Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Condios είπε:

Μονο για αυτο τα γραφω αγαπημενη , να εισαι σιγουρη. Μονο για το αν πιστευω οτι μπορω να βοηθησω με τα λιγα που ξερω. Η αποχη αν ειναι μεγαλη ,,,τυπου εβδομαδα δεν ειναι καλο,,,,αν καλεσεις τον γιατρο να τον ρωτησεις πες του τα ολα,,,,και ρωτα,,,,αν κανει αποψε homework ειναι οκ να δωσει το Σαββατο? Ολα να τα ρωτας,,δε χωρανε ουτε ντροπες ουτε αναστολες σε τετοια θεματα.

 

Η αδημονια σε κανει ετσι,,,και οι ορμονες,,,,μην ανησυχεις,,,σε νιωθω στο 100%,,,,απλα παρε τηλεφωνο για να μη χαπακωνεσαι τζαμπα.

 

Το παν ενδεχομενο το καταλαβαινω, το σεβομαι , το ακουω και καλα κανουν. Αν ειναι καλα ο ανθρωπος και μενει διπλα κιολας, γιατι να μη δωσει φρεσκο δεν καταλαβαινω,,,και αν δεν ειναι καλο ας παρουν το κατεψυγμενο. Χτυπα ξυλο στην αποτυχια τι θα της πουν αν εχουν 4 βλαστοκυστες,,,,α φταιει το κατεψυγμενο σπερμα? ενας ανδρολογος ουρολογος τι λεει για αυτο? γιατι ειπαμε,,,οι εξωσωματικοι το σπερμα το κανουν στην παντα συχνα πυκνα...αυτοι ειναι οι προβληματισμοι μου και οχι μονο για τη Χρυσα μας ,,,αλλα για ολες μας! 

Και εμένα με προβληματίζει πολύ που κανένας δεν δίνει βάση κ πάντα μα πάντα φταίνε τα ωάρια. Έχω λυσσαξει να λέω για μικρογονιμοποιηση στον Κούρτη για να έχω όσο μπορώ καλύτερο αποτέλεσμα. Όλες κορίτσια τα ίδια σκεφτόμαστε και ευτυχώς που μπορούμε να μιλάμε εδώ!!! Εμένα φανταστείτε η χαρά μου ήταν τέτοια που πρώτα το είπα στον άντρα μου κ μετά σε εσάς!!!

Το απόγευμα που θα μου πει λεπτομεριες θα ρωτήσω μήπως κάνουμε χειροκίνητη δουλίτσα κ πάει να ξαναδώσει το Σάββατο. Γιατί μπορεί ο γιατρός να μη θέλει να μας ταλαιπωρήσει κ για αυτό δεν μας το πρότεινε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 19 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Και εμένα με προβληματίζει πολύ που κανένας δεν δίνει βάση κ πάντα μα πάντα φταίνε τα ωάρια. Έχω λυσσαξει να λέω για μικρογονιμοποιηση στον Κούρτη για να έχω όσο μπορώ καλύτερο αποτέλεσμα. Όλες κορίτσια τα ίδια σκεφτόμαστε και ευτυχώς που μπορούμε να μιλάμε εδώ!!! Εμένα φανταστείτε η χαρά μου ήταν τέτοια που πρώτα το είπα στον άντρα μου κ μετά σε εσάς!!!

Το απόγευμα που θα μου πει λεπτομεριες θα ρωτήσω μήπως κάνουμε χειροκίνητη δουλίτσα κ πάει να ξαναδώσει το Σάββατο. Γιατί μπορεί ο γιατρός να μη θέλει να μας ταλαιπωρήσει κ για αυτό δεν μας το πρότεινε.

Κ εμενα ο αντρας μου ειχε δωσει σπερμα για καταψυξη γιατι εμεις ειμαστε μακρια απο Θεσσαλονικη που ειναι το κεντρο,και απο τα 8 ωαρια πηραμε 6 βλαστοκυστες..μην τρελαινεσαι..εμπιστευσου τον γιατρο..εμας βεβαια εκαναν μικρογονιμοποιηση απο μονοι τους..

  • Μου αρέσει 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Neli83 είπε:

Κ εμενα ο αντρας μου ειχε δωσει σπερμα για καταψυξη γιατι εμεις ειμαστε μακρια απο Θεσσαλονικη που ειναι το κεντρο,και απο τα 8 ωαρια πηραμε 6 βλαστοκυστες..μην τρελαινεσαι..εμπιστευσου τον γιατρο..εμας βεβαια εκαναν μικρογονιμοποιηση απο μονοι τους..

Μπράβο μια χαρά τα πήγες!!! Ελπίζω κ οι δικοί μου να κάνουν από μόνοι τους. 

