Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, MELINASP είπε:

Κορίτσια μου για να σας εξηγήσω το ιστορικό μας λιγο

Πρώτη εγκυμοσύνη φυσική μετά από δύο μήνες προσπαθειων βιοχημικη. 

Δεύτερη εγκυμοσύνη φυσική μετά από 4 μήνες προσπαθειων ολα καλά πήγαιναν. Είχα έναν υπέρτατο μαλακά γιατρό. Το μωρό είχε σταματήσει η καρδιά του από την 6η εβδομάδα και με άφησε να φτάσω στην 12 εβδομάδα λέγοντας μου ότι όλα πάνε καλά. Πως δεν έπαθα σηψαιμια δεν ξέρω. Με άφησε κιόλας ο μαλακάς να αποβάλλω μόνη μου με αποτέλεσμα να ξεσκιστεί η μήτρα μου και από τότε βα έχω λεπτό ενδομητριο. (τώρα με pro και 9 cyclacur φτάνω το ενδομητριο 9, βέβαια μένω έγκυος και με 7,5 σε δίδυμα) 

 

Τριτη εγκυμοσύνη φυσική 3,5 μήνες μετά είδαμε ένδειξη καρδιακής λειτουργίας. Είχα αιμορραγία μια μέρα πήγα στο Ρέα αλλά μας είπαν όλα καλά μάλλον κάποια αγγεία σε συσπαση. Μετά ομως δυστυχώς παλλινδρομησε στην 8 η εβδομάδα. Έκανα Αποξεση αλλά δεν μας έκαναν καρυοτυπο εμβρύου. 

 

Κάνουμε εξετάσεις καθεξιν από όλων καρυοτυποι καθαροί. Το μόνο που βγήκε πολύ υψηλός κατσκερματισμος στο σπέρμα και φυσιολογικές μορφές μόνο 1% με 99% ανώμαλες μορφές στο κεφάλι εσωτερικά του σπερματοζωσδιου. Ωάρια πολύ καλά. 

 

Προχωράμε σε εξωσωματική. Ωοληψια 17 ωαρια, γονινοοοιηθηκαν τα 13 και είχαμε 8 βλςστοκιστες 5ης μέρας καλούτσικες και μέτριες. 

 

Πρώτη εμβρυομεταφορα μένω έγκυος σε διδυμακια. Στην 6η βδομάδα είχαμε αιμοραγια πηγα στο νοσοκομείο αποκόλληση το ένα μωράκι. Γυρνάω σπίτι και μετά από δύο ώρες τα χάνω και τα δυο. 

 

Δεύτερη εμβρυομεταφορα μένω έγκυος σε ένα μωράκι. Μια μέρα πάλι εκεί 6η εβδομάδα πάλι αιμοραγια πάω νοσοκομείο και όταν μπήκα να αλλάξω να βάλω τη ρόμπα για τον υπέρηχο μου έφυγε στο χέρι. 

 

Μέχρι τώρα ωστόσο να  πω ότι σε όλες τις εγκυμοσύνες πρόσεχα παααρα πολύ ξάπλα σπίτι δεν δούλευα. 

 

Και κανένα έμβρυο δεν προλάβαμε να δώσουμε για καρυοτυπο ποτέ. 

 

Αλλάζω γιατρό και κάνω υστεροσκόπηση. Μόνο μία συμφηση βρήκε στον πυθμένα της μήτρας ανευς σημασίας την έβγαλε. Μου έκανε και ένα σκρατσινγκ. 

 

Κάνω εμβρυομεταφορα μαζί του αλλά τα έμβρυα κια ήταν πολύ μέτρια  3αα και 3αβ και ήταν βιοχημικη. Ένα μήνα μετά μένω μόνη μου πάλι βιοχημικη. 

 

Ωστόσο έχω πάει και λευκού όλα καλά. Έχω πάει και σε ρευματολογο όλα καλά. 

 

Σε άπειρους ουρολόγους και με βγαζαν τρελη "τι λέτε κυρία μου το σπέρμα έχει τόση ποσότητα". 

