Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Αχ βρε κορίτσι μ τι έχεις περάσει. Μακάρι όλα να πάνε καλά και με τα αποτελέσματα και να έχεις γρήγορα ένα παιδάκι Παναγία μ!!! 

Ξέρεις πιο είναι το θέμα ότι εγώ έχω 7 αυτόματες αποβολές που είναι χειρότερη ταλαιπωρία για τη μήτρα σε σχέση με την Αποξεση και συν την πρώτη αποβολή που είχα μου είχε ταλαιπωρήσει πάρα πολύ τη μήτρα. Οπότε ρισκάρω πολύ και είμαι στα 0 παιδιά. Είπαμε να πάμε με δανεικά και τα δύο εξ αρχής το είχα πει εγώ στον συζηγου μου χρόνια ότι αν χρειαστεί θα πάω και εγώ ξένα γιατί δεν θέλω να νιώσει ποτέ ριγμενος γιατί μεταξύ μας ξέρουμε ότι ο άντρας δεν το δέχεται όσο "εύκολα" το δεχόμαστε εμείς. 

Είπαμε τελικα να πάμε με δανεικό υλικό να κάνω εμβρυομεταφορα ένα εμβρυο αντί για δύο (γτ έχω τάση για δίδυμα) και αν με το καλό κάνουμε ένα παιδάκι έτσι. Μετά για δεύτερο να κάνω δύο φυσικούς και να κάνουμε πάλι προεμφυτευτικους για να παλέψουμε και για αυτό. Αλλά τότε θα εχω ήδη ένα παιδάκι και δεν θα με "νοιάζει" να ρισκάρω να μ πέσει η μήτρα και να τρέχω. 

 

Ποιο βιντεακι;;;; το προφίλ στο ινστα το είδα είχε Πολυ ωραίο υλικό αλλά πιο βιντεακι λες να το δω κ εγώ κάτι έχασα χιχιχι

Πω πω έχεις ταλαιπωρηθει πολύ, και έτσι όπως τα λες καλά το αποφασισες, αν είναι να μην ταλαπωριέσαι άλλο. Κι αφού με το καλό θα κάνετε το πρώτο παιδάκι μετά βλέπετε. Το καλό είναι ότι και οι δυο δεν έχετε μπει ούτε στα σαράντα, αν θυμάμαι καλά.

Το βιντεάκι θα το ψάξω και θα σου πω που το βρήκα.

Νομίζω θα σας αρέσει και στους δυο να το δείτε και πιστεύω θα βοηθήσει και τον σύζηγο για να το πάρει απόφαση.

Μόλις το βρω θα σου πω

10 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Αχ βρε κορίτσι μ τι έχεις περάσει. Μακάρι όλα να πάνε καλά και με τα αποτελέσματα και να έχεις γρήγορα ένα παιδάκι Παναγία μ!!! 

Ξέρεις πιο είναι το θέμα ότι εγώ έχω 7 αυτόματες αποβολές που είναι χειρότερη ταλαιπωρία για τη μήτρα σε σχέση με την Αποξεση και συν την πρώτη αποβολή που είχα μου είχε ταλαιπωρήσει πάρα πολύ τη μήτρα. Οπότε ρισκάρω πολύ και είμαι στα 0 παιδιά. Είπαμε να πάμε με δανεικά και τα δύο εξ αρχής το είχα πει εγώ στον συζηγου μου χρόνια ότι αν χρειαστεί θα πάω και εγώ ξένα γιατί δεν θέλω να νιώσει ποτέ ριγμενος γιατί μεταξύ μας ξέρουμε ότι ο άντρας δεν το δέχεται όσο "εύκολα" το δεχόμαστε εμείς. 

Είπαμε τελικα να πάμε με δανεικό υλικό να κάνω εμβρυομεταφορα ένα εμβρυο αντί για δύο (γτ έχω τάση για δίδυμα) και αν με το καλό κάνουμε ένα παιδάκι έτσι. Μετά για δεύτερο να κάνω δύο φυσικούς και να κάνουμε πάλι προεμφυτευτικους για να παλέψουμε και για αυτό. Αλλά τότε θα εχω ήδη ένα παιδάκι και δεν θα με "νοιάζει" να ρισκάρω να μ πέσει η μήτρα και να τρέχω. 

 

Ποιο βιντεακι;;;; το προφίλ στο ινστα το είδα είχε Πολυ ωραίο υλικό αλλά πιο βιντεακι λες να το δω κ εγώ κάτι έχασα χιχιχι

Το βρήκα και στο έστειλα σε πμ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

19 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Πω πω έχεις ταλαιπωρηθει πολύ, και έτσι όπως τα λες καλά το αποφασισες, αν είναι να μην ταλαπωριέσαι άλλο. Κι αφού με το καλό θα κάνετε το πρώτο παιδάκι μετά βλέπετε. Το καλό είναι ότι και οι δυο δεν έχετε μπει ούτε στα σαράντα, αν θυμάμαι καλά.

