Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Χαχαχααχα λες;;;; μα έψαχνα ένα φόρουμ που να έχει εμπειρίες από δότη σπέρματος και δεν βρίσκω ρε γαμωτο! 

Ναι μικρογονομοποοηση λέγεται icsi αυτή τη μέθοδο κάναμε και στις δύο εξωσωματικές 

Ναι θα πρέπει να τα αποψυξουν, επιτόπου να στείλουν τ; κύτταρα και μέσα στο 24 ωρο αν βγει κάποιο οκ να πάω άμεσα για εμβρυομεταφορα 

Ξέρεις πιο είναι το θέμα ότι δεν μπορούμε να ψσχτουμε γονιδιακά γτ λείπουν ολόκληρα χρωμοσώματα και δυστυχώς με το σπέρμα ενώ δίνω πολλά ωάρια καταλήγουν λίγα μετά. Και βγαίνουν πολλές χρωμοσωμιες. Δεν μπορώ να πάρω και άλλες ορμόνες άρα; 

Να είσαι καλά κορίτσι μου και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα με ένα και δύο μωράκια υγιέστατα!! 

Κλαίω με τον κρίνο

Καλέ πόσο πιο αποφασισμένη να με δει; μόνο δεν του το έχω ζωγραφίσει ακόμα χαχαχαχχχα

Σωστή σε βρίσκω!!! 

Είναι που είναι ο αντρικός εγωισμός μέσα και αυτό με γονατιζει

Aχ, αυτοι οι αντρες!

16 ώρες πρίν, Condios είπε:

Βιοχημική με απόδειξη χοριακης ήταν μόνο η φυσιολογική σύλληψη...οι δύο εξωσωματικες είχαν θετικά τεστ εγκυμοσύνης την 8η και 10η μέρα και οι χοριακες ήταν τύπου 5-10 και μετά <1 και έκοβα τα χάπια,,,από εκεί έβγαινε το συμπέρασμα ότι ήταν και αυτές βιοχημικές. Επίσης έχω βαριά ενδομητριωση και δεν ξέρω αν και κατά πόσο αυτή επηρεάζει. Αν και οι περισσότεροι γιατροί λένε όχι. 

Πάντως εσύ και αν έχεις περάσει πολλά,,,σε θαυμαζω για τη δύναμη της ψυχής σου,της καρδιάς σου, του σώματος σου και του πνεύματος σου. Αλήθεια!!! Σίγουρα θα τα καταφέρετε !!!!! Και θα πειστεί,θα δεις! Σε αγαπάει,,,όλα θα γίνουν!!!!

Επίσης ,κάτι τελευταίο,να πω ότι ευχαριστώ τις κοπέλες που τώρα που έχουν τα νινακια τους και μας ανακοινώνουν τις ηλικίες τους, να τις έχει ο Θεός γερές να τα καμαρώνουν. Είναι παράδειγμα προς μίμηση για μας που ακόμα είμαστε στην πλευρά του "όχι" και ελπίζω σύντομα να περάσουμε όλες στην πλευρα του "ναι" που θα χαιρόμαστε και εμείς λιγάκι, βήμα βήμα! 

Κοριτσια ολες μα ολες θα περασετε στην αλλη πλευρα! Εδω ειμαστε πολλες δυσκολες περιπτωσεις που τα καταφεραμε στο τελος. Κι εσεις θα τα καταφερετε και θα μας μιλατε για τα νινακια σας μετα

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Να αου ζησει η ομορφη μπεμπα και να βγει γρηγορα απ τη μενν να την σφιξεις στην αγκαλια σου! Και της Αγιας Αννας η γεννηση της. Σημαδιακο!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 48 λεπτά , MaryH είπε:

Aχ, αυτοι οι αντρες!

Κοριτσια ολες μα ολες θα περασετε στην αλλη πλευρα! Εδω ειμαστε πολλες δυσκολες περιπτωσεις που τα καταφεραμε στο τελος. Κι εσεις θα τα καταφερετε και θα μας μιλατε για τα νινακια σας μετα

Να αου ζησει η ομορφη μπεμπα και να βγει γρηγορα απ τη μενν να την σφιξεις στην αγκαλια σου! Και της Αγιας Αννας η γεννηση της. Σημαδιακο!

Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!!!!!! Και ευχαριστούμε που ακόμα μπαινετε και μας δίνετε και κουράγιο παρόλο που έχετε νινάκια μικράκια με απαιτήσεις!!!!!! Μεγάλη Αγκαλιά!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Condios είπε:

Να ζήσει το κουκλάκι το ζωγραφιστό,,,,γιατί τέτοιο είναι!!!!!!!!!!!!!!!!! Γερή και τυχερή!!!!!!!! Κλάψε, από χαρά είναι,,,μαζί με σένα και εμείς λουλούδι μου!!!!!! Σας αγαπώ και τους 3,,,,το ξέρεις!!!!!!!

❤️❤️Για σένα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Το επιβεβαιώνω κι εγώ κορίτσια!

Το μωρουλι είναι κουκλάκι!!

Να τα πούμε λοιπόν κι από εδώ... @Ydroxoos76να σας ζήσει!! Υγεία και καλη τύχη να εχει στη ζωή της!! Να την βλέπετε να μεγαλώνει και να την καμαρώνετε!!

Η Αγια Άννα μεγαλη προστάτιδα σας!!

Φιλιά πολλά!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , athinaida είπε:

Το επιβεβαιώνω κι εγώ κορίτσια!

Το μωρουλι είναι κουκλάκι!!

Να τα πούμε λοιπόν κι από εδώ... @Ydroxoos76να σας ζήσει!! Υγεία και καλη τύχη να εχει στη ζωή της!! Να την βλέπετε να μεγαλώνει και να την καμαρώνετε!!

Η Αγια Άννα μεγαλη προστάτιδα σας!!

Φιλιά πολλά!!

Σευχαριστω πολύ φίλη μου, ελπίζω και στις δικές σας χαρές σύντομα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Να σου ζήσει το παιδάκι σου γερό και καλότυχο πάντα!!! 

1 hour ago, Condios είπε:

Επειδή μετράει θα το κάνω το ΕΡΑ ειδικά. Για την ενδομητρίωση έχω κάνει ναι,,,και επεμβαση και αρβεκαπ 3μηνες,,,και? αφου ξαναβγαίνει! Άσε ,,,, μόνο ο Θεός να βάλει το χέρι του πια. Όλα καλά θα πάνε....αν δεν πάνε καλά,,,,ας πάνε καλύτερα,,,,,!!!!!!!

Μακάρι να σου δείξουν κάτι τα τεστ χρήσιμο! 

Αβερκαπ για ενδομητριωση Έλα ρε συ δεν το χω ξανακούσει. 

Κάπου είχα διαβάσει για λαπαροσκοπηση λίγο καιρό πριν από Εμ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου γερό και καλότυχο πάντα!!! 

Μακάρι να σου δείξουν κάτι τα τεστ χρήσιμο! 

Αβερκαπ για ενδομητριωση Έλα ρε συ δεν το χω ξανακούσει. 

Κάπου είχα διαβάσει για λαπαροσκοπηση λίγο καιρό πριν από Εμ

3μηνη αρβεκαπ,,,εκεί να δεις "κλιμακτηριο" που περνάς!!!! Δε θες ! Δε θες! Όταν είχα χειρουργηθεί το 2009 έκανα davinci, ρομποτική,,,τώρα , ΑΝ ξανακάνω θα κάνω λαπαροσκοπικα. Ελπίζω να μη χρειαστεί. Θα μάθουμε το Γενάρη για την ενδομητριωση και το Φλεβάρη τα αποτελέσματα των τεστ. Λένε , ότι η εμφύτευση με τα δανεικά είναι ακόμα πιο δυσκολη ίσως,,,εγώ το έχω καταλάβει για τα καλά ,,, ελπίζω απλά να ήταν τυχαία η μη εμφύτευση και να ζήσω και εγώ το θαύμα του χρόνου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Ωωωωω Υδροχοακι να σας ζησει η μπουμπουκα σας! Να ειναι υγιης και καλοτυχη και αυτη και η μαμα της!!!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Κορίτσια μου για να σας εξηγήσω το ιστορικό μας λιγο

Πρώτη εγκυμοσύνη φυσική μετά από δύο μήνες προσπαθειων βιοχημικη. 