 

Σε ενδοκρινολόγο και οι δύο λόγο θυροειδη πηγαίναμε έτσι κ αλλιώς όπου δεν μας έβρισκε τίποτα μου έλεγε μόνο εμένα " κορίτσι μου κανε λίγη δίαιτα (είχα πάρει κοντά 20 κιλά με τις εξωσωματικές και δεν μπορούσα να χάσω πάνω από 5 και πίστεψε με δεν έτρωγα αλλά είχα φτάσει 90 κιλά). 

 

Πάω πρόπερσι στον πάγκαλο τον γενετιστη μου λέει δεν έχω να σου προτείνω κάτι ούτε προεμφυτευτικους γιατί έχετε καθαρούς καρυοτυπους. Και μου συστεινει τον Παύλου ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής. 

 

Πάμε και μας λέει ότι ο άντρας μου έχει σοβαρό θέμα με το σπέρμα που μας έχει επιρεαζει στις αποβολες και θέλει ορμονοθεραοεια με σερπαφαρ και σντιοξειδωτικα όπου και έκανε για ένα χρόνο. Και μου λέει ότι εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη. Που ναι μεν δεν κάνει αποβολές αλλά δεν βοηθάει καθόλου. Και για αυτό δεν δούλευε και ο μεταβολισμός μου. Ξεκινάω και εγώ λοιπόν θεραπεία με γλουκοφειζ και χάνω 40 κιλά μέσα σε 6 μήνες. 

 

Κάνουμε διέγερση το καλοκαίρι φέτος 20 ωάρια γονινοοοιηθηκαν τα 10 φτασαν και τα δέκα 3η μέρα. 5η μέρα όμως πήγαν μόνο 4 μέτρια πολύ 4αβ, 3αα,3αβ, 3βγ. Κάναμε προεμφυτευτικους και τα αποτελέσματα ήταν χάλια. Όλα με μεταλλάξεις πολλές διαφορετικές και αρκετά άσχημες σύνδρομο νταουν και χειρότερα. 

 

Ο Πάγκαλος λέει ότι το σπέρμα έχει μεγάλο πρόβλημα. Κάποιοι με κατάτμηση και θεραπεία φτιάχνει σε κάποιους όμως δυστυχώς ειδικά μετά από τόσο μεγάλη θεραπεία δεν φτιάχνει ποτέ. 

 

Δεν μπορεί να γίνει γονιδιακός έλεγχος λόγω του ότι λείπουν εντελώς κάποια χρωμοσώματα. Εκείνος προτείνει ξανά από την αρχή διέγερση και προεμφυτευτικους.

 

Εγώ όμως δεν μπορώ να πάρω άλλες ορμόνες γτ έχω βγάλει ήδη πολλά ωάρια και έχω βγάλει θέματα υγείας. Εγώ γεμίσει διογκωμενους λεμφαδενες. Έχω αρρυθμίες και πολλά αλλα. Οπότε είπα θέλω να κάνω ένα παιδί αλλά να ζήσω για να το μεγαλώσω. Άρα εγώ από εδώ και πέρα πάω με ξένο υλικό. 

 

Το θέμα είναι ότι κανονικά για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο πρέπει να πάμε και τ; δύο με ξένο υλικό να ηρεμήσουμε. 

Μακάρι ρε συ το εύχομαι γιατί έτσι όπως τον βλέπω τ Ρα είναι λες και μας είπαν έχουμε δύο μήνες ζωής. 

Παναγία μ λέω ήμαρτον άλλοι άνθρωποι δεν έχουν καν αυτή την επιλογή. Θα το κοιτάξω ναι! 

Μα ψάχνω και όλη μέρα για ένα φόρουμ με δότη σπέρματος τύπου κανέναν τη γνώμη του μπας και το δείξω αλλά δεν βρίσκω τίποτα. 

Έχω πάθει σοκ μ όσα έχεις περάσει.. Έχεις συλλάβει πάρα πολλές φορές κι έχεις ζήσει σχεδόν όλα τα σενάρια μετά. 

