Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , MELINASP είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μ με το καλό ο επόμενος κύκλος να ναι ο τυχερός!!!! 

Κορίτσι μ καλό είναι και το 7,5 εγώ με τόσο είχα πιάσει δίδυμα. Σε ποια μέρα σικλακούρ είσαι; 

Καλά έκανες και ενημέρωσες ότι είναι τελευταία  φορά για να ξερει να βάλει τα δυνατά του. 

 

Ο τεχνητός που λες είναι όπως όταν πάμε με δικά μας 

Ο φυσικός τον έχω ακούσει. 

Αυτό με την αβερκαπ τι εννοείς μια αβερκαπ η συνεχόμενα; 

Εγώ πχ με δικά μ πάντα έκανα το πρώτο. Αυτή τη φορά που δεν έκανα τλκ εμ γτ ήταν παθολογικά όλα τα έμβρυα είχα κάνει 22η μέρα κύκλου μια αβερκαπ τη μεγαλη 3,75 και από 2η μερ; περιόδου του επόμενου κύκλου σικλακουρ

Ακριβώς πως παει τ πρωτόκολλο με την averkap θα το μαθω τις επόμενες μέρες, αλλά από αυτα που ήδη μου έχει πει θα κάνω ενεσεις για δεκα μερες περιπου. Δεν ξέρω ακόμα πόσες μονάδες και δεν ξέρω αν μετα θα παρω και σικλακουρ...

Αν θες μπρώ να σου πω όταν μυ πει.

Εσένα σε είχε πειράξει η averkap οταν την ειχες κανει; Γιατί εμενα σε καποια φαση που τις ξεκινησα το καλοκαίρι μου φέραν καταθλιψαρα! Ήμυν βεβαα πεσμενη κι απ μόνη μου κα αυτες με αποτελειωσανε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 38 λεπτά , MELINASP είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μ με το καλό ο επόμενος κύκλος να ναι ο τυχερός!!!! 

Κορίτσι μ καλό είναι και το 7,5 εγώ με τόσο είχα πιάσει δίδυμα. Σε ποια μέρα σικλακούρ είσαι; 

Καλά έκανες και ενημέρωσες ότι είναι τελευταία  φορά για να ξερει να βάλει τα δυνατά του. 

 

Ο τεχνητός που λες είναι όπως όταν πάμε με δικά μας 

Ο φυσικός τον έχω ακούσει. 

Αυτό με την αβερκαπ τι εννοείς μια αβερκαπ η συνεχόμενα; 

Εγώ πχ με δικά μ πάντα έκανα το πρώτο. Αυτή τη φορά που δεν έκανα τλκ εμ γτ ήταν παθολογικά όλα τα έμβρυα είχα κάνει 22η μέρα κύκλου μια αβερκαπ τη μεγαλη 3,75 και από 2η μερ; περιόδου του επόμενου κύκλου σικλακουρ

Melinasp έχω από την προηγούμενη Τρίτη που παίρνω 3 πρωί 3 βράδυ.απογοητευτικα λίγο να σου πω την αλήθεια...πρώτη προσπάθεια κάνω με τον Κούρτη .η αλήθεια είναι δεν υπάρχουν χρήματα αλλά ούτε κ ψυχική αντοχή....ελπίζω να κάνει τα μαγικά του κ να με καταστήσει έγκυο!!!χαχχααχ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , chitaneta είπε:

Ακριβώς πως παει τ πρωτόκολλο με την averkap θα το μαθω τις επόμενες μέρες, αλλά από αυτα που ήδη μου έχει πει θα κάνω ενεσεις για δεκα μερες περιπου. Δεν ξέρω ακόμα πόσες μονάδες και δεν ξέρω αν μετα θα παρω και σικλακουρ...

Αν θες μπρώ να σου πω όταν μυ πει.

Εσένα σε είχε πειράξει η averkap οταν την ειχες κανει; Γιατί εμενα σε καποια φαση που τις ξεκινησα το καλοκαίρι μου φέραν καταθλιψαρα! Ήμυν βεβαα πεσμενη κι απ μόνη μου κα αυτες με αποτελειωσανε!!!

Αααα κάτσε γτ μου. Ήρθε φλασια τώρα. Όταν ξεκίνησα τη διέγερση έκανα αβερκαπ πριν τις κανονικές ενέσεις για δέκα μέρες έκανα αβερκαπ. Όταν έκανα αυτές είχα ένα στομάχι ανάστα για καμιά ώρα και μετά ύπνο φουλ. 

Η μεγάλη η αβερκαπ είχα κάνει μια με έκανα πρεζακι πολύ μαρεσει βέβαια ήταν μόνο μια. 