Δεύτερη εγκυμοσύνη φυσική μετά από 4 μήνες προσπαθειων ολα καλά πήγαιναν. Είχα έναν υπέρτατο μαλακά γιατρό. Το μωρό είχε σταματήσει η καρδιά του από την 6η εβδομάδα και με άφησε να φτάσω στην 12 εβδομάδα λέγοντας μου ότι όλα πάνε καλά. Πως δεν έπαθα σηψαιμια δεν ξέρω. Με άφησε κιόλας ο μαλακάς να αποβάλλω μόνη μου με αποτέλεσμα να ξεσκιστεί η μήτρα μου και από τότε βα έχω λεπτό ενδομητριο. (τώρα με pro και 9 cyclacur φτάνω το ενδομητριο 9, βέβαια μένω έγκυος και με 7,5 σε δίδυμα) 

 

Τριτη εγκυμοσύνη φυσική 3,5 μήνες μετά είδαμε ένδειξη καρδιακής λειτουργίας. Είχα αιμορραγία μια μέρα πήγα στο Ρέα αλλά μας είπαν όλα καλά μάλλον κάποια αγγεία σε συσπαση. Μετά ομως δυστυχώς παλλινδρομησε στην 8 η εβδομάδα. Έκανα Αποξεση αλλά δεν μας έκαναν καρυοτυπο εμβρύου. 

 

Κάνουμε εξετάσεις καθεξιν από όλων καρυοτυποι καθαροί. Το μόνο που βγήκε πολύ υψηλός κατσκερματισμος στο σπέρμα και φυσιολογικές μορφές μόνο 1% με 99% ανώμαλες μορφές στο κεφάλι εσωτερικά του σπερματοζωσδιου. Ωάρια πολύ καλά. 

 

Προχωράμε σε εξωσωματική. Ωοληψια 17 ωαρια, γονινοοοιηθηκαν τα 13 και είχαμε 8 βλςστοκιστες 5ης μέρας καλούτσικες και μέτριες. 

 

Πρώτη εμβρυομεταφορα μένω έγκυος σε διδυμακια. Στην 6η βδομάδα είχαμε αιμοραγια πηγα στο νοσοκομείο αποκόλληση το ένα μωράκι. Γυρνάω σπίτι και μετά από δύο ώρες τα χάνω και τα δυο. 

 

Δεύτερη εμβρυομεταφορα μένω έγκυος σε ένα μωράκι. Μια μέρα πάλι εκεί 6η εβδομάδα πάλι αιμοραγια πάω νοσοκομείο και όταν μπήκα να αλλάξω να βάλω τη ρόμπα για τον υπέρηχο μου έφυγε στο χέρι. 

 

Μέχρι τώρα ωστόσο να  πω ότι σε όλες τις εγκυμοσύνες πρόσεχα παααρα πολύ ξάπλα σπίτι δεν δούλευα. 

 

Και κανένα έμβρυο δεν προλάβαμε να δώσουμε για καρυοτυπο ποτέ. 

 

Αλλάζω γιατρό και κάνω υστεροσκόπηση. Μόνο μία συμφηση βρήκε στον πυθμένα της μήτρας ανευς σημασίας την έβγαλε. Μου έκανε και ένα σκρατσινγκ. 

 

Κάνω εμβρυομεταφορα μαζί του αλλά τα έμβρυα κια ήταν πολύ μέτρια  3αα και 3αβ και ήταν βιοχημικη. Ένα μήνα μετά μένω μόνη μου πάλι βιοχημικη. 

 

Ωστόσο έχω πάει και λευκού όλα καλά. Έχω πάει και σε ρευματολογο όλα καλά. 

 

Σε άπειρους ουρολόγους και με βγαζαν τρελη "τι λέτε κυρία μου το σπέρμα έχει τόση ποσότητα". 

 

Σε ενδοκρινολόγο και οι δύο λόγο θυροειδη πηγαίναμε έτσι κ αλλιώς όπου δεν μας έβρισκε τίποτα μου έλεγε μόνο εμένα " κορίτσι μου κανε λίγη δίαιτα (είχα πάρει κοντά 20 κιλά με τις εξωσωματικές και δεν μπορούσα να χάσω πάνω από 5 και πίστεψε με δεν έτρωγα αλλά είχα φτάσει 90 κιλά). 

 

Πάω πρόπερσι στον πάγκαλο τον γενετιστη μου λέει δεν έχω να σου προτείνω κάτι ούτε προεμφυτευτικους γιατί έχετε καθαρούς καρυοτυπους. Και μου συστεινει τον Παύλου ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής. 

