Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      μακάρι να μου πει κάτι καλό! αγχώνομαι λίγο όταν το σκέφτομαι αλλά λέω ότι είναι τώρα θα το δει ο εμβρυολογος και θα μ πει ποτέ είναι το μωράκι έτοιμο για τη μεγάλη έξοδο! 

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλέ έφτασες τις 30εβδομαδες,είναι τέλειο ❤️Και θα δεις που θα έχεις και σούπερ νέα στο ντοπλερ,θα γεννηθεί ένας μπεμπαρος άλλο πράγμα🥰

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      😁🙏

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 10/12/2021 at 9:42 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Σευχαριστουμε πολύ και εσείς ότι επιθυμείτε!!

Kοριτσι, τι κανει η μπεμπα σου? Βγηκε απο τη μενν ? Ολα καλα?

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Μου τον ακυρωσαν τον κυκλο..η γκαντεμια μου δεν περιγραφεται...θα παρω για 7 μερες τα καφε cyclacur και οταν αδιαθετησω θα αρχισουμε παλι προετοιμασια για ετ..δεν μπορω να περιγραψω το ξενερωμα μου..το μονο καλο που μπορω να σκεφτω ειναι θα κανουμε τις γιορτες πιο ανετοι χωρις το αγχος αν τα εχω καταφερει..καθε εμποδιο για καλο λενε..παμε για τον επομενο μηνα που ελπιζω να ειναι και πιο τυχερος!!

Κοπελα μου μην αγχωνεσαι. Καλυτερα που σου ακυρωσαν την ετ. Να πατε την αλλη φορα με τελειες προυποθεσεις. Χαλαρωσε απολαυσε τις γιορτες ξεκουρασου και φαε, πιες... Μετα δεν θα μπορεις. Εγω εμεινα εγκυος λιγο πριν τα Χριστουγεννα και δεν μπορουσα να φαω τιποτε απ τις αναγουλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

19 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Χαράς την υπομονη σου!!! 7 μήνες;; Εφιαλτικό μου ακούγεται χωρίς πλάκα.. εμένα πχ τον Νοέμβρη που αδιαθετησα κ ξεκίνησα τα χάπια μου είπε ότι θα κάνουμε δυο μήνες δοκιμαστικούς κ ετ θα κάνουμε Ιανουάριο άντε το πολύ Φεβρουάριο. Τώρα εγώ τι να υποθέσω; Ότι έχει βρει καιε προετοιμάζει;; Πάντως λεφτά ακόμα δεν έχουμε δώσει μόνο το πολύτιμο σπέρμα μας χαχαχαχα. 

Εμένα ξέρεις τι με ρίχνει πάρα πολύ; Ότι αν δεν τα καταφέρω (μα τι λέω χαστούκισε με!!) Μετά δεν υπάρχουν χρήματα για 2η δοτρια. Είμαι και 40. Οι ψυχολογικές αντοχές μου με εγκαταλείπουν σιγά σιγά .

 

 

 

Ξέρεις διαβάζω κ δίπλα που τα κορίτσια μετράνε συνέχεια οιστραδιόλη και λέω μήπως πρέπει να του το αναφέρω. Από την άλλη λέω ξέρει τι κάνει και του έχω εμπιστοσύνη. Άλλωστε στο πρώτο ραντεβού που του έλεγα εγώ για εξετάσεις που διάβαζα για καμπύλη ζαχάρου πχ για εξειδικευμένες ανοσολογικές μου είπε ότι προς το παρόν δεν χρειάζεται δεδομένου ότι δεν έχω και βαρύ ιστορικό. Αν χρειαστεί κάτι επιπλέον θα το κάνουμε στην πορεία 

Τσάμπα οι μαραθώνιοι χωρίς ωορρηξία..έχω τον άντρα μου που ώρες ώρες είναι στον κόσμο του και επιμένει να ερχόμαστε σε επαφή σε όλες τις γόνιμες. Εννοείται ότι ξέρει και σημειώνει ποτέ αδιαθετω και μετράει κιόλας ποτέ ξεκινούν χαχαχαχα.

Κι εγώ φαντάζομαι θα ξέρει τι κάνει, στην τελική γιατρός είναι χαχαχα.

Σε μεγάλο βαθμό έχει δίκιο και δεν πρέπει να τρελαινόμαστε με τς πιο εξειδικευμένες εξετάσεις αν δεν έχουμε κάποιο ιστορικό συγκεκριμένο ή κάποια ένδειξη.

Κι εγώ από πέρσι που ξεκίνησα τον έπρηζα για εξετάσεις! Ηρέμησα κάπως αφού πήγα στο ανοσολογικο τμήμα του Έλενα και είδα που η ανοσολόγος εκεί μου έλεγε πάνω κάτω τα ίδια με τον Κούρτη...