Το βιντεάκι θα το ψάξω και θα σου πω που το βρήκα.

Νομίζω θα σας αρέσει και στους δυο να το δείτε και πιστεύω θα βοηθήσει και τον σύζηγο για να το πάρει απόφαση.

Μόλις το βρω θα σου πω

Το βρήκα και στο έστειλα σε πμ!

Όχι εγώ είμαι 34 και εκείνος 37. 5 χρόνια τσλαιοωρουμσδτε. Φτάνει. 

Το είδα και σε ευχαριστώ πολύ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Όχι εγώ είμαι 34 και εκείνος 37. 5 χρόνια τσλαιοωρουμσδτε. Φτάνει. 

Το είδα και σε ευχαριστώ πολύ!! 

Μικρη κι εσυ. Κι εγω στα 30 μπηκα στο χορο και γεννησα στα 35μισο. Σου ευχομαι τα καλυτερα.

Αυτο το βιντεο με ενδιαφερει κι εμενα.

Η κορη μου ειναι απο δωρεα ωαριου,αν κανω δευτερο παιδακι θα το παλεψω εκ νεου με δικο μου υλικο, καταλαβαινω πως το σκεφτεσαι.

Προς το παρον το εχω αφησει πισω ομως,προχθες πηγα στον γιατρο μου γιατι ειχα θεματα με την περιοδο κ με βρηκε πολυ κουρασμενη και ταλαιπωρημενη και με συμβουλευσε να ηρεμησω και να ξεκουραστω.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Μικρη κι εσυ. Κι εγω στα 30 μπηκα στο χορο και γεννησα στα 35μισο. Σου ευχομαι τα καλυτερα.

Αυτο το βιντεο με ενδιαφερει κι εμενα.

Η κορη μου ειναι απο δωρεα ωαριου,αν κανω δευτερο παιδακι θα το παλεψω εκ νεου με δικο μου υλικο, καταλαβαινω πως το σκεφτεσαι.

Προς το παρον το εχω αφησει πισω ομως,προχθες πηγα στον γιατρο μου γιατι ειχα θεματα με την περιοδο κ με βρηκε πολυ κουρασμενη και ταλαιπωρημενη και με συμβουλευσε να ηρεμησω και να ξεκουραστω.

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου γερό και χαρούμενο να ναι πάντα! 

Και εύχομαι η προσπαθεια σου για δεύτερο να ναι πετυχημένη και άμεση! 

Κουρασμένη και ταλαιοωρημενη ψυχικά η σωματικά; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

Κορίτσια σήμερα ξεκίνησα πάλι συκλακουρ δεύτερος κύκλος προετοιμασίας. Σε μια βδομάδα θα με δει ο γιατρός. Σκέφτομαι ότι κάθε χάπι που καταπίνουμε είναι ένα βηματακι προς το θαύμα!! Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες!! Σήμερα με έχει πιάσει συγκίνηση (το γιορτινό κλίμα βλέπετε).

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...δεν έχω κανένα νέο από τον γιατρό αν βρέθηκε δοτρια. Δεν με αγχωνει τόσο η αναμονή όσο με αγχωνει το εξής ..αν πχ βρεθεί σε κάποιους μήνες εγώ τόσους μήνες θα παίρνω φάρμακα  η θα σταματήσω κάποια στιγμή;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

Κορίτσια σήμερα ξεκίνησα πάλι συκλακουρ δεύτερος κύκλος προετοιμασίας. Σε μια βδομάδα θα με δει ο γιατρός. Σκέφτομαι ότι κάθε χάπι που καταπίνουμε είναι ένα βηματακι προς το θαύμα!! Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες!! Σήμερα με έχει πιάσει συγκίνηση (το γιορτινό κλίμα βλέπετε).

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...δεν έχω κανένα νέο από τον γιατρό αν βρέθηκε δοτρια. Δεν με αγχωνει τόσο η αναμονή όσο με αγχωνει το εξής ..αν πχ βρεθεί σε κάποιους μήνες εγώ τόσους μήνες θα παίρνω φάρμακα  η θα σταματήσω κάποια στιγμή;

Κορίτσι μου δεν ξέρω ακριβώς τη διαδικασία μιας και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα. Νομίζω ότι αυτό που κάνεις είναι δοκιμαστικός κύκλος για το ενδομητριο σου

 Όταν δεις τον γιατρό σου θα τα συζητήσεις όλα αυτά. Αλλά δεν νομίζω να κάνεις πολλούς ακόμα λογικά με 2 αντε 3 έχει δει τι γινεται

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

Κορίτσια σήμερα ξεκίνησα πάλι συκλακουρ δεύτερος κύκλος προετοιμασίας. Σε μια βδομάδα θα με δει ο γιατρός. Σκέφτομαι ότι κάθε χάπι που καταπίνουμε είναι ένα βηματακι προς το θαύμα!! Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες!! Σήμερα με έχει πιάσει συγκίνηση (το γιορτινό κλίμα βλέπετε).