 

Πάμε και μας λέει ότι ο άντρας μου έχει σοβαρό θέμα με το σπέρμα που μας έχει επιρεαζει στις αποβολες και θέλει ορμονοθεραοεια με σερπαφαρ και σντιοξειδωτικα όπου και έκανε για ένα χρόνο. Και μου λέει ότι εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη. Που ναι μεν δεν κάνει αποβολές αλλά δεν βοηθάει καθόλου. Και για αυτό δεν δούλευε και ο μεταβολισμός μου. Ξεκινάω και εγώ λοιπόν θεραπεία με γλουκοφειζ και χάνω 40 κιλά μέσα σε 6 μήνες. 

 

Κάνουμε διέγερση το καλοκαίρι φέτος 20 ωάρια γονινοοοιηθηκαν τα 10 φτασαν και τα δέκα 3η μέρα. 5η μέρα όμως πήγαν μόνο 4 μέτρια πολύ 4αβ, 3αα,3αβ, 3βγ. Κάναμε προεμφυτευτικους και τα αποτελέσματα ήταν χάλια. Όλα με μεταλλάξεις πολλές διαφορετικές και αρκετά άσχημες σύνδρομο νταουν και χειρότερα. 

 

Ο Πάγκαλος λέει ότι το σπέρμα έχει μεγάλο πρόβλημα. Κάποιοι με κατάτμηση και θεραπεία φτιάχνει σε κάποιους όμως δυστυχώς ειδικά μετά από τόσο μεγάλη θεραπεία δεν φτιάχνει ποτέ. 

 

Δεν μπορεί να γίνει γονιδιακός έλεγχος λόγω του ότι λείπουν εντελώς κάποια χρωμοσώματα. Εκείνος προτείνει ξανά από την αρχή διέγερση και προεμφυτευτικους.

 

Εγώ όμως δεν μπορώ να πάρω άλλες ορμόνες γτ έχω βγάλει ήδη πολλά ωάρια και έχω βγάλει θέματα υγείας. Εγώ γεμίσει διογκωμενους λεμφαδενες. Έχω αρρυθμίες και πολλά αλλα. Οπότε είπα θέλω να κάνω ένα παιδί αλλά να ζήσω για να το μεγαλώσω. Άρα εγώ από εδώ και πέρα πάω με ξένο υλικό. 

 

Το θέμα είναι ότι κανονικά για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο πρέπει να πάμε και τ; δύο με ξένο υλικό να ηρεμήσουμε. 

Μακάρι ρε συ το εύχομαι γιατί έτσι όπως τον βλέπω τ Ρα είναι λες και μας είπαν έχουμε δύο μήνες ζωής. 

Παναγία μ λέω ήμαρτον άλλοι άνθρωποι δεν έχουν καν αυτή την επιλογή. Θα το κοιτάξω ναι! 

Μα ψάχνω και όλη μέρα για ένα φόρουμ με δότη σπέρματος τύπου κανέναν τη γνώμη του μπας και το δείξω αλλά δεν βρίσκω τίποτα. 

Γεια σου κι από μένα!

Πωπω τι έχεις τραβήξει δεν λέγεται! Πολύ ταλαιπωρία!

Πως και δεν σας πρότειναν φυσικους κύκλους για να μην παίρνεις άλλα φάρμακα εσύ και αν χρειαζόταν με δότη σπέρματος; Κρίμα να ταλαιπωρηθείς τόσο με τοσο καλά ωάρια...

Έχεις πολύ δύναμη όμως! Εύχομαι να τα καταφέρετε με όποιον τρόπο κι αν διαλέξετε!

Είδα κι εγώ το βιντεάκι που σου έγραψε η Viv37, με τον μπαμπα και την κόρη του από δότη σπέρματος. Πολυ ενδιαφέρον και συγκινητικό. Ισως να είναι ωραία να το δείτε μαζί με τον σύζηγο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happykar είπε:

Ωωωωω Υδροχοακι να σας ζησει η μπουμπουκα σας! Να ειναι υγιης και καλοτυχη και αυτη και η μαμα της!!!

Σευχαριστουμε πολύ και εσείς ότι επιθυμείτε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Condios είπε:

Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!!!!!! Και ευχαριστούμε που ακόμα μπαινετε και μας δίνετε και κουράγιο παρόλο που έχετε νινάκια μικράκια με απαιτήσεις!!!!!! Μεγάλη Αγκαλιά!!!!!