Στην τελική σκέφτομαι ότι η δυτική ιατρική, καλώς ή κακώς λειτουργεί δια της άτοπον απαγωγής και δεν θα ήταν καθόλου πρακτικό να έπρεπε σε οποιαδήποτε περίπτωση, όλες ή όλοι να κάναμε όοολες τις εξετάσεις που υπάρχουν από την αρχή. Από την άλλη αυτό έχει το ρίσκο της καθηστέρησης εύρεσης της αιτίας του προβληματος, όπου και αν υπάρχει, με κόστος την ψυχική μας ισορροπία...

Πάντως μπράβο στον σύζηγο να έχει μπει στο τριπ να υπολογίζει τις μέρες της ωορρηξίας!

Βάλε με και μένα στο club που δεν σηκώνουν για δεύτερη δότρια... γι αυτό τώρα που έχω τις τελευταίες μου βλαστοκύστες μου είναι δύσκολο να μην αγχώνομαι. Όσο για την ηλικία μου άστο... ετών 44!

Εσύ Χρύσα μου που ακόμα δεν έχεις κάνει ετ με ωάρια δότριας, προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και να ξέρεις ότι και να μην πετύχαινες με την πρώτη, (αν και έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχεις με την πρώτη), θα πετύχεις με την δεύτερη!

 

20 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Με την ιδια δοτρια ήταν και οι 2 ετ σου; Πώς και αποφασισες να πας με δικα σου τωρα ενω πριν προσπαθησες με δοτρια; 

Παντως τη φετινη χρονια τη λενε babt boom σε διαφορες χωρες στην Ευρωπη γιατι γεννηθηκαν πολλα παιδακια. Αυτο βεβαια μαλλον ειναι λογω κορωνοιου αλλα εγω πιστευω οτι θα μας επηρεασει κ εμας και θα τα καταφερουμε. Οπως γινεται νε την περιοδο οταν 2 κοριτσια μενουν μαζι συγχρονιζονται αρα θα γινει το ιδιο και μ' εμας και τις ετ μας!

 Θα δεις αυτη τη φορα θα τα καταφερεις! Κι εσυ και ολες μας :)

Ναι, με την ίδια δότρια και οι δυο ετ.

Πάω με φυσκό κύκλο για την ετ, όχι για ωοληψία και εννοείται με ωάρια δότριας.

Μακάρι να μας επηρεάσει κι εμάς και να πάνε όλα καλά για όλα τα ζευγάρια!

7 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω δεν έχω μπει ακόμα στον χορό αυτό αλλά εγώ θα έλεγα πάρτι ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις μην σε τρώει η αγωνία να ξέρεις τουλάχιστον σε πιο στάδιο είσαι. :)

Είχε κάπου να το αποδόσεις ο γιατρός; 

Τις αρνητικές χοριακες; 

Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να είναι 3ψηφια!!!

Αααα κατάλαβα. Κοίτα εγώ τσουρουτικο ενδομητριο έχω μετά την μαλάκια του πρώτου γυναικολόγου. Αλλα και με 7,5 ενδομητριο έμεινα σε δίδυμα. Βέβαια τώρα πια κάνω και prp ενδομητριου και παίρνω 9 σικλακούρ έτσι το φτανουμε 9 χιλιοστά. Στα λέω αυτά γτ παρόλο του τι έχουμε περάσει το Ε δομητριο το φτιάχνουμε 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου (τα λέω για να τα ακούω και εγώ) αυτή η χρονιά μας το χρωστάει! 

Εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου πολύ σημαντικό αυτό και ότι απορίες έχεις να τις λες. Μην νομίζεις και εμείς με ότι έχουμε περάσει και διαβάσει κάτι σκαμπαζουμε πολύ λίγο αλλά κάτι. 

Θεός ο άντρας σου!!! 

Πετάγομαι Εγώ παντού χαχαχαχα

Να το πεις κορίτσι μ ότι λεφτά για δεύτερη δεν υπάρχουν δεν ξέρεις πότε. 

Εγώ τώρα το καλοκαίρι που πήγαμε. Με δικό μας υλικό και προεμφυτευτικους. Πήγαινα με ήπιο πρωτόκολλο και μια μέρα του λέω άκου να δεις δεν θα ξανακάνω με άλλη εξωσωματική ότι γίνει τώρα τέλος. Και εκεί μου άλλαξε λίγο τα φάρμακα της διέγερσης για να βγάλω λίγο παραπάνω μιας και ήταν τελευταία. 

Τελικά δεν έκανα κάτι αλλά θέλω να σου πω ότι να το πεις στον γιατρό σου ποτέ δεν ξέρεις ίσως του αλλαξει το πλάνο του

Όχι δεν το απέδωσε κάπου ο γιατρός μου... φαινομενικά είναι όλα οκ, αυτό είναι που πιο πολυ με αγχώνει!

Μου πρότεινε την επόμενη φορά να αλλάξουμε το πρωτόκολλο πριν την ετ.