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...δεν έχω κανένα νέο από τον γιατρό αν βρέθηκε δοτρια. Δεν με αγχωνει τόσο η αναμονή όσο με αγχωνει το εξής ..αν πχ βρεθεί σε κάποιους μήνες εγώ τόσους μήνες θα παίρνω φάρμακα  η θα σταματήσω κάποια στιγμή;

Καλησπέρα,,,καλέ όχι ,,,τί φάρμακα??? Θα τα πάρεις όταν θα ξαναετοιμάζεσαι για ετ, αφου βρεθεί η δότρια και ετοιμαστεί!!! Τώρα τα παίρνεις για να δει πως ανταποκρίνεσαι! Όλα με το καλό και με την ώρα τους!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου γερό και χαρούμενο να ναι πάντα! 

Και εύχομαι η προσπαθεια σου για δεύτερο να ναι πετυχημένη και άμεση! 

Κουρασμένη και ταλαιοωρημενη ψυχικά η σωματικά; 

Ολα μαζι!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου.

Δεν εχω αποφασισει ακομη για δευτερο,η μικρη μου με καλυπτει πληρως ομως το σκεφτομαι περισσοτερο για εκεινη. Να εχει αδελφακι.

Συγγνωμη,δεν ξερω σε τι φαση εισαι,εχεις μωρακι,προσπαθεις??

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Εγώ έχω πάει δύο φορές στον Κούρτη έχω ξεκινήσει cyclacur κ dermestril για να δούμε το ενδομήτριο μου.την δεύτερη φορά που πήγα πριν με εξετάσει μου μίλησε για τη δωρεά εάν το σκέφτομαι.του είπα ότι για αυτό πάω με το ιστορικό που έχω.μου λέει οκ.μου είπε κόστος 5000€ αλλά δ μου είπε τι θα πάρω κ δεν μου εξήγησε τπτ άλλο.αυριο έχω ραντεβού μαζί του για να δει ξανά το ενδομήτριο αλλά να κάνει κ ο άντρας Μ το dfi. Θα τον ρωτήσω αναλυτικά τι περιλαμβάνει το πακέτο των 5000€ .ήθελα να ρωτήσω γιατί δ το ξέρω καθόλου οι βλαστοκυστες πως προκύπτει η ποιότητά τους και πόσες θα πρέπει να ζητήσω? γιατί σας διαβάζω κ έχω μπερδευτεί.εσεις που έχετε πείρα πρέπει να ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο???

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

Κορίτσια σήμερα ξεκίνησα πάλι συκλακουρ δεύτερος κύκλος προετοιμασίας. Σε μια βδομάδα θα με δει ο γιατρός. Σκέφτομαι ότι κάθε χάπι που καταπίνουμε είναι ένα βηματακι προς το θαύμα!! Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες!! Σήμερα με έχει πιάσει συγκίνηση (το γιορτινό κλίμα βλέπετε).

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...δεν έχω κανένα νέο από τον γιατρό αν βρέθηκε δοτρια. Δεν με αγχωνει τόσο η αναμονή όσο με αγχωνει το εξής ..αν πχ βρεθεί σε κάποιους μήνες εγώ τόσους μήνες θα παίρνω φάρμακα  η θα σταματήσω κάποια στιγμή;

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα και σε σένα!

Εγώ ξεκίνησα πέρσι τα σικλακουρ, μαζί του, για παρακολούθηση ενδομητρίου. Λόγω λοκνταουν άργησε να βρεθεί δότρια και χρειάστηκαν  4 μήνες ώσπου να έχουμε τις βλαστοκύστες και 5 για την ετ. Ολον αυτό τον καιρό, ο Κούρτης συνέχισε να μου δίνει άσπρα σικλακουρ αλλά μου είχε μειώσει την δόση μετά από τους πρώτους 3 μήνες.

Δεν ξέρω γιατί έπρεπε να τα συνεχίσω όλον τον καιρό, αλλά μιας κι ήμουν νέα στο άθλημα τότε και δεν είχα καταλάβει ότι το να παίρνεις οιστρογόνα δεν είναι και τόσο αθώο, δεν το συζήτησα πολυ μαζί του.

Φαντάζομαι θα είχε τους λόγους του.

Ίσως το καλύτερο είναι να τον ρώτήσεις, μετά από τους 2 μήνες, αν δεν έχετε ακόμα τις βλαστοκύστες έτοιμες, αν χρειάζεται να τα συνεχίσεις ή όχι μέχρι την προετοιμασία πριν την ετ.

Πάντως δεν νομίζω ότι φέτος θα αργήσει τόσο να βρεθεί δότρια. Μπορεί ήδη να έχει βρει και να μην στο έχει πει! Και μια μέρα να πας για υπέρηχο και να στο ξεφουρνίσει εκεί που δεν το περιμένεις!

Άντε με το καλό σου εύχομαι να έχεις νέα σύντομα!