Προεμφυτευτικο δεν έκανες ποτέ? Επίσης τι ηλικία έχεις? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 37 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλά καραφλιασα!!! Χριστέ μου τι έχεις περάσει. Και χαράς το κουράγιο σου που επέμεινες.. 

Καλύτερα δανεικά όλα..γλιτώνεις πολλά. Το κυριότερο προστατεύεις την ήδη επιβαρυμένη υγεία σου.

Αυτό λέω και εγώ!  Έχουμε βέβαια 2 έμβρυα στο ιασω από την προηγούμενη εξωσωματική που είχαμε κάνει. Μέτρια 3αα και 3αβ και μας πρότεινε ο γενετιστής εφόσον δεν μπορώ να κάνω άλλη διέγερση να κάνουμε προεμφυτευτικους σε αυτά τα δύο. Εγώ φοβάμαι πολύ να κάνω σε αυτά. Γτ αν μείνω έγκυος; πάλι το χάνω. Η ρισκάρω να μην το χάσω και να γεννηθεί παιδάκι με πρόβλημα. Εγώ ιδανικά θέλω και τα δύο ξένο υλικό να ησυχάσει το κεφάλι μου. 

πρίν από 38 λεπτά , Fleabag είπε:

Ασε! Εκανα μια προσπάθεια εκει με δανεικά,τραγικη εμπειρια,δεν με πήρανε να με ρωτήσουν ποτε για το αποτελεςμα αλλα οπως λες με παιρνουν να με ενημερώσουν για διαφορα! Ελεεινοί!

Πλάκα κάνεις; ;;; τους έβρισες;;; τα δανεικά ήταν καλή ποιότητα; 

πρίν από 29 λεπτά , Neverstop είπε:

Έχω πάθει σοκ μ όσα έχεις περάσει.. Έχεις συλλάβει πάρα πολλές φορές κι έχεις ζήσει σχεδόν όλα τα σενάρια μετά. 

Προεμφυτευτικο δεν έκανες ποτέ? Επίσης τι ηλικία έχεις? 

 

Όλα τα σενάρια άσε. 

Τώρα ήταν η πρώτη φορά που καναμε και αυτό γτ επέμεναν εγώ. Όλοι μου έλεγαν δεν χρειάζεται γιατί είχαμε καθαρό καρυοτυπο και οι δύο. Αλλά δεν είχαμε κανέναν καρυοτυπο εμβρύου. Γιατί δεν προλάβαινα ποτέ! Έκανα αυτόματες αποβολές. Αλλά για κάποιο λόγο όλοι μ φαίνονταν λες και είχα κάνει και στα 8 έμβρυα και ήταν αρνητικά. Μέχρι και το χωραιμιο μου έλεγε δεν χρειάζεται και να που βγήκε μεγάλο γονιδιακό πρόβλημα μονοσωμιες, δισωμιες, τρισωμιες

Εγώ είμαι 34 τώρα και ο άντρας μου 37 παλεύουμε 5 χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MELINASP είπε:

Κοίτα εγώ από πριν δύο χρόνια είχα πει στον άντρα μου αν θες τα τιναζω όλα στον αέρα και παω με δανεικά να ησυχάσω αλλά εκείνος ήθελε να προσπαθήσουμε και προσπάθησα. 

Αλλά πλέον δεν μπορώ τραβάω μια γραμμη. 

Το θέμα μου τώρα είναι να τον πείσω να πάμε με δανεικά όλα να ησυχάσουμε. 

Μόνη μου αν πάω θα κάνει νέο διδακτορικό χαχαχαχαχαχα

Φερτον στο φορουμ να τον πεισουμε ολες μαζι:lol:

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Μπράβο με το καλό να βρεθεί η δοτρια και με τη πρώτη ρνα γερό μωράκι κορίτσι μου!! 

Εμείς τα τραβάμε;; ς ααααχ αν σας πω το ιστορικό μου θα φρίξετε και θα έρθετε μαζί μου να τον δείρουμε χαχαχααχαχχα

 

Κάτσε γτ μπερδεύτηκα αφού είχες βιχημικες σημαίνει ότι το παράθυρο το πιάνεις άρα γτ να κάνεις το παράθυρο εμφύτευσης; 

Γενικά είναι υπέρ των ψυζολογων δεν θ; πει όχι. 