4 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Μου τον ακυρωσαν τον κυκλο..η γκαντεμια μου δεν περιγραφεται...θα παρω για 7 μερες τα καφε cyclacur και οταν αδιαθετησω θα αρχισουμε παλι προετοιμασια για ετ..δεν μπορω να περιγραψω το ξενερωμα μου..το μονο καλο που μπορω να σκεφτω ειναι θα κανουμε τις γιορτες πιο ανετοι χωρις το αγχος αν τα εχω καταφερει..καθε εμποδιο για καλο λενε..παμε για τον επομενο μηνα που ελπιζω να ειναι και πιο τυχερος!!

Τον επόμενο μήνα μπορεί να είμαστε μαζί πολλά κορίτσια από εδώ!

Κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε στο βουνό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Κι εγώ φαντάζομαι θα ξέρει τι κάνει, στην τελική γιατρός είναι χαχαχα.

Σε μεγάλο βαθμό έχει δίκιο και δεν πρέπει να τρελαινόμαστε με τς πιο εξειδικευμένες εξετάσεις αν δεν έχουμε κάποιο ιστορικό συγκεκριμένο ή κάποια ένδειξη.

Κι εγώ από πέρσι που ξεκίνησα τον έπρηζα για εξετάσεις! Ηρέμησα κάπως αφού πήγα στο ανοσολογικο τμήμα του Έλενα και είδα που η ανοσολόγος εκεί μου έλεγε πάνω κάτω τα ίδια με τον Κούρτη...

Στην τελική σκέφτομαι ότι η δυτική ιατρική, καλώς ή κακώς λειτουργεί δια της άτοπον απαγωγής και δεν θα ήταν καθόλου πρακτικό να έπρεπε σε οποιαδήποτε περίπτωση, όλες ή όλοι να κάναμε όοολες τις εξετάσεις που υπάρχουν από την αρχή. Από την άλλη αυτό έχει το ρίσκο της καθηστέρησης εύρεσης της αιτίας του προβληματος, όπου και αν υπάρχει, με κόστος την ψυχική μας ισορροπία...

Πάντως μπράβο στον σύζηγο να έχει μπει στο τριπ να υπολογίζει τις μέρες της ωορρηξίας!

Βάλε με και μένα στο club που δεν σηκώνουν για δεύτερη δότρια... γι αυτό τώρα που έχω τις τελευταίες μου βλαστοκύστες μου είναι δύσκολο να μην αγχώνομαι. Όσο για την ηλικία μου άστο... ετών 44!

Εσύ Χρύσα μου που ακόμα δεν έχεις κάνει ετ με ωάρια δότριας, προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και να ξέρεις ότι και να μην πετύχαινες με την πρώτη, (αν και έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχεις με την πρώτη), θα πετύχεις με την δεύτερη!

 

Ναι, με την ίδια δότρια και οι δυο ετ.

Πάω με φυσκό κύκλο για την ετ, όχι για ωοληψία και εννοείται με ωάρια δότριας.

Μακάρι να μας επηρεάσει κι εμάς και να πάνε όλα καλά για όλα τα ζευγάρια!

Όχι δεν το απέδωσε κάπου ο γιατρός μου... φαινομενικά είναι όλα οκ, αυτό είναι που πιο πολυ με αγχώνει!

Μου πρότεινε την επόμενη φορά να αλλάξουμε το πρωτόκολλο πριν την ετ.

Τον επόμενο μήνα μπορεί να είμαστε μαζί πολλά κορίτσια από εδώ!

Κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε στο βουνό!

Μακάρι να ναι αυτό που θα κάνει τη διαφορά και να είναι η τυχερή! 

Τι θα αλλάζεις δλδς γτ από ότι έχω καταλάβει εμείς απλά ε δομητριο ετοιμάζουμε και πάμε για εμ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chitaneta είπε:

Κι εγώ φαντάζομαι θα ξέρει τι κάνει, στην τελική γιατρός είναι χαχαχα.

Σε μεγάλο βαθμό έχει δίκιο και δεν πρέπει να τρελαινόμαστε με τς πιο εξειδικευμένες εξετάσεις αν δεν έχουμε κάποιο ιστορικό συγκεκριμένο ή κάποια ένδειξη.

Κι εγώ από πέρσι που ξεκίνησα τον έπρηζα για εξετάσεις! Ηρέμησα κάπως αφού πήγα στο ανοσολογικο τμήμα του Έλενα και είδα που η ανοσολόγος εκεί μου έλεγε πάνω κάτω τα ίδια με τον Κούρτη...

Στην τελική σκέφτομαι ότι η δυτική ιατρική, καλώς ή κακώς λειτουργεί δια της άτοπον απαγωγής και δεν θα ήταν καθόλου πρακτικό να έπρεπε σε οποιαδήποτε περίπτωση, όλες ή όλοι να κάναμε όοολες τις εξετάσεις που υπάρχουν από την αρχή. Από την άλλη αυτό έχει το ρίσκο της καθηστέρησης εύρεσης της αιτίας του προβληματος, όπου και αν υπάρχει, με κόστος την ψυχική μας ισορροπία...