Εγώ σήμερα είχα υπέρηχο μαζί του.

Γύρισα λίγο πεσμένη ψυχολογικά...

Προσπαθούσαμε να πάμε στην επόμενη ετ με φυσικό κύκλο(χωρίς σικλακουρ). Τώρα είμαι στον τρίτο κύκλο παρακολούθησης αλλά όπως μου είπε σήμερα, με τον άστατο κύκλο που έχω είναι ρίσκο να μας ξεφύγει η ωορρηξία και να μην υπολογιστεί καλά η σωστή μέρα ετ.

Στις προηγούμενες ετ έκανα τεχνητό κύκλο (με σικλακουρ) και επειδή δεν πέτυχε είπαμε να αλλάξουμε πρωτόκολλο. Ή θα πήγαινα με φυσικό κύκλο ή με ενέσεις αβερκαπ για πλήρη καταστολή.

Προτίμησα τον φυσικό κύκλο.

Αλλά τώρα μάλλον πάμε για αβερκάπ... Τις οποίες δοκίμασα το καλοκαίρι και με έκαναν χάλια. Είναι σαν να είσαι σε εμμηνόπαυση!

Πιστεύω ότι αυτή την φορά δεν θα με επηρεάσουν τόσο πολύ, γενικά είμαι σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση απ'οτι το καλοκαίρι, δεν είναι οτι με απασχολεί τόσο αυτό,

αλλά κάπως με πήρε λίγο απο κάτω σήμερα κι άρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις ότι δεν θα τα καταφέρω ούτε στην επόμενη ετ, ούτε θα τα καταφέρω για παιδάκι κλπ...

Τι να πω βρε κορίτσια θα δείξει...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Εγώ έχω πάει δύο φορές στον Κούρτη έχω ξεκινήσει cyclacur κ dermestril για να δούμε το ενδομήτριο μου.την δεύτερη φορά που πήγα πριν με εξετάσει μου μίλησε για τη δωρεά εάν το σκέφτομαι.του είπα ότι για αυτό πάω με το ιστορικό που έχω.μου λέει οκ.μου είπε κόστος 5000€ αλλά δ μου είπε τι θα πάρω κ δεν μου εξήγησε τπτ άλλο.αυριο έχω ραντεβού μαζί του για να δει ξανά το ενδομήτριο αλλά να κάνει κ ο άντρας Μ το dfi. Θα τον ρωτήσω αναλυτικά τι περιλαμβάνει το πακέτο των 5000€ .ήθελα να ρωτήσω γιατί δ το ξέρω καθόλου οι βλαστοκυστες πως προκύπτει η ποιότητά τους και πόσες θα πρέπει να ζητήσω? γιατί σας διαβάζω κ έχω μπερδευτεί.εσεις που έχετε πείρα πρέπει να ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο???

Καλησπέρα.. Εμένα μου είπε 4800. Τον ρώτησα για πόσες βλαστοκυστες μιλάει. Μου είπε ότι θα πάρω περίπου 8 με 10 ωάρια και ότι θεωρεί ότι θα πάρουμε τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες. Εγώ επέμεινα ότι θέλω τουλάχιστον για 2 προσπάθειες. Μου είπε ότι θα πάρω τουλάχιστον 4 αλλά μπορεί να προκύψουν και παραπάνω που μεταξύ μας αμφιβάλλω κιόλας. Προσωπικά έχω λυσσαξει με το σπέρμα και να επιμένω σε κάθε υπέρηχο ότι θέλω μικρογονιμοποιηση. Ο Κούρτης μου λέει ότι το εμβρυολογικο θα αξιολογήσει το σπέρμα και ανάλογα θα πράξει. Τώρα πως προκύπτει η ποιότητα των βλαστοκυστεων ούτε κ εγώ το γνωρίζω. 

Αν θέλεις όταν σου δώσει απαντήσεις ως προς τις βλαστοκυστες πες μου κ εμένα. Θύμησε μου είσαι Αθήνα η Πάτρα;;

1 hour ago, chitaneta είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα και σε σένα!

Εγώ ξεκίνησα πέρσι τα σικλακουρ, μαζί του, για παρακολούθηση ενδομητρίου. Λόγω λοκνταουν άργησε να βρεθεί δότρια και χρειάστηκαν  4 μήνες ώσπου να έχουμε τις βλαστοκύστες και 5 για την ετ. Ολον αυτό τον καιρό, ο Κούρτης συνέχισε να μου δίνει άσπρα σικλακουρ αλλά μου είχε μειώσει την δόση μετά από τους πρώτους 3 μήνες.

Δεν ξέρω γιατί έπρεπε να τα συνεχίσω όλον τον καιρό, αλλά μιας κι ήμουν νέα στο άθλημα τότε και δεν είχα καταλάβει ότι το να παίρνεις οιστρογόνα δεν είναι και τόσο αθώο, δεν το συζήτησα πολυ μαζί του.

Φαντάζομαι θα είχε τους λόγους του.