Ξέρει τώρα τα σκέφτομαι όλα μαζί είμαι σε κατάσταση τρέλας και ανυπομονησίας!!! Πες μας τι σου είπαν από το κέντρο μόλις μιλήσεις μαζί τους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Το ότι τα μοιράζουν τα ωάρια το έχω καταλάβει διαβάζοντας εδώ στο καφέ μας. Σπέρμα έχουμε δώσει και έχει μπει κατάψυξη ήδη. Τώρα για τα λεφτά μου είπε η μαία τα θέλει κασερακι. Όλα μαύρα πια? Χαχαχαχα. Εγώ έριξα την ιδέα να πάω μέχρι το Ρέα μπας κ τα πληρώσω με κάρτα αλλά τα θέλει κασέρι. Μωρέ ας πετύχει και δε με νοιαζει τίποτα ( η τσέπη τσούζει πάντως). Θα έχω ενημέρωση την Κυριακή πόσα πήραμε κ τι προχωράει. Αυτό με τις βλαστοκυστες δεν το γνώριζα και ευτυχώς με ξεστραβωσες για να ξέρω τι να ρωτήσω.

Όσο για την άδεια ευτυχώς που μας καλύπτει τουλάχιστον στην ετ για να είμαστε ξεκούραστες και χαλαρές. Εμένα η προηγούμενη προσπάθεια έπεσε Μάιο ούτε άδεια ούτε τιποτα απλά μου έγραψε 2 μέρες ο γιατρός κ αυτό ήταν.

@Aria. Έτσι σκέφτομαι όσο συνειδητοποιώ ότι φτάνει η ώρα. Αλλά ας μη το σκέφτομαι από τώρα..μετά θα κάθομαι με χαρτί γιατρού κ ας πάνε να χεστ....

 

 

 

 

 

 

Chrussa1982 τώρα το διάβασα ότι βρέθηκε η δοτρια σου άντε με το καλό κ να σας πάνε όλα τέλεια!!!το καλύτερο δώρο των Χριστουγέννων!!!για ενημέρωσε μας κ εμάς για την διαδικασία να μάθουμε τι γίνεται με αυτές τις βλαστοκυστες επιτέλους!!!

Κορίτσια ξέρει κάποια να μας πει πως βαθμολογούνται οι βλαστοκυστες ???γιατί εγώ τον ρώτησα κ Μ λέει είναι νωρίς ακομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Aria. είπε:

Chrussa1982 τώρα το διάβασα ότι βρέθηκε η δοτρια σου άντε με το καλό κ να σας πάνε όλα τέλεια!!!το καλύτερο δώρο των Χριστουγέννων!!!για ενημέρωσε μας κ εμάς για την διαδικασία να μάθουμε τι γίνεται με αυτές τις βλαστοκυστες επιτέλους!!!

Κορίτσια ξέρει κάποια να μας πει πως βαθμολογούνται οι βλαστοκυστες ???γιατί εγώ τον ρώτησα κ Μ λέει είναι νωρίς ακομα

Βάλε στο google "rating βλαστοκυστες" και διάβασε το δεύτερο αποτέλεσμα που θα σου επιστρέφει από το eugonia...   τα λέει πολύ αναλυτικά.

Δεν με αφήνει να βάλω link εδώ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , athinaida είπε:

Βάλε στο google "rating βλαστοκυστες" και διάβασε το δεύτερο αποτέλεσμα που θα σου επιστρέφει από το eugonia...   τα λέει πολύ αναλυτικά.

Δεν με αφήνει να βάλω link εδώ...

Ευχαριστώ πολύ θα μπω να διαβάσω γιατί πραγματικά είμαι άσχετη με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Aria. είπε:

Ευχαριστώ πολύ θα μπω να διαβάσω γιατί πραγματικά είμαι άσχετη με αυτό...

Και εγώ άσχετη είμαι μη νομίζεις χαχαχαχα. Μόλις έχω το οποιοδήποτε νέο θα σας πω. Εξάλλου καλό είναι να μαθαίνουμε η μία από την άλλη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Μπράβο μια χαρά τα πήγες!!! Ελπίζω κ οι δικοί μου να κάνουν από μόνοι τους. 

Ξέρει τώρα τα σκέφτομαι όλα μαζί είμαι σε κατάσταση τρέλας και ανυπομονησίας!!! Πες μας τι σου είπαν από το κέντρο μόλις μιλήσεις μαζί τους

Μολις με πηραν τηλ..εφοσον ηρθε περιοδος αρχιζω απο το σαββατο παλι σικλακουρ τα λευκα για προετοιμασια..ρωτησα γιατι μου ηρθε περιοδος με τα χαπια και μου ειπαν δεν ειναι κατι..ηταν να ερθει...τι να πω...εχω πολλες αποριες αλλα θα τις κανω στον γυναικολογο οταν θα παω για υπερυχο..