Πάντως μπράβο στον σύζηγο να έχει μπει στο τριπ να υπολογίζει τις μέρες της ωορρηξίας!

Βάλε με και μένα στο club που δεν σηκώνουν για δεύτερη δότρια... γι αυτό τώρα που έχω τις τελευταίες μου βλαστοκύστες μου είναι δύσκολο να μην αγχώνομαι. Όσο για την ηλικία μου άστο... ετών 44!

Εσύ Χρύσα μου που ακόμα δεν έχεις κάνει ετ με ωάρια δότριας, προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και να ξέρεις ότι και να μην πετύχαινες με την πρώτη, (αν και έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχεις με την πρώτη), θα πετύχεις με την δεύτερη!

 

Ναι, με την ίδια δότρια και οι δυο ετ.

Πάω με φυσκό κύκλο για την ετ, όχι για ωοληψία και εννοείται με ωάρια δότριας.

Μακάρι να μας επηρεάσει κι εμάς και να πάνε όλα καλά για όλα τα ζευγάρια!

Όχι δεν το απέδωσε κάπου ο γιατρός μου... φαινομενικά είναι όλα οκ, αυτό είναι που πιο πολυ με αγχώνει!

Μου πρότεινε την επόμενη φορά να αλλάξουμε το πρωτόκολλο πριν την ετ.

Τον επόμενο μήνα μπορεί να είμαστε μαζί πολλά κορίτσια από εδώ!

Κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε στο βουνό!

Και να ήξερες πόσο με ηρεμούν ώρες ώρες αυτά που μας γράφεις. Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα και όλες όσες με νιωθετε. Ανεβαίνουμε το ίδιο μονοπάτι όλες μας.το άγχος είναι το ίδιο πίστεψέ με.  Κάτι μου λέει ομως ότι στις τελευταίες σου βλαστοκυστες κρύβεται το μωράκι σου. Έχεις και εσύ ταλαιπωρηθεί πάρε βαθιά ανάσα και έφτασες στον στόχο.

Όσο για εμάς τις υπόλοιπες που πάμε για πρώτη φορά ας έχουμε θεέ μου την τύχη του πρωτάρη που λένε!!! Κορίτσια ας χαρούμε τις γιορτές και να ξεσκιστουμε στο φαι άντε γιατί κάνω κρατεί τόσο καιρό χαχαχα θα του δώσω τώρα να καταλάβει!! Άντε και να κάνουμε λίγο αγκαλίτσα τον αντρουλης μας γιατί μετά θα είμαστε αγκσζε με τα μωρά μας.

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Και να ήξερες πόσο με ηρεμούν ώρες ώρες αυτά που μας γράφεις. Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα και όλες όσες με νιωθετε. Ανεβαίνουμε το ίδιο μονοπάτι όλες μας.το άγχος είναι το ίδιο πίστεψέ με.  Κάτι μου λέει ομως ότι στις τελευταίες σου βλαστοκυστες κρύβεται το μωράκι σου. Έχεις και εσύ ταλαιπωρηθεί πάρε βαθιά ανάσα και έφτασες στον στόχο.

Όσο για εμάς τις υπόλοιπες που πάμε για πρώτη φορά ας έχουμε θεέ μου την τύχη του πρωτάρη που λένε!!! Κορίτσια ας χαρούμε τις γιορτές και να ξεσκιστουμε στο φαι άντε γιατί κάνω κρατεί τόσο καιρό χαχαχα θα του δώσω τώρα να καταλάβει!! Άντε και να κάνουμε λίγο αγκαλίτσα τον αντρουλης μας γιατί μετά θα είμαστε αγκσζε με τα μωρά μας.

 

Όπως τα λες κορίτσι μ την τύχη του πρωτάρη να έχουμε μια φορά και εμείς στη ζωή μας! 

Να περάσουμε με ηρεμία τις γιορτές (εγ. Όσο μπορώ αν δεν μου τα αλλάξει πάλι θα με δείτε Παπαδάκη! "Τον έφαγα Λάχανο κύριε Παπαδάκη μου μας τα έκανε τσουρέκια για να κάνουμε ένα παιδί" χαχαχαχα) 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Condios είπε:

Θα συμφωνήσω απόλυτα στο ότι το άγχος μέσα στις γιορτές για το αν θα πετύχει τώρα θα ελαφρυνθεί με την ακύρωση του κύκλου,,,,και πιστεύω αντίστοιχα πως ότι γίνεται γίνεται μόνο για καλό. Δεν είναι γκαντεμιά, μην το παίρνεις έτσι,,,είπαμε,,,άγνωστες οι βουλές του Κυρίου!  Γιατί όμως είδες αίμα σου είπαν που μπορεί να οφείλεται? 