Ίσως το καλύτερο είναι να τον ρώτήσεις, μετά από τους 2 μήνες, αν δεν έχετε ακόμα τις βλαστοκύστες έτοιμες, αν χρειάζεται να τα συνεχίσεις ή όχι μέχρι την προετοιμασία πριν την ετ.

Πάντως δεν νομίζω ότι φέτος θα αργήσει τόσο να βρεθεί δότρια. Μπορεί ήδη να έχει βρει και να μην στο έχει πει! Και μια μέρα να πας για υπέρηχο και να στο ξεφουρνίσει εκεί που δεν το περιμένεις!

Άντε με το καλό σου εύχομαι να έχεις νέα σύντομα!

Εγώ σήμερα είχα υπέρηχο μαζί του.

Γύρισα λίγο πεσμένη ψυχολογικά...

Προσπαθούσαμε να πάμε στην επόμενη ετ με φυσικό κύκλο(χωρίς σικλακουρ). Τώρα είμαι στον τρίτο κύκλο παρακολούθησης αλλά όπως μου είπε σήμερα, με τον άστατο κύκλο που έχω είναι ρίσκο να μας ξεφύγει η ωορρηξία και να μην υπολογιστεί καλά η σωστή μέρα ετ.

Στις προηγούμενες ετ έκανα τεχνητό κύκλο (με σικλακουρ) και επειδή δεν πέτυχε είπαμε να αλλάξουμε πρωτόκολλο. Ή θα πήγαινα με φυσικό κύκλο ή με ενέσεις αβερκαπ για πλήρη καταστολή.

Προτίμησα τον φυσικό κύκλο.

Αλλά τώρα μάλλον πάμε για αβερκάπ... Τις οποίες δοκίμασα το καλοκαίρι και με έκαναν χάλια. Είναι σαν να είσαι σε εμμηνόπαυση!

Πιστεύω ότι αυτή την φορά δεν θα με επηρεάσουν τόσο πολύ, γενικά είμαι σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση απ'οτι το καλοκαίρι, δεν είναι οτι με απασχολεί τόσο αυτό,

αλλά κάπως με πήρε λίγο απο κάτω σήμερα κι άρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις ότι δεν θα τα καταφέρω ούτε στην επόμενη ετ, ούτε θα τα καταφέρω για παιδάκι κλπ...

Τι να πω βρε κορίτσια θα δείξει...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου. Βασικά αυτό σκεφτόμουν να του ζητήσω να μην με φορτώνει συνέχεια φάρμακα αν πάμε και για τρίτο κύκλο. Μου δίνει και πολλά cyclakour 6 ημερησίως. Δουλίτσα πάντως κάνουν χαχαχαχα.

Αυτό με τον φυσικό κύκλο δεν έχω καταλάβει πως γίνεται. Αυτό που μάλλον κατάλαβα είναι ότι με τα cyclakour δεν κάνουμε ωορρηξία η κάνω λάθος; 

Όσο για την διάθεση σε νιώθω απόλυτα. Μια έτσι μια αλλιώς κ εγώ. Σκέφτομαι διάφορα αν θα τα καταφέρω αν θα είναι καλό το σπέρμα μπας κ πάρουμε καμια βλαστοκυστουλα παραπάνω και φυσικά εξακολουθώ μέσα μου να τρωγομαι γιατί με έβαλε στο Ρέα και όχι πχ στο Ιασώ. Κάθε φορά που πάω για υπέρηχο μου λέει ότι όλα πάνε καλά μου κάνει κ λίγο χαβαλε καιε χαλαρώνει αλλά οι σκέψεις εκεί με τριβελιζουν. Αλήθεια αιματολογικές σε βάζει να κάνεις; Εμένα οχι

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Ολα μαζι!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου.

Δεν εχω αποφασισει ακομη για δευτερο,η μικρη μου με καλυπτει πληρως ομως το σκεφτομαι περισσοτερο για εκεινη. Να εχει αδελφακι.

Συγγνωμη,δεν ξερω σε τι φαση εισαι,εχεις μωρακι,προσπαθεις??

Αν δεν το έχεις αποφασίσει τότε σου εύχομαι αν το αποφάσισες ποτέ να είναι εύκολο και γρήγορο! 