Δεν έχει επιλογή με το δανεικό σπέρμα. Εγώ δεν έχω θέμα πάω με δανεικά ωάρια από επιλογή να μην κάνω άλλες ορμόνες γτ έχω ταλαιπωρηθεί πολύ 

Κοριτσακι μ γλυκό οοο να σου ζήσει η μπεμπούλα σου γερή και καλότυχη πάντα!!!! ❤️ 

 

Τη μικρογονομοποοηση εννοείς; 

Κατι τετοιο ναι. Δεν ξερω λεπτομερειες. Μονο οτι υπαρχει σαν επιλογη για τους αντρες που εχουν θεμα υπογονιμοτητας και οτι ετσι απεκτησε παιδια ενας που το πρωτο του παοδι το απεκτησε με δοτη γιατι δεν υπηρχε αυτη η μεθοδος τοτε αλλα τα αλλα 2 παιδια ειναι βιολογικα διλα του

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , MELINASP είπε:

Αυτό λέω και εγώ!  Έχουμε βέβαια 2 έμβρυα στο ιασω από την προηγούμενη εξωσωματική που είχαμε κάνει. Μέτρια 3αα και 3αβ και μας πρότεινε ο γενετιστής εφόσον δεν μπορώ να κάνω άλλη διέγερση να κάνουμε προεμφυτευτικους σε αυτά τα δύο. Εγώ φοβάμαι πολύ να κάνω σε αυτά. Γτ αν μείνω έγκυος; πάλι το χάνω. Η ρισκάρω να μην το χάσω και να γεννηθεί παιδάκι με πρόβλημα. Εγώ ιδανικά θέλω και τα δύο ξένο υλικό να ησυχάσει το κεφάλι μου. 

Πλάκα κάνεις; ;;; τους έβρισες;;; τα δανεικά ήταν καλή ποιότητα; 

Όλα τα σενάρια άσε. 

Τώρα ήταν η πρώτη φορά που καναμε και αυτό γτ επέμεναν εγώ. Όλοι μου έλεγαν δεν χρειάζεται γιατί είχαμε καθαρό καρυοτυπο και οι δύο. Αλλά δεν είχαμε κανέναν καρυοτυπο εμβρύου. Γιατί δεν προλάβαινα ποτέ! Έκανα αυτόματες αποβολές. Αλλά για κάποιο λόγο όλοι μ φαίνονταν λες και είχα κάνει και στα 8 έμβρυα και ήταν αρνητικά. Μέχρι και το χωραιμιο μου έλεγε δεν χρειάζεται και να που βγήκε μεγάλο γονιδιακό πρόβλημα μονοσωμιες, δισωμιες, τρισωμιες

Εγώ είμαι 34 τώρα και ο άντρας μου 37 παλεύουμε 5 χρόνια 

Γίνεται Προεμφυτευτικος σε όσα έχουν ήδη καταψυχθεί? Νόμιζα πως γίνεται η λήψη πριν καταψυχθουν... 

Είσαι μικρή και με ευκολία σύλληψης οπότε δεν θα το έβλεπα για δανεικό υλικό στη θέση σου, αλλά με τόσα που έχεις περάσει έχεις όλα τα δικια του κόσμου να πράξεις έτσι. 

Σου εύχομαι ολόψυχα να γίνεις σύντομα μανούλα ❤️

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Μπράβο με το καλό να βρεθεί η δοτρια και με τη πρώτη ρνα γερό μωράκι κορίτσι μου!! 

Εμείς τα τραβάμε;; ς ααααχ αν σας πω το ιστορικό μου θα φρίξετε και θα έρθετε μαζί μου να τον δείρουμε χαχαχααχαχχα

 

Κάτσε γτ μπερδεύτηκα αφού είχες βιχημικες σημαίνει ότι το παράθυρο το πιάνεις άρα γτ να κάνεις το παράθυρο εμφύτευσης; 

Γενικά είναι υπέρ των ψυζολογων δεν θ; πει όχι. 