  • Μου αρέσει 2

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Αλλά μη νομίζεις, με τις ώρες της είναι και αυτή ειδικά οσο περνάν τα χρόνια.. την αδερφή μου προχθές που είχε γενέθλια τη ξέχασα..:oops::lol:

Ευχαριστώ..:oops: Δυστυχώς άκουσα πολλές μ@λ@κιες κοριτσάκι μου.. έχασα τσάμπα πολύ χρόνο, χρήμα αλλά και την εμπιστοσύνη μου στον όρκο του Ιπποκράτη που δώσανε ορισμένοι.. και επειδή είμαι πολύ ξεροκέφαλος άνθρωπος δεν είχα άλλη επιλογή από το να διαβάσω μόνη μου ιατρικά βιβλία/άρθρα/έρευνες για να μάθω ότι αφορά τη περίπτωση μας και πως λειτουργεί το κάθε τι..

Υ.Γ. Δεν σε ξέχασα, όλο το απόγευμα γράφω διακεκομμένα και ακόμα δεν έχω ολοκληρώσει για να σου στείλω.. θα σου στείλω αύριο όμως!

:oops:

Αγάπη μου εσύ!!:wub: Με το καλό το λόγο πάντα!! Πως να μην σε αγαπάμε όλες βρε γλυκό μου κοριτσάκι;; 

Άσε φίλη μου γιατί ήδη θέλω να βγάλω τα μάτια ορισμένων.. ας τα καταφέρουμε όμως πρώτα.. 

Και εγώ σε φιλώ αλλά στέλνω πολλά πολλά περισσότερα φιλάκια στο κοκοβιο σου!!:wub:

Α μωρέ και ο δικός σου.. ψυχούλα και αυτός.. να μην ντρέπεται πες του! Ειλικρινά! Αντιμετωπίζετε ένα πρόβλημα υγείας από κοινού γιατί και η υπογονιμότητα πρόβλημα υγείας είναι και είναι στο ζευγάρι όχι μόνο στον έναν ή στον άλλον! Και είστε ζευγάρι για τα εύκολα και για τα δύσκολα μαζί για μια ζωή κόντρα σε όλα θα είστε ένα! Να μη τον αφήνεις να έχει ανασφάλειες, υπενθύμιζε του συνέχεια πόσο τον αγαπάς και ότι όπως και αν έρθει ή όχι το παιδάκι θα είστε πάντα πάνω από όλα οικογένεια! Τον δικό μου πάντως τον βοήθησε πολύ που μίλησε και με άλλους άντρες που έχουν/είχαν το ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα αντιμέτωποι με τη λύση της δωρεάς.. θα ξεκινήσει τώρα από Γενάρη και συνεδρίες με ψυχολόγο και αν χρειαστεί θα κάνουμε και μαζί! Ελπίζω και εύχομαι ότι και αν γίνει στο μέλλον να είμαστε έτοιμοι να το αντιμετωπίσουμε!

Υ.Γ. Για όποιο λόγο και αν έχει την όποια άποψη ένας γυναικολόγος για το σπέρμα ή αντίστροφα ένας ανδρολόγος για τα ωάρια, μπαινάκης βγαινακης! Έκαστος στο είδος του!

Η PSA είναι αιματολογική εξέταση, η μόνη οδηγία είναι η αποχή από την εκσπερμάτιση για 3-4 μέρες πριν την εξέταση. Γράφεται και γίνεται με συμμετοχή, δεν θυμάμαι τώρα πόσο βγαίνει αλλά αν θέλεις να το κοιτάξω να σου πω!

Απαραίτητα από τα 50 και πάνω ετήσια σε όλους τους άντρες. Αν υπάρχει οικογενειακό ιστορικό με καρκίνους ή νεοπλασία του προστάτη ή και προστατίτιδας τότε η εξέταση συνίσταται να ξεκινάει από την ηλικία των 40. 

Ο δικός μου παρά το "νεαρό" της ηλικίας του κάνει την εξέταση λόγο της θεραπείας με ορμόνες που υποβάλλεται οπότε πρέπει να έχουμε το νου μας στη γενικότερη εικόνα της υγείας του... γιατί πάνω από όλα είναι η υγεία μας!

Kαλε τι λες τωρα... τερας μνημης εισαι, χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Και εμένα με προβληματίζει πολύ που κανένας δεν δίνει βάση κ πάντα μα πάντα φταίνε τα ωάρια. Έχω λυσσαξει να λέω για μικρογονιμοποιηση στον Κούρτη για να έχω όσο μπορώ καλύτερο αποτέλεσμα. Όλες κορίτσια τα ίδια σκεφτόμαστε και ευτυχώς που μπορούμε να μιλάμε εδώ!!! Εμένα φανταστείτε η χαρά μου ήταν τέτοια που πρώτα το είπα στον άντρα μου κ μετά σε εσάς!!!