Όχι δυστυχώς δεν έχουμε παιδάκι. Παλεύουμε 5 χρόνια με φυσικές συλλήψεις και εξωσωματική. Έχουμε χάσει 8 μωράκια. Τώρα επειδή προχωρήσαμε με προεμφυτευτικους μας βγήκαν άστα να πάνε τα αποτελέσματα. Πρέπει να προχωρήσουμε με ξένο υλικό το σπέρμα σίγουρα και θα πάω κ εγώ με ξένα γτ δεν μπορώ να κάνω πάλι εξωσωματική. Έχω ήδη κάποια προβλήματα από όλες τις ορμόνες που έχω πάρει τόσα χδονια

 

3 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Εγώ έχω πάει δύο φορές στον Κούρτη έχω ξεκινήσει cyclacur κ dermestril για να δούμε το ενδομήτριο μου.την δεύτερη φορά που πήγα πριν με εξετάσει μου μίλησε για τη δωρεά εάν το σκέφτομαι.του είπα ότι για αυτό πάω με το ιστορικό που έχω.μου λέει οκ.μου είπε κόστος 5000€ αλλά δ μου είπε τι θα πάρω κ δεν μου εξήγησε τπτ άλλο.αυριο έχω ραντεβού μαζί του για να δει ξανά το ενδομήτριο αλλά να κάνει κ ο άντρας Μ το dfi. Θα τον ρωτήσω αναλυτικά τι περιλαμβάνει το πακέτο των 5000€ .ήθελα να ρωτήσω γιατί δ το ξέρω καθόλου οι βλαστοκυστες πως προκύπτει η ποιότητά τους και πόσες θα πρέπει να ζητήσω? γιατί σας διαβάζω κ έχω μπερδευτεί.εσεις που έχετε πείρα πρέπει να ρωτήσω κάτι συγκεκριμένο???

Με το καλό να πας! Είχες κανένα θέμα με το ενδομητριο ποτέ; αυτό που σου κάνει είναι δοκιμαστικός από όσο ξέρω. Να ρωτήσεις πόσα έμβρυα θα σας δώσει. 

Ο κουρτηε είναι αυτός που θα πάω κ εγώ μαλλον

Να μας ενημερωσεις

Καλή επιτυχία ευχομαι

2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα και σε σένα!

Εγώ ξεκίνησα πέρσι τα σικλακουρ, μαζί του, για παρακολούθηση ενδομητρίου. Λόγω λοκνταουν άργησε να βρεθεί δότρια και χρειάστηκαν  4 μήνες ώσπου να έχουμε τις βλαστοκύστες και 5 για την ετ. Ολον αυτό τον καιρό, ο Κούρτης συνέχισε να μου δίνει άσπρα σικλακουρ αλλά μου είχε μειώσει την δόση μετά από τους πρώτους 3 μήνες.

Δεν ξέρω γιατί έπρεπε να τα συνεχίσω όλον τον καιρό, αλλά μιας κι ήμουν νέα στο άθλημα τότε και δεν είχα καταλάβει ότι το να παίρνεις οιστρογόνα δεν είναι και τόσο αθώο, δεν το συζήτησα πολυ μαζί του.

Φαντάζομαι θα είχε τους λόγους του.

Ίσως το καλύτερο είναι να τον ρώτήσεις, μετά από τους 2 μήνες, αν δεν έχετε ακόμα τις βλαστοκύστες έτοιμες, αν χρειάζεται να τα συνεχίσεις ή όχι μέχρι την προετοιμασία πριν την ετ.

Πάντως δεν νομίζω ότι φέτος θα αργήσει τόσο να βρεθεί δότρια. Μπορεί ήδη να έχει βρει και να μην στο έχει πει! Και μια μέρα να πας για υπέρηχο και να στο ξεφουρνίσει εκεί που δεν το περιμένεις!

Άντε με το καλό σου εύχομαι να έχεις νέα σύντομα!

Εγώ σήμερα είχα υπέρηχο μαζί του.

Γύρισα λίγο πεσμένη ψυχολογικά...

Προσπαθούσαμε να πάμε στην επόμενη ετ με φυσικό κύκλο(χωρίς σικλακουρ). Τώρα είμαι στον τρίτο κύκλο παρακολούθησης αλλά όπως μου είπε σήμερα, με τον άστατο κύκλο που έχω είναι ρίσκο να μας ξεφύγει η ωορρηξία και να μην υπολογιστεί καλά η σωστή μέρα ετ.

Στις προηγούμενες ετ έκανα τεχνητό κύκλο (με σικλακουρ) και επειδή δεν πέτυχε είπαμε να αλλάξουμε πρωτόκολλο. Ή θα πήγαινα με φυσικό κύκλο ή με ενέσεις αβερκαπ για πλήρη καταστολή.

Προτίμησα τον φυσικό κύκλο.

Αλλά τώρα μάλλον πάμε για αβερκάπ... Τις οποίες δοκίμασα το καλοκαίρι και με έκαναν χάλια. Είναι σαν να είσαι σε εμμηνόπαυση!

Πιστεύω ότι αυτή την φορά δεν θα με επηρεάσουν τόσο πολύ, γενικά είμαι σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση απ'οτι το καλοκαίρι, δεν είναι οτι με απασχολεί τόσο αυτό,

αλλά κάπως με πήρε λίγο απο κάτω σήμερα κι άρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις ότι δεν θα τα καταφέρω ούτε στην επόμενη ετ, ούτε θα τα καταφέρω για παιδάκι κλπ...

Τι να πω βρε κορίτσια θα δείξει...