 

5 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Μα πραγματικά έλεος με την αναποδια. Μου κάνει κουλό που αδιαθετησες ενώ έπαιρνες χάπια. Αλήθεια τι μπορεί να συνέβη σου εξήγησε ο γιατρός; 

Αφού δε μας έκατσε μέσα στη χρονιά ας την αφήσουμε να φύγει. Εξάλλου είναι οι τελευταίες γιορτές που περνάμε χωρίς μωράκι. Του χρόνου θα είμαστε φάλαινες χαχαχαχα. Αγκαλιά μεγάλη από εμένα 

 

3 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Λυπάμαι με την αναποδιά αυτή. Πως και είχες αίμα όμως τι σου είπαν; 

Δεν πειράζει κορίτσι μ ήσυχη και ήρεμη στις γιορτές φάε να το ευχαριστηθείς και με το καλό μετά τις γιορτές βουυυρ στο μωράκι!! 

 

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Kοριτσι, τι κανει η μπεμπα σου? Βγηκε απο τη μενν ? Ολα καλα?

Κοπελα μου μην αγχωνεσαι. Καλυτερα που σου ακυρωσαν την ετ. Να πατε την αλλη φορα με τελειες προυποθεσεις. Χαλαρωσε απολαυσε τις γιορτες ξεκουρασου και φαε, πιες... Μετα δεν θα μπορεις. Εγω εμεινα εγκυος λιγο πριν τα Χριστουγεννα και δεν μπορουσα να φαω τιποτε απ τις αναγουλες

 

1 ώρα πρίν, chitaneta είπε:

Κι εγώ φαντάζομαι θα ξέρει τι κάνει, στην τελική γιατρός είναι χαχαχα.

Σε μεγάλο βαθμό έχει δίκιο και δεν πρέπει να τρελαινόμαστε με τς πιο εξειδικευμένες εξετάσεις αν δεν έχουμε κάποιο ιστορικό συγκεκριμένο ή κάποια ένδειξη.

Κι εγώ από πέρσι που ξεκίνησα τον έπρηζα για εξετάσεις! Ηρέμησα κάπως αφού πήγα στο ανοσολογικο τμήμα του Έλενα και είδα που η ανοσολόγος εκεί μου έλεγε πάνω κάτω τα ίδια με τον Κούρτη...

Στην τελική σκέφτομαι ότι η δυτική ιατρική, καλώς ή κακώς λειτουργεί δια της άτοπον απαγωγής και δεν θα ήταν καθόλου πρακτικό να έπρεπε σε οποιαδήποτε περίπτωση, όλες ή όλοι να κάναμε όοολες τις εξετάσεις που υπάρχουν από την αρχή. Από την άλλη αυτό έχει το ρίσκο της καθηστέρησης εύρεσης της αιτίας του προβληματος, όπου και αν υπάρχει, με κόστος την ψυχική μας ισορροπία...

Πάντως μπράβο στον σύζηγο να έχει μπει στο τριπ να υπολογίζει τις μέρες της ωορρηξίας!

Βάλε με και μένα στο club που δεν σηκώνουν για δεύτερη δότρια... γι αυτό τώρα που έχω τις τελευταίες μου βλαστοκύστες μου είναι δύσκολο να μην αγχώνομαι. Όσο για την ηλικία μου άστο... ετών 44!

Εσύ Χρύσα μου που ακόμα δεν έχεις κάνει ετ με ωάρια δότριας, προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και να ξέρεις ότι και να μην πετύχαινες με την πρώτη, (αν και έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχεις με την πρώτη), θα πετύχεις με την δεύτερη!

 

Ναι, με την ίδια δότρια και οι δυο ετ.

Πάω με φυσκό κύκλο για την ετ, όχι για ωοληψία και εννοείται με ωάρια δότριας.

Μακάρι να μας επηρεάσει κι εμάς και να πάνε όλα καλά για όλα τα ζευγάρια!

Όχι δεν το απέδωσε κάπου ο γιατρός μου... φαινομενικά είναι όλα οκ, αυτό είναι που πιο πολυ με αγχώνει!

Μου πρότεινε την επόμενη φορά να αλλάξουμε το πρωτόκολλο πριν την ετ.

Τον επόμενο μήνα μπορεί να είμαστε μαζί πολλά κορίτσια από εδώ!

Κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε στο βουνό!

Κοριτσια μου ελειπα και τωρα ειδα τα μνμ!! Ποσο πολυ σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!! Δεν μιλησα με τον γιατρο,μιλησα με μια κοπελα απο το κεντρο οποτε δεν ξερω που οφειλεται το αιμα..δεν ειναι περιοδος..τωρα εχω ελαχιστο καφε..με τα σικλακουρ τα καφε θα μου ερθει περιοδος σε καμια 10αρια μερες και το καλο ειναι οτι θα ξεκινησω αμεσα παλι...λοιπον το 2022 θα ειμαστε ολες με φουσκωμενες κοιλιτσες!! 

