Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Εγκυμοσύνη μετά από σαλπιγγογραφία


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μετά από αποτυχημένες προσπάθειες για μωράκι, περίπου 10 μηνών, αποφασίσαμε με το σύζυγο να προχωρήσουμε σε εξετάσεις για υπογονιμότητα! Ως τώρα δείχνουν να είναι όλα καλά! Τεστ παπ καθαρό, μια καλλιέργεια με μια κολπιτιδούλα, υπέρηχος καθαρός, σπερμοδιάγραμμα άριστο και σαλπιγγογραφία με διαβατές σάλπιγγες! Παρακολουθώντας τόσο καιρό τι γράφουν οι (μέλλουσες) μανούλες εδώ μέσα, βλέπω πως έχει αναφερθεί πολλές φορές εγκυμοσύνη μετά από σαλπιγγογραφία! Η ερώτησή μου είναι η εξης: Στις περιπτώσεις που υπήρξε εγκυμοσύνη αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφία, οι σάλπιγγες ήταν φραγμένες ή διαβατές; Διότι ξεκινώντας τις εξετάσεις ήλπιζα να είναι όλα καλά, όπως και ήταν, όμως όταν πήρα το πόρισμα της σαλπιγγογραφίας προβληματίστηκα. Εφόσον δεν υπήρχε εγκυμοσύνη τόσο καιρό, και δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα, δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για σύλληψη άμεσα! Τουλάχιστον το θετικό της υπόθεσης ητάν στην τελευταία μας προσπάθεια ότι ο γιατρός μας έστρωσε επι 7 μέρες στο έργο μας!! Περιμένω απαντήσεις με αγωνία!! Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Happy_dreamer είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μετά από αποτυχημένες προσπάθειες για μωράκι, περίπου 10 μηνών, αποφασίσαμε με το σύζυγο να προχωρήσουμε σε εξετάσεις για υπογονιμότητα! Ως τώρα δείχνουν να είναι όλα καλά! Τεστ παπ καθαρό, μια καλλιέργεια με μια κολπιτιδούλα, υπέρηχος καθαρός, σπερμοδιάγραμμα άριστο και σαλπιγγογραφία με διαβατές σάλπιγγες! Παρακολουθώντας τόσο καιρό τι γράφουν οι (μέλλουσες) μανούλες εδώ μέσα, βλέπω πως έχει αναφερθεί πολλές φορές εγκυμοσύνη μετά από σαλπιγγογραφία! Η ερώτησης μου είναι η εξης: Στις περιπτώσεις που υπήρξε εγκυμοσύνη αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφία, οι σάλπιγγες ήταν φραγμένες ή διαβατές; Διότι ξεκινώντας τις εξετάσεις ήλπιζα να είναι όλα καλά, όπως και ήταν, όμως όταν πήρα το πόρισμα της σαλπιγγογραφίας προβληματίστηκα. Εφόσον δεν υπήρχε εγκυμοσύνη τόσο καιρό, και δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα, δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για σύλληψη άμεσα! Τουλάχιστον το θετικό της υπόθεσης ητάν στην τελευταία μας προσπάθεια ότι ο γιατρός μας έστρωσε επι 7 μέρες στο έργο μας!! Περιμένω απαντήσεις με αγωνία!! Ευχαριστώ πολύ !

θυροειδη κ υπερηχο θυροειδη  κ ορμονες εκανες εξετασεις?? επισης τα τεστακια ωορηξιας πιστεψε με βοηθανε παρα παρα παρα πολυ ακομα κ οταν εχεις σταθερο κυκλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Happy_dreamer είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μετά από αποτυχημένες προσπάθειες για μωράκι, περίπου 10 μηνών, αποφασίσαμε με το σύζυγο να προχωρήσουμε σε εξετάσεις για υπογονιμότητα! Ως τώρα δείχνουν να είναι όλα καλά! Τεστ παπ καθαρό, μια καλλιέργεια με μια κολπιτιδούλα, υπέρηχος καθαρός, σπερμοδιάγραμμα άριστο και σαλπιγγογραφία με διαβατές σάλπιγγες! Παρακολουθώντας τόσο καιρό τι γράφουν οι (μέλλουσες) μανούλες εδώ μέσα, βλέπω πως έχει αναφερθεί πολλές φορές εγκυμοσύνη μετά από σαλπιγγογραφία! Η ερώτησης μου είναι η εξης: Στις περιπτώσεις που υπήρξε εγκυμοσύνη αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφία, οι σάλπιγγες ήταν φραγμένες ή διαβατές; Διότι ξεκινώντας τις εξετάσεις ήλπιζα να είναι όλα καλά, όπως και ήταν, όμως όταν πήρα το πόρισμα της σαλπιγγογραφίας προβληματίστηκα. Εφόσον δεν υπήρχε εγκυμοσύνη τόσο καιρό, και δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα, δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για σύλληψη άμεσα! Τουλάχιστον το θετικό της υπόθεσης ητάν στην τελευταία μας προσπάθεια ότι ο γιατρός μας έστρωσε επι 7 μέρες στο έργο μας!! Περιμένω απαντήσεις με αγωνία!! Ευχαριστώ πολύ !

κοίτα εγώ έκανα πριν πιάσω τον 2ο γιο μου,έκανα 1.5 χρόνο να πιάσω κ έπιασα τον μήνα που έκανα κ την σαλπιγγογραφια,όλα ήταν οκ σε μένα απλά τότε μου έφυγε το άγχος παρ όλο που δεν είχαμε σοβαρό θέμα ,απλά σε μένα έφταιγε ο θυροειδης μου..επί ένα χρόνο δυσκολευομουν πολύ να τον ρυθμισω...έχω χασιμοτο γι'αυτό..τεσπα..τιμή του θυροειδη θέλουμε γύρω στο 1 με 2 ,έλεγξε την d παίζει κ αυτή ρόλο Για την σύλληψη,Κ μετά ορμολογικες όπως είπε κ η Λίνα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

κ εγω το ιδιο εχω χασιμοτο το οποιο φανηκε μονο στον υπερηχο θυροειδη κ οχι στις ορμονες θυροειδη που συνηθως οι γυναικολογοι βαζουν να γινει μονο η tsh η οποια ηταν φυσιολογικη. οταν βρηκα το χασιμοτο πηρα χαπι για το θυροειδη μαζι με βιταμινη d  κ σεληνιο κ σε δυο μηνες εμεινα εγκυος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ορμονικές - Ανοσολογικές μου έγραψε μερικές μέρες μετά τη σαλπιγγογραφία όποτε θα περιμένω την περίοδό μου και μετά θα τις κάνω! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...