Ελα ρε συ τόσο πολύ;;; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , MELINASP είπε:

Αααα κάτσε γτ μου. Ήρθε φλασια τώρα. Όταν ξεκίνησα τη διέγερση έκανα αβερκαπ πριν τις κανονικές ενέσεις για δέκα μέρες έκανα αβερκαπ. Όταν έκανα αυτές είχα ένα στομάχι ανάστα για καμιά ώρα και μετά ύπνο φουλ. 

Η μεγάλη η αβερκαπ είχα κάνει μια με έκανα πρεζακι πολύ μαρεσει βέβαια ήταν μόνο μια. 

 

Α ναι ε;

Εμένα ίσως να μου έφερνε λίγο κουραση αλλά το κυριως ήταν μαύρη μαυρίλα πλάκωσε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Aria. είπε:

Melinasp έχω από την προηγούμενη Τρίτη που παίρνω 3 πρωί 3 βράδυ.απογοητευτικα λίγο να σου πω την αλήθεια...πρώτη προσπάθεια κάνω με τον Κούρτη .η αλήθεια είναι δεν υπάρχουν χρήματα αλλά ούτε κ ψυχική αντοχή....ελπίζω να κάνει τα μαγικά του κ να με καταστήσει έγκυο!!!χαχχααχ 

Κάτσε δηλαδή είσαι 10η μερα λογικά; είναι πολύ καλό κορίτσι μου μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Εξάλλου για αυτό κάνεις και τον δοκιμαστικό για να δει ακριβώς πόσα πρέπει να πάρεις για να φτάσεις το νούμερο που θελει

 Κάτσε να πάω εγώ να του πω ότι με 9 σικλακούρ μόνο γίνεται δουλίτσα χαχαχαχαχα

 

πρίν από 17 λεπτά , chitaneta είπε:

Α ναι ε;

Εμένα ίσως να μου έφερνε λίγο κουραση αλλά το κυριως ήταν μαύρη μαυρίλα πλάκωσε!

Λογικά κάπως έτσι θα στο κάνει δέκα μέρες περίπου δεν νομίζω παραπάνω. 

Αυτή τη φορά βρες κάτι να μην είσαι μαύρη μαυρίλα θέλουμε καλή ψυχολογία κανόνισε! Δες σειρές νετφλιξ κωμωδίες να σου κάνουμε λίστα άμα σαρεσει :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , MELINASP είπε:

Κάτσε δηλαδή είσαι 10η μερα λογικά; είναι πολύ καλό κορίτσι μου μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Εξάλλου για αυτό κάνεις και τον δοκιμαστικό για να δει ακριβώς πόσα πρέπει να πάρεις για να φτάσεις το νούμερο που θελει

 Κάτσε να πάω εγώ να του πω ότι με 9 σικλακούρ μόνο γίνεται δουλίτσα χαχαχαχαχα

 

Λογικά κάπως έτσι θα στο κάνει δέκα μέρες περίπου δεν νομίζω παραπάνω. 

Αυτή τη φορά βρες κάτι να μην είσαι μαύρη μαυρίλα θέλουμε καλή ψυχολογία κανόνισε! Δες σειρές νετφλιξ κωμωδίες να σου κάνουμε λίστα άμα σαρεσει :)

Ναι! και έτσι κι αλλιώς είμαι ήδη πολύ καλύτερα από εκείνη την περίοδο! Θα συμπεσει και με ταχριστουγεννα που θα παω εξοχουλα, που πάντα με βοθάει για την ψυχολογία μου!

Αλλιώς θα σας κλαίγομαι εδώ χα χα χα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , chitaneta είπε:

Ναι! και έτσι κι αλλιώς είμαι ήδη πολύ καλύτερα από εκείνη την περίοδο! Θα συμπεσει και με ταχριστουγεννα που θα παω εξοχουλα, που πάντα με βοθάει για την ψυχολογία μου!

Αλλιώς θα σας κλαίγομαι εδώ χα χα χα!

Μπράβο κορίτσι μου έτσι με καλή ψυχολογία θα πας και διακοπουλες και θα είσαι σούπερ ψυχολογικά!  Αλλιώς εδώ θα μας κλαιγεσαι θα σε βρίζουμε και θα ισιώνει χαχαχααχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kοριτσι, τι κανει η μπεμπα σου? Βγηκε απο τη μενν ? Ολα καλα?