  • Μου αρέσει 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα.πηγα σήμερα στον Κούρτη. 7.5 το ενδομήτριο συνεχίζουμε cyclacur dermestril κ βλέπουμε μου είπε.πριν την περίοδο είχα 9.2κ χωρίς φαρμακα τώρα δ ξέρω τι έγινε. Τον ρώτησα για τη δοτρια  κ μου είπε πρώτα να δούμε κ μετά μιλάμε.του είπα ότι δ υπάρχουν χρήματα για άλλη προσπάθεια είναι η τελευταία μου κ μ είπε ότι θα έχουμε αποτέλεσμα.ελπιζω να πραγματοποιηθεί !!!προσπάθησα να μου πει πόσα ωάρια θα πάρουμε κ δ ήταν ξεκάθαρος οπότε δ μπόρεσα να ρωτήσω κ για τις τροφοβλάστες που ήθελα.μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να πάρουμε για 2 προσπάθειες.ελπιζω να μην χρειαστεί 2η!!!σε καμία μας...αυτά τα νέα μου.καναμε κ dfi και τώρα περιμένουμε...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Μακάρι να ναι αυτό που θα κάνει τη διαφορά και να είναι η τυχερή! 

Τι θα αλλάζεις δλδς γτ από ότι έχω καταλάβει εμείς απλά ε δομητριο ετοιμάζουμε και πάμε για εμ 

Μακάρι αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο...

Υπάρχουν τρια πρωτόκολλα για πριν την ετ.

1. Με τεχνητό κύκλο (με σικλακουρ καταφερνουμε μερική καταστολή)

2. Με φυσικό κύκλο, χωρίς φάρμακα, παρακολουθούμε με υπέρηχους και αιματολογικες ώσπου να φτασουμε σε ωορρηξία και 6 μέρες μετά παραγματοποιείται η ετ

3. Με ενέσεις arvekap, πλήρης καταστολή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Neli83 είπε:

 

 

 

 

Κοριτσια μου ελειπα και τωρα ειδα τα μνμ!! Ποσο πολυ σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!! Δεν μιλησα με τον γιατρο,μιλησα με μια κοπελα απο το κεντρο οποτε δεν ξερω που οφειλεται το αιμα..δεν ειναι περιοδος..τωρα εχω ελαχιστο καφε..με τα σικλακουρ τα καφε θα μου ερθει περιοδος σε καμια 10αρια μερες και το καλο ειναι οτι θα ξεκινησω αμεσα παλι...λοιπον το 2022 θα ειμαστε ολες με φουσκωμενες κοιλιτσες!! 

Έχω την αίσθηση ότι θα είμαστε αρκετές την ίδια περίοδο που θα κάνουμε ετ. Μακάρι Παναγία μου να τα καταφέρουμε όλες!!!

Ίσως ήταν τυχαίο γεγονός το δικό σου γιατί κ εμένα μου είπε να πάρω 10 μέρες το καφέ σικλακουρ κ μετά να περιμένω περίοδο άλλο εγώ ήπια το τελευταίο Παρασκευή και Σάββατο αδιαθετησα. 

πρίν από 49 λεπτά , Aria. είπε:

Κορίτσια καλησπερα.πηγα σήμερα στον Κούρτη. 7.5 το ενδομήτριο συνεχίζουμε cyclacur dermestril κ βλέπουμε μου είπε.πριν την περίοδο είχα 9.2κ χωρίς φαρμακα τώρα δ ξέρω τι έγινε. Τον ρώτησα για τη δοτρια  κ μου είπε πρώτα να δούμε κ μετά μιλάμε.του είπα ότι δ υπάρχουν χρήματα για άλλη προσπάθεια είναι η τελευταία μου κ μ είπε ότι θα έχουμε αποτέλεσμα.ελπιζω να πραγματοποιηθεί !!!προσπάθησα να μου πει πόσα ωάρια θα πάρουμε κ δ ήταν ξεκάθαρος οπότε δ μπόρεσα να ρωτήσω κ για τις τροφοβλάστες που ήθελα.μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να πάρουμε για 2 προσπάθειες.ελπιζω να μην χρειαστεί 2η!!!σε καμία μας...αυτά τα νέα μου.καναμε κ dfi και τώρα περιμένουμε...

Κ εμένα όταν του μίλησα για τα χρήματα αυτό ακριβώς μου είπε. Ότι θα έχουμε αποτέλεσμα. Και μάλιστα όταν είδε ότι ανταποκρίθηκε το ενδομήτριο στα φάρμακα μου είπε ότι δεν βλέπει τον λόγο να μην πετύχω με την πρώτη. Για την δοτρια είναι αρκετά φειδωλός και σε εμάς. Ίσως δεν θέλει να μας αγχωνει με το να μας λέει για την δοτρια. Γιατί μιλώντας για εμένα προσωπικά αν μου πει ότι πχ βρέθηκε η κοπέλα θα τον τρελάνω σίγουρα χαχαχαχα. Οπότε τον αφήνω να κάνει τα μαγικά του!!!

Πότε θα έχεις τα αποτελέσματα του dfi; Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την εξέταση.

