιθανοτητα να ειναι λαθος το αποτελεσμα μετα απο τοση καθυστερηση; Συγνωμη για το κατεβατο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

Δλδ περιοδο επρεπε να εχεις στις 26/1?

Εχεις πολυκυστικες;

Γτ δ σου εκανε κολπικο υπερηχο;

Δεν ξερω γιατι δεν μου εκανε,πολυκυστικες δεν εχω ,ειχα παει τον Σεπτεμβριο για ελεγχο και ηταν ολα πεντακαθαρα. Κανονικα ναι στις 26/1 περιμενα αλλα δεν ηρθαν ουτε καν τα συμπτωματα,μονο αραια και που κατι πονακια που κρατουσαν 1-2 λεπτα και τελος και φυσικα πολλα νευρα χωρις λογο..δεν ξερω τι να σκεφτω πια! θα περιμενω να ξαναπαω την επομενη εβδομαδα μηπως μου δωσει κατι..

Link to comment
Share on other sites

Με αρνητικη χοριακη κ τοσες μερες καθυστερηση πρεπει να κανεις εναν καλο υπερηχο

Μπορει να εχεις καποια κυστη,συμβαινει,δ ειναι κτ ανησυχητικο,κ πιθανον θα φυγει με την επομενη περιοδο

Κατα τα αλλα οι κυκλοι σου ειναι σταθεροι,εστω κ λιγο μεγαλοι;

Καταλαβες περιπου ωορρηξια;

Γενικα παντως για να πεις δ εχω πολυκυστικες δ αρκει ενας υπερηχος,γινονται κ ορμονολογικες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

Με αρνητικη χοριακη κ τοσες μερες καθυστερηση πρεπει να κανεις εναν καλο υπερηχο

Μπορει να εχεις καποια κυστη,συμβαινει,δ ειναι κτ ανησυχητικο,κ πιθανον θα φυγει με την επομενη περιοδο

Κατα τα αλλα οι κυκλοι σου ειναι σταθεροι,εστω κ λιγο μεγαλοι;

Καταλαβες περιπου ωορρηξια;

Γενικα παντως για να πεις δ εχω πολυκυστικες δ αρκει ενας υπερηχος,γινονται κ ορμονολογικες

Δεν εκανα χοριακη,τεστ μου εκαναν με ουρα..εγω για ορμονολογικες του ειπα αλλα αυτος ηθελε πρωτα την απαντηση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , xristina86 είπε:

Δεν εκανα χοριακη,τεστ μου εκαναν με ουρα..εγω για ορμονολογικες του ειπα αλλα αυτος ηθελε πρωτα την απαντηση..

κ εμενα οι κυκλοι μ πηγαιναν μεχρι 38 μερες κ στα 5 χρονια που γραφω στο κινητο περυσι τον φεβρουαριο εκανα κυκλο 51 ημερων...προφανως κ δεν θα εκανα ωορρηξια σε εκεινον τον κυκλο..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ναι κ αυτο που λεει η κοπελα 1-2φορες το χρονο οι περισσοτερες γυναικες κανουν εναν κυκλο χωρις ωορρηξια.ειναι κτ που συμβαινει κ δ χρειαζεται ανησυχια

Να σου πω την αληθεια εγω θα εκανα μια χοριακη σαββατο η τριτη,κ θα πηγαινα απο τριτη για εναν υπερηχο

Αναλογως αποτελεσματων θα σε κατευθυνει ο γιατρος

Τις ορμονολογικες σου τις ανεφερα πιο πολυ για το θεμα τον πολυκυστικων.ειδικα αν προσπαθεις για παιδακι δ ειναι κακο να τις ελεγξεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,τις ορμονολογικες τις εχω σκεφτει κι εγω και πιο πολυ για αυτο πηγα στον γιατρο,επισης δεν προσπαθουμε για παιδακι αλλα οι επαφες μας ειναι ελευθερες..απλως τωρα μπηκα στο τριπακι και σκεφτομαι κατα ποσο ειναι εγκυρο το τεστ ουρων στο μικροβιολογικο του νοσοκομειου με ελαχιστο δειγμα. πριν τον γιατρο ημουν σιγουρη οτι φταινε οι ορμονες,τωρα μπερδευτηκα. Σας ευχαριστω που μου απαντησατε.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , xristina86 είπε:

Καλημερα,τις ορμονολογικες τις εχω σκεφτει κι εγω και πιο πολυ για αυτο πηγα στον γιατρο,επισης δεν προσπαθουμε για παιδακι αλλα οι επαφες μας ειναι ελευθερες..απλως τωρα μπηκα στο τριπακι και σκεφτομαι κατα ποσο ειναι εγκυρο το τεστ ουρων στο μικροβιολογικο του νοσοκομειου με ελαχιστο δειγμα. πριν τον γιατρο ημουν σιγουρη οτι φταινε οι ορμονες,τωρα μπερδευτηκα. Σας ευχαριστω που μου απαντησατε.

 

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι υπέρηχο!!κ μετα κανεις κ ορμονολογικες!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...