Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Άγχος για να γινουμε γονείς


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια..αχχ τι να σας πω..ειμαι κ γω μια κοπελα που πριν 3μηνες κ ξεκινησα τις προσπαθειες για μωρακι αλλα ακομα δεεεν..το κακο ειναι οτι αγχωνομαι τοοοοσο πολυ κ πιστευω οτι ειναι ενας βασικος παραγοντας που δεν μενω κ εγκυος..αλλα ειναι τοσο ψυχοφθορο οταν ειναι να αδιαθετησεις που περιμενεις ..δεν ξερω πως να το βγαλω απ το μυαλο μου..τωρα αυτο το μηνα περιμενα χθες να αδιαθετησω δεν αδιαθετησα κ ειχα μια μικρη ελπιδα αυτη τη φορα γιατι τη προηγουμενη βδομαδα ειχα πολυ συχνοουρια οταν σηκωνονουν κ επισης οι θηλες μου εχουν κανει σαν ενα ψιλοκοκκινο στεφανι γυρω τους κ ελεγα βρε λες;!;!; αφηστε που 3 μερες τωρα με εχει πιασει μια αυπνια..αλλα δυστυχως εκανα χθες ενα τεστ αρνητικο οποτε προσγειωθηκα παλι..αλλα πειτε μουε σεις βρηκατε κανενα τροπο να το βγαλετε απ το μυαλο σας;;εγω δεν το συζηταω..ουτε με φιλες γιατι δεν θελω να με θεωρουν "υστερικη" γιατι ολες ειναι σε αλλη φαση ζωης κ ουτε με τον αντρα μου γιατι δεν θελω να τον αγχωνω..αχχχ..πως θα βγει απ το μυαλο μου;;ελεγα δεν υπαρχει μια εγχειριση να σου πειραζουν κανα νευρο !;;!;! Χαχαχααχ..τι να κανω..προσπαθω να το ριχνω στη τρελη γιατι καταλαβαινω οτι κανω κακο σε μενα..αυτα..ελπιζω να μη σας κουρασα.. :-)


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Emma9 είπε:

Καλησπερα κοριτσια..αχχ τι να σας πω..ειμαι κ γω μια κοπελα που πριν 3μηνες κ ξεκινησα τις προσπαθειες για μωρακι αλλα ακομα δεεεν..το κακο ειναι οτι αγχωνομαι τοοοοσο πολυ κ πιστευω οτι ειναι ενας βασικος παραγοντας που δεν μενω κ εγκυος..αλλα ειναι τοσο ψυχοφθορο οταν ειναι να αδιαθετησεις που περιμενεις ..δεν ξερω πως να το βγαλω απ το μυαλο μου..τωρα αυτο το μηνα περιμενα χθες να αδιαθετησω δεν αδιαθετησα κ ειχα μια μικρη ελπιδα αυτη τη φορα γιατι τη προηγουμενη βδομαδα ειχα πολυ συχνοουρια οταν σηκωνονουν κ επισης οι θηλες μου εχουν κανει σαν ενα ψιλοκοκκινο στεφανι γυρω τους κ ελεγα βρε λες;!;!; αφηστε που 3 μερες τωρα με εχει πιασει μια αυπνια..αλλα δυστυχως εκανα χθες ενα τεστ αρνητικο οποτε προσγειωθηκα παλι..αλλα πειτε μουε σεις βρηκατε κανενα τροπο να το βγαλετε απ το μυαλο σας;;εγω δεν το συζηταω..ουτε με φιλες γιατι δεν θελω να με θεωρουν "υστερικη" γιατι ολες ειναι σε αλλη φαση ζωης κ ουτε με τον αντρα μου γιατι δεν θελω να τον αγχωνω..αχχχ..πως θα βγει απ το μυαλο μου;;ελεγα δεν υπαρχει μια εγχειριση να σου πειραζουν κανα νευρο !;;!;! Χαχαχααχ..τι να κανω..προσπαθω να το ριχνω στη τρελη γιατι καταλαβαινω οτι κανω κακο σε μενα..αυτα..ελπιζω να μη σας κουρασα.. :-)

Καλησπέρα κ καλο μηνα!!!Μην απογοητεύεσαι απο τωρα ειναι νωρις,σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο κτο το αγχος που το σκεφτεσαι συνεχεια...κ εγω ετσι ημουν αλλα μολις το αφεισαμε για λιγο στην ακρη το θεμα κ δεν το σκεφτομουν τσουπ να ενα βραδυ εκανε ο αντρας μου το θαυμα του κ εμεινα με το στομα ανοιχτο χαχα κ τωρα ειμαι στον μηνα μου:) αν δεν υπάρχει κάποιο θεμα σύλληψης ειμαι σιγουρη πως θα χεις συντομα καλα νεα!!!σας το εύχομαι κ οχι στρες...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna Kal said:

Καλησπέρα κ καλο μηνα!!!Μην απογοητεύεσαι απο τωρα ειναι νωρις,σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο κτο το αγχος που το σκεφτεσαι συνεχεια...κ εγω ετσι ημουν αλλα μολις το αφεισαμε για λιγο στην ακρη το θεμα κ δεν το σκεφτομουν τσουπ να ενα βραδυ εκανε ο αντρας μου το θαυμα του κ εμεινα με το στομα ανοιχτο χαχα κ τωρα ειμαι στον μηνα μου:) αν δεν υπάρχει κάποιο θεμα σύλληψης ειμαι σιγουρη πως θα χεις συντομα καλα νεα!!!σας το εύχομαι κ οχι στρες...