 

Πόσες ετ έχεις κάνει κορίτσι μου; δεν είχες μείνει; 

Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου με το καλο

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα.. Εμένα μου είπε 4800. Τον ρώτησα για πόσες βλαστοκυστες μιλάει. Μου είπε ότι θα πάρω περίπου 8 με 10 ωάρια και ότι θεωρεί ότι θα πάρουμε τουλάχιστον 4 βλαστοκυστες. Εγώ επέμεινα ότι θέλω τουλάχιστον για 2 προσπάθειες. Μου είπε ότι θα πάρω τουλάχιστον 4 αλλά μπορεί να προκύψουν και παραπάνω που μεταξύ μας αμφιβάλλω κιόλας. Προσωπικά έχω λυσσαξει με το σπέρμα και να επιμένω σε κάθε υπέρηχο ότι θέλω μικρογονιμοποιηση. Ο Κούρτης μου λέει ότι το εμβρυολογικο θα αξιολογήσει το σπέρμα και ανάλογα θα πράξει. Τώρα πως προκύπτει η ποιότητα των βλαστοκυστεων ούτε κ εγώ το γνωρίζω. 

Αν θέλεις όταν σου δώσει απαντήσεις ως προς τις βλαστοκυστες πες μου κ εμένα. Θύμησε μου είσαι Αθήνα η Πάτρα;;

Σε ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι μου. Βασικά αυτό σκεφτόμουν να του ζητήσω να μην με φορτώνει συνέχεια φάρμακα αν πάμε και για τρίτο κύκλο. Μου δίνει και πολλά cyclakour 6 ημερησίως. Δουλίτσα πάντως κάνουν χαχαχαχα.

Αυτό με τον φυσικό κύκλο δεν έχω καταλάβει πως γίνεται. Αυτό που μάλλον κατάλαβα είναι ότι με τα cyclakour δεν κάνουμε ωορρηξία η κάνω λάθος; 

Όσο για την διάθεση σε νιώθω απόλυτα. Μια έτσι μια αλλιώς κ εγώ. Σκέφτομαι διάφορα αν θα τα καταφέρω αν θα είναι καλό το σπέρμα μπας κ πάρουμε καμια βλαστοκυστουλα παραπάνω και φυσικά εξακολουθώ μέσα μου να τρωγομαι γιατί με έβαλε στο Ρέα και όχι πχ στο Ιασώ. Κάθε φορά που πάω για υπέρηχο μου λέει ότι όλα πάνε καλά μου κάνει κ λίγο χαβαλε καιε χαλαρώνει αλλά οι σκέψεις εκεί με τριβελιζουν. Αλήθεια αιματολογικές σε βάζει να κάνεις; Εμένα οχι

Ρε κορίτσια να ρωτήσω γτ δεν έχω ξεκινήσει ακόμα και δεν ξέρω τίποτα. 

Ξεκινάς σικλακούρ εσύ πχ 6 τη μέρα για πόσο καιρό;;; 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2021 at 5:47 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Μικρη κι εσυ. Κι εγω στα 30 μπηκα στο χορο και γεννησα στα 35μισο. Σου ευχομαι τα καλυτερα.

Αυτο το βιντεο με ενδιαφερει κι εμενα.

Η κορη μου ειναι απο δωρεα ωαριου,αν κανω δευτερο παιδακι θα το παλεψω εκ νεου με δικο μου υλικο, καταλαβαινω πως το σκεφτεσαι.

Προς το παρον το εχω αφησει πισω ομως,προχθες πηγα στον γιατρο μου γιατι ειχα θεματα με την περιοδο κ με βρηκε πολυ κουρασμενη και ταλαιπωρημενη και με συμβουλευσε να ηρεμησω και να ξεκουραστω.

Δες το λογαριασμο donorchild στο instagram. Εχει πολλες πληροφοριες και πολλα βιντεακια και καθε τοσο καλει κ αλλα παιδια που προηλθαν με αυτον τον τροπο και δεχονται ερωτησεις. Απανταει παντα! Εγω την εχω ρωτησει 100 πραγματα. 

8 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

Κορίτσια σήμερα ξεκίνησα πάλι συκλακουρ δεύτερος κύκλος προετοιμασίας. Σε μια βδομάδα θα με δει ο γιατρός. Σκέφτομαι ότι κάθε χάπι που καταπίνουμε είναι ένα βηματακι προς το θαύμα!! Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες!! Σήμερα με έχει πιάσει συγκίνηση (το γιορτινό κλίμα βλέπετε).

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...δεν έχω κανένα νέο από τον γιατρό αν βρέθηκε δοτρια. Δεν με αγχωνει τόσο η αναμονή όσο με αγχωνει το εξής ..αν πχ βρεθεί σε κάποιους μήνες εγώ τόσους μήνες θα παίρνω φάρμακα  η θα σταματήσω κάποια στιγμή;

Εγω παιρνω dermestril και duphaston που ειναι το ιδιο πραγμα με τα cyclacur παντα. Χωρις αυτά δε μου έρχεται περίοδος. Τωρα εξαρταται απο το θεμα που εχει ο καθενας υποθετω. Εγω πχ εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια και ειναι απαραιτητο να τα παιρνω μεχρι την ηλικια που θα θεωρειται φυσιολογικο να μπω στην εμμηνοπαυση. Μαλλον θα πρεπει να συμβουλευτεις το γιατρο βεβαια.