Δεν έχει επιλογή με το δανεικό σπέρμα. Εγώ δεν έχω θέμα πάω με δανεικά ωάρια από επιλογή να μην κάνω άλλες ορμόνες γτ έχω ταλαιπωρηθεί πολύ 

Κοριτσακι μ γλυκό οοο να σου ζήσει η μπεμπούλα σου γερή και καλότυχη πάντα!!!! ❤️ 

 

Τη μικρογονομοποοηση εννοείς; 

Εγω νομιζω μετα απο ολα αυτα που χεις τραβηξει, πρεπει να πατε με ξενο υλικο.Δεν υπαρχει περιπτωση να μην παει καλα. Εσυ πιανεις με τον κρινο, με την πρωτη θα εχετε θετικο αποτελεσμα.

Εγω, να σου πω, οταν μου ειχε πει ο δικος μου οτι δεν ηθελε αλλες προσπαθειες, του ειχα πει οτι εγω προχωραω, αν θες να εισαι μαζι μου , καλως, αλλιως φυγε. Με ειδε αποφασισμενη, και φοβηθηκε οτι θα φυγω...... το δεχτηκε μετα, τι να εκανε. Τωρα μου λεει καλα εκανες και προχωρησες.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Viv37 είπε:

Φερτον στο φορουμ να τον πεισουμε ολες μαζι:lol:

Κατι τετοιο ναι. Δεν ξερω λεπτομερειες. Μονο οτι υπαρχει σαν επιλογη για τους αντρες που εχουν θεμα υπογονιμοτητας και οτι ετσι απεκτησε παιδια ενας που το πρωτο του παοδι το απεκτησε με δοτη γιατι δεν υπηρχε αυτη η μεθοδος τοτε αλλα τα αλλα 2 παιδια ειναι βιολογικα διλα του

Χαχαχααχα λες;;;; μα έψαχνα ένα φόρουμ που να έχει εμπειρίες από δότη σπέρματος και δεν βρίσκω ρε γαμωτο! 

Ναι μικρογονομοποοηση λέγεται icsi αυτή τη μέθοδο κάναμε και στις δύο εξωσωματικές 

πρίν από 21 λεπτά , Neverstop είπε:

Γίνεται Προεμφυτευτικος σε όσα έχουν ήδη καταψυχθεί? Νόμιζα πως γίνεται η λήψη πριν καταψυχθουν... 

Είσαι μικρή και με ευκολία σύλληψης οπότε δεν θα το έβλεπα για δανεικό υλικό στη θέση σου, αλλά με τόσα που έχεις περάσει έχεις όλα τα δικια του κόσμου να πράξεις έτσι. 

Σου εύχομαι ολόψυχα να γίνεις σύντομα μανούλα ❤️

Ναι θα πρέπει να τα αποψυξουν, επιτόπου να στείλουν τ; κύτταρα και μέσα στο 24 ωρο αν βγει κάποιο οκ να πάω άμεσα για εμβρυομεταφορα 

Ξέρεις πιο είναι το θέμα ότι δεν μπορούμε να ψσχτουμε γονιδιακά γτ λείπουν ολόκληρα χρωμοσώματα και δυστυχώς με το σπέρμα ενώ δίνω πολλά ωάρια καταλήγουν λίγα μετά. Και βγαίνουν πολλές χρωμοσωμιες. Δεν μπορώ να πάρω και άλλες ορμόνες άρα; 

Να είσαι καλά κορίτσι μου και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα με ένα και δύο μωράκια υγιέστατα!! 

πρίν από 19 λεπτά , MaryH είπε:

Εγω νομιζω μετα απο ολα αυτα που χεις τραβηξει, πρεπει να πατε με ξενο υλικο.Δεν υπαρχει περιπτωση να μην παει καλα. Εσυ πιανεις με τον κρινο, με την πρωτη θα εχετε θετικο αποτελεσμα.