Το απόγευμα που θα μου πει λεπτομεριες θα ρωτήσω μήπως κάνουμε χειροκίνητη δουλίτσα κ πάει να ξαναδώσει το Σάββατο. Γιατί μπορεί ο γιατρός να μη θέλει να μας ταλαιπωρήσει κ για αυτό δεν μας το πρότεινε.

Με το καλο να ξεκινησετε, κοριτσι! Τι ομορφα νεα! Να ξερεις θα την θυμασαι αυτη τη μερα. Εγω θυμαμαι που χιονιζε και ρωταω, θα μπορεσει η δοτρια να παει στην κλινικη, χαχα! Θυμαμαι επισης οτι μ επιασε αγχος και χαρα και ειπα στην εμβρυολογο να ευχαριστησει το κοριτσι εκ μερους μου απο καρδιας!

Ολα καλα να πανε, καλες γονιμοποιησεις! Οσο για το σπερμα, και στον αντρα μου τα ιδια ειχαν πει. Να δωσει καβα καταψυγμενο για παν ενδεχομενο. Μηπως τυχει κατι η το σπερμα δεν ειναι καλο. Μια χαρα πανε τη διαδικασια.

πρίν από 17 λεπτά , Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Καλώς την! Καλη επιτυχια να εχεις! Εισαι σε καλα χερια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , MaryH είπε:

Με το καλο να ξεκινησετε, κοριτσι! Τι ομορφα νεα! Να ξερεις θα την θυμασαι αυτη τη μερα. Εγω θυμαμαι που χιονιζε και ρωταω, θα μπορεσει η δοτρια να παει στην κλινικη, χαχα! Θυμαμαι επισης οτι μ επιασε αγχος και χαρα και ειπα στην εμβρυολογο να ευχαριστησει το κοριτσι εκ μερους μου απο καρδιας!

Ολα καλα να πανε, καλες γονιμοποιησεις! Οσο για το σπερμα, και στον αντρα μου τα ιδια ειχαν πει. Να δωσει καβα καταψυγμενο για παν ενδεχομενο. Μηπως τυχει κατι η το σπερμα δεν ειναι καλο. Μια χαρα πανε τη διαδικασια.

Καλώς την! Καλη επιτυχια να εχεις! Εισαι σε καλα χερια!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου είσαι παράδειγμα μεγάλο και μεγάλη βοήθεια εδώ γι α όλα τα κορίτσια 

Να σε έχει η θεός καλά και σένα και το παιδακι σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Georgia81 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου είσαι παράδειγμα μεγάλο και μεγάλη βοήθεια εδώ γι α όλα τα κορίτσια 

Να σε έχει η θεός καλά και σένα και το παιδακι σου 

Σ ευχαριστω πολυ πολυ! Για οτι χρειαστεις εδω ειμαστε να βοηθησουμε. Ξεκουραση τωρα και πιστευω θα ερθει το πολυποθητο θετικο τεστακι

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια πάλι εγώ!!! Λοιπόν τα αναπάντεχα νέα μου ..μόλις με πήρε η μαία του Κούρτη. Το Σάββατο έχει ωοληψια η δοτρια μου. Το απόγευμα θα τηλ του Κούρτη να μάθω ηλικία της κοπέλας. Η καρδιά μου πάει να σπάσει. Ας βάλει η Παναγία το χέρι της να πάνε όλα καλά. Τρέμω ...

Θα ρωτήσω τον γιατρό λεπτομεριες πχ να μου πει μια πιθανή ημερομηνία ετ για να προετοιμάσω λίγο το έδαφος δεδομένου ότι θα πάρω και την άδεια της εξωσωματικής που δικαιούμαι. 

Κορίτσι μου τι υπεροχα νέα είναι αυτά;;;; με το καλό οοοοο!!!! Πολλά γερά αυγουλακια!!!!! Πολλά γερά εμβρυακι!!!!!! Και με το καλό ένα καρά θετικό τεστ και ένα ή και δύο υγιέστατα μωράκια!!!! 

Εμ γίνεται με φρέσκα; 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Georgia81 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μπαίνω και γώ στην παρέα σας, μετά από ταλαιπωρία χρόνων έκανα έμβρυο μεταφορά δυο βλαστοκυστες την Τετάρτη και τώρα αναμένω πρώτη προσπάθεια με δανεικά μετά από 6 προσπάθειες με δικά μου! Γιατρός μου ο Κουρτης όπως βλέπω εδώ όλες τον ξέρετε Αρίστος γιατρός και άνθρωπος και η στεφανια η μαία του διαμάντι δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!! Εμείς με μέτριο σπερμα πήραμε 6 βλαστοκυστες οι 4 πολύ καλές. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου 

Καλά αποτελέσματα να έχεις !!!να αλλάξουμε το όνομα στο forum όλες Κούρτη χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...