Τωρα για το θεμα της αναμονης κι εγω ετσι ελεγα πριν λιγους μηνες. Οτι δε με αγχωνει η αναμονη αλλα τωρα που εχουν περασει ηδη 7 μηνες και ουτε φωνη ουτε ακροαση με εχει πιασει τρομερη ανυπομονησια και αγχος! Μια σκεφτομαι τι στο καλο συμβαινει και οι αλλοι γιατροι εχουν ή ελαχιστη αναμονη ή καθολου και ο δικος μου εχει 9 μηνες (προ covid ηταν 3 μηνες αλλα τωρα λεει πηγαν πισω και εγιναν 9 οι μηνες). Δεν μπορω να περιμενω αλλο! Απο την αλλη δεν εχω ρωτησει και ποσες βλαστοκυστες θα μου δωσουν γιατι ειπαμε μονο για 8 ωαρια αλλα τοτε ειχα καταλαβει οτι αυτο σημαινει 4 εξωσωματικες δηλ 2 ωαρια για την καθε προσπαθεια (εδω πολυ θα ηθελα να βαλω το emoji που κλαιει απο τα γελια!). Αν απο τα 8 ωαρια προκυψουν 2 βλαστοκυστες εγω θα δωσω 6000 για νια προσπαθεια και αν δεν πιασει θα περιμενω αλλον ενα χρονο για 2η; Ειμαι και 37 χρονων. Οχι πολυ μεγαλη αλλα ουτε και μικρη. Περναει ο χρονος. Ουφ τι αγχος!!!!

Εσενα δε σου ειπε περιπου ποση αναμονη υπαρχει; Αν σου ειπε νς ξεκινησεις τα χαπια ισως εχει βρει δοτρια και περιμενει να ετοιμαστει και το δικο σου σωμα για τη διαδικασια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MELINASP είπε:

Αν δεν το έχεις αποφασίσει τότε σου εύχομαι αν το αποφάσισες ποτέ να είναι εύκολο και γρήγορο! 

Όχι δυστυχώς δεν έχουμε παιδάκι. Παλεύουμε 5 χρόνια με φυσικές συλλήψεις και εξωσωματική. Έχουμε χάσει 8 μωράκια. Τώρα επειδή προχωρήσαμε με προεμφυτευτικους μας βγήκαν άστα να πάνε τα αποτελέσματα. Πρέπει να προχωρήσουμε με ξένο υλικό το σπέρμα σίγουρα και θα πάω κ εγώ με ξένα γτ δεν μπορώ να κάνω πάλι εξωσωματική. Έχω ήδη κάποια προβλήματα από όλες τις ορμόνες που έχω πάρει τόσα χδονια

 

Με το καλό να πας! Είχες κανένα θέμα με το ενδομητριο ποτέ; αυτό που σου κάνει είναι δοκιμαστικός από όσο ξέρω. Να ρωτήσεις πόσα έμβρυα θα σας δώσει. 

Ο κουρτηε είναι αυτός που θα πάω κ εγώ μαλλον

Να μας ενημερωσεις

Καλή επιτυχία ευχομαι

Πόσες ετ έχεις κάνει κορίτσι μου; δεν είχες μείνει; 

Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου με το καλο

Ρε κορίτσια να ρωτήσω γτ δεν έχω ξεκινήσει ακόμα και δεν ξέρω τίποτα. 

Ξεκινάς σικλακούρ εσύ πχ 6 τη μέρα για πόσο καιρό;;; 

 

Δύο ετ έχω κάνει και οι δύο αρνητικές χοριακές.

Για να δύμε...

Και σένα σου εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , chitaneta είπε:

Δύο ετ έχω κάνει και οι δύο αρνητικές χοριακές.

Για να δύμε...

Και σένα σου εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά!

Με την ιδια δοτρια ήταν και οι 2 ετ σου; Πώς και αποφασισες να πας με δικα σου τωρα ενω πριν προσπαθησες με δοτρια; 

Παντως τη φετινη χρονια τη λενε babt boom σε διαφορες χωρες στην Ευρωπη γιατι γεννηθηκαν πολλα παιδακια. Αυτο βεβαια μαλλον ειναι λογω κορωνοιου αλλα εγω πιστευω οτι θα μας επηρεασει κ εμας και θα τα καταφερουμε. Οπως γινεται νε την περιοδο οταν 2 κοριτσια μενουν μαζι συγχρονιζονται αρα θα γινει το ιδιο και μ' εμας και τις ετ μας!

 Θα δεις αυτη τη φορα θα τα καταφερεις! Κι εσυ και ολες μας :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...