Κοπελα μου μην αγχωνεσαι. Καλυτερα που σου ακυρωσαν την ετ. Να πατε την αλλη φορα με τελειες προυποθεσεις. Χαλαρωσε απολαυσε τις γιορτες ξεκουρασου και φαε, πιες... Μετα δεν θα μπορεις. Εγω εμεινα εγκυος λιγο πριν τα Χριστουγεννα και δεν μπορουσα να φαω τιποτε απ τις αναγουλες

Το μωρό μου είναι ακόμα μέσα και παρακολουθείται όμως έχει παρουσιάσει πολύ μεγάλα σημάδια βελτίωσης αντέδρασε στην αντιβίωση και αναπνέει μόνη της. Έκανε και λίγο ίκτερο αλλά τώρα Μία χαρά και λένε σιγά-σιγά σήμερα να αρχίσουν να την ταΐζουν με το δικό μου γάλα Γιατί τόσο καιρό τρεφόταν με ορό. Έχει λίγο πρησμένο στομαχάκι το οποίο Το ψηλαφισαν Δεν φαίνεται στο μάτι για αυτό και δεν ξεκίνησαν να την ταΐζουν κανονικά. Ελπίζω σήμερα να ξεκινήσει να τρώει θα πάω να τη δω κιόλας αν είμαι καλά.

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Κορίτσια καλησπερα.πηγα σήμερα στον Κούρτη. 7.5 το ενδομήτριο συνεχίζουμε cyclacur dermestril κ βλέπουμε μου είπε.πριν την περίοδο είχα 9.2κ χωρίς φαρμακα τώρα δ ξέρω τι έγινε. Τον ρώτησα για τη δοτρια  κ μου είπε πρώτα να δούμε κ μετά μιλάμε.του είπα ότι δ υπάρχουν χρήματα για άλλη προσπάθεια είναι η τελευταία μου κ μ είπε ότι θα έχουμε αποτέλεσμα.ελπιζω να πραγματοποιηθεί !!!προσπάθησα να μου πει πόσα ωάρια θα πάρουμε κ δ ήταν ξεκάθαρος οπότε δ μπόρεσα να ρωτήσω κ για τις τροφοβλάστες που ήθελα.μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να πάρουμε για 2 προσπάθειες.ελπιζω να μην χρειαστεί 2η!!!σε καμία μας...αυτά τα νέα μου.καναμε κ dfi και τώρα περιμένουμε...

Κορίτσι μ να σε ρωτήσω κάτι γτ ο κουρτης σας έδωσε να κάνετε dfi?  Έχει θέμα κατατμισης το σπέρμα η γενικά δεν το θέλουν με δοτρια; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MELINASP είπε:

Κορίτσι μ να σε ρωτήσω κάτι γτ ο κουρτης σας έδωσε να κάνετε dfi?  Έχει θέμα κατατμισης το σπέρμα η γενικά δεν το θέλουν με δοτρια; 

Καλημέρα !!!λόγω του ότι οι αποβολές που είχα ήταν όλες σχεδόν 7-8 εβδομάδα κ μήπως έχει θέμα.βεβαια χθες μας είπε ότι μάλλον δ θα έχει αλλά για να είμαστε σίγουροι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Aria. είπε:

Καλημέρα !!!λόγω του ότι οι αποβολές που είχα ήταν όλες σχεδόν 7-8 εβδομάδα κ μήπως έχει θέμα.βεβαια χθες μας είπε ότι μάλλον δ θα έχει αλλά για να είμαστε σίγουροι...

Καλημέρα!!! 

Δηλαδή ένα σπέρμα με θέμα κατατμισης δεν το θέλουν με δανεικά ε; 

Σε ρωτάω για να παίρνω ελπίδα χαχαχαχα να το ακούσει κ από εκεί μπας κ το εμπεδωσουμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , MELINASP είπε:

Καλημέρα!!! 

Δηλαδή ένα σπέρμα με θέμα κατατμισης δεν το θέλουν με δανεικά ε; 

Σε ρωτάω για να παίρνω ελπίδα χαχαχαχα να το ακούσει κ από εκεί μπας κ το εμπεδωσουμε

Όχι μας είπε ότι αν έχουμε θέμα στο σπέρμα θα πάρει μια αγωγή 2-3 μήνες κ θα φτιάξει λογικά.εξαρταται από το τι θα δούμε.εσεις έχετε θέμα με το σπέρμα?στον Κούρτη θα πας?είναι καλός κ συζητησιμος θα σας τα εξηγήσει όλα μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Aria. είπε:

Όχι μας είπε ότι αν έχουμε θέμα στο σπέρμα θα πάρει μια αγωγή 2-3 μήνες κ θα φτιάξει λογικά.εξαρταται από το τι θα δούμε.εσεις έχετε θέμα με το σπέρμα?στον Κούρτη θα πας?είναι καλός κ συζητησιμος θα σας τα εξηγήσει όλα μην αγχωνεσαι

Εμάς έχει μεγάλο θέμα με κατακερματισμο 36% με 99% ανώμαλες μορφές όλες εσωτερικά στο κεφάλι του σπερματοζωαριου. Και αυτά μετά από ένα χρόνο σερπαφσρ και αντιοξειδωτικα 2, 5χρονια. Δυστυχώς ο άντρας μ είναι στη κατηγορία που δεν φτιάχνει Σκέψου κάναμε και προεμφυτευτικους και βγήκαν λίγα (όταν το έμβρυο δεν προχωράει από 3η μέρα σε 5η ευθύνεται το σπέρμα) από 20 ωάρια κάναμε προεμφυτευτικους σε 4 που έμειναν και ήταν όλα παθολογικά με χοντρά προβλήματα. Εγώ θα πάω με δανεικά ωάρια γτ δεν μπορώ να πάρω άλλες ορμόνες έχω βγάλει θέματα υγείας. Αλλά ιδανικά πρέπει να πάμε και με ξένο σπέρμα. Γτ τα ωάρια μ είναι πολύ καλά και δεν μπορούν να διορθώσουν το θέμα και πάλι. Δυσκολεύεται ο άντρας μ να το δεχτεί. 

Ο γυναικολόγος που θα πάω για δανεικά συνεργάζεται με τον κοηρτη για δοτριες

Με το καλό κορίτσι μ να είναι καλά τα αποτελέσματα σας που θα είναι γιατί αν είχε θέμα θα είχε φανεί και σε απλό σπέρμοδιάγραμμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Καλημέρα !!!λόγω του ότι οι αποβολές που είχα ήταν όλες σχεδόν 7-8 εβδομάδα κ μήπως έχει θέμα.βεβαια χθες μας είπε ότι μάλλον δ θα έχει αλλά για να είμαστε σίγουροι...

 

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Καλημέρα!!! 

Δηλαδή ένα σπέρμα με θέμα κατατμισης δεν το θέλουν με δανεικά ε; 

Σε ρωτάω για να παίρνω ελπίδα χαχαχαχα να το ακούσει κ από εκεί μπας κ το εμπεδωσουμε

Κοριτσια καλημέρα,,,,δεν πιστεύω ότι υπάρχει σπέρμα χωρίς κατάτμιση .... το θέμα είναι το ποσοστό αυτής. 

Τα αποτελέσματα του κατακερματισμού του σπερματικού DNA αναφέρονται σε 3 κατηγορίες δυνητικής γονιμότητας:

  • DFI < 15%: άριστο δυναμικό γονιμότητας
  • DFI 15 – 30%: καλό δυναμικό γονιμότητας
  • DFI > 30%: χαμηλό ως μέτριο δυναμικό γονιμότητας

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Condios είπε:

 

Κοριτσια καλημέρα,,,,δεν πιστεύω ότι υπάρχει σπέρμα χωρίς κατάτμιση .... το θέμα είναι το ποσοστό αυτής. 

Τα αποτελέσματα του κατακερματισμού του σπερματικού DNA αναφέρονται σε 3 κατηγορίες δυνητικής γονιμότητας:

  • DFI < 15%: άριστο δυναμικό γονιμότητας
  • DFI 15 – 30%: καλό δυναμικό γονιμότητας
  • DFI > 30%: χαμηλό ως μέτριο δυναμικό γονιμότητας

 

Όχι φυσικά και δεν υπάρχει όπως και φυσιολογικές μορφές. 

Με 4% φυσιολογικές μορφές και με 15% το λιγότερο κατατμισης προχωράς κανονικά με εξωσωματική με άριστα αποτελέσματα. Το θέμα ξέρεις πιο είναι; ότι όταν βλέπουν ποσότητα παράλληλα με ένα θέμα δεν ασχολούνται. Ακόμα και σε εμάς που το πρόβλημα είναι μεγάλο και δεν μπορούν να το δουν στο εργαστήριο ακόμα και με μικρογονομοποοηση γτ το πρόβλημα ή ανωμαλία είναι εσωτερικά στο κεφάλι του σπερματοζωαριου δεν είναι εξωτερικά να το δουν να μην το επιλέξουν. Ακόμα και εκεί τόσα χρόνια με τόσες αποβολές δεν έδιναν βάση γιατί πάντα σου έλεγαν έχεις καλά αυγά θα το διορθώσεις. Να που δεν μπορώ δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...