πρίν από 29 λεπτά , chitaneta είπε:

Μακάρι αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο...

Υπάρχουν τρια προτώκολλα για πριν την ετ.

1. Με τεχνητό κύκλο (με σικλακουρ καταφερνουμε μερική καταστολή)

2. Με φυσικό κύκλο, χωρίς φάρμακα, παρακολουθούμε με υπέρηχους και αιματολογικες ώσπου να φτασουμε σε ωορρηξία και 6 μέρες μετά παραγματοποιείται η ετ

3. Με ενέσεις arvekap, πλήρης καταστολή...

Οδηγός ετ είσαι εσύ κορίτσι μου!!! Ευτυχώς μας λύνεις απορίες και σε εμάς τα στραβαδια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έχω την αίσθηση ότι θα είμαστε αρκετές την ίδια περίοδο που θα κάνουμε ετ. Μακάρι Παναγία μου να τα καταφέρουμε όλες!!!

Ίσως ήταν τυχαίο γεγονός το δικό σου γιατί κ εμένα μου είπε να πάρω 10 μέρες το καφέ σικλακουρ κ μετά να περιμένω περίοδο άλλο εγώ ήπια το τελευταίο Παρασκευή και Σάββατο αδιαθετησα. 

Μακαρι ο νεος χρονος να φερει μωρακια σε ολες μας!! Εγω νομιζα οτι με τα λευκα σικλακουρ δεν ερχεται αιμα και το πρωι μολις το ειδα φρικαρα..θα κανω υπομονη μεχρι τον επομενο υπερυχο για να ρωτησω γιατι με τρωει πολυ μεσα μου...

  • Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έχω την αίσθηση ότι θα είμαστε αρκετές την ίδια περίοδο που θα κάνουμε ετ. Μακάρι Παναγία μου να τα καταφέρουμε όλες!!!

Ίσως ήταν τυχαίο γεγονός το δικό σου γιατί κ εμένα μου είπε να πάρω 10 μέρες το καφέ σικλακουρ κ μετά να περιμένω περίοδο άλλο εγώ ήπια το τελευταίο Παρασκευή και Σάββατο αδιαθετησα. 

Κ εμένα όταν του μίλησα για τα χρήματα αυτό ακριβώς μου είπε. Ότι θα έχουμε αποτέλεσμα. Και μάλιστα όταν είδε ότι ανταποκρίθηκε το ενδομήτριο στα φάρμακα μου είπε ότι δεν βλέπει τον λόγο να μην πετύχω με την πρώτη. Για την δοτρια είναι αρκετά φειδωλός και σε εμάς. Ίσως δεν θέλει να μας αγχωνει με το να μας λέει για την δοτρια. Γιατί μιλώντας για εμένα προσωπικά αν μου πει ότι πχ βρέθηκε η κοπέλα θα τον τρελάνω σίγουρα χαχαχαχα. Οπότε τον αφήνω να κάνει τα μαγικά του!!!

Πότε θα έχεις τα αποτελέσματα του dfi; Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την εξέταση.

Οδηγός ετ είσαι εσύ κορίτσι μου!!! Ευτυχώς μας λύνεις απορίες και σε εμάς τα στραβαδια.

Μακάρι να μην είχε χρειαστεί να τα μάθω ποτέ!

Πριν έναν χρόνο όλα αυτά μου φαινόντουσαν κινέζικα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , chitaneta είπε:

Μακάρι να μην είχε χρειαστεί να τα μάθω ποτέ!

Πριν έναν χρόνο όλα αυτά μου φαινόντουσαν κινέζικα!

Μόνο κινέζικα;; Εμείς φαντάσου ούτε καν είχαμε μπει σε διαδικασία εξωσωματικής. Τα περσινα Χριστούγεννα ετοίμαζα τον γάμο μου ανέμελη και φέτος κοντεύω να αποφοίτησω στην ιατρική χαχαχα

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Έχω την αίσθηση ότι θα είμαστε αρκετές την ίδια περίοδο που θα κάνουμε ετ. Μακάρι Παναγία μου να τα καταφέρουμε όλες!!!

Ίσως ήταν τυχαίο γεγονός το δικό σου γιατί κ εμένα μου είπε να πάρω 10 μέρες το καφέ σικλακουρ κ μετά να περιμένω περίοδο άλλο εγώ ήπια το τελευταίο Παρασκευή και Σάββατο αδιαθετησα. 

Κ εμένα όταν του μίλησα για τα χρήματα αυτό ακριβώς μου είπε. Ότι θα έχουμε αποτέλεσμα. Και μάλιστα όταν είδε ότι ανταποκρίθηκε το ενδομήτριο στα φάρμακα μου είπε ότι δεν βλέπει τον λόγο να μην πετύχω με την πρώτη. Για την δοτρια είναι αρκετά φειδωλός και σε εμάς. Ίσως δεν θέλει να μας αγχωνει με το να μας λέει για την δοτρια. Γιατί μιλώντας για εμένα προσωπικά αν μου πει ότι πχ βρέθηκε η κοπέλα θα τον τρελάνω σίγουρα χαχαχαχα. Οπότε τον αφήνω να κάνει τα μαγικά του!!!