:wub::wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Αχ γλυκια μου τι υπεροχα νεα!!!!!! Να σου ζησει η μπεμπουλα σου! Ευχομαι να ειναι εττυχισμενη και τυχερη στη ζωή της! Μας εδωσες πολυ κουραγιο τωρα!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

φιληηηηηηη μουυυυυ..   να σ ζησει ο κοριτσαρος σ.. να ναι χρυση παντα στην ζωη της κ ολοι σας με υγεια....παναγια  μ μια ακομη ομορφια  ηρθε στην ζωη σας.    φιλάκια πολλα πολλα να τις δωσεις.  καλη ανναρωση να εχετε κ να την παρεις γρήγορα κοντα σ ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Μόλις διάβασα το καλό το νέο!!!

Να είστε καλά να την χαίρεσται την μπεμπούλα και σύντομα να την πάρετε στο σπίτι!

Άντε και στα δικά μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Condios είπε:

3μηνη αρβεκαπ,,,εκεί να δεις "κλιμακτηριο" που περνάς!!!! Δε θες ! Δε θες! Όταν είχα χειρουργηθεί το 2009 έκανα davinci, ρομποτική,,,τώρα , ΑΝ ξανακάνω θα κάνω λαπαροσκοπικα. Ελπίζω να μη χρειαστεί. Θα μάθουμε το Γενάρη για την ενδομητριωση και το Φλεβάρη τα αποτελέσματα των τεστ. Λένε , ότι η εμφύτευση με τα δανεικά είναι ακόμα πιο δυσκολη ίσως,,,εγώ το έχω καταλάβει για τα καλά ,,, ελπίζω απλά να ήταν τυχαία η μη εμφύτευση και να ζήσω και εγώ το θαύμα του χρόνου. 

Αχ βρε κορίτσι μ τι έχεις περάσει. Μακάρι όλα να πάνε καλά και με τα αποτελέσματα και να έχεις γρήγορα ένα παιδάκι Παναγία μ!!! 

11 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Γεια σου κι από μένα!

Πωπω τι έχεις τραβήξει δεν λέγεται! Πολύ ταλαιπωρία!

Πως και δεν σας πρότειναν φυσικους κύκλους για να μην παίρνεις άλλα φάρμακα εσύ και αν χρειαζόταν με δότη σπέρματος; Κρίμα να ταλαιπωρηθείς τόσο με τοσο καλά ωάρια...

Έχεις πολύ δύναμη όμως! Εύχομαι να τα καταφέρετε με όποιον τρόπο κι αν διαλέξετε!

Είδα κι εγώ το βιντεάκι που σου έγραψε η Viv37, με τον μπαμπα και την κόρη του από δότη σπέρματος. Πολυ ενδιαφέρον και συγκινητικό. Ισως να είναι ωραία να το δείτε μαζί με τον σύζηγο!

Ξέρεις πιο είναι το θέμα ότι εγώ έχω 7 αυτόματες αποβολές που είναι χειρότερη ταλαιπωρία για τη μήτρα σε σχέση με την Αποξεση και συν την πρώτη αποβολή που είχα μου είχε ταλαιπωρήσει πάρα πολύ τη μήτρα. Οπότε ρισκάρω πολύ και είμαι στα 0 παιδιά. Είπαμε να πάμε με δανεικά και τα δύο εξ αρχής το είχα πει εγώ στον συζηγου μου χρόνια ότι αν χρειαστεί θα πάω και εγώ ξένα γιατί δεν θέλω να νιώσει ποτέ ριγμενος γιατί μεταξύ μας ξέρουμε ότι ο άντρας δεν το δέχεται όσο "εύκολα" το δεχόμαστε εμείς. 

Είπαμε τελικα να πάμε με δανεικό υλικό να κάνω εμβρυομεταφορα ένα εμβρυο αντί για δύο (γτ έχω τάση για δίδυμα) και αν με το καλό κάνουμε ένα παιδάκι έτσι. Μετά για δεύτερο να κάνω δύο φυσικούς και να κάνουμε πάλι προεμφυτευτικους για να παλέψουμε και για αυτό. Αλλά τότε θα εχω ήδη ένα παιδάκι και δεν θα με "νοιάζει" να ρισκάρω να μ πέσει η μήτρα και να τρέχω. 

 

Ποιο βιντεακι;;;; το προφίλ στο ινστα το είδα είχε Πολυ ωραίο υλικό αλλά πιο βιντεακι λες να το δω κ εγώ κάτι έχασα χιχιχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...