Με το καλοοοοο να ερθει το μπεμπακι σας!!!!Σ ευχαριστουμε πολυ!!! Να εισαι καλα που ασχολήθηκες με το post μου!!!που θα παει θα χαλαρωσω καποια στιγμη! Να εχεις μια τελεια(οσο τελεια νπορει να ειναι!!!) γεννα ευχομαι.. <3 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Emma9 είπε:

Με το καλοοοοο να ερθει το μπεμπακι σας!!!!Σ ευχαριστουμε πολυ!!! Να εισαι καλα που ασχολήθηκες με το post μου!!!που θα παει θα χαλαρωσω καποια στιγμη! Να εχεις μια τελεια(οσο τελεια νπορει να ειναι!!!) γεννα ευχομαι.. <3 

Να σαι καλα κοριτσι σε ευχαριστω πολυ!!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/3/2018 at 4:42 ΜΜ, Emma9 είπε:

Καλησπερα κοριτσια..αχχ τι να σας πω..ειμαι κ γω μια κοπελα που πριν 3μηνες κ ξεκινησα τις προσπαθειες για μωρακι αλλα ακομα δεεεν..το κακο ειναι οτι αγχωνομαι τοοοοσο πολυ κ πιστευω οτι ειναι ενας βασικος παραγοντας που δεν μενω κ εγκυος..αλλα ειναι τοσο ψυχοφθορο οταν ειναι να αδιαθετησεις που περιμενεις ..δεν ξερω πως να το βγαλω απ το μυαλο μου..τωρα αυτο το μηνα περιμενα χθες να αδιαθετησω δεν αδιαθετησα κ ειχα μια μικρη ελπιδα αυτη τη φορα γιατι τη προηγουμενη βδομαδα ειχα πολυ συχνοουρια οταν σηκωνονουν κ επισης οι θηλες μου εχουν κανει σαν ενα ψιλοκοκκινο στεφανι γυρω τους κ ελεγα βρε λες;!;!; αφηστε που 3 μερες τωρα με εχει πιασει μια αυπνια..αλλα δυστυχως εκανα χθες ενα τεστ αρνητικο οποτε προσγειωθηκα παλι..αλλα πειτε μουε σεις βρηκατε κανενα τροπο να το βγαλετε απ το μυαλο σας;;εγω δεν το συζηταω..ουτε με φιλες γιατι δεν θελω να με θεωρουν "υστερικη" γιατι ολες ειναι σε αλλη φαση ζωης κ ουτε με τον αντρα μου γιατι δεν θελω να τον αγχωνω..αχχχ..πως θα βγει απ το μυαλο μου;;ελεγα δεν υπαρχει μια εγχειριση να σου πειραζουν κανα νευρο !;;!;! Χαχαχααχ..τι να κανω..προσπαθω να το ριχνω στη τρελη γιατι καταλαβαινω οτι κανω κακο σε μενα..αυτα..ελπιζω να μη σας κουρασα.. :-)

παίζει όντως ρόλο το άγχος δυστυχώς ούτε εγώ πίστευα αλλά τελικά Ναι..στον 1ο δεν είχα τόσο άγχος κ ήρθε το 4ο μήνα ,στον 2ο όμως επειδή αργούσε μετά το χρόνο πια είχα αγχωθεί πολύ κ ήρθε στον 1.5 χρόνο ,που τον ίδιο μήνα είχα κάνει κ μια σαλπιγγογραφια για να μου φύγει τελικά η ιδέα..κ όντως τελικά μετά αφού ηρέμησα γιατί ήταν όλα καλά τσουπ ήρθε..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα σου πρότεινα αν μπορείς να φεύγεις μικρές εκδρομουλες να ξεχνιέσαι.  Μην μετράς τις μέρες,  είναι πολύ αγχωτικό. Μόλις ξεχάσεις θα μείνεις έγκυος!  Εγώ έτσι έπαθα!

Το άγχος όσο και αν το κορόιδευα και εγώ παίζει πολύ βασικό ρόλο.  Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις! 

Καλή επιτυχία και ενημέρωσε μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κοριτσια συγγνώμη που δεν σας απαντησα αλλα τελικά μαλλον δε ξερω να το χειρίζομαι..Χαχχα..παντως ακομα στην ιδια κατασταση ειμαι..απλα τωρα έχουμε κανει εξετασεις,υπάρχει ενα προβληματακι στο συζυγο με το σπερμα αλλα οχι κατι φοβερο κ με εμενα ειναι ολα καλα..επειδη ομως δεν μπορουμε να περιμενουμε ποτε θα ερθει αποφασισαμε για σπερματεγχυση κ μολις αδιαθετησω ξεκιναω τα χαπια..κ ο θεος μαζι μας..το μονο σιγουρο ειναι οτι πλεον ειμαι πολυ πιο ηρεμη κ ειμαι σιγουρη οτι καποια στιγμη θα ερθει..ευχομαι μονο να μην αργησει πολυ!! ☺☺☺

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...