Εγω, να σου πω, οταν μου ειχε πει ο δικος μου οτι δεν ηθελε αλλες προσπαθειες, του ειχα πει οτι εγω προχωραω, αν θες να εισαι μαζι μου , καλως, αλλιως φυγε. Με ειδε αποφασισμενη, και φοβηθηκε οτι θα φυγω...... το δεχτηκε μετα, τι να εκανε. Τωρα μου λεει καλα εκανες και προχωρησες.

Κλαίω με τον κρίνο

Καλέ πόσο πιο αποφασισμένη να με δει; μόνο δεν του το έχω ζωγραφίσει ακόμα χαχαχαχχχα

Σωστή σε βρίσκω!!! 

Είναι που είναι ο αντρικός εγωισμός μέσα και αυτό με γονατιζει

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Μπράβο με το καλό να βρεθεί η δοτρια και με τη πρώτη ρνα γερό μωράκι κορίτσι μου!! 

Εμείς τα τραβάμε;; ς ααααχ αν σας πω το ιστορικό μου θα φρίξετε και θα έρθετε μαζί μου να τον δείρουμε χαχαχααχαχχα

 

Κάτσε γτ μπερδεύτηκα αφού είχες βιχημικες σημαίνει ότι το παράθυρο το πιάνεις άρα γτ να κάνεις το παράθυρο εμφύτευσης; 

Γενικά είναι υπέρ των ψυζολογων δεν θ; πει όχι. 

Δεν έχει επιλογή με το δανεικό σπέρμα. Εγώ δεν έχω θέμα πάω με δανεικά ωάρια από επιλογή να μην κάνω άλλες ορμόνες γτ έχω ταλαιπωρηθεί πολύ 

Κοριτσακι μ γλυκό οοο να σου ζήσει η μπεμπούλα σου γερή και καλότυχη πάντα!!!! ❤️ 

 

Τη μικρογονομοποοηση εννοείς; 

Βιοχημική με απόδειξη χοριακης ήταν μόνο η φυσιολογική σύλληψη...οι δύο εξωσωματικες είχαν θετικά τεστ εγκυμοσύνης την 8η και 10η μέρα και οι χοριακες ήταν τύπου 5-10 και μετά <1 και έκοβα τα χάπια,,,από εκεί έβγαινε το συμπέρασμα ότι ήταν και αυτές βιοχημικές. Επίσης έχω βαριά ενδομητριωση και δεν ξέρω αν και κατά πόσο αυτή επηρεάζει. Αν και οι περισσότεροι γιατροί λένε όχι. 

Πάντως εσύ και αν έχεις περάσει πολλά,,,σε θαυμαζω για τη δύναμη της ψυχής σου,της καρδιάς σου, του σώματος σου και του πνεύματος σου. Αλήθεια!!! Σίγουρα θα τα καταφέρετε !!!!! Και θα πειστεί,θα δεις! Σε αγαπάει,,,όλα θα γίνουν!!!!

Επίσης ,κάτι τελευταίο,να πω ότι ευχαριστώ τις κοπέλες που τώρα που έχουν τα νινακια τους και μας ανακοινώνουν τις ηλικίες τους, να τις έχει ο Θεός γερές να τα καμαρώνουν. Είναι παράδειγμα προς μίμηση για μας που ακόμα είμαστε στην πλευρά του "όχι" και ελπίζω σύντομα να περάσουμε όλες στην πλευρα του "ναι" που θα χαιρόμαστε και εμείς λιγάκι, βήμα βήμα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Condios είπε:

Βιοχημική με απόδειξη χοριακης ήταν μόνο η φυσιολογική σύλληψη...οι δύο εξωσωματικες είχαν θετικά τεστ εγκυμοσύνης την 8η και 10η μέρα και οι χοριακες ήταν τύπου 5-10 και μετά <1 και έκοβα τα χάπια,,,από εκεί έβγαινε το συμπέρασμα ότι ήταν και αυτές βιοχημικές. Επίσης έχω βαριά ενδομητριωση και δεν ξέρω αν και κατά πόσο αυτή επηρεάζει. Αν και οι περισσότεροι γιατροί λένε όχι. 