Πότε θα έχεις τα αποτελέσματα του dfi; Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την εξέταση.

Οδηγός ετ είσαι εσύ κορίτσι μου!!! Ευτυχώς μας λύνεις απορίες και σε εμάς τα στραβαδια.

Ευχαριστώ πολύ!!!θα ξέρουμε μέχρι την Δευτέρα σίγουρα!!!ελπίζω να είναι όλα οκ λ να προχωρήσουμε τώρα που το έχω πάρει απόφαση!!!η αλήθεια είναι ότι κ εγώ με το που θα μου πει ότι βρήκε δοτρια θα τρελαθώ...ήδη έχω αρχίσει κ σκέφτομαι σενάρια ....ελπίζω το 22 να φέρει γερά μωράκια σε όλες τις υποψήφιες μανούλες...κορίτσια όσες έχετε εμπειρία δώστε μας τα φώτα σας!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Μόνο κινέζικα;; Εμείς φαντάσου ούτε καν είχαμε μπει σε διαδικασία εξωσωματικής. Τα περσινα Χριστούγεννα ετοίμαζα τον γάμο μου ανέμελη και φέτος κοντεύω να αποφοίτησω στην ιατρική χαχαχα

Ναι ρε συ...άσε τι έχουμε πάθει χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Neli83 είπε:

 

 

 

 

Κοριτσια μου ελειπα και τωρα ειδα τα μνμ!! Ποσο πολυ σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!! Δεν μιλησα με τον γιατρο,μιλησα με μια κοπελα απο το κεντρο οποτε δεν ξερω που οφειλεται το αιμα..δεν ειναι περιοδος..τωρα εχω ελαχιστο καφε..με τα σικλακουρ τα καφε θα μου ερθει περιοδος σε καμια 10αρια μερες και το καλο ειναι οτι θα ξεκινησω αμεσα παλι...λοιπον το 2022 θα ειμαστε ολες με φουσκωμενες κοιλιτσες!! 

Δεν πειράζει κορίτσι μ με το καλό ο επόμενος κύκλος να ναι ο τυχερός!!!! 

1 ώρα πρίν, Aria. είπε:

Κορίτσια καλησπερα.πηγα σήμερα στον Κούρτη. 7.5 το ενδομήτριο συνεχίζουμε cyclacur dermestril κ βλέπουμε μου είπε.πριν την περίοδο είχα 9.2κ χωρίς φαρμακα τώρα δ ξέρω τι έγινε. Τον ρώτησα για τη δοτρια  κ μου είπε πρώτα να δούμε κ μετά μιλάμε.του είπα ότι δ υπάρχουν χρήματα για άλλη προσπάθεια είναι η τελευταία μου κ μ είπε ότι θα έχουμε αποτέλεσμα.ελπιζω να πραγματοποιηθεί !!!προσπάθησα να μου πει πόσα ωάρια θα πάρουμε κ δ ήταν ξεκάθαρος οπότε δ μπόρεσα να ρωτήσω κ για τις τροφοβλάστες που ήθελα.μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να πάρουμε για 2 προσπάθειες.ελπιζω να μην χρειαστεί 2η!!!σε καμία μας...αυτά τα νέα μου.καναμε κ dfi και τώρα περιμένουμε...

Κορίτσι μ καλό είναι και το 7,5 εγώ με τόσο είχα πιάσει δίδυμα. Σε ποια μέρα σικλακούρ είσαι; 

Καλά έκανες και ενημέρωσες ότι είναι τελευταία  φορά για να ξερει να βάλει τα δυνατά του. 

 

1 hour ago, chitaneta είπε:

Μακάρι αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο...

Υπάρχουν τρια πρωτόκολλα για πριν την ετ.

1. Με τεχνητό κύκλο (με σικλακουρ καταφερνουμε μερική καταστολή)

2. Με φυσικό κύκλο, χωρίς φάρμακα, παρακολουθούμε με υπέρηχους και αιματολογικες ώσπου να φτασουμε σε ωορρηξία και 6 μέρες μετά παραγματοποιείται η ετ

3. Με ενέσεις arvekap, πλήρης καταστολή...

Ο τεχνητός που λες είναι όπως όταν πάμε με δικά μας 

Ο φυσικός τον έχω ακούσει. 

Αυτό με την αβερκαπ τι εννοείς μια αβερκαπ η συνεχόμενα; 

Εγώ πχ με δικά μ πάντα έκανα το πρώτο. Αυτή τη φορά που δεν έκανα τλκ εμ γτ ήταν παθολογικά όλα τα έμβρυα είχα κάνει 22η μέρα κύκλου μια αβερκαπ τη μεγαλη 3,75 και από 2η μερ; περιόδου του επόμενου κύκλου σικλακουρ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...