Πάντως εσύ και αν έχεις περάσει πολλά,,,σε θαυμαζω για τη δύναμη της ψυχής σου,της καρδιάς σου, του σώματος σου και του πνεύματος σου. Αλήθεια!!! Σίγουρα θα τα καταφέρετε !!!!! Και θα πειστεί,θα δεις! Σε αγαπάει,,,όλα θα γίνουν!!!!

Επίσης ,κάτι τελευταίο,να πω ότι ευχαριστώ τις κοπέλες που τώρα που έχουν τα νινακια τους και μας ανακοινώνουν τις ηλικίες τους, να τις έχει ο Θεός γερές να τα καμαρώνουν. Είναι παράδειγμα προς μίμηση για μας που ακόμα είμαστε στην πλευρά του "όχι" και ελπίζω σύντομα να περάσουμε όλες στην πλευρα του "ναι" που θα χαιρόμαστε και εμείς λιγάκι, βήμα βήμα! 

Ναι αλλά αφού είχες επιβεβαιωμενο τεστ δεν μετράει; καλά εννοείται να τις κάνεις τις εξετάσεις να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου! Για την ενδομητριωση έχεις κάνει κάτι; 

Να σαι καλά κοριτσακι μου για τα καλά σου λόγια! 

Αμήν πρώτα ο Θεός και από τα δικά μας!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2021 at 4:30 ΜΜ, Malntalia είπε:

Είχα παει περυσι μετά από 3 αποτυχημενες μεταφορές (σε απαράδεκτο γιατρό οκ) μου πήρε ιστορικο, δεν είχα καΝει ΚΑΜΙΑ απολυτως εξέταση. Δε μου συστήσει να κάνω τπτ μου είπε δεν ανήκω στην ειδοκτητα της να παω σε ενδοκρινολογο, όπου πηγα (μεσα στο ελενα) και μου είπε είμαι οκ. Επίσης μου είπε ότι αφου έχω 10 χρόνια επαφές έπρεπε να έχω μείνει εγγυος και ας προσεχα (αυτό πως γίνεται δε ξερω) . Τέλος φέτος που είμαι σε αντίστοιχη αιματολογο στην Θεσσαλονίκη μου έκανε πακετο εξετάσεων και φαίνεται ότι κάτι υπάρχει.. Τουλάχιστον κάτι θα διορθώσουμε.. Πριν την επόμενη ετ. 

Στη Θεσσαλονικη σε ποια αιμαυολογο πηγες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Μπροοοοοοαβο να σας ζησει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Φυσικά και σε θυμάμαι... Να σου ζήσει η μπουμπού σου!! Γερή και καλότυχη Παναγία μου!!! Βουρκωσα με την περιγραφή σου. Ελπίζω να το ζήσουμε κ εμείς οι υπόλοιπες αυτό το θαύμα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Να ζήσει το κουκλάκι το ζωγραφιστό,,,,γιατί τέτοιο είναι!!!!!!!!!!!!!!!!! Γερή και τυχερή!!!!!!!! Κλάψε, από χαρά είναι,,,μαζί με σένα και εμείς λουλούδι μου!!!!!! Σας αγαπώ και τους 3,,,,το ξέρεις!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Ναι αλλά αφού είχες επιβεβαιωμενο τεστ δεν μετράει; καλά εννοείται να τις κάνεις τις εξετάσεις να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου! Για την ενδομητριωση έχεις κάνει κάτι; 

Να σαι καλά κοριτσακι μου για τα καλά σου λόγια! 

Αμήν πρώτα ο Θεός και από τα δικά μας!!! 

Επειδή μετράει θα το κάνω το ΕΡΑ ειδικά. Για την ενδομητρίωση έχω κάνει ναι,,,και επεμβαση και αρβεκαπ 3μηνες,,,και? αφου ξαναβγαίνει! Άσε ,,,, μόνο ο Θεός να βάλει το χέρι του πια. Όλα καλά θα πάνε....αν δεν πάνε καλά,,,,ας πάνε καλύτερα,,,,,!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...